Page 1

LENKTYNĖS GOLFO LAUKUOSE: L I E T U V O J E TA I N E Į M A N O M A . N I E K A M . I Š S K Y R U S M U S 2013 spalis

JAGUAR PROJECT 7

Stigas ignoruoja draudimą rūkyti

PORSCHE 911 GT3

Vis dar grynakraujis 911? Netrukus išsiaiškinsim

R. HAMMONDAS IR SESTO ELEMENTO

Richardas savo tamsiąją pusę atskleidžia vairuodamas 8 000 000 litų vertės bolidą

ISSN 2029-7637

8,90 Lt

taipats TAIP PAT

Išbandymas geriausioje lenktynių trasoje

gyviausias

JAMESAS VAIRUOJA PRO_CEE’D GT Ar pirmasis korėjiečių karštasis hečbekas pakankamai greitas?

VISUREIGIŲ MONSTRŲ ŠOU Ekstremalių varžybų dalyvių tikslas – ne laimėti, o išgyventi.

daiktas, kurį

yra tekę

vairuoti. ASMIK LAIKO TG EGZAMINĄ Operos solistė prisipažįsta neatradusi vairavimo malonumo.


Varom

RENALDAS GABARTAS Nustokim apsimetinėti idiotais ir taikstytis su tuo, kaip mus mulkina šešėlinio automobilių verslo veikėjai

P

astarąjį mėnesį be perstojo citavau gyvojo klasiko Jameso May išmintį apie greitį. Kolega šį dalykėlį prilygino meteorizmui: įžvalgiai pabrėžė, kad derėtų žinoti, kada gadinti orą nepadoru. Iš tiesų didelis greitis gali ir sukompromituoti, ir suteikti sunkiai žodžiais nusakomą palaimą. Rugsėjį pastarąjį jausmą visiškai legaliai teko patirti dukart: „Porsche“, šiais metais mininti kultinio modelio 911 jubiliejų, surengė nutrūktgalvišką ekstremalaus vairavimo mokymosi sesiją ir improvizuotas mini Le Mano lenktynes Slovakijos žiedo trasoje. „Carrera S“ zuję kolegos po finišo greičiausiai taškėsi emocijomis lyg Justino Bieberio gerbėjos savo dievaičio koncerte. Panašius vaizdus teko stebėti ir vienoje garsiausių Senojo žemyno – Lužicos – žiedinių trasų, kur „Dunlop“ surengė šio lenktynių sezono (bene sėkmingiausio per visą bičiulystės su automobilių sporto dievais istoriją) pabaigtuvių šventę. Bolidai su „Dunlop“ apavu triumfavo Le Mano 24 valandų lenktynėse, FIA pasaulio ištvermės čempionate ir prestižinėse 24 valandų lenktynėse „ADAC Ziurich“ Niurburgo žiede. Savo svečius padangų gamybos meistrai pusdieniui patikėjo „AMG Driving Academy“ instruktorių globai. Šie be didelių ceremonijų visus aprengė sportiniais kombinezonais ir susodino į standartinius 591 AG „Mercedes-Benz SLS AMG“, o perpratus trasos konfigūraciją – į kovinius SLS AMG GT3. Po šios akistatos būčiau galėjęs prisiekti, kad baronas Miunhauzenas iš tiesų skraidė apsižergęs patrankos sviedinį. Mes darėme tą patį, tik lakstėme greičiau ir kėlėme triukšmą, galintį nustelbti artilerijos salves. Skirtumas toks, kad sėdėdamas prie SLS AMG GT3 vairo jautiesi suaugęs su mašina, kaip

0 04

2 01 3 s pa l i s J

TO P G E A R

fantastiškieji naviai su kino filme „Avataras“ skraidančiais gyviais. Jei emocijas galima nusipirkti už pinigus, SLS AMG bomba verta kiekvieno cento iš milijono, prašomo už šį superautomobilį. Bet grįžkime prie žemiškų reikalų. Visą rugsėjį „TopGear“ komandos inicijuotas „Geležinių spąstų“ projekto herojus, ADAC laboratorijoje sukultas lietuviškas BMW, keliavo po didžiuosius šalies miestus ir mėgino atkreipti dėmesį į nacionalinius automobilių remonto ypatumus. Gyvai ratuotą frankenšteiną išvydę žmonės šiurpo suvokę, kas lieka iš pasyviojo saugumo sistemų nebeturinčios mašinos po smūgio judant juokingai mažu 64 km/val. greičiu. O interneto komentatoriai (tiksliau – automobilių verslo sukčių lobistai) ir toliau taškėsi seilėmis, esą visas projektas yra burbulas, skirtas naujų automobilių prekybai skatinti. Kadangi tokie paistalai neturi nieko bendra su realybe, nes „Geležinių spąstų“ projekto neparėmė nė viena automobilių gamintojų atstovybė, stengiausi nesivelti į žodžių karus su anoniminiais virtualiosios erdvės mižniais. Nesusivaldžiau vienintelį kartą: pamatęs žinutę apie Latvijoje itin populiaraus sportininko – Vankuverio olimpinėse žaidynėse sidabrą iškovojusio Jurio Šico – avariją, kurią jis patyrė Lietuvoje iš kelių donorų sulipdytu ir todėl sunkiai suvaldomu BMW. Vaikinukas tik per stebuklą neliko prikaustytas prie invalido vežimėlio. Tai nesutrukdė mūsiškiams cinikams postringauti, esą šis buvęs pats kaltas, ir gal gerai, kad mašina jį nusviedė į šalikelės medžius, nes galbūt kitame posūkyje jis būtų kliudęs būrį darželinukų... Žmonės, nustokim apsimetinėti idiotais ir taikstytis su tuo, kad šešėlinio automobilių verslo veikėjai visus perkančius nenaujas mašinas kuo įžūliausiai mulkina. Tokia yra pagrindinė „Geležinių spąstų“ projekto žinia. Be jokios paslėptos reklamos. Taškas.

Dabar apie kitą svarbų dalyką. Perskaitę ankstesnę pastraipą greičiausiai pamanėte, kad „TopGear“ redaktorius taip pasidavė emocijoms, kad jam viduje visi š**** užvirė. Esate beveik teisūs. Ir tai tik įrodo, kad šiomis dienomis bendrovės „Lietuvos draudimas“ pradėta socialinė kampanija „Nulis pykčio“ yra velniškai svarbi. Tyrimai atskleidė, kad net 95 proc. mūsiškių vairuotojų leidęsi į kelią patiria pyktį, susierzinimą, išgąstį ar stresą. Nereikia būti Sigmundu Freudu, norint suprasti, kaip tokios neigiamos emocijos priartina tikras bėdas, kurios paprastai baigiasi aplamdyta geležimi, o kartais – sutraiškytais likimais. Pabandykime visi kartu to išvengti ir pradėkime nuo paprasčiausių dalykų: laiku rodykime posūkius, liaukimės užkišti savo mašiną kitiems prieš nosį ar bent jau tvarkingai rikiuokime automobilius stovėjimo aikštelėse. Galbūt tada pamatysite, kiek daug aplink pozityvių permainų. Juk, pavyzdžiui, žinia apie Pabradėje pradėjusią veikti pirmąją Baltijos šalyse vandenilio, kaip degalų ir jų priedo, ekologiškų degalų priedų ir degalų sistemų eksperimentinių tyrimų laboratoriją yra dieviškai gera. Galbūt kaip tik čia bus rasti atsakymai į fundamentalius klausimus, ką ryt pilsime į degalų bakus? Gal pasirodys, kad Kaune netoli geležinkelio stoties įrengta pirmoji šalyje išmanioji sankryža iš tiesų yra efektyvus automobilių spūsčių ir kokybiškesnio viešojo transporto problemų sprendimas? Bet kuriuo atveju linkime tinkamai pasiruošti žieminių padangų keitimo karštinei (kaip tai padaryti, mums pasufleravo geriausi šios srities specialistai) ir išvengti neskanių nuotykių. Juk kaip tik dabar prasideda didžioji laukinių žvėrių migracija. Smagios kelionės po beprotišką „TopGear“ pasaulį.


Varom

85

RATU APLINK ŠKOTIJĄ

TG išsiruošia Jungtinės Karalystės šiaurėn, kad pristatytų vienus geriausių kelių viename gražiausių PLANETOS kampelių.

Turinys

Nr. 23 (2013 m. spalis)

58 ANGLIES PLUOŠTO MAGIJA Richardas Hammondas vairuoja labiausiai visame pasaulyje gąsdinantį „Lamborghini“ – supergreitą „Sesto Elemento“.

68 PEILIO AŠMENYS

911 GT3 turi dvigubos sankabos automatinę pavarų dėžę ir naują vairo sistemą. Puristams gali prireikti lašų nuo nervų.

76 KLONŲ AKISTATA

„Kios“ karštasis hečbekas į dvikovą kviečia „Golf GTI“. Ir pralaimi. Tačiau ar 20 000 litų brangesnis VW kūrinys tiek pat geresnis?

85 ĮVEIKTI ŠKOTIJĄ

92 LAIMINGAS SKAIČIUS Modernus „D-Type“ palikuonis „Project 7“ atsikratė priekinio stiklo, bet įgijo daugiau galios. Ir niekas dėl to nesiskundžia.

TO P G E A R

92

98 MILŽINŲ KOVA

Ekstremaliose trasose Australijoje liejasi emocijos, prakaitas, alus ir alyva. Visureigiai monstrai lūžta ir skęsta purve. Tikras smagumėlis!

Laivas su oro pagalve meta iššūkį elektriniam golfo automobiliui. Amfibija primena vaiduoklį, o jos vairuotojas – numuštą kėglį.

2 01 3 s pa l i s J

76

Jeigu jau TG komanda leidžiasi į kelią, ji nesirenka lengviausio maršruto. Kelionė aplink Škotiją ir džiugins, ir priblokš.

106 LENKTYNĖS GOLFO LAUKE

0 06

Temos

106


Varom

Naujienos 22 R – TAI GREITIS

„TopGear“

planeta Pirmas kartas Garažas

26 PASIDARYK PATS

Šį mėnesį išbandėme:

22 ĮKROVOS TENTAS

29 HAMMONDO LEGENDOS

Lexus IS 300h Peugeot 2008 Allure 1.6 HDi Kia Carens Nissan 370Z Nismo Honda CR-V 1.6 i-DTEC

24 „VOLVO“ KONCEPTAS

33 VAIRAVIMO EGZAMINAS

25 „KIOS“ ATSAKAS

34 JAMESO ALMANACHAS

VW pagamino greičiausią „Golf“. Šis iki 100 km/val. įsibėgėja per mažiau kaip 5 sekundes. Garbės žodis. „Volvo“ sukurtas „Pure Tension“ tinklas gali sukelti perversmą automobilių apdangalų ir įkrovos srityje. Pastarąjį kartą „Volvo“ gaminys seksualumu tryško 1962-aisiais. Gal įmanoma laiką atsukti atgal? Korėjiečiai pristato „Juke“ konkurentą ir žvalgosi, ar potencialūs pirkėjai gali suvirškinti jų SUV.

Dar vienas garažiukyje sukonstruotas F-1 bolidas. Ten pat išrastas ir anglies pluošto gamybos receptas. Jeigu įsivaizduosite šeštojo dešimtmečio Kalifornijos saulę ir rokenrolą, neabejotinai prisiminsite ir „Corvette“.

48 50 52 54 56

Šį mėnesį vairavome: Ford Focus Hyundai i30 Clio RenaultSport Subaru BRZ Ford Fiesta ST

Operos solistei Asmik Grigorian teko susidurti su įvairiausiomis mašinomis. Ar jai pavyks išlaikyti TG egzaminą? Visa tiesa apie padangas, greičio rekordus ir variklio gedimus signalizuojančius įspėjimus.

Taip pat skaitykite

18

„ferrari 458 speciale“

Susipažinkite su „430 Scuderios“ sūnumi. Aerodinamiškai efektyviausias „Ferrari“ kūrinys, turintis 605 AG, atmosferinį V8 variklį ir iki 100 km/val. įsibėgėjantis per 3 sekundes. Oho!..

0 08

2 01 3 s pa l i s J

TO P G E A R

J. CLARKSONAS

R. HAMMONDAS

J. MAY

„Jau greičiau veidas deformuosis dėl gravitacijos jėgos, nei „Fiesta“ praras sukibimą su kelio danga.“ 12

„Užtenka ilgiau nei dvi minutes pafilmuoti superautomobilį, ir prie jo prisijungia dviratininkų kolona.“ 14

„Jei jums dar nėra dvidešimties, turbūt nė nenumanote, kaip atrodo kasečių grotuvas. Ir mes nežinojome.“ 16

110 111 112 113 113


TopGear Nr. 23  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you