Page 1

KEŞ SÜLONUN KARISI İsterseniz hikayeye geçmeden önce KEŞ SÜLOYU ve beni biraz tanıtayım biz dedemle KEŞ SÜLOLARIN bir üst katında oturyoruz. KEŞ SÜLO benim dogdugumdan beri yanımda olan tek arkadasım. Hergün kavga ederiz ama birimizin kavgası oldugundada hep yardıma koşarız KEŞ SÜLO genelde kaçar ama neyse yinede çok severim keretayı KEŞ SÜLOYU tanıdıgınıza göre hikayeye geçelim. Bir gün eve geldigim sıra evden bağırma sesleri geliyordu ya KEŞ SÜLO karısıyla kavga ediyor yada evcil hayvanı tamponcuyu (eşşek) kırbaçlıyodu. Koştum hemen dedemin içliğini giydim neden diye sorarsanız gelcek kırbaç darbelerinden korunmak için. Hemen yangın tüpünü yerinden çıkardım ve KEŞ SÜLOLARIN evine daldım dalmasınada kapı hemen kırıldı eşşek herif en son kırdığımdan beri hiç tamir ettirmemiş. Gördügümde neydi KEŞ SÜLO eve kuma getirmiş hemen ağzının üstüne 45 numara botlarımla uçan tekme attım sen kimsin benim gül gibi teyzemin dedesinin kızının kızının üstüne kuma getirirsin. KEŞ SÜLO açıklama yapmaya çalıştı ama ikinci bot darbesiyle burnunda kan ve sümük birbirine karıştı. Pislik herif üç yıldır burnunu temizledigini görmedim. Ordan hemen KEŞ SÜLO’NUN karısı lafa atıldı ama öyle hızlı konusuyorduki ne dedigini anlamadım. Aradan yaklaşık 15 dakika geçti kadın hala susmuyordu YETER ! diye bagırdım kısa bir sessizlik oluştu ama kadın yine devam etmeye çalıştı sadece buna 30 saniye dayanabilirdim bekledim suscakmı diye 36. Saniyede azının üstüne 45 numara botlarımla tekmeyi geçirdim.Yere düşdü dişleri dudaklarına geçmişti kan akıyordu ve hareketsiz bir şekilde yerde yatıyordu sinirlendim bi tane daha tekme attım niye diye sorarsanız bana ölü numarası yapıyordu.KEŞ SÜLO’NUN omzuna elimi dayadım ve haklıymışsın kardeşim dedim.Burnunun kanı hala durmamıştı hemen kırbaç darbelerinden korunmak için giyindigim dedemin yün içligini çıkardım ve burnunun kanını silmesi için KEŞ SÜLOYA uzattım ve akşama onu karıya götürcegime söz verdim.


KEŞ SÜLO DERSTE KEŞ SÜLOYLA sonunda Üniversiteye geçmiştik okulun ilk günüydü çok heycanlıydık.Hava adeta yanıyordu minibüse bindik şöföre havayla kampüse dedik. Adamın bize öyle bir bakışı vardıki KEŞ SÜLO nerdeyse altına yapcaktı altına derken bildigimiz altın degil altın bizde ne arar.Neyseki minübüsten indik sınıfımıza dogru ilerledik ve sınıf kapısının önünde dikildik arkadan ‘’Hadi arkadaşım ilerleyin’’ diye bir ses geldi KEŞ SÜLO arkasına döndügü gibi cocuga kafa attı. Hemen bizi müdür çağırdı KEŞ SÜLOYA iyi bir fırça kaydı ve sınıfa gönderdi.Çok sinirliydim o sırada hoca girdi KEŞ SÜLO bana bir şeyler fısıldadı o sırada ne dedigini anlamadım ve ‘’salla’’ dedim. Aradan 15 dakika geçti hoca konuyu anlattı ve bize test dagıttı.Ortam çok sessizdi tabiki KEŞ SÜLO osurana kadar.Ben hayatımda böyle bişi duymadım sanki yanımda KEŞ SÜLO degilde borozan var.Herkes bize dönmüştü okulun ilk gününden rezil olmuştuk hoca KEŞ SÜLOYU dersten attı ve beni biraz olsun bir huzur kapladı ama SÜLO benim kaç yıllık arkadasımdı buna göz yumamazdım.Koşarak Hocanın yanına gittim hocam lütfen SÜLOYU derse alın dedim oda bana ya otur yerine yada sende çık dedi bunun suratına bir balgam attım o sinirle sınıftakiler Kızılırmak kampüsten geçiyor sandılar.


KEŞ SÜLO YOCULUKTA KEŞ SÜLO İzmir’e dedesi Hacı Abdurrezzağın yanına gitti aradan 1 ay geçti SÜLOSUZ günler bana haramdı.Bireden telefonum çaldı arayan KEŞ SÜLOYDU çok sevinmiştim hemen açtım ve ona ilk sorum ne zaman gelceksin oldu çok üzgündü dedesi ona geri geliş için para vermemişti.Hemen dedesinin telefonunu istedim ama vermedi ona söz verdim en kısa zamanda para biriktirip ona göndercektim gerekirse dedemin yünlü içliklerini satacaktım.Aradan 3 gün geçti para hazırdı dedemin 2 yün içligini satmam parayı denkleştirmeye yetmişti.Hemen KEŞ SÜLOYU aradım SÜLO mutluydu daha haberi vermemiştim bile ne oldu dedim gecenin bu saatinde bu kadar mutlusun oda bana şu cevabı verdi kamyoncunun komyonuna binmiş gece saatinde bide adam üstelik buna 75 TL para vermiş biraz gecikçekmiş çünkü ormanda adamın biraz işi varmış ben çok duygulandım dünyada böyle hayırsever insanlar kaldımı diye sordum kendi kendime.

Keş sülo  

hikayeler

Keş sülo  

hikayeler

Advertisement