Page 1

Solucja pobocznych gry Titan Quest (przez sawic24)

Grecja Helos Potworni rozbójnicy Lokalizacja: Okolice wioski Helos Zleceniodawca: Nikostrat - pasterz Opis Do Helos przybiegł roztrzęsiony pasterz! Rozwiązanie Do jaskini dotrzesz idąc ścieżką prowadzącą najpierw na południe, później na wschód (zanim tam trafisz, radzimy ponabijać sobie punkty doświadczenia zbaczając z trasy i eliminując wrogie potwory znajdziesz je zarówno na północ, jak i południe od drogi). Idąc na północ od trasy przy pozostawionym bez opieki wozie znajdziesz kaplicę doświadczenia. Jaskinia znajduje się na wschód od niej, po drugiej stronie pasma górskiego. Naprzeciwko wejścia do jaskini zobaczysz fontannę reinkarnacji. W jaskini gdzie jest przetrzymywany Tellis prowadzi tylko jedna droga. Zanim dotrzesz do niego, będziesz musiał poradzić sobie z kilkunastoma satyrami. Nie będzie to trudne zadanie. Porozmawiaj z ocalonym Tellisem. Człowiek przyparty do muru Lokalizacja: Lasy Lakoniki Zleceniodawca: Likos - robotnik Opis Dzicy satyrowie napadli na robotnik, wcześniej podpalając jego własny dom! Rozwiązanie Przemierzając Lasy Lakoniki znajdziesz palącą się wioskę. Przy wejściu do niej zostaniesz zaatakowany przez satyrów. Likos, którego masz ocalić, znajduje się nieco dalej. Misji tej nie przyjmiesz, po pokonaniu napastników będzie ona zapisana w dzienniku jako zaliczona.


Przechwycone lekarstwa Lokalizacja: Wzgórza Lakoniki Zleceniodawca: Eufadimos - podróżnik Opis Pewien podróżnik przy stojący przy drodze zwraca Twoją uwagę, po krótkiej pogawędce okazuje się, że ma on zwieść leki do chorych w wiosce Tegeii, jednak droga jest zablokowana przez wielkiego dzikusa. Rozwiązanie Biegnij droga przed siebie eliminując wszystko, co stanie Ci na drodze, póki zadanie się nie uaktualni. Wtedy wróć do Eufadimosa.

Sparta Utracony Posag Lokalizacja: Wzgórza Lakoniki Zleceniodawca: Taeges - spartański wieśniak Opis Pewien wieśniak utracił swój posag, który miał dostarczyć na ślub swojej córki. Jest zdruzgotany, bo napadły go potwory i zabrały cenny naszyjnik. Rozwiązanie Naszyjnik należący do posagu znajduje się w jaskini na północnym wschodzie. Trafisz tam ścieżką na północ od Taegesa. W jaskini będziesz musiał pokonać kilkanaście demonów. W pewnym momencie drogi rozwidla się. Nie ma jednak znaczenia, którędy pojedziesz. (Zalecamy, by przejść przez wszystkie korytarze jaskiń w celu zdobycia większej ilości punktów doświadczenia.) Legendarny wojownik Lokalizacja: Obóz Sparty, Dolina Pellany Zleceniodawca: Eutykles - melancholijny Spartanin Opis Pewien młody Spartanin zaczepia Cię, opowiadając o legendarnym, świetnym wojowniku imieniem Hippiasz. Zmartwiony długim brakiem powrotu bohatera, żołnierz prosi Cię, abyś sprawdził, co się mogło stać. Rozwiązanie Na Hippiasza pewnie natknąłeś się poszukując Nessusa. Odpoczywa on na kamieniu w Dolinie Pellany, na wschód od obozu. Najłatwiej jest do niego trafić idąc prawym bokiem mapy. Po rozmowie z wojownikiem wróć się do Eutyklesa. Zatrute źródło Lokalizacja: Wioska Tegea, Cuchnące leże Zleceniodawca: Olorus - tegejski młodzieniec


Pomocnik: Pegea - nimfa wodna Opis Źródełko przy wiosce Tegei nagle przestało być Rozwiązanie Musisz udać się do lasów tegejskich (na zachód od wioski Tegea) i tam znaleźć, w północnozachodniej części, nimfę wodna o imieniu Pagea. Po rozmowie z nią dowiesz się, ze przyczyna skażenia wody są pająki w pobliskiej jaskini. Znajduje się ona na północ od nimfy. Udaj się tam i wyeliminuj wszystkich napotkanych przeciwników, by mieszkańcy wioski znów mogli cieszyć się czysta woda. Później wróć do Pegei.

Megara Szkielety atakują Lokalizacja: Megara, Stare Eleusis Zleceniodawca: Autolikos - mistrz fachu Pomocnik: Meikiades - młody rzemieślnik Opis Ludzie z Megary twierdzą, że ostatnio padli ofiarą napaści przez szkielety i inne potwory. Trzej nieumarli książęta są odpowiedzialni za te napaści. Rozwiązanie Musisz udać się do Starego Eleusis na północny wchód od wyjścia z miasta, szukając ruin i wielkich murów, kiedy się tam znajdziesz, rozejrzyj się za wejściem do krypty. Kiedy już się w niej znajdziesz nie czekaj na zaproszenie i pozbądź się trzech książąt szkieletów, jeden z nich jest w pierwszej sali po lewej od wejścia (wojownik), drugi w jednej z sali na północny wschód (łucznik), zaś ostatni (mag), w najbardziej oddalonej wielkiej sali, aby do niego dotrzeć udaj się prosto, korytarzem w lewo, aż doprowadzi Cię on do sporego pomieszczenia. Unicestwij wszystkich i wróć do Autolikosa. Informacje o wraku Lokalizacja: Megara, Wybrzeże Alkiońskie Zleceniodawca: Antor - marynarz Opis Marynarz opowiada Ci historię, że jest od niedawna w Megarze, dlatego, że jego statek padł ofiarą syren. Marynarz został wyrzucony na brzeg, a statek został roztrzaskany na Wybrzeżu Alkiońskim. Część ładunków może wciąż nadawać się do użytku. Rozwiązanie Udaj się przed siebie, biegnij na północny zachód, aż do mostku (nie tego prowadzącego do Aten, następnie na spotkanie z Polifemem (cyklopem), az w końcu tuż za bestią zejdź kawałek w dół na plaże, jednak nie biegnij przed siebie lecz skręć w lewo, szukając kawałków statku, kiedy zobaczysz takowe, udaj się ich śladami, skarby ze statku razem z obstawą szkieletów znajdują się w samym rogu. Pora[Cenzura] kosteczki i pozbieraj łupy, zadanie zostanie ukończone.

Delfy


Porzucone towary Lokalizacja: Wioska Ambrossos, Przełęcz Helikońska Zleceniodawca: Asymides - handlarz Opis Handlarz o imieniu Asymides opowiada Ci o tym ,jak napadły na niego szkielety w okolicach ruin miast, wielkim szczęściem udało mu się uciec. Może część towarów, jakie przewozil nadal nadaje się do użytku? Rozwiązanie Biegnij prosto droga prowadząca z Wioski Ambrossos, przez mostek lecz nie skręcaj do gaju oliwnego. Pobiegnij w prawo, dalej tuż po tym, kiedy ścieżka będzie kierować się w dół, skręć na południowy - zachód w stronę ruin, tam otwórz jedną ze skrzyń leżących na boku ruin, wtedy zadanie zostanie zaliczone. Dobry centaur Lokalizacja: Pola uprawne Ambrossos Zleceniodawca: Chiron - centaur Opis Z wielkim zdziwieniem zauważasz, że jeden z centaurów, nie rzuca się na Ciebie w ferworze walki, ponadto wydaje Ci się, że chce porozmawiać. Po paru słowach dowiadujesz się, że jest jednym z nieoszalałych przyjaznych stworzeń. Ma pewien problem, gdyż przebiegła Menada imieniem Ino ukradła mu łuk... Rozwiązanie Udaj się na północny - wschód przez most, tam zapuść się głębiej to tajemniczej jaskini, już w pierwszej części dojrzysz wielką Menadę, dogoń ją i zneutralizuj, następnie zabierz łuk i oddaj dobremu centaurowi. Właściwy podarunek Lokalizacja: Megara, Gaj Oliwny, Delfy Zleceniodawca: Tymon - Oligarcha Megary Opis Tymon powiedział, że starając się o spotkanie z wyrocznią delficką należy przynieść podarunek. Podsunął ci pewien pomysł, aby zabrać gałązkę oliwnej ze świętego drzewa niedaleko Ambrosos, jako podarunek dla wyroczni delfickiej. Rozwiązanie Zanim wykonasz to zadanie, musisz minąć kilka wiosek. Dopiero gdy dotrzesz do Przełęczy Italikońskiej, spotkasz producenta oliwy Eurytymosa w. Jest on właścicielem gaju oliwnego, który został opanowany przez pająki. W nim znajduje się gałązka, której potrzebujesz. Musisz przedrzeć się przez chmary wrogich potworów. Twój cel znajduje się w zachodniej części gaju. Chroniony jest przez wielką zieloną pajęczycę, która przywołuje małe, niebieskie pajączki. One na szczęście nie są dużą przeszkodą. Wystarczy je raz uderzyć, by pożegnały się z tym światem. Zabij je, weź gałązkę, a później wręcz ją pobożnej kobiecie stojącej przed świątynię w Delfach. Rozpaczająca wdowa Lokalizacja: Delfy, Jaskinie Delfickie


Zleceniodawca: Jodame - rozpaczająca wdowa Opis Pewna wdowa opowiada Ci historię swojego, zmarłego męża. Zginął on z ręki okrutnego potwora. Przekazał żonie w czasie snu, ze nie może przekroczyć progu Hadesu, póki poczwara żyje i nadal grasuje. Rozwiązanie Udaj się do Jaskiń Delfickich, czyli wyjdź z miasta bramą na południowym - zachodzie udaj się dalej w tamtym kierunku. Kiedy zobaczysz, wejście do jaskini, na samym końcu pustkowi, wejdź nim do jaskini. Następnie udaj się w prawo, przejściem na północ i stamtąd kieruj się na północny - wschód, aż do wąskiego przejścia, kierującego do mniejszej groty, tam znajdziesz potwora, zniszcz go i wróć do wdowy z dobrą nowiną.

Ateny Uwięziony w ruinach Lokalizacja: Dolina Kefisos Zleceniodawca: Pauzaniasz - obywatel Sparty Opis Przebiegając przez Dolinę Kefisos zauważasz oddział Spartan na północnym zachodzie. Dowiadujesz się od żołnierza, iż Spartanom udało się otoczyć ogromnego limosa w pobliskich ruinach, jednak nie potrafą się z nim do reszty rozprawić. Pomóż im. Rozwiązanie Wystarczy, że zabijesz limosa uwięzionego miedzy pobliską kolumnadą i wrócisz z dobrą wieścią do zleceniodawcy. Zaginieni spartanie Lokalizacja: Dolina Kefisos, Moczary ateńskie Zleceniodawca: Isarchos - spartański żołnierz Pomocnik: Eryx - spartański zwiadowca Opis Przy ruinach ze schwytanym limosem dostrzegasz strapionego spartańskiego wojownika. Opowiada Ci on, iż kilku żołnierzy z jego oddziału zaginęło podczas przeszukiwania bagien. Dowiedz się co się z nimi stało. Rozwiązanie Udaj się na północ, po przejściu przez most zobaczysz po prawej stronie skały, kieruj się wzdłuż nich, aż do momentu, kiedy będzie miedzy nimi przerwa. Przekrocz ja i dalej kieruj się moczarami ateńskimi na północ, aż zobaczysz ludzkie postaci, porozmawiaj ze spartańskim zwiadowcą, Eryxem i wróć do zleceniodawcy.

Knossos Nieumarły tyran Lokalizacja: Knossos, Starożytny grobowiec Zleceniodawca: Diotymos - wieśniak Opis


W Knossos spotykasz wieśniaka, który opowiada Ci legendę o tyranie niegdyś panującym w Knossos, Leukosie. Podobno został on otruty przez swego sługę i teraz jako przerażający szkielet straszy gdzieś niedaleko. Uwolnij mieszkańców drugi raz od tyrana. Rozwiązanie Udaj się na północ wychodząc z wioski. Następnie przejdź przez most, kierując się na zachód, dalej biegnij Omfalionem na północ, mostem skręć w lewo i dalej kieruj się na północ. Kiedy na lewo zarysuje się ścieżka w stronę mosty idź dalej na północ. Wejdź do grobowca i w najodleglejszej sali znajdź wielkiego kościotrupa, Leukosa I - Tyrana z Krety. Po zniszczeniu potwora wróć do zleceniodawcy i ciesz się chwałą! Uzdrowiciel Ksantyppos Lokalizacja: Knossos, Grań Trytonów, Naturalna Jaskinia Zleceniodawca: Hippokon - zamyślony wieśniak Pomocnik: Eryx - spartański zwiadowca Opis Kiedy Telkin przechodził przez Knossos przyniósł ze sobą straszliwą plagę. Na szczęści wioska miała już druida, Ksantypposa, który miał leczyć wszystkich chorych. Niestety, gdzieś przepadł razem ze swoim magicznym kosturem. Pomóż biednym wieśniakom. Rozwiązanie Udaj się na północ wychodząc z wioski. Następnie przejdź przez most, kierując się na zachód, dalej biegnij Omfalionem na północ, mostem skręć w lewo i dalej kieruj się na południowy wschód, aż dostrzeżesz Ksantypposa. Porozmawiaj z nim i wejdź do jaskini, przez wejście, przy którym stoi mędrzec. W ciemnościach odnajdź wielkiego pająka strzegącego skrzyni. Po unicestwieniu poczwary otwórz skrzynie i zabierz kostur. Oddaj go uzdrowicielowi przed jaskinią. Zaraza długo nie zawita w Knossos!

Egipt Rakotis Pamiątka rodzinna Lokalizacja: Rakotis, Dzielnica biedoty Zleceniodawca: Anherru - Szlachetny wojownik Opis Pewien wojownik przy wyjściu z Rakotis, opowiada Ci, iż podczas ostatniego zwiadu z dzielnicy biedoty zgubił swój miecz. Jednak nie może iść szukać zguby, gdyż musi stać na warcie. Pomóż uczciwemu wojownikowi. Rozwiązanie Przejdź przez bramę i dalej kieruj się na prawo. Kiedy przejdziesz przez wąskie przejście i wkroczysz w Dzielnicę Biedoty zacznij poszukiwania. Znajdź wielkiego szakala, który trzymam zgubiony miecz. Może się on znajdować w różnych miejscach, najczęściej na obrzeżach dzielnicy. Zabij bestię, weź broń i zwróć zleceniodawcy.

Dolny Nil Legendarna bestia


Lokalizacja: Kaniony Wadjet Zleceniodawca: Seba - Pustynny handlarz Opis Podróżując przez Kaniony Wadjet Napotykasz małe obozowisko handlarzy. Jeden z nich zagaduje Cię i wspomina legendę o bestii grasującej niedaleko. Rozwiązanie Udaj się w głąb kanionu, później skręć w prawo przed mostem prowadzącym do Terenu Zalewowego Nilu w poszukiwaniu jaskini. Kiedy do niej wejdziesz udaj się na północny wschód i zabij wielkiego Starożytnego Skorposa - Bestię z legend. Uwolniłeś karawany od prześladowcy! Niedola rolników znad Nilu Lokalizacja: Wioska Sais, Teren zalewowy Nilu Zleceniodawca: Nadjemib - Młody Farmer\Anpu - Farmer znad Nilu Pomocnik: Nadjemib - Młody Farmer\Anpu - Farmer znad Nilu\Makara - Farmerka znad Nilu Opis Biedni rolnicy pracujący przy rozległej rzece Nil są ostatnio napastowani przez ogromne gady - pół ludzi pół jaszczury. Uwolnij ich i nie dopuść do kolejnych spustoszeń ich plonów i domów. Rozwiązanie Udaj się na zachód, dotrzyj do Terenu Zalewowego Nilu i kolejno biegnij na południe wybijając wszystkie gadziny, jakie tylko napotkasz, następnie powróć do wioski i odnajdź Makarę - farmerkę znad Nilu przy wiejskiej bramie na północy. Otoczony Prometejczyk Lokalizacja: Dolny Nil Zleceniodawca: Inen ? Czarodziejka z Zakonu Prometeusza Opis Jedną z członkiń Zakonu Prometeusza napadły szakale. Uratuj ją z opresji. Rozwiązanie Problem w tym zadaniu nie jest banalny, bo jest to znalezienie biednej Inen, gdyż zabicie paru szakali do bułka z masłem. Kieruj się z Wioski Sais prościutko z północ, nie zbaczając z głównej ścieżki, kiedy miniesz ruiny Starego Królestwa, udaj się na prawo, gdzie między półkolem skał znajduje się czarodziejka. Zabij szakale biegające dookoła Inen i wróć do niej po zakończeniu.

Memfis Najpodlejsi z podłych Lokalizacja: Dzielnica Żebraków Zleceniodawca: Merab - Sędziwy żebrak Opis Ubogi żebrak ubrany w szmaty, jednakże z dostojną postawą błaga o przepędzenie złych potworów z nędznych domów tutejszej biedoty.


Rozwiązanie Biegnij czym prędzej przez drzwi na północnym wschodzi i brnij przed siebie chędożąc potwory, które nawiedziły tych biedaków. Kiedy ostatni z nich padnie cofnij się do zleceniodawcy i oznajmij, że od teraz nikt im życia nie będzie utrudniać. Zaginiony brat Lokalizacja: Memfis, Płaskowyż Gizy Zleceniodawca: Tathari - Młoda Szlachcianka Pomocnik 1: Tathari - Młoda Szlachcianka Pomocnik: 2 Unas - Młody Szlachcic Opis Kobieta w mieście Memfis zaczepia Cię i boleje nad zaginionym brata. Gdy zagadujesz ją po raz drugi, opowiada, że jej brat zniknął a ona obawia się, iż udał się do piaszczystej Gizy, aby obudzić strażnika ich rodziny w celu walki z potworami. Znajdź brata i dowiedz się co się z nim stało. Rozwiązanie Udaj się do Gizy (czyli wyjdź Wrotami Sfinksa na północnym wschodzie z Memfis i kieruj sie przez Okolice Gizy, do momentu, kiedy znajdziesz się na Płaskowyżu Gizy. Odnajdź Portal w Gizie, wciąż kierując sie na północny wschód). Dalej podbiegnij do grobowca, który znajduje się na wschód od owego Portalu. Przemieszczaj się przez grobowiec, póki nie dostrzeżesz do młodego chłopaka - Unasa. Porozmawiaj z nim. Okaże się, że rodzinny strażnik oszalał, mamiony przez Telkina i nie można się z nim dogadać, będziesz musiał go zabić... Przejdź przez wrota i pozbądź się bestii Hesy-su-neb-ef - Strażnika przodków. Wróć do Unasa i wysłuchaj jego skruchy za nieodpowiedzialne zachowanie. Na koniec zamelduj jego siostrze (zleceniodawcy), że brat żyje i ma się dobrze. Prośba wysokiego kapłana Lokalizacja: Rynek Memfis, Grobowiec Cheopsa Zleceniodawca: Zazamankh - Wysoki Kapłan Opis Przechodząc obok Wrót Palmy napotykasz Kapłana z Memfis, który prosi Cię o pomoc. Po drugiej pogawędce, nadal nie rozumiesz o co mu chodzi. Po podejściu trzeci raz dowiadujesz się, że aby utrzymać autorytet w mieście i by nie zapanował chaos ów Kapłan potrzebuje Kostura Cheopsa z pewnej piramidy w Gizie. Pomóż strapionemu kapłanowi. Rozwiązanie Udaj się do Gizy (czyli wyjdź Wrotami Sfinksa na północnym wschodzie z Memfis i kieruj sie przez Okolice Gizy, do momentu, kiedy znajdziesz się na Płaskowyżu Gizy. Odnajdź Portal w Gizie, wciąż kierując sie na północny wschód). Stamtąd biegnij ścieżką na południowy wschód i gdy zobaczysz wielką piramidę (Grobowiec Cheopsa) wejdź do niej. Kolejno kieruj sie cały czas, jak prowadzi korytarz, kiedy dojdziesz do rozwidlenia, skręć w prawo i dalej zapuszczaj się w czeluści tego oto grobowca. Kiedy dojdziesz do najbardziej oddalonej sali otwórz Sarkofag Cheopsa i zabierz kostur, który sie w nim znajduje. W momencie otworzenia sarkofagu wyskoczy kilku wielkich szkieletów (zadanie nie wymaga zabicia ich). Wróć do Zazamankha i oddaj mu znalezisko. Możesz podejść do niego drugi raz, jeśli chciałbyś wysłuchać jego krótkiego równania o autorytecie i przywództwie.


Giza Klątwa Cheopsa Lokalizacja: Piramida Cheopsa, Grobowiec Zleceniodawca: Tekenu - Pustynny nomad Opis Przechodząc obok wielkiej Piramidy Cheopsa napotykasz roztrzęsionego mężczyznę. Aż nogi mu się trzęsą! Niewątpliwie potrzebuje pomocy! Po krótkiej wymianie zdań okazało się, iż problem tkwi w tym, że potwory wdarły się do najważniejszej Piramidy! Jeśli zaczną ją plądrować i zbezczeszczą majestatyczny sarkofag uwolnią na okrutną zarazę, która wybije wszystkich najbliższych mieszkańców! Rozwiązanie Pędź ile sił w nogach przez wyrwę w ścianie Piramidy do środka. Stamtąd udaj się korytarzem prosto i następnie przejdź przez środkowa wrota (czyli te tuż na przeciwko Ciebie). Dalej biegnij w głąb grobowca. Na samym końcu Twej podróży powinieneś dostrzec szakala Sadika Czempiona Anubisa - Bohatera Szakaloludzi. Zadanie zostanie zaliczone, kiedy się z nim rozprawisz. Problemy karawany Lokalizacja: Fajum, Pustynia Fajum Zleceniodawca: Menemnakht - Kupiec z karawany/Pa-neb - Starszy wioski Opis Ostatnimi czas na karawany w okolicach Fajum napada grupka złodziejaszków, na co skarży się jeden z kupców, któremu ledwo udało się uciec z pod ostrz najeźdźców. Owej grupce przewodniczy niejaki Inzu*. Jeśli uda ci się go zgładzić pobratymcy przestaną działać w grupie, a rozpadną się i nie będą sprawiać więcej problemów. Rozwiązanie Wyjdź z Fajum bramą na zachodzie i dalej biegnij dokładnie na północ, na poczatku wzdłuż muru osady Fajum i jeszcze dalej. Dobiegniesz do ruin (prawdopodobnie domów). Tam znajdziesz Iznu* -Wodza pustynnych łupieżców. Nie przeraź się, że stoi na wielkim wilku i ubij kreaturę, uwalniając kupców spod jażma złodziejaszków! Wróć do drugiego alternatywnego zleceniodawcy (Pa-neba - Starszego wioski) i oznajmij, że karawany znów zawitają w Fajum. *Nie mam pojecia o co tu chodzi, ale zadanie mówi o bestii "Inzu", a należy zabić "Iznu". Przypadek tłumacza? Ukryty skarb Lokalizacja: Fajum Zleceniodawca: Asri - Urwis Opis Jakiś dzieciak w Fajum wspomniał w rozmowie z Tobą o jaskini z wielkimi skarbami i mnóstwem potworów ich chroniących. Idź zbieraj łupy! Rozwiązanie


Wyjdź z Fajum zachodnią bramą i dalej biegnij daleko na północ, kiedy dotrzesz do skrajów pustyni poszukaj na zachodzie "ciekawego miejsca". Wejdź tam, otwórz bramę naprzeciw wejścia i dalej napieraj prosto do przodu, przebijając się przez potwory, kiedy dojdziesz do sali wysuniętej najbardziej na północny zachód zadanie zostanie zaliczone. Miłego zbierania bogactw. *Jest mały bug w tym zadaniu. Polega on na małej ilości doświadczenia, jakie otrzymujesz na jego wykonanie. Patch 1 17 w dziale download naprawia ów błąd. Wystarczy cofnąć się do Helos i tam człowiek blisko portalu, z wykrzyknikiem nad sobą powinien przyznać Ci odpowiednią ilość doświadczenia. Ostrzegam, że lepiej zrobić kopie zapasową postaci, przed udaniem się do owego Pana, bo coś może pójść nie tak. W razie problemów pisz do mnie na PW lub w temacie :) Splugawiony kapłan Lokalizacja: Teby Zleceniodawca: Amen-nahtr - Młody kapłan Opis Kiedy Telkin wkroczył do Teb wszyscy pochowali się, jak tchórze. Wszyscy, prócz dzielnego kapłana Neb-kemiego, który stanął na drodze Telkina dzierżąc swój kostur w ręku. Próbował czego mógł, ale Telkni odbił jego zaklęcia i zamienił go w strasznego stwora. "Biada tym, którzy go teraz spotkają". Rozwiązanie Udaj się do Doliny Królów, czyli wybiegnij północno wschodnią bramą miasta i kieruj się Przełęczą górską. Kolejną dojdź do Miejsca prawdy, idąc cały czas na północny wschód, aż w końcu skręć, tak jak prowadzi droga, do portalu w Dolinie Królów.

Orient Babilon Nasiona zniszczenia Lokalizacja: Przedmieścia Babilonu Zleceniodawca: Immeru - Farmer Opis Kiedy spokojnie wybiegasz z Przedmieść Babilonu przez most, tuż obok Ciebie przebiega przestraszony wieśniak, a z nim dwa ichtiany. Po unieszkodliwieniu napastników, podchodzisz do przerażonego farmera, który opoiwada Ci o tragedii, jaka spotkała jego pole, błaga Cię byś oczyścił jego dobytek z siejących zniszczenie potworów. Rozwiązanie Co tu dużo gadać, wybiegnij przez most i pozabijaj wszystkie potwory (z fioletową nazwą) na najbliszych polach, po czym wróć do zleceniodawcy i uraduj go dobrą wiadomością.

Szlak Jedwabny Tajemnica gór Lokalizacja: Wschodni Szlak Jedwabny


Zleceniodawca: Kilu Tem-Ba - Shangshung Zleceniodawca: Ang Tshe-Ring - Starszy Shangshung Zleceniodawca: Da-wa Phu-ti - Młody Shangshung Opis Jeden z Shanshungów powiedział Ci, że ostatnimi czasy pobliskie plemie neandertalczyków stało się nadzwyczaj niebezpiczne. Ponadto jego syna nie wrócił do domu od paru dni. Rozwiązanie Udaj się przed siebie na północny wschód przez Przełęcz i Grań Natu La. Zaś Kiedy dojdziesz do Doliny Chumbi, zamiast przechodzić przez most udaj się na północ, aż dojdziesz do Ang Tshe-ring - Starszy Shangshung stojącego przed sporym budynkiem Opis Okazuje się, że złe duchy, którymi myra szatan nawiedziły pobliską świątynię i nie dają nikomu do niej dojść Rozwiązanie Udaj się na północny wschód, przez most, dalej prosto na północ do najbliższej jaskini. Tam już czekają Widma - Upadli Arcymagowie. Wiesz, co nalezy z nimi zrobić. Później wróć do drugiego zleceniodawcy i pogadaj z nim - na pewno się ucieszy. Teraz wróć na szlak prowadzący przez Dolinę Chumbi i kieruj się nim, aż zobaczysz śnieg i dalej nie zbaczaj, aż po lewej stronie dróżki dojrzysz Młodego Shangshunga. Zagadnij go. Udaj się następnie do pobliskiej jaskinii, przejdź przez nią całą, zabijając po drodze neandertalczyków imionami Yurg grzechocząca kośćoraz Tor Łupacz Czaszek. Kiedy dojdziesz do wyjścia jaskinii, uważaj dalej na Szczycie Tsongmo czeka straszne bydle - Marmanu-Wódz Neandertalczyków. Musisz go pokonać i nastepnie wrócić do Kilu Tem-Ba – Shangshung, ogłaszając mu dobrą wieść o znalezieniu syna i rozwiązaniu innych problemów Shangshungów. Gigantyczny Yeti Lokalizacja: Wschodni Szlak Jedwabny Zleceniodawca: Pasang Do-Ma - wieśniak Opis Pewien wieśniak w wiosce Shangshungów opowiada Ci historie o Yeti, który czyha gdzieś w górach po drugiej stronie Doliny Chumbi. Rozwiązanie Pędź czym prędzej prosto przed siebie ścieżką (jest bardzo wyraźna, więc się zorientujesz gdzie dązyć) przez Przełęcz i Grań Natu La, dalej Doliną Chumbi wdrap się na Szczyt Tsongmo i kieruj się do Lodowych jaskiń Tsongmo (to nie jest pierwsza jaskinia, lecz druga, po wejści na Tsongmo). Przejdź przez całą jaskinię, aż pod koniec powinieneś spotkać wielkie owłosione Olbrzymie Yeti. Pokonaj brutala i ciesz się nagrodą i spokojem pobliskich plemion. Karawana w opałach Lokalizacja: Grań Natu La Zleceniodawca: Gong Li - Kupiec z karawany Opis Przebywając Grań Natu La zboczyłeś trochę w prawo, widząc kolejnego człowieka w potrzebie, którego napadły duszki szronu. Pomóż mu!


Rozwiązanie Zniszcz wszystkie lodowe potwory i porozmawiaj z wybawionym kupcem.

Chiński Mur Bogaty kolekcjoner Lokalizacja: Wioska Zhidan Zleceniodawca: Lu - Buwei - Bogata wieśniak Opis W Zhidan jest pewien bogacz zbierający drogocenne pamiątki oraz szukający chętnych przygody podróżników, którzy będą dysponowali odwagą, by dostarczyć mu różnorakie bogactwo. Ponoć jedno z nich jest zakopane w pobliskim lesie Jingyang… Rozwiązanie Udaj się przez wschodnią bramę do lasu i dalej ścieżką w głąb lasu Jingyang. Spenetruj go niemiłosiernie, gdyż w jednej z jaskini w owej gęstwinie znajduje się mahoniowa skrzynia o bardzo pożądanym wnętrzu. Dodam, że skrzynia jest oznaczona wykrzyknikiem, jak każdy przedmiot/potwór związany z zadaniem. Na południe, tuż po przejściu krętą ścieżką, znajduje się jaskinia, schowana w lesie. Jeśli udasz się dalej przechodząc z krętej ścieżki na północny wschód, dalej przez most, i w kierując się nadal w tym samym kierunku napotkasz drugą jaskinię. Kiedy znajdziesz ów cenny przedmiot (Jadeitową Figurkę), wróć z nią do zleceniodawcy i ciesz się uczciwe zarobioną nagrodą. Bogaty kolekcjoner Lokalizacja: Wioska Zhidan, Las Jingyang Zleceniodawca: Yao Li - Udręczony wojownik Opis Przechodząc przez las Jingyang w pierwszym jego segmencie napotkasz pewnego smutnego człowieka, a raczej bardzo rzucające się w oczy Nadbrzeżne Ichtiany z poświatą związanych z zadaniem. Co może kryć w sobie ten samotnik. Rozwiązanie Pozabijaj wszystkie Ichtiany i porozmawiaj z Yao Li. Możesz gadać z nim, aż do oporu, klikając neandertalsko jego postać, ale ja polecam przeczytać choćby część jego wywodu, bo może okazać się ciupkę wzruszający. Wypełnisz zadanie, gdy Yao nie będzie miał Ci już nic więcej nowego do powiedzenia. Lekcja rozpaczy Lokalizacja: Las Jingyang Zleceniodawca: Lu - Buwei - Bogata wieśniak Opis W Zhidan jest pewien bogacz zbierający drogocenne pamiątki oraz szukający chętnych przygody podróżników, którzy będą dysponowali odwagą, by dostarczyć mu różnorakie bogactwo. Ponoć jedno z nich jest zakopane w pobliskim lesie Jingyang… Rozwiązanie


Udaj się przez wschodnią bramę do lasu i dalej ścieżką w głąb lasu Jingyang. Spenetruj go niemiłosiernie, gdyż w jednej z jaskini w owej gęstwinie znajduje się mahoniowa skrzynia o bardzo pożądanym wnętrzu. Dodam, że skrzynia jest oznaczona wykrzyknikiem, jak każdy przedmiot/potwór związany z zadaniem. Na południe, tuż po przejściu krętą ścieżką, znajduje się jaskinia, schowana w lesie. Jeśli udasz się dalej przechodząc z krętej ścieżki na północny wschód, dalej przez most, i w kierując się nadal w tym samym kierunku napotkasz drugą jaskinię. Kiedy znajdziesz ów cenny przedmiot (Jadeitową Figurkę), wróć z nią do zleceniodawcy i ciesz się uczciwe zarobioną nagrodą. Leśny prześladowca Lokalizacja: Wioska Zhidan, Las Jingyang Zleceniodawca: Bao Er - prosty wieśniak Opis Niespokojny wieśniak opowiada Ci o bestii grasującej w pobliskim lesie, szerzącej strach wśród wszystkich podróżników po lokalnych drogach. Rozwiązanie Wyjdź z miasta wschodnią bramą i tuż za skałą po prawej stronie drogi skręć i kieruj się na południe, aż dojrzysz wielkiego i złego Krwawego szpona - Watażkę tropikalnych archanosów, tuż po tym otrzymasz sowita nagrodę za zadanie. Problemy z pengiem Lokalizacja: Chiński Mur Zleceniodawca: Zi Chan - Młody kapitan Opis Kapitan wojsk stacjonujących na Chińskim Murze przestrzega Cię przed straszną kreaturą czającą się w dalszych odcinkach Chińskiego Muru. Rozwiązanie Pruj prosto przez budowle, aż w końcu napotkasz bestię większą od poprzednich pengów Xiao - Gigantyczny peng. Zabij go i wróć do kapitana zleceniodawcy, by odebrać nagrodę.

Chang’an Gliniani żołnierze cesarza Lokalizacja: Chang’an, Pałac w Chang’an Zleceniodawca: Ma Feibai - Kapitan straży Pomocnik: Duch Wielkiego Cesarza Opis Coś ożywia glinianych żołnierzy, którzy mordują wszystko dookoła. Rozwiązanie Udajemy się bramą na północnym zachodzie. Biegniemy przed siebie, jak prowadzi dorga do Pałacu w Chang’an i na samym jego końcu stawiamy czoła potworowi o nazwie Bandari Terakotowy czarownik. Po jego usunięciu, zostanie nam tylko porozmawiać z Duchem Wielkiego Cesarza, a potem ze zleceniodawcą. Terakotowi żołnierze


Lokalizacja: Chang’an Zleceniodawca: Wai Zhen - Reprezentant Opis Terakotowa armia cesarska nagle ożyła i szerzy chaos w całym mieście Chang’an. Powstrzymaj ich. Rozwiązanie Musisz oczyścić całe Chang’an z żołnierzy cesarskich. Wszyscy oznaczeni są fioletowymi napisami, w dodatku, gdy oczyścisz daną partię miasteczka, wbiegną na jej teren żołnierzy, aby utrzymać ją i chronić ludzi. Pierwszy sektor jest na północ od zleceniodawcy (przez bramę). Następny jest tuż, tuż na południe (również przez bramę). Później udajemy się na południowy zachód i (znowu przez bramę) idziemy przed siebie, skręcamy w prawo (patrząc z punktu widzenia gracza, a z punktu widzenia naszego herosa w lewo). Tam również czyścimy, przemieszczając się na północ. Dalej udajemy się do zleceniodawcy i cieszymy się nagrodą. Odpoczywający generał Lokalizacja: Las Bambusowy w Quinba Zleceniodawca: Rang Ju - Zamyślony generał Opis W czasie podróży po lesie napotykasz półnagiego faceta, który opowiada Ci o tym, że kiedyś był wielki generałem, ale wolał stać się pustelnikiem, porzucając swoją zbroję, gdzieś w pobliskiej jaskini. Rozwiązanie Udaj się do najbliższej jaskini (na południowym zachodzie), ma ona dwa wejścia, którymkolwiek się do niej dostaniesz, kieruj się od razu na północny zachód, aż dojdziesz do trzech skrzyń. Kiedy tam dojdziesz, zadanie zostanie zaliczone i będziesz się mógł cieszyć doświadczeniem, jak i zawartością skrzyń. Za wodospadem Lokalizacja: Las Bambusowy w Quinba, Naturalna Jaskinia Zleceniodawca: Liu Xu - farmer Opis Pewien farmer opowiada Ci o złych duchach, które nawiedzają grobowiec, jego przodków, przez co nie może im składać czci i ofiar. Rozwiązanie Zmierzaj prosto na zachód w stronę wodospadu, kierując się do Naturalnej Jaskini. Wejdź do niej i leć bezpośrednio na północny zachód, aż spotkasz kilka Widem - Upadłych arcymagów. Pozbądź się ich i wróć z radosnymi wieściami do zleceniodawcy.

Jadeitowy Pałac Mag pustelnik Lokalizacja: Wioska Binxan, Dolina rzeki Jinghe Zleceniodawca: Xiao Yishan - wojownik


Opis W pobliskim lesie mieszkał pustelnik, który odwiedzał co miesiąc wioskę, do której trafiłeś, ale od pewnego czasu zaginął po nim słuch. Rozwiązanie Biegnij przez most na południowym wschodzie i dalej w tym samym kierunku przez Dolinę rzeki Jinghe. Przekrocz kolejny most i od niego kieruj się prosto na południe, aż do małego obozu potworów, miń go i odbij ponownie na południowy zachód, wypatrując zniszczonego domu z trzema mahoniowymi skrzyniami. Kiedy podejdziesz do skrzyń, zadanie zostanie odhaczone. Trzy siostry Lokalizacja: Szlak Qiyun, Mokradła Jinghe Zleceniodawca: Rhu Zhao - Pogodna dziewczyna Pomocnik 1: Yi Shan - Zaginiona siostra Pomocnik 2: Li Hua - Urocza dziewczyna Opis Po drodze przez Szlak Qiyun, spotykasz dziewczynę, która stwierdza, że nie boi się potworów, wspominając również o swoich siostrach mieszkających na Mokradłach Jinghe. Rozwiązanie Pędź, jak prowadzi Szlak Qiyun (na północny wschód, na zachód, na południowy zachód, na południe na Górę Qiyun, na północny zachód do walki z Yaoguai - Starożytnym demonembykiem, trzeba go zabić, aby przejść dalej). Dalej udaj się do Jadeitowego Pałacu, skręć na północny wschód i kieruj się komnatami, aż dojdziesz do przejścia do jaskini. Kieruj się nią, aż wyjdziesz na zewnątrz, na Mokradła Jinghe. Udaj się na północny wschód, dalej przez wąski przesmyk na bagnach skieruj się na wschód, aż znajdziesz mały obóz z Tygrysoczłekami - Elitarnymi czarownikami (fioletowe nazwy). Wybij ich i porozmawiaj z Yi Shan - Zaginioną siostrą. Gadaj z nią do skutku, to jest do zaktualizowania zadania. Wróć na zachód i szukaj ostatniej siostry. Ukończ zadanie, rozmawiając z nią.

Solucja pobocznych gry Titan Quest  

Masz kłopot z zadaniem pobocznym w Titan Quest? Ta publikacja może Ci pomóc.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you