Page 1

„Siūlau vairuotojams suteikti galimybę išsipirkti leistino greičio ribas.“ J. CLARKSONAS

2013 vasaris

APIE PRIVILEGIJAS TURTUOLIAMS

„TOPGEAR“ DIDYSIS

PR IZAS METŲ AUTOMOBILIAI DAILUSIS ČIUOŽIMAS AKOMPANUOJANT TRIMS MOTORAMS 4-OS SERIJOS BMW GREITAI TAPS REALYBE

ISSN 2029-7637

8,90 Lt


redaktoriaus žodis

NUOTRAUKa : Tauro Tunylos

renaldas gabartas Dievaži, labai myliu šią šalį. Nepaisydamas to, kad toks sveiku protu sunkiai paaiškinamas reiškinys, kaip „Radži ieško žmonos“, musyse yra žiūrimiausias TV projektas. Savo gėdai turiu prisipažinti, kad greičiausiai kartais pernelyg lengvabūdiškai galvoju apie 2,5 mln. žmonių, kurių asmeniškai nepažįstu, arba pernelyg menkai išmanau pramogų verslo žaidimų taisykles. Reikia ką nors daryti. Galbūt šį tą panašaus, kaip sumanė Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Saugaus eismo skyriaus specialistai. Diskutuodami apie būdus, kaip būtų galima pasiekti tą keliais šmirinėjančių varguolių auditorijos dalį, kuri nelinkusi naudotis smegenimis pagal paskirtį, jie prisipažino pasielgę panašiai, kaip prieš TV reitingus keliaklupsčiaujantys prodiuseriai. „Mes susitikome su p. Bunke ir aptarėme galimybes pagaminti vardinių p. Radži atšvaitų partiją“, – prasitarė vienas Saugaus eismo skyriaus vadovų. Galėčiau lažintis, kad jis kaip žmogus, skaitantis žurnalus „Intelligent Life“ ir IQ, negalėtų paniūniuoti nė vieno čigoniško hito priedainio posmo. Akivaizdu, kad šiuo atveju turime reikalų su klasikiniu meilės iš išskaičiavimo atveju. Ir ačiū Dievui už racionalumo bei sveiko proto pergalę. Dar truputį apie sveiką protą. Nors pastaraisiais metais turėtas akistatas su kelių policijos pareigūnais galėčiau suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų ir statistikos profesionalai bet kokius bandymus gautą patirtį apibendrinti sumaltų į miltus, vis dėlto drįstu teigti, kad šioje tarnyboje labai nemažai dalykų pasikeitė į gera, t. y. nė karto nesusidūriau su tokia nuostata: kam mums smegenys – viskas parašyta taisyklėse. Skirtingai nei prieš gerą dešimtmetį, kai paklaikusiomis akimis lėkdamas į ligoninę (paprastai tėvai taip elgiasi, kai mažametį vaiką ištinka apendicito priepuolis) gavau baudą už tai, kad nesustojau prie perėjos ir nepasiteiravau ant šaligatvio pliurpiančių dviejų bobulyčių, ar šią savaitę jos ketina eiti į kitą gatvės pusę. Kai dviem saldofonams bandžiau paaiškinti skubėjimo priežastį, jie tiesiog pasigarsino radiją... Nuoširdžiai tikiuosi, kad anie mulkiai dabar kenčia nuo hemorojaus, niežų ir astmos. Kad jau įsivėliau į išvedžiojimus sveiko proto tema, jaučiu pilietinę pareigą pareikšti nuomonę ir apie dar vieną dalykėlį. Rengiant šį žurnalo numerį teko nemažai pabendrauti su dailiojo čiuožimo bendruomenės žmonėmis – Elektrėnų ledo rūmuose surengėme smagią motorizuotų šokių vaizdo ir fotografijos sesiją su motociklu, gokartu, kvadrine „Audi“ ir talentingomis ledo šokėjomis. Viešėdami energetikų citadelėje turėjome

006 2013 va saris TOPGEAR

progą iš arti pamatyti, kiek daug savęs (taip pat pinigų) privalo investuoti berniūkščiai ir mergiotės, iki tampa aukščiausio lygio meistrais ir tarptautinių turnyrų favoritais. Todėl išgirdęs valdžiažmogių sprendimą, perspektyviausiai mūsų šalies ledo šokėjų porai Deividui Stagniūnui ir Isabellai Tobias užtrenkiantį duris į būsimąsias žiemos olimpines žaidynes, pasijutau tarsi vėl susidūręs su tautinėmis uniformomis vilkinčiais chunveibinais. Kaip sportininkams pasiekti tokių nuopelnų, kuriuos tinkamais pripažintų storašikniai valdininkai, jei jiems net neleidžiama dalyvauti? Ar tikrai viską reikia matuoti pagal tą patį kurpalį, kurį savo laiku išpurvino tie patys politikieriai? Negi eterį teršiantys vaizdai apie Radži žmonos paieškas taip smarkiai paveikia smegenis, kad nieko kito, išskyrus negudrias taisykles, jie nebesuvirškina? Bet grįžkime prie automobilių. Šiame kontekste, ko gero, daugeliui netikėti bus kolegų britų paskelbti praėjusių metų geriausių „TopGear“ automobilių rinkimų rezultatai. Pavyzdžiui, Metų pirkiniu jie paskelbė – nepatikėsite – „Dacią Duster“. Mašiną, kuria Samas Philipas įveikė Andų kalnus ir kuri, jo teigimu, įkūnija pačią gryniausią automobilizmo dvasią. Juk iš tiesų esminis dalykas, kodėl mylime automobilius, yra tai, kad jie suteikia mums laisvę, bilietą į tolimiausius pasaulio kampelius. „Duster“ – bene pigiausias automobilis, turintis 4 × 4 pavarą, gana tvirtas ir kantrus. Kai perskaičiau, ką jie išrinko Metų SUV, vėl trumpam netekau žado ir pradėjau svarstyti, ką kolegos rūko? Pašlovinus naująjį „Range Rover“ prizą atiduoti pilkai kaip bažnyčios pelė „Fiat Pandai“? Viešpatie aukštielninkas, ar tikrai nebuvo pasaulio pabaigos? Tačiau porą kartų perskaitęs balsavimo motyvus negaliu nesutikti – tai iš tiesų ta transporto priemonė, kuria negaila brazdintis bekelės kemsynuose ar kovoti su gravitacija ropščiantis kalnų šlaitais. Tai tiesiog racionalu. Kaip tik todėl kepurė nukeliama ne tik prieš dieviškuosius „Ferrari F12 Berlinettą“ ar „McLaren MP4-12C Spider“, bet ir prieš „Volkswagen Golf“ bei „BMW 320d Touring“. Dar primygtinai rekomenduoju skirti brangaus savo laiko tekstui apie tai, kaip įveikti Antarktidą rengiasi viena iškiliausių mokslo pasaulio asmenybių keliautojas Ranulphas Fiennesas. 3200 kilometrų poliarinėje tamsoje, speigui spaudžiant iki minus 70 laipsnių, o vėjui kaukiant su 160 km/val. įtūžiu. Švelniai tariant, tai truputį įdomiau nei Radži vestuvės, krikštynos, skyrybos ir laidotuvės kartu sudėjus. Smagios kelionės po beprotišką „TopGear“ pasaulį.


104

070

088

70

ANGELAS SARGAS

Legendinis „Ferrari“ bandytojas Dario Benuzzi laksto mėgstamiausiais serpantinais. Vairuodamas F12. TG redakcijoje užverda ginčai.

78

RAUDONASIS VELNIAS

Žiema Rusijoje – tai apledėjusių gatvių, sniego kalnų ir daugybės avarijų metas. Taigi, puikiausia vieta išbandyti „Ford Focus ST“ universalą.

88

JAMESO PALYDOVAS

J. May užsimojo per vieną dieną nusileisti iš aukščiausių Europos kalnų prie pajūrio. Tokiai kelionei tinka tik vienas automobilis. „McLaren 12C Spider“.

94

„DUSTER“ TARP ASILŲ Įsodinome Samą Philipą į pigų rumunišką SUV ir išsiuntėme aukštyn į Andus mirtinai pavojingais keliais. Belaukdami grįžtančio kolegos, pardavėme jo stalą ir kėdę.

104

RICHARDO FAVORITAS

Daugumai pasaulio mirtingųjų „Pagani Huayra“ tėra bevertė tuštybės mugės dalis. Ar tai sutrikdys R. Hammondą? Nė kiek.

094

108

GERIAUSIAS SPORTINIS AUTOMOBILIS

„BMW M135i“ ir „Porsche Boxster“. Hečbekas ir rodsteris. Kuris jų garantuoja didžiausią emocijų antplūdį?

112

078

JEREMY SPRENDIMAS

108

Išties nedaug kas domisi, kam pirmenybę teikia J. Clarksonas. Jeigu manot, kad „tai, be abejo, superautomobilis“, po ranka turėkit validolio.

116

ŠOK SU MANIM

Ledo šokiai gali būti visai mielas laiko leidimo būdas. Reikia tik šiek tiek fantazijos ir tinkamų mašinų.

116

112

008 2013 vasaris TOPGEAR


turinys Nr. 16

„TopGear“ planeta 27 – 49

022

NAUJIENOS

19 – 25 C-X75 MIRTIS

„Jaguar“ sustabdė milijonų vertės hiperautomobilio kūrimo projektą. Kodėl? Dėl tos pačios vieno amerikiečio paminėtos priežasties: „Tai ekonomika, kvaily.“

JUODA VĖL MADINGA

„Mercedes SLS Black“ pirkėjai, rinkdamiesi papildomos įrangos žaisliukus, pagaliau gali neriboti savo fantazijos.

4 SERIJA – JAU GREITAI

BMW ketvirtąjį numerį rezervavo automobiliams, pakeisiantiems 3-ios serijos kupė ir kabrioletus.

NAUJASIS RS6

Didesnis, ilgesnis ir greitesnis. Su dviem turbokompresoriais ir 4 litrų V8 varikliu iš „Bentley“. Tačiau ne toks galingas kaip pirmtakas.

„ASTON“ SANDORIS

Italų investuotojai įmerkė daugybę milijonų į „Aston Martin“, kad ši galėtų toliau kurti naujus modelius. Ne itališkų suknelių, tikimės.

PROJEKTAS „DANGUS-ŽEMĖ“

Rengiant dangiškas automobilio ir parasparnio vestuves prireikė ne tik palankaus vėjo.

HAMMONDO LEGENDOS

Richardas užsimaukšlina beretę, išsitraukia prancūzų kalbos žodyną, pričiumpa žąsų kepenėlių pašteto ir sėda prie „Citroën DS“ vairo.

012 014

CLARKSONas HAMMONDas „Pakliuvus į spūstį greitkelyje net ir milijonai sąskaitose nepadės.“

„Norėjau „Scirocco“, nes mūsų grupės būgnininkas tokį turėjo.“

028

MAY GIDAS

Įsibėgėti nuo 0 iki 100 km/val. Apie ką dar būtų paprasčiau diskutuoti aludėje, ar ne? Iš tiesų viskas šiek tiek sudėtingiau. Išklausykime ekspertų.

Vytaras Radzevičius įrodinėja nesąs greičio mėgėjas ir piktybinis pažeidėjas. O kas gi taip imtų iškart ir prisipažintų?

22

4-os serijos BMW

24

METALO GURU

Felixas Baumgartneris

35

041

dacia sandero

56

KIEČIAUSI DALYKĖLIAI

mercedes sls amg gt

60

ferrari f12

70

bmw 320d Touring

77

51 – 61

ŠĮ MĖNESĮ VAIRAVOME

LEXUS LS F SPORT TOYOTA AURIS DACIA SANDERO RENAULT CLIO 4 MERCEDES SLS GT AUDI A3 SPORTBACK

ford focus st estate

Pakilk į dausas virš savo kasdienių problemų su bendrovės „Parajet“ sukonstruotu parasparniu.

PIŽAMA

Unikalus apdaras jūsų ratuočiui. Saugo nuo purvo, triukšmo ir mašinų burzgimo.

„PORSCHE“ KNYGA Ilga „Porsche 911“ gamybos istorija sugulė į knygą. Legendai tai tinka.

064

automobilių rodyklė mercedes sls black

AŠ SKRENDU SKRENDU

PIRMAS KARTAS

„Virpuliukas kyla vairuojant sportinius itališkus automobilius.“

20

63 – 67 060

MAY

jaguar c-x75

VAIRAVIMO EGZAMINAS

Mažos mašinėlės man labai patinka, aš norėčiau būti joms už šeimininką... Tai ne žodžiai iš senos geros dainos. Įsitikinkite patys.

016

78 052

mclaren 12c spider

88

fiat panda 4×4

93

dacia duster

94

pagani huayra

104

bmw m135i

108

toyota gt86

112

topGEAR 2013 va saris 009

TopGear Lietuva Nr 16  
TopGear Lietuva Nr 16  

TopGear Lietuva

Advertisement