Page 1


INOVACE TECHNOLOGIE DESIGN


OBSAH HORSKÁ KOLA 10 DÁMSKÁ KOLA 60 DĚTSKÁ KOLA 72 MĚSTSKÁ KOLA 78 TREKOVÁ KOLA 82 ELEKTRO KOLA 88 SILNIČNÍ KOLA 96 CYKLISTICKÁ OBUV 120 HELMY 126 TAŠKY A BATOHY 134 SYNCROS 137 BRÝLE 141 OBLEČENÍ 144 BĚŽECKÉ BOTY 160


Spark

Scale

Genius

2013 CYKLISTIKA

ˇ PREHLED SCOTT nabízí jízdní kola pro všechna odvětví cyklistiky. Všechny naše pánské, dámské i dětské modely jsou konstruovány za pomoci těch nejmodernějších technologií a mají výjimečný design. Nabídka je přehledně rozdělená do sedmi různých skupin: MTB kola, silniční kola, trekingová kola, elektro kola, městská kola, dámská kola a dětská a juniorská kola. Vybírat tedy můžete ze špičkových závodních, pohodlných turistických a stylových městských modelů až po technologicky nejnáročnější sjezdové a časovkářské speciály. Své vysněné kolo zcela jistě v našem katalogu najdete!

Skvělá volba pro rychlé, ostře řezané a nerovné terény. Vhodné pro každodenní použití, pro závodní i výkonnostní jezdce. Obecně mají tyto modely vyšší zdvih, než nabízí konkurence, ovšem váhově jsou stále velice zajímavé.

Závodní horská kola, která jsou navržena pro maximální efektivitu a minimální hmotnost. Pro tento model je typický nižší zdvih přední vidlice, díky své konstrukci drží stále prvenství jako nejlehčí bike ve své třídě.

Naprosto přepracovaný model SCOTT Genius si lehce poradí s terénními maratony, dlouhými závody i s  pohodovými vyjížďkami s  přáteli. Nově s průměry kol 27,5" a 29" pro lepší ovladatelnost a trakci. Přesedlejte i vy na další rozměr!

trail 40% racing 60%

racing

racing 20% trail 60% all mount. 20%

Genius lt

100%

gambler

voltage fr

Model z kategorie All Mountain se přizpůsobí jakémukoli terénu a je tou nejlepší volbou pro backcountry a big mountain. Nízká hmotnost rámu umožňuje snadnější zdolávání kopcovitých terénů. A sjezd? Pro model Genius LT žádný problém!

Sjezdový speciál nyní nabízí zdvih 210 mm. Tato kola jsou konstruována výhradně pro použití na závodních sjezdových tratích v exponovaných terénech. Hlavní důraz při výrobě je kladen především na vysokou odolnost a snadnou ovladatelnost při jízdě.

Jak již označení napovídá, stojíme nyní tváří v tvář dokonale přizpůsobenému modelu pro Freeride, Park a Slopestyle. Tlumič pracuje v rozmezí zdvihu 130 – 180 mm a umožňuje  celou řadou možností nastavení.

trail 20% all mount./80% enduro

freeride 30% downhill 70%

downhill 20% freeride 80%

voltage

aspect

foil

HORSKÁ KOLA SILNIČNÍ KOLA TREKOVÁ KOLA ELEKTRO KOLA MĚSTSKÁ KOLA

Kompletní řada modelu Voltage je ideální volbou pro Dirt a Street. Vysoce odolný rám, nepřehlédnutelný design a skvělé jízdní vlastnosti pro mistry svého řemesla.

Sportovní řada pevných horských kol Aspect nabízí kvalitní duralový rám v moderním designu, nízkou hmotnost a především zajímavé cenové relace. Kola jsou díky své konstrukci velmi pohodlná, lehce ovladatelná, spolehlivá a v terénu překvapí svou hbitostí a vynikající obratností.

Závodní model SCOTT Foil je navržen pro profesionální týmy, které jsou schopny využít maximální efektivitu, dokonalou aerodynamiku a minimální váhu při jízdě na silnici.

dirt 50%

trail/ 100% allround

racing 80%

DÁMSKÁ KOLA DĚTSKÁ KOLA

street 50%

2013 KOLA

4

DOPLŇKY

perform. 20%


cr1

speedster

metrix

plasma

Nápaditá koncepce v podobě výtečně navrženého rámu, který je schopen díky systému SDS pohlcovat vibrace vznikající v  důsledku nerovností povrchu vozovky. CR1 může směle konkurovat závodním modelům, nabízí ovšem pohodlnější geometrii.

Silniční řada se skvělou boční tuhostí rámu, vysokou akcelerační schopností a lehkostí v dlouhých stoupáních. Rychlý, pohodlný, snadno ovladatelný a cenově více než zajímavý model SCOTT Speedster je ideálním řešením pro krátké i dlouhé vyjížďky.

Konstrukce modelu Metrix využívá poznatky získané při výrobě závodních kol, ovšem výsledný produkt sází především na běžného cyklistu, který ocení rovný tvar řídítek a pohodlnou geometrii rámu.

racing 20% perform. 80%

perform. 100%

fitness 100%

sportster-x

Sportster je oblíbené univerzální kolo, které díky kvalitním komponentům, uzamykatelné vidlici a pohodlné sportovní geometrii vyniká při jízdě na asfaltových, lesních i šotolinových cestách. K rámu i vidlici lze rovněž jednoduše připevnit tzv. městskou sadu - blatníky a nosný systém. trekking 70% city urban 30%

contessa racing

Model SCOTT Plasma vyrábíme díky využití vědeckého výzkumu aerodynamiky, kterým se zabývají již dlouhá léta odborníci firmy SCOTT. Vždy budou rozhodovat cyklisté a jejich výkonnost, ovšem v disciplínách, kde často určují vítěze tisíciny vteřiny, je třeba využít tu nejlepší možnou technologii k cestě za vítězstvím!

SCOTT Addict CX je v současnosti jedním z nejlehčích cyklokrosových speciálů na světovém trhu. IMP3 technologie zpracování karbonových vláken zaručuje minimální hmotnost a vysokou pevnost rámu. racing 100%

racing 100%

e-aspect

e-sportster

sub

otg

Klasické horské kolo s pevným rámem je doplněné o elektrický asistenční pohon. E-Aspect je zábavný, výkonný a cenově více než zajímavý. Vyzkoušejte tento dopravní prostředek budoucnosti na vlastní kůži!

Klasická jízdní kola E-SPORTSTER jsou doplněná o elektrický asistenční pohon. Pokud dojíždíte do zaměstnání, rekreačně sportujete a láká vás představa moderního dopravního prostředku – naše elektrokola jsou tu pro vás.

Kolekce modelů SCOTT SUB představuje kola přímo určená pro pohyb ve městě, ideální na nákupy, dojíždění do zaměstnání, přesun na koupaliště či jiná sportoviště, a to vše ve stylových barvách, které vaše město doslova prozáří!

SCOTT představuje exkluzivně navržené „Fixies“ modely OTG 10 a OTG 20, které vyjadřují nejnovější trendy v oblasti městských kol. Čistý nadčasový design a nápadité nekonvenční prvky čekají na umělecky založené majitele.

trail/ 100% allround

perform. 50% city / 50% urban

city / urban

city / urban

contessa sport

contessa active

100%

junior

Projekt Contessa Racing sází na kombinaci nejnovějších módních prvků s prvotřídní technologií a nabízí vysoce kvalitní modely nejen pro závodní účely.

Není žádnou novinkou, že jízda na kole a sport všeobecně hraje v životě aktivní ženy velkou roli. Kompletní modelová řada Contessa Sport nabízí veškeré vybavení pro závodně, sportovně i rekreačně zaměřené cyklistky.

Řada Contessa Active je určena především pro rekreačně založené cyklistky, které hledají pohodlné, dobře vybavené a snadno ovladatelné kolo pro pohodové vyjížďky do přírody.

I naše děti mají své sny a touží po právě takovém kole, jako má například Timo Pritzel či Nino Schurter. Proč ne! SCOTT nabízí celou řadu dětských modelů, které jsou od svých dospělých vzorů k nerozeznání.

racing 80%

racing 20% perform. 80%

perform. 100%

junior

perform. 20%

cyclocross

2013 KOLA

5

DOPLŇKY

100%

100%


, MAME , ˇ PRO CO ZIT


Jízda. Pohyb. Být na vrcholu. Svoboda. Přátelství. Příroda. Slunce a déšť. Bez emisí. Čerstvý vzduch. Projížďka městem. Pohoda. Božský výhled. Vzpomínky. Na kole do práce. Západ slunce. Noční jízda. Hory. Čistá hlava. Technika. Strmé výšlapy. Být nejrychlejší. Vytrvalost. Pot a dřina. Úspěch. Překonání bolesti. Nekonečné stoupání. Smích. Sáhnout si na dno. Týmový duch. Odvaha. Radost. Bláto. Férová hra. Osvěžující přestávka. Jízda s větrem o závod. Síla. Odměna na vrcholu. Sólo jízda. Uspokojení. Klesání. Překonání limitů. Těžký závod. Oslava. Inovace, technologie, design.

MÁME PRO CO ŽÍT


TECHNOLOGIE TWINLOCK

páčka

ABSOLUTNÍ KONTROLA

možnosti nastavení

Trakce

JEDNA PÁČKA PRO ABSOLUTNÍ KONTROLU Ovládání systému tlumení pomocí páčky TwinLoc je jedinečná technologie, která umožňuje pohodlné, rychlé a přesné zvolení jednoho ze tří možností velikosti odpružení. Uzavřeno - pro rychlou a efektivní jízdu po rovině, částečně uzavřeno - pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v terénu a otevřeno - pro maximální odpružení v náročných sjezdech. Páčkou TwinLoc je ovládán současně zadní tlumič i přední vidlice, což cyklistovi umožňuje okamžitou reakci na změnu terénu a charakteristiky jízdy.

Zavřeno

• Zdvih • Odpružení • Geometrie

Otevřeno

Jízda • Odpružení

TWINLOCK JE DOSTUPNÝ VE DVOU FORMÁCH: LTD A LRD ltd LOCK-TRACTION-DESCEND

lrd LOCK-RIDE-DESCEND

LTD je unikátní systém tlumení snadno ovladatelný přímo z řídítek páčkou Twin Loc. Nabízí výběr ze tří poloh: Lock - uzavřeno - pro rychlou a efektivní jízdu po rovině, Traction - částečně uzavřeno - pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v  terénu a Decent - otevřeno - pro maximální odpružení v  náročných sjezdech. Díky jedinečné dvoukomorové konstrukci tlumiče NUDE2 se společně se změnou tlaku vzduchu v  jedné, či obou komorách nemění pouze velikost odpružení, ale zároveň také geometrie celého kola. Ta je tedy vždy přizpůsobena potřebám jezdce s ohledem na aktuální volbu terénu.

LTD je unikátní systém tlumení snadno ovladatelný přímo z řídítek páčkou TwinLoc. Nabízí výběr ze tří poloh: Lock - uzavřeno - pro rychlou a efektivní jízdu po rovině, Ride částečně uzavřeno - pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v terénu a Decent - otevřeno - pro maximální odpružení v náročných sjezdech. Systém funguje na současném pohybu tlumiče a přední vidlice, výslednou velikost odpružení tak můžete snadno přizpůsobit terénu a stylu jízdy. Oproti systému LTD se v jednotlivých režimech nemění geometrie kola.

2013 KOLA

8

DOPLŇKY

n před

í vi d

l ic e


SCOTT | HORSKÁ KOLA

nude2 ZADNÍ TLUMIČ

Odlehčený nástupce unikátního systému zadního tlumení NUDE2 přináší v kombinaci s  přední vidlicí jedinečný systém ovládání tlumení celoodpružených modelů. Díky dvoukomorové konstrukci, která umožňuje částečné, či úplné uzavření jedné i obou komor, se společně se změnou tlaku vzduchu nemění pouze velikost odpružení, ale zároveň také geometrie celého kola. Při vývoji a vylepšení tohoto systému jsme vycházeli ze záznamů pohybů cyklisty na kole přímo v terénu, nejen při statickém měření v laboratoři. Díky tomu se nám podařilo vytvořit ještě citlivější systém, který upravuje velikost tlumení nejen na základě změny frekvence a intenzity šlapání, ale také na základě změn pohybu celého těla cyklisty. Výsledkem je, že systém pouze netlumí, ale účinně pracuje tak, aby zároveň docházelo k minimálním ztrátám energie. Společně s přední vidlicí a ovládací páčkou TwinLoc tak tvoří tu nejlepší možnou kombinaci pro jízdu v jakémkoli terénu.

zadní tlumič

PŘEDNÍ VIDLICE Na základě naší spolupráce se špičkovými značkami Fox a Rock Shox nabízíme všechny modely Genius 700 a 900 s odpruženou přední vidlicí jednoho z  těchto předních výrobců. Výsledkem je plně kompatibilní systém, který spolu se  zadním tlumičem a ovládací páčkou TwinLoc umožňuje opravdu geniální možnost kontroly a ovládání odpružení celého kola.

JAK CELÝ SYSTÉM OVLIVNÍ SAMOTNOU JÍZDU? Na grafu, sestaveném na základě jízdy Thomase Frischeknechta z týmu SCOTT Swisspower názorně vidíme, jak se zvolená velikost odpružení projevuje v praxi. Zaznamenaná rychlost na rovné - 150 metrů dlouhé trati jasně ukazuje rozdíl mezi jednotlivými polohami, přičemž v  poloze Lockout - uzavřeno je šlapání nejefektivnější a maximální rychlosti je dosaženo výrazně rychleji, než ve dvou ostatních režimech.

2013 KOLA

9

DOPLŇKY


MAXIMUM ( A ) T R A KC E

spark


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Spolu vždy zazáříte! Představujeme Spark 900 s 29 palcovými koly a zdvihem 100 mm a Spark 600 s 26 palcovými koly a maximálním zdvihem 120 mm. Oba budou vašimi spolehlivými partnery při těžkých maratonech, seriálech závodů i celodenní jízdě v terénu.

< SPARK 900 rc

2013 KOLA

11 DOPLŇKY


Zadní tlumič Nude2 Druhá generace zadního tlumiče Nude přináší jedinečnou výkonnost a nejmodernější technologie při zachování velice nízké hmotnosti. Tlumič pracuje v naprosté shodě s patentovaným systémem TwinLoc a je použit u obou verzí 26" a 29". Nude2 v kompletně novém provedení s vylepšenou vzduchovou částí pružení. Tlumič je vybaven daleko progresivnějším a citlivějším systémem než jeho předchůdce. Oba režimy tlumení – Plný zdvih a Traction - mají rozdílné nastavení s  ohledem na výšku zdvihu a působící síly. Když jsme sbírali data k projektu Spark, počítali jsme také se vstupními daty samotného jezdce včetně gyroskopického efektu při šlapání a jeho následném vlivu na tlumení. Simulovali jsme průběh šlapání a veškeré pohyby jezdce při jízdě v terénu. Konkurenční systémy většinou počítají pouze se statickým systémem tlumení. My se mimo jiné orientujeme také na celkový pohyb samotného jezdce při jízdě.

spark technologie

Nový koncept modelu SCOTT Spark je vybaven zbrusu novou konstrukcí rámu s přepracovanou geometrií a novým systémem tlumení. Pro vyznavače „velkých kol“ navíc nabízíme tento celoodpružený model v provedení 29". Nový koncept nabízí vyšší boční tuhost rámu a navýšení zdvihu ze 110 mm na 120 mm u 26" verze při zachování hmotnosti 1 830 g (velikost M). Verze 29" se dostává na 100 mm zdvihu při hmotnosti 1 850 g (velikost M). Nový tlumič Nude2 je nově konstruován s daleko citlivějším a progresivnějším stylem tlumení v obou režimech nastavení. Nový rám přináší zejména zvýšení tuhosti. Toho bylo dosaženo zvětšením ložisek a jejich jiným uložením jak ve vahadle, tak hlavním čepu zadní stavby. Celkově rám posílil na tuhosti také díky novému tvarování hlavové pasáže, patek zadní stavby, uložení kotoučové brzdy či přidáním zpevňujícího můstku na horních vzpěrách zadní stavby. Stejně jako u modelů SCOTT Scale jsou bovdeny včetně ovládání tlumiče vedeny vnitřní strukturou rámu.

VZDUCH

VZDUCH Trakce

VZDUCH

Plný zdvih

ZDVIH Struktura rámu ˇ ZAVRENO

ˇ ZAVRENO

TRAKCE

TRAKCE

PLNÝ ZDVIH

PLNÝ ZDVIH

Rám IMP5 K výrobě rámu modelu Spark využíváme patentovanou technologii IMP5, která představuje unikátní zpracování karbonového materiálu. Horní, spodní, sedlová a hlavová trubka a středové složení jsou vyrobené v jedné fázi a všechny vrstvy jsou pečlivě skládány tak, aby byla zachována kvalita, odolnost, pevnost a maximální efektivita použitého materiálu.

RÁM SAMOTNÝ RÁM RÁM VC. TLUMICE TLUMIC NUDE2

Podařilo se nám vrstvit karbonová vlákna nezávisle na procesu IMP, čímž jsme minimalizovali množství použitého materiálu a zároveň lépe využili jeho vlastnosti. V porovnání se svým předchůdcem je ve výsledku nový rám při stejné hmotnosti daleko pevnější. V oblasti středového složení jsme dosáhli snížení hmotnosti o 35 g a zvýšení boční tuhosti o 15 %. Kónická hlavová trubka je o 15 g lehčí při nárůstu pevnosti o 10 %. Vzpěry zadní stavby jsou opatřeny zpevňovacím můstkem, ovšem hmotnost této části se nezměnila. Zadní brzda je přímo uchycena do spodní části zadní stavby bez použití adaptéru brzdového třmenu. Středové složení je tvarováno pro standard PF BB 92 a podařilo se opět zvýšit pevnost této oblasti. Navýšení tuhosti a hmotnostní úspory u nového rámu Scott Spark se znatelně odrazí na výkonnosti jezdce. Hlavní čep jsme přesunuli vně těla sedlové trubky a ložiska jsme umístili do navazující části zadní stavby. Průměr hlavního čepu jsme zvětšili o 5 mm. Napojení vahadla k  zadní části horní rámové trubky rovněž využívá zvětšené čepy a ložiska.

2013 KOLA 12 DOPLŇKY

OLEJ


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Vidlice Rock Shox / DNA3 systém

Mono-U Link

Zbrusu nové vlastnosti poskytuje vidlice vyvinutá ve spolupráci s firmou Rock Shox. Unikátní systém DNA3 nabízí tři mody tlumení, které lze jednoduchým způsobem ovládat přímo z řídítek pomocí páčky TwinLoc. Tato páčka dříve ovládala zdvih zadního tlumiče, přičemž vidlici bylo možné pouze zamknout. Nyní lze současně omezit zdvih zadního tlumiče i vidlice a oba systémy tlumení je možné také uzamknout. SCOTT Spark ve verzi 26" i 29" je jediné kolo na světě, které je vybaveno touto důmyslnou technologií.

Nabízí váhovou úsporu a doplňuje přechodovou linii mezi rámem a zadní stavbou.

Tvarované středové složení

Vnitřní uložení kabelů

Středové složení je navrženo s ohledem na způsob napojení zadní stavby a využívá standardní rozměr PF BB 92, čímž zajišťuje maximální efektivitu přenosu síly při šlapání.

Umožňuje úsporu hmotnosti díky eliminaci objemné izolace kabeláže. Bovdeny zadní přehazovačky, systému TwinLoc a S3 E-type přední přehazovačky jsou nově vedeny vnitřkem rámové konstrukce.

Přímé uchycení zadní brzdy

Zvětšené čepy

Ušetřili jsme znatelnou část hmotnosti rámu díky eliminaci přídavného adaptéru pro uchycení zadního brzdového systému. Nově došlo k uchycení brzdového třmenu přímo ke spodní části zadní stavby.

Navýšením průměru čepů jsme dosáhli zásadního zvýšení boční tuhosti rámu.

Kónická hlavová trubka

Nastavitelná výška středového složení a úhlu hlavové trubky

Tvar hlavové trubky je nově konstruován pro zvýšení tuhosti, bezpečnosti a jistoty při jízdě.

IDS – SL Vyměnitelné a nastavitelné patky IDS-SL v rozměrech 142 x 12 mm, 135 x12 mm a 135 x 5 mm. QR standardní zadní osa pro agresivnější a důraznější projetí zatáčky.

2013 KOLA 13 DOPLŇKY

Spark nabízí možnost nastavení geometrie pomocí excentru při uchycení tlumiče a vahadla. Jednoduchou změnou polohy excentru lze dosáhnout snížení či zvýšení polohy středového složení o 7 mm, čímž se zároveň mění úhel hlavové trubky v rozsahu 0.5 stupňů. SCOTT Spark je jediným XC / Maraton bike na trhu, který nabízí tyto unikátní vlastnosti.

> > > > >

VYŠŠÍ ZDVIH VYŠŠÍ TRAKCE VYŠŠÍ PEVNOST VÍCE NASTAVENÍ INTEGROVANÝ DESIGN

=1830 g

=1850 g


„ Když jedu opravdu těžký závod, rozhoduje každý detail. SCOTT Spark 900 představuje super lehké, celoodpružené kolo s technologiemi, které potřebuji a které mi jiné 29" kolo nemůže nabídnout. Spark v sobě kombinuje pohodlí, energii, přesnou a snadnou manipulaci, a bezkonkurenční tuhost rámu, kterou doplňuje perfektní váhou. Je to kolo, které mi nabízí mnoho možností, jak se dostat snadněji na vrchol a k dalšímu vítězství. Díky němu můžu pokaždé znovu překonávat své vlastní hranice.“ Geoff Kabush


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SPARK 900 SL 9.2 kg

SPARK 900 PREMIUM 10.5 kg

RÁM: Spark carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou, 1680 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox SID WC 29 RLT3, DNA3 se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM XX1, 11 rychlostí, Avid XX WC diskové brzdy, karbonové části Syncros KOLA: Syncros XR1.0 carbon 29, Schwalbe Furious Fred kevlarové pláště CENA: 197 690 Kč / 7 499 €

RÁM: Spark carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou, 1680 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XTR, 30 rychlostí, XTR XC diskové brzdy, karbonové části Syncros KOLA: Syncros XR1.5 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 173 990 Kč / 6 599 €

SPARK 900 RC 10.4 kg

RÁM: Spark carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou, 1680 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox SID 29 RL3, DNA3 se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM XX, 20 rychlostí, XTR XC diskové brzdy, karbonové části Ritchey WCS KOLA: DT Swiss XR-RS29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 171 290 Kč / 6 499 € 2013 KOLA 15 DOPLŇKY


SPARK 910 11.3 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 110 690 Kč / 4 199 €

SPARK 610 11.0 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 85 – 120 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 110 690 Kč / 4 199 €


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SPARK 920 11.9 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.5 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 94 890 Kč / 3 599 €

SPARK 620 11.2 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 85 – 120 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.5, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 94 890 Kč / 3 599 € 2013 KOLA 17 DOPLŇKY

SPARK 930 12.0 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM X9/X7, 20 rychlostí, SRAM S1000 kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: DT Swiss XR2.5 29, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 €


s p ortovní služby

SERVIS KOL 3D NASTAVENÍ POZICE NA KOLE ANALÝZA TECHNIKY BĚHU SERVIS SJEZDOVÝCH LYŽÍ PŘÍPRAVA A SERVIS BĚŽECKÝCH LYŽÍ FISCHER VACUUM FIT

>> | SCOTTSPORT.CZ/SPORTSYSTEM


SPARK 940 12.5 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB, kónická hlavová trubka TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M629 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 73 690 Kč / 2 799 €

SPARK 640 12.1 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB, kónická hlavová trubka TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 85 – 120 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M629 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 73 690 Kč / 2 799 €

SPARK 950 12.7 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 100 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M3, Lockout – Platform – 100 mm, LRD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 60 590 Kč / 2 299 €

SPARK 650 12.3 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M3, Lockout – Platform – 120 mm, LRD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 60 590 Kč / 2 299 €

SPARK 960 13.6 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox XC 30 29 TK, Lockout, 100 mm zdvih Tlumič: X-Fusion E1 RL, Lockout , 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano SLX/Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM66 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 44 790 Kč / 1 699 €

SPARK 660 13.2 kg

RÁM: Spark alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox XC 32 TK, Lockout, 120 mm zdvih Tlumič: X-Fusion E1 RL, Lockout , 120 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano SLX/Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM66-CL náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 44 790 Kč / 1 699 € 2013 KOLA 19 DOPLŇKY


, , ZAVODNI KONCEPT


Žijeme cyklistikou a závody jsou naše velká vášeň. Chceme, aby naše kola byla vždy číslem jedna, stejně jako my. Absolutní ovládnutí závodů po celém světě je hlavním důvodem, proč sponzorujeme ty nejlepší XC sportovce. Nino Schuter a tým SCOTT Swisspower určují pravidla vítězů ve Světovém poháru s pověstnou švýcarskou přesností. A zatímco na podnicích jako Cape Epic v jižní Africe ukazuje tým 360Life všem, jak se jezdí dlouhé závody, Geoff Kabush mezitím pravidelně zdobí se svými kultovními kotletami cyklistické pódium vítězů. S  týmem jako je tento jsme nezastavitelní.


MÉNĚ JE VÍCE

scale


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Zvažte ho! Minimální váha, maximální efektivita. Závodní speciál s nižším předním zdvihem, který se řadí v této kategorii mezi absolutně nejlehčí kola na trhu.

< SCALE 900 SL 2013 KOLA 23 DOPLŇKY


scale SDS – Shock Damping Systém

899 gramů - jednoznačně první místo v lehké váze MTB rámů.

Světový šampion Nino Schurter konzultoval s inženýry firmy Scott, jaké jsou základní priority ve vývoji nové generace modelu Scale a zda by bylo možné vylepšit pružnost a poddajnost pevné konstrukce rámu. „Při závodech mají jezdci jedinou šanci na odpočinek při sjezdech. Jelikož závodníci nesedí v  sedle, ale raději jedou ve stoje, je opravdu velice důležité, aby byla zadní část kola co nejpohodlnější,“ poznamenal Schurter. Jeho komentáře inspirovaly odborníky k  myšlence zaměřit se více na zadní stavbu rámu a pokusit se o komfortnější a pružnější konstrukci. „SDS Systém znatelně absorbuje nežádoucí vibrace a zadní stavba perfektně plní svůj účel,“ komentuje výsledek práce Nino Schurter. SCOTT vyvíjí u modelů CR1 a Scale originální zploštělý tvar trubek zadní stavby, u kterých během jízdy dochází k tzv. kontrolované deformaci – pružení. SCOTT Scale nabízí vynikající reakční vlastnosti při sprintech, zrychlení a zároveň pohodlí při těžkých stoupáních a sjezdech.

PEVNOST RÁMU Nový Scale vyvrací mýtus, že lehký rám nemůže být současně dostatečně pevný. Naše filozofie je zvyšovat pevnost na těch nejvíce namáhaných místech a všude jinde naopak odlehčovat. Kde to bylo potřeba, tam jsme tedy zesílili vrstvu karbonu, použili jsme opravdu kvalitní středové složení PFBB30, resp. PFBB92 a celý rám ještě zpevnili použitím hlavové trubky kónického tvaru.

VÁHOVÝ REKORD

Specialisté firmy SCOTT to opět dokázali! Nový koncept rámu Scale (899 g) a nový celokarbonový Scale 29 (949 g) jsou nejlehčími rámy ve své třídě na trhu. Týmy specializovaných techniků, produktových manažerů a designérů mají za sebou dva roky tvrdé dřiny. Ve spolupráci se světovým šampionem Nino Schurterem, stájovým kolegou Florianem Vogelem a legendárním Thomasem Frischknechtem se podařilo zkonstruovat bezkonkurenční závodní stroj. Nový Scale vyniká úžasnou lehkostí, pevnou konstrukcí a ojedinělými jízdními vlastnostmi. Projekt SCOTT Scale jsme založili na studii osvědčené technologie IMP3, která stála u zrodu modelů Addict, Spark a CR1. Výrobní postup sází na profilově jednoduché spojení hlavové a spodní rámové trubky a na revoluční tvar zadní stavby, který je profilován systémem SDS. Řada SCOTT Scale nabízí to nejlepší pro amatérské cyklisty i náročné profesionály. Celkem deset modelů 26" (šest karbonových a čtyři hliníkové) a pět modelů 29" (dva karbonové a tři hliníkové) je připravených na svá dobrodružství!

2013 KOLA 24 DOPLŇKY

SROVNÁNÍ „STARÉHO“ A „NOVÉHO“ RÁMU SCALE Pohyblivá oblast řízení pevnost vyšší o 10 % Středové složení B30 pevnost vyšší o 15 % Středové složení B92 pevnost vyšší o 10 % Při závěrečném testování v laboratoři jsme se soustředili především na hodnocení následujících parametrů: - snížení maximálního zatížení materiálu - zmírnění koncentrace napětí - hodnocení tuhosti a deformace    Závěrečné testování v  laboratoři FEA (Finite Elements Analysis) nám potvrdilo, že výsledkem naší práce je opravdu snížení hmotnosti rámu a zároveň zvýšení jeho pevnosti. Ano, dokázali jsme to!


„Pevný rám, nízká váha, maximální výkon a spolehlivost. Scale nabízí bikerům přesně to, co potřebují. Perfektní manipulace se stane vaší tajnou zbraní pro úspěšný útok. Díky jedinečnému Shock Damping Systemu se mohu spolehnout na přesnost a pohodlí, které v náročném terénu potřebuji.“ Nino Schurter


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SCALE 900 RC

SCALE 900 SL

9.4 kg

8.2 kg

RÁM: Scale carbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, 949 g TLUMENÍ: Rock Shox SID 29 RL3, DNA3 se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: SRAM XX, 20 rychlostí, Shimano XTR diskové brzdy, karbonové části Ritchey WCS KOLA: DT Swiss XR-RS29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 152 890 Kč / 5 799 €

SCALE 600 RC 8.8 kg

RÁM: Scale carbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, 899 g TLUMENÍ: Rock Shox SID RL3, DNA3 se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: SRAM XX, 20 rychlostí, Shimano XTR diskové brzdy, karbonové části Ritchey WCS KOLA: DT Swiss XR-RS, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 152 890 Kč / 5 799 € RÁM: Scale carbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, 949 g TLUMENÍ: Rock Shox SID 29 RLT3, DNA3 se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: SRAM XX1, 11 rychlostí, Avid XX WC karbonové diskové brzdy, karbonové části Syncros KOLA: Syncros XR1.0 carbon 29, Schwalbe Furious Fred kevlarové pláště CENA: 173 990 Kč / 6 599 €

SCALE 900 PREMIUM 9.5 kg

RÁM: Scale carbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, 949 g TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, CTD se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XTR, 30 rychlostí, XTR XC diskové brzdy, karbonové části Syncros KOLA: Syncros XR1.5 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 152 890 Kč / 5 799 € 2013 KOLA 27 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SCALE 910

SCALE 920

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, CTD se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 86 890 Kč / 3 299 €

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.5 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 73 690 Kč / 2 799 €

SCALE 610

SCALE 620

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float Factory CTD FIT, CTD se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 86 890 Kč / 3 299 €

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 15 mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.5, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 73 690 Kč / 2 799 €

10.1 kg

9.8 kg

10.6 kg

10.1 kg


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SCALE 930 10.7 kg

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: SRAM X9/X7, 20 rychlostí, SRAM S1000 kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: DT Swiss XR2.5 29, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 63 190 Kč / 2 399 €

SCALE 630 10.3 kg

RÁM: Scale carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: SRAM X9/X7, 20 rychlostí, SRAM S1000 kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: DT Swiss XR2.5, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 63 190 Kč / 2 399 €

SCALE 940 11.6 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M629 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 52 690 Kč / 1 999 €

SCALE 640 10.9 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Fox 32 Float EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 52 690 Kč / 1 999 € 2013 KOLA 29 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

SCALE 960 12.5 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Rock Shox XC 32 29 TK, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT/Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM66 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 31 590 Kč / 1 199 €

SCALE 660 11.9 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Rock Shox XC 32 TK, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT/Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM66 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 31 590 Kč / 1 199 €

SCALE 970 12.8 kg

RÁM: Scale alloy 6061 DB TLUMENÍ: Suntour XCR 29 LO, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM35 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

SCALE 670 12.5 kg

RÁM: Scale alloy 6061 DB TLUMENÍ: Suntour XCR LO, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-RM35 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

2013 KOLA 30 DOPLŇKY


SCALE 950 11.7 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 42 190 Kč / 1 599 €

SCALE 650 11.2 kg

RÁM: Scale alloy 6061, patky PM disc TLUMENÍ: Fox 32 Float EVO CTD, CTD se třemi mody nastavení, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 42 190 Kč / 1 599 €


T R A I L O VÁ EVOLUCE

genius


SCOTT | HORSKÁ KOLA

< genius 710

Ano, je to Genius! Podařilo se nám najít ideální výši zdvihu vzhledem k velikosti kol při zachování perfektních jízdních vlastností. Nekompromisní celoodpružené kolo nabité těmi nejlepšími technologiemi, vhodné do každého terénu. genius 900 sl >

2013 KOLA 33 DOPLŇKY


genius technologIE

3

Technologie, díky které vaše oblíbené trasy získají nový rozměr!

2 1

4

1. Vylepšené vahadlo a zvětšené čepy

Genius těží ze znalostí získaných během redesignu modelu Spark a obsahuje nově zkonstruované vahadlo, které lépe zvládá běžnou i větší zátěž a je zakomponováno přímo do designu rámu. Zvětšila se šířka a průměr všech ložisek, tím pádem má rám vyšší boční tuhost. Došlo ke zpevnění rámového trojúhelníku v oblasti uchycení vahadla.

3. TWINLOC - ABSOLUTNÍ KONTROLA

Ovládáni systému tlumení pomocí páčky TwinLock je jedinečná technologie, která umožňuje pohodlné, rychlé a přesné zvolení jednoho ze tří možností velikosti odpružení. Uzavřeno - pro rychlou a efektivní jízdu po rovině, částečně uzavřeno - pro bezpečnou a pohodlnou jízdu v terénu a otevřeno - pro maximální odpružení v  náročných sjezdech. Páčkou TwinLock je ovládán současně zadní tlumič i přední vidlice, což cyklistovi umožňuje okamžitou reakci na změnu terénu a charakteristiky jízdy.

2. NUDE2 ZADNÍ TLUMIČ

Odlehčený nástupce unikátního systému zadního tlumení NUDE2 přináší v kombinaci s  přední vidlicí jedinečný systém ovládání tlumení celoodpružených modelů. Díky dvoukomorové konstrukci, která umožňuje částečné, či úplné uzavření jedné i obou komor, se společně se změnou tlaku vzduchu nemění pouze velikost odpružení, ale zároveň geometrie celého kola. Při vývoji a vylepšení tohoto systému jsme vycházeli ze záznamů pohybů cyklisty na kole přímo v terénu, nejen při statickém měření v laboratoři. Díky tomu se nám podařilo vytvořit ještě citlivější systém, který upravuje velikost tlumení nejen na základě změny frekvence a intenzity šlapání, ale také na základě změn pohybu celého těla cyklisty. Výsledkem je, že systém pouze netlumí, ale účinně pracuje tak, aby zároveň docházelo k  minimálním ztrátám energie. Společně s  přední vidlicí a ovládací páčkou TwinLock tak tvoří tu nejlepší možnou kombinaci pro jízdu v jakémkoli terénu.

2013 KOLA 34 DOPLŇKY

4. Rámová sada IMP

Hlavní rámový trojúhelník je vyroben pomocí technologie IMP. Kónická hlavová trubka a PF středové složení dále snižují váhu a zlepšují výkon. Průměr sedlovky je 31.6 mm a lanka jsou vedena uvnitř. Na rámu je použita patka IDS-SL, která je kompatibilní se třemi typy osy zadního kola. Třmen zadní brzdy je prakticky uchycen přimo do rámu, což šetří gramy.


SCOTT | HORSKÁ KOLA

OptimalizovaNá geometrie

ids-sl patky (vyměnitelný ultralehký systém patek) IDS-SL systém vyměnitelných patek, pracuje s QR standardy zadní osy 142 x 12 mm, 135 x 12 mm a 135 x 10 mm QR. Projeďte zatáčky agresivněji a mějte je pod větší kontrolou.

kol

Kónická hlavová trubka Model Genius obsahuje kónickou hlavovou trubku pro souvislé propojení se zvětšenou spodní trubkou. To zvyšuje tuhost, bezpečnost, odolnost a kontrolu.

velikost

zD vih

Tato grafika porovnává geometrie nových modelů Genius 700 a 900. Ukazuje, že geometrie jsou téměř totožné navzdory rozdílným velikostem kol. Díky většímu průměru kol se posouvá středové složení níže pod osu kol. S novým kolem Genius si jezdci vychutnají zážitek z jízdy více než kdy předtím a sklidí výsledky zlepšeného ovládání a stability. Modely Genius 700 a 900 jsou jediná kola v segmentu trail bike, která nabízejí nastavitelnou geometrii. Změnou polohy excentrického uchycení tlumiče se změní výška středového složení nad podložkou o 6 mm a úhel sklonu hlavové trubky o 0.4°, zatímco poloha řídítek se nemění.

Zvětšené čepy Zvětšení průměru čepů lépe zvládne zatížení a v zatáčkách zvyšuje boční tuhost rámu. Kvůli tomu jsme upgradovali velikost čepové osy, aby byla kompatibilní s ostatními použitými na současných odpružených kolech.

Přímé uchycení zadní brzdy Ušetřili jsme znatelnou část hmotnosti rámu díky eliminaci přídavného adaptéru pro uchycení zadního brzdového systému. Nově došlo k uchycení brzdového třmenu přímo ke spodní části zadní stavby.

Zvětšené středové složení Středová osa PF BB 92 je tvarovaná pomocí techniky IMP. Protože tvar je optimalizován tak, aby zvládnul zatížení hlavního čepu, a aby byl souvisle propojen se spodní trubkou, může tak nabídnout větší boční tuhost rámu.

Vnitřní uložení lanek Lepší funkce a životnost řazení díky vnitřnímu vedení lanek.

Mono ‘u’ link s nastavením geometrie Nově zkonstruovaný Mono Link je schopný zvládnout náročné požadavky dnešního trailového ježdění. Spojení je pevnější než konstrukce používaná u modelu Spark. Dalším můstkem, který je do konstrukce začleněn, ale ložiska jsou přesunuta do sedlové trubky. Spojení také obsahuje nastavitelnou geometrii prostřednictvím excentru. Zkrátka natočte excentr pro ovlivnění výšky středové osy úhlu hlavové trubky o 6 mm, respektive 0.4 stupňů. Genius je jediný trail bike na trhu, který nabízí tuto možnost.

Ochrana proti spadnutí řetězu (ISCG) Destička chránící před „zasukováním“ řetězu mezi středovým složením a malým převodníkem. Systém je kompatibilní s dvojpřevodníkem a trojpřevodníkem. Adaptér ISCG je možné odmontovat.

2013 KOLA 35 DOPLŇKY


T R A I L O VÁ EVOLUCE

genius 900

„Nový Genius 900 je perfektní, universální 29" trailové kolo. Se 130 mm zdvihem a dalšími špičkovými technologiemi jako je páčka TwinLoc, pohyblivá sedlovka, nebo systém vnitřního vedení lanek, se vám odkryjí zcela nové parametry pro výběr vašeho nového trailového kola.“ Francois Bailly Maitre


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Genius 910 12.4 kg

RÁM: Genius 29 carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení tlumení, 15 mm pevná osa, 130 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 90 – 130 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, XT diskové brzdy KOLA: Syncros TR2.0 29, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA: 123 890 Kč /4 699 €

Genius 900 SL 11.4kg

RÁM: Genius 29 carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou, 2060 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení tlumení, 15 mm pevná osa, 130 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 90 – 130 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM XX/XO, 20 rychlostí, Avid X0 carbon diskové brzdy, karbonové části Syncros KOLA: Syncros TR1.0 carbon 29, Schwalbe Nobby Nic kevlarové pláště CENA: 192 390 Kč / 7 299 €

2013 KOLA 37 DOPLŇKY


, , POROVNANI VELIKOSTI KOL

rychlost

Můžete si vybrat ze tří velikostí kol – jenže jak najít nejlepší velikost? Je dobré zaměřit se právě na velikost než na průměr. Jakmile si vyberete kolo, podívejte se na geometrii a přesvědčte se, že geometrie a zdvih vyhovují vašemu jízdnímu stylu. Větší může znamenat lepší, ale pokuze pokud zdvih dosáhne určitých mezí. Na zlepšené překonávání překážek jsme u kol 29" opravdu pyšní. Velká kola jsou perfektní pro

1. Zrychlení Průměr a valivá hmota přímo ovlivňují zrychlení kola. Kolo 29” má největší průměr a největší valivou hmotu, tím pádem spotřebuje na zrychlení nejvíc energie a času. Kolo s průměrem 26” zrychluje nejrychleji.

gramů v porovnání s

gramů v porovnání s

5. Lepší překonávání překážek

Větší kola překonávají snadněji překážky díky většímu průměru a nedochází tak ke ztrátě rychlosti v náročném terénu.

6. Větší trakce

Čím větší kolo, tím větší styčná plocha. Větší styčná plocha znamená lepší kontrolu.

+6° +3°

rychlost

rychlost

Větší kola mají větší hybnost. Nedochází ke ztrátě rychlosti v náročném terénu.

29" kolo

Celková hmotnost kola 27.5” je jen o 5 % (+ 140 g) vyšší než u kola s průměrem 26” v porovnání s 11 % (+ 430 g) vyšší hmotností pro kolo s průměrem 29”. Výpočet byl proveden na stejném typu předního a zadního kola, pneumatik a duší. Základní váha pro kolo s průměrem 26’’ je 2450 g.

gramů

čas

Větší velikost kol snižuje úhel náběhu. To znamená, že s většími koly se překážky zdají menší.

27.5" kolo

zdolání nepříjemných kořenů a skalnatých útvarů a zásadně usnadňují jízdu v těchto podmínkách. Zlepšená trakce s větším průměrem je klíčová, protože povrch pneumatiky pokryje větší plochu. Co se týče kladů a záporů modelů s velkými koly, menší jezdci se nacházejí ve složité situaci. Rádi by využili výhod 29" kol, ale nemají dostatečný silový potenciál pro roztočení kol s velkým průměrem.

4. Hmotnost

2. Úhel náběhu

3. Hybnost

26" kolo

povrch

2013 KOLA 38 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Genius 920 12.6 kg

RÁM: Genius 29 carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD EVO, 3 mody nastavení tlumení, 15 mm pevná osa, 130 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 90 – 130 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros TR2.5 29, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA: 99 990 Kč / 3 799 €

Genius 940 13.3 kg

Genius 930 13.1 kg

RÁM: Genius 29 Alloy 6061 DB, IDS SL patky s 12mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD EVO, 3 mody nastavení tlumení, 15 mm pevná osa, 130 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 90 – 130 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M678 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA: 86 990 Kč / 3 299 € 2013 KOLA 39 DOPLŇKY

RÁM: Genius 29 Alloy 6061 DB, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 EVO CTD, 3 mody nastavení tlumení, 130 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M3, Lockout – Platform – 130 mm, LRD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Nobby Nic kevlarové pláště CENA: 68 490 Kč / 2 599 €


„U nového modelu Genius 700 nejde ukázat pouze na jednu dobrou vlastnost, protože jich je celá řada. Výběr velikostí kol, využití v jakémkoliv terénu a za jakékoliv situace, snadné ovládání a různé možnosti velikosti zdvihu, to je jen malá ukázka z široké řady předností, které dělají tyto modely opravdu geniálními.“ Thomas Frischknecht

T R A I L O VÁ EVOLUCE

genius 700


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Genius 710 [650b]

12.7 kg

RÁM: Genius 27.5" carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Talas 27.5" Factory CTD FIT, 3 mody nastavení tlumení, 15mm pevná osa, 150-120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 100 – 150 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros TR2.0 27.5", Schwalbe Nobby Nic EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 126 490 Kč / 4 799 €

Genius 700 SL [650b]

11.6 kg

RÁM: Genius 27.5" carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou, 2060 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Talas 27.5" Factory CTD FIT, 3 mody nastavení tlumení, 15mm pevná osa, 150-120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 100 – 150 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM XX/X0, 20 rychlostí, Avid X0 karbonové diskové brzdy, Syncros karbonové části KOLA: Syncros TR1.0 carbon 27.5", Schwalbe Nobby Nic EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 197 690 Kč / 7 499 €

2013 KOLA 41 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Genius 730 [650b]

13.4 kg

RÁM: Genius 27.5" Alloy 6061 DB, kónická hlavová trubka, IDS SL patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Talas 27.5" Factory CTD EVO, 3 mody nastavení tlumení, 15 mm pevná osa, 150-120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 100 – 150 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M678 náboje, Syncros XC-55 ráfky 27.5", Schwalbe Nobby Nic EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 92 290 Kč / 3 499 €

Genius 740 [650b]

13.5 kg

Genius 720 [650b]

12.9 kg

RÁM: Genius 27.5" carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Talas 27.5" Factory CTD EVO, 3 mody nastavení tlumení, 15mm pevná osa, 150-120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 100 – 150 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Syncros TR2.5 27.5", Schwalbe Nobby Nic EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 105 390 Kč / 3 999 € 2013 KOLA 42 DOPLŇKY

RÁM: Genius 27.5" Alloy 6061 DB, kónická hlavová trubka, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Float 27.5" EVO, 3 mody nastavení tlumení, 150 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M3, Lockout – Platform – 150 mm, LRD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, Shimano BR-M596 diskové brzdy KOLA: Formula CL/Shimano FH-M595 náboje, Syncros XC-55 ráfky 27.5", Schwalbe Nobby Nic kevlarové pláště CENA: 73 690 Kč / 2 799 €


SCOTT | HORSKÁ KOLA

N O VÁ DEFINICE A L L M O U N TA I N

genius lt

„Genius LT mění vše, co doposud bylo MTB. Jednoduché ovládání zdvihu pomocí páčky TwinLoc přináší možnost snadného zdolání náročného sjezdu i prudkého stoupání.“ Holger Meyer

2013 KOLA 43 DOPLŇKY


Ano, je to Genius! Model LT ocení milovníci těžkých terénů, zejména sjezdů, díky opravdu geniálnímu systému regulace zdvihu pro něj ale není žádný problém ani následná cesta vzhůru.

Genius LT10 13.8 kg

RÁM: Genius LT carbon, HMX karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky s 12mm pevnou osou, 2380 g (bez tlumiče) TLUMENÍ: Vidlice: Fox 36 Talas 180 FIT, Lockout – 140 – 180 mm zdvih Tlumič: SCOTT Equalizer 3, Lockout – 110 – 185 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM X0, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy, Rock Shox Reverb Stealth nastavitelná sedlovka KOLA: Syncros AM1.0, Schwalbe Hans Dampf EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 165 990 Kč / 6 299 €


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Genius LT30 14.8 kg

RÁM: Genius LT alloy 6061, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Lyrik RLR, Lockout – 140 – 180 mm zdvih Tlumič: SCOTT Equalizer 3, Lockout – 110 – 185 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM X9/X7, 20 rychlostí, Shimano BR-M596 diskové brzdy, KS EXA nastavitelná sedlovka KOLA: Formula DH 20 mm / Shimano FH-M525 náboje, Syncros AM-44 ráfky, Schwalbe Hans Dampf kevlarové pláště CENA: 92 290 Kč / 3 499 €

Genius LT20 14.2 kg

RÁM: Genius LT carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Lyrik RLR, Lockout – 140 – 180 mm zdvih Tlumič: SCOTT Equalizer 3, Lockout – 110 – 185 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: SRAM X9/X7, 20 rychlostí, Shimano SLX diskové brzdy, Rock Shox Reverb Stealth nastavitelná sedlovka KOLA: Syncros AM2.0, Schwalbe Hans Dampf EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 123 890 Kč / 4 699 €

2013 KOLA 45 DOPLŇKY


S VĚTREM O Z ÁV O D

gambler

„Miluju svého Gamblera. Oceňuju stabilitu, díky které projedu lehce jakýmkoli terénem a díky preciznímu tlumení si mohu dopřát zážitek z jízdy. Kolo má perfektní parametry pro závod, ale pokud se s ním vydám jen tak do bike parku, je velmi snadné si ho vhodně upravit a pustit se i do těch nejodvážnějších triků. Perfektní je také čistý design systému IDS-X.“ Brendan Fairclough


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Gambler je všestranné kolo s možností jednoduché změny geometrie určené pro sjezd i freeride. Své by mohli o tomto skvělém stroji vyprávět členové DH Teamu Scott11, kteří s ním získávají cenné vavříny na světových podnicích. Ze dvou různých modelů si jistě ten svůj vybere každý čistokrevný sjezdař i freerider!

Gambler 10 17.8 kg

RÁM: Gambler alloy 6061, Pressfit BB, IDS X patky s 12 mm pevnou osou, nastavitelná výška středového složení TLUMENÍ: Vidlice: Fox 40 RC2 FIT Factory, 203 mm zdvih Tlumič: Fox DHX RC2, 210 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Saint / Zee, 10 rychlostí, E-13 LG-1 napínák řetězu, Shimano Zee diskové brzdy, Syncros DH2.0 sedlo KOLA: Formula DH 20 mm / DT Swiss FR350 12 mm náboje, DT Swiss FR 600 ráfky, Schwalbe Muddy Mary DH pláště CENA: 147 590 Kč / 5 599 €

2013 KOLA 47 DOPLŇKY


, ˇ S VETREM O ZAVOD

Představujeme nový model GAMBLER, který se nám podařilo odlehčit a doplnit o nové technologie. Je tak nyní ještě lépe ovladatelný i při opravdu rychlých a těžkých sjezdech. Díky nastavitelné zadní ose a systému Geo Chip v oblasti zadního tlumiče nabízí široké možnosti při výběru té nejvhodnější geometrie v závislosti na terénu a stylu jízdy.

SNÍŽENÉ A CENTRALIZOVANÉ TĚŽIŠTĚ Díky centralizovanému těžišti, které jsme posunuli níž, až na úroveň kotníků jezdce, je kolo snáze a rychleji ovladatelné. To oceníte především ve vysokých rychlostech, kdy musí jezdec často reagovat okamžitě. Zároveň získáte lepší stabilitu, kolo lépe vede v terénu. Snadno se s ním sžijete a můžete tak začít jezdit rychleji a zároveň bezpečněji.

vycentrovaný ˇ stred

NASTAVITELNÁ GEOMETRIE

snížené tezište ˇˇ ˇ

Díky jedinečné konstrukci přepákování a umístění spojovacích čepů v oblasti zadního tlumiče se nám podařilo docílit ještě lepší rovnováhy mezi rychlostí a dostatečným odpružením. Už se nemusíte bát vrhnout se dolů rovnou po hlavě, vaše jízda bude vždy maximálně pohodlná a plně pod kontrolou.

ZDVIH 210 mm minimální rotace ložisek čepů

Nový GAMBLER nabízí opravdu účinné odpružení, které oceníte zejména při dlouhé jízdě v těžkém terénu. Základem jeho 210 mm zdvihu je tlumič s  pružinou uchycenou rámovými oky, jejichž vzdálenost jsme oproti modelům do roku 2012 prodloužili na 267 x 89 mm čímž bylo dosaženo účinnějšího odpružení.

Základem univerzálnosti tohoto modelu jsou možnosti změny geometrie, které provedete opravdu snadno a rychle. Můžete tak reagovat na aktuální změnu terénu nebo stylu jízdy. Výběrem ze dvou poloh Geo Chipu, který je umístěn v místě uchycení tlumiče ve spodní části rámu, změníte výšku středového složení o 10 mm a následně také úhel hlavové trubky. Při otočení do polohy LOW je úhel 62°, v  poloze HIGH se zvýší na 63°, tato změna přináší navíc až 3 cm pohybu pístu přední vidlice. Další možnosti nastavení je výběr ze dvou různých poloh pro uchycení osy zadního kola. Tato dvě jednoduchá nastavení mají vliv přímo na geometrie celého kola, tu si tak můžete snadno upravit v závislosti na terénu i stylu jízdy.

nastavení

nastavení

OSA ZADNÍ STAVBY IDS-X přináší lehčí, ale pevnější uchycení osy zadního kola, a tím i lepší stabilitu a vedení při jízdě v těžkém terénu. Díky kónickému tvaru se osa nepohne ani při opravdu velkém zatížení. Zadní stavba dále nabízí možnost dvou různých poloh uchycení (vzdálené od sebe 15 mm). Posunutí osy má za následek změnu geometrie celého kola, která se tak dá snadno upravit v  závislosti na terénu i stylu jízdy.

nastavení

středové složení nastavení

2013 KOLA 48 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Gambler 20 18.3 kg

Gambler 30 18.5 kg

RÁM: Gambler alloy 6061, Pressfit BB, IDS X patky s 12 mm pevnou osou, nastavitelná výška středového složení TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Boxxer RC, 203 mm zdvih Tlumič: Fox Van R, 210 mm zdvih KOMPONENTY: SRAM X5/X4, 8 rychlostí, E-13 napínák řetězu, Avid Elixir 1 diskové brzdy, Syncros DH prvky KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DH 12 mm náboje, Syncros FR 32 ráfky, Schwalbe Muddy Mary DH pláště CENA: 78 990 Kč / 2 999 €

RÁM: Gambler alloy 6061, Pressfit BB, IDS X patky s 12 mm pevnou osou, nastavitelná výška středového složení TLUMENÍ: Vidlice: Fox 40 O/V Performance, 203 mm zdvih Tlumič: Fox Van RC, 210 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Zee, 10 rychlostí, E-13 napínák řetězu, Avid Elixir 5 diskové brzdy, Syncros DH prvky KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DH 12mm náboje, Syncros FR 32 ráfky, Schwalbe Muddy Mary DH pláště CENA: 97 690 Kč / 3 699 €

2013 KOLA 49 DOPLŇKY


p ark & p lay

voltage fr

Nabitý energií! Představujeme SCOTT Voltage FR, vhodný jak pro vyznavače Slopestylu, tak také pro příznivce „parkového“ dovádění! Sjezdy, zatáčky, triky. Těšte se!


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Voltage FR 20 18.1 kg

Voltage FR 10 17.1 kg

RÁM: Voltage FR alloy 6061, IDS patky s 12 mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 36 VAN FIT RC2, 180 mm zdvih Tlumič: Fox DHX RC2, 160 - 180 mm zdvih KOMPONENTY: SRAM X9, 10 rychlostí, E-13 LG1napínák řetězu, Avid Code R diskové brzdy, Syncros prvky KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DH 12 mm náboje, Syncros FR 32 ráfky, Schwalbe Big Betty DH pláště CENA: 97 490 Kč / 3 699 €

RÁM: Voltage FR alloy 6061, IDS patky 12 mm TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Domain R, 200 mm zdvih Tlumič: Fox VAN R, 160 - 180 mm zdvih KOMPONENTY: SRAM X7/X5, 9 rychlostí, E-13 napínák řetězu, Avid Elixir 5 diskové brzdy, Syncros prvky KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DH 12 mm náboje, Syncros FR 32 ráfky, Schwalbe Big Betty DH pláště CENA: 65 890 Kč / 2 499 €

Voltage FR 30 16.5 kg

RÁM: Voltage FR alloy 6061, IDS patky TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Domain R, 180 mm zdvih Tlumič: X-Fusion Vector R, 160 - 180 mm zdvih KOMPONENTY: SRAM X5/X4, 8 rychlostí, E-13 napínák řetězu, Avid Elixir 1 diskové brzdy, Syncros prvky KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DH náboje, Syncros FR 32 ráfky, Schwalbe Big Betty DH pláště CENA: 49 990 Kč / 1 899 € 2013 KOLA 51 DOPLŇKY


dirt & street

voltage

Nejlepší volba pro všechny Street a Dirt Ridery. Díky vyladěné geometrii je stabilní a snadno ovladatelný. Lehce zvládne všechny triky, zdolá překážky a ustojí i ty nejtěžší skoky. K tomu široká nabídka komponentů i doplňků, které si jistě vybere každý.


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Voltage jr tmo 13.1 kg

RÁM: Voltage alloy 6061, D-frame 24″, kratší spodní část zadní stavby TLUMENÍ: Vidlice: RST Dirt, 60 mm zdvih KOMPONENTY: Cro-mo 3 BMX, SCOTT Pilot FR 3″, Tektro Novela mechanické diskové brzdy KOLA: Formula DC42-N/ Formula DC single speed náboje, Alex DM-22 32H ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 11 990 Kč / 474 €

Voltage Yz TMO 12.0 kg

RÁM: Voltage alloy 6061, A-frame, velmi krátká spodní část zadní stavby, vynikající geometrie, IDS Single Speed patky TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox Argyle R, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Cro-mo 2 BMX, Avid Elixir 1 diskové brzdy, Syncros části KOLA: Formula DH 20 mm / Formula DC single speed náboje, Syncros FR 30 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 44 790 Kč / 1 699 €

2013 KOLA 53 DOPLŇKY


Voltage yz 0.1 12.8 kg

RÁM: Voltage alloy 6061, B-frame, Single Speed patky TLUMENÍ: Vidlice: Suntour Duro DJ, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Cro-mo 3 BMX, Tektro HDC hydraulické diskové brzdy, Syncros díly KOLA: Formula DH / Formula DC single speed náboje, Syncros FR 30 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €

Voltage yz 0.2 12.9 kg

RÁM: Voltage alloy 6061, D-frame, Single Speed patky TLUMENÍ: Vidlice: RST Dirt, 80 mm zdvih KOMPONENTY: Cro-mo 3 BMX, Tektro Novela mechanická disková brzda, Syncros díly KOLA: Formula DH / Formula DC single speed náboje, Alex DP 20 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 17 090 Kč / 649 €


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Voltage yz 30

Voltage yz 10

14.7 kg

14.0 kg

Barevná varianta

RÁM: Voltage alloy 6061, C-frame TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Syncros FR 30 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 18 390 Kč / 699 €

RÁM:Voltage alloy 6061, C-frame TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCT, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Tektro Novela mechanické diskové brzdy KOLA: Formula DC-19 / Formula DC-31 náboje, Araya TX-633 D-Wall ráfky, Kenda DIrt pláště CENA: 13 190 Kč / 499 €

Voltage yz 20

Voltage yz 30 14.7 kg

14.0 kg

Barevná varianta

RÁM:Voltage alloy 6061, C-frame TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCT, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Tektro Novela mechanické diskové brzdy KOLA: Formula DC-19 / Formula DC-31 náboje, Araya TX-633 D-Wall ráfky, Kenda DIrt pláště CENA: 13 190 Kč / 499 €

RÁM:Voltage alloy 6061, C-frame TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA: 15 790 Kč / 599 € 2013 KOLA 55 DOPLŇKY


SPOLEHLIVÝ PA R T N E R

Aspect

Řada horských kol Aspect nabízí kvalitní rámy s mírným zešikmením rámové trubky pro větší pohodlí. K tomu nízká hmotnost a příznivé ceny. Aspekty výběru jsou jasné!


SCOTT | HORSKÁ KOLA

Aspect 920 13.4 kg

RÁM: Aspect alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCR, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Syncros XC44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

Aspect 620 13.2 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCR, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL / Shimano RM35-CL náboje, Syncros XC44 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

Aspect 910 13.2 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox XC 32 TK 29 Solo Air, Pop Loc, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM66-CL náboje, Syncros XC49 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 26 290 Kč / 999 €

Aspect 610 12.6 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Rock Shox XC 32 TK Solo Air, Pop Loc, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM66-CL náboje, Syncros XC44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 26 290 Kč / 999 € 2013 KOLA 57 DOPLŇKY


SCOTT | HORSKÁ KOLA

aspect 930 13.8 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Alex XC-49 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

aspect 940 14.5 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM-H, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 2 7 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-49 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 16 590 Kč / 629 €

aspect 950 14.6 kg

RÁM: Aspect 29 alloy 6061 DB TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCT-M, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 L mechanické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex Ace 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 13 990 Kč / 529 €


aspect 630 13.6 kg

aspect 640 14.3 kg

Barevná varianta

Barevná varianta

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Acera, 27 rychlostí, Shimano BRM395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

aspect 630 13.6 kg

Barevná varianta

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

aspect 640 14.3 kg

Barevná varianta

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM-H, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 15 790 Kč / 599 €

2013 KOLA 59 DOPLŇKY

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM-H, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 15 790 Kč / 599 €

aspect 650 14.3 kg

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCM-H, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 L mechanické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex ACE 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 13 190 Kč / 499 €

aspect 660 13.7 kg

RÁM: Aspect alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice: Suntour XCT-M, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, SCOTT Comp V-brzdy KOLA: Formula FM21 / CO32 náboje, Alex ACE 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 11 890 Kč / 449 €


P R O Ž E N Y, KTERÉ JEZDÍ

contessa mtb race

Modely řady Contessa byly navrženy speciálně pro ženy a jejich cyklistické priority. Pohodlí a zážitek z jízdy je pro ženy stejně důležitý jako samotný výkon. Modely řady race přináší TOP kvalitu bez kompromisů. Ženy, které berou cyklistiku vážně, si přece zaslouží ty nejlepší technologie.


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa Scale RC 10.3 kg

RÁM: Scale carbon 29, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení TLUMENÍ: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, CTD se třemi mody nastavení, 15mm pevná osa, 100 mm zdvih, ovládací systém Ridelock KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 86 990 Kč / 3 299 €

Contessa Spark rc 11.4 kg

RÁM: Spark carbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP 5 technologie, hliníková slitina zadní stavba, IDS SL patky s 12mm pevnou osou TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Factory CTD FIT, 3 mody nastavení, 15mm pevná osa, 100 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 70 – 100 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT, 20 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy KOLA: Syncros XR2.0 29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA: 110 690 Kč / 4 199 € 2013 KOLA 61 DOPLŇKY


P R O Ž E N Y, KTERÉ JEZDÍ

contessa road race


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa CR1 Team 7.9 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: CR1 carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105 BLACK, 20 rychlostí, Syncros karbonová sedlovka KOLA: Shimano WH-RS10-A, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 57 990 Kč / 2 199 €

Contessa foil 7.2 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, HMF karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra DI2 KOLA: Syncros RP2.0 ALLOY Clincher, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 121 190 Kč / 4 599 €

2013 KOLA 63 DOPLŇKY


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa Speedster 25 9.1 kg 30 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO 6061 alloy DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano TIAGRA, 30 rychlostí KOLA: SCOTT Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €

Contessa CR1 Comp 8.2 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: CR1 carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém tlumení, HMF karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105 / Tiagra, 20 rychlostí, Syncros karbonová sedlovka KOLA: SCOTT Pro náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA: 49 990 Kč / 1 899 €

Contessa Speedster 15 8.8 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO 6061 alloy DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105, Syncros carbon / AL sedlovka KOLA: SCOTT Team náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 31 590 Kč / 1 199 €

2013 KOLA 64 DOPLŇKY


Contessa Speedster 35 9.2 kg 27 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO 6061 alloy DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano TIAGRA / Sora KOLA: SCOTT Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 23 690 Kč / 899 €

Contessa Speedster 45 9.5 kg 24 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO 6061 alloy DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Sora / 2303 KOLA: SCOTT Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €


P R O Ž E N Y, KTERÉ JEZDÍ

contessa sport

„Nový Genius 700 je skvělá volba pro všechny vášnivé bikerky. S velikostí kol 27.5", vyváženou geometrií a celoodpružení se snadno popere se všemi překážkami lépe, než jakýkoli jiný model a umožní vám tak užít si tu nejlepší jízdu v terénu.“ Karen Eller


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa Spark 900 12.8 kg

RÁM: Nový Contessa Spark 29 alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Vidlice: Fox 32 Float 29 Evolution CTD, Lockout – Platform - 100 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M3, 3 mody tlumení KOMPONENTY: Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-M595-CL náboje, Syncros XC49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA: 60 590 Kč / 2 299 €

Contessa Genius 700 13.6 kg

RÁM: Contessa Genius 27.5" Alloy 6061, Solution geometrie, IDS SL patky TLUMENÍ: Vidlice: Fox 34 Talas 27.5" Evolution CTD, 3 mody nastavení tlumení, 15mm pevná osa, 150-120 mm zdvih Tlumič: SCOTT DT Nude2, Lockout – 100 – 150 mm, LTD technologie, ovládací páčka Twinloc KOMPONENTY: Shimano XT / SLX, 20 rychlostí, XT kliky, Shimano SLX diskové brzdy KOLA: Formula CL-81 / Shimano FH-M678-CL náboje, Syncros XC-55 ráfky 27.5", Schwalbe Nobby Nic EVO Kevlar, Snake Skin pláště CENA: 92 290 Kč / 3 499 € 2013 KOLA 67 DOPLŇKY


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa Scale 920

Contessa Scale 900

13.2 kg

12.5 kg

RÁM: Contessa Sport 29 Alloy 6061 DB, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

RÁM: Contessa Sport 29 Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Rock Shox Reba 29 RL, 100 mm zdvih, ovládací systém Push Loc KOMPONENTY: Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-M595-CL náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 36 890 Kč / 1 399 €

Contessa Scale 910

Contessa Scale 930

12.8 kg

14.0 kg

RÁM: Contessa Sport 29 Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Rock Shox XC32 TK 29 Solo Air, 100 mm zdvih, ovládací systém Push Loc KOMPONENTY: Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM66-CL náboje, Syncros XC-49 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €

RÁM: Contessa Sport 29 Alloy 6061 DB, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-49 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

2013 KOLA 69 DOPLŇKY


Contessa 610 13.1 kg

P R O Ž E N Y, KTERÉ JEZDÍ

contessa active

RÁM: Contessa Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Syncros XC-44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

Contessa 620 13.6 kg

RÁM: Contessa Active 26″ Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €


SCOTT | DÁMSKÁ KOLA

Contessa 630

Contessa 650

RÁM: Contessa Active 26″ Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCM-H, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex XC-44 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 16 590 Kč / 629 €

RÁM: Contessa Active 26″ Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCT, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, SCOTT Comp V-brzdy KOLA: Formula FM-21 / FM-31 náboje, Alex ACE 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 12 590 Kč / 479 €

Contessa 640

Contessa 660

RÁM: Contessa Active 26″ Alloy 6061, Solution geometrie TLUMENÍ: Suntour XCM-M, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375L mechanické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex ACE 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 13 990 Kč / 529 €

RÁM: Contessa Tiki Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, SCOTT Comp V-brzdy KOLA: Formula FM-21 / FM-31 náboje, Alex ACE 24 ráfky, Impac Ridgepac pláště CENA: 11 290 Kč / 429 €

14.0 kg

13.8 kg

14.2 kg

13.3 kg

2013 KOLA 71 DOPLŇKY


PRO VŠECHNY BUDOUCÍ H V Ě Z DY

ˇ DETI ˇ A JUNIORI


Dětské a juniorské série kol jsou navrženy pro všechny budoucí cyklisty a pro jejich rodiče, kteří chtějí svého malého jezdce dovést k závodní kariéře nebo mu jen ukázat cyklistiku jako fajn životní styl. Vybírat společně můžete z  modelů Dirt Jump, BMX, silničních nebo XC.


SCOTT | DĚTSKÁ KOLA

volt-x 10

volt-x 20

RÁM: Cr-Mo / Hi-Ten design, Freestyle geometrie KOMPONENTY: Cr-Mo BMX kliky, SCOTT Pivotal sedlo, Welgo BMX pedály CENA: 10 390 Kč / 408 €

RÁM: Cr-Mo / Hi-Ten design, USA středové složení KOMPONENTY: Cr-Mo BMX kliky, SCOTT BMX části, Welgo BMX pedály CENA: 9 200 Kč / 360 €

11.3 kg

12.2 kg

volt-x 30 12.5 kg

RÁM: Cr-Mo / Hi-Ten design, USA středové složení KOMPONENTY: Hi-Ten BMX kliky, SCOTT BMX části, Welgo BMX pedály CENA: 7 200 Kč / 284 €

2013 BIKES 74 ACCESSORIES


SCOTT | DĚTSKÁ KOLA

ScaLe RC jr

Spark jr 24

RÁM: Scale JR Alloy 6061 DB TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 65 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT / Deore, 27 rychlostí, FSA Alpha kliky CENA: 24 300 Kč / 946 €

RÁM: Spark JR Alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice:Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih Tlumič: KS, 75 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio / Tourney, 21 rychlostí, V-brzdy CENA: 11 550 Kč / 454 €

10.4 kg

13.0 kg

spark jr 20 11.7 kg

RÁM: Spark JR Alloy 6061 TLUMENÍ: Vidlice:Suntour XCT-JR, 40 mm zdvih Tlumič: KS, 75 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 12 rychlostí, V-brzdy CENA: 9 650 Kč / 378 €

Scale jr 24

speedster jr 24

11.8 kg

8.4 kg

RÁM: Scale JR Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio, 21 rychlostí CENA: 9 690 Kč / 380 €

RÁM: Speedster JR Alloy 6061, JR geometrie KOMPONENTY: Shimano Sora / 2300, 16 rychlostí,Lasco JR silniční kliky 46 / 34T, Syncros Race části KOLA: Scott Comp náboje, Alex DA-28 ráfky, Kenda pláště CENA: 16 890 Kč / 664 €

Scale jr 20 10.9 kg

RÁM: Scale JR Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio, 12 rychlostí CENA: 8 200 Kč / 320 €

2013 KOLA 75 DOPLŇKY


SCOTT | DĚTSKÁ KOLA

Voltage jr 24 12.7 kg

Voltage Jr 16

disc

10.4 kg

RÁM: Voltage Alloy 6061, Octagon KOMPONENTY: Single Speed, pomocná kolečka CENA: 5 390 Kč / 212 €

RÁM: Voltage Alloy 6061, Octagon TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 18 rychlostí, Tektro Novela mechanické diskové brzdy CENA: 10 350 Kč / 406 €

Voltage Jr 12 8.4 kg

RÁM: Voltage Alloy 6061, Octagon KOMPONENTY: Single Speed, pomocná kolečka CENA: 4 890 Kč / 192 €

Voltage Jr 24

Voltage walker

RÁM: Voltage Alloy 6061, Octagon TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 18 rychlostí, V-brzdy CENA: 8 490 Kč / 332 €

RÁM: Voltage Alloy 6061, odrážedlo KOMPONENTY: Hliníkový představec, řídítka a ráfky, nastavitelná sedlovka CENA: 3 750 Kč / 148 €

12.5 kg

4.5 kg

Voltage Jr 20 11.0 kg

RÁM: Voltage Alloy 6061, Octagon TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 40 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 6 rychlostí, V-brzdy CENA: 7 540 Kč / 296 €

2013 KOLA 76 DOPLŇKY


SCOTT | DĚTSKÁ KOLA

contessa Scale jr

Contessa jr 16

RÁM: Scale JR Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio, 21 rychlostí CENA: 9 690 Kč / 380 €

RÁM: Contessa Alloy 6061 KOMPONENTY: Single Speed, pomocná kolečka CENA: 5 390 Kč / 212 €

11.9 kg

10.2 kg

Contessa jr 12 8.2 kg

RÁM: Contessa Alloy 6061 KOMPONENTY: Single Speed, pomocná kolečka CENA: 4 890 Kč / 192 €

Contessa jr 24

Contessa walker

RÁM: Contessa Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 50 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 18 rychlostí, V-brzdy CENA: 8 490 Kč / 332 €

RÁM: Contessa Alloy 6061, odrážedlo KOMPONENTY: Hliníkový představec, řídítka a ráfky, nastavitelná sedlovka CENA: 3 750 Kč / 148 €

12.0 kg

4.5 kg

Contessa jr 20 10.7 kg

RÁM: Contessa Alloy 6061 TLUMENÍ: Suntour XCT-JR, 40 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Tourney, 6 rychlostí, V-brzdy CENA: 7 540 Kč / 296 €

2013 KOLA 77 DOPLŇKY


SCOTT | MĚSTSKÁ KOLA

VÁ Š SINGLSPEED

otg

otg 20 10.7 kg

RÁM: OTG Cr-Mo VIDLICE: OTG CR-Mo KOMPONENTY: Tektro brzdy, Kenda pláště CENA: 21 090 Kč / 799 €

Singlespeed je v současné době to nejstylovější městské kolo, jaké můžete mít. SCOTT navíc přináší dva modely s naprosto unikátním designem. Žluté lebky nebo lahvově zelená? Na obou budete nepřehlédnutelní!

0tg 10 10.5 kg

RÁM: OTG Cr-Mo VIDLICE: OTG CR-Mo KOMPONENTY: Tektro brzdy, Kenda pláště CENA: 15 790 Kč / 599 €

2013 KOLA 78 DOPLŇKY


SCOTT | MĚSTSKÁ KOLA

My už to víme, nejlepší dopravní prostředek do města je kolo! Řada městských modelů City Urban nabízí pohodlná a spolehlivá kola v jedinečném moderním designu. Ideální na cestu do práce i za zábavou. Snadno doplníte o praktické doplňky, jako jsou blatníky a nosiče.

sub 10 11.5 kg

MĚSTO NA DVOU KO L E C H

sub

RÁM: SUB Alloy 6061 DB, možnost uchycení městské sady VIDLICE: SUB 6061, pevná KOMPONENTY: Shimano Alfine, 8 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy, klínový řemen KOLA: Formula CO-31 / Shimano Alfine náboje, Alex SUB ráfky, Continental Sport Contact pláště CENA: 31 590 Kč / 1 199 €

2013 KOLA 79 DOPLŇKY


SCOTT | MĚSTSKÁ KOLA

Sub 40

Sub 20

12.6 kg

11.3 kg

men

RÁM: SUB Alloy 6061 DB, možnost uchycení městské sady VIDLICE: SUB 6061, pevná KOMPONENTY: Shimano Deore, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CO-31 / Shimano RM-35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Continental Sport Contact pláště CENA: 23 690 Kč / 899 €

RÁM: SUB Alloy 6061 DB, možnost uchycení městské sady VIDLICE: SUB, pevná KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, SCOTT Comp V-brzdy KOLA: Formula CO-31 / Shimano RM-30 náboje, Rigida DP2000 ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA: 13 990 Kč /529 €

Sub 30

Sub 40

RÁM: SUB Alloy 6061 DB, možnost uchycení městské sady VIDLICE: SUB 6061, pevná KOMPONENTY: Shimano Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 diskové brzdy KOLA: Formula CO-31 / Shimano RM-35 náboje, Rigida DP2000 ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

RÁM: SUB Alloy 6061 DB, možnost uchycení městské sady, Solution geometrie VIDLICE: SUB, pevná KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, SCOTT Comp V-brzdy KOLA: Formula CO-31 / Shimano RM-30 náboje, Rigida DP2000 ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA: 13 990 Kč /529 €

12.2 kg

12.6 kg

2013 KOLA 81 DOPLŇKY

solution


JEĎ A OBJEVUJ

sportster x


SCOTT | TREKOVÁ KOLA

Řada Sportster přináší pohodlná a spolehlivá kola vhodná k jízdě po městě i na celodenní výlet. Geometrie se zvýšeným sklonem rámové trubky usnadňuje nasedání. V případě potřeby snadno doplníte o nosič, blatníky nebo světlo. Vždy vás doveze tam, kam potřebujete.

sportster x10 12.5 kg

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB VIDLICE: Suntour NCX-D RL, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano BR-M445 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM66-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 34 190 Kč / 1 299 €

2013 KOLA 83 DOPLŇKY


SCOTT | TREKOVÁ KOLA

sportster x20 men

sportster x30 men

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB VIDLICE: Suntour NCX-D LO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 26 290 Kč / 999 €

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB VIDLICE: Suntour NEX-HLO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Smart Sam pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

sportster x20 solution

sportster x30 solution

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB, Solution geometrie VIDLICE: Suntour NCX-D LO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA: 26 290 Kč / 999 €

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB, Solution geometrie VIDLICE: Suntour NEX-HLO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Smart Sam pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

12.8 kg

12.8 kg

13.6 kg

13.6 kg

2013 KOLA 84 DOPLŇKY


SCOTT | TREKOVÁ KOLA

sportster x50 men

sportster x40 men

14.0 kg

13.7 kg

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB VIDLICE: Suntour NEX-MLO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Impac Crosspac pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB VIDLICE: Suntour NEX, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya GP-722 ráfky, Impac Crosspac pláště CENA: 14 490 Kč / 549 €

sportster x40 lady

sportster x50 lady

14.0 kg

13.7 kg

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB, dámská geometrie VIDLICE: Suntour NEX-MLO, Lockout, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Shimano BR-M395 hydraulické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Impac Crosspac pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

RÁM: Sportster Alloy 6061 DB, dámská geometrie VIDLICE: Suntour NEX, 63 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM35-CL náboje, Araya GP-722 ráfky, Impac Crosspac pláště CENA: 14 490 Kč / 549 €

2013 KOLA 85 DOPLŇKY


, ˇ SCOTT MESTSKA SADA Multifunkční a moderní Oblíbená městská sada vstupuje do své třetí sezóny na trhu a opět je doplněna řadou funkčních a praktických detailů, které významně přispívají k pohodlí a bezpečnosti při jízdě. Barevné městské sady lze zakoupit jednotlivě a lze je jednoduše a rychle připevnit na modely SUB, Sportster, E-Venture a Venture. Záleží jen na vaší fantazii, jakou barevnou kombinaci zvolíte.

REAR RACK SCOTT urban 2.0

SCOTT URBAN

SCOTT MTX 700C

black/anthracite

gold/black

white/anthracite

white/green

white/black

white/white

black/black

black/white

FENDER SET 700C


Nový nosný systém „Rack 2.0“ Moderní multifunkční nosný systém "Rack 2.0" nemá díky své jedinečnosti na současném trhu konkurenci. Je navržen pro použití s celou řadou doplňků, se kterými posunete své zážitky z jízdy do jiné dimenze.

Integrovan zámek U-Lock Nosný systém je důmyslně navržen pro postranní uložení bezpečnostního zámku U-Lock. (Je součástí balení.)

Multifunkčnost „Rack 2.0“ je možné použít jako standardní nosič, který je možné zatížit až do výše 20 kg.

Topeak MTX Praktickou brašnu Topeak lze snadno připevnit k nosiči během pár vteřin. Součástí brašny je i ramenní popruh pro přenášení, pokud není zrovna na kole. Brašna je vodovzdorná. Pasivní bezpečnost jezdce zvyšuje reflexní pásek.

Cestovní braŠna Chcete-li poznat svět ze sedla svého kola, jednoduše připevněte cestovní brašnu k nosiči „Rack 2.0“ a dobrodružství může začít!

2013 KOLA 87 DOPLŇKY


NÁSTUP NOVÉ ENERGIE

e-sportster

E-biky jsou sice kola s pedály, ale šlapání už nepředstavuje takovou námahu. Elektrický asistenční pohon vám usnadní cestu a požene vás rychleji vpřed.


SCOTT | ELEKTRO KOLA

E-Sportster 20 solution

23.5 kg

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB, možnost připojení městské sady E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy, městská sada SCOTT, Suntour NEX vidlice, světlo Bosch & Müller KOLA: SCOTT Comp CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €

E-Sportster 10 men 22.4 kg

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano XT, 9 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy, městská sada SCOTT, světlo Supernova, Suntour NCX-D vidlice KOLA: Shimano HB-M629 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 € 2013 KOLA 89 DOPLŇKY


, , ˇ eNERGIE PRICHAZI E-voluce nové E-Venture řady SCOTT nabízí vysoce funkční a úžasně barevnou E-bike kolekci. Cílem bylo naplnit naše motto: Inovace - Technologie - Design a ve spolupráci s firmou Bosch navrhnout modely, které předběhnou dobu a stanou se budoucností všech elektro kol.

7 důvodů proč se rozhodnout pro systém SCOTT / Bosch • • • • • • •

Nízké těžiště. Pohodlný, bezpečný a hbitý styl jízdy. Nízká hmotnost. Celý systém váží pouhých 6.5 kg – nejméně ze všech konkurentů. Nejvyšší točivý moment ze všech testovaných systémů. Silný a plynulý chod. Snadná instalace. Baterii lze připojit i vyjmout během několika vteřin. Dlouhá účinnost baterie – dojezd až 145 km v závislosti na terénu. SCOTT / Bosch systém je dostupný na modelech E-Venture, které nabízí pohodlnou geometrii rámu a nápaditým designem. Baterie se nabíjí pouhé 2,5 h. Systém SCOTT / Bosch je dodáván s jednou z nejrychlejších nabíječek na trhu.

HODNOCENÍ VÝKONU (DOJEZD V KM) PŘI POUŽITÍ JEDNOTLIVÝCH REŽIMŮ ASISTENCE POHON POWERPACK 300

POHON POWERPACK 400


SCOTT | ELEKTRO KOLA

Volitelné režimy asistence: Vysoká úspora - maximální výdrž baterie Střední úroveň asistence Vyšší úroveň akcelerace Maximální možná podpora

2

Bez podpory

1. Baterie

Velice snadná a rychlá manipulace. Kompletní nabití baterie trvá rekordně krátkou dobu 2,5 h. Díky integrovanému uzamykatelnému systému můžete baterii snadno vyjmout a použít jako jakékoliv jiné „plug & play" zařízení. + samostatná jednotka zobrazuje stav nabíjení + technologie Ion-Lithium + v závislosti na terénu dojezd až 145 km + napětí 36 voltů + hmotnost 2.3 kg + čas nabíjení PowerPack 300: max. 2.5 hodin 4A (1.5 h pro 80 % zatížení) + čas nabíjení PowerPack 400: max 3,5 hodin 4A (2 h pro 80 % zatížení)

1

2. Kontrolní displej

+ 5 rozdílných režimů: Eco, Tour, Sport, Turbo, Off + zobrazuje informace o: ujeté vzdálenosti, času jízdy a průměrné rychlosti + přidané funkce: odečet aktuálního stavu baterie, čas a maximální rychlost + celkem ujetá vzdálenost v km dostupná v konfiguračním menu + tlačítka pro "+" "Plus," "-" "Minus", "I" "Info", "Walk" "chůze" + nové funkce: asistence pro chůzi + nové funkce: nabíjení mp3 přehrávače/mobilního telefonu pomocí USB kabelu

3. Řídicí systém

Řídicí systém splňuje všechny požadavky na bezpečný provoz a přináší i další výhody. Elektromotor je důmyslně umístěn na středovém složení, což je velice výhodné s ohledem na zachování těžiště kola ve spodní středové části. Jízda se Sportstrem je tak v podstatě stejná jako na klasickém kole, ale je navíc doplněn o elektrický pohon. + 3 senzory rychlosti, kadence a točivého momentu zabudované do pohonu + výkon 250 W + váha 4 kg

3

2013 KOLA 91 DOPLŇKY


SCOTT | ELEKTRO KOLA

E-Sportster 10 solution

E-Sportster 20 men

22.6 kg

22.4 kg

Barevná varianta

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano XT, 9 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy, městská sada SCOTT, světlo Supernova, Suntour NCX-D vidlice KOLA: Shimano HB-M629 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 €

E-Sportster 10 lady

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB, možnost připojení městské sady E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy, městská sada SCOTT, Suntour NEX vidlice, světlo Bosch & Müller KOLA: SCOTT Comp CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €

E-Sportster 20 men

23.9 kg

22.4 kg

Barevná varianta

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano XT, 9 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy, městská sada SCOTT, světlo Supernova, Suntour NCX-D vidlice KOLA: Shimano HB-M629 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 €

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB, možnost připojení městské sady E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy, městská sada SCOTT, Suntour NEX vidlice, světlo Bosch & Müller KOLA: SCOTT Comp CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €

2013 KOLA 92 DOPLŇKY


E-Sportster 20 lady

23.5 kg

Barevná varianta

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB, možnost připojení městské sady E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy, městská sada SCOTT, Suntour NEX vidlice, světlo Bosch & Müller KOLA: SCOTT Comp CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €

E-Sportster 20 lady

23.5 kg

Barevná varianta

RÁM: E-Sportster Alloy 6061 DB, možnost připojení městské sady E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy, městská sada SCOTT, Suntour NEX vidlice, světlo Bosch & Müller KOLA: SCOTT Comp CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €


NÁSTUP NOVÉ ENERGIE

e-aspect

Pomůžeme vám vystoupat výš! Horské kolo doplněné o elektrický asistenční pohon vám dovolí zdolat náročnější a delší trasy a užít si přitom ještě víc radosti.


SCOTT | ELEKTRO KOLA

E-Aspect 920 20.6 kg

RÁM: Aspect 29 Alloy 6061 DB E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V TLUMENÍ: Suntour XCR, Lockout, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano SLX, Shimano BR-445 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano RM-35-CL náboje, Alex XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 65 890 Kč / 2 499 €

e-Aspect 910 20.5 kg

RÁM: Aspect 29 Alloy 6061 DB E-DRIVE SYSTÉM: Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V TLUMENÍ: Rock Shox XC 32 TK 29 Solo Air, ovládací systém Pop Loc, 100 mm zdvih KOMPONENTY: Shimano XT, 9 rychlostí, Shimano BR-505 diskové brzdy KOLA: Formula CL-51 / Shimano FH-M629-CL náboje, Alex XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA: 78 990 Kč / 2 999 € 2013 KOLA 95 DOPLŇKY


KRÁL PELOTONU

foil

„SCOTT Foil je nepřekonatelný závodní speciál s lehkým, pevným rámem a perfektními aerodynamickými vlastnostmi. Je tu pro všechny, kteří touží posouvat své vlastní hranice.“ Simon Gerrans

Modely SCOTT FOIL představují to nejlepší spojení nízké hmotnosti, maximálně využité aerodynamiky a pevnosti. Výsledkem je technologicky nejpokročilejší silniční kolo na trhu.


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

foil 20

7.4 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD RÁM: FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF KOMPONENTY: Shimano Ultegra KOLA: Syncros RP2.0 Alloy, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 86 990 Kč / 3 299 €

foil premium 6.5 kg CD 22 RYCHLOSTÍ

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMX KOMPONENTY: Shimano Dura Ace D12, 22 rychlostí, RItchey WCS karbonové části KOLA: Syncros RP1.0 Carbon, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA: 289 990 Kč / 11 000 €

2013 KOLA 97 DOPLŇKY


V nejbližší budoucnosti bude oblý tvar trubek rámové konstrukce pozvolna opouštěn ve prospěch designu s podstatně účelnějším a vhodnějším profilem, který eliminuje odpor vzduchu při jízdě. Vítr se vás snaží zpomalit, prudké stoupání vás připravuje o sílu. Současní jezdci potřebují maximální eliminaci všech těchto nežádoucích faktorů v boji o vítězství. Vývoj ideálního kola musí počítat se třemi hlavními proměnnými a těmi jsou: Pevnost, hmotnost a aerodynamika. Kombinace a vyváženost těchto elementů jsou hlavními faktory pro transformaci vstupní energie jezdce v akceleraci. Jezdec tedy může udržet stejnou průměrnou rychlost s nižší wattovou spotřebou, tím pádem má k dispozici více sil v rozhodujících momentech. Tato výhoda je klíčem k úspěchu napříč všemi aspekty silniční cyklistiky - od stoupání až po spurt.

SCOTT VÝZKUM AERODYNAMIKY

Pevnost

Hmotnost

Aerodynamika

perfektní kolo

Výsledek: F01 Aero Technologie

F01 technologie je založena na teorii, že částečný aero profil bez odtokové hrany - tj. hrany koncové - poskytuje stejné aerodynamické výhody, jako tradiční aero profil s typickým úplným profilem - tj. včetně odtokové hrany. Moderní tvar a design je z velké části inspirován na základě modelů, výpočtů a parametrů, které jsou společné konstrukci křídel v leteckém průmyslu. Tato technologie je testována v Národním Institutu pro Aeronautiku (NACA). Jelikož jsou však rychlosti dosažené na kolech o řád nižší, než je tomu u letadel, nejsou tyto parametry, resp. výpočty nutně aplikovatelné na samotný design a konstrukci jízdních kol. Inženýři Scott Aero Science proto vyvinuli technologii F01, aby vytvořili unikátní, specifické profily trubek, které maximalizují aerodynamickou účinnost právě při nižších rychlostech.

Addict

plasma

profil trubek / poměr: 1:1

profil trubek / poměr 1:3

++ aerodynamika - pevnost -- váha

+ aerodynamika + pevnost + lehká struktura

rychlá a předčasná separace proudění vzduchu = VYSOKÝ ODPOR

pozdní separace proudění vzduchu = ŽÁDNÝ ODPOR

cílená separace proudění vzduchu = NAVRŽENÝ DĚLÍCÍ BOD IMITUJE VYŠŠÍ VZDUCHOVÉ PROUDĚNÍ

++ lehká struktura + pevnost - aerodynamika

Firma Scott je známá svým nadšením pro vědu a výzkum v oblasti aerodynamiky a pod svými křídly sdružuje skupinu inženýrů a vědců, kteří mají jasný úkol – vývoj maximálně aerodynamických kol na světě. Takřka za hranicemi možností experimentují s novými technikami a technologiemi, přičemž každý jejich krok a výstupní data musí být vždy podloženy. Pro  ověření svých návrhů a teorií využívají naši inženýři systém CF design. Jedná se o počítačovou analýzu s využitím specializovaného softwaru, který umožňuje konstruktérům simulovat a vyhodnocovat aerodynamické vlastnosti jednotlivých dílů ještě před tím, než jsou vyrobeny. Zjednodušeně si CFD můžete představit jako „aerodynamický tunel v  počítači“. Z tohoto CFD řešení dokážou konstruktéři získat obrovské množství informací. Zahrnují základní věci, jako jsou aerodynamické síly působící na rám kola (vztlak, přítlak, odpor, vyvážení sil), ale také úžasné vizuální ztvárnění, z něhož poznají přesné vlastností vzduchu proudícího kolem různých částí rámu jízdního kola. Výsledný tvar modelu je poté testován samotnými jezdci ve větrném tunelu a následně samozřejmě také ve venkovním prostředí pro doladění veškerých potřebných detailů.

2013 KOLA 98 DOPLŇKY

F01 Aero TechnologIE profil trubek / poměr 3:2


Výhody aerodynamiky, vliv na Wattovou spotřebu

Odpor (Watt) při 45 km/h

Odpor / spotřeba (watt) / vertikální úhlová odchylka (stupně)

Vertikální úhlová odchylka (Stupně)

Všechny testy byly provedeny ve větrném tunelu, který je součástí laboratoří Drag2Zero, patřící firmě Mercedes-Benz Grand Prix. Zde jsou výsledky měření: - 20 % snížení odporu oproti kulatým rámovým trubkám - 4-5 % snížení odporu kola s jezdcem při rychlosti 45 km/h - průměrné snížení spotřebované energie při rychlosti 45 km/h - 15 wattů - aerodynamické výhody i ve vertikálních úhlových výchylkách kola 0 - 15 stupňů (samotný proud vzduchu, resp. vzduchový obtok nikdy neprobíhá přímým směrem)

Hmotnost v gramech

Nejlehčí aerodynamické silniční kolo na světě SCOTT Foil vyrábíme s pomocí patentované technologie IMP a využíváme nejkvalitnější karbonová vlákna s označením HMX. Výsledkem je nejlehčí rám v kategorii Aero Road - 840 g! (1227 g včetně vidlice, sedlovky a objímky). To je pouze o 5 % více, než hmotnost modelu SCOTT Addict.

Profilové propojení tvaru rámu Jednotlivé profily trubek jsou tvarovány ve vztahu k hlavové trubce a dolní rámové trubce, jelikož tyto části rámu přichází do kontaktu s prouděním vzduchu jako první. Zadní vzpěry jsou orientovány do prostoru pod úhlem 4 stupňů směrem od sedlové trubky a napomáhají proudění vzduchu od předního rámového trojúhelníku směrem vzad.

Oblast středového složení Spodní rámová trubka je v oblasti středového složení řešena pomocí několika revolučních designových prvků. Konstrukce přidává na laterální tuhosti rámu, aniž by zvyšovala tloušťku použitého materiálu. Nový design trubek rozkládá a odvádí síly, které na oblast středového složení působí. Napojení trubek zadní stavby je konstruováno bez jediného sváru, čímž podporuje aerodynamické vlastnosti a snižuje odpor vzduchu.

Integrovaná sedlová objímka / aero-sedlo Horní rámová trubka vychází z osvědčeného designu konceptů Aero Science, které byly využity u modelu SCOTT Plasma 3. Hlavová trubka se v horizontálním tvaru postupně zužuje směrem k sedlové trubce. Integrovaná sedlová objímka je zapuštěna do profilu konstrukce tak, aby netvořila turbulentní proudění a zlepšovala aerodynamické vlastnosti.

++

Přinášíme nejlepší poměr

Aerodynamický index ve vztahu k pevnosti A hmotnostním parametrům Výhody pro jezdce - Foil nabízí jezdci výhody při stoupání i v rovinatém terénu. - Optimální poměr mezi aerodynamikou, tuhostí a hmotností. - Aerodynamický tvar rámu kola Foil šetří průměrně 15 wattů při rychlosti 45 km/h, což v konečném důsledku představuje 4-5 % úsporu energie při jízdě po rovině. - IMP konstrukce umožňuje výrobu tuhého a přesto extrémně lehkého rámu, který poskytuje skvělé vlastnosti při akceleraci.

2013 KOLA 99 DOPLŇKY

3:1 F01 vidlice / kónická hlavová trubka Spojení přední vidlice a hlavové trubky nabízí ideální vyváženost aerodynamiky a boční tuhosti, která je pro závodní silniční rám velice důležitá. Přední vidlice je v typickém tvaru a ideálním poměru 3:1 a je integrovaná k hlavové trubce tak, aby bylo spojení hladké a nekladlo odpor. Vidlice se pohybuje v hlavové trubce pomocí ložisek 1 1/4", které zajišťují boční tuhost. Zároveň respektuje aerodynamický tvar náběžné hrany hlavové trubky. Tuhost je podpořena i karbonovým vrstvením přední vidlice.


Z načka , které věřím .

>> | sarkazahrobska.cz 2013 KOLA 100 DOPLŇKY


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

foil Team Issue 6.7 kg 22 RYCHLOSTÍ

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMX KOMPONENTY: Shimano Dura Ace, 11 rychlostí, RItchey WCS karbonové části KOLA: Syncros RP1.5 Carbon / AL, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA: 192 390 Kč / 7 299 €

foil 10

6.75 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD

foil 15

7.3 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD RÁM: FOIL Carbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMX KOMPONENTY: SRAM RED, RItchey WCS karbonové části KOLA: Syncros RP1.5 Carbon / AL, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA: 184 490 Kč / 6 999 €

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF KOMPONENTY: Shimano Ultegra DI2 KOLA: Syncros RP2.0 náboje, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 121 190 Kč / 4 599 €

2013 KOLA 101 DOPLŇKY


2013 KOLA 102 DOPLŇKY


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

foil 30 7.4 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF KOMPONENTY: SRAM Rival Black KOLA: Syncros RR2.0 náboje, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 €

foil 40

7.9 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF KOMPONENTY: Shimano 105 KOLA: Syncros RR2.0 náboje, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 63 290 Kč / 2 399 €

2013 KOLA 103 DOPLŇKY


„Integrovaný Shock Damping Systém (SDS) minimalizuje přenos otřesů a tak mi CR1 pomáhá pracovat s energií, kterou bych jinak musel vynaložit na jejich tlumení. Při závěrečném sprintu se hodí každý zbyteček sil a CR1 mi jejich šetření umožňuje. Je tak tím nejlepším partnerem, který mi pomůže dostat se na čelo závodu.“ Stuart O´Grady

POHODLNÁ J Í Z DA

cr1

Podařilo se nám najít rovnováhu mezi dostatečným pohodlím a dobrým výkonem. Díky jedinečné technologii SDS modely CR1 účinně tlumí otřesy způsobené jízdou po nerovném povrchu. Kolo je tak pohodlné a šetří tolik potřebné síly. Vy se tak budete cítit dobře i po opravdu dlouhé vyjížďce. Ověřeno profesionály v pelotonu nejtěžší jarní klasiky- závodu Paris- Roubaix.


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

cr1 premium

7.2 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD RÁM: CR1 Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF, SDS systém tlumení KOMPONENTY: Shimano Ultegra DI2, Syncros karbonová sedlovka KOLA: Syncros RP1.5 Alloy, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA: 118 590 Kč / 4 499 €

cr1 pro

7.2 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD / 30 RYCHLOSTÍ RÁM: CR1 Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF, SDS systém tlumení KOMPONENTY: Shimano Ultegra, Syncros karbonová sedlovka KOLA: Syncros RP1.5 Alloy, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 € 2013 KOLA 105 DOPLŇKY


JAK TO FUNGUJE Pro dosažení toho nejlepšího efektu tlumení nárazů při kterém se zároveň nebude ztrácet energie přichází SCOTT s vylepšenou geometrií rámu, především s optimální rovnováhu mezi kolmou a svislou stranou zadního trojúhelníku u horských i silničních kol. Kolmá rámová trubka souvisí se snadnou a lehkou ovladatelností kola. Systém SDS minimalizuje vibrace, maximalizuje stabilitu a zvyšuje komfort. Svislá rámová trubka ovlivňuje rychlost reakce celého kola při sprintu, zrychlení a stoupání. Rovnováha mezi pevností a ovladatelností závisí především na 3 faktorech: 1. Pevnost rámu, která je ovlivněna velikostí, tvarem a tloušťkou stěn rámových trubek. 2. Pevnost samotné karbonové struktury, která je dána optimálním výběrem a strukturou vláken. 3. Celková konstrukce rámu a geometrie.

DESIGN TRUBEK PRO VÁŠ KOMFORT Tvar všech rámových trubek je koncipován s ohledem na absorpci vertikálních vibrací při zachování nejvyšší možné boční tuhosti.

S-BEND TVAROVÁNÍ TRUBEK

POSUN STRUKTURY PŘI TLUMENÍ NÁRAZU

S-BEND SCOTT vyvíjí u modelů CR1 a Scale originální zploštělý tvar trubek zadní stavby, u kterých během jízdy dochází k tzv. kontrolované deformaci – pružení.

VRSTVENÍ KARBONOVÝCH VLÁKEN Rámová trubka vyrobená z karbonového materiálu musí pracovat jak v rovině horizontální (přenos síly při záběru), tak vertikální (komfort, pružení). Hlavním cílem expertů firmy SCOTT je tedy nalézt optimální způsob a směr vrstvení vybraných karbonových vláken. Odborníci ve vývojovém centru jsou nyní schopni velmi důmyslně uspořádat vrstvy karbonových vláken tak, aby byly zachovány flexní i torzní vlastnosti rámových trubek.

JÍZDA Kombinací unikátního tvarování trubek a specifického vrstvení uhlíkových vláken vznikl systém SDS (Shock Damping System), jehož funkcí je eliminovat terénní vibrace při jízdě.

cr1 elite 7.2 kg 20 RYCHLOSTÍ CD BĚŽNÝ KARBONOVÝ RÁM

RÁM CR1 – SYSTÉM SDS

Vyrobit odolný rám není v současné době nic složitého, ovšem vyrobit pevný, lehký a pohodlný rám je vskutku mistrovské dílo. Takové, jakými se díky technologii SDS mohou pochlubit konstruktéři z vývojového centra firmy SCOTT!

RÁM: CR1 Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF, SDS systém tlumení KOMPONENTY: SRAM Rival, Syncros karbonová sedlovka KOLA: Syncros RP1.5 Alloy, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 73 790 Kč / 2 799 €

2013 KOLA 106 DOPLŇKY


cr1 team

7.9 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD / 30 RYCHLOSTÍ

RÁM: CR1 Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF, SDS systém tlumení KOMPONENTY: Shimano 105 BLACK, Syncros karbonová sedlovka KOLA: Shimano WH-RS10-A, Continental Ultra Race Fold pláště CENA: 57 990 Kč / 2 199 €

cr1 comp 8.2 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: CR1 Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP 3 technologie, karbonová vidlice HMF, SDS systém tlumení KOMPONENTY: Shimano 105 / Tiagra, Syncros Carbon / AL sedlovka KOLA: Formula PRO náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA: 49 990 Kč / 1 899 €


HLADKÁ J Í Z DA

speedster

Rychlý, efektivní a snadno ovladatelný. Při jeho konstrukci jsme plně využili poznatky získané při vývoji závodních kol s ohledem na vaše pohodlí i při opravdu dlouhých vyjížďkách. Model Speedster je ideálním řešením pro krátké i dlouhé vyjížďky a směle uspokojí potřeby všech silničních nadšenců.


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

speedster 20 8.95 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105, Syncros Carbon / AL sedlovka KOLA: Formula Team náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 31 590 Kč / 1 199 €

speedster 10 8.8 kg 20 RYCHLOSTÍ / 20 RYCHLOSTÍ CD

RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra, Syncros Carbon / AL sedlovka KOLA: Shimano WH R501-A náboje, Shimano WH R501-A ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 44 790 Kč / 1 699 €

2013 KOLA 109 DOPLŇKY


HLINÍKOVÝ RÁM AERO

Takto upravený profil rámových trubek poskytuje o 20 % nižší odpor vzduchu a o 5 % vyšší výkon ve srovnání s klasickým kulatým tvarem. SPEEDSTER 2010

TECHNOLOGIE FO1 AERO

Poznatky agentury NACA (National Advisory Committee for Aeronautics) z oblasti aerodynamiky jsme nevyužili pouze u modelové řady FOIL. Upravený tvar hliníkových trubek řady SPEEDSTER také nabízí výrazné snížení odporu vzduchu a zároveň je pevnější a lehčí oproti rámu z trubek klasického kulatého tvaru.

PŘEDNÍ VIDLICE AERO

Podobný tvar a tím i zlepšení aerodynamických vlastností jako u vidlice Foil nabízí také vidlice AERO ze slitiny hliníku a karbonu.

SPEEDSTER 2013

PEVNOST A ZATÍŽENÍ

Díky použití tvaru trubek FO1 se zvýšila o 6 % pevnost v oblasti hlavového složení a zároveň se nám podařilo snížit napětí v nejvíce namáhaných místech spojů rámových trubek.

2013 KOLA 110 DOPLŇKY

FO1 AERO TECHNOLOGIE poměr šířky a výšky trubek 3 : 2

PLASMA3 poměr šířky a výšky trubek (dle pravidel UCI) 1 : 3

ADDICT poměr šířky a výšky trubek 1 : 1

TECHNOLOGIE SPEEDDSTER

VEDENÍ LANEK UVNITŘ RÁMU

Krásný čistý vzhled a samozřejmě zlepšení aerodynamických vlastností díky systému vedení lanek přímo uvnitř jednotlivých rámových trubek.


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

Speedster 30 9.2 kg 20 RYCHLOSTÍ CD

speedster 50 9.9 kg 24 RYCHLOSTÍ

RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Sora / 2300 KOLA: Formula Comp náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Racepac pláště CENA: 20 990 Kč / 799 €

speedster 50 f.b. 9.6 kg 24 RYCHLOSTÍ RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Tiagra KOLA: Formula Comp náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Lugano pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €

speedster 40

RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Sora / 2300 KOLA: Formula Comp náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Racepac pláště CENA: 18 490 Kč / 699 €

9.5 kg 18 RYCHLOSTÍ CD / 27 RYCHLOSTÍ

speedster 60 9.9 kg 14 RYCHLOSTÍ

RÁM: Speedster Alloy 6061 DB KOMPONENTY: Shimano A070, SCOTT Comp brzdy KOLA: Formula Comp náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Racepac pláště CENA: 15 790 Kč / 599 €

RÁM: Nový Speedster AERO Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Tiagra / Sora KOLA: Formula Comp náboje, Syncros Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Racepac pláště CENA: 23 690 Kč / 899 € 2013 KOLA 111 DOPLŇKY


metrix 10 9.6 kg

OSOBNÍ TRENÉR

metrix

Spolehlivé a pohodlné kolo. Geometrii a výbavu modelů Metrix jsme plně přizpůsobili hobby cyklistům, kteří jistě ocení pohodlný rám, stejně jako rovný tvar řídítek.

RÁM: Metrix Alloy 6061, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105, 20 rychlostí, Tektro RX6 mini V-brzdy KOLA: Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA: 34 290 Kč / 1 299 €

metrix 20

9.8 kg

men

RÁM: Metrix Alloy 6061, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Sora, Tektro mini V-brzdy KOLA: Formula / Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

metrix 20 solution

metrix 40 men

RÁM: Metrix Alloy 6061, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Sora, Tektro mini V-brzdy KOLA: Formula / Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA: 26 390 Kč / 999 €

RÁM: Metrix Alloy 6061, hliníková vidlice KOMPONENTY: Shimano Acera, Tektro RX1 mini V-brzdy KOLA: Formula / Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Road Cruiser pláště CENA: 14 490 Kč / 549 €

11.7 kg

9.84 kg

metrix 30

metrix 40 solution

RÁM: Metrix Alloy 6061, hliníková vidlice KOMPONENTY: Shimano Acera, 27 rychlostí, Tektro RX1 mini V-brzdy KOLA: Formula / Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Road Cruiser pláště CENA: 16 990 Kč / 649 €

RÁM: Metrix Alloy 6061, hliníková vidlice KOMPONENTY: Shimano Acera, Tektro RX1 mini V-brzdy KOLA: Formula / Shimano náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Road Cruiser pláště CENA: 14 490 Kč / 549 €

11.7 kg

11.8 kg

2013 KOLA 113 DOPLŇKY


OVLÁDLI JSME VZDUCH

plasma

„Plasma 3 je skvělou volbou pro všechny triatlonisty, kteří chtějí závodní speciál bez kompromisů. Nejkvalitnější karbonová vlákna a maximálně aerodynamický rám, který je v současné době nejrychlejší na trhu. Jeho vlastnosti oceníte především v  náročnějších povětrnostních podmínkách, jako třeba při bočním větru. Je to opravdu dobrý pocit, když na vás čeká v depu a vy víte, že i díky němu máte výhodu už na startu. Je to zkrátka kolo stavěné pro vítězství.“ Sebastian Kienle


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

Naši experti na karbon to opět dokázali! Plně zúročili dlouholetý výzkum materiálů i aerodynamiky a nová ještě lepší PLASMA je na světě. Pro dobrý výsledek je samozřejmě vždy nejdůležitější výkon samotného cyklisty, díky správnému využití těch nejlepších technologií ale můžete získat pár vteřin k dobru. Každá se počítá!

Plasma Premium 7.4 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM / VIDLICE: Plasma3 Carbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, Plasma3 HMX vidlice KOMPONENTY: NEW SRAM RED, RED R2C karbonové řazení, Profile Svet / ZBS řídítka, Fizik Arione TRI 2 karbonové sedlo KOLA: ZIPP 404 / 80B, Continental Competition pláště CENA: 263 590 Kč / 9 999 €

MAXIMÁLNÍ AERODYNAMIKA

Při závodech na silnici je vítr často nečekaně silný soupeř. Týmy expertů po celém světě se dlouhodobě snaží vylepšovat konstrukci svých speciálů tak, aby byl výsledný odpor vzduchu co nejmenší. Většina firem, které se vývoji a výrobě časovkářských a triatlonových modelů věnují, postupně nahrazuje klasické tvary rámových trubek tvary více aerodynamickými. Firma SCOTT dostala jedinečnou možnost využít poznatky americké letecké agentury NACA (National Advisory Committee for Aeronautics). Díky těmto výzkumům dospěli naši experti k maximálně možnému aero tvaru za předpokladu dodržení pravidel mezinárodní cyklistické federace UCI o poměru šířky a výšky průřezu rámové trubky 1:3. Díky tomuto kapkovitému tvaru se podařilo minimalizovat odpor vzduchu, což závodníkům umožňuje dosáhnout a dlouhodobě udržet vyšší rychlost při nižším výkonu a tím ušetřit tolik potřebnou energii.

TVAR PLASMA 1:3 PRAVIDLA UCI ++ aerodynamika - tuhost - - váha 2013 KOLA 115 DOPLŇKY

OPOŽDĚNÉ ROZDĚLENÍ PROUDU VZDUCHU = minimální odpor


p artner A C S PA R TA P R A H A C YC L I N G

>> | sparta-cycling.cz 2013 KOLA 116 DOPLŇKY


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

plasma 30 9.1 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM / VIDLICE: Plasma2 Carbon, Plasma2 sedlovka, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, Plasma2 HMF vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra / 105, FSA Gossamer Pro brzdy, Profile T2 wing / T2+ řídítka, SCOTT TRI 2 sedlo KOLA: Shimano R501-30 black, Continental Ultra Sport pláště CENA: 78 990 Kč / 2 999 €

plasma 10 8.4 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM / VIDLICE: Plasma2 Carbon, Plasma2 sedlovka, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, Plasma2 HMF vidlice KOMPONENTY: Shimano Dura-Ace, FSA SL-K brzdy, Profile OZERO / T2+ řídítka, Fizik Arione TRI 2 sedlo KOLA: Shimano R501-30 black, Continental Ultra Race pláště CENA: 105 390 Kč / 3 999 €

plasma 20 8.9 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM / VIDLICE: Plasma2 Carbon, Plasma2 sedlovka, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, Plasma2 HMF vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra, FSA Energy brzdy, Profile OZERO / T2+ řídítka, Fizik Arione TRI 2 sedlo KOLA: Shimano R501-30 black, Continental Ultra Race pláště CENA: 86 990 Kč / 3 299 € 2013 KOLA 117 DOPLŇKY


BOJOVNÍK N A T R AT I

cx

Cyklokrosové kolo nabízí speciálně upravenou geometrii s větším sklonem pro jednodušší nasedání, velmi výkonné brzdy odolné proti zanesení a pláště se vzorkem vhodným do terénu. Výborný parťák na závody i do těžkých, blátivých terénů.


SCOTT | SILNIČNÍ KOLA

cx team 9.3 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM: CX Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra, Tektro CX brzdy KOLA: Shimano R501-30 Aero, Schwalbe Rocket Ron CX Performance pláště CENA: 44 790 Kč / 1 699 €

cx comp 9.5 kg 20 RYCHLOSTÍ

addict cx 8.2 kg 20 RYCHLOSTÍ

RÁM: Addict Carbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, Ritchey Pro CX karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano Ultegra, Avid Shorty brzdy KOLA: Shimano R501-30 Aero, Schwalbe Rocket Ron CX EVO pláště CENA: 84 390 Kč / 3 199 €

RÁM: CX Alloy 6061 DB, karbonová vidlice KOMPONENTY: Shimano 105, Tektro CX brzdy KOLA: SCOTT / Shimano Tiagra náboje,Alex Race 28 Aero ráfky, Schwalbe Rocket Ron CX pláště CENA: 36 890 Kč / 1 399 €

2013 KOLA 119 DOPLŇKY


„SCOTT Road Premium se opravdu vyplatí. Svrchní materiál je maximálně měkký a pohodlný, pevná karbonová podrážka pomáhá přenášet všechnu sílu přímo do pedálů. Navíc jdou super rychle zavázat pomocí rychloupínacího systému BOA. To je jen malý vyčet super vlastností těchto treter. Také v nich snadno udržím nohu v  ideální pozici i při opravdu dlouhých, mnohahodinových závodech.“ Svein Tuft

PERFEKTNĚ SEDÍ

, CYKLISTICKA

OBUV

Anatomická patní výztuž Anatomická patní výztuž je vylepšena o detaily, které dokonale zapadají do systému šněrování BOA. Redukují pohyb chodidla a eliminují tak odírání paty.

Když boty skvěle padnou, je to právě ta vlastnost, která rozlišuje dobré od špatných. Podařilo se nám navrhnout botu, která vám bude opravdu sedět. Neustále vyvíjíme systém nastavitelných výztuží a vložek, díky kterému vám zaručujeme dokonalé pohodlí a opravdu skvěle padnoucí tvar.

2013 KOLA 120 DOPLŇKY


SCOTT | CYKLISTICKÁ OBUV

Upínací systém Boa upínací systém výrazně zjednodušuje zavazování a společně s troj-rozměrně lisovanou výztuhou jazyka působí jako tandem poskytující pohodlí pro nárt. Pro ještě příjemnější pocit a možnost individuálního nastavení jsme do přední části boty přidali pásek na suchý zip, díky kterému přizpůsobíte boty své noze.

Podrážka Power Zone Již několik let spolupracuje SCOTT s PhD. Simonem Luthim na zlepšování pohodlí a zajištění maximálního přenosu energie při šlapání z  podrážky do pedálu. Systém Power Zone a Axial Flex je navíc navržen tak, aby minimalizoval působení tlaku na kolena a kotníky a tím pádem předcházel zranění těchto nejvíce namáhaných části nohou.

< SCOTT Road premium

Pohodlí i při závodě Boty jsou vylepšeny technologií používající širší vlákna, která ještě zvyšují zpevnění chodidla a vytváří tak citlivější spojení mezi chodidlem a upínacím systémem. Kvalitní svrchní materiál zajistí stoprocentní prodyšnost a nohám tak dokonalé pohodlí.

2013 KOLA 121 DOPLŇKY


SCOTT | CYKLISTICKÁ OBUV

OBUV

, ˇ SILNICNI MODELY

SCOTT Road premium Jasná volba pro profesionální jezdce teamu ORICA – Green EDGE, či pro úspěšné účastníky Tour de Fracne Sandyho Casara a Thibazta Pinota. Extrémně lehká závodní obuv opatřená BOA stahovacím systémem pro rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry. Index tuhosti 9 a podešev z HMX karbonových vláken zaručuje maximální přenos síly do pedálů. Svrchní materiál: Lehké mikrovlákno, 3D nylonová ventilační síťovina, BOA stahovací systém Podešev: HMX karbonová vlákna, index tuhosti 9 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 285 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 7 250 Kč / 279 €

SCOTT Road Team boa

SCOTT tri carbon

Závodní model Team BOA posune vaši výkonnost raketovým tempem kupředu. Tretry jsou opatřeny páskem na suchý zip a BOA stahovacím systémem, který zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 270 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 4 390 Kč / 169 €

Speciální triatlonové tretry vám umožní podat plnohodnotný výkon na kole, zatímco nohy zůstanou připravené na běžeckou část. Dva stahovací popruhy na suchý zip jsou výborným řešením pro přesné a především rychlé utažení či povolení boty. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index tuhosti 9 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 280 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 950 Kč / 229 €

SCOTT Road pro

SCOTT tri pro

Závodní obuv v klasickém designu je určena pro náročné cyklisty, kteří očekávají vysokou míru stability, výkonnosti a pohodlí. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 300 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 3 350 Kč / 129 €

SCOTT Road Team Carbon

SCOTT Road comp

Výkonnostní závodní obuv opatřená přezkovým stahovacím systémem, který umožňuje korekci utažení i během jízdy. Speciálně navržená kontaktní část podešve pak zajišťuje maximální efektivitu při přenosu síly. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index tuhosti 9 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 320 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 950 Kč / 279 €

Pohodlné a výborně vyvážené tretry pro začínající a amatérské cyklisty. Speciálně navržená vnitřní stélka je výsledkem konceptu ErgoLogic a pomáhá velice účinně absorbovat nežádoucí vibrace terénu. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, jazyk z mikrovlákna Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 6 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 260 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 2 570 Kč / 99 €

Výkonnostní triatlonové tretry, které vám zaručí maximální podporu a pohodlí v cyklistické části triatlonu. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 290 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 3 350 Kč / 129 €

SCOTT tour

2013 KOLA 122 DOPLŇKY

Pohodlný model SCOTT Tour je tím nejlepším řešením pro každodenní dojíždění do zaměstnání či víkendové výlety. Skvělá volba pro všechny, kteří hledají vyvážené, dobře ventilované a stabilní silniční tretry. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, jazyk z mikrovlákna Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryž Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 340 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 2 320 Kč / 89 €


SCOTT | CYKLISTICKÁ OBUV

OBUV

mtb MODELY

SCOTT mtb premium Velice lehké závodní tretry s karbonovou podrážkou vám zajistí maximální výkonnost, sílu a rychlost. BOA stahovací systém zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index tuhosti 9 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 355 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 7 250 Kč / 279 €

SCOTT mtb Team Carbon Prvotřídní tretry s karbonovou podrážkou vyvinuté pro ambiciózní závodníky. Optimální přenos síly přímo do pedálů. Pohodlný a přesný systém upínání na suchý zip a přezku. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index tuhosti 9 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 365 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 950 Kč / 229 €

SCOTT mtb Team boa

SCOTT mtb all mountain

Kvalitní výkonnostní obuv opatřená jedním páskem na suchý zip a BOA stahovacím systémem, který zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení, či povolení tretry. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 365 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 4 390 Kč / 169 €

Vynikající kombinace efektivity a ochrany při náročných sjezdech. Skvělá volba pro All Mountain jezdce. Nízkoprofilová konstrukce pro maximální přenos síly přímo do pedálů. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 6, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 470 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 3 350 Kč / 129 €

SCOTT mtb pro

SCOTT mtb heater

Závodní tretry pro náročné XC jezdce nabízejí díky podešvi PU XTraction optimální vyváženost přenosu sil při šlapání. Bezpečné a přesné upínání díky přezce a dvěma páskům na suchý zip. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 380 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 350 Kč / 129 €

SCOTT mtb comp Pohodlné cyklistické tretry pro každodenní vyjížďky do přírody. Komfortní systém upínání na suchý zip, ErgoLogic koncept vnitřní stélky a index pevnosti 6, to vše pro všechny aktivní sportovce a amatérské cyklisty. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, jazyk z mikrovlákna Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 6 Vnitřní stélka: ErgoLogic nastavitelná a odnímatelná vložka Hmotnost: 330 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 570 Kč / 99 €

2013 KOLA 123 DOPLŇKY

Lehké voděodolné cyklistické tretry s izolační vrstvou jsou vhodné zejména do chladného počasí. Ideální pro všechny jezdce, kteří provozují cyklistiku celoročně. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, Airprene Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 7 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 420 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 4 140 Kč / 159 €


OBUV

, SPORTOVNI MODELY

SCOTT a.t.r Perfektní volba pro vaše nová dobrodružství na horském kole. Tretry A.T.R. se velice dobře přizpůsobí jakémukoli terénu, jsou pevné a dostatečně lehké. Systém BOA v kombinaci s páskem na suchý zip nabízí snadné a přesné utažení obuvi. Svrchní materiál: Nylonová ventilační síťovina, mikrovlákno Podešev: Vibram, nylonová vlákna Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 430 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 350 Kč / 129 €

SCOTT trail boa Turistická řada cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Díky odolným, lehkým a pružným materiálům posuneme radost z jízdy na horském kole zase o kousek dál. Patentovaný systém BOA navíc zajišťuje přesné a rovnoměrné utažení obuvi. Svrchní materiál: Nubuk, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 400 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 570 Kč / 99 €

2013 KOLA 124 DOPLŇKY

SCOTT trail Turistická řada cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Pojistný pásek na suchý zip. Svrchní materiál: Syntetický nubuk, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 400 g (vel. 42) Velikosti: Black 38 – 48 / Beige 40 - 48 CENA: 1 990 Kč / 79 €

SCOTT freeride high Vysoká freeridová obuv vyrobená z odolných, pohodlných a trvanlivých materiálů. Maximální podpora klenby a kotníku. Svrchní materiál: Kůže, semiš Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 485 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 120 Kč / 120 €

SCOTT freeride low Freeridová obuv vyrobená z odolných, pohodlných a trvanlivých materiálů. Maximální podpora chodidla. Svrchní materiál: Kůže, semiš Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 480 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 580 Kč / 99 €


SCOTT | CYKLISTICKÁ OBUV

OBUV

SCOTT mtb pro lady

SCOTT trail boa lady

Závodní tretry pro náročné XC cyklistky nabízejí optimální vyváženost přenosu sil při šlapání. Bezpečné a přesné upínání díky přezce a dvěma páskům na suchý zip. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 330 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 3 350 Kč / 129 €

Turistická řada dámských cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Díky odolným, lehkým a pružným materiálům posuneme radost z jízdy na horském kole zase o kousek dál. Patentovaný systém BOA navíc zajišťuje přesné a rovnoměrné utažení obuvi. Svrchní materiál: Nubuk, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 350 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 570 Kč / 99 €

SCOTT Road pro lady

SCOTT mtb comp lady

SCOTT trail lady

Závodní obuv v dámském designu je určena pro náročné cyklistky, které očekávají vysokou míru stability, výkonnosti a pohodlí. Index pevnosti 8 zaručuje vynikající přenos síly do pedálů. Přezkový stahovací systém umožňuje snadnou korekci utažení i během jízdy. Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 8 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 265 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 3 350 Kč / 129 €

Pohodlné dámské tretry pro každodenní vyjížďky do přírody. Komfortní systém upínání na suchý zip, ErgoLogic koncept vnitřní stélky a index pevnosti 6, to vše pro všechny aktivní ženy a amatérské cyklistky. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, jazyk z mikrovlákna Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 6 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 290 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 570 Kč / 99 €

Turistická řada dámských cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Pojistný pásek na suchý zip. Svrchní materiál: Syntetický nubuk, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 380 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 1 990 Kč / 79 €

SCOTT Road comp lady

SCOTT a.t.r lady

Pohodlné, skvěle vybavené dámské silniční tretry, které jsou vyrobené stejnými technologickými postupy, jako je tomu u pánských modelů, ovšem tvar vnitřní stélky je speciálně přizpůsoben tvaru dámské nohy. Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina, jazyk z mikrovlákna Podešev: Nylonová vlákna, index tuhosti 6 Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná a nastavitelná vložka Hmotnost: 230 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 570 Kč / 99 €

Perfektní volba pro vaše nová dobrodružství na horském kole. Tretry A.T.R. se velice dobře přizpůsobí jakémukoli terénu, jsou pevné a dostatečně lehké. Systém BOA v kombinaci s páskem na suchý zip nabízí snadné a přesné utažení obuvi. Svrchní materiál: Nylonová ventilační síťovina, mikrovlákno Podešev: Vibram, nylonová vlákna Vnitřní stélka: ErgoLogic odnímatelná vložka Hmotnost: 380 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 3 350 Kč / 129 €

, , DAMSKE MODELY

2013 KOLA 125 DOPLŇKY


POUŽÍVEJ ( N A ) H L AV U

HELMY < SCOTT taal

„Nová MIPS technologie je propracovaný systém zvyšující bezpečnost cyklistů. Vychází z poznatku, že při většině pádů na hlavu mohou následně vyvolané síly negativně působit přímo na mozek. MIPS nabízí revoluční technologii, která toto riziko minimalizuje. Jsem nadšený ze své nové helmy LIN s MIPS systémem. Je opravdu pohodlná a já se cítím bezpečně i při jízdě v tom nejnáročnějším terénu.“ Brendan Fairclough


Při vývoji a výrobě cyklistických helem využíváme ty nejlepší dostupné technologie a materiály k zajištění maximální bezpečnosti. Ať už jedete na výlet, do práce, do kavárny za přáteli, nebo závodit, helma SCOTT vám vždy poskytne maximální bezpečí i pohodlí. SCOTT doporučuje - používej (na) hlavu!

mips technologIE

SCOTT | HELMY

SCOTT a MIPS již dlouhou dobu spolupracují na inovativní technologii mips pro helmy ++ ŠIKMÝ PÁD SCOTT 2013. tato technologie bude dostupná u všech nových helem a TAAL.

ANATOMIE PÁDU Běžné helmy jsou testovány kolmým pádem na pevný povrch. Jsou navrženy tak, aby vás ochránily před přímými i nepřímými následky. Po dobu 15 let zkoumali vývojáři MIPS, jak lidé padají doopravdy a ve spolupráci s předními odborníky z oblasti neurochirurgie zjistili, že když padáte, vaše hlava dopadne na podložku v určitém úhlu a mozek se dostane do rotace, což může způsobit vážná zranění. Helma s technologií MIPS pohltí většinu energie nárazu, a tak vám zajistí větší ochranu. Pokud spadnete kolmo, helma SCOTT s MIPS technologií vás ochrání úplně stejně jako tradiční helma. Ze statistiky úrazů* je vidět, že při mnoha úrazech padá člověk šikmo, což může způsobit nebezpečnější úrazy kvůli rotaci mozku.

KOLMÝ PÁD

ŠIKMÝ PÁD

KONCEPT MIPS Mozek je obklopen vazkým mozkomíšním mokem, který umožňuje mozku pohybovat se v lebce a chránit ho při nárazu. Napodobením přirozené vazké ochrany mozku chrání unikátní technologie MIPS® váš mozek před šikmými nárazy a tím pádem snižuje otřesy, které jsou na něj přenášeny. ŠIKMÝ NÁRAZ

VAZKÁ VRSTVA MIPS, KTERÁ NAPODOBUJE PŘIROZENÝ POHYB MOZKU

ŠIKMÝ NÁRAZ

VAZKÁ VRSTVA MIPS MOZKOMÍŠNÍ MOK MIPS NAPODOBUJE VLASTNÍ OCHRANNÝ SYSTÉM MOZKU

POD ŠIKMÝM ÚHLEM NÁRAZU SE HELMA POS UNE NA VAZKÉ VRST VE A MINIMALIZUJE ROT ACI MOZKU

Testování a výsledky Rozsáhlý výzkum ukázal, že helmy s technologií MIPS významně zmenšují sílu nárazu šířící se do mozku pod šikmým úhlem.

< SCOTT lin

Bez helmy 2013 KOLA 127 DOPLŇKY

Helma bez MIPS

Helma s MIPS


SCOTT vanish evo

SCOTT vanish evo mtb

black/green

black matt/blue

black/red

white/grey

white/yellow rc

white/green contessa

Novou modelovou řadu VANISH EVO jsme vyvinuli přímo ve spolupráci s profesionálními cyklisty s důrazem na nízkou hmotnost. Technologie skořepiny ConeHead zajišťuje maximální bezpečí. Upínací systém MRAS II umožňuje přesné nastavení velikosti obvodu hlavy pro pohodlné nošení, ventilační otvory potom zajistí dostatečné odvětrání při jakémkoli počasí. Pro všechny, kteří hledají opravdu profesionální výbavu.

Konstrukce: Vícevrstvá EPS skořepina In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + Conehead + M-RAS II upínací systém + Nastavitelný obvod Hmotnost: 240 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078 CENA: 3 590 Kč / 139 €

rider: tomas vaitkus

2013 KOLA 128 DOPLŇKY

black matt/grey

black/pétrol blue contessa

white matt

Novou modelovou řadu VANISH EVO MTB jsme vyvinuli přímo ve spolupráci s profesionálními MTB cyklisty s důrazem na nízkou hmotnost. Technologie skořepiny ConeHead zajišťuje maximální bezpečí. Upínací systém MRAS II umožňuje přesné nastavení velikosti obvodu hlavy pro pohodlné nošení, ventilační otvory potom zajistí dostatečné odvětrání při jakémkoli počasí. Pro všechny, kteří hledají opravdu profesionální výbavu.

Konstrukce: Vícevrstvá EPS skořepina In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + Conehead + M-RAS II upínací systém + Nastavitelný obvod + Odnímatelný kšilt Hmotnost: 250 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078 CENA: 3 590 Kč / 139 €


SCOTT | helmY

SCOTT wit-r

SCOTT wit

black

grey matt /blue

black/green

black/white

SCOTT split

black/white rc

silver/red

black/grey mat

white matt/green contessa

white/grey mat

black/lime green

red/black

white white/black

grey matt/blue

Model WIT- R nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu. Lehká skořepina s účinným systémem odvětrání pro maximální pohodlí a bezpečnost závodníků i hobby cyklistů. Technologie skořepiny In Mold je zárukou bezpečí, upínací systém MRAS II umožňuje přesné nastavení velikosti obvodu hlavy pro pohodlné nošení.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + M-RAS II upínací systém + Nastavitelný obvod Hmotnost: 240 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078

black/petrol blue contessa

Model WIT nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu. Lehká skořepina s účinným systémem odvětrání pro maximální pohodlí a bezpečnost závodníků i hobby cyklistů. Technologie skořepiny In Mold je zárukou bezpečí, upínací systém MRAS umožňuje přesné nastavení velikosti obvodu hlavy pro pohodlné nošení. Helma je navíc doplněna o snímatelný kšilt.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + M-RAS upínací systém + Nastavitelný obvod + Odnímatelný kšilt Hmotnost: 260 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078

CENA: 2 790 Kč / 109 €

CENA: 2 790 Kč / 109 €

2013 KOLA 129 DOPLŇKY

Nový SPLIT překračuje hranice v modelech cyklistických a triatlonových aero helmách. Náš tým vývojářů ho připravil ve spolupráci s předními odborníky na problematiku aerodynamiky, jezdci profesionálního cyklistického týmu Orica- Green EDGE a triatlonisty světové extratřídy. Nabízí maximálně možný aerodynamický tvar a unikátní systém odvětrání za pomoci vnitřních odvodných kanálků a otvoru v zadní části helmy. Pokud chcete v příštím závodě posunout své hranice, vsaďte na jistotu- nový SCOTT SPLIT!

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + Aero profil + M-RAS upínací systém + Nastavitelný obvod Hmotnost: 340 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078 CENA: 6 450 Kč / 249 €


SCOTT | helmY

SCOTT Groove ii

SCOTT lin

SCOTT watu

silver

red matt green matt

black matt

blue matt

white/purple contessa

dark grey matt white matt

black

Model GROOVE II je opravdu univerzální MTB helma. Konstrukce skořepiny In-Mold je zárukou bezpečí, upínací systém V-R.A.S. umožní individuální nastavení pro pohodlné nošení. Model je navíc doplněn o snímatelný kšilt. Pro bezpečnou vyjížďku za každého počasí!

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + V-RAS upínací systém + Větší ochranná plocha + Nastavitelný obvod + Odnímatelný kšilt Hmotnost: 245 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078 CENA: 1 990 Kč / 79 €

Model LIN nabízí konstrukci skořepiny In-Mold, doplněnou navíc o technologii MIPS. Je tak zárukou maximálního bezpečí. Upínací systém V-R.A.S. umožní individuální nastavení pro pohodlné nošení. Model je doplněn o snímatelný kšilt. Díky účinnému odvětrání se budete cítit pohodlně i v těch nejtěžších stoupáních.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + MIPS Technologie + V-RAS upínací systém + Větší ochranná plocha + Nastavitelný obvod + Odnímatelný štítek Hmotnost: 285 g (vel. M)

black

red

white

white/purple contessa

Model WATU vážící pouhých 250 g nabízí konstrukci skořepiny In-Mold a účinné odvětrání. Upínací systém R.A.S. umožní individuální nastavení pro pohodlné nošení. Pro cyklisty, kteří jezdí každý den, i pro víkendové jezdce. Model je navíc doplněn o snímatelný kšilt. Zajistí maximální bezpečí a pohodlí při každé vyjížďce.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + RAS upínací systém + Nastavitelný obvod + Odnímatelný štítek Hmotnost: 250 g Velikosti: Jedna velikost

Velikosti: S – M – L

NORMY: CE EN 1078

NORMY: CE EN 1078

CENA: 1 250 Kč / 49 €

CENA: 2 790 Kč / 109 € 2013 KOLA 130 DOPLŇKY


SCOTT taal

black

dark grey/yellow

white contessa

Model TAAL nabízí konstrukci skořepiny In-Mold, doplněnou navíc o technologii MIPS. Je tak zárukou maximálního bezpečí. Upínací systém R.A.S. umožní individuální nastavení pro pohodlné nošení. Model je doplněn o snímatelný kšilt. Určený pro všechny, kteří hledají nejlepší dostupnou kvalitu za příznivou cenu.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + MIPS Technologie + RAS upínací systém + Nastavitelný obvod + Odnímatelný štítek Hmotnost: 260 g Velikosti: Jedna velikost NORMY: CE EN 1078 CENA: 2 050 Kč / 79 €


SCOTT | helmY

SCOTT Spunto

SCOTT Jibe

SCOTT Spartan

black blue/orange

black/green White / yellow rc

white/purple contessa

bronze matt

black matt

grey/white white

black/lime green

Dětský model SPUNTO samozřejmě nabízí stejně kvalitní materiály a vlastnosti jako modely pro dospělé. Technologie skořepiny In-Mold a upínací systém R.A.S., který umožní individuální nastavení pro pohodlné nošení. Model je navíc doplněn o snímatelný kšilt. Specifický design, nízká hmotnost a ty nejlepší technologie zajistí maximální bezpečnost pro všechny malé cyklisty.

Konstrukce: In-Mold technologie PC Micro Shell Vlastnosti: + RAS upínací systém + Síťka proti hmyzu + Nastavitelný obvod + Odnímatelný kšilt Hmotnost: 250 g Velikosti: Jedna velikost NORMY: CE EN 1078 CENA: 990 Kč / 39 €

Model JIBE je helma vhodná pro všechny freestylové disciplíny - do parku, na skoky i do terénu. Nabízí bezpečnou skořepinu s technologií ABS Hard Shell. Díky propracovanému a snadno nastavitelnému úchytnému systému perfektně sedí i v těch nejnáročnějších situacích. V případě potřeby ji navíc snadno doplníte o SCOTT sjezdové brýle. S JIBE se můžete soustředit pouze na další trik!

Konstrukce: ABS svrchní skořepina EPS vložka Vlastnosti: + Vnitřní výstelku možno prát + Nastavitelná velikost ochranné výplně Hmotnost: 400 g (vel. M) Velikosti: S – M – L NORMY: CE EN 1078 CENA: 1 170 Kč / 45 €

Model Spartan je maximálně bezpečná sjezdová helma, která vám ochrání nejen hlavu, ale také obličej. Nabízí pevnou skořepinu s technologií ABD Hard Shell s integrovaným chráničem úst, doplněnou o ochranný kšilt. V případě potřeby jí snadno doplníte o sjezdové brýle SCOTT a nemusíte se bát pustit po hlavě do překonávání rychlostních rekordů.

Konstrukce: ABS svrchní skořepina EPS vložka Vlastnosti: + Lehká konstrukce + Vnitřní výstelku možno prát + Polstrovaný bradový popruh s D-ring zapínáním + 15 vnějších ventilačních otvorů + Nastavitelný kšilt Hmotnost: 915 g (vel. M) Velikosti: S – M – L – XL NORMY: CE EN 1078 CENA: 3 350 Kč / 129 €

2013 KOLA 132 DOPLŇKY


O P R AV D U CHYTRÉ TECHNOLOGIE

BATOHY

SCOTT tp20 Objem 20 L / Hmotnost 0.36 kg Vlastnosti: + Ergoomický nosný systém + Ramenní popruhy s možností připojení sací trubice hydrovaku + Fixační systém na hole + Reflexní potisk CENA: 2 080 Kč / 80 € 2013 KOLA 134 DOPLŇKY

black/lime green


BATOHY Ergonomicky tvarované, lehké a vysoce odolné batohy jsou určeny všem cyklistům, kteří se rádi spoléhají na sebe a svou výbavu. Snadno nastavitelné ramenní popruhy a kvalitní ventilace zádového panelu zajistí příjemné nošení, praktické vnitřní přihrádky a oddělené kapsy potom efektivní a snadné uložení všeho potřebného.

HYDRO BATOHY black

grey/violet

SCOTT airstrike light Objem 12+4 L / Hmotnost 0.82 kg

blue/grey

Vlastnosti: + Ergoomický tvarované ramenní popruhy + Ramenní popruhy s možností připojení sací trubice hydrovaku + Fixační systém na helmu + Integrovaná pláštěnka CENA: 2 320 Kč / 89 €

SCOTT | BATOHY

Hydrovak samozřejmě nemůže v naší kolekci chybět. Všichni víme, že pro dobrý sportovní výkon je zapotřebí pravidelný a dostatečný přísun tekutin. Hydro batohy SCOTT jsou pohodlné, praktické a jednoduché na obsluhu. Snadno vám zajistí dostatečnou hydrataci i při opravdu dlouhé vyjížďce. 2L VODNÍ REZERVOÁR Součástí všech modelů Hydropack

black

SCOTT Airstrike Hydro Light Objem 2.5 L / Hmotnost 0.46 kg Vlastnosti: + Jedna hlavní kapsa na vodní rezervoár + Fixační systém na cyklistickou helmu + Systém k uchycení pumpičky CENA: 2 050 Kč / 79 €

SCOTT Airstrike compact

Objem 9 L / Hmotnost 0.62 kg Vlastnosti: + Ergonomicky tvarovaný zádový plát + Fixační systém na cyklistickou helmu + Elastický bederní pás CENA: 2 570 Kč / 99 €

grey/violet

SCOTT Grafter pro Objem 18 L / Hmotnost 0.92 kg

black/white

Vlastnosti: + Nosný systém na FR helmu a chrániče holení + Přední kapsa s přihrádkou na nářadí + Fixační systém na cyklistickou helmu + Oddělená kapsa na hydrovak CENA: 2 210 Kč / 85 €

black/violet

black/lime green

SCOTT Airstrike hydro pro Objem 7.5 L / Hmotnost 0.61 kg Vlastnosti: + Jedna hlavní kapsa na vodní rezervoár + Fixační systém na cyklistickou helmu + Malá přední kapsička na drobnosti + Kapsa na mapu CENA: 2 320 Kč / 89 €

black/red

black/lime green

black/red

black/white

SCOTT airstrike pro Objem 20+4 l / Hmotnost 0.89 kg

SCOTT Grafter Objem 12L / Hmotnost 0.82kg

Vlastnosti: + Přihrádka na hydrovak + Ramenní popruhy s možností připojení sací trubice hydrovaku + Fixační systém na helmu + Integrovaná pláštěnka CENA: 2 570 Kč / 99 €

Vlastnosti: + Nosný systém na FR helmu a chrániče holení + Přední kapsa s přihrádkou na nářadí + Fixační systém na cyklistickou helmu + Oddělená kapsa na hydrovak CENA: 2 050 Kč / 79 €

lime green

2013 KOLA 135 DOPLŇKY

black/violet

SCOTT Airstrike hydro Objem 4 L / Hmotnost 0.55 kg

black/red

black/rc yellow

Vlastnosti: + Jedna hlavní kapsa na vodní rezervoár + Fixační systém na cyklistickou helmu + Ergonomicky tvarovaný zádový panel s polstrováním + Kapsa na mapu CENA: 2 050 Kč / 79 €


SCOTT | BATOHY

, PODSEDLOVE ˇ ˇ TASTICKY Zkušený cyklista s sebou vždy vozí nářadí pro případ náhlé závady nebo defektu. Vše potřebné se vám vejde do praktické SCOTT podsedlové taštičky. Budete vždy připraveni!

, ˇ PREPRAVNI VAKY

SCOTT Elephant Light OBJEM 0.9 L CENA: 520 Kč / 20 €

SCOTT gazelle Light OBJEM 0.6 L CENA: 440 Kč / 17 €

SCOTT road rc OBJEM 0.4 L CENA: 490 Kč / 19 €

SCOTT handy regular OBJEM 0.3 L CENA: 440 Kč / 17 €

ˇ DO MESTA ˇ CYKLO TASKY Pokud je taška nebo batoh součástí vašeho každodenního života, měly by být pohodlné, funkční, dobře organizované a také hezké. To vše nabízí Urban kolekce, určitě si vyberete!

I kolo se někdy veze! Přinášíme praktické vaky ve SCOTT designu pro bezpečný převoz vašeho cyklistického miláčka i dalšího vybavení.

SCOTT classic Objem 1 bike / Hmotnost 3.5 kg Vlastnosti: + Hlavní oddělení pro rám a řídítka + Postranní kapsy na kola + Pohodlný nosný systém + Stahovací popruhy + Kompletně polstrované pro větší bezpečnost při přepravě CENA: 3 090 Kč / 119 €

SCOTT premium Objem 1 bike / Hmotnost 10.8 kg Vlastnosti: + Stabilní přepravní taška na kolo s vyměnitelnými kolečky + Odnímatelné vnitřní ochranné polstrování + Vnější bezpečnostní popruhy na suchý zip + Oddělitelná vnitřní hliníková ochranná konstrukce + Oddělené kapsy na kola (29″) + Oddělená síťovaná kapsa na pedály, nářadí atd. + Oddělená a odnímatelná kapsa na helmu / boty CENA: 9 360 Kč / 360 €

SCOTT Rush Bag Objem 27 L / Hmotnost 1.15 kg

SCOTT rush pack Objem 23 L / Hmotnost 1.1 kg

Vlastnosti: + Vodě odolný materiál včetně zipů + Polstrovaný ramenní popruh + Oddělená kapsa na notebook (do 17") + Fixační popruh na zadní světlo + Reflexní potisk CENA: 3 120 Kč / 120 €

Vlastnosti: + Vodě odolný materiál včetně zipů + Ergonomicky tvarované ramenní popruhy + Hrudní pás pro lepší stabilitu batohu + Oddělená kapsa na notebook (do 17") + Fixační popruh na zadní světlo + Reflexní potisk CENA: 2 590 Kč / 100 €


syncros


SCOTT | SYNCROS

MTB rohy Použití: XC Materiál: Dural Délka: 85 mm Váha: 65 g (pár) CENA: 750 Kč / 29 €

MTB řídítka FL 1.5

MTB řídítka FL 1.5/ 20

Použití: XC závody až All Mountain Materiál: dural 7075 custom-butted Rozměry: 31.8x740 mm Profil- vertikální / horizontální: 0°/ 9° Zdvih: 0 mm Váha: 250 g Barva: černá / bílá CENA: 3 120 Kč / 120 €

Použití: XC závody až All Mountain Materiál: dural 7075 custom-butted Rozměry: 31.8x740 mm Profil- vertikální / horizontální: 6°/ 9° Zdvih: 20 mm Váha: 270 g Barva: černá / bílá CENA: 1 170 Kč / 45 €

FL 1.0 offset sedlovka

FL 1.0 přímý zámek sedlovka

Materiál: karbon / dural (zámek) Délka: 400 mm Průměr: 31.6 mm / 34.9 mm Offset: 25 mm Kompatibilní s oválným a kruhovým průřezem lyžin Váha: 210 g (31.6x400 mm) Barva: černá mat CENA: 3 870 Kč / 149 €

Materiál: karbon/ dural (zámek) Délka: 400 mm Průměr: 27.2 mm / 31.6 mm / 34.9 mm Offset: 0 mm Kompatibilní s oválným a kruhovým průřezem lyžin Váha: 245 g (31.6 x400 mm) Barva: černá mat CENA: 3 350 Kč / 129 €

Gripy Pro Lock Materiál: Guma, Dural Použití: Trail, All Mountain Váha: 115 g (pár) Barva: černá / šedá; černá / bílá; černá / modrá CENA: 390 Kč / 15 €

Bidon 55 ml Kónický tvar, náhubek z měkké gumy Materiál: polyetylén Objem: 27.2 mm / 31.6 mm / 34.9 mm Váha: 80 g / 85 g Barva: černá/ šedá; šedá / červená CENA: 130 Kč / 5 €

Ergonomické gripy EVO Plus Materiál: Guma, Dural Váha: 150 g Barva: černá / šedá; černá / bílá; černá / modrá CENA: 490 Kč / 19 €

2013 KOLA 138 DOPLŇKY

FL 1.5 představec Použití: ilnice, MTB XC Materiál: 7050 dural Úhel: -/+ 6° ø objímky řídítka: oversize 31.8 mm ø objímky vidlice: 1 1/8´´ / 28.6 mm DélkY: 60 - 130 mm Váha: 120 g (90 mm) Barvy: černá / bílá CENA: 1 270 Kč / 49 €

Sedlo XR 1.0 Karbon Skořepina: Karbon / Nylon Lyžiny: oversize 7x9 mm karbon Potah: Mikrovlákno Rozměry: 272x131 mm Váha: 160 g Barvy: černá / černá+bílá CENA: 3 870 Kč / 149 €

Košík Composite 2.0 Materiál: nylon / karbon Váha: 27 g Barvy: černá / bílá; černá / červená; bílá / červená; antracit / bílá; antracit / červená CENA: 310 Kč / 12 €


SCOTT | SYNCROS

Mini Pumpa HP 1.0

Multiklíč Alloy 16CT

Multiklíč Micro 8

Hlavice: dvoustranná galuska / cyklo ventilek (prodloužená pomocí hadičky) Materiál: Dural Max. tlak: 130 psi Váha: 94 g CENA: 590 Kč / 23 €

Obsahuje: Inbus- 2, 3, 4, 5, 6, 8; 2x křížový šroubovák; 1x plochý šroubovák; T10, T20, T25; Nýtovač; Centrklíče 3.22, 3.30, 3.46, Mavic M7 Materiál: CR-V Váha: 124 g CENA: 910 Kč / 35 €

Obsahuje: Inbus- 2, 3, 4, 5, 6; křížový šroubovák; plochý šroubovák; T25 Materiál: CR-V Váha: 59 g CENA: 310 Kč / 12 €

Mikro Pumpa HP Hlavice: reverzní galuska/ cyklo ventilek Materiál: Dural Max. tlak: 120 psi Váha: 83 g CENA: 680 Kč / 26 €

Montážní pumpa FP 2.0 Hlavice: dvoustranná galuska / cyklo ventilek Materiál: dural / plast Budík: 3 palce Max. tlak: 200 psi Váha: 1.450 kg CENA: 1 790 Kč / 69 €

Podsedlová brašnička HiVol 550

Podsedlová brašnička HiVol 900

Podsedlová brašnička Turtle 450

Pouzdro na nářadí Bidon

Funkce: vnitřní poutko na nářadí, voděodolný zip, velcro pásek pro přichycení k sedlovce, poutko na blikačku Materiál: Rip Stop, Tarpaulin, Polyester Rozměry: 14 cm / 8 cm / 7.5 cm Objem: 0.55 l Váha: 81 g CENA: 440 Kč / 17 €

Funkce: 2 odděléné vnitřní kompartmenty, vnitřní poutka na nářadí, voděodolný zip, velcro pásek pro přichycení k sedlovce, poutko na blikačku Materiál: Rip Stop, Tarpaulin, Polyester Rozměry: 21 cm / 10 cm / 10 cm Objem: 0.9 l Váha: 122 g CENA: 590 Kč / 23 €

Funkce: EVA pevná kontrukce, vnitřní poutko k uchycení nářadí, voděodolný zip, velkro pásek pro přichycení k sedlovce Materiál: Rip Stop, Polyester Rozměry: 13 cm / 7 cm / 6.5 cm Objem: 0.45 l Váha: 72 g CENA: 470 Kč / 17 €

Funkce: EVA pevná konstrukce, vnitřní poutko na nářadí, voděodolný zip Materiál: Rip Stop, Polyester Rozměry: 12 cm / 6.5 cm / 6.5 cm Objem: 0.53 l Váha: 78 g CENA: 490 Kč / 19 €

Podsedlová brašnička Speed 280

Podsedlová brašnička Speed 230

Brašnička do rámu Retro

Brašnička na horní rámovou trubku

Funkce: vnitřní poutko k uchycení nářadí, voděodolný zip, velkro pásek pro přichycení k sedlovce, poutko pro blikačku Materiál: Rip Stop, Tarpaulin, Polyester Rozměry: 14 cm / 5 cm / 5.5 cm Objem: 0.28 l Váha: 75 g CENA: 440 Kč / 17 €

Funkce: voděodolný zip, velcro pásek pro přichycení k lyžinám Materiál: Rip Stop, Tarpaulin, Polyester Rozměry: 12.5 cm / 3.5 cm / 6.5 cm Objem: 0.23 l Váha: 37 g CENA: 310 Kč / 12 €

Funkce: 2 oddělené kompartmenty, polstrované ucho pro nošení na rameni Materiál: Rip Stop, Polyester Rozměry: 20 cm / 21 cm / 5.5 cm Objem: 2.31 l Váha: 136 g CENA: 490 Kč / 19 €

Funkce: voděodolný zip, polstrované dno, velkro pásky k přichycení na rám Materiál: Rip Stop, Polyester Rozměry: 11 cm / 8 cm / 4.5 cm Objem: 0.39 l Váha: 54 g CENA: 390 Kč / 15 €

2013 KOLA 139 DOPLŇKY


>> | www.scottsport.cz/kalendar


SCOTT p recizní o p tika

, BRYLE


SCOTT Precizní optika

TECHNOLOGie zorníků

Výborné vidění je zcela jistě základem úspěchu v každém sportu. Firma SCOTT se již od roku 1970 věnuje výzkumu optiky a vývoji těch nejlepších sportovních brýlí. Scott Precision Optic je projekt, při kterém využíváme nejkvalitnější materiály a patentované výrobní postupy. Výsledkem jsou dokonalé zorníky, které Vás nadchnou optickou čistotou a věrným zobrazením toho, nač se díváte.

Jeden typ zorníků pro všechny úrovně světla / Light Sensitive Zorníky Light Sensitive poskytují jedinečnou fotochromatickou technologii světelné přizpůsobivosti se schopností automaticky ztmavnout a přejít od vysoké po nízkou propustnost světla během několika sekund.

Materiály zorníků

Zorníky Optiview zaručují vysokou kvalitu optických vlastností, odolnost proti oděru, poskytují špičkovou ochranu proti UVA, UVB, UVC záření a blokují nežádoucí modré světlo. Optiview zorníky jsou použity u všech slunečních brýlí firmy SCOTT v různých modifikacích (např. Polarized, Light Sensitive, Solar Blocker…)

Již žádné oslňující odlesky / Polarizované zorníky Polarizované zorníky brýlí SCOTT dokonale blokují odlesky, které vznikají odrazem od plochých povrchů, jako je vodní hladina nebo dlažba. Při použití brýlí s polarizovaným zorníkem získáte nepřekonatelně jasné vidění bez nepříjemného oslňování během jízdy.

SCOTT leap Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Lehké a pružné obroučky SCOTT Fusion + Měkký a nastavitelný nosník a postranice + Široké zorné pole + Vylepšená ventilace + Vhodné pro malý až středně velký obličej CENA od: 2 350 Kč / 89 €

Funkce obrouček SCOTT Obroučky Fusion Konstrukce obrouček Fusion je téměř nezničitelná, velmi lehká a odolná proti odření. Ohebný a přesto pevný materiál vám poskytne maximální pohodlí. Obroučky Thermal Obroučky Thermal jsou důmyslně navržené tak, aby brýlím dodaly osobitost stylu v kombinaci s jedinečným a odolným materiálem. Systém rychlého vyměnění skel Doba, kdy jste složitě bojovali s  výměnou skel je dávno pryč. Se systémem rychlé výměny je změna skel úplná hračka. Stačí zmáčknout šedou část umístěnou na vnitřní straně obroučky nad nosem a jednoduše vyměnit sklo za nové. Poté se stlačením stejného místa nasadí sklo zpět do původní polohy. A jste připraveni.

NejvyššÌ stupeň ochrany proti intenzivnímu slunečnímu záření / Solar Blocker Zorníky Scott Solar Blocker jsou specificky navrženy tak, aby bránily prostupnosti vysokoenergického viditelného světla. Vynikající při použití za nejjasnějších dnů.

black glossy grey light sensitive lens

white matt/red red chrome lens

black matt/blue blue chrome lens

Base 7 Shield pro dokonalou ochranu a široké zorné pole

2013 KOLA 142 DOPLŇKY

green matt green chrome lens

blue matt blue chrome lens

red matt red chrome lens

white glossy grey lens

black glossy grey lens

black glossy clear lens

Ohebné postranice, měkký nosník s protiskluzovou úpravou

Čisté linie a nápaditě řešené boční logo


SCOTT | brýle

SCOTT obsess

SCOTT octave

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Lehký a pružný rámeček Scott Fusion + Nosník a struktura postranic z měkkého materiálu + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 1 990 Kč / 79 €

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Thermal + Nosník a struktura postranic z měkkého materiálu + Tvar vhodný pro dámský obličej CENA od: 1 790 Kč / 69 €

blue matt grey lens

white glossy rose light sensitive

black matt grey lens

SCOTT cord

groove brown brown gradient

white matt grey lens black grey polarized lens

black glossy rose light sensitive

surreal white grey lens

black liberty grey lens

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Fusion + Snadno odnímatelné a vyměnitelné zorníky + Měkký a nastavitelný nosník + Měkké postranice + Tvar vhodný pro malý až střední obličej CENA od: 3 350 Kč / 119 €

white glossy yellow light sensitive lens

black metal glossy grey light sensitive lens

med. grey metal glossy grey silver chrome lens

yellow/teal green  grey Silver chrome lens

black grey polarized lens

tortoise brown lens med. grey metal glossy grey polarized lens

SCOTT sprint Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Fusion + Snadno odnímatelné a vyměnitelné zorníky + Měkký a nastavitelný nosník + Měkké postranice grey metal glossy + Tvar vhodný pro střední med. grey polarized lens až velký obličej CENA od: 2 990 Kč / 109 € med. grey metal glossy grey silver chrome lens

SCOTT endo Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Fusion + Integrovaná karbonová vlákna + Měkký a nastavitelný nosník + Měkké postranice + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 2 550 Kč / 89 € black metal

glossy grey polarized lens

black metal glossy clear lens

white glossy grey silver chrome lens

black metal glossy brown lens

white glossy yellow light sensitive lens

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Pohodlný rámeček SCOTT Thermal + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 2 550 Kč / 89 €

med. grey metal glossy grey polarized lens

black metal glossy yellow light sensitive lens

white glossy grey silver chrome lens

white glossy grey light sensitive lens

tortoise glossy brown lens

black glossy grey lens

black glossy grey polarized lens

tortoise brown polarized lens

black soft touch grey lens

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Thermal + Torické zorníky 8x4 + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 2 290 Kč / 79 €

red/blue grey silver chrome lens

white soft touch grey lens

SCOTT tone

black metal glossy grey light sensitive lens

white glossy grey silver chrome lens

SCOTT stage

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Pohodlný rámeček SCOTT Thermal + Tvar vhodný pro malý až střední obličej CENA od: 1 990 Kč / 79 €

black metal glossy brown lens

tortoise glossy brown polarized lens

horn brown lens

SCOTT lyric

SCOTT leader

Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Rámeček SCOTT Thermal + Integrovaný kovový pruh postranic + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 2 850 Kč / 109 €

black matt solar lens

black glossy grey polarized lens

tortoise glossy brown polarized lens

tortoise glossy brown lens

white glossy grey silver chrome lens

black glossy grey lens

SCOTT fader Vlastnosti: + SCOTT OptiView zorníky + Pohodlný rámeček SCOTT Thermal + Tvar vhodný pro střední až velký obličej CENA od: 2 550 Kč / 89 €

tortoise glossy brown polarized lens

white glossy grey silver chrome lens

black glossy grey lens

tortoise glossy brown lens

black glossy grey polarized lens

black metal glossy clear lens

2013 KOLA 143 DOPLŇKY

white glossy solar lens

black glossy grey polarized lens

white glossy grey silver chrome lens

black glossy grey lens

tortoise glossy brown polarized lens

tortoise glossy brown lens


SVĚT JE LEPŠÍ BAREVNÝ

, CYKLISTICKE , ˇ OBLECENI

Ty nejlepší materiály, trendy design a pohodlné střihy jsou samozřejmostí i u naší nové kolekce cyklistického oblečení. Nezáleží na tom jak často a dobře jezdíte, ani jaké je venku počasí, tady si vybere každý. V oblečení SCOTT si cyklistiku opravdu užijete!


>> Shirt SCOTT Premium EV2.0 s/sl

>> shoe SCOTT road comp

>> helmet SCOTT wit-r

>> Saddle bag SCOTT gazelle light

>> Glove SCOTT Perform SF

SCOTT Premium

Řada Premium klade důraz na funkčnost oblečení, které se přizpůsobí jezdcům ve všech ohledech. Vyznačuje se hlavně výkonnostně orientovanými prvky díky chytře zvoleným materiálům a designovým prvkům jako fosforeskující pruhy pro zvýšení bezpečnosti nebo silikonové lemy.

>> SCOTT Leap

>> shoe SCOTT Road Premium

2013 KOLA 145 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

O SCO TT LO G

>> Premium Bibshorts

>>

socks

SC OT T

logo

>> jacketwindbreaker SCOTT Helium

>> SCOTT Leap

>> Shirt Windstopper SCOTT Premium EV2.0 l/sl

>> Glove SCOTT XC Light SF


>> Vest SCOTT RC Pro

>> helmet SCOTT Wit-R

>> Shirt SCOTT RC Pro l/sl

>> Glove SCOTT RC LF

>> shoe SCOTT MTB Premium

>> Shirt SCOTT RC Pro w/o s >> SCOTT Leap

2013 KOLA 146 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

TT O SC

Tato pánská řada nabízí více než jen sliby. RC řada se pyšní nejlepšími barvami, designem inspirovaným u předních závodníků a hlavně funkční prodyšností. Budete nadšení ze skvěle padnoucích volných kraťasů, celotělového trikotu a nejrůznějších variant dresů. Kolekce je vyrobena z vysoce kvalitního elastanu.

socks >> C light R

SCOTT RC MEN

>> backback SCOTT Airstrike Hydro

>> shoe SCOTT road comp

>> Shirt SCOTT RC Pro s/sl

>> Bibshorts SCOTT RC Pro

>> Shorts SCOTT RC Pro ls/fit


>> Shirt W's SCOTT RC s/sl

>> helmet SCOTT wit-r

>> Shirt W's SCOTT RC w/o sl

>> SCOTT Leap

>> helmet SCOTT Vanish Evo

>> Shirt W's SCOTT RC l/sl

Maximální funkčnost zabalená v perfektním designovém balíčku závodní kolekce RC. Pokud jde o barvy, budete mít co dělat, abyste neoslepli z výrazných tónů limetky nebo skvělých fialových odstínů. Kompletní outfit vám doladí větruoolná vestička, kterou prostě musíte vozit sebou.

>> Glove W's SCOTT RC SF

>> SCOTT Leap

>> Shoe SCOTT MTB Pro Lady >> Shorts W's SCOTT RC ls/fit

SCOTT RC WOMEN

>> Saddle bag SCOTT gazelle light 2013 KOLA 147 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

>> backpack SCOTT Airstrike Compact

>> Bibshorts W's SCOTT RC

>> shoe SCOTT Road Pro Lady


>> backpack SCOTT Airstrike Light

>> shoe SCOTT mtb team boa >> Glove SCOTT XC Light LF

>> Shirt SCOTT Helium s/sl

>> helmet SCOTT wit-r

>> helmet SCOTT Groove II

>> Glove SCOTT Essential SF >> Shirt SCOTT Helium Pro s/sl

Kolekce Helium je typická svými výraznými barvami a jednoduchým designem. Nezáleží, jestli jedete na silnici nebo v terénu, tato řada vás vybaví od hlavy až k patě. Díky vylepšené funkci Gore-Tex® Active Shell® vás dobře ochrání před deštěm, větrem i potem. Každý kousek oblečení lze snadno složit do opravdu malého balíčku, takže vám nezabere téměř žádné místo.

>> Shirt SCOTT Helium Top s/sl

SCOTT Helium

>> Shorts SCOTT Path Top ls/fit

>> shoe SCOTT Road Comp

>> Shirt SCOTT Helium Logo s/sl

>> SCOTT leap

>> Bibshorts SCOTT Helium ICN

2013 KOLA 148 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ


>> helmet SCOTT Wit-R

>> backpack SCOTT Airstrike Light

>> Jacket W's Windbreaker SCOTT >> shoe SCOTT Road Pro Lady Shadow >> SCOTT Leap

>> Saddle bag SCOTT gazelle light

>> helmet SCOTT wit

>> Shorts W's SCOTT Shadow ls/fit 2013 KOLA 149 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

>> Tank W's SCOTT Shadow >> Glove W's SCOTT Contessa Aspect SF

>> Glove W's SCOTT Contessa Pro SF

>> Shirt W's SCOTT Shadow Pro s/sl

>> Shorts W's SCOTT Shadow Pro

>> shoe SCOTT MTB Pro Lady

>> Shirt W's SCOTT Sky s/sl

SCOTT shadow

Řada SCOTT Shadow přichází s dalšími novinkami, technickými vychytávkami a zjednodušeným designem. Speciální materiály navržené pro náročné bikerky, splňují vysoké požadavky pro teplotní rozdíly a navíc vypadají skvěle. Určitě oceníte i doplnění kolekce o funkce Gore-Tex® Paclite, vylepšné Active Shell® bundy a Windstoper® vestičky.


SCOTT KONCEPT , ˇ CYKLISTICKYCH VLOZEK Pro sezónu 2013 přinášíme technologicky vylepšené modely cyklistických vložek, které jsme připravovali s maximálním důrazem na pohodlí, funkčnost a střih. Tak, aby se každý z vás cítil příjemně i po opravdu dlouhé vyjížďce. muži

SCOTT Premium PREMIUM PADDING

+ ultra lehká závodní vložka + příjemný a funkční materiál + ergonomicky tvarovaný střih + odvětrání zajištěno funkčním systémem kanálků mezi jednotlivými panely

SCOTT PERFORMANCE

+ středně tenká vložka pro závodní a výkonnostní cyklisty + příjemný a funkční materiál s karbonovými vlákny + ergonomicky tvarovaný střih s měkkými, snadno přizpůsobivými okraji + odvětrání zajištěno funkčním systém kanálků mezi jednotlivými panely a hrubší strukturou materiálu

SCOTT SPORT

+ silnější vložka určená pro celodenní ježdění + funkční, měkký materiál s technologií SKYVE + odvětrání zajištěno funkčním systém kanálků mezi jednotlivými panely

SCOTT BASIC

+ silnější vložka určená pro všechny, kteří hledají maximální pohodlí + měkký a funkční materiál + odvětrání zajištěno funkčním systém kanálků mezi jednotlivými panely

2013 KOLA 150 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

ženy


>> helmet SCOTT watu

>> Bibshorts SCOTT Authentic

>> Glove SCOTT essential SF

>> shoe SCOTT Trail

>> Glove SCOTT essential SF

>> Jacket Windbreaker SCOTT Authentic

>> waterbottle corporate

>> backpack SCOTT Airstrike Hydro Pro >> Shirt SCOTT Authentic l/sl >> Vest Windbreaker SCOTT Authentic

>> Shirt SCOTT Essential s/sl

>> Shirt SCOTT Authentic s/sl >> SCOTT leap

>> helmet SCOTT watu

2013 KOLA 151 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

SCOTT authentic

Kolekce inspirovaná řadou SCOTT RC vzdává hold hlavně barvám. Klasická černá, bílá, červená nebo fantastická svítivě zelená, to jsou lákadla této řady. Když k tomu přidáme lehké materiály, individuálně nastavitelné větrání, silikonové lemy nebo sportovní vycpávky, pak kolekce Authentic představuje přesvědčivou nabídku cyklistického vybavení.


Technologie SCOTT All Mountain Ultralehká, odolná a skvěle vypadající. Tyto vlastnosti představují klíč k úspěchu nové All Mountain kolekce navržené pro všechny druhy outdorových aktivit. Je jedno, jestli se chystáte na kolo, turistiku, nebo běh. Super lehká kolekce jednoduše sbalená do opravdu malého balíčku vám díky svému všestrannému použití nemůže ve výbavě chybět. Super lehký materiál, perfektní střih s minimem švů vám zaručí jistotu při nečekané změně počasí. Zkuste to zvážit! 3

WINDBREAKER SCOTT AMT Váha: 60 g

1

1

poloviční přední zip

2

elastické zakončení na rukávech, kolem krku i spodního lemu

3

kapuca s příjemným elastickým okrajem

2

2

Triko SCOTT AMT Váha: 120 g

TRIKO SCOTT AMT DLOUHÝ RUKÁV

Váha: 100 g

TRIKO SCOTT KRÁTKÝ RUKÁV

1

malé lepené kapsy se zapínáním na suchý zip

2

lepené lemy na rukávech i spodní lem

2

1 2

Kraťasy SCOTT AMT 1

Váha : 120g

2

1

pásek z ultra lehkého materiálu

2

lepený lem kolem pasu, zapínání na suchý zip

3

bezešvý lepený přední zip

4

laserem vyříznuté otvory na stranách pro zvýšení prodyšnosti

CELKOVÁ VÁHA KOMPLETU JE POUHÝCH: 280 g

2013 KOLA 152 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

3 4


>> Glove SCOTT XC Light LF

>> backpack scott Airstrike Compact

>> Shirt SCOTT AMT l/sl

>> helmet SCOTT Lin

>> Shorts SCOTT AMT

>> waterbottle corporate

>> shoe SCOTT a.t.r

>> shoe SCOTT MTB Comp

Nová kolekce SCOTT All Mountain z propracované technické řady, absolutně boří mýty o outdorovém oblečení. Je ultra lehké a extrémně odolné. Důraz byl kladen hlavně na super lehký funkční materiál, silikonové lemy a minimum švů. Zatímco vy se budete neomezeně pohybovat po horách, může se právě toto vybavení stát klíčovým momentem pro váš úspěch.

>> Windbreaker SCOTT AMT

>> Shirt SCOTT AMT s/sl

>> helmet SCOTT Lin >> Glove SCOTT Ridance LF

SCOTT am TECHNOLOGIE

>> SCOTT leap

2013 KOLA 153 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ


>> helmet SCOTT Groove II

>> SCOTT leap

>> Shirt SCOTT Mind s/sl

>> Glove SCOTT Superstitous d3o LF

>> Shirt SCOTT Mind ICN s/sl

>> Shorts SCOTT Mind ls/fit

>> backpack SCOTT Airstrike Pro

>> Glove SCOTT Ridance LF >> helmet SCOTT Lin

>> SCOTT leap

SCOTT mind/path

Velmi moderní a nekompromisně funkční nová řada kolekce All Mountain Mind a Path. Okamžitě vás upoutají jasné barvy tmavě fialové, červené, zelené a modré. Oceníte chytré detaily zip-off systému, který vám umožní vytvořit z uplého střihu volné kraťasy, vylepšené nastavení pásku nebo otvor pro mp3. To jsou jen na první pohled jasné vychytávky, které přesvědčí i všechny příznivce kolem trati.

>> Shirt SCOTT Path Graphic s/sl

>> Socks SCOTT logo

>> Shirt SCOTT Path ICN s/sl >> Shorts SCOTT Path Check ls/fit 2013 KOLA 154 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ


>> Shorts W's SCOTT Sky ls/fit

>> Shirt W's SCOTT Sky Top s/sl

SCOTT sumita/sky

>> Glove W's SCOTT Contessa Essential SF >> Hoody W's Windbreaker SCOTT Sky

>> Glove W's SCOTT Contessa Aspect SF

>> SCOTT Leap

>> shoe SCOTT Trail Lady

>> backpack SCOTT Airstrike Light Contessa

>> SCOTT Leap

>> Windbreaker SCOTT Shadow

>> Shirt W's SCOTT Sky Graphic s/sl

>> Glove W's SCOTT Contessa Pro LF

>> helmet SCOTT Watu Contessa

>> Shorts check ls/ W's fit SCO TT S

ky

>> Shorts W's SCOTT Sumita ls/fit

>> helmet SCOTT Groove II Contessa

>> Shirt W's SCOTT Classic s/sl 2013 KOLA 155 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

Na první pohled jasné barvy tmavě fialové, růžové, limetkové a tyrkysové, určují dámskou řadu All Moutain Sumita a Sky. Skvěle padnoucí volnější střihy, technické vychytávky a funkční materiál, to jsou jasné argumenty, kterými všechny přesvědčíte.


>> Shorts SCOTT Path Race ls/fit >> Shirt SCOTT Path ICN s/sl >> Shorts SCOTT Mind ls/fit

SCOTT mind/path

>> helmet SCOTT Lin

Velmi moderní a nekompromisně funkční nová řada kolekce All Mountain Mind a Path. Okamžitě vás upoutají jasné barvy tmavě fialové, červené, zelené a modré. Oceníte chytré detaily zip-off systému, který vám umožní vytvořit z uplého střihu volné kraťasy, vylepšené nastavení pásku nebo otvor pro mp3. To jsou jen na první pohled jasné vychytávka, které přesvědčí i všechny příznivce kolem trati.

>> Shirt SCOTT Mind ICN s/sl

>> shoe SCOTT A.T.R

>> Polo SCOTT Sadar s/sl

>> Glove SCOTT Superstitous d3o LF

>> helmet SCOTT Lin

>> Shirt SCOTT Path Race s/sl

>> Glove SCOTT Ridance LF

>> Shirt SCOTT Mind s/sl

>> SCOTT leap

>> jacket SCOTT Vikos >> socks SCOTT rc tech 2013 KOLA 156 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

>> shoe SCOTT MTB Comp


>> Glove SCOTT XC Light LF

>> Shirt W's SCOTT Sky Graphic s/sl

>> SCOTT Leap

>> helmet SCOTT Wit >> Shirt W's SCOTT Classic s/sl

>> helmet SCOTT Wit Contessa

>> backpack SCOTT Airstrike Compact

> Sky> S hirt To p W s/ 's sl S CO TT

>> Shirt W's SCOTT Sky Graphic w/o sl >> Tank W's SCOTT Sumita

>> shoe SCOTT A.T.R Lady

SCOTT sumita/sky

Na první pohled jasné barvy tmavě fialové, růžové, limetkové a tyrkysové, určují dámskou řadu All Moutain Sumita a Sky. Skvěle padnoucí volnější střihy, technické vychytávky a funkční materiál, to jsou jasné argumenty, kterými všechny přesvědčíte.

>> Glove W's SCOTT Contessa Aspect SF

>> Shorts W's SCOTT Sky ls/fit

>> Shorts W's SCOTT Sumita ls/fit >> Shirt W's SCOTT Sumita s/sl 2013 KOLA 157 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ


fit

>> Shirt Boys SCOTT s/sl

>>

Shorts

girls

SCO TT

ls/

>> helmet SCOTT Spunto

>> Shirt JR SCOTT Pro s/sl

>> Shirt Girls SCOTT s/sl

>> Shorts Boys SCOTT ls/fit

>> Glove Y's SCOTT Aspect LF

>> Glove Y's SCOTT Aspect SF

>> Shirt JR SCOTT Pro s/sl >> Shorts Girls SCOTT ls/fit

>> Glove Y's SCOTT Aspect SF

SCOTT Junior

>> Shirt JR SCOTT RC s/sl

>> Glove Y's SCOTT Aspect LF

>> Shorts JR SCOTT RC

Oblečení pro budoucí hvězdy. V kolekci SCOTT Junior si vyberete z velikostí 128 - 164 závodní oblečení stejně tak dobře jako stylové dresy a kraťasy na výlety do hor pro vaše nejmenší ratolesti, ale i pro samostatné teenagery. Stejně jako u řady pro dospělé je tato kolekce založená na spolehlivých a funkčních materiálech a fantastických barevných odstínech, kvůli kterým se nebudete moci rozhodnout.

2013 KOLA 158 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

>> voltage walker


>> SHIRT W’S SCOTT PERFORMANCE S/SL

>> SHIRT W’S SCOTT PERFORMANCE L/SL

>> shoe SCOTT T2C EVO

>> SCOTT leap

>> SHORTS SCOTT PERFORMANCE LS/FIT

>> SHORTS SCOTT TRI W/PAD

>> waterbottle corporate

>> TANK SCOTT TRI

>> FASTSUIT W’S SCOTT TRI W/PAD

>> SCOTT leap

>> TANK SCOTT RACE

>> shoe SCOTT TRI PRO

>> SHIRT SCOTT PERFORMANCE S/SL

2013 KOLA 159 CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ

SCOTT SCOTT TRIATLON/BĚH

Zářivé barvy určující nové triatlonové a běžecké vybavení. Ramenní oblast s bezešvým materiálem redukující odírání a umožňující tak maximální rozsah pohybu paží v průběhu celého závodu. Silikonové lemy ve spodní části kalhot vám zajistí, že zůstanou přesně tak, jak si je obléknete. Velkým plusem je technicky vychytaný postranní systém větrání a malé kapsičky, na nezbytné občerstvení. Triatlon je výzva, s námi jí zdoláte!


, ˇˇ BEZECKE BOTY


ERGOLOGIC RIDE Při vývoji našich bot vycházíme z biomechanických vlastností lidského chodidla a správné běžecké techniky. Výsledkem našeho vývoje je „minimalistický“ design běžeckých bot, který zvyšuje efektivitu běhu při zachování kvalitního odpružení a ochrany chodidla.

1

4 5 6 2

Specifický tvar patní části podrážky umožňuje rychlejší odvalení chodidla při běžeckém došlapu a celkově tak zvyšuje efektivitu běhu respektive snižuje zatížení svalů.

3

1. Správné držení těla

Klasická konstrukce podrážky

2. Efektivní využití energie*

eRide konstrukce podrážky

3. Přirozený došlap přes střed chodidla 4. Nižší profil podrážky v patní části 5. Hladší průběh došlapu a odrazu Narozdíl od většiny běžeckých bot mají SCOTT - eRide pevnou oporu po celé ploše podrážky, čímž se eliminuje ztráta energie, ke které dochází při deformaci podrážky u modelů se zvýšenou klenbou.

ETHZ ERIDE STUDIE (stupně) 10 0

12

34

56

78

91

01

11

21

*

Biomechanigg Research Inc. & Human Performance Laboratory University of Calgary • 2500 University Drive N.W. Calgary, Alberta • Canada T2N 1N4

eRide zvyšuje výkon běžce díky hladkému a stabilnímu průběhu běžeckého došlapu a odrazu. eRide technologie přináší rychlejší a efektivnější běh.

20

-10

6. Nízká hmotnost

31

41

51

61

71

81

92

02

1

konstrukce podrážky klasická konstrukce podrážky

-20 -30 -40 -50

Institut für Biomechanik Dr. S. Lorenzetti HCI E 355.1, CH-8093 Zürich

2013 KOLA 161 DOPLŇKY

eRide Flow je nová technologie zpracování podrážky, která vhodně doplňuje technologii eRide. Principem této technologie je použití rozdílných materiálů na podrážce tak, aby optimálně vedla nohu běžce při běžeckém kroku. Zpracování eRide Flow se mírně liší podle modelu.


SCOTT | BĚŽECKÉ BOTY

ERGOLOGIC FIT Svršek běžeckých bot SCOTT je tvořen kombinací konstrukce „mono-sock“ v přední části chodidla a pevné „kolébky“, zajišťující stabilitu a ochranu v oblasti paty a střední části chodidla. Tato unikátní konstrukce umožňuje maximální přizpůsobivost pro různé tvary chodidel a poskytuje pohodlné prostředí pro klenbu, prsty a ohybnou část chodidla. Oblast paty a střední části 1. Důmyslná konstrukce svršku v zadní a střední části boty je pohodlná a zároveň fixuje patu a klenbu chodidla. tato pevná část svršku je umístěna tak, aby nebránila správné funkci chodidla při došlapu a odrazu.

Mono-sock

Full ergologic fit

2. Přední část svršku bot je tvořená bezešvou „mono-sock“ technologií, která díky své flexibilitě přispívá ke správné funkci přední části chodidla. strečový panel pomáhá držet jazyk na svém místě a zajišťuje pohodlné nazouvání a vyzouvání.

3. Díky kombinaci použitých konstrukcí se podařilo dosáhnout optimálních vlastností boty na anatomicky správných částech chodidla.

Scott AeroFoam Na vývoji našich bot se významně podílejí samotní běžci, jejichž požadavkem je nízká hmotnost při zachování dobrých tlumících vlastností. Tlumení chrání pohybový aparát běžce a zvyšuje jeho výkonnost i v těch nejtěžších podmínkách. Při hledání vhodných materiálů s cílem snížení hmotnosti a zachování dobrých tlumících vlastností jsme se rozhodli nahradit „EVA“ materiál mezipodešve novým materiálem Scott Aerofoam. Díky tomu jsou nyní naše boty lehčí, lépe tlumí a mají dlouhou životnost.

LEHČÍ SCOTT AeroFoam je o 25 % lehčí*

*ve srovnání s tradičním EVA materiálem podrážek běžecké obuvi

SCOTT T2 Kinabalu Naše nejlehčí trailová bota vhodná pro závody i trénink v těžkém terénu. Vynikající ochrana v oblasti prstů, vysoká odolnost všech použitých materiálů. Technologie eRide pro podporu správného došlapu a vyšší stabilitu. Utra lehká podešev z materiálu Aero Foam. Členitá podrážka s vysokou přilnavostí.

LEPŠÍ SCOTT AeroFoam má o 50 % účinnější tlumící efekt při stejném hmotnostním zatížení *

Typ: Trailová Váha: 270 g / 250 g (pánský / dámský model) Rozdíl výšky podešve: 11 mm (pata - špička) Velikosti: pánské 41 - 48,5, dámské 35,5 - 43 CENA: 3 380 Kč / 130 €

2013 KOLA 162 DOPLŇKY

DLOUHÁ ŽIVOTNOST SCOTT AeroFoam má o 5 % nižší míru permanentní deformace *


SCOTT | BĚŽECKÉ BOTY

SCOTT T2C Evo Bota vhodná pro závody, tempový trénink i minimalistický styl běhu. Technologie eRide pro podporu správného došlapu a vyšší stabilitu. Ultra lehká podešev z materiálu Aero Foam.

SCOTT AF Trainer Typ: Výkonnostní Váha: 240 g / 220 g (pánský / dámský model) Rozdíl výšky podešve: 11 mm (pata - špička) Velikosti: pánské 41 - 48,5, dámské 35,5 - 43 CENA: 3 250 Kč / 125 €

Stabilní tréninková bota vhodná pro každodenní trénink. Technologie eRide pro podporu správného došlapu a vyšší stabilitu. Ultra lehká podešev z materiálu Aero Foam.

Typ: Tréninková / Volný čas Váha: 270 g Rozdíl výšky podešve: 8 mm (pata - špička) Velikosti: 38 - 47,5 CENA: 2 860 Kč / 110 €

Super lehké a pohodlné boty vhodné pro volný čas i zotavení po tréninku nebo závodě. Technologie eRide flow podporuje správný došlap a přirozenou práci nohou. Střih boty bez šněrování umožňuje pohodlné a rychlé obutí.

SCOTT FLOW LTD Super lehké a pohodlné boty vhodné pro volný čas i zotavení po tréninku nebo závodě. Technologie eRide flow podporuje správný došlap a přirozenou práci nohou.

Typ: Tréninková Váha: 250 g / 230 g (pánský / dámský model) Rozdíl výšky podešve: 11 mm (pata - špička) Velikosti: pánské 41 - 48,5, dámské 35,5 - 43 CENA: 3 380 Kč / 130 €

SCOTT Renew

2013 KOLA 163 DOPLŇKY

Typ: Tréninková / Volný čas Váha: 220 g Rozdíl výšky podešve: 8 mm (pata - špička) Velikosti: 38 - 47,5 CENA: 1 950 Kč / 75 €


ČESKÝ KATALOG KOLA A DOPLŇKY 2013  

český katalog SCOTT kola a dopňky

Advertisement