Page 1

VİZESİZ

Kiraz çiçekleri açarken KORE  JAPONYA Seul (2) – Tokyo (3) – Hakone (1) – Miyajima (1) – Kyoto (2) – Osaka (1)

28 Mart – 9 Nisan 2010 25 Aralık’a kadar nakitte 120 € İNDİRİM

1. Gün

28 Mart 2010 / Pazar

İstanbul – Seul

Saat 21:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde, Türk Havayolları kontuarı önünde buluşacağız. Check-in ve pasaport işlemleri sonrasında saat 23:40’ta, TK-90 sefer sayılı uçuş ile Seul’e hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.

2. Gün

29 Mart 2010 / Pazartesi

Seul

Yaklaşık 10 saat sürecek direkt uçuş sonrasında, yerel saat ile 16:50’de Seul’e ineceğiz. (Güney Kore Türkiye’den 7 saat ileridir.) Pasaport ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile otelimize transfer olacağız. Otele varış ve odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam yemeği için arzu edenler rehberimiz eşliğinde dışarı çıkabilir. Geceleme otelimizde.

3. Gün

30 Mart 2010 / Salı

Seul

Sabah kahvaltısı sonrasında “Seul şehir turu” için otelimizden ayrılacağız. Yaklaşık 10 milyon nüfusuyla Asya’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olan başkent Seul, 25 alt bölgeye ayrılmıştır. Şehrin nüfusu banliyöleriyle beraber 23 milyona ulaşmakta ve bu Seul’u dünyanın en büyük yerleşim yerlerinden biri haline getirmektedir. Toplam Güney Kore nüfusunun neredeyse yarısı Seul ve civarında yaşamaktadır. 14.yy’da kurulmuş olan Seul’un başkent olması ise 2. Dünya Savaşı sonrasında, 1948 yılında gerçekleşmiştir. Şehir turunda görülecek yerler arasında, 1405 yılında Joseon hanedanlığı (Yi Ailesi) tarafından yaptırılan Changdeokgung Kraliyet Sarayı, Unesco Dünya Miras listesine dahil Jongmyo Tapınağı, Namdeamun Kapısı ve Namdeamun Pazarı, Güney Kore’nin geleneksel özelliklerini yansıtan Insadong Mahallesi, Namsan Parkı, 236,7 metre yüksekliğindeki Seul Kulesi, Kore Savaşı Anıtı ve Müzesi bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün

31 Mart 2010 / Çarşamba

Seul - Tokyo

Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolu ile yapacağımız, yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Tokyo’ya varacağız. Pasaport ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile şehir merkezine ulaşıp “Tokyo şehir turuna” başlayacağız. Tokyo, Japonya’nın başkenti ve ayrıca politik ve ekonomik merkezidir. Gökdelenlerin sıralandığı caddeleri ile modern şehir merkezinin özelliklerini ve 400 yıllık tarihini yansıtan geleneksel unsurları birleştirmektedir. Eski adı “Edo” olan Tokyo, 35 milyonu aşan nüfusu ile dünyanın nüfus yoğunluğu en fazla olan kentidir. Aynı zamanda 13 hatlı metrosu ile de dünyanın en kapsamlı yer altı ulaşım ağına sahiptir. Tokyo’da bugün göreceğimiz yerler arasında; 333 metre yüksekliği ile TV Kulesi, Tokyo’nun en eski tapınağı Asakusa Kannon Budist Tapınağı ve Nakamise çarşısı bulunmaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer olacak ve odalara yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

5. Gün

1 Nisan 2010 / Perşembe

Tokyo

Sabah kahvaltısı sonrasında Tokyo şehir turunun devamı için otelimizden hareket edeceğiz. Bugün göreceğimiz yerler arasında; İmparatorluk Sarayı Bahçesi (sarayın içi ziyarete kapalıdır), Yoyogi Parkı’nın içinde yer alan Meiji Tapınağı, gençlerin doldurduğu hareketli Shibuya ve Harajuku semtleri, Japon finans dünyasının kalbinin attığı neon kent Shinjuku, teknolojik ürünlerin merkezi Akihabara ve Tokyo’nun en lüks alışveriş ve yaşam bölgesi Ginza bulunmaktadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası, otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

6. Gün

2 Nisan 2010 / Cuma

Tokyo – Nikko – Tokyo

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılarak, otobüsümüzle Nikko şehrine doğru yol alacağız. Burada ilk olarak, 17. yüzyıl başlarında ülkeyi birleştirmiş ve Tokugawa Beyliği’ni (1603–1867) kurmuş olan Ieyasu Tokugawa’nın anıt mezarı olan Toshogu Tapınağı’nı gezeceğiz. Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan bu muhteşem tapınağı gezdikten sonra, turumuza Chuzenji Gölü ve Kegon Şelalesi ile devam edeceğiz. Gölleri, nehirleri, ulusal parklarıyla bir cazibe merkezi olan Nikko şehrindeki turumuzu tamamladıktan sonra, tekrar otobüsümüzle Tokyo’ya döneceğiz. Tokyo’ya varışımızdan sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. Gün

3 Nisan 2010 / Cumartesi

Tokyo – Hakone

Sabah kahvaltısı sonrasında Tokyo’dan ayrılacak ve 2 saatlik otobüs yolculuğu ile Hakone’ye doğru yol alacağız. Tokyo'dan 100 km. uzaklıktaki Hakone bölgesi, termal suları, gölleri ve görkemli Fuji dağı ile ünlüdür. Gezimize ilk olarak 3,766 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan efsanevi Fujiyama Yanardağı ile başlayacağız. Bu ziyaretimiz esnasında, hava şartlarına bağlı olmak kaydıyla, dağın 5. istasyonuna kadar çıkabileceğiz. Daha sonra aşağıya inerek, 3000 yıl önce Fuji’nin faaliyete geçmesi sonucu oluşan bir krater gölü olan Ashi Gölü’nde tipik bir Korsan Gemisi ile gezinti yapacağız. Son olarak, teleferik ile Komagatake Tepesi’ne çıkarak, Fuji’nin, Ashi gölünün ve çevresinin gözalıcı doğa manzarasını izleyeceğiz. Turdan sonra Hakone’deki otelimize yerleşeceğiz. Dileyenler otelimizin geleneksel kaplıca banyolarını kullanabilirler. Japon kültüründe banyo ve kaplıcaların ayrı bir önemi vardır. Hijyen kuralları başta olmak üzere, kaplıcalarda uyulması gereken kuralları rehberiniz sizlere anlatacaktır. Geceleme otelimizde.


8. Gün

4 Nisan 2010 / Pazar

Hakone – Miyajima Adası

Sabah kahvaltısı sonrası Hakone’den ayrılacağız. Yanımıza 1 gece, 2 günlük eşyalarımızı içeren küçük bavul veya çantalarımızı (herkesin kendi taşıyabileceği ölçüde) alarak dünyanın en hızlı treni Shinkansen ile Hiroshima şehrine gideceğiz. Büyük boy bavullar ise, bize özel bir otobüs ile Hakone’den Kyoto’ya transfer olacaktır. Bu değişikliğin sebebi, tren yolculuğu esnasında ve bu gece

kalınacak geleneksel Japon oteli ryokanda bagaj taşıma hizmeti bulunmamasındandır. Öğle üzeri Hiroshima’ya varacak ve şehri gezmeye başlayacağız. 6 Ağustos 1945 senesinde Amerika’nın attığı atom bombasıyla yerlebir olan Hiroshima, dünyada nükleer saldırıya maruz kalan ilk şehir olarak tarihe geçmiştir. Buradaki turumuz esnasında Hiroshima Barış Anıtı, Parkı ve Müzesi gezilecektir. Gezi sonrası, feribot ile Miyajima Adası’na geçecek ve burada geceyi geçireceğimiz ryokana yürüyerek ulaşacağız. Ryokanlar geleneksel Japon otelleridir ve genellikle bir veya iki katlı geleneksel ahşap Japon evlerinden esinlenerek inşa edilmişlerdir. Bütün odalar Japon stilinde döşelidir. Odalar tatami kaplı olup, fusuma adı verilen kâğıt kaplamalı ince tahtadan yapılmış sürme kapılar ile birbirinden ayrılmıştır. Odalarda yatak yoktur, çünkü ryokanlarda futon denilen yer yataklarında yatılmaktadır. Odalarda ryokan içerisinde giymeniz için geleneksel kıyafet Yukata bulunmaktadır. Bu değişik Japon kültürü deneyimi için, akşam yemeği ve geceleme ryokanda.

9. Gün

5 Nisan 2010 / Pazartesi

Miyajima Adası - Kyoto

Sabah kahvaltısı sonrası Miyajima’yı yürüyerek gezecek ve Itsukushima Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Tipik Japon mimarisinin en güzel örneklerini barındıran, irili ufaklı onlarca tapınağa, karacalarla dolu parklara ve geleneksel hediyelik eşya dükkânlarına sahip bu eşsiz adadaki gezimizi unutamayacaksınız… Gezimizin temasını da oluşturan kiraz çiçeklerinin en güzel örneklerinden bazılarını, ada turumuz esnasında görebileceğiz. Tur sonrası, feribot ile tekrar Hiroshima’ya dönecek ve Shinkansen treni ile Kyoto’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında, Japon İmparatorluğun ilk merkezi olan Kyoto’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardından, Japonya’nın geleneksel kültür mirası Geyşaların merkezi olan Gion’a gideceğiz. Bu bölgeyi gezdikten sonra sürpriz bir program sizleri bekliyor olacak… Geceleme otelimizde.

10. Gün

6 Nisan 2010 /Salı

Kyoto

Sabah kahvaltısı sonrası “Kyoto şehir turu” için otelden hareket edeceğiz. Japonya’nın, 2.Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan tek şehri olan Kyoto, sayısı 1600’ü bulan ihtişamlı Budist tapınakları, 400’ü aşkın görkemli Şinto mabetleri, kalesi, birer sanat eserini andıran Japon bahçeleri ve geleneksel ahşap evleriyle, Japonya’nın kültürel başkenti ve en güzel şehirlerinden biridir. Japonların hala geleneksel kıyafetleriyle dolaştıklarını görebileceğiniz bu tarihi şehirde göreceğimiz yerler arasında, 1867 yılına kadar Japon İmparatorluk ailesinin ikametgâhı olarak kullanılan İmparatorluk Sarayı, çatısı som altından yapıldığı için Altın Tapınak da denilen Kinkakuji, Unesco Dünya Miras listesinde yer alan, yapısı ve manzarası ile büyüleyici Kiyomizu Tapınağı bulunmakta. Gezi sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelde.


11. Gün

7 Nisan 2010 / Çarşamba

Kyoto – Nara – Osaka

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılacak ve önce Kyoto şehir turumuzu tamamlayacağız. Gezeceğimiz yerler, 1001 tane tanrıça heykeli ile ünlü Budist Sanjusangendo Tapınağı, Japonya’nın 794 - 1185 yılları arasındaki dönemine verilen isim olan ve Kyoto’nun eski adı da olan Heian Jingu Şinto Mabedi olacaktır. Kyoto’daki gezilerimizi tamamladıktan sonra Osaka yolu üzerinde, 8. yüzyılda kurulmuş olan ve adeta bir açık hava müzesi olan Nara şehrine gideceğiz. Nara aynı zamanda Japonya’nın en eski başkentidir. Burada, evcil karacalara ev sahipliği yapan ve kiraz çiçeklerinin her tarafı pembe ve beyaza boyadığı Nara Park’ını, dünyanın en büyük ahşap tapınağı Todaiji Tapınağı’nı ve 49 mt yüksekliği ile dünyanın en büyük bronz Buddha heykelinin bulunduğu Kasuga Tapınağı’nı göreceğiz. Nara gezimizin bitişiyle, otobüsümüzle Osaka’ya doğru yol alacağız. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Osaka’daki otelimize varacak ve odalara yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

12. Gün

8 Nisan 2010 / Perşembe

Osaka - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası “Osaka şehir turu” için otelden hareket edeceğiz. 2.7 milyon nüfusuyla Tokyo ve Yokohama'dan sonra Japonya'nın en kalabalık 3. şehri olan Osaka, tarihindeki 1500 yıl boyunca canlı bir ticari hayata sahip olmuştur. Osaka şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, “Japonya'nın mutfağı” olarak adlandırılan yiyecek pazarı Kuromon Market, 1586 yılında yapılan Osaka Kalesi, tiyatroların, dükkânların ve restoranların çevrelediği, rengârenk tabelalardan çıkan neon ışıkları ile ünlü Dotonbori ve Namba bölgeleri bulunmakta. Dotonbori Nehri’nde yapacağımız tekne turunun ardından serbest zaman. Saat 19:00’da otelde bulaşacak ve Osaka Kansai Havalimanına transfer olacağız. Varışı takiben pasaport ve bagaj işlemlerini tamamlayarak saat 22:30’da Türk Havayollarının TK–47 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.

13. Gün

9 Nisan 2010 / Cuma

İstanbul

13 saatlik direkt uçuş sonrası Türkiye saati ile 05:45’te Atatürk Havalimanı’na ineceğiz. (Türkiye, Japonya’dan 7 saat geridir.)

Bir başka gezi programında buluşmak üzere herkese “güzel hayatlar” : GOODLIFE…


Tokyo

Seul

Hiroshima

Kyoto

Hakone

Miyajima

Osaka


TUR ÜCRETİ

İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda farkı 3. kişi fiyatı

3200 € 500 € 2900 €

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 THY ile İstanbul – Seul / Osaka – İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar ve havalimanı vergileri  Yerel havayolları ile Seul – Tokyo ekonomi sınıfı uçuş ve havalimanı vergisi  Dünyanın en hızlı treni Shinkansen ile Hakone – Hiroshima – Kyoto ulaşımları  Hiroshima – Miyajima Adası gidiş-dönüş feribot ulaşımı  Kyoto’da sürpriz gece  Osaka’da tekne turu  1.sınıf, merkezi ve konforlu otellerde 10 gece oda kahvaltı konaklama  Geleneksel Japon oteli Ryokan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama  Lüks otobüsler ile tüm transferler, şehir ve çevre gezileri  Profesyonel Türk rehber ve yerel rehberlik hizmetleri  Müze ve ören yeri giriş ücretleri  Otellerde bagaj taşıma hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Seyahat sigortası

Yurtdışı çıkış harcı: 15 YTL (Şahsi olarak havalimanında ödenmektedir)

Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri ve alınacak içecekler

 Oteller ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar


ÖNEMLİ NOTLAR

Bu seyahat için vize gerekmemektedir. Ancak geziye iştirak edecek kişilerin pasaport temdit sürelerinin, seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen gezi ücretlerinin geçerli olabilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. 15 kişinin altındaki katılımlarda fiyatlar artış gösterebilir.

Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötardan ötürü acentamız sorumlu değildir.

Kurlarda ve vergilerde oluşabilecek değişiklikler, uçak biletlerinin anlaşılandan daha üst sınıftan kesilmesi ve yakıt fiyatlarına zam gelmesi durumlarında, değişen fiyatlar katılımcılara yansıtılacaktır.

Uluslararası kurallara göre otellerde odalara yerleşme saati öğlen 14.00 ve odalardan ayrılma saati öğlen 12.00 olarak belirlenmiştir. Otellere yerleşme ve otellerden ayrılma sırasında belirtilen saatlerin göz önünde bulundurulmasını rica ederiz.

Güney Kore ve Japonya’daki oteller 3. yatağı çoğunlukla ek yatak olarak vermektedirler. Odaların çok büyük olmadığı dikkate alınırsa, özellike büyük çocukların ve 3. büyük yetişkinlerin aynı odada kalmasının rahat olmayabileceğini anımsatırız. Ek yatak genellikle açılır kapanır yatak şeklindedir.

G.Kore’nin para birimi Won, Japonya’nın ise Japon Yeni’dir.

Seyahatiniz esnasında yanınızda kesinlikle yiyecek bulundurmayınız. Aksi taktirde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirsiniz.

Her iki ülkede de telekomünikasyon sistemi ancak 3G özelliği olan cep telefonları ile sağlanabilmektedir. 3G özelliği olmayan telefonlar bu ülkelerde çalışmamaktadır.

Hakone’den ayrılırken büyük bavullar Kyoto’ya ayrı bir araç ile gönderilirken, sizler Miyajima’ya, 1 gece 2 günlük eşyalarınızın olduğu, küçük ve kendinizin taşıyabileceği ağırlıkta bir çanta ile gideceksiniz.

Fiyata dahil olan seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir.

Ekonomi sınıfında seyahat eden yolcuların 20 kg. bagaj hakları vardır. Ayrıca, 5 kiloyu geçmeyecek, 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça el bagajını kabine alma hakkı da vardır. Havayolu tarafından talep edilecek ekstra bagaj ücretinden acentamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

20 Nisan 2009 tarihinden itibaren Türkiye’deki tüm havalimanlarında, el bagajlarındaki sıvı, jel ve aerosoller gibi maddelerin kısıtlı taşınması ile ilgili yeni düzenlemeler getirilmiştir. Buna göre, el bagajlarında taşınacak sıvıların her biri en fazla 100 ml. olmalıdır. Poşete konulan tüm sıvıların toplamı 1 (bir) litreyi aşmamalı ve 20cm x 20cm ebatlarında, şeffaf kilitli poşetlerin içerisinde taşınmalıdır. Her yolcu sadece 1 (bir) adet kilitli poşet taşıyabilecektir. Kilitli poşetler havaalanındaki duty-free’lerden temin edilebilmektedir. İlaçlar (reçeteli ve orijinal ambalajlı) ve bebek mamaları ise bu uygulamadan muaftır. Yasağa tabi olan maddeler: Su, şurup gibi sıvı içecekler, kremler, losyonlar, yağlar, parfümler, deodorantlar, makyaj malzemeleri, sıvı ruj, maskara, diş macunu, traş jel ve köpükleri, saç jöleleri, kontak lens sıvıları, şampuanlar, reçel, bal, yoğurt vb. maddeler. Ayrıca, duty-free mağazalarından veya uçuş esnasında satın alınan sıvı maddelerin kapalı, özel poşetlerin içerisinde faturası ile birlikte taşınması gerekmektedir. Seyahatin son noktasına kadar kapalı poşetler açılmamalıdır. Aksi takdirde güvenlik kontrol noktalarında poşetin içeriğine el konulabilmektedir.

Özgün tur programı ve bilgiler GOODLIFE’a ait olup, izinsiz kullanılması yasaktır.

2009

GOODLIFE_Kore&Japonya_TURPROGRAMI2010_ant  

28 Mart – 9 Nisan 2010 VİZESİZ Geceleme otelimizde. bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur sonr...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you