Page 1

2013 / 1 Issue 38


Agenda

GÜNDEM Merhaba,

indeX 2 5 SCALAMICE EKSTRA 6 ORGAN‹ZASYON 8 TUR‹ZM

Hızlı geçen bu güzel yaz mevsiminde sizlerle dergimizin 38. sayısında buluşmaktan mutluluk duyuyoruz. Her ne kadar ülkemizde ve dünyada birçok üzücü olay yaşanmış olsa da, kalbimizde barış ve mutlulukla, geleceğe umutla bakmaya özen gösteriyoruz. Scala olarak çok dolu ve üretken bir yarı yıl geçirdik. İleride geri dönüp baktığımızda uzun yıllar boyunca gururla hatırlayacağımız birçok organizasyona imza attık. Birleşmiş Milletler’in New York merkezinde düzenlenen Kadının Statüsü Konferansı, Vodafone One etkinliği ve Dimes’in 55. Yıl dönümü kutlamaları bunlardan bazıları.Dergimizde bahsettiğimiz etkinlikleri hayata geçirirken bizlerin duyduğu heyecanı ve keyfi, sizlerin de okurken yaşayacağını umuyoruz.

SCALAMICE HABER

Hayallerimizin gerçekleşmesi dileği ile bir sonraki sayımızda tekrar görüşünceye kadar hoşça kalın, sevgiyle kalın.

Scalamice Extra

Hello,

Scalamice News

Organization

Tourism

Scalamice Newsletter İmtiyaz Sahibi Scalamice, Scala Turizm Tanıtım Ltd. Şti. adına President and Publicher on behalf of Scalamice Newsletter SELÇUK BOYNUEĞRİ

As we swiftly approach the end of a beautiful summer season, I would like to welcome you to the 38th issue of our magazine. Even though we have been through some troubling events nationally and globally, we strive to keep the peace in our hearts and remain hopeful for the future. At Scala, we had a very busy and productive first half of the year. We organized many great events that looking back would make us proud for many years to come. Among the highlights of the season are the United Nations Commission on the Status of Women Conference in New York, Vodafone One event and Dimes’ 55th year anniversary to name a few. I truly hope you enjoy reading about them as much as we did creating them. Wishing that all our dreams come true, goodbye and love, until we meet again in our next issue.

Yayın Koordinatörü / Editor - In - Chief AZRA BAYKAL Yazı İşleri / Chief of Editorial Works KAAN YASASEVER Tasarım / Design PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC A.Ş. Baskı / Printed By PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC A.Ş.

Krizantem Sok. No: 30 1.Levent 34330 Beşiktaş / İstanbul / TÜRKİYE T: +90 212 283 13 13 F: +90 212 283 13 32 www.scalamice.com Scalamice, Scalamice Newsletter’ı müşterilerine hizmet amacı ile ücretsiz olarak senede 4 defa yayınlamaktadır. Tüm hakları saklıdır. İzin almadan kullanılamaz. Scalamice, qublishes Scalamice Newsletter qurtley, as a free customer service. All rights reserved. No reproduction allowed whithout prior permission.

Selçuk Boynueğri Scalamice Genel Müdürü Managing Director


SCALAMICE HABER

Scalamice News

ONE VODAFONE - 12 NİSAN 2013

XEROX KICK-OFF - 18 OCAK 2013

Vodafone’nun tüm çalışanlarının bir araya geldiği One Vodafone bu yıl 12 Nisan 2013’de Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Haliç Oditoryumda gerçekleşen toplantı da hi-tech bir teknolojinin kullanıldığı, sunum ve film gösterimlerinin katılımcılar tarafından büyük bir beğeni kazandığı bir toplantı gerçekleştirildi. Son dönemde herkesin beğenisini kazanan flash-mob performans gösterisi de Vodafone çalışanlarının da katılımıyla geniş bir ekiple gerçekleştirildi. Vodafone’nun 2012 yılı başarıları ve 2013 yılı hedeflerinin konuşulduğu bu önemli toplantı, tüm Vodafone çalışanlarını aynı hedefe yürümesi adına “Ben Vodafone”’um mesajı ile bütünleştirildi. Toplantı sonrası yapılan parti de Ajda Pekkan ile yılın yorgunluğunu atan Vodafone çalışanları unutulmaz bir gün ve gece geçirdiler.

Xerox 18 Ocak 2013’te Swissotel The Bopshorus İstanbul’da gerçekleştirmiş olduğu toplantı ile yeni bir yıla merhaba demenin coşkusunu çalışanları ile paylaştı. 2012 yılının değerlendirdiği, ve 2013 yılı hedeflerinin açıkladığı Xerox Kick-Off, gala yemeği öncesinde gerçekleşen tören ile de çalışanlara kıdem ve başarı ödüllerini dağıttı. Gala yemeği, Mor ve Ötesi’nin sahne alışı ile beraber yerini keyifli ve bol eğlenceli saatlere bıraktı.

ONE VODAFONE - 12 APRIL 2013 This year One Vodafone, which brings all of Vodafone employees together, was organized on April 12th in Haliç Congress Center. At the conference that took place in the Haliç Auditorium, several motivational movies and presentations were showed using the newest high technology, which were praised and admired by the viewers. The lately trending flash-mob performance show done by a large group from the Vodafone team was also one of the highlights of the meeting. This important event that helped Vodafone announce the successes of 2012 and forecasts for 2013 was completed with the ‘’I am Vodafone’’ message. At the after party where Ajda Pekkan took stage, everybody unwinded and had a great time.

2

XEROX KICK-OFF - 18 JANUARY 2013 TXerox welcomed the new year with enthusiasm, together with their employees in a meeting held at Swissotel the Bosphorous Istanbul on January 18th. Before the gala dinner, at the kick-off meeting, assessments of 2012 and forecasts for 2013 were shared and seniority and achievement awards were presented. The following gala dinner where Mor ve Ötesi took stage, let the attendees have an enjoyable night.

3


SCALAMICE HABER

Scalamice News

SCALAMICE HABER

Scalamice Extra

26 – 28 NİSAN 2013 , FERROLİ YETKİLİ SATICILAR TOPLANTISI NORDEX DELTA GENERATION GALA DINNER Nordex Enerji A.Ş tüm yatırımcılarını bir araya getiriyor… Nordex, 4 Nisan 2013 Tarihinde Suada Club / Galata-saray Adası’nda düzenlenen Basın Lansmanı ve Gala yemeği ile 180 yatırımcısını buluşturdu. Akşamüzeri yapılan toplantıda Nordex Enerji A.Ş Genel Müdürü İbrahim Özarslan Jeneratör kapasitesi %30 arttırılan Delta Generation Rüzgar tribününü basın mensuplarına tanıttı. Ardından yatırımcılar ile bir araya gelinen gala yemeğinde Burcu Güneş ile müzik ziyafeti yaşandı. Organizasyondan on gün önce konsept mail bilgilendirmeleri ile duyurular gerçekleştirilmiş, özel davet mektupları ile yatırımcılara davet gönderilmiştir. Gecenin girişinde Suada teras bölümünde misafirler trio dinletisi ile karşılanmış ve sonrasında yemeğe geçmişlerdir.

Ferroli, 26 – 28 Nisan 2013 tarihinde Antalya Ela Quality Otel’de düzenlenen Yetkili Satıcılar Toplantısı ile 300 kişiyi buluşturdu. Türkiyenin farklı bölgelerinden gelen Yetkili Satıcılar; Ferroli Toplantı ve sosyal aktivite programı ile keyifli vakit geçirdiler. Haftalar öncesinden e-davetiye ile duyurusu yapılan organizasyon otele gelişler ile başlayan dış alan aktivitesi ile heyecan yaratmıştır. Takımlara ayrılan Ferroli Yetkili Satıcıları dış alan aktivitesinde tüm eforlarını harcadıktan sonra barbekü partisinde bir araya gelerek Antalya sahillerinde fasılın tadını çıkartmışlardır. Ertesi gün dans gösterisi ile başlayan toplantı programları Mahfi Eğilmez ile Ekonomi Söyleşisi ile tamamlanmıştır. Toplantı sonrasında katılımcılar Gala Gecesi için tekrar bir araya gelerek Linet ile müzik dinletisine katılmışlardır. Organizasyonumuzun son sürprizi ise oryantal gösterisi ile Didem… Tüm bu aktiviteler sonrasında davetliler yoğun bir toplantı programı ve keyifli anıları ile bölgelerine geri dönmüşleGecenin girişinde Suada teras bölümünde misafirler trio dinletisi ile karşılanmış ve sonrasında yemeğe geçmişlerdir.

NORDEX DELTA GENERATION GALA DINNER Nordex Energy brought all its investors together… On April 4th. 2013, Nordex invited 180 of its investors to a press launch and a gala dinner at Suada Club in Galatasaray island. In a meeting held in the afternoon, Nordex GM İbrahim Özarslan presented the Delta Generation Wind Tribune, which raises the jeneratör capacity by 30%, to the members of the press. The following Gala Dinner let the investors get together and enjoy the music of Burcu Güneş. The event was announced to the guests 10 days prior to the organization by concept e-mails and special invitation letters. At the beginning of the evening, the guests were welcomed with a coctail party at the terrace of Suada with the music of a trio and then proceded to the dinner hall.

4

FERROLI AUTHORIZED DEALERS MEETING Ferroli gets together with it’s authorized dealers… Ferroli organized a dealers meeting on April 26th at Antalya Ela Quality Hotel with 300 participants. The dealers who joined from different regions of Turkey were pleased by Ferroli’s meetings and social activities program. The event that was announced weeks ago by e-vites, started with an exciting outdoor activity right after the arrivals, where they were divided into teams. Following the team races where they spent all their efforts, the dealers attended a barbeque party and enjoyed Antalya shores with live music. The next day the meeting started with a dance show and ended with an economy debate lead by Mahfi Eğilmez. After the meeting, the participants were rejoined for the gala night and attended a concert by Linet. The last suprise of our event was an oriental dance show by Didem… Ensuing all the activities, the guests returned to their regions content and full of nice memories.

5


SCALAMICE HABER

Organization

EL EMEĞİNE VODAFONE DESTEĞİ... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortak çalışmayla ve Vodafone’un ana sponsorluğunda 81 ilimizden yüzlerce kadın Ankara’da ağırlandı. Teknolojiyi hayatımızın her anında, en verimli olarak kullanmayı hedefleyen Vodafone Türkiye’nin her iline özgün el emeği çalışmalarının sergilenmesi ve tanıtılması için 8-11 Mayıs tarihleri arasında bir sergiye imza attı. Serginin açılışını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ile Sayın Emine Erdoğan’ın katılımıyla aynı günde bir de panel düzenlendi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı panelde Sayın Emine Erdoğan’ın konuşması sonrasında; “Türkiye’de Anne Olmak. Annelerimiz” panelinde, Türkiye’nin tanınan erkekleri, annelerini anlattı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Beyazıt Öztürk ve Mehmet Aslantuğ’un konuşmalarıyla panele renk katan isimlerden bazıları. Açılış öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in önderliğinde düzenlenen çalıştaya; Türkiye’nin önde gelen tasarımcıları, eğitmenleri ve kanaat önderleri katıldı. Çalıştayda sergilenen ürünlerin daha iyi noktalara taşınması ve bilinirliğinin arttırılması için görüşlerini sunan katılımcılar gün boyunca kadınlarımızla da yakından ilgilenerek onları dinlediler.

VODAFONE SUPPORTS HAND WORK… Hundreds of women from our 81 cities were hosted in Ankara by the Ministry of Family and Social Policies, with Vodafone sponsorship. Vodafone who targets using technology effectively in all aspects of our lives, organized an exhibition to present original handicrafts from every Turkish city, between 8th and 11th of May. A panel titled ‘’Being a mother. Our mothers’’ was also arranged on the first day when Vodafone Turkey CEO Serpil Timuray and Emine Erdoğan chaired an opening ceremony. Following a presentation from Emine Erdoğan, famous turkish men spoke about their mothers to approximately a thousand people who attended. The Minister of Transportation, Navigation and Communication Binali Yıldırım, the Minister of Economy Zafer Çağlayan, Beyazıt Öztürk and Mehmet Aslantuğ were among the few colorful names on the panel. Turkey’s major designers, instructors and opinion leaders attended a workshop hosted by our Minister of Family and Social Policies Fatma Şahin. The guests who had close encounters with the women, advised them on how to improve and market their Works.

6

MARS GIDA SATIŞ TOPLANTISI KIBRIS KAYA ARTEMİS Mars Gıda, tüm ekibini 28-31 Mayıs tarihinde Kıbrıs Kaya Artemis Otelde buluşturdu. İlk gün Magosa’nın ünlü restoranı Kemal’in Yeri’nde adaya özel lezzetleri keşfedip canlı müzik eşliğinde yorgunluk attılar. “One team, One vision, One culture” mottosu ile OGSM ve Satış Toplantılarının gerçekleştiği organizasyonda eğitim toplantıları, workshoplar ve aktivitelerle eğitici, eğlenceli ve unutulmaz vakit geçirdiler. 5 Prensip ilkelerini film çekim aktivitesi ile birleştiren gruplar yaratıcılıklarını konuştururken, ödülünü alan gruplar başarılarının haklı gurunu yaşadı. Kaya Artemis Oteli’nin plajında düzenlenen beyaz konseptli beach parti ile de gece boyunca doyasıya eğlendiler. Yoğun ve eğlenceli geçen 4 günün ardından misafirlerimiz bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere ayrıldılar.

MARS SALES MEETING, CYPRUS KAYA ARTEMIS Mars brought all its team together in Cyprus Kaya Artemis Hotel on May 28th-31st. On their first day, they visited Magosa’s famous restaurant ‘’Kemal’in yeri’’ to enjoy the islands delicacies and live music. The organization which consisted of educational meetings, workshops and various activities had ‘’One team, One vision, One culture’’ as a motto. The participants were divided into groups to take place in a movie production activity which had a theme of 5 principles, showed their creative sides and the proud winners took home a trophy. Later, they spent a very fun night at a white concept beach party held at Kaya Artemis Hotel. After spending four busy and entertaining days together, our guests left the island with promises to meet at the next event.

7


. SCALAMICE TURIZM

Tourism

GOODYEAR

Goodyear firması bayilerini Mayıs ve Haziran 2013 aylarında düzenledikleri seyahatler ile ödüllendirdi. Barcelona, Londra, Los Angeles –Las Vegas ve New York olmak üzere toplamda 4 farklı destinasyona seyahatte bulunan davetliler keyifli anlar ve tecrübeler geçirerek mutlu bir şekilde seyahatlerini sonlandırdılar.

DİMES – 13 MAYIS 2013 Dimes Ailesi, 55.Yıl kutlamasını 13 Mayıs 2013 tarihinde Çeşme Sheraton Otel’de gerçekleştirdi. 55 yıllık geçmişin verdiği güç ve köklerine bağlılıklarının gururunu bayileri ile paylaşan Dimes bu önemli gecede piyasaya yeni sürecekleri pet şişe ambalajını etkileyici bir Dans Show performansı ile misafirlerine tanıttı. Firmanın yönetim kurulu başkanı ve Diren ailesinin en büyüğü olan Orhan Diren, Dimes’in bir çınar ağacı gibi köklü ve gücünü köklerinden, yani bayilerinden, alan bir firma olduğunu belirterek gecenin konseptini vurgulamış oldu. Dimes’in bu önemli gecesinde Şevval Sam sahne alarak tüm davetlilerin eğlenceli ve keyifli bir gece geçirmesinde önemli rol oynadı.

DIMES – 13 MAY 2013 Dimes family celebrated their 55th anniversary at Çeşme Sheraton Hotel on May 13th. At this special night where they shared their well deserved pride of 55 years of strength and ties to their roots, Dimes also presented its new plastic bottle model to the distributors with an impressive dance show. Orhan Diren, who is the eldest member of the Diren family and the chairman of the board, emphasized that Dimes, as well as being well rooted as a tree, gets its strength from its new distributors. This important event continued with an entertaining party where Şevval Sam took stage.Social Policies Fatma Şahin. The guests who had close encounters with the women, advised them on how to improve and market their Works.

8

Goodyear rewarded its distributors with trips organized in May and June 2013. The participants who travelled to 4 different destinations including Barcelona, London, Los Angeles-Las Vegas and New York, returned home content after having great experiences.

9


. SCALAMICE TURIZM

Tourism

COCA-COLA

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KADININ STATÜSÜ KONFERANSI Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Konferansı Birleşmiş Milletler 57. Kadının Statüsü Konferansı 03 - 06 Mart 2013 tarihlerinde Birleşmiş Milletler’in New York Merkezinde gerçekleştirildi. Türkiye’yi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin başkanlığında bir heyet temsil etti. “Yasal Reformlar ve İyi Uygulamalar” konulu panel , birebir yapılan görüşmeler ve katıldığı tüm toplantılarda Sayın Şahin kadına şiddetin önlenmesi konusunda Türkiye’de yürütülen proje ve çalışmaları detaylı bir biçimde anlattı. Ayrıca yabancı basın ve üst düzey misafirler Türk Evi’nde düzenlenen çeşitli toplantı ve etkinliklerle ağırlandı. Vodafone Türkiye de Türkiye’nin önde gelen basın mensuplarını Konferansı izlemeleri için New York’ta ağırladı. “Kadının Teknoloji ile Güçlenmesi” konulu Vodafone Türkiye liderliğinde gerçekleşen panel ise Birleşmiş Milletler Merkezinde bulunana Riverside Tent’te gerçekleşti. Toplantıda Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ev sahipliği yaparken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin de konuşma yaptı. Kathy Calvin gibi pek çok önemli ismin yer aldığı başarılı etkinlik Vodafone’un kadına verdiği destekten dolayı takdir topladı.Toplantı sonrası yapılan parti.de Ajda Pekkan ile yılın yorgunluğunu atan Vodafone çalışanları unutulmaz bir gün ve gece geçirdiler.

Coca-Cola İçecek bayiileri ve çalışanları Nisan ve Mayıs ayında Dubai ve Barselona’daydı... Misafirlerimiz özel mekanlarda yapılan aktiviteler çölde safari ve yöresel yemek davetleri ile Dubai’nin keyfini çıkardılar. Barcelona gezimizde ise dünyaca ünlü müzeler ve tarihi mekanlar ile dünya devi Coca Cola ürünlerinin bulunduğu mağazalar ziyaret edildi. Şehre hayat veren muhteşem Gaudi eserleri, güler yüzlü insanları ve sımsıcak Akdeniz iklimi ile Barselona gezimize son verdik…

UNITED NATIONS COMMISSION ON THE STATUS OF WOMEN CONFERENCE

Coca-Cola İçecek employees and distributors travelled to Dubai and Barcelona in April and May… Our guests enjoyed Dubai with activities in special locations, desert safari and regional dinner parties. In our Barcelona trip, they visited world famous museums and historical attractions, as well as flagship stores of the world giant Coca –Cola. The journey was completed with the amazing work of Gaudi, smiling people and warm Mediterranean climate…

8

United Nations Commission on the Status of Women Conference 57th United Nations Commission on the Status of Women Conference was organized at the United Nations headquarters in New York on March 3rd-6th 2013. Turkey was represented by a committee lead by the Minister of Family and Social Policies Fatma Şahin. In all the meetings she attended including a panel titled ‘’ Legal Reforms and Good Practices’’ Mrs. Şahin gave detailed information on Turkey’s policies and efforts to stop the violence against women. In addition, high protocol guests and members of foreign press were hosted in several meetings and events held at the Turkish Center. Vodafone Turkey also hosted Turkey’s leading press members in New York to attend the conference and organized a panel called ‘’Empowering Women through Technology’’ at the Riverside Tent located within the UN building. At the meeting chaired by Vodafone Turkey’s CEO Serpil Timuray, the Minister Şahin gave another speech. Vodafone was highly praised for it’s support of women at this successful event that was attended by many important names like Kathy Calvin.

9


. SCALAMICE TURIZM

Tourism

GSK PARİS GSK Tüketici Sağlığı bölümü 11 – 15 Şubat 2013 tarihleri arasında firma çalışanlarıyla Yılsonu Toplantısı ile Bayi Toplantısını Paris’te gerçekleştirdi. 12 ve 13 Şubat 2013 günlerinde gerçekleşen toplantılar ile, 2012 yıl sonu değerlendirmeleri yapılarak 2013 yılı planları paylaşıldı. Sosyal programı da çok renkli olan organizasyonda; Paris’in simgelerinin görüldüğü çevre gezileri, ünlü restaurantlarda öğle ve akşam yemekleri, seyahate özel hazırlanan ve katılımcıların Paris’i daha iyi tanımalarını sağlayacak temalı aktivite ve Disneyland gezisi gerçekleştirildi. Tüm katılımcılar bu özel seyahatten zengin Paris anıları ile ayrıldılar. GSK Tüketici Sağlığı bölümüne başarılı bir 2013 yılı diliyoruz…mesajı ile bütünleştirildi. Toplantı sonrası yapılan parti.de Ajda Pekkan ile yılın yorgunluğunu atan Vodafone çalışanları unutulmaz bir gün ve gece geçirdiler.

GSK PARIS GSK Consumer Healthcare Department organized their year-end meeting in Paris on February 11-15 2013. In the conferences held on the 12th and 13th of February, year-end assessments for 2012 and plans for 2013 were shared. The event also had a very colorful social program which consisted of excursions to various Paris landmarks, lunches and dinners in famous restaurants, activities specially crafted for the participants to discover Paris thoroughly and finally a fun visit to Disneyland. All participants left this special trip with great memories of Paris. We wish GSK Consumer Healthcare department a successful 2013…

8

9


BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR… Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 16 Haziran 2013 tarihinde yapacağı seçimli olağan genel kurulu öncesinde adaylardan Serdal Adalı Türkiye’nin çeşitli illerinde basın ve Beşiktaş severlerle buluştu. BJK’nın 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Serdar Adalı ve seçilmeleri durumunda ikinci başkan olarak görev alacak Murat Aksu’nun katılımıyla Çırağan Sarayı’ndaki basın toplantısıyla başlayan etkinliklerimiz; Ankara Sheraton Otel, İzmir Swiss Otel, İstanbul Marriott Asia Otel ve İstanbul Swiss Otel Bosphorus’da yüksek katılımlı akşam yemeği ve kokteyl organizasyonları ile devam etti. 30 Mayıs’da yapılan basın toplantısı ile 14 Haziran’da yapılan kokteyl daveti arasında yapılan tüm etkinliklerimize yaklaşık 4500 Beşiktaş sever katılmış olup, Serdal Adalı ve yönetim ekibiyle tanışma ve birebir görüşme fırsatır buldu. “Güçlü Başkan, güçlü Beşiktaş” sloganıyla yola çıkan Adalı; etkinliklerimizin yanı sıra BJK’ya gönül veren derneklerle de görüşerek, değerli fikirlerini topladı.

BEŞIKTAŞ GYMNASTICS CLUB ELECTS ITS NEW PRESIDENT… IBeşiktaş Gymnastics Club elects its new president… Prior to their General Assembly which ended with the election of a new president on June 16th, the candidate Serdal Adalı met with Beşiktaş fans and members of the press in various cities of Turkey. Our events which started with a press launch held in Çırağan Palace hosted by presidential candidate Serdal Adalı and his vice president Murat Aksu, continued with dinner and cocktail organizations with high levels of participation at Ankara Sheraton Hotel, Izmir Swiss Hotel, Istanbul Mariott Asia Hotel and Swissotel the Bosphorous Istanbul. 4500 Beşiktaş fans attended our chain of events and meetings between the press release on May 30th and the cocktail party on June 14th, which gave them the chance of meeting one on one with Serdal Adalı and his management team and informing about their policies. Adalı who used the slogan ‘’Strong President, Strong Beşiktaş’’ also consulted several associations that support Beşiktaş and inquired about their opinions.

SCALA MICE NEWS ISSUE 38  

2013 / 1 Issue 38