Page 1

pomysł na

bezpłatny magazyn wnętrzarski

nr 47 / luty 2018

Melan¿

z po³yskiem / str. 8

Têdy

po trendy /

str. 16

ISSN 2353-9534


K^gmfšhkfbgpw^ tMlwk^kfr

 9 3U]\MG»]QDMG»LQVSLUDFMH VSHãQLMPDU]HQLD MLWK>Ô)ri+L_lokf`h^//6 ǁǁǁ͘ŐĂůĞƌŝĂĂƌŬĂĚĂ͘Ɖů

AOWTF MLALDF P@ELAV MVQHF >WFBKHF DOWBGKFHF HLJFKHF HR@EKFB >DA Q>MBQV C>O?V I>JMV PERQQBOPV Ċ>IRWGB JB?IB éĊH> J>QBO>@B JB?IB?FROLTB Mlo^av^o`efqbhq“t Mlib`^kfabhlo^qlowv Pmo^tawbkfc^`elt`v


N

Najciekawsze, moim zdaniem, są wnętrza zrobione ze smakiem oraz z duszą, duszą właścicieli a także te, w których widać pracę architekta, ale również pasję i charakter jego mieszkańców. Takie właśnie jest zaprezentowane w tym numerze mieszkanie w kamienicy, w którym design i sztuka naturalnie komponują się z imponującą kolekcją przeczytanych książek i codziennością. Dobrze zaprojektowane wnętrza nie wychodzą z mody, chociaż zmieniające się trendy kuszą nowościami.

Można za to ulec nowinkom od projektantów mody szczególnie wtedy, gdy mamy do dyspozycji garderobę skrojoną na miarę. Ulegać trendom, czy nie? To już każdego indywidualna decyzja. Dobrze je jednak śledzić, by wiedzieć, co w trawie piszczy.

Dagmara Maroszek-Bździuch redaktor naczelna

w numerze luty 2018

Nowości i trendy 4 Do pary 6 Polski dizajn Kawusi?

Inspiracje 8 Melanż z połyskiem Piękne mieszkanie w kamienicy 15 Dobrze dopasowane Dodatki podkreślające charakter wnętrza 16 Tędy po trendy Modne kuchnie w tym sezonie 22 Nie mam co na siebie włożyć Garderoby skrojone na miarę 28 Włącz światło Wybieramy oświetlenie 33 Zoom na produkt Nowości rynkowe

34 Wydarzenia

22

Nie mam co na siebie włożyć

28

Włącz światło luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

3


1.

DO

PA RY

2.

4

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018

Mówią, ż e przeciw ności się przyci ągają i co ś w tym m usi być, bo trudni ej o bardz iej zgrany du et niż cza rny i biały...


3.

5.

1. Zestaw d 2. Filiżank o sushi dla dwóch o a Monoch sób, cena: ro 3. Panton 1 Chair, Vitra me, cena: 35 zł/szt.; 29,99 zł; dukapolsk a.com , 4. Podusz a ka Black H cena: 1.028 zł/szt.; -tab.com.pl ipnoticsto eart, cena 5. Zakładk re.p : 60 i do książe k CATIGER zł/szt.; miloohome l , cena: 17 zł; home& .pl you

4.


POLSKI DIZAJN

kawusi? MANO.ceramics to pracownia ceramiki prowadzona przez Agatę Marcinkowską absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pracownia powstała z potrzeby serca i pasji do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych. Naczynia projektowane są tak, by podkreślić charakterystyczne cechy techniki, wybranej do produkcji. Jej misją jest wyprowadzenie polskiego garncarstwa z mroków średniowiecznej formy i wprowadzenie go we współczesny design. Główną techniką wytwarzania naczyń jest koło garncarskie, które pozwala nadać przedmiotom niezwykłego charakteru i sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i unikatowy. Koło garncarskie to również energia przenoszona z twórcy – garncarza – na naczynie, a za jego pośrednictwem na użytkownika. Drugą techniką jest odlew z form gipsowych. Obiekty użytkowe wykonane tą techniką posiadają bardzo nowoczesny, designerski sznyt o zgeometryzowanych kształtach. Każdy z produktów przechodzi przez ludzkie ręce kilkunastokrotnie w wieloetapowym procesie produkcji. Wszystkie naczynia wykonywane są ręcznie, z ogromną precyzją i dbałością o szczegół.

1. 2.

Kolekcja All inclusive (fot. 1,4,6,7) To kompletny zestaw wyposażenia stołu. Skierowany jest do osób ceniących bogatą tradycję serwowania posiłków, osób nowoczesnych, odważnych, perfekcjonistów dbających o każdy detal, dla których wysoka kultura stołu jest ważnym elementem dnia codziennego. Współczesny design i tradycyjne podejście do tematu zastawy stołowej pozwala połączyć nowoczesność i klasykę. Zestaw swoją stylistyką bliski jest art nouveau, a także inspirowany jest szkłem kryształowym oraz jednym z najbardziej podstawowych szlifów, szlifem klinowym.

Kolekcja Pottery (fot. 2) To nazwa umowna zbioru przedmiotów bardziej i mniej użytkowych tworzonych na kole garncarskim. Technika ta daje nieograniczone możliwości kreacji naczyń obrotowych o osi centralnej. Pozwala w krótkim czasie wykonać naczynia o zupełnie innym kształcie i gabarycie, jak również szybko produkować większe serie. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, nie licząc lat praktyki, która jest niezbędna, by posiąść umiejętność tworzenia naczyń wysokiej jakości.


3. 4. 5.

Kolekcja Black-White (fot. 3,5) Zestaw naczyń przeznaczony do serwowania różnych rodzajów kawy od małego espresso do dużego latte.

6.

Fot. 2, 3, 7; Andrzej Błaszko Fot. 1, 4, 5, 6; Agata Marcinkowska www.manoceramics.pl

Inspirowany Bauhausem, nawiązuje do jego stylistyki, ale również do techniki realizacji, jaką jest połączenie koła garncarskiego i odcisków z form gipsowych. To połączenie tradycji rzemieślniczej z elementami produkcji masowej daje niepowtarzalną formę, jakość i duszę każdemu elementowi w zestawie.

7.

luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

7


melanż

Część widoczna z salonu i holu jest reprezentacyjna, wręcz salonowa. Białe szafki, wykończone na wysoki połysk w połączeniu z czarnym kamieniem blatów tworzą elegancką całość. Zawieszone nad nimi czarno-białe fotografie podkreślają pokojowy charakter wnętrza. Część robocza została schowana w rogu za drzwiami. Jest niewidoczna z zewnątrz, co ma szczególnie istotne znaczenie podczas wizyt niespodziewanych gości. Stół ustawiony przy oknie zaprasza na poranne, wolne, weekendowe śniadania.

Sercem mieszkania jest kuchnia. Można do niej wejść przez szklane przejście z holu bądź z salonu. Prowadzą do niej drzwi odtworzone z oryginalnych wzorów. Urządzona na planie kwadratu, nie została zabudowana jednym ciągiem szafek, lecz podzielono ją na strefy.

z połyskiem

INSPIRACJE


J

Jedna z najładniejszych ulic w Poznaniu, a przy niej pozostawione i odrestaurowane perełki architektury przełomu XIX i XX wieku. Są one namacalnym symbolem belle époque. W jednej z nich mieści się przepiękny apartament nawiązujący swą aranżacją do świetności tego okresu. Słysząc „mieszkanie w kamienicy”, od razu na myśl przychodzi słowo przestrzeń. A połączenie czterech mieszkań daje przestrzeń ogromną, w sam raz, by pomieścić pięcioosobową rodzinę z dorastającymi dziećmi.

Właścicielka nieruchomości, z wykształcenia i zawodu architektka, podjęła się urządzenia i aranżacji wnętrza dla najbardziej wymagającego klienta – własnej rodziny. W związku z tym, że domownicy lubią spędzać czas wspólnie, ale również cenią sobie swobodne bycie sam na sam, w apartamencie zostały wydzielone strefy. Dzienna, z obszernym salonem i kuchnią, a także prywatne sypialnie, do których prowadzą kręte korytarze. Dzięki temu rozwiązaniu, nawet w domu pełnym gości można zaszyć się w zacisznym kącie.

Salon to strefa wypoczynkowa. Jego centralną część zajmuje obszerna, skórzana sofa. Wokół niej znajdują się regały z książkami, które są wizytówką właścicieli. Wnęki okienne zabudowane i obłożone miękkimi poduchami zachęcają do oddania się tej pasji bez reszty.

luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

9


Hol jest wstępem do świata prywatnego. Po obu jego stronach mamy wejścia do sypialni dzieci a także przejście do dalszej części apartamentu. Pomieszczenie to jest na tyle szerokie, że mieści wiekową komodę z litego drewna, na której przy bliźniaczych lampkach dumnie stoi zabytkowy odbiornik radiowy. Ściany zaś stały się galerią malarstwa olejnego.

10

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


Tuż za komodą znajduje się pokój jednej z córek. Do niego również prowadzi maleńki korytarzyk. Za jego szklanymi ścianami kryje się po jednej stronie łazienka, zaś po drugiej pralnia.

Subtelny i uroczy pokój mieści w sobie wygodne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem oraz zaprojektowaną i wykonaną na zamówienie półkę na książki. To część typowo relaksacyjna dla nastolatki. Po przeciwnej stronie znalazło się miejsce na lekki stolik na skośnych nóżkach, który zastępuje tradycyjne biurko i zachęca do pracy. Stonowane szarości i pudrowe róże tworzą niezwykle kobiecy klimat. Z przyjemnością odnalazłaby się w nim nawet Audrey Hepburn.


Główna łazienka znajduje się w dalszej części mieszkania. Składa się z dwóch części, kąpielowej, w której króluje obszerna wanna oświetlona ledowymi listwami, i wypoczynkowej z kameralną, prywatną sauną. Połączenie różnego rodzaju płytek ceramicznych, kamienia i tapety w tym samym pomieszczeniu dało niepowtarzalny efekt głębi. Dodatkowo podświetlane fragmenty posadzki uwypukliły strukturę kamiennego wykończenia.


Drugi pokój, też dziewczęcy, utrzymany jest w jasnych szarościach. Piękna, drewniana podłoga ociepla gołębie tonacje i nadaje przytulności. Zamiast biurka, stół z kolekcji VOX, przy którym swobodnie mieszczą się dwa krzesła. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy po szkole przychodzą koleżanki, by wspólnie się pouczyć.

luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

13


Sypialnia znajduje się na samym końcu apartamentu, a przechodzi się do niej przez suwane drzwi gabinetu. Łóżko zostało zaprojektowane tak, że stanowi całość z drewnianym podwyższeniem będącym częścią pokoju. Po przeciwnej stronie za czarnymi, szklanymi drzwiami ukryta jest garderoba. Minimalistyczne wnętrze ożywia fototapeta z kwiatowym motywem. Projekt: Pracownia Architektoniczna KONTRAPUNKT www.kontrapunkt.info.pl Zdjęcia: Dagmara Maroszek-Bździuch

14

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


1.

2.

do wyboru, ier Gomez dłokietników set, proj. Did po Ro i e am gn aj Li if dz clus dwoma ro odułowa Ex modułów, z .000,00 zł. 1. Kanapa m wana z wielu t. Cena od: 15 no ek oj po pr m y ko w so za dc na Dowolnie - po picerowana dowolnie ta : l w o tępna Dos ia-wnetrza.p , www.galer za tr nę W ia a er Gal a5a Ul.l Szwedzk ie y Wrocławsk an el 55-040 Bi 0 55 18 Tel. +48 71 78 7/8 Ul. Wolnica ań 6 -736 Pozn 61 10467 85 61 48 + Tel.

4.

on, muuto; uuto; 3. Waz STACKED, m k eble; łe m X pó VO , em 2. Syst you , cena: 949 zł U YO 4 ji 35 kc : zł, home& 4. Stół z kole ivision, cena D kę sz du na po 5. Poszewka

3.

5.

luty lu uty ty 22018 018 01

pomysł po p om my ys ysł słł n na aW WNĘTRZE WN NĘ ĘT TRZ RZE

15 15


TĘDYPO 16

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


J

Jakie są najnowsze trendy w wyposażeniu kuchni z całą pewnością będzie wiadomo dopiero po mediolańskich targach EuroCucina, ale już dziś można coś przewidzieć. Zapewne kuchnia nie będzie częścią zamkniętą i odizolowaną od reszty pomieszczeń. Coraz częściej wśród propozycji projektantów da się zauważyć, że wysuwa się ona na pierwszy plan. Na szczególną uwagę zasługują materiały, z których jest wykonana. Pojawia się w niej stal jako element wykończenia nie tylko blatów, ale też i frontów. Materiał ten kojarzony dotychczas z kuchnią przemysłową, teraz wchodzi do domowych przestrzeni. To, czy stalowa kuchnia będzie sprawiała wrażenie zimnej i niedostępnej, czy ciepłej i otwartej, zależy od drugiego planu, tj. ścian i dodatków. Jej wizerunek ociepli chociażby cegła, ale pozostawi industrialny charakter. Kolekcja Metal Concept, Verle Kuchen

TRENDY luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

17


Urządzenia AGD marki Küppersbusch, COMITOR Wielbicielom bardziej subtelnych aranżacji polecamy połączenie klasycznej bieli i miedzi. Ten wyjątkowy kolor ożywia i czyni kuchnię bardziej elegancką. Proste wzornictwo nowoczesnych urządzeń kuchennych, w połączeniu z delikatnie połyskującymi uchwytami w opisywanym kolorze sprawia, że całe pomieszczenie jest niepowtarzalne.

18

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


Z pozoru proste fronty intrygują fakturą. Podłużne, ukośne żłobienia ożywiają jednolitość bieli. By efekt nie przytłoczył, zastosowano go na wybranych szafkach. Fronty FRØPT wykonane są z płyty MDF i można je dopasować do szafek IKEA.


Jej wysokość – stalowa kuchnia – w delikatnej, salonowej odsłonie. Wystarczą białe ściany, obraz i eleganckie dodatki, by z pozoru techniczna kuchnia nabrała delikatności. Konstrukcja opierająca szafki na cokole daje wrażenie lekkości. Ten model z powodzeniem można wstawić do salonu i idealnie będzie z nim współgrał. Kuchnia Ego, Abimis

20

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


haluoczok


Nie mam co na siebie w³o¿yæ...

Projektując zabudowę garderoby, powinniśmy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. Wysokość drążków i półek powinna być dopasowana do naszego wzrostu, by nie trzeba było za każdym razem sięgać po stołek, by zdjąć coś z wieszaka. Równie ważna jest też ich szerokość. Trzeba wziąć pod uwagę, że płaszcze czy długie suknie potrzebują więcej miejsca niż męskie koszule, pod którymi można zamontować jeszcze dodatkową półkę bądź wysuwany wieszak na spodnie. Raumplus, garderoba Ecoline

22

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


Zmiana pór roku zmusza nas do przeglądu szafy. Letnie ubrania przenoszone są do tyłu, zimowe do przodu lub na odwrót. A gdyby tak nie trzeba było robić? Tu rozwiązaniem staje się garderoba, coraz bardziej popularna wśród właścicieli domów i większych mieszkań. W tym celu wydzielone zostaje pomieszczenie, z zorganizowanym systemem przechowywania, do którego można wejść niczym do królewskiej komnaty i wybierać, przebierać, ubierać…

Podstawą dobrze zorganizowanej garderoby jest przeanalizowanie kolekcji naszych ubrań. Trzeba się zastanowić, czy więcej mamy sukienek i koszul, czy też bluzek i spodni. Na tej podstawie rozplanujemy ilość wieszaków i półek. Dobrze sprawdzą się szuflady, szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie drobniejszych rzeczy, takich jak: bielizna, skarpetki czy dodatki: paski, apaszki. Do segregacji dobrze wykorzystać pudła i kosze. Utrzymane w jednym kolorze i stylu, wprowadzą wizualny ład, a o to przecież chodzi.

luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

23


Raumplus, garderoba Uno Gdy w domu nie ma miejsca na oddzielną garderobę, a nie jesteśmy zwolennikami ciasnych szaf, możemy ustawić system garderobiany w pokoju. Tu wymagany jest jednak porządek i dyscyplina kolorystyczna.

Tradycyjny podział modułów o takiej samej szerokości również można zaaranżować według własnych potrzeb. Dłuższe sukienki w jednej części, koszule w drugiej, i znajdzie się jeszcze miejsce na funkcjonalne i pojemne szuflady.

Poliform, garderoba Ego, www.mood-design.pl

24

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


Raumplus, regał Legno, drzwi RPS

Kompromis pomiędzy szafą a pokojem-garderobą. Szklane drzwi ochronią przed kurzem, równocześnie dając podgląd zawartości wieszaków. Praktyczna półka na buty ułatwi wybór, tylko przebierać i wybierać.


Raumplus, garderoba Cornice Na takim metrażu można poszaleć i oprócz segregacji garderoby na męską i damską, wprowadzić jeszcze kategorię kolorystyczną. Pośrodku znajdzie się miejsce na praktyczną wyspę z dużą szufladą za szkłem na biżuterię i mniejszymi na dodatki.

26

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


Kolekcja lamp Lines&Dots modele: LD07 - LDS10 - LD05 - LD06 - LD08 projekt: Goula Figuera Studio, goulafiguera.com

Talerz dla WŁĄCZŚWIATŁO 28

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018


1 Chociaż od opatentowania żarówki przez Thomasa Edisona minęło 139 lat, to prace nad jej ulepszaniem ciągle trwają, zwłaszcza jeśli chodzi o oprawę. W tej ostatniej dziedzinie każdy sezon przynosi nowe trendy i wzory. Nie zmienia się jednak zasada, że lampy muszą pasować do wnętrza, by stworzyć z nim spójną całość. Nie znaczy to, że mają być, nota bene, odsunięte w cień. Mogą nawet grać pierwsze skrzypce. Ba, nawet często są elementem nadającym charakteru całej aranżacji.

2 4

Lampy marki Innermost / Dekorian: 1. Lampa stojąca LED YOYLIGHT 2. Lampa Latitude 3. Lampa wisząca L Gun-BEADS 4. Lampa wisząca BUBBLE

3


Zawieszenie kilku różnych lamp, ale z tej samej „rodziny”, z pewnością da mocniejszy efekt nie tylko świetlny, ale i wizualny. Lampy Formakami JH5 by JAIME HAYON 2015/&Tradition

Jedna lampa, ale z czterema kloszami pozwoli równomiernie oświetlić całą powierzchnię stołu. Należy tylko odpowiednio dopasować jej odległość do blatu, by nie oślepiała podczas biesiady. Lampa TR Bulb / MENU 12chairs.pl


Kącik relaksu może być oświetlony w dwójnasób przy pomocy małej lampki stołowej i sufitowej. Obie uprzyjemnią swym blaskiem chwile odosobnienia z książką na kolanach. Lamapa Mirror / GUBI, Atelier Mesmetric

luty 2018

pomysł na WNĘTRZE

31


reklama

szamy Zapra CTIK NUMKG6 NMQRQ KG 9 O Q Ă?Y na MCÄžK&  /KGU\ C OCTE    P  r 3 MT Hala n o A14 is sto k

<#&#5<'0+#0#Ä°9+'Ĺ&#x17D;;/219+'64<7

ul.Naramowicka ul. âuČycka

TESCO

32

pomysĹ&#x201A; na WNÄ&#x2DC;TRZE

luty 2018

ul. Sielawy

+48 601 58 69 41 â&#x20AC;˘ www.giuliobarbieri.pl


zoo m NA PRODUKT

Telewizor jak obraz

Ekran telewizora już nigdy nie będzie czarny. Stanie się dziełem sztuki lub kroniką emocji i wspomnień. Przedstawiamy Samsung The Frame, czyli telewizor, który po raz pierwszy w tak niezwykły sposób łączy technologię i sztukę. Teraz, gdy akurat nie będziemy oglądać ulubionego serialu czy programu, na ekranie zobaczymy wybrane obrazy i grafiki z bezpłatnej galerii lub swoje własne zdjęcia. Zyskamy także dostęp do sklepu, w którym znajdziemy materiały pozyskane od najlepszych światowych galerii i partnerów, takich jak: Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition. Telewizor w trybie Art Mode staje się prawdziwym dziełem sztuki, które ozdobi wnętrze mieszkania. A jeśli będziemy chcieli wrócić do oglądania programów, zobaczymy je w jakości 4K UHD, z pięknymi, nasyconymi kolorami (HDR). Czeka na nas także bogaty świat aplikacji dostępnych w ramach Smart TV.

Meshmatics Chandelier – nowa definicja piękna według Moooi

Fot. Materiały prasowe firm

Autorem tego zjawiskowego żyrandola jest absolwent ArtEZ w Arnhem – Rick Tegelaar, który od dzieciństwa fascynował się inżynierią, a swoje pierwsze modele budował z kultowych klocków LEGO. Dziś jego styl jest wypadkową wysublimowanej estetyki i odwagi polegającej na śmiałym eksperymentowaniu i innowacyjnym przetwarzaniu niestandardowych, często niedowartościowanych materiałów. Meshmatics Chandelier dla Moooi powstał z … drucianej siatki. Projektant opracował specjalną maszynę i zestaw narzędzi, dzięki którym precyzyjnie modeluje tworzywo na formie, nadając mu pożądany, kielichowaty kształt. Kaskadowo ułożone elementy żyrandola lśnią, a przepływające przez nie światło, tworzy niesamowity spektakl cieni. Produkt jest już dostępny w Atelier Mesmetric.

Sen w wielkim mieście Niewątpliwie na nasz sen wpływa otoczenie, w którym się znajdujemy. Według specjalistów, naszą nocną regenerację może wspierać kolor ścian sypialni lub zapach płynu do prania pościeli. Te dodatkowe bodźce potrafią mieć realne przełożenie na nasz komfort, jednak niezbędnym elementem sypialni, który gwarantuje zdrowy sen, jest odpowiednio dobrany materac. – Bardzo często pojawia się pytanie, jak dobrać materac? Po pierwsze, musimy przyjrzeć się sobie i odpowiedzieć na kilka pytań: czy śpimy sami czy z partnerem? W jakiej pozycji najczęściej zasypiamy? Czy mamy problemy z kręgosłupem? Czy borykamy się z dodatkowymi kilogramami? Czy mamy na coś alergię? Dokładna analiza pomoże nam dokonać wstępnej selekcji materacy dostępnych na rynku. Kolejnym krokiem będzie wizyta w salonie snu. Decydując się na zakup materaca, warto przetestować wszystkie dostępne modele. Wystarczy ułożyć się w ulubionej pozycji i zamknąć oczy, a nasze ciało samo nam pomoże w podjęciu decyzji – podsumowuje ekspert Comforteo.

Komfort pod stopami Producent podłóg UNILIN wprowadza na rynek swój najnowszy, innowacyjny produkt: wykonaną w najnowszej technologii podłogę z winylu RIGID (usztywnionego). Dzięki unikalnej kombinacji elastycznych i twardych warstw rdzeniowych, nowe panele winylowe gwarantują lepszą akustykę i ochronę przed wgnieceniami; jednocześnie nadają się do montażu na podłożach, które nie są idealnie gładkie.


luty 2018 WYDARZENIA luty

15

18

6

9

marzec

ARENA DESIGN Mija 10 lat, odkąd Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz pierwszy zorganizowały arenę DESIGN. Uczestnicy pokochali wydarzenie za jego różne elementy – m.in. też za spotkania ze światowej sławy projektantami. Tegorocznym motywem przewodnim, wokół którego będzie koncentrował się program areny DESIGN, są POKOLENIA / GENERATIONS. W dzisiejszym wzornictwie nie można nie doceniać doświadczenia i dorobku Starszych, ale również nie można zamykać się na wizję i kreatywność Młodych. – Czy te dwa światy mogą się dzisiaj zrozumieć? Czy mogą współpracować ze sobą? Jak wykorzystać potencjał obu grup? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie kolejnej edycji wydarzenia – zachęca Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Jubileuszowa edycja areny DESIGN odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 6-9 marca 2018 r.

LIGNE ROSET Organizatorzy arena DESIGN wraz z Galerią Wnętrza zaprosili do Poznania przedstawicieli marki LIGNE ROSET – rodzinnej firmy ze 150-letnim doświadczeniem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie, która współpracuje z najbardziej utalentowanymi oraz nagradzanymi projektantami. W katalogu projektantów, z którymi marka dotychczas współpracowała, można znaleźć m.in. Pascala Mourgue, Petera Maly, Ingę Sempé, Erica Jourdan, Anne Hieronimus, Philippe Nigro, Jeana Nouvelle czy braci R&E Bouroullec. W Poznaniu o relacjach łączących Ligne Roset z wymienionymi designerami opowiedzą Patrice Bert i Christian Werner. Ten pierwszy to CEO Roset Möbel GmbH, wieloletni współpracownik i współtwórca marki, związany z firmą od lat 70., który obecnie odpowiada za rozwój rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Christian Werner to niemiecki designer, który we współpracy z Ligne Roset stworzył takie projekty, jak: łóżko ANNA, sofa PRADO czy lampa SITAR. W dniach 6-9 marca 2018 r. podczas areny DESIGN w pawilonie nr 5, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można obejrzeć wystawę najbardziej znanych, wielokrotnie nagradzanych projektów tej francuskiej marki (Red Dot Award, iF Product Design Award, Good Design Award, Wallpaper Design Award, Interior Innovation Award).

W dniach 15-18 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbędzie się trzecia już edycja 4 Design Days. To największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

Redakcja: Redaktor Naczelna Dagmara Maroszek-Bździuch tel. 61 842 25 59, kom. 515 145 562 e-mail: d.maroszek@pomyslnawnetrze.pl

Opracowanie graficzne i skład: Arkadiusz Węcławski Joanna Marglarczyk (Agana Studio) tel.: 61 842 25 59 e-mail: grafika@sempres.pl

Korekta: Monika Andrzejewska Teksty: Redakcja Pomysł na Wnętrze Reklama: tel. 61 842 25 59 e-mail: biuro@sempres.pl Współpraca: Pracownia Architektoniczna KONTRAPUNKT Zdjęcie okładka: Dagmara Maroszek-Bździuch

Kontakt i wysyłka: Monika Andrzejewska tel. 61 842 25 59 e-mail: biuro@sempres.pl ISSN 2353-9534 Prenumerata: tel. 61 842 25 59, e-mail: biuro@sempres.pl cena za 1 egzemplarz: 3,50 zł Szczegóły na www.pomyslnawnetrze.pl

34

pomysł na WNĘTRZE

luty 2018

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń, reklam i artykułów. Wydawca zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydań ogłoszeń i reklam. Projekty ogłoszeń i reklam wykonanych przez Sempres Sp. z o.o. stanowią jej własność. © Copyright Sempres Wszelkie Prawa Zastrzeżone Wydawanie, kopiowanie i powielanie w całości lub/i części zabronione prawnie bez zgody Wydawcy. www.pomyslnawnetrze.pl Wydawca: ul. Straży Ludowej 9, 60-465 Poznań tel. 61 842 25 59

Znajdziesz nas w sklepach: home&you, DUKA, HOUSE&more oraz w kawiarenkach w galeriach handlowych… Szczegóły na www.pomyslnawnetrze.pl oraz na naszym profilu na FB.


Showroom 2500m²:

salon w Poznaniu:

Paczkowo ul. Letnia 1E

3R]QDġ$O6ROLGDUQRķFL

SU]\WUDVLH3R]QDġ:U]HķQLD

*DOHULD3ROVNLH0HEOH

tel. 602 747 737 salon@arismebel.pl

tel. 669 477 684 poznan@arismebel.pl

Pomysł na Wnętrze nr 47  
Pomysł na Wnętrze nr 47  
Advertisement