Page 1

toner dolumu ARDINDAN , laser YAZICI garantisi ne olur ? , merhaba,

toner doldurtmak isteyen yeni müşterilerimizin en çok sorduğu,merak ettiği soru budur.

yeni alınan laser printer,süresi belirlenmiş bir şekilde garantili gelir.

somut bir örnekle yola çıkalım : samsung scx 3405 ,çok fonksiyonlu laser bir yazıcıyı piyasada yaklaşık 350 TL ye bulabilirsiniz. (Bu rakamı aklınızda tutun.) Firma olarak,zaman zaman bazı anketler yapıyor ve bu sonuçları değerlendiriyoruz.

Arıza nedeni ile garantiye gönderdiğiniz yazıcı oldu mu? sorusuna müşterilerimizin ü evet demiş.

%3

yanlış duymadınız sadece %3..

bu yüzde üçlük dilimin sadece ama sadece %1 lik kısmı ,garanti dönüşünden memnun ve sorunu çözmüş , genelde aldıkları cevap şu olmuş : KULLANICI HATASI , şu kadar öderseniz tamir ederiz...

bu analizde şuna odaklanmakta fayda var ,

bir yazıcı aldığınızda, hemen arızalanması ve garantiye/iadeye gitme olasılığı nedir? (çok ama çok şanssız olmanız gerekir ki ilk sene içinde bu gibi bir durum olsun)


diyelim ki oldu, garantiye giden yazıcının geri gelme süresi yaklaşık 2 hafta..2 hafta boyunca yazıcısız kalma maliyeti nedir? kullanıcı hatası denerek maliyetin size yıkılması olasılığı nedir? tamir ücreti ne olacaktır?

zaten yazıcı fiyatı ne kadardı ki ?

paradigmalardan sıyrılıp, hadiseye net bakalım :

ORJİNAL TONERİN FİYATI NE KADAR? yukarıdaki örneğe dönersek , samsung 3405 yazıcının orjinal toner fiyatı ne kadardır bir göz atalım : 140 TL + KDV civarı bir rakama satın alabilirsiniz. yazıcı ne kadar dı ? 350 TL ...yani 3 adet orjinal toner aldığınızda,yazıcının fiyatını geçiyorsunuz. (zaten amaç da bu..yazıcı değil toner satmak)

peki bu tonerin dolum ücreti ne kadar?

 

yaklaşık 30 ila 50 TL arası bir yazılım atarak,toner chip derdinden kurtuluyorsunuz. ve sıkı durun,bunun ardından bu tonerin dolumu 20 TL ile 30 TL arasında değişiyor..

(burada reklamımızı yapmak istiyorum :) , toner dolumumuz nedeni ile bozulduğu arızalandığı tespit edilen bütün makineleri ücretsiz tamir ettiriyor,tamir olmayanların yerine aynı makineden veriyoruz. çünkü toner dolumlarımız,ASLA makineye zarar verecek bir etken barındırmıyor.istenilen garanti ise,buyrun garanti..) orjinal toner 140 + kdv , dolum toner 25 TL kdv dahil.. aradAki fark nereye gidiyor ?

"aman yazıcımın garantisi bozulmasın !!" endişesi ile "yurtdışına,ithalata,cari açığa,işsizliğe,borçlanmaya vs.."


ne yazık ki sizin cebinizden çıkıyor.,

son bir örnek : HP LaserJet Pro 400 Color M451nw CE956A renkli yazıcı ,

 

piyasada yaklaşık 850 TL civarı bir fiyatla satılıyor. orjinal tonerin adeti : 250 TL KDV dahil.. yani bir set orjinal toner aldığınızda ödeyeceğiniz para yaklaşık 1000 TL

peki hp renkli toner kaç TL ye doluyor? sıkı durun,bizden set olarak bu tonerin dolum çeklerini peşin alan müşterilerimize

"renkli

toner setini sadece 100 TL" ye dolduruyoruz.. evet sadece 100 TL set olarak.. orjinal toner ile dolum toner arasındaki 900 TL nereye gidiyor? garantiye :)

bu nedenle, lütfen analitik düşünüp, "toner doldurtma,garantin bozulur " seslere kulak asmadan, hesap kitap yapın,

işini doğru yapan,size “toner dolumu nedeni ile bozulursa garantisi benim taahhütü veren” bir firma ile çalışın,paranız cebinizde kalsın.

 

diyen

Ne zorluklarla kazanılıyor o paralar biz biliyoruz..

saygılarımızla..

***bir not : reset yazılım gerektirmeyen hp,epson,chipli kullanmak istenilen samsung,xerox gibi modellerde şunu öneriyoruz : orjinal toneri tam bitirmeden bir kenara koyun. biz size,orjinalden bitme yenileme toner temin edelim,onu kullanın,onu doldurtun. eğer bir sıkıntı arıza vs olursa,orjinal toneri takın garantiye o şekilde gönderin.. gibi bir öneri..


ama inanın ,garantiye ürün göndermenize neden olabilecek arıza oranı çok düşük ve garantiye giden ne zaman geri gelir bilinmez.. "aman bırak yaaaa,garanti garanti dediler kandırdılar, biz yaptıralım kaç paraymışşş" diyen sesinizi duyar gibiyiz.. pırıl pırıl baskılar dileriz..

toner dolumu izmir makale  

her marka model toner dolumu izmir konusunda garantili tonerlerin ve printerlar neden bu kadar pahalı ve toner dolumu izmir http://www.izmir...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you