Page 1

1


KOLA&DOPLNKY ROZDĚLENÍ MTB

TwinLoc System ….................…… 6 – 7 Spark ……………………....................... 8 – 15 Spark 29 …………............……........... 16 – 19 Scale ………………..……...................... 20 – 27 Scale 29 ……………......................….. 28 – 31 Genius …………………........................ 32 – 33 Genius LT …………......................….. 34 – 35 Gambler ……………........................… 36 – 37 Voltage FR …………........................ 38 – 39 Voltage ………....……....................…. 40 – 43 Aspect …………...….....................…… 44 – 47 Aspect 29 ………..................….....… 48 – 49

4-5 6-49

CONTESSA 50-59

Contessa Race MTB ................. 50 – 51 Contessa Race Road ….............. 52 – 55 Contessa Sport …..…..............…… 56 – 57 Contessa Active …...….............…. 58 – 59

JUNIOR 60-65 ROAD 66-103

Grems ……......……………….............… 66 – 67 OTG ……………................………....…… 68 SUB …………………........…….............… 69 – 71 Sportster ………………...................... 72 – 75 Městská sada ……....................…… 76 – 77 Elektrokola …………....................…. 78 – 83 Venture ……………......................…… 84 – 85 Foil …………………........................……. 86 – 91 CR1 …………………….........................… 92 – 95 Speedster …………..............…......... 96 – 97 Metrix ………….........................……… 98 – 99 Plasma ………………........................... 100 – 101 Cyklokros …………........................… 102 – 103

OBUV 104-109 HelmY 110-115 baTOHY 116-117 BRÝLE 118-119 OBLEČENÍ 120-133 BĚŽECKÝ PROGRAM

134-145

INOVACE • TECHNOLOGIE • DESIGN Slogan naší firmy zcela jasně vystihuje skutečnou podstatu toho, co můžete očekávat od produktů značky Scott. Další rok usilovného vývoje přinesl celou řadu inovací a nových nápadů, které se v našich výrobních podmínkách následně staly realitou. To vše v kombinaci s perfekcionalismem nám vlastním přináší v letošní sezoně mnoho opravdu průlomových záležitostí. Ať už se jedná o zbrusu nový MTB Spark, který předefinoval limity v závodění a sportování na horském kole, nebo nový silniční Foil Aero Road Bike, jenž je již dnes skutečným milníkem v historii silniční cyklistiky. Svou unikátní konstrukcí nabízí optimální rovnováhu mezi aerodynamikou, tuhostí rámu a ultra nízkou vahou - a to jak pro profesionála světových stájí, tak pro rekreačního sportovce, vyžadujícího to nejlepší, co lze na trhu najít. Současnost poukazuje na fakt, že kolo jako takové se stává naprosto nezbytnou, ekologickou a efektivní formou cestování na planetě Zemi. Cyklistika roste ať už jako rekreační sport nebo na nejvyšší profesionální úrovni. Jsme hrdi na to, že přispíváme svým dílem k tomuto trendu jako jeden z největších leaderů a inovátorů na trhu. Bezpočet hodin, které my jako členové rodiny Scott trávíme na kole, jsou nedílnou součástí naší inspirace a motivace neustále posouvat hranice vývoje a inovace co nejdál. Zatímco ladíme naše produkty do největších detailů, klademe důraz na širokou nabídku kvalitních produktů, které poskytnou zábavu a jistotu ať už na silnici, triatlonové dráze, v horském průsmyku, nebo ve městě na ulici. Tento katalog Vám umožní nahlédnout do celého širokého spektra našich výrobků a technologií. Ať už jsou Vaše očekávání jakákoli, můžete si být jisti, že Scott opět nabízí skutečně perfektní, bezchybné výrobky pro všechny - od skutečných profesionálů až k rekreačním uživatelům. Šťastnou jízdu!


PREHLED KOL Firma Scott vyrábí jízdní kola pro všechna odvětví cyklistiky. Všechny pánské, dámské i dětské modely

Spark/Spark29

Scale/Scale29

Skvělá volba pro rychlé, ostře řezané a nerovné terény. Vhodné pro každodenní použití i pro výkonnostní jezdce. Obecně mají tyto modely vyšší zdvih, než nabízí konkurence, ovšem váhově jsou stále velice zajímavé.

Závodní horské kolo, které je navrženo pro maximální efektivitu a minimální hmotnost. Pro tento model je typický nižší zdvih přední vidlice a díky své konstrukci drží prvenství jako nejlehčí bike ve své třídě.

TRAIL RACING

RACING

voltage fr

voltage

Jak již označení napovídá, stojíme nyní tváří v tvář dokonale přizpůsobenému modelu pro Freeride, Park a Slopestyle. Tlumič pracuje v rozmezí zdvihu 130 – 180 mm a umožňuje celou řadu možností nastavení.

Kompletní řada modelu Voltage je ideální volbou pro Dirt a Street. Vysoce odolný rám, nepřehlédnutelný design a skvělé jízdní vlastnosti pro mistry svého řemesla.

DOWNHILL

DIRT

FREERIDE

STREET

CR1

speedster

Nápaditá koncepce v podobě výtečně navrženého rámu, který je schopen díky patentovanému systému SDS bez problémů pohlcovat vibrace vznikající v důsledku nerovností povrchu vozovky. Model pro nejširší spektrum silničních nadšenců, od „hobbíků“ po závodníky a maratonce.

Silniční řada se skvělou boční tuhostí rámu, vysokou akcelerační schopností a lehkostí v dlouhých stoupáních. Rychlý, pohodlný, snadno ovladatelný a cenově více než zajímavý model Scott Speedster je ideálním řešením pro krátké i dlouhé vyjížďky.

nabízejí výjimečný design a nejmodernější technologie ve své třídě.

Rozdělení ukazuje pět hlavních typů jízdních kol: horská, silniční, treková, dámská a dětská. Vybírejte od závodních a turistických modelů až po úžasné stroje určené pro ty nejtěžší sjezdy. Své vysněné jízdní kolo zcela jistě naleznete v našem katalogu!

NAVŠTIVTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY

www.scottsport.cz

RACING

MTB r oa d hybrid contessa J U NIOR

4

přehled kol

PERFORMANCE

PERFORMANCE

sportster

venture

Scott Sportster je velmi oblíbené univerzální kolo, které díky kvalitním komponentům, uzamykatelné vidlici a pohodlné sportovní geometrii vyniká při jízdě na asfaltových, lesních i šotolinových cestách. K rámu i vidlici lze rovněž jednoduchým způsobem připevnit tzv. městskou sadu - blatníky a nosný systém.

Na městském kole Venture se snadno dopravíte do práce či do školy a na praktickém nosiči pohodlně a bezpečně přepravíte vše potřebné. Tyto modely jsou dokonale přizpůsobeny dopravnímu využití, nechybí ani stylové blatníky, nosič či osvětlení.

PERFORMANCE

PERFORMANCE

CITY URBAN

CITY URBAN


Genius

Genius LT

Gambler WC

Celoodpružený model Scott Genius si lehce poradí s terénními maratony, dlouhými závody i s pohodovými vyjížďkami s přáteli. Systém TwinLoc nabízí nastavení zdvihu zadního tlumiče v rozsahu 0 / 95 / 150 mm.

Model z kategorie All Mountain se přizpůsobí jakémukoli terénu a je tou nejlepší volbou pro backcountry a big mountain. Nízká hmotnost rámu umožňuje snadnější zdolávání kopcovitých terénů. A sjezd? Pro model Genius LT žádný problém.

Sjezdový speciál, který nabízí nastavení zdvihu v rozmezí 190 - 215 mm. Tato kola jsou konstruována výhradně pro použití na závodních sjezdových tratích a exponovaných terénech. Hlavní důraz při výrobě je tedy kladen především na vysokou odolnost a snadnou ovladatelnost při jízdě.

TRAIL

TRAIL

FREERIDE

ALL MOUNTAIN

ALL MOUNTAIN / ENDURO

DOWNHILL

aspect

CYKLOKROS

foil

Sportovní řada pevných horských kol Aspect nabízí kvalitní duralový rám v moderním designu, nízkou hmotnost a především zajímavé cenové relace. Kola jsou díky své konstrukci velmi pohodlná, lehce ovladatelná, spolehlivá a v terénu vás překvapí svou hbitostí a vynikající obratností.

Scott Addict CX je v současnosti nejvyhledávanějším a zároveň nejlehčím cyklokrosovým kolem na světovém trhu. IMP3 technologie zpracování karbonových vláken zaručuje minimální hmotnost a vysokou pevnost rámu.

Závodní model Scott Foil je navržen pro profesionální týmy, které jsou schopny využít maximální efektivitu, dokonalou aerodynamiku a minimální váhu při jízdě na silnici.

TRAIL / ALLROUND

RACING

metrix

plasma

sub/otg

Konstrukce modelu Metrix využívá poznatky získané při výrobě závodních kol, ovšem výsledný produkt sází především na běžného cyklistu, který ocení rovný tvar řídítek a pohodlnou geometrii rámu.

Experti na karbon to opět dokázali! Nová Plasma3 je na světě díky využití vědeckého výzkumu aerodynamiky, kterým se zabývá již dlouhá léta skupina odborníků firmy Scott. Vždy budou rozhodovat cyklisté a jejich výkonnost, ovšem v disciplínách, kde často určují vítěze tisíciny vteřiny, je třeba využít tu nejlepší možnou technologii k cestě za vítězstvím!

Kolekce modelů Scott SUB představuje kola přímo určená pro pohyb ve městě, ideální na nákupy, dojíždění do zaměstnání, přesun na koupaliště či jiná sportoviště, a to vše ve stylových barvách, které vaše město doslova prozáří!

PERFORMANCE

FITNESS

RACING

TRIATHLON

CITY URBAN

ELEKTROKOLA

contessa

junior

Klasická jízdní kola E-Venture jsou doplněna o elektrický asistenční pohon. Pokud dojíždíte do zaměstnání, rekreačně sportujete a láká vás představa moderního dopravního prostředku – naše elektrokola jsou tu pro vás.

Projekt Scott Contessa, věnovaný výhradně ženám, sází na kombinaci nejnovějších módních prvků s prvotřídní technologií a nabízí modely jak pro závodní účely, tak pro pohodové vyjížďky do přírody.

I naše děti mají své sny a touží po právě takovém kole, jako má například Timo Pritzel, Nino Schurter či Florian Vogel. Proč ne! Scott nabízí celou řadu dětských modelů, které jsou od svých dospělých vzorů k nerozeznání.

MOUNTAIN

ROAD

PERFORMANCE

RACING

RACING

CITY URBAN

TRAIL

PERFORMANCE

JUNIOR

ALL MOUNTAIN

5


Patentovaná technologie TwinLoc nabízí možnost ovládání zadního tlumiče a přední vidlice přímo z řídítek! Pozice páčky „OTEVŘENO“ zajistí plný zdvih vhodný do nejtěžšího terénu. Jednoduchým přepnutím páčky do

pozice

„TRACTION“

omezíme

zdvih

zadního

tlumiče a získáme tak režim pro single traily, lehčí terén a výjezdy s perfektní přilnavostí zadního kola v záběru. U modelu Genius a Genius LT zůstává vidlice v  plném zdvihu, u modelu Spark se zdvih vidlice přivírá do Traction modu. Dalším přepnutím páčky do třetí polohy uzamkneme současně zadní tlumič i přední

Propojení s vidlicí

vidlici.

Propojení se zadním tlumičem

Žádné jiné kolo na světě nenabízí toto unikátní a velmi pohodlné ovládání zadního i předního tlumení přímo z řídítek!

JAK TWINLOC OVLIVŇUJE GEOMETRII? Přepnutím příslušného režimu tlumiče se zároveň mění i geometrie kola, což pro samotného cyklistu znamená tu nejlepší možnou pozici pro daný typ terénu.

1. GEOMETRIE - STOUPÁNÍ

2. GEOMETRIE – JÍZDA

3. GEOMETRIE – SJEZD

Vidlice zamčená

Vidlice plný zdvih (Genius / Genius LT)

Vidlice plný zdvih

Zadní tlumič zamčený

Vidlice režim Traction (Spark)

Zadní tlumič plný zdvih

Zadní tlumič omezený zdvih

Spark 26“ 120 mm Spark 29“ 100 mm Genius 150 mm Genius LT 185 mm

Režim Lockout

Režim Traction

Spark 26“ 85 mm Spark 29“ 70 mm Genius 95 mm Genius LT 110 mm

6

twinloc systém

Režim Full


Novinka: Režim Traction pro zadní tlumič i vidlici Patentovaný systém TwinLoc, použitý u modelu Scott Spark, přichází s další novinkou. Pomocí páčky, umístěné přímo na řídítkách, si nyní můžete zvolit zdvih nejen zadního tlumiče, ale nově také přední vidlice. Pro tento účel budou modely Spark osazeny novým typem vidlice Rock Shox DNA3, která byla exkluzivně vyrobena přímo pro firmu Scott. Pomocí jediné páčky získáváte absolutní kontrolu zadního i předního tlumení. Přední Zadní

3 mody, 1 páčka

Které modely nabízejí systém twinloc? Systém TwinLoc, dostupný u všech modelů řady Spark, Spark 29, Genius a Genius LT, je výsledkem spolupráce firmy Scott s výrobci Fox, Rock Shox a DT Swiss.

Spark 26

Spark 29

Genius

Genius LT

7


Spark

MAXIMUM (A)TRAKCE Díky na

zvýšenému

120

mm

zdvihu

získáváte

zadního

ideálního

tlumiče

partnera

na závody, maratony, dlouhé vyjížďky a celodenní zábavu. Systém TwinLoc zajišťuje ovládání zbrusu nového zadního tlumiče DT Swiss Nude2, díky kterému si můžete zvolit plný zdvih, režim Traction či Lockout. Vaše jízda, vaše volba – Scott Spark!

Prověřeno v závodech světového poháru - 1st Swiss championships - 2nd Swiss championships - 5th mt. st. anne

8

spark

S park R C


Jezdec: Florian Vogel, WC Mt. St. Anne

9


MAXIMUM A TRAKCE Představujeme vám koncept modelu Scott Spark 2012,

který

je

vybaven

zbrusu

novou

konstrukcí

rámu s přepracovanou geometrií a novým systémem

Zadní tlumič Nude2 Druhá generace zadního tlumiče Nude přináší jedinečnou výkonnost a nejmodernější technologie při zachování velice nízké hmotnosti. Tlumič pracuje v naprosté shodě s  patentovaným systémem TwinLoc a je použit u obou verzí 26‘‘ a 29‘‘.

Full & Traction Mode Nude2 Rear Shock

Nude2 v kompletně novém provedení s vylepšenou vzduchovou částí pružení. Tlumič je vybaven daleko progresivnějším a citlivějším systémem nežli jeho předchůdce. Oba režimy tlumení – Plný zdvih a Traction - mají rozdílné nastavení s ohledem na výšku zdvihu a působící síly. Když jsme sbírali data k  projektu Spark, počítali jsme také se  vstupními daty samotného jezdce včetně gyroskopického efektu při šlapání a jeho následném vlivu na tlumení. Simulovali jsme průběh šlapání a veškeré pohyby jezdce při jízdě v  terénu. Konkurenční systémy většinou počítají pouze se statickým systémem tlumení. My se mimo jiné orientujeme také na celkový pohyb samotného jezdce při jízdě.

tlumení. Pro vyznavače „Velkých kol“ navíc nabízíme Traction Mode

tento celoodpružený model v provedení 29‘‘.

Struktura rámu Nový koncept nabízí vyšší boční tuhost rámu a navýšení zdvihu ze 110 mm na 120 mm u 26‘‘ verze při zachování hmotnosti 1 830 g (velikost M). Verze 29‘‘ se dostává na 100 mm zdvihu při hmotnosti 1  850 g (velikost M). Nový tlumič Nude2 je nově konstruován s  daleko citlivějším a progresivnějším stylem tlumení v  obou režimech nastavení.

MAJA WLOSZCZOWSKA XC WORLD CHAMPION

Scott přichází do sezóny 2012 se zcela novým rámem, který přináší zejména zvýšení tuhosti. Toho bylo dosaženo zvětšením ložisek a jejich jiným uložením jak ve vahadle, tak hlavním čepu zadní stavby. Celkově rám posílil na tuhosti také díky novému tvarování hlavové pasáže, patek zadní stavby, uložení kotoučové brzdy či přidáním zpevňujícího můstku na horních vzpěrách zadní stavby. Stejně jako u modelů Scott Scale jsou bovdeny včetně ovládání tlumiče vedeny vnitřní strukturou rámu.

Zdvih

Podařilo se nám vrstvit karbonová vlákna nezávisle na procesu IMP, čímž jsme minimalizovali množství použitého materiálu a zároveň lépe využili jeho vlastnosti. V porovnání se svým předchůdcem je ve výsledku nový rám při stejné hmotnosti daleko pevnější. V oblasti středového složení jsme dosáhli snížení hmotnosti o 35 g a zvýšení boční tuhosti o 15 %. Kónická hlavová trubka je o 15 g lehčí při nárůstu pevnosti o 10 %. Vzpěry zadní stavby jsou opatřeny zpevňovacím můstkem, ovšem hmotnost této části se nezměnila. Zadní brzda je přímo uchycena do spodní části zadní stavby bez použití adaptéru brzdového třmenu. Středové složení je tvarováno pro standard PF BB 92 a podařilo se opět zvýšit pevnost této oblasti. Navýšení tuhosti a hmotnostní úspory u nového rámu Scott Spark se znatelně odrazí na výkonnosti jezdce. Hlavní čep jsme přesunuli vně  těla sedlové trubky a ložiska jsme umístili do navazující části zadní stavby. Průměr hlavního čepu jsme zvětšili o 5 mm. Napojení vahadla k  zadní části horní rámové trubky rovněž využívá zvětšené čepy a ložiska.

Rám IMP5 K výrobě rámu modelu Spark využíváme patentovanou technologii IMP5, která představuje unikátní zpracování karbonového materiálu. Horní, spodní, sedlová a hlavová trubka a středové složení jsou vyrobené v jedné fázi a všechny vrstvy jsou pečlivě skládány tak, aby byla zachována kvalita, odolnost, pevnost a maximální efektivita použitého materiálu.

10

spark

Výhody

Váhová úspora

Kónický tvar hlavové trubky

pevnost + 10 %

- 15 g

Středové složení PF 92

boční tuhost + 15 %

- 35 g

RÁM

Zadní stavba

zpevňující můstek pro navýšení tuhosti

-/+ 0 g

SAMOTNÝ RÁM ˇ TLUMICE ˇ RÁM VC. ˇ NUDE2 TLUMIC

IMP5 struktura rámu

vyšší tuhost, lepší rozložení tlaku

vyšší zdvih, stejná hmotnost

Přímé uchycení brzdiče

bez adaptéru, redukce vibrací

- 35 g

Vnitřní uložení bovdenů

eliminace poškození

-5g

IPatky IDS-SL

nový standard 142x12 mm náboj, volitelný rozměr 135 mm x 5 mm


Mono-U Link Nabízí váhovou úsporu a doplňuje přechodovou linii mezi rámem a zadní stavbou.

Nastavitelná výška středového složení a úhlu hlavové trubky Spark nabízí možnost nastavení geometrie pomocí excentru při uchycení tlumiče a vahadla. Jednoduchou změnou polohy excentru lze dosáhnout snížení či zvýšení polohy středového složení o 7 mm, čímž se zároveň mění úhel hlavové trubky v rozsahu 0.5 stupňů. Scott Spark je jediným XC / Maraton bike na trhu, který nabízí tyto unikátní vlastnosti.

Tvarované středové složení Středové složení je navrženo s ohledem na způsob napojení zadní stavby a využívá standardní rozměr PF BB 92, čímž zajišťuje maximální efektivitu přenosu síly při šlapání.

Přímé uchycení zadní brzdy Ušetřili jsme znatelnou část hmotnosti rámu díky eliminaci přídavného adaptéru pro uchycení zadního brzdového systému. Nově došlo k uchycení brzdového třmenu přímo ke spodní části zadní stavby.

Vidlice Rock Shox / DNA3 systém Zbrusu nové vlastnosti poskytuje vidlice vyvinutá ve spolupráci s firmou Rock Shox. Unikátní systém DNA3 nabízí tři mody tlumení, které lze jednoduchým způsobem ovládat přímo z řídítek pomocí páčky TwinLoc. Tato páčka dříve ovládala zdvih zadního tlumiče, přičemž vidlici bylo možné pouze zamknout. Nyní lze současně omezit zdvih zadního tlumiče i vidlice a oba systémy tlumení je možné také uzamknout. Scott Spark ve verzi 26‘‘ i 29‘‘ je jediné kolo na světě, které je vybaveno touto důmyslnou technologií.

Konická hlavová trubka Tvar hlavové trubky je nově konstruován pro zvýšení tuhosti, bezpečnosti a jistoty při jízdě.

Vnitřní uložení kabelů Umožňuje úsporu hmotnosti díky eliminaci objemné izolace kabeláže. Bovdeny zadní přehazovačky, systému TwinLoc a S3 E-type přední přehazovačky jsou nově vedeny vnitřkem rámové konstrukce.

Zvětšené čepy Navýšením průměru čepů jsme dosáhli zásadního zvýšení boční tuhosti rámu.

IDS-SL Vyměnitelné a nastavitelné patky IDS-SL v rozměrech 142 x 12 mm, 135 x12 mm a 135 x 5 mm. QR standardní zadní osa pro agresivnější a důraznější projetí zatáčky.

• VYŠŠÍ ZDVIH • VYŠŠÍ TRAKCE • VYŠŠÍ PEVNOST • VÍCE NASTAVENÍ • INTEGROVANÝ DESIGN

1830 g

včetně tlumiče

1850 g

včetně tlumiče

11


Spark Premium 9.8 kg Spark karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm, 1 600 gramů bez tlumiče Vidlice: Rock Shox SID WC RLT3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XTR, 30 rychlostí, XTR XC diskové brzdy, Ritchey karbonové prvky Kola DT Swiss Tricon S10-CL, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 166 400 Kč / 6 499 € Rám

Tlumení

Spark SL 8.8 kg Spark karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm, 1 600 gramů bez tlumiče Tlumení Vidlice: Rock Shox SID WC RLT3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX karbonové diskové brzdy, Ritchey Superlogic karbonová řídítka Kola DT Swiss XR-SL karbon, Schwalbe Furious Fred kevlarové pláště CENA 243 200 Kč / 9 499 € Rám

12

spark

Spark RC 9.7 kg Spark karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm, 1 600 gramů bez tlumiče Vidlice: Rock Shox SID WC RLT3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX karbonové diskové brzdy, Ritchey WCS karbonová řídítka Kola DT Swiss XR-RS karbon, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 153 600 Kč / 5 999 € Rám

Tlumení


Spark 30 11.2 kg Rám

Spark karbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Rock Shox SID RL3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR30, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 81 900 Kč / 3 199 € Tlumení

Spark 10 10.4 kg Spark karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm Vidlice: Rock Shox SID RL3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X0, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid 9RS karbonové diskové brzdy, Ritchey WCS karbonové prvky Kola DT Swiss XR10, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 115 200 Kč / 4 499 € Rám

Tlumení

Spark 20 10.9 kg Spark karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba, IDS-SL 12 mm Vidlice: Rock Shox SID RL3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 120 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy Kola DT Swiss XR20, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 97 300 Kč / 3 799 € Rám

Tlumení

13


Spark 35 11.3 kg Spark karbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Rock Shox Reba RL, Lockout, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 120 mm zdvih, TwinLoc Komponenty SRAM X9/X7, 20 rychlostí, SRAM S1000 kliky, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR30, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 66 600 Kč / 2 599 € Rám

Tlumení

14

spark

Jezdec: Thomas Frischknecht


Spark 40 11.8 kg Spark slitina 6061 DB, kónická hlavová trubka Vidlice: Rock Shox Reba RL, Lockout, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 120 mm zdvih, TwinLoc Komponenty Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola Scott Pro / Shimano FH-M525SL náboje, DT Swiss 445d ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 61 500 Kč / 2 399 €

Spark slitina 6061 DB Vidlice: Rock Shox Recon Gold RL, Lockout, hliníkový krk, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 120 mm zdvih, TwinLoc Komponenty Shimano XT/SLX, 30 rychlostí, Avid Elixir 3 diskové brzdy Kola Scott Comp / Shimano FH-M525 náboje, Alex XC-44 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 51 200 Kč / 1 999 €

Spark 60 13.2 kg

Spark 70 13.6 kg

Rám

Spark 50 12.4 kg

Tlumení

Spark slitina 6061 DB Tlumení Vidlice: Rock Shox Recon Silver RL, Lockout, hliníkový krk, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 120 mm zdvih, TwinLoc Komponenty Shimano SLX / Deore, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC-44 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 43 500 Kč / 1 699 € Rám

Rám

Tlumení

Spark slitina 6061 DB Vidlice: Rock Shox XC 32 TK, Lockout, hliníkový krk, 120 mm zdvih Tlumič: X-Fusion E1 RL, Lockout, 120 mm zdvih Komponenty Shimano SLX / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC-44 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 35 900 Kč / 1 399 € Rám

Tlumení

15


Spark29 VELKA KOLA NIZKA HMOTNOST Toužili jste po něm? Tady je! Zbrusu nový Spark 29‘‘ se zdvihem

zadního tlumiče 100 mm se stává vaším novým partnerem pro těžké maratony, seriály závodů či celodenní zábavu. Systém TwinLoc spolehlivě ovládá vidlici a tlumič DT Swiss Nude2 a nabízí volbu mezi režimy Full Travel, Traction a Lockout.

Prověřeno v závodech světového poháru

Spark 29 RC 10.4 kg Spark 29 karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm, 1 640 gramů bez tlumiče Vidlice: Rock Shox SID 29 RLT3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 100 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 70 – 100 mm, TwinLoc Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX WC karbonové diskové brzdy, Ritchey WCS karbonové prvky Kola DT Swiss XR-RS29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 153 600 Kč / 5 999 € Rám

Tlumení

16

spark 29


Jezdci: Florian Vogel, Nino Schurter

17


Spark 29 Pro 11.1 kg Spark 29 karbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, IDS-SL 12 mm, hliníková zadní stavba Tlumení Vidlice: Rock Shox SID 29 RLT3, DNA3 se třemi režimy tlumení, 100 mm zdvih Tlumič: Scott Nude2, 0 – 70 – 100 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X0 / X9, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, SRAM karbonové kliky, Avid 9RS karbonové diskové brzdy Kola DT Swiss XR29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 94 700 Kč / 3 699 € Rám

18

spark 29

Jezdec: Thomas Frischknecht


Spark 29 Expert 11.5 kg Spark 29 karbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Rock Shox Reba 29 RL, Lockout, 100 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 100 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR39, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 €

Spark 29 slitina 6061 DB, kónická hlavová trubka Vidlice: Rock Shox Reba 29 RL, Lockout, 100 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 100 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola Scott Pro / Shimano FH-M525SL náboje, Alex XC-49 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 58 900 Kč / 2 299 €

Spark 29 Team 13.2 kg

Spark 29 Comp 13.7 kg

Rám

Spark 29 Elite 12.4 kg

Tlumení

Spark 29 slitina 6061 DB Tlumení Vidlice: Rock Shox Recon Silver 29 RL, Lockout, hliníkový krk, 100 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210 ABS, Lockout, 100 mm, TwinLoc Komponenty Shimano SLX / Deore, 30 rychlostí, Avid Elixir 1 diskové brzdy Kola Scott Team / SRAM MTH 306 náboje, Alex XC-49 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 51 200 Kč / 1 999 € Rám

Rám

Tlumení

Spark 29 slitina 6061 DB Vidlice: Rock Shox XC 32 29 TK, Lockout, hliníkový krk, 100 mm zdvih Tlumič: X-Fusion E1 RL, Lockout, 100 mm Komponenty Shimano SLX / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC-49 diskové ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 38 400 Kč / 1 499 € Rám

Tlumení

19


Scale

899

DOKONALOSTI Méně než 899 gramů hmotnosti rámu řadí model Scott Scale mezi nejlehčí MTB rámy, jaké byly kdy vyrobeny. Závodní speciál světového šampiona Nino Schurtera, který se významně podílel na jeho vývoji. Experti na karbon vzali nejlehčí karbonový bike na světě a vytvořili nový, ještě lepší…ještě lehčí!

Nově koncipovaný rám využívá patentovanou technologii IMP3, kónický tvar hlavové trubky, SDS systém tvarování zadní stavby a osvědčený rozměr středového složení PF BB 30 pro dokonalý přenos síly uvnitř rámu o hmotnosti méně než 899 gramů. Scott Scale je vaší zkratkou na stupně vítězů!

S cale R C

Prověřeno v závodech světového poháru - 1st pietenmauitzburg - 2nd mt. st. anne - 2nd windham

20

scale


Světový šampion Nino Schurter konzultoval s inženýry firmy Scott, jaké jsou základní priority ve vývoji nové generace modelu Scale a zda by bylo možné vylepšit pružnost a poddajnost pevné konstrukce rámu. „Při závodech mají jezdci jedinou šanci na odpočinek při sjezdech. Jelikož závodníci nesedí v sedle, ale raději jedou ve stoje, je opravdu velice důležité, aby byla zadní část kola co nejpohodlnější,“, poznamenal Schurter. Jeho komentáře inspirovaly odborníky k myšlence zaměřit se více na zadní stavbu rámu a pokusit se o komfortnější a pružnější konstrukci.

high

medium

low

„SDS Systém znatelně absorbuje nežádoucí vibrace a zadní stavba perfektně plní svůj účel,“, komentuje výsledek práce Nino Schurter. Scott vyvíjí u modelů CR1 a Scale originální zploštělý tvar trubek zadní stavby, u kterých během jízdy dochází k tzv. kontrolované deformaci – pružení. Scott Scale nabízí vynikající reakční vlastnosti při sprintech, zrychlení a zároveň pohodlí při těžkých stoupáních a sjezdech.

Jezdec: Nino Schurter, WC Mt. St. Anne

21


Scale SL 7.46 kg Scale karbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system, integrovaná sedlová objímka, hmotnost rámu 899 g Tlumení DT Swiss XRC 100 Race, celokarbonová, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX WC karbonové diskové brzdy Kola DT Swiss XR-SL karbon, Schwalbe Furious Fred kevlarové pláště CENA 243 200 Kč / 9 499 € Rám

22

scale

Jezdec: Nino Schurter, WC Offenburg


Scale Premium 8.8 kg

Scale RC 8.7 kg

Scale karbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Tlumení Rock Shox SID XX, 100 mm zdvih, Xloc lockout - ovládání z řídítek Komponenty Shimano XTR, 30 rychlostí, XTR XC diskové brzdy, Ritchey WCS karbonové prvky Kola DT Swiss Tricon S10-CL, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 145 900 Kč / 5 699 €

Rám

Scale 10 9.3 kg

Scale 20 9.8 kg

Rám

Scale karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Tlumení Rock Shox SID RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM X0, 20 rychlostí, Avid 9RS karbonové diskové brzdy, Ritchey WCS karbonové prvky Kola DT Swiss XR10, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 102 400 Kč / 3 999 € Rám

Scale karbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system, hmotnost rámu 899 g Tlumení DT Swiss XRM -100, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX karbonové diskové brzdy, Ritchey WCS karbonové prvky Kola DT Swiss XR-RS, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 135 700 Kč / 5 299 €

Scale karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Rock Shox SID RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy Kola DT Swiss XR20, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

Tlumení

23


24


Scale 30 9.9 kg Scale karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Rock Shox Reba RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR30, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 63 900 Kč / 2 499 € Rám

Tlumení

Scale 35 10 kg Scale karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Rock Shox Reba RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM X9 / X7, 20 rychlostí, SRAM S1000 kliky, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR30, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 56 300 Kč / 2 199 € Rám

Tlumení

25


Scale 50 11.4 kg Scale slitina 6061 superlehký rám, PM disk patky Rock Shox Recon TK, hliníkový krk, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, Shimano FC-M552 kliky, Shimano BR-M505 diskové brzdy Kola Scott Comp / Shimano FH-M525 náboje, DT Swiss 445d ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 33 300 Kč / 1 299 € Rám

Tlumení

Scale 40 11 kg Scale slitina 6061 superlehký rám, PM disk patky Tlumení Rock Shox Reba RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola Scott Pro / Shimano FH-M525SL náboje, DT Swiss 445d ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 40 900 Kč / 1 599 € Rám

Scale 60 12 kg Scale slitina 6061 superlehký rám, PM disk patky Tlumení Rock Shox Recon Silver TK, hliníkový krk, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano FC-M552 kliky, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team / Shimano FH-RM66 náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 28 200 Kč / 1 099 € Rám

26

scale

Druhá barevná varianta


Scale 70 12.4 kg Scale slitina 6061 superlehký rám, PM disk patky Rock Shox XC 30 TK, hliníkový krk, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano SLX / Deore, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team / Shimano FH-RM35 náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Tlumení

Scale 80 13.3 kg Scale slitina 6061 DB Suntour XCR LO, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team / Shimano FH-RM35 náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Tlumení

27


Scale 29 Pro 10.2 kg Scale 29 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system, hmotnost rámu 949 g Tlumení Rock Shox SID 29 RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM X0 / X9, 20 rychlostí, dvoupřevodník 38 / 24 zubů, SRAM karbonové kliky, Avid 9RS karbonové diskové brzdy Kola DT Swiss XR29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

28

scale 29

Jezdec: Florian Vogel, WC Offenburg


Scale29

DEVETSET CTYRICET DEVITKA

Scott Scale 29 patří mezi nejlehčí 29‘‘ karbonová kola s pevným rámem na světě. Při výrobě konstruktéři využili IMP3 technologii zpracování karbonových vláken, SDS systém tvarování trubek zadní stavby, PF BB92 karbonové středové složení a získali rám vážící pouhých 949 gramů. Chcete-li nejlehčí 29‘‘ kolo na trhu, zvolte model Scott Scale 29.

Scale 29 RC 9.5 kg Scale 29 karbon, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system, hmotnost rámu 949 g Tlumení DT Swiss XMM -100, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty SRAM XX, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid XX WC karbonové diskové brzdy Kola DT Swiss XR-RS29, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 127 900 Kč / 4 999 € Rám

Prověřeno v závodech světového poháru 29


Scale 29 Expert 10.7 kg Scale 29 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Rock Shox Reba 29 RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola DT Swiss XR39, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 58 900 Kč / 2 299 €

Rám

Scale 29 Team 12.5 kg

Scale 29 Comp 13 kg

Rám

Scale 29 Elite 11.6 kg

Tlumení

Scale 29 slitina 6061, superlehký rám Tlumení Rock Shox XC 32 TK 29, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano SLX / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team / Shimano FH-RM66 náboje, Alex XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 28 200 Kč / 1 099 € Rám

Scale 29 slitina 6061, superlehký rám Rock Shox Reba 29 RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, Shimano FC-M552 kliky, Avid Elixir 3 diskové brzdy Kola Scott Comp / Shimano FH-M529 náboje, DT Swiss 485d ráfky, Schwalbe Rocket Ron kevlarové pláště CENA 40 900 Kč / 1 599 € Tlumení

Scale 29 slitina 6061, superlehký rám Suntour XCR 29 LO, hliníkový krk, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano SLX / Alivio, 27 rychlostí, Tektro Draco hydraulické diskové brzdy Kola Scott Team / SRAM MTH 306 náboje, Alex XC-49 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 21 800 Kč / 849 € Rám

Tlumení

31


Genius KDYKOLI KAMKOLI Celoodpružený model Scott Genius si lehce poradí s terénními maratony, dlouhými závody i s  pohodovými vyjížďkami do přírody. Díky IMP4 technologii zpracování karbonu získáváme ultralehký a vysoce odolný rám, jehož hmotnost je úžasných 1 840 gramů. Výkonný a osvědčený tlumič Equalizer2 nabízí jezdci volbu tří stupňů zdvihu (0 – 95 – 150 mm), které lze snadno měnit jednoduchým přepnutím páčky TwinLoc, umístěné přímo na řídítkách.

TWINLOC TECHNOLOGIE Patentovaná technologie TwinLoc nabízí možnost ovládání jak zadního tlumiče, tak uzamčení přední vidlice přímo z řídítek. Jezdec se může plně

Genius 10 11.5kg Genius karbon, HMX karbonová vlákna, IMP4 technologie, hmotnost rámu 1 840 g Tlumení Vidlice: Fox 32 Talas FIT RL, 0-120-150 mm zdvih, 15 mm pevná osa Tlumič: Equalizer2, zdvih 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X0, 20 rychlostí, dvoupřevodník 39 / 26 zubů, Avid 9RS karbonové diskové brzdy, Syncros FL karbonové prvky Kola DT Swiss XR-15, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 132 900 Kč / 5 199 € Rám

32

GENIUS

věnovat řízení, zatímco jednoduchým přepínáním páčky volí režim tlumiče Scott Equalizer2 TC (0 – 95 – 150 mm).


Genius 20 12.2 kg

Genius 30 12.3 kg

Genius karbon, HMF karbonová vlákna, IMP4 technologie, hliníková zadní stavba Tlumení Vidlice: Fox 32 Talas FIT RL, 0-120-150 mm zdvih, 15mm pevná osa Tlumič: Equalizer2, zdvih 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy Kola DT Swiss XR-25, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 102 400 Kč / 3 999 €

Genius karbon, HMF karbonová vlákna, IMP4 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Fox 32 Talas RL, 0-120-150 mm zdvih Tlumič: Equalizer2, zdvih 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X9 / X7, 30 rychlostí, Avid Elixir 7 diskové brzdy Kola DT Swiss XR-35, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 92 200 Kč / 3 599 €

Genius 40 12.5 kg

Genius 50 12.9 kg

Rám

Genius slitina 6061 CB Tlumení Vidlice: Fox 32 Talas RL, 0-120-150 mm zdvih Tlumič: Equalizer2, zdvih 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT / SLX, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 5S diskové brzdy Kola Scott Pro / DT Swiss 370 náboje, DT Swiss 465d ráfky, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

Rám

Tlumení

Genius slitina 6061 CB Vidlice: Fox 32 Talas RL, 0-120-150 mm zdvih Tlumič: Equalizer2, zdvih 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano FC-M552 kliky, Avid Elixir 3 diskové brzdy Kola Scott Comp / Shimano FH-M525 náboje, Alex XC-55 ráfky, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 63 900 Kč / 2 499 € Rám

Tlumení

33


GeniusLT ALL MOUNTAIN

OPET NOVY ROZMER Zkratka označení LT je výraz pro Long Travel, neboli vyšší zdvih zadního tlumiče. Model Genius LT ocení obzvláště milovníci těžších terénů, zejména sjezdů, ovšem pokud jde o zdolávání kopcovitých tratí, ani stoupání není pro tohoto krasavce žádný problém. Tlumič Equalizer3 pracuje ve třech modech tlumení Lockout – 110 – 185 mm, které je možné snadno regulovat přímo z řídítek pomocí páčky TwinLoc. TWINLOC TECHNOLOGIE Patentovaná technologie TwinLoc nabízí možnost ovládání jak zadního tlumiče, tak uzamčení přední vidlice přímo z řídítek. Jezdec se může plně věnovat řízení, zatímco jednoduchým přepínáním páčky volí režim tlumiče Scott Equalizer3 (0 – 110 – 185 mm).

Genius LT 10 13.6 kg Genius LT karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba, patky IDS SL 12 mm, 2 280 gramů Tlumení Vidlice: Fox 36 Talas 180 FIT, 0-140-180 mm zdvih Tlumič: Equalizer3, zdvih 0-110-185 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X0, 20 rychlostí, dvoupřevodník 38 / 24 zubů, Avid 9RS karbonové diskové brzdy, Rock Shox Reverb nastavitelná sedlovka Kola DT Swiss AM 10, Schwalbe Hans Dampf EVO kevlarové pláště, Snake Skin CENA 153 600 Kč / 5 999 € Rám

34

genius lt


Genius LT 30 14.3 kg Genius LT slitina 6061 CB, patky IDS SL 12 mm Vidlice: Rock Shox Lyrik RLR, 0-140-180 mm zdvih Tlumič: Equalizer3, zdvih 0-110-185 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X9, 30 rychlostí, XT kliky, Avid Elixir 7 diskové brzdy, Kind Shock KS i950 nastavitelná sedlovka Kola Scott AM / SRAM X9 náboje, Alex AM-44 ráfky. Schwalbe Hans Dampf EVO kevlarové pláště, Snake Skin CENA 92 200 Kč / 3 599 € Rám

Tlumení

Genius LT 20 13.9 kg

Genius LT 40 14.2 kg

Rám

Genius LT slitina 6061 CB, patky IDS SL Vidlice: Rock Shox Lyrik RLR, 0-140-180 mm zdvih Tlumič: Equalizer3, zdvih 0-110-185 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Avid Elixir 3 diskové brzdy Kola Scott AM / Shimano FH-M525 náboje, Alex AM-44 ráfky. Schwalbe Hans Dampf kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 €

Genius LT karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie, hliníková zadní stavba, patky IDS SL 12 mm Tlumení Vidlice: Rock Shox Lyrik RLR, 0-140-180 mm zdvih Tlumič: Equalizer3, zdvih 0-110-185 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X9 / X7, 30 rychlostí, Avid Elixir 7 diskové brzdy, Rock Shox Reverb nastavitelná sedlovka Kola DT Swiss AM 20, Schwalbe Hans Dampf EVO kevlarové pláště, Snake Skin CENA 109 900 Kč / 4 299 €

Rám

Tlumení

35


Gambler

S VETREM O ZAVOD Scott

Gambler

je

přizpůsobivé

a

koncepčně

veli-

ce precizně navržené kolo pro Downhill a Freeride. Své by mohli o tomto skvělém stroji vypovědět členové DH Teamu Scott11, kteří s jeho pomocí získávají cenné vavříny na světových soutěžích. Modely Gambler jsou určeny do vysoce náročného terénu. Hlavní důraz při jejich výrobě je tedy kladen především na vysokou odolnost a snadnou ovladatelnost při jízdě.

Prověřeno v závodech světového poháru

- 1st leogang - 2nd windham - 5th windham - 2nd mt. st. anne -3rd fort william

36

gambler

Jezdci: Fabien Pedemanaud / Floriane Pugin, WC Leogang


Nová geometrie: Optimalizovaná geometrie pro závody světového poháru! Nižší, delší a lehčí

-200gr

2010 geometrIE 2012 GeometrIE

Sedlovka Menší průměr sedlovky 31.6 mm

Můstek zadní stavby Větší prostor pro pláště Nyní možno připojit 10 mm IDS patky

Nové W. C. Vahadlo Nový zdvih zadního tlumiče 210 mm Rafinovaná kinematika pro závodní účely

Gambler WC20 18.9 kg Gambler slitina 7005, vyměnitelné patky IDS, 12 mm pevná osa Vidlice: Rock Shox Boxxer RC, 203 mm zdvih, Tlumič: Fox VAN RC, až 215 mm zdvih Komponenty SRAM X7 / X5, 9 rychlostí, Avid Elixir 5S diskové brzdy, Truvativ Hussefelt DH 1.1 kliky, E-13 napínák řetězu, sedlo Prologo Kola Scott Comp 20 mm / Scott DHL 12 mm náboje, Alex FR32 ráfky, Schwalbe Muddy Mary / Wicked Will DH pláště CENA 81 900 Kč / 3 199 € Rám

Tlumení

Gambler WC10 18.5 kg Gambler slitina 7005, karbonová část zadní stavby, patky IDS 12 mm, super pevný DH rám Tlumení Vidlice: Fox 40 RC2 FIT, titanová pružina, 203 mm zdvih, Tlumič: Fox DHX RC4, až 215 mm zdvih Komponenty Shimano Saint, 9 rychlostí, E-13 LG-1 napínák řetězu, Prologo sedlo Kola Scott Pro 20 mm / DT Swiss FR-350 12 mm náboje, DT Swiss EX500 ráfky, Schwalbe Muddy Mary / Wicked Will DH pláště CENA 166 400 Kč / 6 499 € Rám

Přímé uchycení tlumiče

Váhová úspora:

Nižší hmotnost o více než 200 g

Delší tlumič 10.5‘‘: Vyšší záběr – 89 mm (dříve 76 mm), snížení tlaku na těsnící spoje tlumiče. Kvalitnější způsob tlumení. Uchycení přímo do rámu.

2012

2010

37


Voltage FR

VSESTRANNE

NADANY Jak již označení napovídá, stojíme nyní tváří v tvář dokonale přizpůsobenému modelu pro Freeride, Park a Slopystyle. Celoodpružený model Voltage FR nabízí zdvih 160 – 180 mm s celou řadou možností nastavení.

Voltage FR10 16.7 kg Voltage FR slitina 6061, vyměnitelné patky IDS, 12 mm pevná osa Tlumení Vidlice: Fox 36 VAN FIT RC2, 180 mm zdvih Tlumič: Fox DHX RC2, 160 – 180 mm zdvih Komponenty SRAM X9, 10 rychlostí, Avid Code R diskové brzdy, Truvativ Descendent DH 1.1 kliky, E-13 LG1 napínák řetězu Kola Scott Pro 20 mm / Scott DHL 12 mm náboje, DT Swiss FR600 ráfky, Schwalbe Big Betty DH pláště CENA 92 200 Kč / 3 599 € Rám

38

voltage fr


Voltage FR20 17.9 kg Voltage FR slitina 6061, vyměnitelné patky IDS, 12 mm pevná osa Rock Shox Domain RC, 200 mm zdvih Tlumič: Fox VAN R, 160 – 180 mm zdvih Komponenty SRAM X7 / X5, 9 rychlostí, Avid Elixir 5S diskové brzdy, Truvativ Hussefelt 1.0 kliky, Scott DM představec, E-13 napínák řetězu Kola Scott Comp 20 mm / Scott DHL 12 mm náboje, Alex FR32 ráfky, Schwalbe Big Betty DH pláště CENA 58 900 Kč / 2 299 € Rám

Tlumení

Voltage FR30 16.8 kg Voltage FR slitina 6061, vyměnitelné patky IDS Rock Shox Domain, 180 mm zdvih, Tlumič: Marzoschi coil R, 150 – 170 mm zdvih Komponenty SRAM X5 / X4, 8 rychlostí, Avid Elixir 1 diskové brzdy, Truvativ Ruktion 1.0 kliky, E-13 napínák řetězu Kola Scott Comp 20 mm / Scott DC-22 náboje, Alex FR32 ráfky, Schwalbe Big Betty FR pláště CENA 43 500 Kč / 1 699 € Rám

Tlumení

39


40

voltage

Jezdec: Timo Pritzel


Voltage Model Voltage je synonymem pro freeridový život v ulicích města. Jeho masivní rám a svižná geometrie umožňují provádět jakékoli triky s lehkostí a jistotou. Výběrem špičkových doplňků a komponentů je garantována vysoká bezpečnost, stabilita a dlouhá životnost napříč modelovou řadou Scott Voltage.

Voltage JR 24 TMO 13.1 kg Voltage D-frame 24‘‘, slitina 6061, vyměnitelné patky IDS, zkrácená zadní stavba Tlumení RST Dirt, 60 mm zdvih Komponenty Cro-mo 3 BMX kliky, Scott FR řídítka, Tektro Novela mechanické diskové brzdy CENA 12 800 Kč / 499 € Rám

Voltage YZ TMO 12.5 kg Voltage A-frame, slitina 6061, IDS singlespeed patky, ultra krátká zadní stavba s vylepšenou geometrií Tlumení Rock Shox Argyle R, 100 mm zdvih Komponenty Avid Elixir 1 diskové brzdy, Cro-mo 2 BMX kliky KOLA Scott Comp 20 mm / Scott DC-52 singlespeed náboje, Alex Atmosfair FR30 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA 38 400 Kč / 1 499 € Rám

41


Voltage YZ 0.1 13.5 kg Voltage B-frame, slitina 6061 Marzocchi Dirt Jumper, 100 mm zdvih Komponenty Tektro Draco hydraulické diskové brzdy, Cro-mo 3 BMX kliky, Scott Pivotal sedlo Kola Scott DC 20 / Scott DC-42 singlespeed náboje, Alex FR30 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Tlumení

Voltage YZ 0.2 13.5 kg Voltage D-frame, slitina 6061 RST Dirt Jump, 80 mm zdvih Komponenty Tektro Novela mechanické diskové brzdy, Samox Cro-mo 3 BMX kliky, Scott Pivotal sedlo Kola Scott DC 20 / Scott DC-42 singlespeed náboje, Alex DP20 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA 15 400 Kč / 599 € Rám

Tlumení

42

voltage

Jezdec: Felix Rosendahl


Voltage YZ 10 14.2 kg Voltage C-frame, slitina 6061 Suntour XCM V3, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Alivio / Acera, 24 rychlostí, Tektro SCT-01 hydraulické diskové brzdy Kola Scott DC-19 / SRAM MTH 306 náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA 15 400 Kč / 599 €

Rám

Voltage YZ 30 14.9 kg

Voltage YZ 40 14.2 kg

Rám

Rám

Rám

Voltage YZ 20 14 kg

Tlumení

Voltage C-frame, slitina 6061 Tlumení Suntour XCT V4, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera / Altus, 21 rychlostí, Tektro Novela mechanické diskové brzdy Kola Scott DC-19 / Scott DC-31 náboje, Araya TX-633 ráfky, Kenda K905 pláště CENA 11 800 Kč / 459 €

Voltage C-frame, slitina 6061 Suntour XCM V3, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera / Altus, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy Kola Scott DC-51 / Shimano FH-RM35 CL náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Table Top pláště CENA 12 800 Kč / 499 € Tlumení

Voltage C-frame, slitina 6061 Suntour XCT V2, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera / Altus, 21 rychlostí, Tektro V-brzdy Kola Scott FM-21 / Scott FM-31 náboje, Araya TX-633 ráfky, Kenda K905 pláště CENA 10 300 Kč / 399 € Tlumení

43


ASPECT VSEUMEL

Aspect 10 12.4 kg Aspect slitina 6061 DB Rock Shox Recon Silver TK, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy Kola Scott Comp-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 25 600 Kč / 999 € Rám

Tlumení

44

aspect

Aspect 20 13.2 kg Aspect slitina 6061 DB Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy Kola Scot Comp-CL / Shimano RM35-CL náboje, Alex XC44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Tlumení


Model Aspect s velmi zdařilou geometrií a nízkou hmotností osloví zejména sportovního cyklistu, který si chce užít jízdu v každém terénu. Mírný sloping rámové trubky vede k pohodlí při jízdě i nasedání. Úhlové provedení hlavové trubky a sedla zajistí citlivé ovládání, obratnost a přesné řízení. Rám kola Aspect nabízí dlouhou životnost a komfort.

Aspect 20 Druhá barevná varianta

45


Aspect 30 V-brake 13.6 kg Aspect slitina 6061 Vidlice: Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / Shimano FH-RM70 náboje, Alex ACE24 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 13 900 Kč / 549 € Rám

Tlumení

Druhá barevná varianta

Aspect 30 13.8 kg Aspect slitina 6061 Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Tektro SCH-01 hydraulické diskové brzdy Kola Scott Team / SRAM MTH-306 náboje, Alex XC-44 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 15 400 Kč / 599 € Rám

Tlumení

46

aspect


Druhá barevná varianta

Aspect 60 13.9 kg Aspect slitina 6061 Suntour XCT-V4, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera, 21 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / FM31 náboje, Araya TX-633 ráfky, Scott Ozon pláště CENA 9 700 Kč / 379 € Rám

Tlumení

Aspect 40 14.3 kg Aspect slitina 6061 Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Araya TX-633 ráfky, Scott Ozon pláště CENA 12 800 Kč / 499 € Rám

Tlumení

Druhá barevná varianta

Aspect 50 14 kg Aspect slitina 6061 Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / Shimano FH-RM30 náboje, Araya TX-633 ráfky, Scott Ozon pláště CENA 10 900 Kč / 429 € Rám

Tlumení

47


ASPECT29 VELKA KOLA VELKY KOMFORT

Sportovně turistické modely Aspect 29 jsou perfektní na delší vyjížďky, přičemž velká kola ušetří jezdci potřebnou energii a nabídnou vyšší jízdní stabilitu, výbornou průchodnost terénem a menší valivý odpor.

48

aspect 29


Aspect 29 Tour 14.4 kg Aspect 29 slitina 6061 Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35-CL náboje, Araya DS-700 (29) ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA 13 900 Kč / 549 € Rám

Tlumení

E-Aspect 29 20.8 kg Aspect 29 slitina 6061 Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout E-drive systém Bosh 36v /250 w Mechatronic system Komponenty Shimano XT, 27 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy Kola Scott Comp-CL / Shimano FH-529 náboje, Araya DS-700 (29) ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA 66 600 Kč / 2 599 € Rám

Tlumení

Aspect 29 Sport 13.7 kg Aspect 29 slitina 6061 Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy Kola Scott Comp-CL / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-700 (29) ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA 19 200 Kč / 749 € Rám

Tlumení

Aspect 29 Trail 13.7 kg Aspect 29 slitina 6061 Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / Shimano FH-RM30-CL náboje, Araya TX-733 (29) ráfky, Impact Outpac pláště CENA 11 800 Kč / 459 € Rám

Tlumení

49


PRO AKTIVNÍ ŽENY Není žádnou novinkou, že jízda na kole a sport všeobecně, hraje v životě aktivní ženy velkou roli. Kompletní dámská kolekce produktů Scott Contessa nabízí veškeré vybavení pro závodně, sportovně i rekreačně zaměřené cyklistky.

TWINLOC TECHNOLOGIE Všechny modely celoodpružených kol z řady Contessa jsou vybaveny systémem TwinLoc. Ovládání je umístěno přímo na řídítkách a lze jej snadno přepínat palcem jedné ruky, podobně jako při ovládání přehazovačky. Během jízdy lze zvolit dle potřeby jeden ze tří stupňů nastavení příslušného tlumiče a zároveň ovládat tlumení přední vidlice.

50

contessa

Jezdec: Annette Keller


Contessa Scale RC 9.9 kg Scale karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Rock Shox SID RL, 100 mm zdvih, ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy Kola DT Swiss XR20 náboje, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

Tlumení

Contessa Spark RC 10.9 kg Spark karbon hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Rock Shox SID RL3, 120 mm zdvih, 3 režimy tlumení Tlumič: Scott Nude2 TC, 0 – 85 – 120 mm, TwinLoc Komponenty Shimano XT, 30 rychlostí, Shimano XT diskové brzdy Kola DT Swiss XR20 náboje, Schwalbe Rocket Ron EVO kevlarové pláště CENA 97 300 Kč / 3 799 € Rám

Tlumení

51


Contessa CR1 Team 7.94 kg

20 SPEEDCD

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system Vidlice HMF karbon, karbonový krk Komponenty Shimano 105, Ritchey Pro karbonová sedlovka Kola Mavic Aksium náboje, Continental Ultra Race Fold pláště CENA 51 200 Kč / 1 999 € Rám

Contessa Foil 7.34 kg

FOIL Carbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie HMF karbon, karbonový krk Komponenty Shimano Ultegra nový model Kola Mavic Cosmic Elite, Continental Ultra Race Fold pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

20 SPEED CD

Vidlice

52

contessa


53


Contessa Speedster 25 9.08 kg Rám

30 SPEED

Speedster slitina 6061 DB Speedster karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Tiagra nový model, 10 rychlostí Kola Scott Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 25 600 Kč / 999 € Vidlice

Contessa CR1 Comp 8.42 kg

20 SPEED CD

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS – shock damping system HMF karbon, karbonový krk Komponenty Shimano Tiagra nový model, 10 rychlostí, karbonová sedlovka Kola Mavic Aksium náboje, Continental Ultra Race Fold pláště CENA 43 500 Kč / 1 699 € Rám

Vidlice

Contessa Speedster 15 8.64 kg

54

contessa

20 SPEEDCD

Speedster slitina 6061 DB Vidlice Speedster karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano 105, karbonová sedlovka Kola Scott Team náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 33 300 Kč / 1 299 € Rám


Contessa Speedster 35 9.12 kg

27 SPEED

Speedster slitina 6061 DB Vidlice Speedster karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Tiagra / Sora, Shimano kliky Kola Scott Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Contessa Speedster 45 9.38 kg

24 SPEED

Speedster slitina 6061 DB Speedster karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano 2300, Shimano kliky Kola Scott Comp náboje, Alex Race 28 Aero ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 20 500 Kč / 799 € Rám

Vidlice

55


Contessa Spark 12.5 kg Contessa Spark slitina 6061 DB, solution geometrie Vidlice: Rock Shox Recon Gold RL, 120 mm zdvih Tlumič: DT Swiss M210, TwinLoc Komponenty Shimano SLX / Deore, 27 rychlostí, Shimano BR-M446/446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 48 700 Kč / 1 899 € Rám

Tlumení

Contessa Genius 12 kg Contessa Genius karbonový hlavní rám, HMF karbonová vlákna, IMP4 technologie, hliníková zadní stavba Vidlice: Fox 32 Talas RL, 2 pozice zdvihu, 120-150 mm Tlumič: Equalizer2, 0-95-150 mm, TwinLoc Komponenty SRAM X9 / X7, 30 rychlostí, Avid Elixir 7 diskové brzdy Kola DT Swiss XR35 Disc, Schwalbe Nobby Nic EVO kevlarové pláště CENA 92 200 Kč / 3 599 € Rám

Tlumení

56

contessa


Contessa Scale 30 13.5 kg Contessa Scale slitina 6061 DB, solution geometrie Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Tektro SCH-01 hydraulické diskové brzdy Kola Scott Team / SRAM MTH-306 náboje, Araya DS-600 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 15 400 Kč / 599 € Rám

Tlumení

Contessa Scale 10 12.5 kg Contessa Scale slitina 6061 DB, solution geometrie Rock Shox Recon Silver TK, 100 mm zdvih, Pop Loc ovládání z řídítek Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 hydraulické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66-CL náboje, Alex XC44 ráfky, Schwalbe Rocket Ron pláště CENA 25 600 Kč / 999 € Rám

Tlumení

Contessa Scale 20 13.3 kg Contessa Scale slitina 6061 DB, solution geometrie Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 hydraulické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-600 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Tlumení

57


Contessa 10 13.4 kg Contessa slitina 6061, solution geometrie Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Shimano RM35-CL náboje, Araya DS-600 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Tlumení

Contessa 20 13.5 kg Contessa slitina 6061, solution geometrie Suntour XCR, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Alivio / Acera, 27 rychlostí, Tektro SCH-01 diskové brzdy Kola Scott Team / SRAM MTH-306 náboje, Araya DS-600 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 15 400 Kč / 599 € Rám

Tlumení

58

contessa

Jezdci: Karen Eller / Annette Keller


Contessa 30 13.9 kg Contessa slitina 6061, solution geometrie Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Shimano BR-M375 mechanické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35 –CL náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 12 800 Kč / 499 €

Rám

Contessa 50 13.6 kg

Contessa 60 13.8 kg

Rám

Contessa 40 13.5 kg

Tlumení

Contessa slitina 6061, solution geometrie Tlumení Suntour XCT-V4, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera, 21 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / Scott FM31 náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 10 300 Kč / 399 € Rám

Contessa slitina 6061, solution geometrie Suntour XCM-H, 100 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM-21 / Shimano FH-RM30 náboje, Araya TX-633 ráfky, Schwalbe Black Jack pláště CENA 11 500 Kč / 449 € Tlumení

Contessa Tiki slitina 6061, dámská geometrie Suntour XCT-V4, 100 mm zdvih Komponenty Shimano Acera, 21 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM21 / FM31 náboje, Araya TX-633 ráfky, Scott Ozon pláště CENA 9 700 Kč / 379 € Rám

Tlumení

59


junior

PRO VSECHNY VYCHAZEJICI HVEZDY Scott Junior je kompletní řada dětských modelů od BMX po závodní kola. Kolekci vyvíjíme se stejným důrazem na bezpečnost a spolehlivost, jako je tomu u závodních speciálů. Kvalitní komponenty a použité materiály zajistí kolům dlouhou životnost, snadnou ovladatelnost a hlavně radost z jízdy pro naše děti.

60

junior


61


Volt-X 10 12.4 KG

BMX 20“ Freestyle geometrie, Cr-Mo Hi-Ten design Vidlice Scott Cr-Mo, pevná Komponenty Cr-Mo BMX kliky, Scott Pivotal sedlo, Welgo BMX pedály CENA 10 900 Kč / 429 € Rám

Volt-X 20 11.3 kg

BMX 20“ Freestyle geometrie, Cr-Mo Hi-Ten design Vidlice Scott Cr-Mo, pevná Komponenty Cr-Mo BMX kliky, Scott Pivotal sedlo, Welgo BMX pedály CENA 9 700 Kč / 379 € Rám

Volt-X 30 12.2 kg

BMX 20,5“ Trail geometrie, Cr-Mo Hi-Ten design Vidlice Scott Hi-Ten, pevná Komponenty Cr-Mo BMX kliky, Welgo BMX pedály CENA 7 700 Kč / 299 € Rám

Volt-X 40 12.5 kg

BMX 18,5“ Freestyle geometrie, Cr-Mo Hi-Ten design Vidlice Scott Hi-Ten, pevná Komponenty Hi-Ten BMX kliky, Welgo BMX pedály CENA 6 900 Kč / 269 € Rám

62

junior


Scale JR RC

Spark JR 24

10.4 kg

13 kg

Scale JR slitina 6061 superlight DB, vyměnitelné patky Tlumení RST F1RST, 60 mm zdvih Komponenty Shimano XT / Deore, 27 rychlostí, FSA Alpha kliky CENA 25 600 Kč / 999 € Rám

Spark JR slitina 6061 P.G. Vidlice: RST Capa T24, 50 mm zdvih, Tlumič: Apro SD, 75 mm zdvih Komponenty Shimano Alivio, 21 rychlostí CENA 12 490 Kč / 479 € Rám

Tlumení

Spark JR 20 11.7 kg

Spark JR slitina 6061 P.G. Vidlice: RST Capa T20, 50 mm zdvih, Tlumič: Apro SD, 65 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 12 rychlostí CENA 10 200 Kč / 399 € Rám

Tlumení

Scale JR 24 11.8 kg

Scale JR Racing, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T 24, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Alivio, 21 rychlostí CENA 9 390 Kč / 379 € Rám

Scale JR 20 10.9 kg

Scale JR Racing, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T 20, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Alivio, 12 rychlostí CENA 7 890 Kč / 319 € Rám

Speedster JR 24 8.40 kg Speedster JR slitina 6061 DB Speedster hliník Komponenty Shimano 2300, 16 rychlostí, Scott Comp náboje, Kenda pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Vidlice

63


Voltage JR 24 DISC

Voltage JR 16

12.7 kg

10.4 kg

Voltage JR 24“, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T24, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 18 rychlostí, Tektro Novela hydraulické brzdy CENA 11 390 Kč / 429 € Rám

Voltage JR 16“, slitina 6061 P.G. Vidlice BMX 800 Komponenty Single Speed, pomocná kolečka CENA 4 990 Kč / 199 € Rám

Voltage JR 12 8.2 kg

Voltage JR 12“, slitina 6061 P.G. Vidlice BMX 800 Komponenty Single Speed, pomocná kolečka CENA 4 690 Kč / 189 € Rám

Voltage JR 24 12.5 kg

Voltage JR 24“, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T24 , 50 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 18 rychlostí, Lee-chi 209 P dětské V-brzdy CENA 7 990 Kč / 319 € Rám

Voltage JR 20 11 kg

Voltage JR 20“, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T20, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 6 rychlostí, Lee-chi 209 P dětské V-brzdy CENA 7 390 Kč / 299 € Rám

64

junior

Voltage Walker 4.5kg | 9.91lbs Rám

VIDLICE CENA

Scott Walker, slitina 6061 P.G. BMX 800 3 490 Kč / 139 €


Contessa Scale JR

Contessa JR 16

11.9 kg

10.2 kg

Scale JR Racing, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T 24, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Alivio / Altus, 21 rychlostí CENA 9 390 Kč / 379 € Rám

Contessa JR, slitina 6061 P.G. BMX 800, pevná Komponenty Single Speed, pomocná kolečka CENA 4 990 Kč / 199 € Rám

Vidlice

Contessa JR 12 8.1 kg

Contessa JR, slitina 6061 P.G. BMX 800, pevná Komponenty Single Speed, pomocná kolečka CENA 4 690 Kč / 189 € Rám

Vidlice

Contessa JR 24 12 kg

Contessa JR, slitina 6061 P.G. Tlumení RST Capa T 24, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 18 rychlostí CENA 7 890 Kč / 319 € Rám

Contessa Walker 4.5 kg Rám

Vidlice CENA

Scott Walker, slitina 6061 P.G. BMX 800 3 490 Kč / 139 €

Contessa JR 20 10.7 kg

Contessa JR, slitina 6061 P.G. RST Capa T 20, 50 mm zdvih Komponenty Shimano Turney, 6 rychlostí CENA 7 390 Kč / 299 € Rám

Tlumení

65


Scott přináší nový umělecký design vybraných kol díky jednomu z nejvlivnějších a nejprogresivnějších mladých francouzských umělců. Je jím designer a hudebník GREMS. Jedná se o multikulturního umělce, který se věnuje mnoha odvětvím a jehož styl a rukopis je cítit v každém jeho díle. S ručně malovanými nápisy a symboly, písmeny, tučnými formáty a graffiti působí svými díly ve veřejném prostoru. V jeho tvorbě není nic jisté. GREMSovou poslední výzvou jsou městské série kol Scott Urban Collection 2012, kde pro nás GREMS připravil exkluzivně dvě kola - Scott OTG, takzvané „Fixie“ a Scott SUB.

sub grems E x t r e m e ly LT D A r t E d i t i o n

66

grems


OTG 20 10.4 kg Nový OTG CroMo Nová OTG CroMo Komponenty Tektro brzdy KOLA Kenda pláště, Grems design ráfky CENA 12 800 Kč / 499 € Rám

VIDLICE

grems Paris-London www.grems.eu

Multimediální umělec, designer, Street - Artist, rapper. Diplom získal na škole umění v Bordeaux. Umělecký ředitel mnoha agentur. Díky svému jednoduchému jménu, které definuje jeho styl, najdete v posledních šesti letech jeho tvorbu v galeriích, muzeích i na festivalech po celém světě.

67


OTG

OTG 20 10.4 kg Nový OTG CroMo Nová OTG CroMo Komponenty Tektro brzdy KOLA Kenda pláště, Grems design ráfky CENA 12 800 Kč / 499 € Rám

VIDLICE

OTG 10 10.5 kg Nový OTG CroMo Nová OTG CroMo Komponenty Tektro brzdy KOLA Kenda bílé pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

VIDLICE

68

otg

Scott představuje exkluzivně navržené „Fixies“ modely OTG 10 a OTG 20 GREMS, které vyjadřují nejnovější trendy v oblasti městských kol. Čistý nadčasový design a nápadité nekonvenční prvky čekají na umělecky založené majitele.


Sub

BARVY PROZARI VASE MESTO Kolekce

modelů

Scott

SUB

představuje kola přímo určená pro pohyb ve městě, ideální na nákupy, dojíždění do zaměstnání, přesun na koupaliště či jiná sportoviště, a to vše ve stylových barvách, které vaše město doslova prozáří! K rámu i vidlici lze jednoduchým způsobem připevnit tzv. městskou sadu - blatníky a nosný systém - pro přepravu osobních věcí či nákupů.

Sub 10 11.9 kg SUB, slitina 6061 P.G., možnost uchycení městské sady SUB 6061, pevná Komponenty Shimano Alfine, 8 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy, klínový řemen Kola Scott Comp CL / Shimano Alfine náboje, Alex SUB disc ráfky, Continental Sport Contact pláště CENA 30 700 Kč / 1 199 € Rám

Vidlice

69


Sub 20 11.1 kg

Sub 25 11.3 kg

SUB slitina 6061 DB, možnost uchycení městské sady SUB 6061, pevná Komponenty Shimano XT, 27 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy Kola Scott Comp CL / Shimano RM65-CL náboje, Alex SUB disc ráfky, Continental Sport Contact pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Vidlice

SUB slitina 6061 DB, možnost uchycení městské sady SUB 6061, pevná Komponenty Shimano Nexus, 8 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott CO-31 / Shimano Nexus náboje, Alex SUB disc ráfky, Continental Sport Contact pláště CENA 20 500 Kč / 799 € Rám

Vidlice

verze Solution

Sub 30 Men 12.2 kg

Sub 40 Solution 11.8 kg

Rám

Rám

SUB slitina 6061 DB, možnost uchycení městské sady Vidlice SUB 6061, pevná Komponenty Shimano Acera, 27 rychlostí, Tektro SCH-01 diskové brzdy Kola Scott DC-19 / SRAM 306 náboje, Rigida DP2000 ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA 15 400 Kč / 599 €

70

sub

verze Men

SUB slitina 6061 DB, možnost uchycení městské sady SUB 6061, pevná Komponenty Shimano Acera, 24 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott CO-31 / Shimano FH-RM30 náboje, Rigida DP2000 ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA 11 500 Kč / 449 € Vidlice


71


SPORTSTER

OBJEVTE

VICE

Scott Sportster je velmi oblíbené univerzální kolo, které díky

kvalitním komponentům a pohodlné sportovní geometrii vyniká při jízdě na asfaltových, lesních i šotolinových cestách. K rámu i vidlici lze rovněž jednoduchým způsobem připevnit tzv. městskou sadu - blatníky a nosný systém.

72

sportster


Varianta Solution

Sportster 20 Men 12.3 kg Sportster, slitina 6061 DB Suntour NCX-D, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano SLX / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Vidlice

Varianta Solution

Sportster 10 11.9 kg Sportster, slitina 6061 DB Vidlice Suntour NCX-D, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano XT / Deore, 30 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM66 CL náboje, Rigida Taurus 2000 ráfky, Schwalbe Rapid Rob pláště CENA 28 200 Kč / 1 099 € Rám

Sportster 30 Men 13.6 kg Sportster, slitina 6061 DB Suntour NEX 4610 V4 HLO, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Araya DS-700 ráfky, Schwalbe Smart Sam pláště CENA 17 900 Kč / 699 € Rám

Vidlice

73


Varianta Lady

Sportster 40 Men 13.3 kg

Sportster 55 Men 13.7 kg

Sportster, slitina 6061 DB Suntour NEX 4610 V4 HLO, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Deore / Alivio, 27 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM-21 / Shimano FH-RM70 CL náboje, Araya TY-733 ráfky, Schwalbe Smart Sam pláště CENA 15 400 Kč / 599 € Rám

Vidlice

Varianta Lady

Sportster, slitina 6061 DB Suntour NEX 4110 V4, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano Acera / Altus, 24 rychlostí, Shimano BR-M375-L mechanické diskové brzdy Kola Scott Team-CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Araya TX-733 ráfky CENA 12 800 Kč / 499 € Rám

Vidlice

Varianta Lady

Varianta Lady

Sportster 50 Men 13.2 kg Sportster, slitina 6061 DB Vidlice Suntour NEX 4110 V4, 63 mm zdvih Komponenty Shimano Acera / Altus, 24 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM-21 / Shimano FH-RM30 náboje, Araya GP-722 ráfky CENA 11 500 Kč / 449 € Rám

74

sportster

Sportster 60 Men 12.3 kg Sportster, slitina 6061 DB Steel 700C pevná Komponenty Shimano Acera / Altus, 21 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Scott FM-21 / FM-31 náboje, Araya GP-722 ráfky CENA 10 300 Kč / 399 € Rám

Vidlice


75


MESTSKA SADA Multifunkční a moderní

Oblíbená městská sada vstupuje do své třetí sezóny na trhu a opět je doplněna řadou funkčních a praktických detailů, které významně přispívají k pohodlí a bezpečnosti při jízdě.

Barevné městské sady lze zakoupit jednotlivě a lze je jednoduše a rychle připevnit na modely SUB, Sportster, E-Venture a Venture. Záleží jen na vaší fantazii, jakou barevnou kombinaci zvolíte.

_Sub

76

Městská sada

_Sportster

_E-Venture

_Venture


Nový nosný systém „Rack 2.0“ Moderní multifunkční nosný systém „Rack 2.0“ nemá díky své jedinečnosti na současném trhu konkurenci. Je navržen pro použití s celou řadou doplňků, se kterými posunete své zážitky z jízdy do jiné dimenze.

Integrovaný zámek U-Lock Topeak MTX Praktickou brašnu Topeak lze snadno připevnit k nosiči během pár vteřin. Součástí brašny je i ramenní popruh pro přenášení, pokud není zrovna na kole. Brašna je vodovzdorná. Pasivní bezpečnost jezdce zvyšuje reflexní pásek.

Nosný systém je důmyslně navržen pro postranní uložení bezpečnostního zámku U-Lock. (Je součástí balení.)

Multifunkčnost „Rack 2.0“ je možné použít jako standardní nosič, který je možné zatížit až do výše 20 kg.

Cestovní brašna Chcete-li poznat svět ze sedla svého kola, jednoduše připevněte cestovní brašnu k nosiči „Rack 2.0“ a dobrodružství může začít!

77


e-ride

ENERGIE PRICHA ZI

E -As p e c t 2 9

Klasická jízdní kola E-Venture jsou doplněna o elektrický asistenční pohon v podobě vysoce kvalitního a důmyslně konstruovaného systému BOSCH. Pokud dojíždíte do zaměstnání, rekreačně sportujete a láká vás představa moderního dopravního prostředku – naše elektrokola jsou tu pro vás.

E - V e n tu r e 2 0 S o l ut i o n

78

elektrokola


E - V e n tu r e 1 0

79


E-voluce! Společně s novou modelovou řadou E-Venture Scott představuje vysoce funkční a technologicky propracovanou sérii elektrokol, která vás navíc překvapí svou jednoduchostí a vytříbeným designem.

SCOTT / Bosch systém (srovnání – výkonnostní křivka) Lineární a plynulé zrychlení • Hladší přenos síly bez kolísání výkonnosti • Největší zrychlení, které jste kdy vyzkoušeli • Asistence motoru až do rychlosti 25 km/h v souladu s normou EPAC Srovnání s ostatními systémy (červené a zelené křivky). Je zřejmé, že systém SCOTT / Bosch (oranžová křivka) okamžitě zastaví asistenci motoru při dosažení hraniční rychlosti 25 km/h nebo při brždění. Tím je spolehlivě zaručena vysoká bezpečnost při jízdě.

BOSCH

7 důvodů proč se rozhodnout pro systém SCOTT / Bosch • • • • • • •

80

elektrokola

Nízké těžiště. Pohodlný, bezpečný a hbitý styl jízdy. Nízká hmotnost. Celý systém váží pouhých 6.5 kg – nejméně ze všech konkurentů. Nejvyšší točivý moment ze všech testovaných systémů. Silný a plynulý chod. Snadná instalace. Baterii lze připojit i vyjmout během několika vteřin. Dlouhá účinnost baterie – dojezd až 145 km v závislosti na terénu. SCOTT / Bosch systém je dostupný na modelech E-Venture a E-Aspect 29, které disponují velice pohodlnou geometrií rámu a nápaditým designem. Baterie se nabíjí pouhé 2,5 h. Systém SCOTT / Bosch je dodáván s jednou z nejrychlejších nabíječek na trhu.


Kontrolní panel Špičková technologie přímo na řídítkách. Malý řídící panel umožňuje jezdci ovládat úroveň asistence motoru a osvětlení kola. Displej navíc ukazuje aktuální stav baterie, počet najetých kilometrů a obsahuje přídavné funkce jako běžný cyklocomputer. Volitelné stupně asistence: • Eco Vysoká úspora - maximální výdrž baterie • Tour Střední úroveň asistence • Sport Vyšší úroveň akcelerace • Speed Maximální možná podpora

Baterie Velice snadná a rychlá manipulace. Kompletní nabití baterie trvá rekordně krátkou dobu 2,5 h. DALŠÍ VLASTNOSTI:

• Samostatná jednotka zobrazuje stav nabíjení • Technologie Ion-Lithium • V závislosti na terénu dojezd až 145 km • 36 Voltů • Hmotnost 2.5 kg

Systém pohonu Elektromotor je důmyslně umístěn na středovém složení, což je velice výhodné s ohledem na zachování těžiště kola ve spodní středové části. Systém odpovídá všem silničním předpisům. • 3 rychlostní senzory (zadní kolo), kadence a točivý moment • 250 watů • Hmotnost 4 kg

81


E-Venture 10 20.6 kg E-Venture, slitina 6061 DB, pevná vidlice, možnost připojení městské sady Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V Komponenty Shimano XT, 10 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy, Městská sada Scott, světlo Supernova Kola Shimano HB-M775 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

E-Drive systém

Varianta Men

Varianta Lady

Varianta Solution

E-Venture 20 21.9 kg Rám

E-Venture, slitina 6061 DB, odpružená vidlice Suntour NCX-D, možnost připojení městské sady 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V Shimano XT, 9 rychlostí, Avid Elixir 3 diskové brzdy, Městská sada Scott, světla Busch & Müller Scott Comp-CL / Shimano FH-M529 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Mondial pláště 68 900 Kč / 2 699 €

E-Drive systém Bosch Komponenty Kola CENA

82

e-venture

Varianta Men

Varianta Lady

Varianta Solution

E-Venture 30 20.9 kg E-Venture, slitina 6061 DB, pevná vidlice, možnost připojení městské sady Bosch 250 W, Mechatronic systém, Baterie Li-ion 36 V Komponenty Shimano XT, 9 rychlostí, Shimano BR-M445 diskové brzdy, Městská sada Scott, světla Busch & Müller Kola Scott Comp-CL / Shimano FH-M529 náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Marathon Supreme pláště CENA 66 600 Kč / 2 599 € Rám

E-Drive systém


83


Venture

PRAKTICKY SPOLECNIK Na městském kole Venture se snadno dopravíte do práce či do školy a na praktickém nosiči pohodlně a bezpečně přepravíte vše potřebné. Tyto modely jsou dokonale přizpůsobeny dopravnímu využití, nechybí ani stylové blatníky, nosič či osvětlení.

Venture 10 14.6 kg Venture, slitina 6061 DB Slitina 6061, pevná Komponenty Shimano Alfine, 8 rychlostí, Shimano BR-M505 diskové brzdy Kola Shimano Alfine náboje, Alex SUB ráfky, Continental Contact pláště CENA 40 900 Kč / 1 599 € Rám

Vidlice

84

venture


Varianta Solution

Venture 20 15.1 kg

Venture, slitina 6061 DB Suntour NCX-D, 63 mm zdvih Komponenty Shimano XT, 27 rychlostí, Shimano BR-M446 diskové brzdy Kola Shimano náboje, Alex SUB ráfky, Continental Contact pláště CENA 33 300 Kč / 1 299 € Rám

Vidlice

Venture 30 Men 14.6 kg

Venture, slitina 6061 DB Slitina 6061, pevná Komponenty Shimano Nexus, 8 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Shimano náboje, Alex SUB ráfky, Continental Contact pláště CENA 25 600 Kč / 999 € Rám

Vidlice

Varianta Solution

Venture 40 Men 15.4 kg

Venture 40 Lady 15.6 kg

Rám

Rám

Venture, slitina 6061 DB Vidlice Suntour NEX 4610 V4 HLO, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano SLX, 27 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Shimano náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA 22 900 Kč / 899 €

Venture, slitina 6061 DB Suntour NEX 4610 V4 HLO, 63 mm zdvih, Lockout Komponenty Shimano SLX, 27 rychlostí, Scott Comp V-brzdy Kola Shimano náboje, Alex SUB ráfky, Schwalbe Citizen pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Vidlice

85


VASE PRISTI KOLO

Projekt Scott FOIL představuje ideální vyváženost lehkosti, aerodynamiky a pevnosti. Výsledkem je technologicky nejpokročilejší silniční kolo na trhu.

86

foil


Foil Premium 6.62 kg

20 SPEED

FOIL karbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie Vidlice HMX vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Dura-Ace DI2, 20 rychlostí, Ritchey WCS karbonové prvky Kola ZIPP 404 Carbon Clincher náboje, ZIPP 404 ráfky, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA 255 900 Kč / 9 999 € Rám

Foil Team Issue 6.62 kg

20 SPEED

FOIL karbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie Vidlice HMX vlákna, karbonový krk Komponenty SRAM RED, 20 rychlostí, Ritchey WCS karbonové prvky Kola ZIPP 404 Clincher náboje, ZIPP 404 ráfky, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA 179 200 Kč / 6 999 € Rám

87


SCOTT VÝZKUM AERODYNAMIKY Firma Scott je známá svým nadšením pro vědu a výzkum v oblasti aerodynamiky a pod svými křídly sdružuje skupinu inženýrů a vědců, kteří mají jasný úkol – vývoj maximálně aerodynamických kol na světě. Takřka za hranicemi možností experimentují s novými technikami a technologiemi, přičemž každý jejich krok a výstupní data musí být vždy podloženy. Pro ověření svých návrhů a teorií využívají naši inženýři systém CF design. Jedná se o počítačovou analýzu s využitím specializovaného softwaru, který umožňuje konstruktérům simulovat a

vyhodnocovat

aerodynamické

vlastnosti

jednotlivých

dílů

ještě

před

tím, než jsou vyrobeny. Zjednodušeně si CFD můžete představit jako „aerodynamický tunel v počítači“. Z tohoto CFD řešení dokážou konstruktéři získat obrovské množství informací. Zahrnují základní věci, jako jsou aerodynamické síly působící na rám kola (vztlak, přítlak, odpor, vyvážení sil), ale také úžasné vizuální ztvárnění, z něhož poznají přesné vlastností vzduchu proudícího kolem různých částí rámu jízdního kola. Výsledný tvar modelu je poté testován samotnými jezdci ve větrném tunelu a následně samozřejmě také ve venkovním prostředí pro doladění veškerých potřebných detailů.

Proč potřebujete Aero Bike V nejbližší budoucnosti bude oblý tvar trubek rámové konstrukce pozvolna opouštěn ve prospěch designu s podstatně účelnějším a vhodnějším profilem, který eliminuje odpor vzduchu při jízdě. Vítr se vás snaží zpomalit, prudké stoupání vás připravuje o sílu. Současní jezdci potřebují maximální eliminaci všech těchto nežádoucích faktorů v boji o vítězství. Vývoj ideálního kola musí počítat se třemi hlavními proměnnými a těmi jsou: Pevnost, hmotnost a aerodynamika. Kombinace a vyváženost těchto elementů jsou hlavními faktory pro transformaci vstupní energie jezdce v akceleraci. Jezdec tedy může udržet stejnou průměrnou rychlost s nižší wattovou spotřebou, tím pádem má k dispozici více sil v rozhodujících momentech. Tato výhoda je klíčem k úspěchu napříč všemi aspekty silniční cyklistiky - od stoupání až po spurt.

Pevnost

Hmotnost

Aerodynamika

88

foil


Výsledek: F01 Aero Technologie: 1 Profilové propojení tvaru rámu

F01 technologie je založena na teorii, že částečný aero profil bez odtokové hrany - tj. hrany koncové - poskytuje stejné aerodynamické výhody, jako tradiční aero profil s typickým úplným profilem - tj. včetně odtokové hrany. Moderní tvar a design je z velké části inspirován na základě modelů, výpočtů a parametrů, které jsou společné konstrukci křídel v leteckém průmyslu. Tato technologie je testována v Národním Institutu pro Aeronautiku (NACA). Jelikož jsou však rychlosti dosažené na kolech o řád nižší, než je tomu u letadel, nejsou tyto parametry, resp. výpočty nutně aplikovatelné na samotný design a konstrukci jízdních kol. Inženýři Scott Aero Science proto vyvinuli technologii F01, aby vytvořili unikátní, specifické profily trubek, které maximalizují aerodynamickou účinnost právě při nižších rychlostech.

Jednotlivé profily trubek jsou tvarovány ve vztahu k hlavové trubce a dolní rámové trubce, jelikož tyto části rámu přichází do kontaktu s prouděním vzduchu jako první. Zadní vzpěry jsou orientovány do prostoru pod úhlem 4 stupňů směrem od sedlové trubky a napomáhají proudění vzduchu od předního rámového trojúhelníku směrem vzad.

2 Oblast středového složení Spodní rámová trubka je v oblasti středového složení řešena pomocí několika revolučních designových prvků. Konstrukce přidává na laterální tuhosti rámu, aniž by zvyšovala tloušťku použitého materiálu. Nový design trubek rozkládá a odvádí síly, které na oblast středového složení působí. Napojení trubek zadní stavby je konstruováno bez jediného sváru, čímž podporuje aerodynamické vlastnosti a snižuje odpor vzduchu.

1 Addict

plasma

profil trubek / poměr: 1:1

profil trubek / poměr 1:3

++ lehká struktura + pevnost - aerodynamika

++ aerodynamika - pevnost -- váha

F01 Aero TechnologIE profil trubek / poměr 3:2

+ aerodynamika + pevnost + lehká struktura

3 Integrovaná sedlová objímka / aero-sedlo Horní rámová trubka vychází z osvědčeného designu konceptů Aero Science, které byly využity u modelu Scott Plasma 3. Hlavová trubka se v horizontálním tvaru postupně zužuje směrem k sedlové trubce. Integrovaná sedlová objímka je zapuštěna do profilu konstrukce tak, aby netvořila turbulentní proudění a zlepšovala aerodynamické vlastnosti.

3

CFD simulace

4 3:1 F01 vidlice / kónická hlavová trubka

Počítačové simulace vzduchového proudění na základě profilu jednotlivých druhů trubek:

Spojení přední vidlice a hlavové trubky nabízí ideální vyváženost aerodynamiky a boční tuhosti, která je pro závodní silniční rám velice důležitá. Přední vidlice je v typickém tvaru a ideálním poměru 3:1 a je integrovaná k hlavové trubce tak, aby bylo spojení hladké a nekladlo odpor. Vidlice se pohybuje v hlavové trubce pomocí ložisek 1 1/4“, které zajišťují boční tuhost. Zároveň respektuje aerodynamický tvar náběžné hrany hlavové trubky. Tuhost je podpořena i karbonovým vrstvením přední vidlice. cílená separace proudění vzduchu = NAVRŽENÝ DĚLÍCÍ BOD IMITUJE VYŠŠÍ VZDUCHOVÉ PROUDĚNÍ

Výhody aerodynamiky, vliv na Wattovou spotřebu

2

4

Nejlehčí aerodynamické silniční kolo na světě

Hmotnost v gramech

Odpor (Watt) při 45 km/h

Vertikální úhlová odchylka (Stupně)

Všechny testy byly provedeny ve větrném tunelu, který je součástí laboratoří Drag2Zero, patřící firmě Mercedes-Benz Grand Prix. Zde jsou výsledky měření: - 20% snížení odporu oproti kulatým rámovým trubkám - 4-5% snížení odporu kola s jezdcem při rychlosti 45km/h - průměrné snížení spotřebované energie při rychlosti 45 km/h - 15 wattů - aerodynamické výhody i ve vertikálních úhlových výchylkách kola 0 - 15 stupňů (samotný proud vzduchu, resp. vzduchový obtok nikdy neprobíhá přímým směrem)

Přinášíme nejlepší poměr Aerodynamický index ve vztahu k pevnosti A hmotnostním parametrům

Odpor / spotřeba (watt) / vertikální úhlová odchylka (stupně)

Scott Foil vyrábíme s pomocí patentované technologie IMP a využíváme nejkvalitnější karbonová vlákna s označením HMX. Výsledkem je nejlehčí rám v kategorii Aero Road 840 g! (1227 g včetně vidlice, sedlovky a objímky). To je pouze o 5 % více, než hmotnost modelu Scott Addict.

Výhody pro jezdce

AERO silniční rámy

NE-AERO silniční rámy

Pevnostní index BB (ve vztahu k hmotnosti rámu)

pozdní separace proudění vzduchu = ŽÁDNÝ ODPOR

Aerodynamický výkonnostní index (pouze rám)

rychlá a předčasná separace proudění vzduchu = VYSOKÝ ODPOR

- Foil nabízí jezdci výhody při stoupání i v rovinatém terénu. - Optimální poměr mezi aerodynamikou, tuhostí a hmotností. - Aerodynamický tvar rámu kola Foil šetří průměrně 15 wattů při rychlosti 45 km / h, což v konečném důsledku představuje 4-5% úsporu energie při jízdě po rovině. - IMP konstrukce umožňuje výrobu tuhého a přesto extrémně lehkého rámu, který poskytuje skvělé vlastnosti při akceleraci.

89


Foil 20 7.4 kg FOIL karbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Ultegra Kola Mavic Cosmic Elite, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

Vidlice

Foil 10 6.9 kg

20 speed / 20 speed CD

FOIL karbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie HMX vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Dura-Ace, Ritchey WCS karbonové prvky Kola Mavic Cosmic Carbon, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA 166 400 Kč / 6 499 € Rám

Vidlice

Foil 15 7.2 kg

90

foil

20 speed / 20 speed CD

FOIL karbon Aero, HMX karbonová vlákna, IMP3 technologie Vidlice HMX vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Ultegra DI2 Kola Mavic Cosmic Elite, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 102 400 Kč / 3 999 € Rám

20 speed / 20 speed CD


Foil 30 7.4 kg

20 speed / 20 speed CD

FOIL karbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie HMF vlákna, karbonový krk Komponenty SRAM Rival Kola Mavic Cosmic Elite, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 71 700 Kč / 2 799 € Rám

Vidlice

Foil 40 7.92 kg

20 speed / 20 speed CD

FOIL karbon Aero, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano 105 Kola Shimano WH R500-30, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 58 900 Kč / 2 299 € Rám

91


CR1 TECHNICKY KOMFORT Model Scott CR1 nabízí vynikající poměr výkonnosti

a jízdního komfortu. Profilace rámových trubek zadní stavby a vidlice tzv. systémem SDS umožňuje pohlcovat nežádoucí nárazy a vibrace vznikající v důsledku nerovností povrchu vozovky. Použitím kvalitních karbonových vláken a jejich dokonalým vrstvením vyrábíme 860 gramů vážící odolný rám, který je díky své struktuře schopen účinně přenášet síly při vlastním záběru. Geometrie rámu je koncipována především se zaměřením na výkon, ovšem délka rámové a hlavové trubky nabízí, na rozdíl od čistě závodních kol, velice pohodlný posez.

CR1 SL 6.66 kg

92

cr1

20 speed / 20 speed CD

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Dura-Ace, Ritchey WCS karbonové prvky Kola Mavic Ksyrium SL, Continental Grand Prix 4000 pláště CENA 140 800 Kč / 5 499 € Rám


Nové koncepty modelů CR1 a Scale jsou vybaveny unikátní technologií SDS, která je zárukou vyváženého poměru mezi komfortem a výkonem při jízdě.

Jak tento systém funguje? SDS tlumí nežádoucí vibrace rámu, které jsou důsledkem nerovností povrchu vozovky. Konstruktérům firmy Scott se podařilo dosáhnout optimální pružnosti a zároveň vysoké boční tuhosti zadní stavby rámového trojúhelníku a přední vidlice. •

Vertikální průhyb zadní stavby dokonale pohlcuje terénní nerovnosti, čímž zvyšuje stabilitu a komfort při jízdě.

Vysokou boční tuhost a spolehlivost oceníte především při sprintu, akceleraci a stoupáních.

Design trubek pro váš komfort Tvar všech rámových trubek je koncipován s ohledem na absorpci vertikálních vibrací při zachování nejvyšší možné boční tuhosti. S-bend Scott vyvíjí u modelů CR1 a Scale originální zploštělý tvar trubek zadní stavby, u kterých během jízdy dochází k tzv. kontrolované deformaci – pružení.

S-BEND TVAROVÁNÍ TRUBEK

POSUN STRUKTURY PŘI TLUMENÍ NÁRAZU

Vrstvení karbonových vláken Rámová trubka vyrobená z karbonového materiálu musí pracovat jak v rovině horizontální (přenos síly při záběru), tak vertikální (komfort, pružení). Hlavním cílem expertů firmy Scott je tedy nalézt optimální způsob a směr vrstvení vybraných karbonových vláken. Odborníci ve vývojovém centru jsou nyní schopni velmi důmyslně uspořádat vrstvy karbonových vláken tak, aby byly zachovány flexní i torzní vlastnosti rámových trubek.

Jízda Kombinací unikátního tvarování trubek a specifického vrstvení uhlíkových vláken vznikl systém SDS (Shock damping system), jehož funkcí je eliminovat terénní vibrace při jízdě. Vyrobit odolný rám není v současné době nic složitého, ovšem vyrobit pevný, lehký a pohodlný rám je vskutku mistrovské dílo. Takové, jakým se díky technologii SDS mohou pochlubit konstruktéři z vývojového centra firmy Scott!

BĚŽNÝ KARBONOVÝ RÁM

RÁM CR1 – SYSTÉM SDS

93


CR1 Team

7.91 kg

20 speed/20 speed CD/30 speed

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano 105, Ritchey Pro karbonová sedlovka Kola Mavic Aksium, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 51 200 Kč / 1 999 € Rám

CR1 Elite

7.28 kg

20 speed CD

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty SRAM Rival 09, Ritchey Pro karbonová sedlovka Kola Mavic Ksyrium Elite, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 63 900 Kč / 2 499 € Rám

CR1 Pro

7.32 kg

20 speed / 20 speed CD / 30 speed

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Ultegra, Ritchey Pro karbonová sedlovka Kola Mavic Ksyrium Elite, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 71 700 Kč / 2 799 € Rám

CR1 Comp

94

cr1

8.32 kg

CR1 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie, SDS systém Vidlice HMF vlákna, karbonový krk Komponenty Shimano Tiagra, Scott Carbon sedlovka Kola Scott Pro náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Race pláště CENA 43 500 Kč / 1 699 € Rám

20 speed CD


95


SPEEDSTER Výroba rámů z klasických hliníkových slitin je jedním z odvětví, kterému se inženýři firmy Scott intenzivně věnují již řadu let. Rychlý,

pohodlný,

snadno

ovladatelný

a cenově více než zajímavý model Scott Speedster je ideálním řešením pro krátké i dlouhé vyjížďky a směle uspokojí potřeby všech silničních nadšenců.

Speedster S10 8.6 kg Speedster slitina 6061 DB Karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Ultegra, Scott Carbon sedlovka Kola Scott Pro náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 43 500 Kč / 1 699 € Rám

Vidlice

96

speedster

20 speed / 20 speed CD


Speedster S20 8.98 kg

20 speed CD

Speedster slitina 6061 DB Vidlice Karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano 105, Scott Carbon sedlovka Kola Scott Team náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 33 300 Kč / 1 299 € Rám

Speedster S40 9.08 kg Speedster slitina 6061 DB Karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Tiagra / Sora Kola Scott Comp náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 22 900 Kč / 899 € Rám

Vidlice

Speedster S30 9.04 kg

20 speed CD

Speedster slitina 6061 DB Vidlice Karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Tiagra Kola Scott Comp náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 25 600 Kč / 999 € Rám

18 speed CD / 27 speed

Speedster S50 9.46 kg

24 speed

Speedster slitina 6061 DB Karbon, hliníkový krk Komponenty Shimano Sora / 2303 Kola Scott Comp náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 20 500 Kč / 799 € Rám

Vidlice

97


METRIX

OSOBNI TRENER Konstrukce

modelu

Metrix

využívá

poznatky získané při výrobě závodních kol, ovšem výsledný produkt sází především na běžného cyklistu, který ocení rovný tvar řídítek a pohodlnou geometrii rámu.

Metrix 10 9.3 kg Metrix slitina 6061 Metrix karbon Komponenty Shimano 105, 20 rychlostí, Scott karbonová sedlovka Kola Shimano náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 30 700 Kč / 1 199 € Rám

VidlicE

98

metrix


Metrix 20 11.10 kg Rám

Metrix slitina 6061 Deore, 27 rychlostí, Shimano Deore BR-M446 diskové brzdy Scott Comp CL / Shimano FH-RM35 CL náboje, Alex Race ráfky, Continental Ultra Sport pláště 22 900 Kč / 899 €

Komponenty Shimano

Kola

CENA

Varianta Solution

Varianta Men

Metrix 30 11.5 kg Rám

Metrix slitina 6061 Alivio, 27 rychlostí, Tektro RX3 V-brzdy Scott CO-31 / Shimano FH-RM30 náboje, Ryde DP 2000 ráfky, Continental Contact pláště 15 400 Kč / 599 €

Komponenty Shimano Kola

CENA

Varianta Men

Metrix 40 11.8 kg Rám

Metrix slitina 6061 Acera, 24 rychlostí, Tektro RX1 V-brzdy Scott CO-21 / Shimano FH-RM30 náboje, Ryde DP 2000 ráfky, Kenda Kwest pláště 12 800 Kč / 499 €

Komponenty Shimano

Kola

CENA

Varianta Solution

99


SCOTT VÝZKUM AERODYNAMIKY

PLASMA MISTRI

AERODYNAMIKY Experti na karbon to opět dokázali! Nová

Plasma3

je

na

světě

díky

využití

vědeckého

výzkumu aerodynamiky, kterým se zabývá již dlouhá léta skupina odborníků firmy Scott. Jak dokonalý může být triatlonový speciál, víme s naprostou jistotou. Navrhli jsme budoucnost, a ta je o mnoho rychlejší…

Plasma Premium 7.5 kg

20 speed

ROVE

1 47

A

PP

D

plasma

E

100

FRA M

Plasma3 karbon, HMX karbonová vlákna, IMP5 technologie Vidlice Plasma3 HMX Komponenty SRAM RED, RED R2C karbonové páčky, Profile Svet / ZBS řídítka, Fizik Arione TRI 2 karbonové sedlo Kola ZIPP náboje, ZIPP 404 / 808 Firecast Tubular ráfky, Continental Competition Tubular pláště CENA 229 900 Kč / 8 999 € Rám

40


Plasma 30 9.1 kg

20 speed

New Plasma2 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie Vidlice Plasma2 HMF Komponenty Shimano Ultegra / 105, FSA Gossamer Pro brzdy, Profile T2+ řídítka, Scott TRI 2 sedlo Kola Shimano WH-R501 náboje, Shimano WH-R501-30 ráfky, Continental Ultra Sport pláště CENA 68 900 Kč / 2 699 € Rám

Plasma 10 8.4 kg

20 speed

New Plasma2 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie Vidlice Plasma2 HMF Komponenty Shimano Dura-Ace, FSA SL-K karbonové kliky, Profile OZERO / T2+ Cobra řídítka, Fizik Arione TRI 2 sedlo Kola Shimano WH-R501 náboje, Shimano WH-R501-30 ráfky, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 97 300 Kč / 3 799 € Rám

Plasma 20 8.9 kg

20 speed

New Plasma2 karbon, HMF karbonová vlákna, IMP5 technologie Vidlice Plasma2 HMF Komponenty Shimano Ultegra, FSA Energy brzdy, FSA Team Issue karbonové kliky, Profile OZERO / T2+ Cobra řídítka, Fizik Arione TRI 2 sedlo Kola Shimano WH-R501 náboje, Shimano WH-R501-30 ráfky, Continental Ultra Race FOLD pláště CENA 81 900 Kč / 3 199 € Rám

101


CYKLOKROS Scott Addict CX je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších a zároveň nejlehčích cyklokrosových kol na světovém trhu. Skvěle propracovaný karbonový rám, vyrobený patentovanou technologií IMP3, váží pouhých 980 gramů! Závodní geometrie modelů CX nabízí komplexní vyváženost mezi rychlostí a stabilitou, přičemž rozměrově stále ponechává adekvátní prostor pro pohodlné přehození kola přes rameno. Konstruktéři firmy Scott navíc optimalizovali hliníkové rámy modelů CX Team a CX Comp, které jsou nyní ergonomicky tvarované a velice dobře přizpůsobené pro přenášení.

102

cyklokros

Jezdec: Marcel Wildhaber


CX Team

9.36 kg

20 speed

CX slitina 6061 DB Vidlice Scott CX karbon Komponenty Shimano Ultegra / 105, FSA Gossamer CX kliky, Tektro CX brzdy Kola Shimano WH-R500 náboje, Shimano WH-R501-30 ráfky, Schwalbe Black Jack CX pláště CENA 40 900 Kč / 1 599 € Rám

Addict CX

8.36 kg

20 speed

Scott Addict CX karbon, HMF karbonová vlákna, IMP3 technologie Vidlice Ritchey Pro CX karbon Komponenty Shimano Ultegra, FSA SLK-Light kliky, Avid Shorty brzdy Kola Shimano WH-R500 náboje, Shimano WH-R501-30 ráfky, Schwalbe Rocket Ron CX EVO pláště CENA 76 800 Kč / 2 999 € Rám

CX Comp

9.48 kg

20 speed

CX slitina 6061 DB Vidlice Scott CX karbon Komponenty Shimano Tiagra / 105, FSA Gossamer CX kliky, Tektro CX brzdy Kola Scott Comp / Shimano Tiagra FH-4600 náboje, Alex Race ráfky, Schwalbe Black Jack CX pláště CENA 33 300 Kč / 1 299 € Rám

103


OBUV Naší budoucností je tvar, pohodlí a přizpůsobivost. Tyto vlastnosti dělí cyklistické boty na dobré a na ty špatné. S tradiční kvalitou firmy Scott a patentem Ergo Logic, inspirovaným v biomechanice, jsme vytvořili obuv, která se stává součástí vašeho těla. Díky dlouholetému vývoji systému vnitřní nastavitelné vložky posouváme vlastnosti našich treter do nové dimenze. Nyní se bude bota přizpůsobovat vaší noze, nikoli naopak!

Zde uvádíme několik špičkových jezdců, kteří důvěřují cyklistickým tretrám značky Scott: Sandy Casar (Team FDJ) Kadri Blel (AG2R La Mondiale) Stephane Poulhies (Saur-Sojasun) Marino Vanhoenacker (Triathlon) Mathias Hecht (Triathlon)

S COT T R OA D P R E M I U M

104

obuv


VLASTNOSTI TECHNOLOGIE ERGOLOGIC ERGOLOGICKÝ SYSTÉM VNITŘNÍ STÉLKY Nohy jsou pro cyklistu zcela jistě nejdůležitější partií těla, a z tohoto důvodu vývojové centrum firmy Scott spolupracuje již několik let s předním specialistou v oboru biomechaniky doktorem Simonem Lüthim Ph.D. Hlavním cílem jejich výzkumu je vývoj maximálně pohodlné, pevné, lehké a výkonné obuvi pro cyklisty. Koncepce ErgoLogic se stala klíčem k jejich úspěchu a pomohla naplnit náročné cíle, které si naši designéři stanovili. Jedná se o modulární systém, kde jsou oblasti paty a přední části chráněny sorbothanovou výplní, která pomáhá absorbovat nežádoucí vibrace terénu. Systém pracuje s oblastmi metatarsu a klenby nohy a nabízí možnost regulovat výši prohnutí vložky v těchto klíčových místech. Speciální anatomicky stavitelné vložky tak pomáhají precizně nastavit botu pro optimální výkon a zároveň snižují riziko zranění. střední profil medium volume feet

VLOŽKA + PODPORA KLENBY

VLOŽKA + PODPORA METATARZU

VLOŽKA

nízký profil low volume feet

vysoký profil high volume feet

„Cyklisté obvykle vyžadují speciálně tvarované vložky, aby se vyhnuli problémům s chodidly nebo koleny. Vložka Scott Ergo Logic umožňuje sportovci nastavit vnitřní části tretry a její objem dle individuálních požadavků, potřeb a zdravotní kondice. Systém výztuhy metatarsu distribuuje zatížení při nášlapu. Variabilní výztuha klenby potom zlepšuje pohyb kloubních spojení kotníku a kolene.“

PhD Simon Lüthi

Scott Last Fit System Cyklistické boty Scott jsou vyráběny ve třech základních tvarech. Racing Fit– Elitní a profesionální atleti vyžadují těsný, dobře padnoucí a bezpečný tvar tretry. Modely Racing Fit jsou konstruovány v nízkém objemu tak, aby padly těsně a zároveň pohodlně. Performance Fit– Cyklisté všech úrovní vyžadují tretry, které dobře sedí a zároveň plní svou funkčnost. Tento typ poskytuje standardní prostor a je konstruován převážně pro „neutrální“ tvar nohy. Sport Fit– Modely tohoto typu a tvaru jsou navrženy pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Jsou prostorově objemnější a poskytují větší volnost a pohodlí při pohybu.

Podešev Power Zone

Scott ve spolupráci s PhD Simonem Lüthim již několik let vyvíjí a zlepšuje koncept, který zajišťuje maximální komfort a efektivitu právě díky speciální podešvi Power Zone. Patní část umožňuje podélnou rotaci podešve a uvolňuje napětí v oblasti kotníků a kolen během jízdy, čímž pomáhá předejít jejich přetížení a případnému zranění. Speciálně navržená kontaktní část podešve pak zajišťuje maximální efektivitu při přenosu síly. Podešve modelů treter Scott mají rozdílné indexy tuhosti dle specifických potřeb a požadavků jezdce.

SPORT FIT větší objem, volný tvar

PERFORMANCE FIT standardní objem, neutrální tvar

RACING FIT malý objem, úzký tvar

WRAP FIT Druhá vrstva materiálu ze syntetické kůže formuje nosnou strukturu kolem chodidla a nártu. Tato koncepce využívá také textilní materiál a vytváří vynikající podklad a podporu pro chodidlo. Svrchní vrstvy jsou spojeny technologií Accu-form, čímž je eliminován tlak všech vrstev použitého materiálu.

Jezdec:: Sandy Casar

105


SILNICNI MODELY black

white

black gloss

SCOTT ROAD TEAM CARBON

SCOTT ROAD TEAM BOA

SCOTT ROAD PRO

Výkonnostní závodní obuv opatřená přezkovým stahovacím systémem, který umožňuje korekci utažení i během jízdy.

Výkonnostní závodní obuv opatřená páskem na suchý zip a BOA stahovacím systémem, který zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry.

Závodní obuv v klasickém designu je určena pro náročné cyklisty, kteří očekávají vysokou míru stability, výkonnosti a pohodlí.

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 8 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 270 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 4 290 Kč / 169 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 7 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 285 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 290 Kč / 129 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index pevnosti 9 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 285 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 850 Kč / 229 €

white

106

obuv

white

black

black gloss

white gloss

SCOTT ROAD PREMIUM

SCOTT ROAD COMP

SCOTT TRI CARBON

SCOTT TRI PRO

Lehká závodní obuv opatřená BOA stahovacím systémem, který zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry.

Pohodlné a velice dobře vyvážené tretry pro začínající a amatérské cyklisty.

Speciální triatlonové tretry vám umožní podat plnohodnotný výkon na kole, zatímco nohy zůstanou připravené na běžeckou část.

Výkonnostní triatlonové tretry, které vám zaručí maximální podporu a pohodlí v cyklistické části triatlonu.

Svrchní materiál: Lehké mikrovlákno, 3D nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index pevnosti 9 Vnitřní stélka: Nejnovější EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 240 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 7 150 Kč / 279 €

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 6 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 265 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 550 Kč / 99 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index pevnosti 9 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 255 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 850 Kč / 229 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 8 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 275 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 290 Kč / 129 €


MTB MODELY

black

black

black

white

SCOTT MTB TEAM CARBON

SCOTT MTB TEAM BOA

SCOTT MTB PRO

Prvotřídní tretry s karbonovou podrážkou vyvinuté pro ambiciózní závodníky. Optimální přenos síly přímo do pedálů. Pohodlný systém upínání na suchý zip a přezku.

Kvalitní výkonnostní obuv opatřená jedním páskem na suchý zip a BOA stahovacím systémem, který zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení, či povolení tretry.

Závodní tretry pro náročné XC jezdce nabízejí optimální vyváženost přenosu sil při šlapání. Bezpečné a přesné upínání díky přezce a dvěma páskům na suchý zip.

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index pevnosti 9 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 365 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 5 850 Kč / 229 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 8 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 330 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 4 290 Kč / 169 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 7 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 390 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 290 Kč / 129 €

anthracite

black

black

black

black

SCOTT MTB PREMIUM

SCOTT MTB COMP

SCOTT MTB ALL MOUNTAIN

SCOTT MTB HEATHER

Velice lehké závodní tretry s karbonovou podrážkou. Optimální přenos síly přímo do pedálů. BOA stahovacím systémem zajišťuje přesné, rovnoměrné a rychlé utažení či povolení tretry.

Pohodlné cyklistické tretry pro každodenní vyjížďky i dlouhé maratony. Komfortní systém upínání na suchý zip.

Vynikající kombinace efektivity a ochrany při náročných sjezdech. Skvělá volba pro All Mountain jezdce. Nízkoprofilová konstrukce pro maximální přenos síly přímo do pedálů.

Lehké voděodolné cyklistické tretry do chladného počasí. Vhodné pro všechny jezdce, kteří provozují cyklistiku celoročně.

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: HMX karbonová vlákna, index pevnosti 9 Vnitřní stélka: Nejnovější EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 335 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 7 150 Kč / 279 €

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 6 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 330 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 550 Kč / 99 €

Svrchní materiál: Nubuk, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 6, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA dvojitá odnímatelná vložka Hmotnost: 445 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 3 290 Kč / 129 €

Svrchní materiál: Voděodolné izolované mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina, Airprene Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 7 Vnitřní stélka: EVA čtyřvrstvá odnímatelná vložka Hmotnost: 410 g (vel. 42) Velikosti: 38 - 48 CENA: 3 990 Kč / 159 €

107


SPORTOVNI MODELY brown

anthracite

SCOTT BOULDER BOA

SCOTT BOULDER

Sportovně řešená obuv navržená především pro maximální pohodlí, dokonalou ventilaci a snadnou manipulaci. Díky své konstrukci umožňuje jak bezproblémovou chůzi, tak i možnost upevnění nášlapného systému. Revoluční systém BOA pro přesné a rovnoměrné utažení obuvi.

Klasické sportovní tretry na dlouhé vyjížďky do přírody. Díky své konstrukci umožňují jak bezproblémovou chůzi, tak i možnost upevnění nášlapného systému.

Svrchní materiál: Semiš, syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Vibram, nylonová vlákna Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 490 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 550 Kč / 139 €

Svrchní materiál: Semiš, syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Vibram, nylonová vlákna Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 490 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 990 Kč / 119 €

brown

black

black

black

grey

SCOTT TRAIL BOA

SCOTT TRAIL

SCOTT FREERIDE HIGH

SCOTT FREERIDE LOW

Turistická řada cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Patentovaný systém BOA zajistí přesné a rovnoměrné utažení obuvi.

Turistická řada cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Pojistný pásek na suchý zip.

Vysoká freeridová obuv vyrobená z odolných, pohodlných a trvanlivých materiálů. Maximální podpora klenby a kotníku.

Freeridová obuv vyrobená z odolných, pohodlných a trvanlivých materiálů. Maximální podpora chodidla.

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 400 g (vel. 42) Velikosti: Black 38 – 48 / Brown 40 - 48 CENA: 1 990 Kč / 79 €

Svrchní materiál: Kůže, semiš Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA Ergologic odnímatelná vložka Hmotnost: 485 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 3 050 Kč / 120 €

Svrchní materiál: Kůže, semiš Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA Ergologic odnímatelná vložka Hmotnost: 480 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 550 Kč / 99 €

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 400 g (vel. 42) Velikosti: 40 - 48 CENA: 2 550 Kč / 99 €

108

obuv


white gloss

white

white

SCOTT ROAD PRO LADY

SCOTT ROAD COMP LADY

SCOTT MTB PRO LADY

Závodní obuv v dámském designu je určena pro náročné cyklistky, které očekávají vysokou míru stability, výkonnosti a pohodlí.

Pohodlné, skvěle vybavené dámské silniční tretry, které jsou vyrobeny stejnými technologickými postupy, jako je tomu u pánských modelů, ovšem tvar vnitřní stélky je speciálně přizpůsoben tvaru dámské nohy.

Závodní tretry pro náročné XC cyklistky nabízejí optimální vyváženost přenosu sil při šlapání. Bezpečné a přesné upínání díky přezce a dvěma páskům na suchý zip.

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 7 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 245 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 3 290 Kč / 129 €

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 6 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 230 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 550 Kč / 99 €

Svrchní materiál: Mikrovlákno, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 7 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic čtyřvrstvá nastavitelná vložka Hmotnost: 335 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 3 290 Kč / 129 €

black

anthracite

black

SCOTT MTB COMP LADY

SCOTT BOULDER LADY

SCOTT TRAIL LADY

Pohodlné dámské tretry pro každodenní vyjížďky i dlouhé maratony. Komfortní systém upínání na suchý zip.

Klasické sportovní tretry na dlouhé vyjížďky do přírody. Díky své konstrukci umožňují jak bezproblémovou chůzi, tak i možnost upevnění nášlapného systému.

Turistická řada cyklistických treter je navržena pro pohodlnou jízdu i snadnou chůzi. Pojistný pásek na suchý zip.

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, index pevnosti 6 Vnitřní stélka: EVA ErgoLogic nastavitelná vložka Hmotnost: 290 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 550 Kč / 99 €

Svrchní materiál: Semiš, syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Vibram, nylonová vlákna Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 425 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 2 990 Kč / 119 €

Svrchní materiál: Syntetický polyuretan, nylonová ventilační síťovina Podešev: Nylonová vlákna, Sticki pryžová směs Vnitřní stélka: EVA odnímatelná vložka Hmotnost: 380 g (vel. 38) Velikosti: 36 - 42 CENA: 1 990 Kč / 79 €

109


HELMY SCO T T w i t- R

SCO T T va n i s h

Upínací systémy M-R.A.S. Fit Systém Inovovaný systém nastavení obvodu hlavy s automatickým zamykáním v  obou směrech a pohodlným nastavitelným polstrováním.

Když jsme se rozhodovali, jaké vlastnosti by měla splňovat naše nová závodní helma Scott Vanish, bylo nám jasné, že bychom měli vzít v úvahu všechny zkušenosti, kterých jsme za dlouhá léta praxe a výzkumu v tomto oboru dosáhli. Hlavními prvky tedy musí být bezpečnost,

V-R.A.S. Vertikální systém podpořený dvoupolohovými ergonomickými postranicemi tvaru V.

nízká hmotnost, ventilace a tvar. Helma Vanish je konstruována s použitím nejmodernějšího technologického konceptu ConeHead™. Zavedení této revoluční bezpečnostní technologie přesně vystihuje naše moto: inovace – technologie – design. Snažíme se vždy nabídnout produkty té nejvyšší kvality pro vaše bezpečí, pohodlí a radost z jízdy.

110

helmy

R.A.S. Osvědčený upínací systém umožňuje rychlé a snadné nastavení vnitřního obvodu helem, který lze plynule regulovat pomocí otočného kolečka v zadní části helmy.


TECHNOLOGIE In-Mold Technologie Jedná se o technologii přímého vstřikování pěnového EPS polystyrénu do skořepiny a výztuh. Touto cestou je dosaženo velmi pevného, odolného a kompaktního celku.

In-Mold Frame Skořepina vyrobená technologií In- Mold je extrémně lehká (až o 30 % méně než u klasických helem) a zaručí maximální bezpečnost a komfort při sportovním výkonu.

Integrované popruhy Fixační bradové popruhy jsou integrovány přímo do In-Mold konstrukce skořepiny. Povrch vnitřní stěny tedy nevyžaduje další úchytné adaptéry, tvar je čistší a více aerodynamický.

Cam Dividers Snadno nastavitelný bradový popruh pro maximální pohodlí a zajištění správné pozice helmy na hlavě cyklisty.

Technologie CELOSVĚTOVĚ NEJPOKROČILEJŠÍ TECHNOLOGIE VÝROBY HELEM

ConeHead™ je vývojové označení nové revoluční technologie tvarování EPS pěny, která slouží k výrobě odolných cyklistických helem. Nově tvarovaná vnitřní výplň ConeHead™ je pružná zóna působící těsně u hlavy jezdce, která rozptyluje nežádoucí nárazy daleko efektivněji než současné pevné pěnové výplně. Celková impaktní výplň je dohromady tvořena dvojí pěnou s rozdílnou hustotou a charakterem použitého materiálu. Technologie ConeHead™ je použita u modelů helem Vanish a Vanish-R.

Technologie ConeHead™ v akci: „V případě nárazu působící síla způsobí stlačení svrchní části skořepiny. V  tentýž okamžik zákonitě dochází k  tlaku hlavy na spodní část výplně a síla se přenáší do špiček kuželů, které prostupují svrchní vrstvy ochranného obalu. Díky tomu je energie z úderu roznesena do postranních částí výplně a nikoli směrem k  hlavě cyklisty“. Fyzik Don Morgan, autor technologie ConHead™. Don Morgan, vynálezce technologie ConeheadTM

impact

compression

outcome

Síla úderu působící směrem k hlavě

Vnější vrstva se stlačí

Energie úderu je absorbována

Jezdec: Florian Vogel

111


white

white/red

white/purple

Scott Vanish-R black/white

Helma Vanish-R posouvá ventilační schopnosti, tvar a hmotnost do nové dimenze. Díky technologii ConeHead™ a výkonnostně přizpůsobené ventilaci jsme získali helmu vážící pouhých 210 gramů (vel. M). Scott Vanish-R je ideálním společníkem na celodenní závodní tratě.

S/M/L 210 g (vel. M) Konstrukce In-Mold vícevrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, ConeHead™ technologie, integrované popruhy, M-R.A.S CENA 3 290 Kč / 129 € Velikosti

Hmotnost

Prověřeno v závodech světového poháru

1st Pietermaritzburg 2nd Mt. St. Anne 5th Mt. St. Anne 2nd Windham

white/yellow RC

black mat

black/purple RC

Scott Vanish black/red

112

helmy

Vanish splňuje všechny požadavky, jaké můžete očekávat od nejmodernější MTB helmy. Provedení modelu Vanish nabízí perfektní vyváženost ventilace, tvaru, hmotnosti a mimořádné bezpečnosti. Při hmotnosti 230 g (vel. M) získáte díky technologii ConeHead™ maximálně odolnou a precizně odvětranou helmu do každého počasí.

S/M/L 230 g (vel. M) Konstrukce In-Mold vícevrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, ConeHead™ technologie, oddělitelný štítek, integrované popruhy, M-R.A.S CENA 3 550 Kč / 139 € Velikosti

Hmotnost


silver/red

black/white

white/black

white/purple

Scott WIT-R

black/white RC

Nový koncept silničního modelu Wit-R navazuje na naše předešlé zkušenosti, získané při výrobě cyklistických helem. Systém M-R.A.S. zajistí dokonalé nastavení obvodu hlavy a 25 ventilačních otvorů si lehce poradí s odvětráním při teplém počasí.

black/grey mat

S/M/L 230 g (vel. M) Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, Cam Dividers, M-R.A.S CENA 2 550 Kč / 99 € Velikosti

Hmotnost

red/black

white/grey mat

black/purple

Scott WIT black/lime green

Nová výkonnostní MTB helma s moderním designem, nízkou hmotností a dokonalým systémem odvětrání vám zajistí svěžest při těžkém výšlapu a bezpečnost při prudkých sjezdech ve volné přírodě.

S/M/L 250 g (vel. M) Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, oddělitelný štítek, Cam Dividers, M-R.A.S CENA 2 550 Kč / 99 € Velikosti

Hmotnost

Scott TTS Optimálně navržená helma pro závodní časovku nabízí moderní čistý design, maximální pohodlí a dokonalý systém odvětrání. black/white

Univerzální 345 g Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, integrované popruhy, R.A.S CENA 6 350 Kč / 249 € Velikosti

Hmotnost

113


black/silver

red/black

white/lime green mat

black mat

white mat

white/purple mat

Scott Groove II

white/silver

S/M/L 260 g (vel. M) Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, oddělitelný štítek, Cam Dividers, V-R.A.S CENA 1 990 Kč / 79 €

Model Groove II představuje kvalitní cyklistickou helmu za příznivou cenu. Helma ovšem v žádném případě neztrácí nic ze své funkčnosti a splňuje veškeré bezpečnostní požadavky. Model Groove je díky propracovanému systému odvětrání skvělou volbou do teplého počasí.

white

Velikosti

Hmotnost

black

lime green

red

Scott Watu

black/yellow

Konstrukce In-Mold, R.A.S. systém nastavení obvodu hlavy, 16 ventilačních otvorů, praktický oddělitelný štítek a nevšední design – to vše pod jedním názvem – Scott Watu.

white/red

Univerzální 250 g Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, oddělitelný štítek, Cam Dividers, R.A.S, síťka proti hmyzu CENA 1 250 Kč / 49 € Velikosti

Hmotnost

white/yellow RC

white/purple

white/purple RC

Scott Spunto

black/lime green

114

helmy

Dětské modely cyklistických helem Scott Spunto nabízejí stejné vlastnosti, jako modely pro dospělé. Specifický design, nízká hmotnost a kvalitní technologie In-Mold zajistí maximální ochranu při jízdě na kole či kolečkových bruslích.

Univerzální dětská 240 g Konstrukce In-Mold jednovrstvá EPC PC skořepina Normy CE EN 1078 Vlastnosti In-Mold technologie, oddělitelný štítek, Cam Dividers, R.A.S, síťka proti hmyzu CENA 990 Kč / 39 € Velikosti

Hmotnost

white/purple


Scott Spartan Nekompromisní ochrana hlavy a krku určená pro freeride. Kompaktní a pevná konstrukce zaručuje vysokou odolnost proti prudkým nárazům. Tvar helmy je výborně přizpůsoben k použití sjezdových brýlí. S/M/L 915 g (vel. M) Konstrukce ABS svrchní skořepina, EPS výplň Normy CE EN 1078, CPSC Vlastnosti Nastavitelný / oddělitelný štítek, odnímatelná vnitřní vložka (možno prát), kovová spona bradového popruhu, dodáváno s náhradním štítkem CENA 2 990 Kč / 119 € Velikosti

Hmotnost

black/white

black/red

black black mat

bronze mat

white

Scott Jibe Vysoce odolná ABS skořepina bezpečně ochrání všechny adrenalinové nadšence a vyznavače jízdy v bikeparku. Mnozí z vás jistě ocení i možnost uchycení popruhu brýlí v týlní části helmy.

S/M/L 410 g (vel. M) Konstrukce ABS svrchní skořepina, EPS výplň Normy CE EN 1078 Vlastnosti 3 různé tloušťky vnitřní vložky, extra nízký profil, Cam Dividers CENA 990 Kč / 39 € Velikosti

Hmotnost

115


Scott Airstrike Light

Scott Airstrike Pro

VLASTNOSTI

VLASTNOSTI

se síťovinou a integrovaným polstrováním • Nosný systém na helmu • Integrovaná pláštěnka CENA 2 270 Kč / 89 €

• Nosný systém na helmu • Integrovaná pláštěnka

Objem 12+3 L

Objem 20+4 L

black/white

VLASTNOSTI

2 170 Kč / 85 €

Objem 12 L

• Ergonomicky tvarovaný a odolný zádový panel • Přední kapsa s přihrádkou na nářadí • Nosný systém na FR helmu a chrániče CENA

1 990 Kč / 79 €

tool pocket

tool pocket

VLASTNOSTI

CENA

2 550 Kč / 99 €

helmet & protection carrier system

CENA

Scott Grafter

• Ergonomicky tvarovaný a odolný zádový panel • Přední kapsa s přihrádkou na nářadí • Nosný systém na FR helmu a chrániče

batohy

s odnímatelným plátem

Scott Grafter Pro Objem 18 L

116

• Polstrovaný zádový panel

grey/violet

black/white

helmet & protection carrier system

• Ergonomicky tvarovaný zádový panel

lime green

black/red

grey/violet

black/red

Ergonomicky tvarované, lehké a vysoce odolné batohy od Scotta jsou určené všem cyklistům, kteří se spoléhají na svou výbavu. Nosný systém batohů je snadno nastavitelný a velký důraz je kladen především na co nejlepší ventilaci zádového panelu. Vnitřní přihrádky a oddělené kapsy usnadňují efektivní uložení materiálu.

grey/lime green

BATOHY

Technické batohy


Hydro batohy

Podsedlové brašny Firma Scott již tradičně nabízí široký výběr komponentů a příslušenství. Podsedlové brašny z lehkého a odolného materiálu včetně voděodolných zipů jsou tím nejlepším řešením pro převoz nezbytného vybavení.

Speciální batohy s rezervoárem na vodu se v sezóně 2012 rozšířily na čtyři modely, které vás jistě osloví svou praktičností, řadou důmyslných detailů a promyšleným designem.

Scott Macro

Scott Airstrike Hydro Light

Scott Airstrike Hydro

VLASTNOSTI

VLASTNOSTI

Objem 2.5 L

Objem 4 L

• 2 l vak je součástí balení • Neoprenová kapsa na nářadí • Systém k uchycení pumpičky CENA

CENA

Bidon Bag Scott Objem 0.53 L

230 Kč / 9 €

CENA

490 Kč / 19 €

Scott Elephant Light

Scott Gazelle Light

Scott Handy Neoprene

Objem 0.9 L

Objem 0.55 L

Objem 0.28 L

CENA

• 2 l vak je součástí balení • Elastický bederní popruh • Úchytný systém na helmu

1 990 Kč / 79 €

CENA

black/red

black

black/rc yellow

Objem 0.18 L

460 Kč / 18 €

CENA

390 Kč / 15 €

CENA

440 Kč / 17 €

Transportní vaky

1 990 Kč / 79 €

black/violet

black/lime green

black/red

black/lime green

black/violet

Funkční a stylové transportní vaky v klasickém designu umožní bezpečný převoz vašeho kola, ať už cestujete kamkoli.

Scott Airstrike Hydro Pro

Scott Airstrike Compact Objem 9 L

Scott Premium

Scott Sleeve

VLASTNOSTI

VLASTNOSTI

VLASTNOSTI

VLASTNOSTI

Objem 7.5 L

• 2 l vak je součástí balení • Elastický bederní popruh • Úchytný systém na helmu CENA

2 270 Kč / 89 €

• 2 l vak je součástí balení • Elastický bederní popruh • Úchytný systém na helmu • Integrovaná plášťenka CENA

2 550 Kč / 99 €

• Stabilní a pevná základna s kolečky • Hlavní kapsa na rám a řídítka • Oddělená přihrádka na kola CENA

7 650 Kč / 299 €

• Ramenní popruhy • Ochrana vidlice • Oddělená přihrádka na přední kolo CENA

1 760 Kč / 69 €

117


BRYLE scott - precizní optika Výborné vidění je zcela jistě základem úspěchu v každém sportu. Firma Scott se již od roku 1970 věnuje výzkumu optiky

Technologie zorníků Jeden typ zorníku pro všechny úrovně světla / Light Sensitive Zorníky Light Sensitive poskytují jedinečnou fotochromatickou technologii světelné přizpůsobivosti se schopností automaticky ztmavnout a přejít od vysoké po nízkou propustnost světla během několika sekund.

a vývoji těch nejlepších sportovních brýlí. Scott Precision Optic je projekt, při kterém

využíváme

nejkvalitnější

materiály

a patentované výrobní postupy. Výsledkem jsou dokonalé zorníky, které Vás nadchnou optickou čistotou a věrným zobrazením toho, nač se díváte.

Již žádné oslňující odlesky / Polarizované zorníky Polarizované zorníky brýlí Scott dokonale blokují odlesky, které vznikají odrazem od plochých povrchů, jako je vodní hladina nebo dlažba. Při použití brýlí s polarizovaným zorníkem získáte nepřekonatelně jasné vidění bez nepříjemného oslňování během jízdy.

Nejvyšší stupeň ochrany proti intenzivnímu slunečnímu záření / Solar Blocker Zorníky Scott Solar Blocker jsou specificky navrženy tak, aby bránily prostupnosti vysokoenergického viditelného světla. Vynikající při použití za nejjasnějších dnů.

118

brýle


MODELY SPORT

*Dostupné s vyměnitelnými zorníky ** Dostupné pouze s vyměnitelnými zorníky

Scott Leader

Materiály zorníků Zorníky Optiview zaručují vysokou kvalitu optických vlastností, odolnost proti oděru, poskytují špičkovou ochranu proti UVA, UVB, UVC záření a blokují nežádoucí modré světlo. Optiview zorníky jsou použity u všech slunečních brýlí firmy Scott v různých modifikacích (např. Polarized, Light Sensitive, Solar Blocker…)

Scott Sprint • Pro malý až střední obličej • Scott Optiview zorníky • Scott EasyChange systém výměny

White glossy Yellow light sensitive lens

zorníků

• Lehký a pružný rámeček Scott Fusion • Nastavitelný super měkký nosník • Super měkké konce postranic CENA

Designéři firmy Scott používají nejlepší italské sklo a dodržují ty nejpřísnější výrobní postupy, které umožňují vývoj nejkvalitnějších skleněných zorníků na trhu. Tyto zorníky jsou exklusivně vyráběny pro výhradní použití s rámečky brýlí Scott a zaručují 100% ochranu proti UV záření. (Dostupné u modelů Tone a Fader).

Med. grey Metal glossy Yellow light sensitive lens

*

Black Metal glossy Brown lens

**

Black Metal glossy Grey light sensitive lens Red Metal glossy Clear silver chrome lens

**

Red Metal glossy Brown lens

CENA

3 290 Kč / 129 €

White/yellow Grey silver chrome lens

*

White glossy Grey silver chrome lens

**

Med. grey Metal glossy Grey polarized lens

Med. grey Metal glossy Grey silver chrome lens

White/yellow Grey silver chrome lens

Blue Metal glossy Grey lens

Scott Endo

Black Metal glossy Clear lens

White glossy Yellow light sensitive lens

*

Med. grey Metal glossy Grey silver chrome lens

• Pro střední až větší obličej • Scott Optiview zorníky • Integrovaný svazek karbonových

White glossy Rose light sensitive

vláken

• Lehký a pružný rámeček Scott Fusion • Nastavitelný super měkký nosník • Pružné a extra měkké konce postranic CENA

Scott Cord

Black Metal glossy Yellow light sensitive lens

Med. grey Metal glossy Grey light sensitive lens

White glossy Grey light sensitive lens

Med. grey Metal glossy Grey silver chrome lens

White glossy Grey silver chrome lens

Black Metal glossy Brown lens

Black Metal glossy Clear lens

• Pro střední až větší obličej • Scott Optiview zorníky • Pohodlný rámeček Scott Thermal • Integrovaný kovový pruh

Grey Metal glossy Grey silver chrome lens

White glossy Solar lens

• Pro střední až větší obličej • Scott Optiview zorníky • Lehký a pružný rámeček Scott Fusion • Nosník a struktura postranic z měkkého materiálu 1 990 Kč / 79 €

CENA

Black glossy Rose light sensitive

• Pro střední až větší obličej • Scott Optiview zorníky • Torické 8x4 zorníky • Pohodlný rámeček Scott Thermal CENA

Black mat Grey lens

White mat Grey lens

Red metal glossy Brown lens

Black Mat Solar lens

• Pro malý až střední obličej • Scott Optiview nebo Scott Glass zorníky

• Pohodlný rámeček Scott Thermal

2 270 Kč / 89 €

CENA

2 550 Kč / 99 €

Tortoise glossy Brown lens

Tortoise glossy Brown polarized lens

Black glossy Grey polarized lens

Grey Metal glossy Grey silver chrome lens

White glossy Grey silver chrome lens

Black glossy Grey polarized lens Glass lens

Tortoise glossy Brown polarized lens

Black glossy Grey polarized lens

Grey Metal glossy Grey silver chrome lens

Horn glossy Brown lens

Black glossy Grey lens

Tortoise glossy Brown lens

Horn glossy Brown lens

Black glossy Grey lens

Burgundy glossy Brown lens

White glossy Grey silver chrome lens

Tortoise glossy Brown lens

Horn glossy Brown lens

Black glossy Grey lens

Scott Octave • Pro střední až větší obličej • Scott Optiview nebo Scott Glass

Scott Lyric Purple Grey gradient lens

zorníky • Pohodlný rámeček Scott Thermal CENA 2 550 Kč / 99 €

Black glossy Grey polarized lens Glass lens

Black Metal glossy Brown lens

*

White glossy Grey silver chrome lens

Scott Fader Horn glossy Brown lens

White glossy Grey silver chrome lens

Scott Tone

postranic CENA 2 990 Kč / 119 € Black glossy Grey polarized lens

Black Metal glossy Grey light sensitive lens

2 780 Kč / 109 €

Black Metal glossy Grey polarized lens

Scott Stage Tortoise glossy Brown polarized lens

*

2 780 Kč / 109 €

Med. grey Metal glossy Yellow light sensitive lens

Scott Obsess Med. grey Metal glossy Grey polarized lens

MODELY FASHION

• Pro střední až větší obličej • Scott Optiview zorníky • Scott EasyChange systém výměny zorníků • Lehký a pružný rámeček Scott Fusion • Nastavitelný super měkký nosník • Nastavitelné super měkké konce postranic

Black Metal glossy Grey Polarized lens

Tortoise glossy Brown polarized lens

Black glossy Grey polarized lens

Grey Metal glossy Grey silver chrome lens

White glossy Grey silver chrome lens

Tortoise glossy Brown lens

Black glossy Grey lens

• Pro dámský obličej • Scott Optiview zorníky • Pohodlný rámeček Scott Thermal CENA

Black Grey polarized lens

Surreal white Grey lens

Cyan Red chrome lens

1 760 Kč / 69 €

Black liberty Grey lens

Horn Brown lens

• Pro malý až střední obličej • Scott Optiview zorníky • Pohodlný rámeček Scott Thermal CENA

Black Grey polarized lens

Tortoise Brown polarized lens

1 990 Kč / 79 €

Magenta Red chrome lens

Tortoise Brown lens

Black soft touch Grey lens

White soft touch Grey lens

119


OBLECENI Pro sezónu 2012 bychom rádi představili kompletní kolekci cyklistického oblečení, rukavic a doplňků, které vyrábíme na základě nejmodernějších technologických postupů. Absolutní funkčnost, inspirativní design a dlouhá životnost jsou pro značku Scott samozřejmostí.

Co se týče barevných variant, nechali se návrháři ovlivnit především moderními pestrými a výraznými odstíny žluté a zelené, tyrkysové, fialové

KONCEPT CHAMOIS Pro sezónu 2012 přinášíme inovativní koncept anatomicky tvarovaných vložek z funkčních materiálů, které zajistí maximální odvod vlhkosti a naprosté pohodlí při jízdě.

SCOTT Limited Padding Maximální komfort, minimální velikost - ergonomicky tvarovaná pěnová vložka s inovativní konstrukcí vzdušných kanálků zaručuje vynikající odvod vlhkosti a vysokou prodyšnost.

a korálově červené. Ovšem osvědčená černá a bílá barva si v naší kolekci své místo také najdou.

SCOTT Performance Padding

Nabídka je velmi široká s ohledem na různé kategorie cyklistických

Výkonnostní anatomicky tvarovaná vložka s postranními křidélky, která se snadno přizpůsobí tvaru těla. Integrovaná karbonová příze umožňuje skvělý odvod vlhkosti a perforovaný povrch vložky zajišťuje potřebnou prodyšnost.

odvětví a je jen na vás, jakou kombinaci oděvu při výběru zvolíte. Modelové řady jsou navíc doplněny o produkty využívající funkční materiály Gore-Tex®, Paclite®, Lightweight Windstopper® či Active Shell.

SCOTT Sport Padding

Klíčovou vlastností cyklistického oblečení je dobrá viditelnost! Z tohoto

Velmi pohodlná a pružná konstrukce využívající inovativní technologii „SKYVE“, která přináší výborné absorpční vlastnosti a prodyšnost.

důvodu se snažíme využívat pestré barvy a pasivní bezpečnostní prvky, jakými jsou fluorescentní a reflexní nášivky či designové doplňky.

SCOTT Basic Padding Vysoce prodyšná vložka s konstrukcí „Interlocking Puzzle“ zajistí příjemné pohodlí při každodenních vyjížďkách.

120

oblečení


_Vest Windbreaker Scott Premium _Shirt Scott Premium l/sl

_Bibshorts Scott Premium

_Shirt Scott Premium s/sl

_Jacket Windbreaker Scott Premium

_Jacket Windstopper Scott Premium

Premium Řada Premium nabízí vynikající funkčnost a střih, díky kterému se oděv okamžitě přizpůsobí momentální pozici jezdce při jízdě. Minimalistický design a správná volba materiálu dodala celé kolekci neobvyklou funkčnost a pohodlnost při nošení. Součástí jsou také fluorescentní prvky, které dodávají potřebnou bezpečnost.

_Armwarmers Scott Premium

121


rc pro men

Modelová řada nabízí přesně to, co slibuje její název. Jedná se o čistě závodní řadu včetně nápadného RC designu s vynikajícím ventilačním systémem.

_Shirt Scott RC Pro l/sl

_Bibshorts Scott RC Pro

_Shirt Scott RC Pro s/sl _Vest Scott RC Pro

_Gloves Scott RC SF

_Shorts Scott RC Pro ls/fit

_Socks Scott RC Tech Light

122

oblečení

_Gloves Scott RC LF


_Glove W’s Scott RC SF

_Short W’s Scott RC

_Shirt W’s Scott RC l/sl _Vest W’s Scott RC

_Shirt W’s Scott RC s/sl

_Shorts W’s Scott RC ls/fit

RC Women

Maximální funkčnost v originálním závodním designu. Zajímavá kombinace fialové a citrónově žluté na bílém podkladu jistě osloví všechny závodně motivované cyklistky.

_Socks Scott RC Tech Light

123


_Shirt Scott Helium Race s/sl

_Bibshorts Scott Helium Race

_Shirt Scott Helium Icon s/sl

_Shirt Scott Helium Logo s/sl

_Shirt Scott Helium Top s/sl

helium

Hladký design a nápadné barvy jsou základem této víceúčelové kolekce. Oblečení je vybaveno širokou škálou důmyslných prvků, skrytých zipů a reflexních doplňků. Ať už zvolíte bike nebo silničku, řada Scott Helium je tu pro Vás.

_Socks Scott Short Tech

124

oblečení

_Gloves Scott Essential

_Shorts Scott Helium ls/fit


shadow

Oblíbená modelová řada Scott Shadow přichází do nové sezóny v moderních barvách a celou škálou funkčních řešení. Použité materiály splňují náročné požadavky sportovně založených bikerek.

_Shorts W’s Scott Shadow Race

_Shorts W’s Scott Shadow

_Shorts W’s Scott Shadow ls/fit

_Shirt W’s Scott Shadow s/sl

_Gloves W’s Scott Contessa Aspect

_Tank W’s Scott Shadow

125


126

bikewear


_Jacket Windbreaker Scott Authentic

_Bibshorts Scott Authentic

_Shirt Scott Authentic l/sl

_Shirt Scott Authentic s/sl

authentic

Správná volba oblečení umožňuje užit si jízdu na kole za každého počasí. Cyklistické oblečení Scott Authentic zajišťuje prodyšnost, vysokou odolnost a spolehlivou ochranu proti větru.

_Socks Scott RC Tech Light

127


_Shirt Scott Mind s/sl

_Shorts Scott Mind ls/fit

mind

Mind je název naší stylové řady v kategorii All-mountain, která Vás jistě osloví vynikající prodyšností, zajímavým řešením kapes a velmi povedeným designem včetně moderních barevných odstínů. _Gloves Scott Superstitious

128

oblečení

_Hoody Scott Mind Tech

_Jacket Windbreaker Scott Helium


_Shirt W’s Scott Sky s/sl

_Shorts W’s Scott Sumita ls/fit

_Shirt W’s Scott Sky s/sl

_Knickers W’s Scott Sky ls/fit

_Socks W’s Scott Tech Light

sumita/sky

Odstíny korálově červené, fialové či tyrkysové barvy definují vzhled nové dámské koncepce oblečení a doplňků pro Allmountain. Řada technických detailů, které návrháři značky Scott použili, Vám jistě pomohou na cestách nekonečnou přírodou.

_Shirt W’s Scott Sumita

129


_Shirt Scott Path Icon s/sl

_Glove Scott Superstitious

_Shirt Scott Path Race s/sl

_Shorts Scott Path Race ls/fit

_Shorts Scott Path Top ls /fit

path

Scott Path je multifunkční řada oblečení, kterou lze použít jak na cyklistiku, tak na volný pohyb v přírodě. Triko, kalhoty s oddělitelnou spodní částí na zip, nepromokavá bunda a další doplňky jsou velice příjemné a pohodlné.

_Shirt Scott Path Logo s/sl

130

oblečení


sky/sumita

Odstíny korálově červené, fialové či tyrkysové barvy definují vzhled nové dámské koncepce oblečení a doplňků pro Allmountain. Řada technických detailů, které návrháři značky Scott použili, Vám jistě pomohou na cestách nekonečnou přírodou.

_Shirt W’s Scott Sumita s/sl

_Shirt W’s Scott Sumita Graphic s/sl

_Shorts W’s Scott Sky ls/fit

_Jacket W’s Windbreaker Shadow _Shirt W’s Scott Sky s/sl

_Gloves W’s Scott Contessa Essential

_Shorts W’s Scott Sumita ls/fit

131


roarban & full vollume

Nekonvenční freeridová kolekce si získala mezi módně založenými dámami i pány velikou oblibu. Oblečení je plně funkční a stoprocentně Vás nezklame při jakémkoli dobrodružství.

_T-Shirt Scott Roarban

_Shirt Button Scott Roarban l/sl

_Compression Gear Scott Recruit Pro

_Shorts Scott Roarban ls/fit

_Neck Brace

132

oblečení

_Shorts Scott Full Volume ls/fit

_Shirt Button Scott Roarban s/sl


_Shirt Scott Path Logo s/sl

_Scott Performance Knickers

_W’s Scott Performance Windstopper Jacket

_ Shirt Scott Performance s/sl

_ Shirt W’s Scott Performance l/sl

Tri/Running

Novou triatlonovou a běžeckou kolekci definují nepřehlédnutelné barvy, funkční materiály a neotřelý design. Bezešvá oblast ramen eliminuje tření a umožňuje maximální rozsah pohybu, který je pro toto sportovní odvětví prvořadý. Součástí běžecké kolekce je celá řada inovativních technologických prvků - postranní ventilace, malé kapsičky na drobnosti, silikonové lemy.

_W’s Scott Race Shorts

133


BEH

ERGOLOGIC RIDE

Firma Scott představuje novou éru v oblasti výkonnostní běžecké obuvi.

Při vývoji našich bot vycházíme z biomechanických vlastností lidského chodidla a správné běžecké techniky. Výsledkem našeho vývoje je „minimalistický“ design běžeckých bot, který zvyšuje efektivitu běhu při zachování kvalitního odpružení a ochrany chodidla.

Specifický tvar patní části podrážky umožňuje rychlejší odvalení chodidla při běžeckém došlapu a celkově tak zvyšuje efektivitu běhu respektive snižuje zatížení svalů.

1

Klasická konstrukce podrážky eRide konstrukce podrážky 4 5 6 2

3

Narozdíl od většiny běžeckých bot mají SCOTT- eRide pevnou oporu po celé ploše podrážky, čímž se eliminuje ztráta energie, ke které dochází při deformaci podrážky u modelů se zvýšenou klenbou.

ETHZ ERIDE STUDIE (stupně) 20 10 0 -10

12

34

56

78

91

01

11

21

31

41

51

61

71

81

92

02

1

1. Správné držení těla

eRide zvyšuje výkon běžce díky hladkému a stabilnímu průběhu běžeckého došlapu a odrazu. eRide technologie přináší rychlejší a efektivnější běh.

2. Efektivní využití energie* 3. Přirozený došlap přes střed chodidla 4. Nižší profil podrážky v patní části 5. Hladší průběh došlapu a odrazu

-20 -30 -40

konstrukce podrážky

6. Nízká hmotnost

klasická konstrukce podrážky

-50

Institut für Biomechanik Dr. S. Lorenzetti HCI E 355.1, CH-8093 Zürich

134

běh

*

Biomechanigg Research Inc. & Human Performance Laboratory University of Calgary • 2500 University Drive N.W. Calgary, Alberta • Canada T2N 1N4


ERGOLOGIC FIT Svršek běžeckých bot Scott je tvořen kombinací konstrukce „mono-sock“ v přední části chodidla a pevné „kolébky“, zajišťující stabilitu a ochranu v  oblasti paty a střední části chodidla. Tato unikátní konstrukce umožňuje maximální přizpůsobivost pro různé tvary chodidel a poskytuje pohodlné prostředí pro klenbu, prsty a ohybnou část chodidla.

Oblast paty a střední části 1. Důmyslná konstrukce svršku v zadní a střední části boty je pohodlná a zároveň fixuje patu a klenbu chodidla. Tato pevná část svršku je umístěna tak, aby nebránila správné funkci chodidla při došlapu a odrazu.

Mono-sock

Full ergologic fit

2. Přední část svršku bot je tvořená bezešvou „mono-sock“ technologií, která díky své flexibilitě přispívá ke správné funkci přední části chodidla. Strečový panel pomáhá držet jazyk na svém místě a zajišťuje pohodlné nazouvání a vyzouvání.

3. Díky kombinaci použitých konstrukcí se podařilo dosáhnout optimálních vlastností boty na anatomicky správných částech chodidla.

Scott AeroFoam Na vývoji našich bot se významně podílejí samotní běžci, jejichž požadavkem je nízká hmotnost při zachování dobrých tlumících vlastností. Tlumení chrání pohybový aparát běžce a zvyšuje jeho výkonnost i v těch nejtěžších podmínkách. Při hledání vhodných materiálů s cílem snížení hmotnosti a zachování dobrých tlumících vlastností jsme se rozhodli nahradit „EVA“ materiál mezipodešve novým materiálem Scott Aerofoam. Díky tomu jsou nyní naše boty lehčí, lépe tlumí a mají dlouhou životnost.

LEHČÍ

SCOTT AeroFoam je o 25 % lehčí*

LEPŠÍ

SCOTT AeroFoam má o 50 % účinnější tlumící efekt při stejném hmotnostním zatížení *

DLOUHÁ ŽIVOTNOST SCOTT AeroFoam má o 5 % nižší míru permanentní deformace *

*ve srovnání s tradičním EVA materiálem podrážek běžecké obuvi

135


ZAVODNI Scott Race Rocker HMOTNOST

185 g / 5 mm zdvih patní části 5.5-13

velikosti US UNISEX

blue/red

• Lehká bota s nízkým profilem podrážky, která

zajišťuje rychlý a přirozený průběh běžeckého kroku.

• „Minimalistické“ provedení přináší společně

s eRide™ technologií efektivní přenos energie.

• Mezipodešev z materiálu Aerofoam je o 25 % lehčí než stejná mezipodešev vyrobená z materiálu EVA.

• Bota vhodná pro silniční závody, rychlostní tréninky a pro všechny vyznavače „minimalistického“ designu.

CENA

2 550 Kč / 100 €

VYKONNOSTNI velikosti US

M 220 g Ž 200 g / 11 mm zdvih patní části M 7-14 Ž 6-11

• Vyvážený poměr nízké hmotnosti, tlumení a eRide technologie.

• Boty jsou konstruovány tak, aby vedly běžce ke správnému došlapu přes střed chodidla a zároveň tak podporují správné držení těla.

• Naše nejlehčí boty z řady „performance“, které jsou vhodné pro závod i kvalitní trénink.

CENA

136

běh

2 990 Kč / 120 €

white/blue

HMOTNOST

blue/lime green

Scott T2C


Scott MK4 HMOTNOST

velikosti US

M 230 g Ž 210 g / 8 mm zdvih patní části M 8-14 Ž 6-11

• Scott MK4 je vylepšeným nástupcem držitele blue/pink

přizpůsobí vašemu chodidlu.

• Mezipodešev je vyztužena karbonovým

můstkem, který společně s technologií „eRide“ zajistí snížení deformace podrážky a podpoří přirozenou funkci chodidla.

blue/red

řady ocenění – modelu MK3.

• Díky technologii „Ergologic Fit“ se obuv lépe

• Nízký profil podrážky a materiál mezipodešve „AeroFoam“ snižuje hmotnost zhruba o 25% oproti modelům využívajícím EVA materiál.

CENA

3 290 Kč / 130 €

Scott MK4+ velikosti US

M 240 g Ž 220 g / 8 mm zdvih patní části M 8-14 Ž 6-11

• Nástupce modelu MK3, držitele prestižních pronace.

• Konstrukce bot vychází z modelu MK4, kde

je asymetricky umístěné šněrování (na vnější stranu nártu) a je zvýšena hustota materiálu podrážky pro lepší stabilitu.

blue/green

ocenění.

• Jedny z nejlehčích bot na trhu s podporou

white/green

HMOTNOST

• Mezipodešev je vyztužena karbonovým

můstkem, který společně s technologií „eRide“ zajistí snížení deformace podrážky a podpoří přirozenou funkci chodidla.

• Nízký profil podrážky a materiál mezipodešve „AeroFoam“ snižuje hmotnost zhruba o 25% oproti modelům využívajícím EVA materiál.

CENA

3 550 Kč / 140 €

137


TRENINK velikosti US

M 270 g Ž 230 g / 12 mm zdvih patní části M 7-14 Ž 5-11

white/blue

HMOTNOST

white/red

Scott eRide Trainer2

• Tréninková bota pro běžce s neutrálním

došlapem, využívající technologii „eRide“, která zefektivní váš běh.

• Ideální pro běžce s neutrálním došlapem až mírnou pronací.

• Všestranná tréninková bota vhodná pro střední až vyšší objem kilometrů.

• Mezipodešev je vyztužena karbonovým

CENA

white/blue

můstkem, který společně s technologií „eRide“ zajistí snížení deformace podrážky a podpoří přirozenou funkci chodidla. 2 990 Kč / 120 €

velikosti US

M 270 g Ž 230 g / 12 mm zdvih patní části M 7-14 Ž 5-11

• Pevná a citlivě reagující obuv pro dlouhé a náročné tréninky, využívající unikátní technologii Scott „eRide“.

white/red

HMOTNOST

white/green

Scott eRide Support2

• Vhodná pro běžce s mírnou pronací. • Asymetricky umístěné šněrování a strečový materiál svršku zajistí dokonalou stabilitu a pohodlí při běhu. 3 290 Kč / 130 € white/violet

CENA

138

běh


Scott eRide Grip2 HMOTNOST

velikosti US

black/green

lime green/red

TRAIL & OUTDOOR M 330 g Ž 310 g / 12 mm zdvih patní části M 8-14 Ž 6-11

• Výborná trakce na rovném, kopcovitém i kamenitém povrchu.

• Technologie eRide zvýší efektivitu vašeho běhu

velice odolný a prodyšný.

black/red

odvětrání.

• Použitý svrchní materiál dobře chrání prsty, je

grey/blue

a zároveň si poradí s náročným terénem.

• Prodyšné a lehké materiály zajistí dobré

• Díky nízkému profilu podrážky jsou boty velice stabilní a rychle reagují při běhu v náročném terénu.

CENA

2 990 Kč / 120 €

velikosti US

M 350 g Ž 320 g / 12 mm zdvih patní části M 8-14 Ž 6-11

black/blue

HMOTNOST

black/red

Scott Aztec3

• Boty, které mají široké využití při pohybu v přírodě.

• Vyztužené části obuvi chrání nohu v nezpevněném terénu.

• Vysoce odolná a spolehlivá podrážka Vibram Supertrek - exkluzivně vyvinutá pro běžecké boty Scott.

• Praktické zdrhovadlo zajistí jednoduché a rychlé šněrování.

CENA

black/green

Fit“ podobně jako model MK4. Díky této konstrukci vyvíjíme boty velice stabilní při různých sklonech terénu.

black/blue

• Svrchní materiál využívá technologii „Ergologic

3 190 Kč / 125 €

139


VOLNY CAS Scott eRide Recovery HMOTNOST velikosti US

230 g / 11 mm zdvih patní části Unisex 5.5 - 13

• Pohodlná obuv pro volný čas využívající technologii eRide.

• Snadné obouvání díky vyklápěcímu systému

CENA

black/grey

patní části.

1 790 Kč / 70 €

Scott eRide Recovery Easyfit HMOTNOST

velikosti US

M 220 g Ž 190 g / 11 mm zdvih patní části M 8-14 Ž 6-11 black/red

• Pohodlná nazouvací obuv pro volný čas využívající technologii eRide.

• Pohodlné pantofle, ve kterých si vaše nohy

odpočinou po náročném sportovním výkonu. 1 790 Kč / 70 €

black/blue

CENA

140

běh


Tank Scott Race

Tank Scott Performance

MATERIÁL • Hlavní: 85% polyester, 15% elastan • Vložka: 100% polyester

MATERIÁL • 100% polyester

VLASTNOSTI • Ventilační síťovina • Lehký materiál • Reflexní potisk • Ploché švy STŘIH • Atletický VELIKOSTI • S - XXL CENA 1 150 Kč / 45 €

VLASTNOSTI • Lehký materiál • Reflexní potisk • Ploché švy • Logo potisk STŘIH • Regular VELIKOSTI • S - XXL CENA 1 275 Kč / 50 €

Shorts Scott Race

Knickers Scott Performance

MATERIÁL • Hlavní: 80% polyester, 20% elastan • Vložka: 82% polyester, 18% elastan

MATERIÁL • Hlavní: 80% polyester, 20% elastan • Vložka: 82% polyester, 18% elastan

VLASTNOSTI • Stahovací šňůrka v pase • Kapsička na klíče • Reflexní potisk • Pohodlné ploché švy • Ventilační síťovina zadního panelu

VLASTNOSTI • Stahovací šňůrka v pase • Kapsička na klíče • Reflexní potisk • Pohodlné ploché švy • Ventilační síťovina zadního panelu

STŘIH • Atletický

STŘIH • Regular

VELIKOSTI • S - XXL

VELIKOSTI • S - XXL

CENA 1 150 Kč / 45 €

CENA 1 390 Kč / 55 €

141


Shirt Scott Next2Skin w/o sl MATERIÁL • Povrch: 93% polyester, 7% elastan • Povrch 2: 94% polyester, 6% elastan • Vložka: 100% polyester VLASTNOSTI • 3 různé druhy materiálů • Funkční rychleschnoucí materiál • Scott logo na límečku • Kontrastní ploché švy • Elastický spodní lem STŘIH • Atletický VELIKOSTI • S - XXL CENA 1 150 Kč / 45 €

Shirt Scott Next2Skin s/sl MATERIÁL • Povrch: 93% polyester, 7% elastan • Povrch 2: 94% polyester, 6% elastan • Vložka: 100% polyester VLASTNOSTI • 3 různé druhy materiálů • Funkční rychleschnoucí materiál • Scott logo na límečku • Kontrastní ploché švy • Elastický spodní lem STŘIH • Atletický VELIKOSTI • S - XXL CENA 1 290 Kč / 50 €

142

běh


Shirt Scott Path Logo s/sl MATERIÁL • Povrch: 100% polyester VLASTNOSTI • Raglánové rukávy • Centrální zip • Scott grafický potisk • Zádová kapsička na zip

Jacket Windbreaker Scott Helium MATERIÁL • Povrch: 100% polyester

STŘIH • Regular

VLASTNOSTI • Větru odolná konstrukce • Elastický a reflexní spodní lem a manžety • Centrální zip • Malá kapsička na zip • Dodáváme v přenosném vaku

VELIKOSTI • S - XXL

STŘIH • Atletický

CENA 1 150 Kč / 45 €

VELIKOSTI • S - XXL CENA 3 290 Kč / 130 €

Shirt Scott Next2Skin l/sl MATERIÁL • Povrch: 93% polyester, 7% elastan • Povrch 2: 94% polyester, 6% elastan • Vložka: 100% polyester VLASTNOSTI • 3 různé druhy materiálů • Funkční rychleschnoucí materiál • Scott logo na límečku • Kontrastní ploché švy • Elastický spodní lem a manžety

Jacket Scott Helium Active Shell MATERIÁL • Povrch: 100% polyamide + membrána 100% tetrafluorethylen • Strečová vložka: 89% polyamide, 11% elastan + membrána 100% tetrafluorethylen VLASTNOSTI

• Gore-Tex® Active Shell®

STŘIH • Atletický

- třívrstvý voděodolný materiál • Strečové prvky pro maximální volnost pohybu • Plně lepené švy • Centrální zip s vnitřní klopou • Náprsní kapsa na zip, ventilační kapsy • Velice lehký funkční materiál

VELIKOSTI • S - XXL

STŘIH • Regular

CENA 1 390 Kč / 55 €

SCOTT CLIMATE CONTROL • Nula (-1°C / +7°C) • Větruodolný materiál • Voděodolný materiál VELIKOSTI • S - XXL CENA 7 150 Kč / 280 €

143


Tank W’s Scott Race MATERIÁL • Hlavní: 85% polyester, 15% elastan • Vložka: 100% polyester VLASTNOSTI • Ventilační síťovina • Lehký materiál • Reflexní potisk • Ploché švy STŘIH • Atletický VELIKOSTI • XS - XL CENA 1 150 Kč / 45 €

Shorts W’s Scott Race MATERIÁL • Hlavní: 80% polyester, 20% elastan • Vložka: 82% polyester, 18% elastan VLASTNOSTI • Stahovací šňůrka v pase • Kapsička na klíče • Reflexní potisk • Pohodlné ploché švy • Ventilační síťovina zadního panelu STŘIH • Atletický VELIKOSTI • XS - XL CENA 1 150 Kč / 45 €

144

běh


Shirt W’s Scott Next2Skin w/o sl MATERIÁL • Povrch: 94% polyester, 6% elastan VLASTNOSTI • Funkční rychleschnoucí materiál • Scott logo na límečku • Kontrastní ploché švy • Elastický spodní lem

Knickers W’s Scott Performance MATERIÁL • Hlavní: 80% polyester, 20% elastan • Vložka: 82% polyester, 18% elastan

STŘIH • Atletický

VLASTNOSTI • Stahovací šňůrka v pase • Kapsička na klíče • Reflexní potisk • Pohodlné ploché švy • Ventilační síťovina zadního panelu

VELIKOSTI • XS - XL

STŘIH • Regular

CENA 1 050 Kč / 40 €

VELIKOSTI • XS - XL CENA 1 390 Kč / 55 €

Shirt W’s Scott Next2Skin s/sl MATERIÁL • Povrch: 93% polyester, 7% elastan • Povrch 2: 94% polyester, 6% elastan • Vložka: 100% polyester VLASTNOSTI • 3 různé druhy materiálů • Funkční rychleschnoucí materiál • Scott logo na límečku • Kontrastní ploché švy • Elastický spodní lem a rukávy

Jacket W’s Scott Shadow Active Shell MATERIÁL • Povrch: 100% polyamide + membrána 100% tetrafluorethylen • Strečová vložka: 89% polyamide, 11% elastan + membrána 100% tetrafluorethylen VLASTNOSTI

• Gore-Tex® Active Shell®

STŘIH • Atletický

- třívrstvý voděodolný materiál • Strečové prvky pro maximální volnost pohybu • Plně lepené švy, reflexní prvky • Centrální zip s vnitřní klopou • Tvarovaná ramena, podpažní ventilace • Velice lehký funkční materiál

VELIKOSTI • XS - XL

STŘIH • Regular

CENA 1 150 Kč / 45 €

SCOTT CLIMATE CONTROL • Nula (-1°C / +7°C) • Větruodolný materiál • Voděodolný materiál VELIKOSTI • XS - XL CENA 6 350 Kč / 250 €

145


SPORT 04, spol. s r.o. Výhradní dovozce značky SCOTT do ČR a SR FUTURAMA BUSINESS PARK Sokolovská 651/136a 180 00 Praha 8 Tel.: +420 773 407 117 E-mail: info@scottsport.cz Seznam prodejců značky SCOTT najdete na www.scottsport.cz.

www.scottsport.cz

146


147


www.scottsport.cz

Scott kola & doplňky 2012  

Produktový katalog Scott 2012.