Page 1

NAUJIENOS GRAŽIAUSIAS DOVANAS GAUNAME IŠ... SAVĘS lygiai tiek, kiek norime jų išspręsti. Kartais tam reikia labai nedaug, kad ir dešimties minučių gyvo pokalbio. Tad kviečiu kalbėtis, tikiu, kad dėl visko įmanoma susitarti. Geras dalykas yra elektroninis paštas, bet įsitikinau, kad tik gyvas žodis, nors ir pasakytas telefonu, veda į tarpusavio supratimą. Patikėkite, sunkumai kyla ne dėl to, kad nesutampa vertybės, bet dėl to, kad trūksta informacijos. Pažįstu techniką, moku skaičiuoti, bet žmogus, jo dvasia man lieka paslaptis. Norėčiau, kad žmogų būtų taip pat lengva suprasti kaip ir įrengimus, bet galiu tik pasistengti atrasti laiko pokalbiui. Labiausiai džiaugiuosi tuomet, kai žmonės gerai jaučiasi darbe. Kai paspaudžia ranką ir pasako, kad smagu dirbti šioje įmonėje. Ir tų pasidžiaugimų daugėja, dažnėja. Ar gi tai nėra sėkmė? Ačiū už pasiūlymus, ką galima pagerinti, ačiū už patarimus iš savo tikros patirties. Kaip dažnai tenka girdėti, kad jaunimas bėga iš Lietuvos. Bet iš mūsų nebėga, ateina pas mus. Sudarome visas galimybes mokytis, tobulėti. Tereikia tik noro judėti priekin. Kas pasibaigs kartu su šiuo gruodžiu? Tik skaičiai kalendoriuje. Naujieji metai atneša tiek naujos laimės ir sėkmės, kiek patys jos susikuriame.

Šiemet pasiekėme daug – trečdaliu paspartėjo gamybos ciklas. Žmonių tarpusavio susitarimo, darbų suderinimo ir sumanumo dėka, be investicijų į techniką. Mus gerbia visa Etex grupė – už gebėjimą pigiausiai ir greitai pagaminti kokybišką prekę ir išsiųsti ją į bet kurį pasaulio tašką. Tai leido mums pradėti prekiauti Pietų Afrikos Respublikoje, Egipte, pamažu atsiveria didžiulė Ukrainos rinka, kitąmet mūsų banguoti lakštai pasieks net tolimąją Peru.

Esame naujausias modernus banguotų lakštų fabrikas pasaulyje. Nesustosime. Mūsų planas, svajonė yra dar tris kartus padidinta apyvarta. Šių tikslų padės pasiekti mūsų vienybė, mūsų bendrumas, kurio vis daugėja. Kiekvieno iš mūsų pastangos labai svarbios, visi padaliniai mums vienodai reikalingi, kaip rankai reikalingi visi pirštai. Labai norėčiau, kad kartu su naujaisiais metais stebuklingai išnyktų ir visi sunkumai. Tačiau suprantu, kad problemų darbe ir mūsų visų gyvenimuose sumažėja

Tegul mus visus veda troškimas kuo įdomiau gyventi. Žvelkime į ateitį, nesidairykime per dažnai atgal – mūsų laukia daugybė naujovių ir atradimų. Turėkime gyvenime siekių, ne per menkų ir ne per daug didingų, kad nežlugdytų dabarties. Kartais pasidovanokime sau ir vieną kitą realizmo dozę. Linkiu santarvės su pačiais savimi ir visais mus supančiais žmonėmis.

Linkiu džiaugsmingų švenčių! Kviečiu į Eternit Baltic šventinį vakarą gruodžio 13 d. 18 val. Gediminas


2

2013 M. GRUODIS

UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2


UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2

2013 M. GRUODIS

3


4

2013 M. GRUODIS

UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2


UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2

2013 M. GRUODIS

5


6

2013 M. GRUODIS

APIE MUS KALBA…

TRYS KLAUSIMAI APIE MUS

Sužinokime, ką apie Eternit Baltic kalba žmonės, kurie nėra įmonės darbuotojai, bet yra puikiai susipažinę su jos veikla ir dažnai bendrauja su mūsų kolektyvo nariais. Pateikiame po tris klausimus Rimai Valantiejienei, kuri vedė mokymus mūsų komandos nariams, ir Žilvinui Freigofui, kuris jau kelerius metus padeda kurti Eternit Baltic rinkodaros veiksmus. Žilvinas Freigofas, MB ”Rinkodara LT” direktorius

Kuo Eternit Baltic išsiskiria iš Lietuvos verslo įmonių? Nuo pirmųjų susitikimų su Eternit Baltic komanda man didžiausią įspūdį paliko tai, kad šie žmonės turi tikras vertybes ir jėgų gyventi pagal jas, jie mato pasaulį plačiau ir nepamiršdami šiandienos žvelgia tolyn į ateitį. Ši kompanija turi aiškią ateities viziją, todėl eina vienu žingsniu priekyje tų, kurios gyvena tik šia diena ir mąsto, kaip daugiau uždirbti šiandien, nesvarbu, ką dėl to teks aukoti rytoj. Prisimenu Eternit komandos pristatymą prieš kelerius metus. Visi jų planai buvo susieti su socialine atsakomybe ir aplinkosauga. Paklausus, kuo šios vertybės naudingos bendrai komunikacijai, sulaukiau netikėto atsakymo, jog tai nesusiję su pardavimais. Tiesiog šios vertybės būtinos, jei norime prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo.

Kokias matote ternit Baltic perspektyvas teityje? Statistika rodo, kad Lietuvoje praktiškų ir ilgaamžių banguotų lakštų panaudojimas stogo dangai yra gerokai populiaresnis nei kitur Europoje. Tai – pats geriausias įrodymas, kad Eternit Baltic dirbo ir dirba teisinga linkme. Kitose Europos šalyse seni stogai buvo keičiami bituminėmis ar pigesnėmis metalo dangomis, kurias jau vėl reikia kuo nors keisti. Tik Lietuvoje žmonės suprato, kad jei senasis šiferis tarnavo trisdešimt ar penkiasdešimt metų, vadinasi galima pasitikėti ir naujais, ekologiškais, spalvingais banguotais lakštais. Manau, produkcijos kokybė ir kompanijos patikimumas leis sėkmingai prekiauti ir kitose Baltijos šalyse ar tolesniuose pasaulio regionuose. Linkiu visai Eternit Baltic komandai jėgų ir toliau laikytis savo įsitikinimų, linkiu įkvėpimo žengti dar toliau ir džiaugiuosi mūsų bendra sėkme.

Kaip vertinate Eternit Baltic rinkodaros veiksmus? Šiai bendrovei augimo padėjo pasiekti nuoseklus darbas, gerai apgalvoti žingsniai ir tvirtumas, nesiblaškymas. Eternit Baltic investavo tik į tuos dalykus, kurie anksčiau ar vėliau turi duoti naudą, dirbo kryptingai. Įmonė stengėsi suprasti savo vartotojus, sužinoti tiesą, ką apie ją mano klientai, kas svarbu žmogui, perkančiam stogo dangą, nepasikliovė vien savo nuomone, kasmet apklausdavo per tūkstantį vartotojų. Tad visa Eternit Baltic sėkmė yra pelnyta. Tai - gerai apgalvoto ir kryptingo darbo rezultatas. Čia niekas nelaukia atsitiktinės sėkmės. Eternit rinkodaros veiksmus kiti lietuviškų statybinių medžiagų gamintojai, su kuriais nemažai bendrauju, vertina kaip pavyzdinius dėl nuoseklumo ir dėl gebėjimo suprasti vartotoją.

Rima Valantiejienė, UAB „DOOR Training and Consulting Baltic“ konsultantė

Kokį įspūdį Jums paliko Eternit Baltic kolektyvas? Pirmąkart susipažinau su Eternit Baltic komanda maždaug prieš metus. Nuo to laiko iki paskutinių mokymų šį rudenį pastebėjau didžiulį postūmį, kalbant apie žmonių drąsą ir asmeninę atsakomybę. Vis aiškiau matau šeimininkiškumo pojūtį. Pamažu pražįsta žmonių mintys ir jausmai: „Čia mano, aš žinau, aš stengiuosi, aš kuriu savo aplinką, aš čia esu šeimininkas“. Eternit Baltic yra labai smarkiai įsibėgėjanti savo vidinės kultūros vystymo prasme. Per metus komanda išties padarė di-

UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2

delį šuolį. Iki šiol bendrovei teko paaukoti daug pastangų naujų produktų, techninės bazės kūrimui, o dabar didelis dėmesys skiriamas įmonės kultūrai. Žinoma, jai susiformuoti reikia daugiau laiko. Žvelgiant į paskutinio seminaro metu pieštus paveikslus, bent tris iš jų galima nors šiandien nešti į aukcioną ir uždirbti ne vieną šimtą litų. Tai įrodo, kad žmonės ne tik kalba, bet ir atskleidžia savo potencialą, talentą ir išreiškia save, vadinasi, drąsos jie turi. Stebiu didelį Eternit Baltic kolektyvo potencialą ir teisingo gero kelio pradžią. Džiugu, kad visiems įmonės vadovams rūpi susikalbėjimas tarp žmonių, kolektyvo bendrumas. Kas skatina žmogų tobulėti ir eiti priekin? Žmoguje norą eiti toliau ir siekti daugiau skatina jausmas, kad „nesu tik menkas sraigtelis“. Nesvarbu, ką bedaryčiau, ar plaunu tualetus, ar dažau plokštes, esu vienodai svarbus kaip ir direktorius. Net smulkiausia funkcija yra svarbi bendrai grandinei. Nuolat kartoju: „Kai kiekvienas žmogus jausis svarbus, atsiras ir skrydis, ir proveržis. Jei, žinoma, nesusimenkinsi. Niekas tavęs negali nuvertinti, tik tu gali nusivertinti, niekas tavęs negali įžeisti, tik tu gali įsižeisti“. Svarbu mokytis visą gyvenimą, nes... Kinta metų laikai, bėga metai, kuriamos naujos technologijos. Jei neisiu kartu su laiku, liksiu labai atokiame gyvenimo pakrašty. Nuo manęs viskas pradeda tolti, viskas pasidaro blogai, tampu auka. Jei noriu būti pokyčių šeinimininkas ir eiti kartu su besivystančiu pasauliu,nesvarbu, ar man tai patinka, turiu prisiderinti prie aplinkos ir keistis pats. Dažnai mokymų metu atlieku paprastą eksperimentą: vienai grupei duodu užduotį parašyti, kas pasikeitė pasaulyje per paskutinius 10 metų, kitai – kas pasikeitė Lietuvoje, jūsų įmonėje ir paskutinei grupei – kaip pasikeitėte jūs. Tas lapas, kuriame reikia parašyti, kaip pasikeitė jie patys, paprastai būna pats tuščiausias, žmonės nesugalvoja, ką parašyti. Tačiau būna prirašyta daugybė pastabų apie tai, kas pasikeitė kad ir jų padalinyje, ne tik Lietuvoje ar pasaulyje. Daugybė žmonių deda visas pastangas, kad nepasikeistų, bet nuo to tik tampame piktesni. Mes iš prigimties esame smalsūs ir norime pažinti pasaulį. Kas mus stabdo, iki šiol yra paslaptis. Dažnai tie žmonės, kurie nepatenkin-


UAB „ETERNIT BALTIC“ LAIKRAŠTIS • NR. 2

ti, kad, tarkim, mokymai vyksta šeštadienį, gaila laisvos dienos, nors galbūt įmonė sumokėjo didelius pinigus, išnuomavo gražią kaimo turizmo sodybą, nėra savo gyvenimo ir įmonės šeimininkai. Jiems vis kas nors blogai – per menkas atlyginimas, prasti vadovai, lauke šalta ir t.t. Jei nori būti šeimininkas, keiskis su pasauliu, nori būti auka – nesikeisk. Linkiu Eternit Baltic žmonėms entuziazmo. Priminsiu, kad šis žodis, kilęs iš lotyniško enteo, reiškia „vidinis tikėjimas“. Tad linkiu tikėjimo savo bendrais tikslais, komanda ir Eternit Baltic skrydžiu.

MŪSŲ NAUJIENOS

2013 M. GRUODIS

7


Eternit baltic np nr2  

psl 1

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you