Page 1

Workshop

History of the European Asylum Policy

Imprint Publisher Schwarzkopf-Stiftung Junges Europa Sophienstr. 28 /29 10178 Berlin Telefon: 0049 (0)30 – 280 95 146 Fax: 0049 (0)30 – 280 95 150 E-Mail: info@schwarzkopf-stiftung.de www.schwarzkopf-stiftung.de Author / Translation Planpolitik GbR Friedelstrasse 16 12047 Berlin Deutschland Illustrations Friederike Schlenz Date Juni 2017 License CC BY-NC-ND 3.0 DE

Ein Projekt der

Funded by

as part of the federal programme


1951

Женевська Конвенція про статус біженців визначає захист усіх людей у всьому світі, які втікають від переслідувань та серйозної небезпеки, як основне право, і вперше визначає статус „визнаного біженця“.


1985

Шенгенська угода ліквідує контроль на внутрішніх кордонах. Тому контроль над зовнішніми кордонами ЄС набуває більшого значення.


1992

Громадянська війна в Югославії змушує багатьох людей втікати з країни. У той час 15 держав-членів ЄС приймають сотні тисяч біженців.


1999

Країни-члени ЄС вирішують, що в майбутньому існуватиме спільна політика ЄС щодо надання притулку. Її мета полягає у створенні однакових умов для всіх шукачів притулку – незалежно від того, до якої країни ЄС подано заяву на отримання притулку.


2003

Дублінська угода вимагає, щоб біженці просили притулку в країні, у якій вони вперше в‘їхали до ЄС. Природно, це часто відбувається в країнах на зовнішньому кордоні ЄС.


2004

Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу Frontex підтримує та координує співробітництво держав-членів на зовнішньому кордоні ЄС. Агентство також прагне боротися з неконтрольованою стихійною імміграцією.


2015

Тисячі біженців застрягають на центральному залізничному вокзалі Будапешта. Вони хочуть дістатися до Німеччини. Канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем‘єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та канцлер Австрії Вернер Файманн вирішують відкрити кордони.


2017

У рамках звичайної законодавчої процедури країни-члени ЄС ведуть переговори щодо реформування спільної політики щодо надання притулку. Становище країн ЄС на зовнішніх кордонах має бути полегшене шляхом більш справедливої та ефективної системи.

History of the European Asylum Policy (Ukrainian)  
History of the European Asylum Policy (Ukrainian)  
Advertisement