Page 1


Altunbilekler, yaşlılarla el ele! Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Altunbilekler Yöneticileri, Ankara Valiliği Seyranbağları Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Geçtiğimiz yıl; Yaşlılara Saygı Haftası’nı , bünyesindeki Altunbilekler Sofrası’nda düzenlediği bir yemek organizasyonuyla Keçiören Huzurevi sakinlerini ağırlayarak kutlayan Altunbilekler, bu yıl farklı bir organizasyonla 20 Mart Perşembe günü Seyranbağları Huzurevi’ni “bir çiçek bir sohbet” sloganıyla ziyaret etti. Altunbilekler İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Öznur ALTUNBİLEK,

Pazarlama Müdürü M. Güven İNANÇ, Bölge Müdürü Yusuf ALAGÖZ, Mağaza Müdürleri Alev YUMURTACI, Habibe EĞRİKAVUK, Savaş ÖZER, Turan KÖKSAL, Erkan ÜNAL, Derya TORUN ve Seyranbağları Mahallesi Muhtarı Aydın YAŞAR’ın katılımıyla gerçekleştirilen ziyaret, hem katılımcılara hem de huzurevi sakinlerine keyifli anlar yaşattı. Huzurevi sakinlerinin anılarını tek tek dinleyen Altunbilekler yöneticileri, bir sonraki yıl aynı haftada farklı bir organizasyonla yine buluşabilmek temennisiyle veda ederken, bu yılın anısına bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Mart Ayının Başarılı İsimleri! Terfi eden arkadaşlarımızı kutluyor, başarılarının devamlı olmasını diliyoruz.

Abidin KESKİN

Derya TORUN

Habip ÖZDEMİR

Orta Reyon Şefi

Mağaza Müdürü

Mağaza Müdürü

Hamide KURU

Hüseyin ÖZCAN

İbrahim Ethem ÖZCAN

Murat ÖZCAN

Kasa Şefi

Orta Reyon

Orta Reyon Şefi

Orta Reyon Şefi

Murat ÖZDEMİR

Müge ATASOY

Seda IŞIK

Serkan ÇEKİÇ

Mağaza Müdürü

Kasa Şefi

Kasa Şefi

Orta Reyon Şefi

Turgay YARAR

Uğur KALKAN

Volkan ALBAYRAK

Yasin ÖZDEMİREL

Bölge Züccaciye Sorumlusu

Orta Reyon Şefi

Orta Reyon Şefi

Orta Reyon Şefi


Nisan Ayında Üç Mağazamızın Doğum Gününü Kutladık!

Ayrancı Mağazamız > 26 Nisan 2002

Aktepe Mağazamız > 30 Nisan 2005

Natoyolu 1 Mağazamız > 15 Nisan 2011

Sap Sistemine Geçiş için Geri Sayım Başladı! Sap’ye yatırım yapan Altunbilekler 1 Mayıs itibari ile Sap Sistemine geçmeyi planlıyor. 14-18 Nisan tarihleri arasında Altunbilekler saha çalışanlarına, Bilgi İşlem Departmanı tarafından Sap Eğitimleri verilmeye başlandı. Geçen senenin son çeyreğinde başlayan projenin eğitimleri son hızla devam ediyor. Tüm mağazalardan farklı farklı departmanlardan eğitime katılan personeller; yeni sistem ile işlerini daha planlı ve programlı işleyebileceklerini ve bir an önce sisteme geçiş yapmak istediklerini söylediler. Projede ve eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun. Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin Ne Kadar Önemli, Değerli Olduğunuzu Düşünerek Ona Göre Çalışınız. Sizlerden Çok Şey Bekliyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK

Almanya Perder’in İlk adımı EuroShop Fuarı’nda atıldı! Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Euroshop Fuarı’ndan yüzü gülerek döndü. 65 kişilik bir heyetle fuara katılan TPF, yeni iş bağlantılarına imza atarken, Almanya PERDER’in kurulması yönünde de önemli bir adım attı. Almanya’nın Düsseldorf kentinde üç yılda bir düzenlenen EuroShop Fuarı’na 65 kişilik heyetle katılan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Almanya PERDER’in kurulumu için ilk adımlarını attı. TPF Başkan Yardımcısı Mustafa Altunbilek, fuar sonrası yaptığı açıklamada, Almanya PERDER’in kuruluşu ile ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bir çok firma ‘perakende’ şemsiyesinde, ortak noktada buluştu. Kendi projelerini anlattılar, teknolojilerini geliştirmek adına notlar aldılar. Gerek ülke başkanları gerek yönetim kurulu başkanlarıyla tanışma fırsatı bulduk. Bizim için dolu dolu üç günlük iş gezisi oldu” dedi.

Almanya’daki perakende sektörünü yakından inceleme fırsatı bulduklarını da ifade eden Altunbilek, şunları kaydetti: “Kore, Japonya, Malezya, Fransa, İngiltere, Amerika, Rusya ağırlıklı gördüğümüz ülkelerdi. Discount marketlerdeki liderlere baktık. Süpermarketler gibi farklı konseptleri bir arada gördük ve inceledik. Almanya’da unlu mamullerin üretimi ve işletmeciliği gelişmiş bir alan. Türkiye’deki perakendecilerimizin yan perakende noktalarının içinde unlu mamullerle ilgili çalışma yapmak istemelerinden dolayı bu konuya eğildik. Fuara gelen ve bu işi düşünen perakendeciler için faydalı görüşmeler yapıldı.” Leverkusen, Düsseldorf ve Köln’de yaşayan Türk marketçileri de ziyaret ettiklerini dile getiren Altunbilek, “50 yıldır Almanya’da yaşayan Türkler 12-13 milyar Euro ciroya ve10 bin perakende noktasına sahip durumda” diye konuştu.


Altunbilekler Personeline Coca Cola Türkiye Genel Müdürlüğü’nde ‘Etkin Mağaza Yönetimi’ konulu eğitim verildi. Perakende sektöründe 30. Yılını kutlayan Altunbilekler; bünyesinde uluslararası standartları yerleştirmek ve Türkiye’de perakendeciliğin gelişimine katkı sağlamak, yalnızca kendi mağazaları için değil, tüm perakende sektörü için nitelikli personel yetiştirme hedefiyle kurduğu Altunbilekler Akademi’de çalışanlarının kariyer hedeflerine destek olarak, nitelikli çalışan sayısını hızla arttırıyor ve farklılığı çalışanlarıyla gerçekleştirme yolunda yarının lider ve yöneticilerini yetiştirmeye devam ediyor.

Coca-Cola Türkiye eğtim departmanından Sn: Ali Alper Nabi liderliğindeki eğitimlerde Sn. Selçuk ONAT tarafından; Altunbilekler’in de hassasiyetle üzerinde durduğu, müşterilerini rahat, keyifli ve güvenilir alışveriş ortamlarında ağırlamaya yönelik tanzim teşhir konuları üzerinde tüm detaylar katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı.

Başarı için sürekli eğitim prensibinden hareketle bu yıl Altunbilekler, ulusal ve uluslararası tedarik zincirleriyle de işbirliği projelerine imza atıyor. Bu kapsamda; Altunbilekler’in Ankara’daki 70 mağazasında görev yapan Reyon Şeflerine 31 Mart – 01 Nisan tarihlerinde 2 gün süreyle Coca Cola Türkiye Genel Müdürlüğü’nde “Etkin Mağaza Yönetimi” konulu eğitim organize edildi. Eğitimler süresince saha operasyonlarında yaşanan aksaklıklar ve sorunların birlikte ve süratle çözüme kavuşturulması için karşılıklı fikir alışverişinde de bulunuldu. Eğlenceli bir ortamda yeniliklerin paylaşıldığı eğitim sonunda hem Altunbilekler Reyon Şefleri hem de Coca-Cola Türkiye eğitim departmanı bundan sonraki işbirliği projelerinde tekrar bir araya gelmek üzere vedalaştılar.


Altunbilekler’de Eğitim, Hız Kesmiyor!

Altunbilekler Unlu Mamuller satış ekibi Eğitim için bir araya geldi. Perakende sektöründe 30. Yılını kutlayan Altunbilekler; geçtiğimiz Mart ayında 120 kişilik yönetici kadrosuyla birlikte gerçekleştirdiği 2013 Yılı Değerlendirme toplantısının ardından, 7 Nisan 2014 Pazartesi günü mağazalarındaki tüm Unlu Mamuller satış ekibinin katıldığı Unlu Mamuller Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı için Genel Müdürlük konferans salonunda bir araya geldi. Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanlığını da yürüten Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ALTUNBİLEK’in de bizzat katılarak , müşteri memnuniyetinin en önemli ilkeleri olduğunu satış ekibine özellikle vurgulaması ve Unlu Mamuller bölümündeki hizmet prensiplerini en ince ayrıntısına kadar tarif etmesi, tüm katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. ALTUNBİLEK; et ve et ürünleri, sebze-meyve, süt ve süt ürünlerini kapsayan taze gruplarla ilgili eğitimlerin de

önümüzdeki günlerde tüm Altunbilekler çalışanları için planlandığı müjdesini verdi. İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Öznur ALTUNBİLEK, Altunbilekler bünyesinde başlattıkları bu eğitimlerin 2014 yılı içinde artarak devam edeceğini ve gelişim için sürekli eğitim prensibiyle toplam kaliteye ulaşabilecekleri vurguladı. Toplantı sonunda tüm katılımcılar Altunbilek Sofrası’nda öğle yemeği yediler ve o gün doğum günü olan personelimize sürpriz doğum günü kutlaması yapılmasının ardından, personellerimiz mağazalarında görevlerinin başına geçtiler. Mağazalarındaki unlu mamuller reyonlarında; müşterilerine daha kaliteli, sağlıklı, bol çeşitli ve leziz ürünler sunmak amacıyla 2010 yılında oluşturduğu Mirabelle markasıyla kendi üretim tesislerinde günlük olarak tatlı, tuzlu, yaş pasta ve sağlıklı ekmek üretimini gerçekleştiriyor.


Herkese merhaba; Bu sayıdan itibaren her ay bültenimizde belli bir konu hakkında sizlerle paylaşımda bulunmaya kalemim döndüğünce çaba harcayacağım. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz konular varsa elektronik posta aracılığı ile bana iletebilir, bir sonraki sayının da gündemini belirlemede bana yardımcı olabilirsiniz. Biliyorsunuz kapımız her zaman açık. 2014 yılı şirketimizde birçok yeniliğin ve uygulama değişikliklerinin de yılı olacak, yeni bir yazılım (SAP), yeni organizasyonel yapı, kurumsallaşma yönünde aktif çalışmalar, hedef ve verimlilik odaklı çalışma anlayışı, sahadaki ekip arkadaşlarımızın eğitimlerine ağırlık verilmesi ve daha birçok yeni ve farklı girişim ve geliştirme içerisindeyiz. Tüm bu dinamik süreç içerisinde başarı tabi ki hepimizin ulaşmak istediği ama bazen sadece kendimizden kaynaklı nedenlerle ulaşmakta zorlandığımız bir nokta. Peki tüm bu süreçlerde; dikkat, motivasyon ve konsantrasyonumuzu nasıl maksimum düzeyde tutabilir, zorlukları aşmamızda ve daha iyi / kaliteli bir yaşam yaratmamızda kendimize nasıl yardımcı olabiliriz: Mevcut alışkanlıklarımızı değiştirmeyi ve yenilerini kazanmayı düşünmeliyiz. Eğer yaptıklarımızı değiştirmezsek, elde edeceklerimiz de değişmez! Her gün sadece küçük bir iyileştirme yapmamız, farkı yaratabilir. Evet, bu kadar kolay.

Sakın sadece yanlış yaptığımız ya da iyi yapmadığımızı düşündüğümüz şeylere odaklanma tuzağına düşmeyelim. İyi yaptığımız şeyleri belirlemeli, hatta bir adım daha öteye giderek bunların bir listesini çıkarmalıyız. Bu uygulama, yolumuzdaki engelleri yıkmamıza ve arzuladığımız hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak, kendimize olan güvenimizi ve öz-saygımızı arttıracaktır. Aynı zamanda yaşantımızda iyi olan şeyleri not edebiliriz. Bazen iyi olmayan şeylerle o kadar meşgul oluruz ki, bunun sonucunda sadece değerli fırsatları değil, etrafımızda olan güzel şeyleri de gözden kaçırabiliriz. Öğrendiğimiz her bilgi bizi başarıya psikolojik olarak koşullandırır ve olmasını istediğimiz şeye bizi bir adım daha yaklaştırır. Hepimize başarılar dilerim. Mehmet Civelek İnsan Kaynakları Müdürü

İletişim ve Künye Altunbilekler Ltd. Şti. adına sahibi Mustafa Altunbilek. Ayda bir yayınlanır. Para ile satılmaz. Kurum içi yayın. İstanbul Yolu 26. km Saray Mah. Bayraktar Cad. No: 26 Saray, Kazan/Ankara Tel: (312) 815 47 84 / 221 www.altunbilekler.com.tr

Yayın Kurulu:

Öznur Altunbilek > oznur@altunbilekler.com.tr M. Güven İnanç > guven.inanc@ altunbilekler.com.tr Ezgi Tükel > ezgi.tukel@altunbilekler.com.tr

Tasarım:

RETA Ziaur Rahman Caddesi 285. Sokak 26/19 06700 Çankaya /ANKARA T. 0312 440 2056 F. 0312 440 5369 info@reta.com.tr www.reta.com.tr

Nisan Bülten  
Nisan Bülten  
Advertisement