Page 1

TU JESTEŚMY:

THIS IS YOUR COPY

s www.timex.pl FORD

IRONMAN

Triathlonowe mistrzostwa odbywające się na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Meksyk i Chile, po Australię. Pierwsze zawody pod banderą Ironman zorganizowano 35 lat temu. www.ironman.com

ING

NYC MARATHON

Największy maraton na świecie. Co roku o szansę udziału w maratonie walczy ponad 800 tys. zapalonych biegaczy. www.ingnymarathon.com

SKAZANI NA SUKCES

p TAJNIKI TRENINGU trenujmadrze.pl

o

r TIMEX STYLE

t ZNAJDŹ NAS

Timex każdego dnia

TIMEX WORLD NEVER STOPS

IRONMAN

FRANKFURT

Europejskie mistrzostwa w triathlonie – to stąd awansuje się do rozgrywek światowych. Uczestnicy mistrzostw pokonują nieludzkie dystanse, pływając, biegając i jeżdżąc rowerem po zabytkowym Frankfurcie. www.ironmanfrankfurt.com

VIRGIN LONDON

MARATHON

Odbywa się wiosną – regularnie od 1981 r. Maraton znalazł się na liście Rekordów Guinnessa jako jedno z największych wydarzeń charytatywnych. W ubiegłym roku maraton ukończyło ponad 36 tys. biegaczy. www.virginlondonmarathon.com

Atleci z całego świata. Kobiety i mężczyźni. Zawodowcy i amatorzy w różnym wieku. Wspólnie tworzą wyjątkową grupę ambasadorów marki Timex. Czym jest Timex Multisport Team?

Pomysł stworzenia triathlonowego teamu zrodził się w 2000 r. Członków Multisport Team rekrutowano spośród zawodowców i uprawiających sport hobbystycznie. Marka Timex zapewniła sportowcom kompleksowe wsparcie – tak by mogli skupić się na zwycięstwach. 12 lat później Timex Multisport Team to wszechstronny, odnoszący sukcesy zespół. W jego skład wchodzą sportowcy z różnych krajów: od Stanów Zjedoczonych, przez Indie, po Czechy. Prężni 20-latkowie i wciąż fizycznie aktywni sportowcy przed sześćdziesiątką. Biegacze, pływacy, cykliści. Reprezentują markę i team w zawodach na całym świecie, a także testują nowe modele zegarków. Kiedy w 1978 r. na Hawajach odbywały się pierwsze zawody triathlonowe Ironman, biorący w nich udział atleci spakowali namioty i suchy prowiant – wychodząc z założenia, że pokonanie ponad 225 km (biegnąc – 42,2 km, płynąc – 3,8 km, jadąc rowerem – 180 km) jest niemożliwe. Dziś najlepsi pokonują ten dystans w osiem godzin, dowodząc triumfu technologii nad ograniczeniami ludzkiego ciała. To efekt trenowania z Timex Multisport Team. Sportowcy trenujący z teamem wzięli udział w 3 tys. zawodów, wygrywali 750 razy.

timex sport

teamtimex.timexblogs.com

1


WIĘCEJ NIŻ ZEGAREK NASA nie może się mylić. Ale Timex Ironman to nie tylko jedna z niewielu marek zegarków, które astronauci mogą zabierać na kosmiczne misje. To sprzymierzeniec każdego sportowca niezależnie od uprawianej dyscypliny. I najbardziej pożądana marka wśród zegarków sportowych na świecie.

Czy wiesz, że… • Fanem marki Timex Ironman jest były amerykański prezydent Bill Clinton. Nosił zegarki Ironman jeszcze w czasie, gdy był gubernatorem stanu Arkansas i w pierwszych latach prezydentury. Jeden z pierwszych modeli przekazał waszyngtońskiej instytucji Smithsonian zbierającej przedmioty kluczowe dla rozwoju cywilizacji.

Jasne, atleci wszelkiej maści obnoszą się z nimi dumnie, ale fenomen zegarków Ironman – potwierdzony światowymi wynikami sprzedaży – wybiega daleko poza praktyczne funkcjonalności przydatne w trakcie treningu zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Bo wizjonerzy stojący za imponującą ewolucją marki postawili nie tylko na technologiczną innowacyjność, ale również na nowoczesny, oryginalny design. Timex Ironman to zegarek sportowy, ale dla estetów. Dlatego tak chętnie noszą go gwiazdy i politycy. Timex Ironman słusznie kojarzy się z największymi wydarzeniami sportowymi na świecie – nowojorskim maratonem (ING New York City Marathon) czy triathlonowymi mistrzostwami na Hawajach (Ford Ironman World Championship). Rozwój marki od początku determinowała jej przydatność w zarządzaniu treningiem. W 1986 r. Timex zaprosił do współpracy kubańskiego maratończyka Alberto Salazara, amerykańską biegaczkę i rekordzistkę świata Mary Decker Slaney oraz projektanta Johna Houlihana – designer miał przekuć doświadczenia sportowców w urządzenie idealne. Tak powstał pierwszy model Timex Ironman, który zrewolucjonizował historię zegarków sportowych.

• Timex Ironman z systemem nocnego podświetlania Indiglo pomógł w ewakuacji grupie pracowników biur podczas zamachu w World Trade Center w 1993 r. • Certyfikowany przez NASA model Timex Ironman Triathlon Datalink towarzyszył astronaucie Danielowi T. Barry’emu w misji w kosmosie zimą 1996 r.

Dziś nad ulepszaniem marki czuwa duży, wykwalifikowany zespół sportowców, trenerów, specjalistów fitness i naukowców, którzy w pocie czoła opracowują nowe technologiczne rozwiązania, nie zapominając o trendach w światowym designie. Każdy nowy produkt przechodzi serię bezwzględnych testów – tak powstają zegarki doskonałe.

2000

Nowy model Timex® Ironman® Shock wprowadza standard pełnej odporności na wstrząsy.

1992

Timex Ironman wprowadza technologię Timex® Indiglo® podświetlającą tarczę.

Lepsze od zegarka są tylko dwa zegarki, dlatego w nowym modelu Timex® Ironman® połączono zegarek elektroniczny i analogowy (na jednej tarczy).

Powstaje pierwszy model Timex® Ironman®.

1995

1996

1998

1999

2000

2002

SPORTOWA ELEGANCJA Zegarek – mała rzecz, a cieszy. Nawet jeśli dziś wydaje się zbędny, bo godzinę można sprawdzić na wyświetlaczu komórki. Jego główna funkcja, odmierzanie czasu, schodzi na drugi plan. Współczesny zegarek jest zdolny do wszystkiego, wyposażony w pulsometr, tachometr, barometr, kompas, chronometr, głębokościomierz i wysokościomierz. Jakby tego było mało – może być piękny! Zegarek stał się komunikatem: o zamożności, prestiżu, guście, stylu życia. Nie trzeba było długo czekać, by o czasomierze upomniał się zachłanny na piękno rynek fashion. Zegarek może być świetnym dodatkiem do biżuterii lub wręcz godnie ją zastępować solo. Od kiedy moda wyrosła ze sztywnych i ograniczających zestawień (typu: buty i torebka w tym samym kolorze, koszula i krawat w jednej tonacji) i pokochała kontrast, oryginalność i eklektyzm, dała nam pole do popisu. Ekskluzywny zegarek przy równie ekskluzywnym ubraniu zniknie. Prosty, sportowy model będzie zaskakującym i przyciągającym uwagę elementem stroju,

2

puszczeniem oka, komunikatem, że mamy dystans, nie jesteśmy tacy serio, potrafimy bawić się modą i swoim wizerunkiem. I odwrotnie. Przykład: Leonardo DiCaprio na trybunach Wimbledonu. Dżinsy, T-shirt, czapka z daszkiem. Pełny luz, tylko na ręce cacko za małą fortunę. To ten smaczek. T-shirt nie zwróci naszej uwagi, mamy podobny, ale zegarek… Ostatnio obserwujemy comeback zegarków sportowych. To udany powrót, bo sportowe cudeńka, zarówno zaawansowane technologicznie i wielofunkcyjne (niezbędne w życiu każdego aktywnego wielbiciela sportu), jak i te designerskie, kolorowe jak landrynki, przypominające zabawki, robią furorę. Są bardzo demokratyczne, bo niedrogie, a kochają je nie tylko wysoko postawieni politycy (Timex jest regularnie widywany w amerykańskim parlamencie), ale i celebryci. Zegarek Timex z oficjalnym strojem łączy np. Mark Wahlberg, były model, a dziś popularny aktor. Rihanna wybiera Timex, uzupełniając nim luźną stylizację retro. A we współpracy Timex z odzieżową marką J. Crew powstał ulubiony model zegarka Katie Holmes. Oni wszyscy wiedzą – zegarek sportowy jest glamour!

Timex® Ironman® Sleek 150-Lap wprowadza przełomową technologię TapScreen.

2007

Nowy model zawiera GPS, który pozwala mierzyć prędkość i przebyty dystans.

TIMEX FASHION: Natalia Rostkowska

2009

2002

1998

1986

1986 1992 1993

Timex® Ironman® pozwala pobrać osobiste dane z komputera.

Nowy system umożliwia pomiar tętna, prędkości i dystansu w czasie rzeczywistym oraz obserwowanie wyników na spersonalizowanym ekranie.

Nowy model Timex® Ironman® Solar zasila się promieniami słonecznymi.

Na rynek wchodzi model Timex Ironman Datalink USB umożliwiający zarządzanie danymi personalnymi.

Nowy system pozwala uruchomić podświetlanie nocą bez konieczności męczenia się z trudnymi do namierzenia w ciemności guzikami.

2010 2007

2003

1999

1996

Na rynku pojawia się model Timex® Ironman® Race Trainer® z kompleksowym systemem rozwiązań bezprzewodowych.

Timex® ulepsza czytelność danych na monitorach – od tej pory widocznych pod każdym możliwym kątem.

1993

Na rynek trafia model z rewolucyjnym systemem Multi-Workout Memory.

2009

2005

Na rynek wchodzi pierwszy model Timex® Ironman® z monitorem pokazującym tętno.

1995

2004

Powstaje nowy system łączący możliwość pomiaru tętna i GPS.

2003

2004

2005

Wchodzi model Timex® Ironman® iControl® – w pełni zintegrowany z iPodem.

2007

2013

Timex® Ironman® Run Trainer to nowy komfort i jakość korzystania w segmencie zegarków z pulsometrem i GPS.

2009

2010/13

Maciej Dowbor

MOJA PLAYLISTA

Ulubione piosenki pomagają przetrwać i trening, i zawody. Poprosiliśmy Macieja Dowbora, prezentera telewizyjnego, żeby podzielił się ulubioną muzyką do ćwiczeń. Obok wybrana dziesiątka faworytów.

www.timex.pl

„Bohemian Like You” The Dandy Warhols „Ain’t Nuthin ta Fuck Wit” Wu-Tang Clan „Stay Too Long” Plan B „Don’t Stop Me Now” Queen „Rawness feat. Guru (Gang Starr) R.I.P.” Def Cut „Lose Yourself” Eminem „Don Abandons Alice” John Murphy „Defto” Jamal „Rise Up” Cypress Hill feat. Tom Morello „Time for Heroes”  The Libertines

TIMEX SPORT


NIECH PULS CIĘ POPROWADZI Natalia Rostkowska

Rosnąca liczba spacerowiczów, biegaczy i wypełnione sale ćwiczeń cieszą i pokazują, że lubimy się zmęczyć. Przybywa zwłaszcza biegaczy – to w końcu najbardziej dostępna forma aktywności. Nie potrzeba karnetu do klubu, wystarczy odpowiednia motywacja. I wiedza. Właśnie – czy na pewno robimy wszystko, jak należy? Do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników same chęci nie wystarczą. Trzeba robić to z głową i z pulsometrem. Wiosną w wielu głowach włącza się alarm: muszę coś ze sobą zrobić! Chcesz schudnąć? Super. Odpowiednia dieta to podstawa, kiedy dodasz do tego trening fizyczny, masz wszelkie szanse na powodzenie akcji zrzucania kilogramów. Bądźmy jednak realistami, na spektakularne efekty trzeba cierpliwie zapracować. Jeżeli nie zniechęcisz się trudnym początkiem – kiedy trzeba pokonać własne lenistwo, ograniczenia i nie widać szybkiej metamorfozy – wszystko, co najlepsze, przed tobą. Na początek niech zadziałają cudowne endorfiny, kiedy złapiesz bakcyla, reszta pójdzie jak z płatka.

Żeby twoje treningi były efektywne i by wspomóc odchudzanie, musisz coś obliczyć. To HRmax, czyli twoje tętno maksymalne. Najprostszy sposób: HRmax = 220 – wiek w latach kobiety: HRmax = 210 – 0,5 × wiek – 0,022 × waga mężczyźni: HRmax = 210 – 0,5 × wiek – 0,022 × waga + 4 Większość zaawansowanych zegarków Timex automatycznie wyliczy HRmax w trakcie wstępnej konfiguracji zegarka. Na tej podstawie zegarek dopasuje zakresy tętna odpowiednie do naszych celów treningowych i poszczególnych partii treningu. Okej, poradziliśmy sobie z niełatwym wzorem. Ale matematyka to jeszcze nie wszystko. Drugą równie ważną kwestią jest długość treningu. Jeżeli chcesz schudnąć, 15 minut intensywnego wysiłku nie przyniesie oczekiwanych efektów, nawet jeśli słaniasz się na nogach i wyciskasz z siebie siódme poty. Kalorie i tkankę tłuszczową zaczynasz szybciej spalać po około 30 minutach treningu. Na pocieszenie dodajmy, że spalanie kalorii (a nie odmawianie sobie jedzenia) jest najzdrowszym sposobem odchudzania. Podobnie jest na siłowni, pierwsze długie serie ćwiczeń to zaledwie przygrywka. Najważniejsze jednak to się nie zniechęcać. Pamiętaj, że każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na twoje zdrowie. I na samopoczucie – w końcu sport to nieskończone źródło endorfiny. Czas rozprawić się raz na zawsze z kilkoma zasadzkami na drodze do prawidłowego treningu. Pierwsza to przetrenowanie. Jeżeli zaczynasz przygodę z treningami, prawdopodobnie jesteś pełen najlepszych chęci i marzysz o szybkich efektach. Spokojnie. Najczęściej właśnie osoby rozpoczynające trenowanie wpadają w tę pułapkę, narzucając sobie zbyt duże tempo, zbyt ciężkie i intensywne treningi. W efekcie możesz nadwerężyć lub wręcz uszkodzić mięśnie i zniechęcić się do dalszego trenowania. Pamiętaj, co za dużo, to niezdrowo. Różne partie mięśni i stawów potrzebują do właściwego rozwoju różnych okresów odpoczynku. Nie forsuj się. Zasadzka numer dwa to niedotrenowanie, czyli niedostateczne przygotowanie organizmu. I tu najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie fachowej opinii. Z pomocą profesjonalisty unikniesz błędów regularnie popełnianych na początku i zyskasz gwarancję, że opracowany specjalnie dla ciebie plan treningowy przyniesie pożądane efekty.

Nie zapominaj, że prawdziwy trening zaczyna się dopiero po… treningu. Efekty pracy treningowej będą procentować tylko wtedy, gdy po aktywności fizycznej zapewnimy naszemu organizmowi odpowiednią ilość czasu na odpoczynek i regenerację. Jeśli treningi będą zbyt intensywne, a okres regeneracji zbyt krótki, to z pewnością doprowadzimy do przetrenowania. Realizując zaproponowany plan treningowy trzeba wziąć pod uwagę, że bieganie jest tylko jednym z puzzli całej układanki treningowej.

TIMEX IRONMAN TARGET TRAINER Opcja dla leniwych – tak łatwe jest trenowanie z tym pulsometrem, teraz dostępnym również z ekranem w technologii TapScreen™ i rozbudowaną pamięcią treningów. Pamięć 3 treningów do 200 okrążeń TapScreen™ umożliwiający obsługę kluczowych funkcji zegarka przez uderzenie w wyświetlacz zegarka (trzy poziomy czułości ekranu) 100-godzinny chronograf / 24-godzinny timer Cyfrowy monitor pracy serca Wodoszczelność w klasie 100M Podświetlenie tarczy Indiglo® 

Kilka porad: • Pamiętaj, że wartościowy trening kończymy zawsze rozciąganiem. • Warto raz w tygodniu dołożyć dodatkową jednostkę treningową w postaci pływania, jazdy na rowerze, jogi czy innej ulubionej aktywności fizycznej. • Najtrudniejsze są początki. Po mniej więcej trzech tygodniach treningów, bieganie będzie ci sprawiać ogromną przyjemność. • Bieganie to jedno, a przygotowanie sprawnościowe to drugie, przy czym jedno bez drugiego nie ma szansy powodzenia. Biegacz, który zaniedbuje stretching, siłę biegową i trening ogólnorozwojowy, zaciska wokół siebie pętlę. Wśród biegaczy amatorów, i tych bardziej ambitnych z zadatkami na szybkie bieganie, największy postęp gwarantują nie wybiegane kilometry, ale właśnie trening ogólnorozwojowy i poprawa ekonomii ruchu. Zapisz się do klubu biegacza bądź skorzystaj z porad doświadczonych trenerów, by z satysfakcją przyglądać się swoim postępom!

TIMEX sport:

GDZIE ZJEŚĆ SZYBKO i zdrowo? Punkty z dobrym fast foodem – idealne, żeby je odwiedzić po treningu – poleca Aga Kozak, dziennikarka, blogerka, ekspertka.

Lokal.Bistro, Warszawa

Czyli burgery z dobrego mięsa, z odpowiednią dawką warzyw i ciekawymi dodatkami. Zdrowo, ekologicznie, regionalnie i smacznie.

timex sport

Karma, Kraków

Nowojorska w stylu miejscówka w centrum miasta, gdzie zgrabnie ukryte są dania wegańskie i wegetariańskie: zjecie tam i domowe wypieki, i codziennie inną sałatę, i pożywne śniadanie, i lunch z tofu i shitake. To jeden z najsmaczniejszych i najbardziej dopieszczonych punktów na kulinarnej mapie Krakowa. A ceny zachwycają równie mocno.

Du-Za Mi-ha, sieć punktów, Warszawa

Sieciówka sieciówką, ale szukając rozgrzewającego bulionu

10%

– możemy tu wpaść. Posypane kolendrą, aromatyczne i krzepiące pho dodadzą energii i pomogą się zregenerować w azjatyckim stylu.

Salad Story, sieć punktów cała Polska

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż sałatka: jednak już kupienie sałatki – zwłaszcza jeśli się spieszymy – to nie lada wyczyn. Pomagają Salad Story, gdzie dodatkowo każdy może skomponować sobie to, co lubi. Salad Story proponuje również przepyszne zupy-kremy, kanapki, tarty i świeżo wyciskane soki.

jedz zdrowo, szybko i tanio. warszawskie punkty sieci salad story oferują 10 proc. rabatu w dniu PÓłmaratonu warszawskiego. przyjdź 24.03 do salad story, hasło gawarantujące rabat: maraton warszawski.

www.timex.pl

Wstępny trening biegowy – bieg 5 km dla początkujących • TYDZIEŃ 1: pon. – 3-5 min szybkiego marszu + 12330 s biegu na zmianę z minutą marszu + 5 min spokojnego marszu; wt. – 5 min marszu + 45 s biegu / 1,5 min marszu; śr. – 25 min marszu + 5330 s biegu / 30 s marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 2: pon. – 3-5 min marszu + 9345 s biegu / minuta marszu + 5 min marszu; wt. – 5 min marszu + 103 minuta biegu / minuta marszu; śr. – 25 min marszu + 33 minuta biegu / minuta marszu + 3 min marszu • TYDZIEŃ 3: pon. – 3-5 min marszu + 83 minuta biegu / minuta marszu + 5 min marszu; wt. – 5 min marszu + 12 min biegu + 3 min marszu; śr. – 25 min marszu + 33 minuta biegu / minuta marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 4: pon. – 3-5 min marszu + 103 minuta biegu / minuta marszu + 5 min marszu; wt. – 5 min marszu + 632 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; śr. – 20 min marszu + 2z2 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 5: pon. – 3-5 min marszu + 632 min biegu / minuta marszu + 5 min marszu; wt. – 5 min marszu + 333 min biegu / 1,5 min marszu + 332 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; śr. – 15 min marszu + 333 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 6: pon. – 3-5 min marszu + 533 min biegu / 2 min marszu + 5 min marszu; wt. – 5 min marszu + 20 min biegu + 3 min marszu; śr. – 15 min marszu + 234 min biegu / 2 min marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 7: pon. – 3-5 min marszu + 434 min biegu / 2 min marszu + 5 min marszu; wt.: 5 min marszu + 833 min biegu / 1,5 min marszu + 3 min marszu; śr. – 15 min marszu + 234 min biegu / 2 min marszu + minuta biegu na 90 proc. możliwości + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 8: pon. – 3 min marszu + 1032 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; wt. – 5 min marszu + 833 min biegu / 1,5 min marszu + 3 min marszu; śr. – 15 min marszu + 335 min biegu / minuta marszu + minuta biegu na 90 proc. możliwości + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 9: pon. – 3 min marszu + 833 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; wt. – 5 min marszu + 25 min biegu + 3 min marszu; śr. – 10 min marszu + 236 min biegu / 2 min marszu + 23 minuta biegu na 90 proc. marszu i pełnego odpoczynku w marszu + 3 min marszu; • TYDZIEŃ 10: pon. – 3 min marszu + 733 min biegu / 30 s marszu + 4 min biegu + 3 min marszu; wt. – 5 min marszu + 436 min biegu / 2 min marszu + 3 min marszu; śr. – 10 min marszu + 338 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; • START: pon. – 3 min marszu + 535 min biegu / minuta marszu + 3 min marszu; wt. – 5 min marszu + 436 min biegu / 2 min marszu + 3 min marszu; śr. – bieg na 5 km. Plan treningowy przygotował Mateusz Jasiński, redaktor naczelny portalu treningbiegacza.pl Wydawca: Timex Polska Sp. z o.o. • www.timex.pl Realizacja: I Like Photo Group / Polish Creative Group • www.polishcreativegroup.com Produkcja: Michał Seredin • www.seredinpublishing.pl Foto: Andrzej Cieplik / I Like Photo Group, shutterstock.com, Timex Polska

3


Opcjonalnie z cyfrowym monitorem pracy serca Flex Tech Digital Ant+™

T5K744

T5K745 Kompatybilny z TIMEX Ant+™ Foot Pod Sensor (T5K573)

TOP

TIMEX IRONMAN RUN TRAINER 2.0

speed + distance

Zaawansowany zegarek z nowoczesnym modułem GPS umożliwiającym odczyt prędkości, tempa i dystansu w czasie rzeczywistym. Ultraczytelny wyświetlacz z opcją zmiany kontrastu i dostosowania wyświetlanych informacji do twoich preferencji pozwoli odnaleźć się w każdych warunkach treningowych. Na pewno docenisz alarmy wibracyjne, wodoszczelność i możliwość ustawienia treningu interwałowego pod dystans. Funkcje zegarka i parametry treningu ustawisz za pomocą każdego komputera (Mac/PC). Wszystkie dane treningowe skopiujesz na swój dysk twardy lub umieścisz na jednej z wielu kompatybilnych platform treningowych (m.in. Endomondo, MapMyFitness). Szczególnie wymagający użytkownicy mogą dodatkowo wykorzystać zegarek w połączeniu z zewnętrznymi czujnikami (np. krokomierz) pracującymi w standardzie Ant+™.

Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z opcją zmiany kontrastu Dystans, tempo, prędkość i tętno w czasie rzeczywistym Wysoka czułość i szybkość uruchomienia GPS dzięki technologii SiRFstarIV™ Zapis do 15 treningów z możliwością przenoszenia na komputer Współpraca z platformami treningowymi TrainingPeaksTM, MapMyfitness.com, endomondo i innymi Ustawianie funkcji zegarka i parametrów treningu z poziomu komputera 100-godzinny chronograf z wyborem 2 lub 3 linii wyświetlacza Funkcja hands-free chronografu w oparciu o dystans i czas

TIMEX IRONMAN TARGET TRAINER

Alarm wibracyjny i dźwiękowy m.in. dla dystansu, tempa i prędkości Alarmy hydracyjne/żywieniowe informujące o uzupełnieniu składników odżywczych w regularnych odstępach czasu Timer interwałowy z segmentami w oparciu o czas lub dystans Akumulator Li-Ion pozwalający na 8 godzin działania zegarka w pełnym trybie GPS Kompatybilność z czujnikami ANT+™ np. krokomierzem Podświetlenie tarczy INDIGLO® z opcją podświetlenia ciągłego Wodoszczelność w klasie 50M (GPS i ANT+™ niedostępne pod wodą)

TIMEX IRONMAN ROAD TRAINER

TIMEX ZONE TRAINER

T5K734

T5K720

(Model Damski)

T5K744

PULSOMETRY

T5K719

IRONMAN® Target Trainer

IRONMAN® Road Trainer

Cyfrowa

CyfrowA

AnalogowA

BPM / % tętna maksymalnego tak

BPM / % tętna maksymalnego tak

BPM / % tętna maksymalnego tak

5

1

1

Auto lub Manual

Auto lub Manual

Auto lub Manual

3 (do 200 okrążeń)

1 (do 50 okrążeń)

1 (do 27 okrążeń)

Lap/Split

Lap/Split

Lap lub Split

Tętno (średnie i szczytowe)

tak

tak

tak

Średnie tętno na okrążenie

tak

tak

tak

Czas całkowity w dedykowanym zakresie tętna

tak

tak

tak

Spalone kalorie

tak

tak

tak

2 (do 8 segmentów)

1 (do 2 segmentów)

brak

tak

tak

tak

3

1

1

Klasa wodoszczelności

100M

100M

30m

Podświetlenie INDIGLO®

z funkcją Night-Mode

z funkcją Night-Mode

z funkcją Night-Mode

Funkcje TRANSMISJA DANYCH: pas HR-ZEGAREK WYŚWIETLANE DANE TĘTNA Alarm docelowego zakresu tętna Ustawialne zakresy tętna

Zakresy tętna na bazie tętna maksymalnego (HRMax)

5

Powrót do tętna spoczynkowego Pamięć treningów Wyświetlacz w trybie treningowym CHRONO & PAMIĘĆ

Timer interwałowy (liczba segmentów na trening)

TIMERY & INTERWAŁY

Stoper z funkcją stop/powtórz Ustawialne alarmy

ALARMY

INNE

5

SPORTS TIMING

TIMEX IRONMAN SLEEK 250-LAP

T5K589

T5K590

(Model Damski)

Funkcje

T5K592

T5K591

(Model Damski)

(Model Damski)

TIMER

T5K690

T5K582

IRONMAN 50-LAP

2

2

3

250 tak

50 tak

30 tak 99

Pamięć okrążeń 100-godzinny chronograf Licznik okrążeń

IRONMAN 30-LAP STEEL

Target Time Pacer (KONTROLA TEMPA)

tak

199

99

Alarmy hydracyjne i żywieniowe

tak

-

-

Pamięć okrążeń i czasu całkowitego (ostatni trening w trybie chrono)

tak

tak

tak

-

-

Pamięć wg dat z: średnie/najszybsze okrążenie (wiele treningów zapisanych w chrono)

tak

tak

-

Pamięć treningów interwałowych wg dat

tak

-

-

Pamięć tempa na okrążenie (szybko/wolno/w tempie) i różnicy od tempa docelowego

tak

-

-

24-godzinny timer z opcją zapętlenia do 99 razy

tak

tak

tak

2 (do 8 segmentów)

1 (do 2 segmentów)

-

3

3

3

Timer interwałowy (liczba segmentów na trening) Alarmy Ekran TapScreen™ z ustawieniem czułości ekranu

INNE

T5K493

TIMEX IRONMAN 30-LAP STEEL

IRONMAN SLEEK 250-LAP

Strefy czasowe

PAMIĘĆ TRENINGÓW

5

TIMEX IRONMAN 50-LAP

T5K588

CHRONOGRAF

Zone Trainer

Tapscreen® Alarmy hydracyjne/żywieniowe Alarm utrzymujący użytkownika w pożądanym tempie treningowym

FUNKCJE SPECJALNE

4

(Model Damski)

Target Trainer to pulsometr dla wymagających, wyróżniający się dużym i czytelnym wyświetlaczem, rozbudowaną pamięcią treningów i technologią TapScreen™ umożliwiającą komfortowe użytkowanie zegarka - również w wodzie. Stwórz swój wymarzony trening dzięki rozbudowanym interwałom i alarmom utrzymującym biegacza w pożądanym tempie. Sprawdź parametry zegarka wyróżnionego przez Runner’s World.

TĘTNO I ZAAWANSOWANE FUNKCJE

T5K736

T5K722

TAK

-

-

Klasa wodoszczelności

100M

100M

200m (wstrząsoodporność zgodnie z normą iso)

Podświetlenie INDIGLO®

z funkcją Night-Mode

z funkcją Night-Mode

z funkcją Night-Mode

www.timex.pl

TIMEX SPORT

Timex Sport 1/2013  

Magzyn dla biegaczy

Timex Sport 1/2013  

Magzyn dla biegaczy

Advertisement