Page 1

SEAL SEAL

caption

caption

haftalık özel eki

BOXER

OKURLARI OYLARIYLA

TÜRKİYE’NİN

EN SEKSİ

KADINI

KENDİ HABERİN DEVAMI


SE

T

ürkiye'nin en köklü müzik gruplarından MFÖ'nün üyesi Özkan Uğur'un lenf kanseri nedeniyle tedavi gördüğü ortaya çıktı. Hastalığın ilk evresinde olduğu belirtilen Uğur, kemoterapiye başlamak için müzik çalışmalarına ara verdi. Müzisyenliğinin yanı sıra ekranları oyunculuğuyla da süsleyen Özkan Uğur son olarak

Şubat dizisi ve Yandex reklamlarında oynamıştı. Uğur'un yakalandığı hastalık sevenlerini ve hayranlarını çok üzdü. Sosyal medyada sanatçı hakkında çok sayıda mesaj atıldı. Evinde dinlenen ve tedavisi için sık sık hastaneye giden Uğur, Twitter'da hakkında en çok yorum yapılan ünlü olarak trend topic listesinde yer aldı.


AL

bu hafta

Yenİden Buluşmak Üzere MFÖ’nün sevilen üyelerinden Özkan Uğur, ‘’Foliküler lenfomalar yumuşak seyirli olup, tedaviye yanıtlıdır. Doktorum Burhan Ferhanoğlu’nun ifadesiyle, tedavide başarı oranı yüzde 99’dur” dedi. Konserlerine bir süre ara verdiğini belirten Uğur, “Bağışıklık sistemimi güçlü tutmak ve her türlü hastalıktan uzak durmak adına kalabalık ortamlarda bulunmamam

gerekmektedir. Bu nedenle konserlerime bir müddet ara vermek durumundayım. Birkaç aylık tedavi sürecinin, özel hayatımı ve konserlerim dışındaki iş hayatımı etkilemeyeceği doktorlarım tarafından ifade edilmiştir. Bir an önce tüm sevenlerimle, konserlerde yeniden buluşmak üzere...” dedi.


SEAL

bu hafta

FSM Köprüsü mucizeye tanıklık etti

ama hastaneye kadardı

4

Nisan günü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü korkuluklarına çıkan 37 yaşındaki kamyon şoförü Orhan Eryiğit çevredekilerin ve psikologun yapmış olduğu tüm ikna ve çabalara rağmen kendini boğazın derin sularına bıraktı. Kamyon şoförü Eryiğit'in eşinden boşandığı için psikolojik sorunları olduğu ve bu yüzden köprüden atladığı öğrenildi. Denize çakılan Eryiğit'in hayatını kaybetmemiş olması mucize olarak akıllara kazınacaktı ki, tedavi altına alındığı hastanede çarpmanın etkisiyle iç organlarında oluşan hasar nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.


SEAL

bu hafta

Yılın şaka günü

böyle geçti

Şakanın 'Evrensel Günü' kabul edilen 1 Nisan yine ilginç şakalarla geçti. Dünya medyası yaratıcı şakalar yaptı. Google Burun: Arama moturu Google,

“Google Noses” adlı bir bölüm ekledi. Bu bölümün internette kokuları arama imkanı sağlayacağını iddia eden site, verilen linke tıklayarak yeni uygulamayı denemek isteyenleri “Sarmısak kokulu nefes” gibi kokuları, arama motorunda aramaya yönlendirdi.

Twitter Twttr Halİnİ Aldı: Twitter

sitesi, sesli harf kullanan kullanıcılarından ayda 5 dolar alacağını duyurdu. Duyuruya göre, sessiz harflerin yanı sıra İngilizce’de bazen sesli harf gibi kullanılabilen Y de bedava olacaktı… Bazı kullanıcılar buna inanıp sesli harfsiz twitler atmaya başladı.

NASA Bİr Asteroid'I Paketleyecek:

The Times gazetesi 1 Nisan şakası olarak, NASA’nın 2.6 milyar dolarlık bir projeyle, bir asteroidi dev bir torbaya koyup Ay’a fırlatacağını, bu uzun vadeli programın insanların uzayda yaşamasının önünü açacağını yazdı. HABERİN DEVAMI


SEAL

bu hafta

Youtube Kapandı:

Yotube, gece yarısında siteye yüklenen en güzel videonun seçilmesi için 10 yıl boyunca kapatılacağını duyurdu.

Google Maps'te Evİnİzİ Boyayın:

Google Maps, gerçek okyanusun altında hazine arama oyununu tanıttı; kullanıcılara evlerini süsleme imkanı tanıdı.

Bacon Aromalı Gargara: Scope isim-

li İngiliz içecek firması, ''cızırdayan nefes'' sloganıyla bacon aromalı gargara ürettiğini duyurdu.

Barış Görüşmelerİ: Almanya’da bir

internet sitesi, bir süre önce Berlin duvarının kalan parçalarının yıkılmasını protesto ederek, Almanya’da gündeme oturan David Hasslehoff’un, Kuzey Kore’ye giderek barış görüşmelerinde bulunacağını iddia etti. Sitenin şakası tüm dünyada paylaşılma rekorları kırdı.

Guardian gözlüklerİ: İngiliz Guardi-

an gazetesi ''Guardian gözlükleri'' ürettiklerini duyurdu. Gazete son teknoloji gözlükleri takanların ön yargılı ve sağcı yazarların köşe yazılarını liberal bir bakış açısıyla düzeltilmiş şekilde göreceklerini iddia etti. HABERİN DEVAMI


SEAL

bu hafta

Taksİm'de Doğalgaz: Anadolu Ajansı

da ''Taksim'de doğalgaz bulundu'' başlıklı bir haber girerek abonelerine 1 Nisan şakası yaptı. Şaka, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a soruldu.

Beyaz Saray: Beyaz Saray yönetimi önce

Twitter'dan 'Başkan'ın özel bir video mesajı yayınlayacağını' duyurdu. Bu 'özel mesajı' görmek için Beyaz Saray'ın sitesine girenler önce, ABD yönetiminin açıklamalarını yaptığı bildik basın toplantısı odasıyla karşılaştı. Ama sonra sahneye Robert Novak çıkıp, "İşte size 1 Nisan şakası!" dedi.

Osman Baydemİr: Diyarbakır Büyük-

şehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, twitter'da ''13 Ocak 2010 tarihinden bugüne yaklaşık 3 yıl 4 ay süren yurt dışı yasağım bugün itibari ile kaldırılmıştır. Hayırlı olsun'' mesajını paylaştı. Baydemir, 1 saat sonra yine twitter hesabında ''Yurt dışı seyahat yasağımın kaktığına dair 1 Nisan şakasına inanıp sevinen herkese teşekkür ediyorum... Sevgi ve saygılarımla:)))'' tweetini atarak şaka yaptığını bildirmişti. 5 Nisan günü ise Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yurt dışı yasağını kaldırdı.

Saydam tabanlı uçak: 1 Nisan şa-

kalarının ilki Virgin Atlantic Havayolu Şirketi’nden geldi. Şirketin Başkanı Richard Branson kişisel blogundan dünyanın ilk saydam tabanlı uçağını üretmek için gerekli teknolojiyi geliştirdiklerini açıkladı. Saydam tabanlı profesyonel çizimlerle birlikte yayınlayan Bronson ‘’Virgin’in dünyada bir ilki daha gerçekleştirerek cam tabanlı bir uçak üretmek için gereken teknolojiyi gerçekleştirdiğini duyurmaktan onur duyuyorum’’ dedi. Ancak daha sonra yapılan açıklamanın bir 1 Nisan şakası olduğu ortaya çıktı. BİTTİ


SE


AL

yaşam

Yaprağa sanatsal dokunuş Yaprağa sanatsal bir dokunuşla yaratılan bu kareler görenlerde şaşkınlık yaratıyor. Leagas Delaney sivil toplum kuruluşu kapsamında başlatılan bu çalışma aslında bir sosyal sorumluluk projesi. Lorenzo Duran Silva, “Plant fort he Planet” adlı proje için yaprakları keserek birer sanat eseri yaratmış. Çocuk yaşlarda resim yapmaya başlayan Silva, çalışmaya 2008’de tırtıldan esinlenerek başlamış. Üzerinde dikkatli dokunuşlarla oluşturulan her bir yapak bitkinin karbondioksidi nasıl emdiğini sembolize ediyor.


SEAL

yaşam

Tecavüze karşı iç çamaşırı icadı

Toplu tecavüz olayları yaşanan Hindistan’da tecavüzü önlemek için bir icad gündeme geldi.

H

indistan’da son dönemlerde sık sık yaşanan toplu tecavüz olayları yeni bir icada ilham kaynağı oldu. Üç mühendislik öğrencisi kadınları bu tarz saldırılardan koruyacak “tecavüzsavar” iç çamaşırını geliştirdi.


SEAL

yaşam

Toplum Dizginleme Düzeneği ya da İngilizce adı (SHE) Society Harnessing Equipment olan bu iç çamaşırlarının yapısında basınç sensorları ve bir elektrik şoku devre tahtası bulunuyor. Eğer kumaşlar üzerinde istenmeyen bir basınç oluşursa, devrelerden 82 defaya kadar elektrik şoku veriliyor. Ayrıca çamaşırın yapısında bulunan GPS sistemi sayesinde böyle bir durumda karşı karşıya kalan kullanıcının ailesine ya da polise uyarı mesajları gidiyor. Öğrenciler elektrik şoku düzeneğinin sutyenlerin içine yerleştirileceğini zira araştırmaların gösterdiği üzere kadınlara saldırıların ilk olarak memelerden başladığını belirtti. Projenin yaratıcılarından Chennai’de bulunan SRM Üniversitesi öğrencisi Manisha Mohan, Times of India gazetesine yaptığı açıklamada, “Bir kadını taciz etmeye çalışan bir kişi sensorlar devreye girer girmez hayatının şokunu yaşayacak. GPS ve GSM modülleri ise polise ve tacize uğrayanın ailesine SMS gönderecek” dedi.

Elektirik şoku veren iç çamaşırı

Hindistan’ın tecavüz başkenti olarak anılan ve polis kayıtlarına göre geçen yıl 550’den fazla tecavüz vakasının görüldüğü Yeni Delhi’de yaşanan olaylar Hindistan’ın turizmini de olumsuz yönde etkiliyor.


SEAL

yaşam

Göstere göstere taciz

Slovak bisikletçi Peter Sagan, Flanders Tek Gün Yarışı’nın madalya töreninde elle taciz ettiği hostesten özür diledi.

S

lovak bisikletçi Peter Sagan, yayımladığı video ile, önceki gün ikinci olduğu Belçika’daki Flanders Tek Gün Yarışı’nın madalya töreninde taciz ettiği Maja Leye’den özür diledi. 23 yaşındaki bisikletçi
“Çok üzgünüm. Umarım Maya ve rahatsız olan herkes ne kadar üzgün olduğumu anlar. Bir dahaki sefere daha saygılı davranacağıma söz veriyorum.” dedi. 
 Yarışta ikinci olarak podyuma çıkmaya hak kazanan Sagan, seremoni gereği yarışı birinci bitiren Fabian Cancellara’yı yanağından öpen kızlardan birinin kalçasını sıkmıştı.


SEAL

sinema

Herkes Koltuğuna!

I

sınan havayla birlikte pek çok film de sinema salonlarında yerini alıyor. Yani havalar ısındı diye salonlardan uzaklaşmak hiç de mümkün değil! Miniklerin 3 boyutlu filmi Karlar Kraliçesi; serinin ikinci filmi Koleksiyoncu 2; bizi intikam yolcuğuna çıkaran Öldüren Tutku; hayatı tanıyan Skunk’ın hikâyesi Koşulsuz Sevgi; Türk yapımı korku filmi El-Cin; bir zombi macerası Sıcak Kalpler bu hafta vizyona giren filmler. Haftanın önerisi ise Aşk, Şimdi. İyi seyiler… HABERİN DEVAMI


SEAL

sinema

Karlar Kraliçesi Kraliçe, Kuzey Kutbu’nun tüm dondurucu soğuğunu insanoğlu üzerine üfleyerek herkesi karanlığa gömmek ister. Kendisine son büyük tehdit ise Vegard ismindeki bir cam ustasından gelecektir. Masal bu ya günlerden bir gün soğuk kutup rüzgarları Vegard ustayı ve eşi Una’yı alır götürür; ama çocukları Kai ve Gerda kurtulur. Ama Kai, Kraliçe’nin tutsağı olmaktan kurtulamaz çünkü kötü kalpli kraliçe onun babasının yeteneğini taşıdığına inanmaktadır. Bu tehlikeli süreçte Kai’yi ülkenin zorlu ve macera dolu yolları beklemektedir.

Yapım: 2012 - Rusya Yönetmen: Vlad Barbe, Maksim Sveshnikov Tür: Animasyon, Fantastik Süre: 118 Dakika

Koleksiyoncu 2

Yapım: 2012 - ABD Yönetmen: Marcus Dunstan

Oyuncular: Josh Stewart, Christopher McDonald, Navi Rawat, Daniel Sharman Tür: Aksiyon, Gerilim, Korku Süre: 82 Dakika

Arkin, kurtulmuş halde hastanede yatmaktadır. Maskeli seri katil ise şimdi genç ve çok güzel Elena’nın peşindedir. Genç kız bir arkadaşının ısrarıyla kendisini bekleyen tehlikelerden habersiz, bir ev partisine gider. Ve psikopat katil tarafından kaçırılır. Kızının ortadan kaybolduğu fark eden babası, rehin tutulduğu yerden kızını kurtarmak için bir grup adam kiralar. Kurtarma ekibi, kendilerine yol göstermesi içinse koleksiyoncunun elinden kurtulmayı başaran tek insan olan Arkin’i seçerler. Arkin’in hayatı Elena’nınki için yeniden tehlikededir. HABERİN DEVAMI


SEAL

sinema

Öldüren Tutku Genç bir iş kadını olan Isabelle, patronu Christine’a aşırı derecede hayrandır ve bu hayranlığından dolayı da biraz naiftir. Fakat danışmanlığını yürüttüğü Christine, Isabelle’in kendi projesinin fikrini çalar. Isabelle intikam için cinayete kadar uzanan sürükleyici bir plan hazırlar, fakat Christine’nın onu tehlikeli bir oyuna sürüklediğinin farkına varamaz. Şimdi katil ile maktulün yer değiştirdiği sıra dışı bir oyunun parçası olurlar. Yapım: 2012 - Almanya, Fransa Yönetmen: Brian De Palma Oyuncular: Rachel McAdams, Noomi Rapace, Karoline Herfurth, Dominic Raacke Tür: Dram, Gerilim, Gizem Süre: 100 Dakika

Koşulsuz Sevgi Skunk, Kuzey Londra’da yaşayan şeker hastası bir kızdır. Fakat geçirdiği şiddetli ve olaylı yaz tatili sonrası, hayatındaki masumiyet de uçup gidecektir. Evi, mahallesi, okulu onun için bambaşka yerler haline gelir. Çocukluğunun belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır.

Yapım: 2012 - İngiltere Yönetmen: Rufus Norris Oyuncular: Cillian Murphy, Tim Roth, Bill Milner, Robert Emms Tür: Dram Süre: 91 Dakika HABERİN DEVAMI


SEAL

sinema

El-Cin Şile’de küçük bir kız, kimliği belirsiz kişilerce kaçırılır. Olaylardan habersiz, kendi halinde yaşayan 5 üniversiteli genç, bir anda bu kızla ilgili garip olaylar yaşamaya başlarlar. Aniden beliren, telepatik görüntüler, belirsiz fısıltılar, lanetli olaylar çevrelerini sarar. Kendi kendilerine bir çıkış yolu ararken, gizemli kaçırılmanın ardındaki sırlar onları cinler alemine doğru sürükler. Ölüm ve hatta ondan daha korkunç olan acılar şimdi çok daha yakındır.

Yapım: 2013 - Türkiye Tür: Gerilim, Korku Yönetmen: Hasan Karacadağ Oyuncular: Fulya

Zenginer, Oğuzhan Yıldız, Mine Vurankaya

Sıcak Kalpler

Yapım: 2013 - ABD Yönetmen: Jonathan Levine Oyuncular: Teresa Palmer, John Malkovich, Nicholas Hoult, Rob Corddry Tür: Komedi, Korku, Romantik Süre: 98 Dakika

Salgından etkilenmiş zombi bir delikanlı, kendisini yok etmeye gelen Julie’ye bir anda vurulur. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur! Ve kaybettiği insani özellikleri teker teker yerine gelmeye başlar. Julie’ye hissettiği aşk kalbinin yeniden atmasını sağlarken, adını ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan adam hislerini geri kazandıkça ‘iyileşir’. Üstelik bu iyileşme etkisi salgından etkilendiğine inanılan diğer zombileri de olumlu yönde etkileyecektir.

HABERİN DEVAMI


SEAL

Haftanın önerisi

sinema

Aşk, Şimdi Yapım:

2012 - ABD

Yönetmen:

Ol Parker

Oyuncular:

Dakota Fanning Kaya Scodelario Olivia Williams Jeremy Irvine

Tür:

Dram

Süre:

103 Dakika

Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kızdır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Genç kız bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar verir. Ve ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur. Adam isimli genç bir çocuk da Tessa’ya bu zor günlerinde destek olurken listeyi tamamlamasına da yardım eder. Jenny Downham’ın ‘Before I Die’ isimli romanının beyaz perde uyarlaması olan filmin senaryosu ve yönetmenliği, ilk filmi ‘Imagine Me & You’ ile sinemaya giriş yapan yönetmen Ol Parker’a ait.

BİTTİ


SE


AL

d端nya


SEAL

Bisiklet ve motosiklet izni Suudi Arabistan’ta kadınlara bisiklet ve motosiklet serbestliği geldi. Ancak kadınlar tarafından bisiklet ve motosiklet sürmenin bazı şartları var. İlk olarak, kadınlar sadece bunun için ayrılan yerlerde bisiklet ve motosiklet sürebilecek. İkinci şart ise kadının mutlaka, düşmesi halinde kendisine yardımda bulunabilecek eşi veya yakın erkek akrabası refakatinde olması. Ayrıca, spor kıyafeti giymesi de yasak. Kadınlar tepeden tırnağa kapalı olmalı.

dünya


SEAL

dünya

Minyatür müze New York’taki Tribeca Müzesi bir asansör boşluğuna kurulmuş. Sadece haftasonları açık olan müzede oldukça ilginç parçalar sergileniyor. George Bush’a Irak ziyareti sırasında atılan ayakkabı olduğu iddia edilen tek siyah ayakkabı da sergilenen eşyalar arasında.


SEAL

dünya

Şanslı buzağı Ünlü manken Sabrina Boing Boing’in paylaştığı fotoğraf ağızları açık bıraktı.

B

İşte o şanslı buzagı

rezilyalı ünlü manken Sabrina Boing Boing, ormanlık alanda buzağı emzirirken çektiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Instagram’da paylaşarak ülkesinde günün konusu oldu. Daha önce de bir devekuşunu beslerken çektiği kareleri takipçileriyle paylaşan Boing Boing, yine Brezilya’da bütün dikkatleri üzerine toplamıştı


SEAL

dünya

Bekarlara ikinci ev yasağı

Ç

in'de emlak piyasasında yaşanan ‘hızlı yükseliş’ ve ‘yumuşak iniş’ eğilimi görülmemesi, dünya genelindeki "ucuz" imajın aksine bir seyirde ilerleyen emlak sektörü yeni kararların alınmasına sebep oldu. Özellikle büyük şehirlerdeki yüksek kiralar ve gayrimenkul fiyatları hükümeti tedbir alma yoluna götürdü. Konuya ilişkin açıklanan tedbirlerden en dikkat çekeni ise Çin’in başkenti Pekin’de bekarların birden fazla konut satın almasının yasaklanması oldu. Bununla birlikte Şanghay'da bankalara üçüncü konut almak üzere başvuru yapanlara kredi verilmesi de yasaklandı.


SE

Elektriklilerin yakışıklısı Hızla yayılan elektrikli otomobillerin en şıkı ABD’li Detroit Electric’s firmasından geldi. “SP:01” model iki kişilik araç biraz Amerikan spor otomobil efsanesi Corvette biraz da Ferrari havası veriyor. Saatte 250 kilometrelik hıza ulaşabilen araç aynı zamanda 0’dan 100 kilometreye 3.7 saniyede çıkıyor. Tam şarjla 300 kilometre yol yapabiliyor ve aracın şarjı yaklaşık 4,5 saat dayanıyor.


AL

ekonomi


SE


AL

spor

HABERİN DEVAMI


SEAL

spor

Avrupa kupalarında dolu dizgin ilerleyen Türk takımları Galatasaray ve Fenerbahçe, boy gösterdikleri kupalarda çeyrek finallere yükselerek taraftarlarına bahar hediyesi vermişti. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray, çeyrek final ilk maçında güçlü rakibi Real Madrid’e deplasmanda 3-0 boyun eğerken, Fenerbahçe ise evinde İtalyan ekibi Lazio’yu 2-0 mağlup etti.

Galatasaray’ın işi çok zor

6

BİLİNMESİ GEREKENLER ■Real Madrid, bu sezon Devler

Ligi’nde ilk kez gol yemeden galibiyet aldı. ■Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nin en çok isabetli şut çeken takımı (114 şut) ■Real Madrid, Devler Ligi’nin en çok gol atan takımı (21 gol) ■Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nin en çok faul alan takımı (135 faul) ■Galatasaray, Devler Ligi’nde en çok faul yapan takım (162 faul)

yıl aradan sonra Devler Ligi’nde boy gösteren Galatasaray, bu sene gösterdiği üstün performans ile çeyrek finale yükseldi. Zorlu rakiplerin bulunduğu çeyrek finalde rakibimiz İspanya’nın köklü kulübü Real Madrid oldu. Çarşamba günü Santiago Bernabeu’da oynanan maçta Galatasaray, güçlü rakibi Real Madrid’e 3-0 yenildi. Ronaldo’nun 9. Dakikada attığı gol ile öne geçen Real Madrid, oyunun kontrolünü ele almayı başardı. 29. Dakikada Benzema ile farkı ikiye çıkaran Real Madrid soyunma odasına önde gitti. İkinci yarı oyuna biraz daha istekli başlayan Galatasaray aradığı golü bir türlü bulamadı. Sarı kırmızılılar iyi oyununa rağmen 65. Dakikada Higuain’in golüne engel olamadı ve maç 3-0 tamamlandı. Galatasaray’da Burak ve Dany, Real Madrid’de ise Sergio Ramos ve Xabi Alonso sarı kart görerek cezalı duruma düştüler ve ikinci maçta forma giyemeyecekler Rövanş mücadelesi 9 Nisan Salı günü Türk Telekom Arena’da oynanacak. HABERİN DEVAMI


SEAL

spor

Fenerbahçe istediğini aldı

U

BİLİNMESİ GEREKENLER ■Fenerbahçe, Avrupa Ligi’nde

en çok galibiyet alan takım (7 galibiyet) ■Lazio, Fenerbahçe maçıyla bu sezon Avrupa Ligi’nde ilk kez yenilgi gördü. ■Lazio’dan Libor Kozak, 8 golle Avrupa Ligi’nin gol kralı. ■Moussa Sow, Avrupa Ligi’nin en çok ofsayta düşen oyuncusu (17 ofsayt)

EFA Avrupa Ligi’nde fırtına gibi esmeye devam eden Fenerbahçe, çeyrek finalde İtalya’nın Lazio takımıyla eşleşti. Perşembe günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan maçta Fenerbahçe Webo ve Kuyt’ın golleri ile Lazio’yu 2-0 yendi. Avrupa’da daha önceki 2 maçında da seyircisiz oynama cezası bulunan sarı lacivertliler, bu maçta taraftarlarıyla buluştu. UEFA Avrupa Ligi’nde ilk kez çeyrek finale yükselen temsilcimiz, bu sezon bu organizasyonda mağlubiyeti bulunmayan rakibine yenilgiyi tattırdı. Başa baş giden mücadelede Lazio’dan Onazi 48. Dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı ve Fenerbahçe, taraftarının da desteğiyle oyunun geri kalan süresinde üstünlüğü ele geçirdi. 78. dakikada Webo’nun penaltıdan attığı golle 1-0 öne geçen Fenerbahçe , 90. dakikada Kuyt’ın attığı gol ile farkı ikiye çıkararak istediği avantajlı skoru elde etti. Rövanş maçı 11 Nisan Perşembe günü İtalya’nın Roma kentinde Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak.

BİTTİ


spor

SEAL

Mario Götze

Bez bağlasan durmaz

B. Dortmund’un genç yıldızı Mario Götze, maç öncesi ısınırken çişini tutamadı.

B

orrusia Dortmund’un Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finaldeki rakibi Malaga ile oynadığı maç öncesinde Alman yıldız Mario Götze, maç başlamadan önce ısınırken çişini tutamadı. 20 yaşındaki genç oyuncu kimseye görünmeden reklam panolarının arkasına geçip tuvaletini yapmak isterken kameralara yakalandı.


SEAL

spor

Talihsiz çaylak Amerika Kolej Ligi’nde (NCAA) Louisville takımının oyuncusu Kevin Ware, talihsiz bir sakatlık geçirdi.

N

CAA’de Louisville ve Duke takımlarının karşı karşıya geldikleri play-off maçında Louisville oyuncularından Kevin Ware kötü bir sakatlık geçirdi. Rakibini bloklamaya çalışırken sağ ayağının üzerine ters basıp düşen genç oyuncu dengesini sağlayamayıp düştü ve bacağı dizinin altından kırıldı. Pozisyon sonrasında Ware’in bacağını gören takım arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Saha içinde yapılan müdahalelern ardından hastaneye kaldırılan genç oyuncu hemen ameliyata alındı. Kevin Ware’in takımı Louisville maçı 85-63 kazanarak Final-Four’a yükselirken, Louisville oyuncuları galibiyet sevincini kazandıkları kupa ve Kevin Ware’in formasıyla kutladı.


SEAL

son sayfa

EN SEKSİ KENDİ Boxer dergisinin Türkiye’nin en alımlı, en güzel kadınlarını aday gösterdiği “en seksi kadın” anketinden açık ara farkla “Kendi” adı çıktı. Okur oylarıyla Türkiye’nin en seksi kadını ilan edilen ünlü şarkıcı, sonucun kendisi için sürpriz, dostları içinse olağan olduğunu söyldi.

Haftalik18  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you