Page 1

SEAL

Bilgi’ye destek özel eki

a m n u k o d a z i m i r a l c #aga


SEAL

#agaclarimizadokunma

Görülmeyen Yeşil Güç İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye’de üniversite yaşamında yeni bir soluk getirmek amacıyla 1996 yılında kuruldu. Ancak Bilgi’li duyarlı öğrenciler artık soluk alamıyor… HABERİN DEVAMI


SEAL

B

#agaclarimizadokunma

ilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü’nde yılbaşı tatili sırasında ortak kullanım alanı olan yeşil alan, öğrencilerin ve hocaların haberleri olmadan betonlaşma yolunda ilerlemeye adım attı. Bu durum öğrencilerin haklarını aramak istemesiyle beraber, sosyal medyada yeşil severleri ve hayvan severleri bir araya getirdi. Çünkü Bilgi’nin yeşil gücü öğrencilerin, öğretmenlerin, personellerin ve okulda barınan hayvanların yaşam alanı.

ÇÜNKÜ Bilgi Yeşili, dostlukların adım atıldığı yer ;

Bilgi Yeşili, grileşmeye izin verilmeyen yer ;

Bilgi Yeşili, fazla gri arasında kalan tek yer ;

Bilgi Yeşili, öğrencilerin hayat buldukları yer ;

HABERİN DEVAMI


SEAL

#agaclarimizadokunma

Yeşil Katline Dur Boykotu Yılbaşı tatili sırasında okullarında beklenmedik ve istenmeyen sürprizle karşılaşan öğrenciler sessiz kalmıyor. Sosyal medyanın gücünü de arkalarına alarak durumu boykot eden öğrenciler okul yönetiminden; ■ Okulun bahçesindeki betonlaştırılan alanın yeniden eski haline döndürülüp, yeşil alana çevrilmesini; ■ Hayvanların yaşam alanını engelleyecek uygulamalardan kaçınılmasını; ■ Okula alanı içerisindeki hiçbir ağacın yerinden sökülmemesini ve taşınmamasını talep ediyorlar.

HABERİN DEVAMI


SEAL

#agaclarimizadokunma

Üniversitelerinin bilim ve eğitim kurumu olmaktan uzaklaştırıldığını ve yeşil düşmanı haline getirildiğini düşünen öğrenciler, yeşil talanına karşı paranın değil doğanın yeşilini savunmayı sürdürüyor.

HABERİN DEVAMI


SE


AL

#agaclarimizadokunma

Öğrenciler ve bu olaya sessiz kalamayanlar Twitter üzerinden ‘’#AgaclarimizaDokunma‘’ hashtagiyle yeşili korumaya devam ediyor.

BİTTİ


Beton para ağaçları ülkemizde son dönemlerde bahçe, park gibi huzur kaynaklarımızda boy göstermeye başladı. Doğal hayata can veren ağaçlarımızın yerine dikilen beton para ağaçları her türlü toprağa dökülmüş betonlar üzerinde yaşayabilir. Yalnızca aydınların ve bilgin insanların olduğu yerde barındırılmazlar. Bu ağaçlar bol bol adam kayırmayla ve haksız kazançla beslenirler. Verdikleri meyveler ayakkabı kutusu vb. şeylerde rahatlıkla muhafaza edilebilir. SEAL Dergi ekibi olarak biz de Bilgi’nin yanındayız. O ağaçları beslemeyiz, meyvesini yedirmeyiz.

Agaclarimizadokunma  
Advertisement