Page 1

ПОЧИТУВАНИ КОРИСНИЦИ Ве информираме дека вршиме превоз на купената стока над 10.000 денари во зависност од габаритот на истата.

Se {to }e posakam!

ИСПОРАКА ВРШИМЕ ВО СКОПЈЕ ВО РАДИУС ОД 20 КМ

Промотивна понуда за месец март 2014 или до распродажба на залихите 

(02) 3 219 730, 3 219 701

/МerkurМakedonija

Ficus Ginseng

399 Ciklama

299

den.

Campanula За сите тековни и нови акции и презентации - станете наш пријател на

den.

30 cm

159

Sauntpaulia

den.

15 cm

189

den.

Phalaenops

is

БЕСПЛАТНО ВИТКАЊЕ НА

ПОДАРОЦИ

Можност за плаќање со кредитни картички

999

den.

Некои од сликите се симболични, го задржуваме правото на печатни грешки. Акцијата важи за месец март 2014 г. или до распродажба на залихите. Залихите се ограничени.


По повод Денот на жената и Младенци

Aeschynanyhus

Aglaonema

Spathiphyllium sweet

Ficus Kinky Fi

(stadium 23)

12x35x6

13x60x8

12x28x8 12x

699 ден.

619 ден.

449 ден.

329 ден.

209 ден.

Aechmea super

Anthurium Ананас со плод 14x50x4

739 ден.

419 ден. - голем 759 ден. - мал

Chlorophytum p y bonnie

Calathea darkstar

CCalathea l h crocata

Begonija

14x55x8

14x55x7

309 ден.

319 ден.

609 ден.

CCroton vilma

Nephrolepis

Areka

12x20x6

12x35x10 1

Ctenanthe burle marxii

13x40

189 ден.

249 ден.

279 ден.

259 ден.

359 ден.

Cycas

Gardenia Jasminoides

Hibiskus mix

13x30x8

13x35x8

Guzmania paulina

Syngonium

12x40x6

12x23x10

1289 ден.

449 ден.

349 ден.

569 ден.

189 ден.


попусти и промоции, Меркур Ве изненадува

Ficus Natasja

Ficus Benjamin

Ficus Benjamin

Schefflera gold capella

Ficus Ginseng

12x40x10

вртен

на стап, 12x40x10

вртена

15x35

14x55x7

279 ден.

1949 ден.

279 ден.

749 ден.

1049 ден.

229 ден.

Dracaeana marginata

Dracaeana yelloe coast

Vrisea Erika

Yucca

Zamioculcas

Vrisea splenriet

12x45x10

11x40x10

на стап, 13x45x10

45x20

14x70x7

11x55x10

209 ден.

259 ден.

529 ден.

859 ден.

419 ден.

349 34 49 ден.

Solaun pseudocapsicum 13x30x8

229 ден.

Kalanchoe mix

Guzmania extreme

15x27x6

9x40x12

129 ден.

249 ден.

359 ден.

Aloe

Erica

179

Cineraria

10x15x11

12x25x8

ден.

199 ден.

Aloe mix Stephanotis

619 ден.

Cupp Cupresswus goldcrest wilm wilma

239 ден. - голем 499 ден. - мал

Crasula mix 12x18x10

Bromelia mix

229 ден.

349 ден.

Echeveria mix

Roza mix 1

10x14x10

2x40x10

269 ден.

269 ден.


SE GRI@I ZA VA{ATA GRADINA NO@ICI ZA KROEWE

MTECH Ножици за кроење 210 mm

градинарска 215 бај-пас

градинарска 400 mm

649 ден.

215 ден.

615 ден.

EUGANEA Жардињера висечка TERRA 26 см

109 ден.

за гранки ранки копски телескопски 457-838 mm

за гранки 765 mm

1089 ден.

1179 ден.

NO@ICI ZA GRANKI

MTD косилка smart 32E Жардињера RIALTO TERRACO 50 см - 159 ден. 80 см - 199 ден.

Глинена саксија РОМА 37 см - 375 ден. 42 см - 429 ден.

er supa vo a n Censezo d pre 1000 W моќност ширина на сечење 30 cm капацитет на корпа 28 л. Германија потекло 1 година гаранција

Глинена саксија ФАНТАЗИЈА 21 см - 79 ден. 23 см - 109 ден. 25 см - 139 ден.

3499 ден.

НАЈГОЛЕМ ИЗБОР НА СЕМЕНСКИ МАТЕРИЈАЛ ЗА ВАШАТА ГРАДИНА Супстрат 20 л. Земја за цвеќе

159 ден.

Садници роза

169 ден.

99 ден.

PLASTIME Саксија MITHOS TERRACOTTA 15 см - 19 ден. 21 см - 49 ден. 30 см - 99 ден. 40 см - 199 ден. PLASTIME Тацна за саксијаа 45/36 см

219 ден.

Трева англиски луљ

INTERTREND Саксии Саксии 909 различни бои 11 см - 129 ден. 13 см - 159 ден. 15 см - 269 ден.

Саксии 510 10 см - 139 ден. 12 см - 179 ден. 14 см - 209 ден.

Саксии 712 еи за орхидеи

189 ден.н.


С Е ЗА ВА Ш И ОТ Д О М BIVA Азур сет за готвење 8/1 - INOX 1810 - со стаклен капак

2949 ден. 2799 ден.

1600

po

Модла за торта, керамика чоко 26 cm

p

7 ден. 796 7756 ден.

po

Калап за торта, керамика чоко

550 дден. ден. д н. 4955 де

-10% po

pu

pu

1050 ден.

st

DOMO

BORMIOLI

Тава вок бела керамика

Сет за виски 6+1

-5%

1015 ден. 964 ден.

st

po

649 ден.

st pu

DOMO Тава за палачинки, керамика

345 ден. 311 ден.

579 ден. 550 ден.

-16% pu

-5%

ust

Тепсија, керамика чоко окко - 26 cm - 28 cm

po

Чаршав 140х210

патен фен 1300 W 55 5578 римеко

ден.

-5%

GUARDINI

345 ден. 311 ден.

AEG

Пегла elma tp-001

-5% po

pu

st

-5%

-16%

st

po

pu

po

st

Ламинат 7 mm, костен

Ламинат 7 mm, храст

359 ден. 309 ден.

359 ден. 309 ден.

BEKAMENT

-8%

поликолор 25 kg

719 ден.

po

pu

st

KLENK HOLZ AG

Бродски Под

585 ден. 555 ден.

BEKAMENT

MTECH

90 лепак за плочки

сет четки 5/1

300 ден. 270 ден.

199 ден.

st

Сет за фарбање Ваљак+решетка

119 ден. 109 ден.

pu

po

po

st pu

СЕРИЈА 3

239112 ден./m 1129 29 дден./m 2

2

389165 ден./m 1180 80 дден./m 2

2

СЕРИЈА 6

• Врати од иверица • Универзални врати (лева и десна) • Довратник кој се штелува за дебелина на ѕид од 10-28cm • Достапни во дезен на бука • Кваката не се испорачува со вратата

4839 ден.

2690 ден. 2556 ден.

-5%

-10%

LAFARGE

Скала дрвена 1,5 m

• Врати од медијапан • Универзални врати (лева и десна) • Довратник за дебелина на ѕид од 10cm • Кваката не се испорачува со вратата

2249 ден.

pu

st

СЕРИЈА 9

• Врати од медијапан • Универзални врати (лева и десна) • Довратник кој се штелува за дебелина на ѕид од 10-28cm • Достапни во дезен на зебрано • Кваката не се испорачува со вратата

7069 ден.


VARSTROJ Инвертери Модел

Varin 1305

Varin 1605

Varin 1805

Varin 2005

Напон (50Hz)

1~230 V

1~230 V

1~230 V

1~230 V

Струја на заварување

5-130 A

Електрода дијаметар Ø Гаранција

1,5 - 3,25 mm

Цена

113150 3150 дден. 12489 ден.

2 години

5-180 A

-5 -5%%

s tt p uu s ppoo p

5-180 A

-10%

1,5-4 mm

p po

2 години

1,5 - 4 mm

ust

2 години

116999 6999 дден.15299 ден.

5-200 A

-10% p po

-10%

1,5-4 mm

ust

po

2 години

229890 9890 дден.26901 ден.

pu

st

442590 2590 дден.38331 ден.

ЕДИНСТВЕНО ВО МЕРКУР

Аголни брусилки Модел

моќност Ø на плоча

број на вртежи/мин гаранција

NUTOOL 125

SKILL 600 AG

BOSCH PWS 700-115

BOSCH GWS 12-125

BLACK&DECKER KG751

1010 W 125 mm 11000 1 година

550 W 115 mm 11000 1 година

701 W 115 mm 11000 1 година

1200 W 125 mm 11500 1 година

750 W 125 mm 11000 1 година

1499 ден.

Цена

1

моќност [W] сила на удар [J]

6

9435 ден.

3999 ден.

6

3

8 7

5

BOSCH PSB 500 RE

BOSCH GSB 13RE

DEWALT DWD024S

NUTOOL NRHD 1100

BOSCH GSB 21-2 REA

BOSCH GBH 2400

DEWALT DWD 2631K

500 / 0-3000 /

600 / 0-2800 /

650 / 0-28000 /

1100 3 850 SDS

1100 / 0-900/3000 3000 /

720 % 2,7 st pu o p 0-900 0 SDS-Plus SD

800 % 4,2 3,4 4 st pu o 0-11500 p 0-1300 0 SDS-Plus SDS-Plus

13/10/25

16/13/25

26/13/40

22/16/40 40

1+2 години

3 години

2 години

1+2 години

број на вртежи/мин стезна глава мож.за дупчење: бетон/мета/ѕид [mm] 10/8/25 гаранција 2 години Цена

2699 ден.

4

2

Модел

1791 ден.

-5% p po

ust

-5

-15% po

pu

s t 26/13/30 26

1+2 години

-10

BOSCH GBH 4-32

-10% po

26/13/65

6-32/13/90

3 години

1+2 години

pu

st

2699 ден. 3999 ден. 6649 ден. 3939 ден. 13770 ден. 9215 ден. 17999 ден. 35100 ден. ден. 66999 999 де

116200 6200 дден.

ден. 99699 699 де

119999 9999 дден.

339000 9000 дден.


VARSTROJ mig/mag Модел

Varmig 142 С

Varmig 1600 С

Varmig V i 1905C профимиг ф

Varmig 271 супермиг

Напон (50Hz)

1~230 V

1~230 V

1~230 V, 1~400 V

3~400 V

Струја на заварување

30-140 A

Електрода дијаметар Ø Гаранција

0,6 - 0,8 mm

30-160 A

-15% p po

2 години

-5%

0,6 - 0,8 mm

ust

p po

2 години

ust

25-150 A, 80 - 190 A 0,6 - 0,8 mm

2 години

15 - 250 A

-5% p po

ust

0,6 - 1,2 mm

-5%

2 години

po

pu

st

114089 4089 дден. 11976 ден. 118520 8520 дден. 17594 ден. 225989 5989 дден. 24689 ден. 667519 7519 дден. 63859 ден.

Цена

-7%

BOSCH Ласерско метро со вкрстени линии ПЦЛ10

po

pu

st

DEWALT Работна површина: 10 m Точност: ±0,5 mm Порамнување ≤ 40 2 батерии х1,5 V-L-LR6

4949 ден. PROWIN гарнитура бургии 6+5+5

PROWIN гарнитура битови 58 дела

Кутија за алат ПВЦ 51х25х24 cm

Сет акумулаторски одвртувач и дупчалка DCK211K Батерија: 12 V Li-lon 1,5 Ah

МТECH 27 делна гарнитура

166999 116999 699999дден.

15809 ден.

МТECH 144 делна гарнитура

PROWIN брусна плоча

625 ден. 580 ден.

3305 ден.

PROWIN клешта папагалка 250 mm

9999 ден. BOSCH ламелен диск

- 115x1x22

225 ден. 209 ден.

- 180x2x22

465 ден.

- 230x2x22

32 ден. 54 ден. 73 ден.

- 40,60,80,120

95 ден.

249 ден. PROWIN цевна клешта - 1’’ 229 ден. - 1/2’’ 309 ден.

PROWIN комбинирана клешта 175 mm

159 ден.

Компресори

Вол. проток на воздух Ел.напојување Moќност на мотор Боца Работен притисок АхBхC Teжина Гаранција: 1 год. Потекло: Италија

MERCURE MERC 24 Л ОЛ

MERCURE 50 Л ФЦ/2

MERCURE 100 Л ЦМ3

222 l/m 230 V 1,5 kW 24 l 8 bar 600x275x590 25 kg

222 l/m 230 V 1,5 kW 50 l 8 bar 830x380x720 37 kg

320 l/m 230 V 2,2 kW 100 l 10 bar 1105x420x800 69 kg

6899 ден.

9299 ден.

24999 ден.

NUAIR 100 Л ЦМ3

NUAIR 150 Л ЦТ3/400

пренос со каиш

пренос со каиш

321 l/m 400 V 2,2 kW 100 l 9 bar 1070x390x800 69 kg

390 l/m 400 V 2,2 kW 150 l 10 bar 1390x490x975 91 kg

27099 ден.

41290 ден.

ABAC 270 Л ЦT5,5

ABAC 500 Л ЦT5,5

пренос со каиш, двостеп. корекција 476 l/m 400 V 3 kW 200 l 9 bar 1500x450x1100 125 kg

пренос со каиш, двостеп. корекција 1210 l/m 400 V 7,4 kW 500 l 11 bar 2030x680x1100 180 kg

64640 ден.

99499 ден. 7


ВЦ даска ПВЦ

ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ ПО СУПЕР ЦЕНИ

Моноблок шоља

pu

399 ден.

NEWARC ВЦ Шоља

-5% po

ceni od

st

WENKO ВЦ Гарнитура Барселона

-10%

Умивалник 50

1179 ден. 1120 ден.

-5% p

u op

st

* потекло Полска

po

1149 ден. 1092 ден.

Лара горен дел

КЛ55 горен дел

5110 ден.

5660 ден.

Туш када со кабина мат стакло

po

1750 ден. 1575 ден.

80х80 -

11809 ден.

6230 ден.

90х90 -

9699 ден. 9699 ден.

-10% po

1750 ден. 1575 ден.

Туш када со кабина мат стакло

po

КЛ55 долен дел

st

st pu

-10% Лара долен дел

pu

-10%

Чизма за умивалник

5150 ден. 4893 ден.

WENKO Држач за пешкир

st pu

11719 ден. 100х80 - 10549 ден.

pu

st

1732 ден. 1559 ден.

Туш када со кабина мат стакло

-10% po

pu

st

12500 ден. 120х80 - 11250 ден.

Избери го својот попуст! Во сабота, 22. март Секое купување кое ќе го направите ќе биде наградено со попуст Тв о ј п

пу

од 50%, од 25%, 10% или 5%. Имајте среќна рака!

ст *

50

5

о

* За артиклите кои се во акција не следува дополнителен попуст.

Merkur cenovnik mart 2014 6 komplet (2)  
Merkur cenovnik mart 2014 6 komplet (2)  
Advertisement