Page 1

&

16.02.2011KUYUMCUKENT-İSTANBUL


&


İSTANBUL ALTIN VE MÜCEVHER ZİRVESİ / 2011 “Finans Merkezi Olma Yolunda İstanbul” 16.02.2011 KuyumcuKent - İstanbul

1


2


UMKM Derneği tarafından düzenlenen “Altın ve Mücevher Zirvesi ”, mücevher ve değerli taş alanında faaliyet gösteren, yerel ve uluslararası sektörün yoğun katılımı ve desteğiyle 16 Şubat 2011 tarihinde KuyumcuKent’te gerçekleşecektir.

FIRSATLARI GÖRMEK... Dünya Pazarlarına Kimler Hakim ? Pırlanta Nasıl Alınır? Yükselen Yeni Pazarlar Hangileri? İhracatın Anahtarı Nedir?

Zirveye Genel Bakış •

Zirveye Türk ve yabancı Mücevherat Sektörünün önde gelen isimlerinin yanı sıra, akademisyenlerden, bankacılık dünyasından, medyadan, ekonomistlerden, madencilik sektöründen ve üst düzey bürokrasiden katılım planlanmaktadır. Zirveye ulusal ve uluslar arası katılımcılar yanında, sektörün mevcut durumunun ve gelecek planlarının aktarılması için Hükümeti temsilen bakan ve yüksek bürokrat düzeyinde konuşmacıların katılması da planlanmaktadır. Zirve sırasında, Türk kuyumculuk sektöründe kriz sonrası öngörülen yapılanma, yeni pazarlara açılma ile, İstanbul’un Finans merkezi olarak konumunun tartışıldığı panel ve konuşma oturumları düzenlenecektir.

urulacak standlar sayesinde yabancı ve yerel mücevheK rat ve taş ticaretiyle uğraşan kesimin bir araya gelmesi amaçlanıyor. Türkiye’ de uluslar arası nitelikte düzenlenen bu organizasyona sektörün ev sahipliği yapmasıyla, ilgili bütün kurum ve kuruluşların bir araya gelerek, sektörün geleceği için güç birliği oluşturulması yönünde, faydalı bir adım olacaktır. Amacımız bu yıl Sektörün ev sahipliğinde ilk kez gerçekleşecek Zirvenin bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek devam etmesi ve Türk mücevherat sektörünün dünyada etkinliğinin arttırılmasına önemli bir vesile olmasıdır.

3


Aylin Gözen Dış İlişkiler ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

• Mehmet Can Özdemir Başkan

4

Nunu İlhan İç İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Saliha Ascensio Dış İlişkiler ve Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı


ULUSLAR ARASI MÜCEVHER KÜLTÜRÜMÜCEVHERCİLER DERNEĞİ UMKM, genel olarak, Türkiye’de ve dünyada mücevher işi ile uğraşanlara açık olarak, Türk kuyumculuk sektörünün etkinliğini arttırmak amacıyla faaliyet göstermek, tüm dünyadan karşılıklı tasarım

ve teknoloji konusunda bilgi paylaşımını sağlayacak ortamları oluşturmak, uluslararası alanda Türk mücevher kültürünü yaygınlaştırmak ve ticareti geliştirmek üzerine kurulmuştur.

5


6


ZİRVE ETKİNLİKLERİ ÖMER HALAÇ ONUR ÖDÜLÜ: Türk Kuyumculuk Sektörüne önemli katkılarda bulunmuş olan Merhum Ömer Halaç anısına, İstanbul Altın Rafinerisi Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç tarafından Zirve sırasında bu yıl üçüncüsü verilecektir.

1996 yılında Halaç Kuyumculuk Limited Şirketi’ni kurarak İstanbul Kapalıçarşı’da altın rafinasyonuna başlayan Ömer Halaç, 2002 İstanbul Altın Rafinerisi’ni satın aldı. 2006’da Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yerel bir şirketle ortaklık kura-

rak, bu ülkede altın çıkarma çalışmalarına başladı. Yaptığı başarılı çalışmalarla ve hayata geçirdiği projelerle ,kuyumculuk kesimine ve ülke ekonomisine üstün katkılar sağlamış olan Sayın Ömer Halaç herzaman saygıyla ve rahmetle anılacaktır.

7


ZAMANDA YOLCULUK: ANADOLU’DAN 2012 TRENDLERİNE KUYUMCULUĞUN BEŞİĞİ TÜRKİYE

8

Zirvenin yapılacağı bölümün girişinde, Türk mücev-

modernleşen, dünya devlerinden biri haline gelen

herinin köklü tarihini ve Türkiyede geçmişten günü-

Türk kuyumculuk sektörünün tasarımdaki ilerleme-

müze yerleşik mücevher kültürünü yansıtan fotoğ-

sini, profesyonel bir sergileme ile, etkileyici bir şe-

raflı bir sergi düzenlenecektir.

kilde yerli ve yabancı ziyaretçilere sunacaktır.

Sergi, dünya kuyumculuk tarihinin en eski örnekle-

Sergi kitabı, her zaman saklanacak bir belge niteli-

rini barındıran Türk mücevherinin etkileyici tarihini

ğinde hazırlanıp, sponsorların logoları bulundurula-

ve bu zengin tarihi kendine zemin alarak gelişen,

rak katılımcılara hediye edilecektir.


SERGİLEME ALANLARI Zirvenin yapılacağı Salona girişte yerli ve yabancı katılımcılar ve sponsorlar tarafından kurulacak stantlar tanıtım yapılması yanında yabancı ve yerel mücevherat ve taş ticaretiyle uğraşan kesimin bir araya gelmesini sağlayacaktır.

9


GALA YEMEĞİ Zirve katılımcılarından, konuşmacılardan ve sponsor kuruluşlardan oluşan seçkin davetli topluluğuna verilecek olan Gala Yemeği Çırağan Sarayında gerçekleştirilecektir.

10


ZİRVENİN MEDYA TANITIMI Zirvenin tanıtımı için ulusal ve uluslar arası medya iletişim araçlarından yararlanılacaktır. Medya sponsorlukları sayesinde gerek Zirve öncesinde gerek sırasında TV kanalları, gazete, dergi ve internet sitelerinde Zirve, Zirve katılımcıları, Zirvenin içeriği ve misyonuna ilişkin yoğun bir tanıtım çalışması planlanmaktadır. Zirveye devleti temsilen bakan düzeyinde katılım sağlanacaktır. Sanayi ve Ticaret Bakanı veya Devlet Bakanı davet edilecek öncelikli isimlerdir.

11


12


ZİRVE MEKANI KUYUMCUKENT Zirve Sektörün ev sahipliğinde yapıldığından Türk Mü-

hizmetleri anlamında büyük bir kompleks olarak faa-

cevherat sektörünü en iyi temsil edecek olan ortam-

liyete geçmiş bulunmaktadır.

da, Kuyumcukent’te yapılacaktır.

Entegre bir mücevher sanayi ve ticaret merkezi olan

Dünyada 130 milyar doları bulan ticaret hacmi ile en

Kuyumcukent; üretici, tüketici, toptancı, perakendeci

büyük sektörler arasında yer alan kuyumculuk ve

ve ihracatçıyı tek bir çatı altında buluşturmaktadır.

mücevher sektörünün Türkiye’deki öncülerinin birle-

Sektörün tüm birimlerini kapsayan Kuyumcukent, ba-

şerek hayata geçirdiği ve dünyada kendi alanında tek

ğımsız iki ana bloktan oluşmaktadır. Bu bloklar bir-

olan Kuyumcukent projesi; üretim, toptan satış ve ofis

birlerine tüp geçitlerle bağlıdır. 13


KONUŞMACILAR ELI IZHAKOFF Dünya Pırlanta Konseyi Başkanı

Eli Izhakoff, Dünya Pırlanta Borsaları Federasyonu Başkanlığına 3 dönem üst üste seçildikten sonra, emekliliğinin ardından Federasyonu’nun ömür boyu onur başkanı görevini üstlenmiştir. 2000 yılında Dünya Pırlanta Kongresi’nde Izhakoff, Dünya Pırlanta Konseyi Başkanlığına seçilmiştir. Günümüze kadar yürüttüğü bu görevinde özellikle “Kimberley Süreci” ile endüstriye yaptığı katkı çok büyüktür. Bu katkı, Belçika Kralı tarafından “onur nişanı” ile onurlandırılmasını sağlamıştır. 2006 yılında ise Dünya Mücevher Konfederasyonu CIBJO’ya ömür boyu Onursal Başkan olarak atanmıştır.Pek çok ödüle sahip olan Izhakoff önemli pek çok kuruluşun da şeref üyesidir.

GAETANO CAVALIERI Dünya Mücevher Konfederasyonu Başkanı

Dr. Gaetano Cavalieri, “Dünya Mücevher Konfederasyonu” Başkanlığının yanında, 1993’den beri İtalyan Altın ve Mücevher Toptancıları Federasyonunun başkanlığı, 2001 yılından beri Italyan Dış Ticaret Enstitüsünün Danışma Kurulu’nda yer almıştır. Aldığı pek çok ödülün arasında Japon Endüstri Bakanlığı’ndan“ En Üst Düzey Mücevher Pazarlama Projesi” ödülü, Alman Ticaret Bakanlığı’ndan aldığı “ Alman Mücevher Pazarını Yükseltmede Hazırlanmış En İyi Program” gibi ödülleri bulunmaktadır.

14


JULIEN DRYBOOMS HRD (Antwerp Diamond) Yüksek konseyi Direktörü

Julien Drybooms, 59, 1996 yılından bu yana Elmas Borsaları Dünya Federasyonu önetim Kurulu üyesi oldu.1996 yılında Mr. Drybooms Serbest Diamond NV, Belçika dört elmas borsalarının başkanı seçildi. Drybooms & Zonen, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kore ve Hong Kong Avrupa pazarlarına hizmet ermektedir.

GEORGE BRYS HRD Antwerp Institute of Gemmology Ceo

15


ZİRVE PROGRAMI

16


17


SPONSORLUK TİPLERİ PLATINIUM SPONSORLUK

GOLD SPONSORLUK

Tutar : 25.000 EUR

Tutar : 15.000 EURO

AVANTAJLARI:

AVANTAJLARI:

• VIP1 Bölümünde yer alacak,

• VIP2 bölümünde yer alacaktır,

• Zirve alanında 15 m ’lik bir standa tahsis edilecektir.

• Zirve alanında 15 m2’lik bir stant tahsis edilecektir.

• Şirket yöneticisi, Zirve‘de konuşmacı olarak yer

• Zirve günü yayınlanacak ve dağıtılacak zirve

2

alacaktır. • Zirve günü yayınlanacak ve dağıtılacak Zirve Gazetesi’nde • Genel Müdürün veya Yönetim Kurulu Başkanının tam sayfa röportajı yer alacaktır • Zirve günü dağıtılacak olan eserlerin yayınlandığı 1. kuşe kâğıda basılı Sergi Kitabında 2 sayfalık Reklam Hakkı tanınmaktadır. • Zirve Afişinde ve Zirveyle ilgili bütün tanıtım yayınlarında şirketin logosu büyük boy olarak kullanılacak.

18

gazetesi’nde genel müdürün veya yönetim kurulu başkanının yarım sayfa röportajı yer alacaktır. • Zirve günü dağıtılacak olan eserlerin yayınlandığı 1. Kuşe kâğıda basılı sergi kitabında 1 sayfalık reklam hakkı tanınmaktadır. • Zirve afişinde ve zirveyle ilgili bütün tanıtım yayınlarında şirketin orta boy logosu kullanılacaktır.


SILVER SPONSORLUK

GALA YEMEĞİ SPONSORLUĞU

Tutar : 10.000 EURO

Tutar : 18.000 EURO (Müzik Dahil)

AVANTAJLARI:

AVANTAJLARI:

• Zirve alanında 15 m ’lik bir stant tahsis edilecektir.

• VIP1 Bölümünde yer alacak

• Zirve günü dağıtılacak olan eserlerin yayınlandığı

2

1.kuşe kâğıda basılı Sergi Kitabında 1 sayfalık Reklam Hakkı tanımaktadır.

Zirve alanında 15 m2’lik bir standa tahsis edilecektir.

• Şirket yöneticisi, gala yemeğinde 15 dakikalık

• Zirve Afişinde ve Zirveyle ilgili bütün tanıtım

sunum veya konuşma yapacaktır.

yayınlarında şirketin küçük boy logosu

• Bununla beraber kuruluşun bayrak ve diğer görsel

kullanılacaktır.

• Malzemelerini Gala’da kullanacaktır. • Zirve günü yayınlanacak ve dağıtılacak Zirve Gazetesi’nde • Genel Müdürün veya Yönetim Kurulu Başkanının tam sayfa röportajı yer alacaktır. • Zirve günü dağıtılacak olan eserlerin yayınlandığı 1. Kuşe kağıda basılı sergi kitabında 2 sayfalık reklam hakkı •

tanınmaktadır.

• Zirve Afişinde ve Zirveyle ilgili bütün tanıtım yayınlarında •

Şirketin Logosu büyük boy Olarak kullanılacaktır.

19


By Serdar KOÇHİSARLI 20


&

Molla Fenari Mah. Nur-u Osmaniye Cad. Erdem İş hanı No.46 Kat.4 34120 Fatih, İstanbul, Türkiye Tel Web E-mail

:0212 512 42 43 : www.umkm.org : info@umkm.org

Istanbul Altin Zirvesi 2011 Katalog  

Istanbul Altin Zirvesi 2011 Sponsor Lansman Katalogu

Istanbul Altin Zirvesi 2011 Katalog  

Istanbul Altin Zirvesi 2011 Sponsor Lansman Katalogu

Advertisement