SATPO News No. 09

Page 1

news

www.satpo.cz

Nº 09 | 2021

MIMOŘÁDNÁ MÍSTA PRO ŽIVOT

TRENDY NA REALITNÍM TRHU AKTUÁLNĚ VE VÝSTAVBĚ PŘIJĎTE A VYBÍREJTE VY PODNIKÁTE, MY PLATÍME ZE ŽIVOTA SATPO

Milí čtenáři,

je nám potěšením, že jste to právě vy, kdo drží v rukou naše další vydání SATPO news. Na následujících stránkách vás seznámíme s novinkami z realitního trhu, aktuální nabídkou prémiových nemovitostí našich developerských projektů a podělíme se s vámi o zkušenosti i zážitky ze života SATPO. Přejeme vám příjemné čtení a mnoho inspirace ze světa bydlení, interiérů, investic do nemovitostí a moderního životního stylu. Redakční tým SATPO


2

Prodejní galerie českého designu v Praze na Smetanově nábřeží. Bohatý výběr šperků, módních doplňků a vybavení interiéru. Otevřeno denně: Po–So 10–19 / Ne 10–18 | +420 222 263 526

nakupujte online www.deelive.cz


3

TRENDY NA REZIDENČNÍM TRHU OVLIVNĚNÉ PANDEMIÍ COVID-19 Pandemie covid-19 poznamenala v roce 2020 celý svět ve všech oblastech. Jak se dotkla realitního trhu? Poptávka po nemovitostech v „covidové době“ nijak neklesla. Paradoxně opatření vlády podporují prodej bytů, zejména nízká úroková sazba a zrušení daně z nemovitosti. Nákup nemovitosti je stále velmi dobrou investicí. Poptávka nadále převyšuje nabídku, a to zejména u novostaveb. Toto se v blízké budoucnosti nezmění, neboť povolovací procesy trvají pořád velmi dlouho a situace na stavebním trhu je také velmi nejistá. Vidíte rozdíl v nákupním chování vašich klientů v rámci prémiového segmentu? Zásadní rozdíl nevidím, máme samozřejmě více videoprohlídek a jednání na dálku. Změnu v nákupním chování klientů jsme nezaznamenali. Zajisté větší měrou využívají možnosti financování prostřednictvím hypoték, především díky nízkým úrokovým sazbám. I v tomto výjimečném období tedy převažuje na rezidenčním trhu poptávka nad nabídkou. Jaké projekty má aktuálně v prodeji společnost SATPO? Aktuálně nabízíme k okamžitému nastěhování poslední bytovou jednotku a komerční prostory ve Vitality Rezidenci, která je unikátní svým bohatým společenským zázemím a širokým rozsahem poskytovaných služeb včetně základní zdravotní a asistenční péče. Ve fázi výstavby nabízíme ve dvou komorních projektech pod názvem Rezidence Kobrova a Holečkova House poslední bytové jednotky 1+kk až 4+kk s možností klientských změn. To

vše na Praze 5, v jižním svahu pod Petřínem, pár kroků od OC Nový Smíchov.

Má i společnost SATPO nějaké konkrétní plány v této oblasti?

Jaké projekty chystá vaše společnost do prodeje pro zbytek letošního roku a rok příští?

V oblasti nájemního bydlení nic neplánujeme, v rámci komerčních prostor aktuálně nabízíme jak prodej, tak i zvýhodněný pronájem.

Koncem letošního roku plánujeme zahájit prodej jednotek v developerském projektu Rezidence Laurová na Praze 5, který nabídne přes 100 bytových jednotek a komerční prostory. V tuto chvíli jsme ve fázi vydání územního rozhodnutí. Je evidentní, že si i veřejná správa více uvědomuje, jak je potřeba pomalé schvalování staveb řešit. Promítá se to také do toho, že by byly nyní úřady přeci jen flexibilnější než před několika lety? Bohužel aktuální situace na realitním trhu má spíše opačný trend. Za celý rok 2020 se povolilo 3 246 bytů, což je o dvě pětiny méně než v roce 2019 (zdroj: ČSÚ). Tempo schvalování zaostává a nová výstavba nestíhá pokrýt potřeby, které vyvolává každoroční přírůstek nových obyvatel hlavního města. Česká ekonomika potřebuje pro rychlé zotavení z koronakrize pružnou a efektivní stavební legislativu. Řada developerů a investorů nyní více sází na nájemní bydlení. Je to podle vás jedna z cest, jakou se bude výstavba bytů v dohledné době ubírat? Návratnost investice na tuzemském trhu u nájemního bydlení je příliš dlouhá, zejména pro prémiový rezidenční trh se to nevyplatí. Dostupnost bydlení obecně je nedostatečná, je to otázka strategie, jen v Praze chybí cca 20 tisíc bytů, poptávka vysoko převyšuje nabídku.

Co se změnilo v právních předpisech v letošním roce? Od letošního roku naše společnost, která prodává nemovité věci jako předmět svého podnikání, musí plnit povinnosti, které nám ukládají právní předpisy (zejména zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu), jejichž cílem je zamezit legalizaci výnosů z trestné činnosti, praní špinavých peněz a financování terorismu, tzv. AML pravidla. Jak vidíte vývoj realitního trhu v roce 2021? Tempo povolování zaostává a nová výstavba rezidenčních projektů dlouhodobě nestíhá pokrýt poptávku. Česká ekonomika potřebuje pro rychlé zotavení z koronakrize pružnou a efektivní stavební legislativu. Trh s nájmy se mění, přicházejí realitní fondy, nicméně návratnost investic u nájemního bydlení je neatraktivní, příliš dlouhá. Obávám se, že významné procento bytů financovaných hypotečním úvěrem se vrátí do prodeje, dojde k vyčerpání rezerv v domácnostech zasažených pandemií, které využily dřívější ekonomické konjunktury a také limity úvěrových ukazatelů.

Na otázky odpovídala Irena Houžvičková, obchodní manažerka společnosti SATPO

ÚSPĚŠNÁ EMISE DLUHOPISŮ NA REALITNÍM TRHU Společnost City Home Invest III, s.r.o., patřící do skupiny SATPO, za posledních 12 měsíců úspěšně emitovala dluhopisy v objemu 210 mil. Kč na období 5 let se splatností v roce 2025. Prostředky z emise dluhopisů jsou použity na spolufinancování a nákup existujících činžovních domů i spoluvlastnických podílů v atraktivních pražských lokalitách. Manažerem emise se stala mezinárodní investiční společnost WOOD & Co, která se zaměřuje na obchodování s cennými papíry, poradenství v oblasti firemních financí i správu aktiv s centrálou v Praze a pobočkami v Bratislavě, Varšavě, Londýně, Bukurešti a Miláně. Emise dluhopisů je logickým pokračováním několika úspěšných emisí dluhových instrumentů realizovaných na úrovni jednotlivých projektů v rámci skupiny SATPO. „Intenzivně se věnujeme akviziční činnosti, kupujeme celé činžovní objekty, polyfunkční domy, pozemky i spoluvlastnické podíly,“ říká manažerka obchodu společnosti SATPO Irena Houžvičková a pokračuje: „V bytových domech pod značkou City Home provádíme základní stavební úpravy, které nevyžadují legislativní proces pro další prodej. Vlastníkům nemovitostí nabízíme komplexní realitní a developerské služby, zakládáme si na spokojenosti našich klientů a investorů.“ Kompletní akviziční činnost, stejně jako prodej nemovitostí včetně široké nabídky poskytovaných služeb zajišťuje zkušený tým odborníků společnosti SATPO management, s.r.o.


4

AKTUÁLNĚ VE VÝSTAVBĚ U příležitosti zahájení výstavby proběhlo 17. prosince 2020 slavnostní položení základních kamenů rezidenčních projektů Holečkova House a Rezidence Kobrova. V rámci slavnostního setkání uvítal vážené hosty krátkým proslovem projektový ředitel společnosti SATPO Ing. Jiří Dvořák. Následně pronesl pár slov architekt obou projektů Ing. Jiří Prokopec z kanceláře Schindler Seko architekti a také Petr Šimon, předseda představenstva stavební firmy Hinton, a.s.

SMÍCHOV A JEHO HISTORIE Před administrativním připojením k Praze v roce 1922 byl Smíchov největším městem v Čechách. Od 2. pol. 19. století zde probíhala hospodářská konjunktura, stavělo se množství průmyslových podniků, město rostlo blokovou zástavbou. František Ringhoffer, smíchovský starosta a zakladatel firmy na železniční vagony, se postaral o razantní proměnu urbanismu Smíchova. Jeho továrna v 70. letech 19. století zaměstnávala na 4 100 dělníků a její rozloha činila 9,4 ha. Za druhé světové války se Ringhofferovi podíleli především na zbrojní výrobě. Po válce byl podnik znárodněn a neobnovovaný strojový park začal chátrat. Přestože byl největším světovým výrobcem tramvají, proměnil se v podstatě ve skanzen. Roku 1996 byla výroba definitivně ukončena a dva roky nato byl celý areál s výjimkou průčelí tovární haly a vily baronky Ringhofferové srovnán se zemí. Stejný osud potkal i tzv. Betlém, kolonii dělníků Ringhofferových závodů z roku 1870, rozkládající se na usedlosti Mrázovka v ulici Ostrovského. Další demolice si vyžádala stavba metra Anděl v roce 1982. Stavba Strahovského tunelu v letech 1985–97 měla také velký dopad na urbanismus Smíchova. Propojila jej sice rychlostní komunikací s Břevnovem, ale bloková zástavba z 19. století v místě křižovatky a nad tunelem byla zbourána.

Společnost Hinton, a.s., je česká stavební firma s velmi osobním přístupem k zákazníkům, která pečlivě dbá na kvalitu stavebních procesů. Za dobu své existence postavila desítky bytových, komerčních a rodinných domů. Mezi známé komerční stavby patří Campus Science Park, rekonstrukce historicky uznávaného Šporkovského paláce či vzorkovna a prodejna SIKO KOUPELNY na pražském Zličíně. Z pražské bytové výstavby lze uvést bytové domy Štěrboholy H4 a H5, nájemní komplex LUKA LIVING či bytový dům Britská čtvrť V. V roce 2020 společnost HINTON, a.s., získala v 11. ročníku soutěže Stavby realizované v letech 2017–2020 titul Vynikající betonová konstrukce roku za moderní a polyfunkční dům s názvem DRN na Národní ulici v centru Prahy, který je považován za palácovou novostavbu 21. století s důrazem na kvalitu veřejného prostoru i originální provedení interiérů. „Najít dodavatele stavby pro oba naše developerské projekty nebylo jednoduché. O to více si vážíme uzavřené spolupráce se společností Hinton, a.s., která 30. listopadu 2020 zahájila výstavbu obou objektů,“ vysvětluje Jiří Dvořák, projektový ředitel společnosti SATPO, a pokračuje: „Novostavby jsou posledním článkem celkové revitalizace proluky v místě původní prvorepublikové zástavby, která vznikla díky stavbě Strahovského tunelu. Stanou se přirozenou součástí této atraktivní pražské lokality, jako tomu je u již dokončených projektů Rezidence Sacre Coeur, Rezidence Sacre Coeur2 a Vitality Rezidence.“ Developerské projekty Holečkova House a Rezidence Kobrova se nacházejí v jižním svahu pod pražským Petřínem v těsné blízkosti parku Sacre Coeur, mezi ulicemi Holečkova, Kmochova a Grafická. Pohledová osa Holečkova House směřuje k novorománskému klášteru sv.  Gabriela z roku 1891 a do rezidenční klidné zeleně vnitrobloku, který je společný pro obě novostavby. Architektonické návrhy obou rezidencí vychází ze stávající městské struktury, zpracování je inspirováno současnými trendy a výšková návaznost domů drží rytmus se stávajícími částmi rezidenčních bloků. Obě novostavby nabízí bytové jednotky ve vysokém standardu, vyšší patra poskytují krásné výhledy na historické centrum Prahy. Velký důraz je kladen na logické dispoziční uspořádání, vybrané materiály, moderní technologie a vysoká kvalita finálního dokončení představují prémiový charakter objektů, trvalou hodnotu a záruku z hlediska dlouhodobé investice. Bydlení v rezidenčním projektu Holečkova House a v Rezidenci Kobrova je určeno všem, kteří ocení docházkovou vzdálenost do historického centra hlavního města Prahy a zároveň vyhledávají klid, relaxaci i aktivní formu odpočinku v blízkosti zeleně. Nedaleké okolí obou rezidencí je plně vybavené celým spektrem služeb. V docházkové vzdálenosti je vysoká hustota městské dopravy, volnočasové aktivity, vzdělávací instituce všech stupňů, obchody, administrativa a kultura. Za dostatečně vybavenou lze považovat i oblast drobných služeb, kam patří kadeřnictví, soukromé či státní ordinace a sportovně-rekreační zařízení pro všechny věkové kategorie. Smíchov je součástí památkové zóny, která má v těsném sousedství historickou část Prahy 1, kam patří Újezd, Malá Strana či Pražský hrad.

Smíchov v 90. letech postupně získával tvář evropské metropole, která vyrostla nezvykle rychle díky zahraničním investorům. Na místě starší zástavby a bývalých továrních hal vzniklo několik obchodně administrativních center, vyrostly zde nové kanceláře, obchody a restaurace. Za zmínku stojí komplex budov Anděl City, Zlatý Anděl od Jeana Nouvela a obchodní a nákupní centrum Nový Smíchov z roku 2001 podél Plzeňské ulice, které vyplnilo podstatnou část bývalého areálu Ringhofferovy továrny. Tato budova s největší zelenou střechou v Čechách je od roku 2002 propojena lávkou pro pěší s parkem Sacre Coeur. Smíchov přišel o svou historickou autenticitu, pocit industriálního města vymizel a řada hodnotných památek je nenávratně pryč, na druhé straně se stal důležitým pokračováním středu města na levém břehu Vltavy.

Sledujte online výstavbu rezidenčního projektu Holečkova House


5

SLOVEM ARCHITEKTA Rezidence Kobrova je situována v proluce na jižním okraji smíchovského bloku na nároží ulic Grafická a Kobrova. Původně byl pozemek zastavěn utilitární stavbou rozpojovací trafostanice. Technicky potřebnou, ale urbanisticky nevhodnou stavbu se podařilo přesunout a ukrýt do podzemí sousední investorsky spřízněné novostavby Rezidence Sacre Coeur2. Díky tomu je dnes možné dokončit nárožní proluku bloku reprezentativním rezidenčním domem. Kompozice budovy přirozeně navazuje na fasády obou sousedních objektů a reaguje na trychtýřovitý tvar pozemku. Dům je kompaktním doplněním bloku a zároveň reaguje na prudce stoupající terén i výškové rozdíly přilehlých staveb pomocí atypického parteru a také ustoupením posledních dvou pater. Dynamický tvar domu je určen rovinami navazujících fasád a v jejich průniku vytváří zalomený tvar, od něhož se hmota zasunuje do sebe a formuje lodžie, které ve vyšších patrech přechází v balkóny s panoramatickým výhledem. V reminiscenci na tradiční dvorní vestavby je do vnitrobloku situován jednopatrový objekt s terasami a zelenou střechou, který zároveň zjemňuje profil prudkého svahu a umožňuje propojení se sousední zahradou Rezidence Sacre Coeur2. Rezidence Kobrova představuje poslední úhelný kámen celkové revitalizace původního smíchovského bloku, jehož dvě třetiny byly zničeny nešetrnou výstavbou Strahovského tunelu. Ing. arch. Jan Schindler

SPOLUPRÁCE SE SPOLEČNOSTÍ SATPO

OCENĚNÍ

S architektonickým studiem Schindler Seko architekti, založeným v roce 2012, spolupracuje společnost SATPO již mnoho let a za sebou mají řadu úspěšných projektů, jako jsou pražské DOCK IN, bytový dům Triangle, kancelářské prostory HBR, administrativní centrum River Garden 3 aj. V rámci skupiny SATPO úspěšně realizovalo pražské projekty Rezidence Sacre Coeur, Rezidence Sacre Coeur2 a Vitality Rezidence.

Developerský projekt Holečkova House získal v roce 2019 v rámci soutěže Realitní projekt roku Cenu architektů pro Prahu 5 a Rezidence Kobrova je v letošním roce nominovaným projektem v jedenáctém ročníku této developerské soutěže.

ZÁKLADNÍ INFORMACE zahájení stavby | 4. Q 2020 kolaudace a předání bytových jednotek klientům | plán 3. Q 2022 architekt projektu | SCHINDLER SEKO ARCHITEKTI s.r.o. dodavatel stavby | Hinton, a.s. dispozice a velikost | byty 1+kk až 5+kk s výměrou od 31 m2 do 211 m2 komerční prostor s výměrou 244 m2

Pro aktuální nabídku volných bytových jednotek navštivte www.satpo.cz.


6

Interiérové studio Armony zajišťuje:

Kompletní vybavení interiéru a exteriéru od návrhu po realizaci.

Po–Pá | 9.00–17.00 hod +420 226 531 268 info@iqs.cz www.studioarmony.cz Armony interiérové studio, budova Sacre Coeur2, Holečkova 3331/35, Praha 5 – Smíchov

NOVINKY ZE SVĚTA INTERIÉRŮ A BYDLENÍ Společnost SATPO management, s.r.o., všem partnerům a významným klientům, kteří si z nabídky skupiny SATPO v posledních letech zakoupili jakoukoli nemovitost, nabízí jako formu poděkování za důvěru širokou nabídku a doplňkové služby prostřednictvím klubu LIVING. Ten sdružuje prověřené partnery ze světa bydlení a interiérů i z oblasti péče o bydlení. Kompletní nabídku, cenové výhody i osobní kontakty na všechny partnery klubu LIVING, kteří vám poskytnou nejlepší služby a péči, získáte po přihlášení na stránkách www. klub-living.cz. V rámci uživatelského komfortu lze do svého mobilního zařízení stáhnout věrnostní kartu do Apple Wallet a čerpat veškeré benefity. V případě jakýchkoli dotazů či zájmu o zprostředkování neváhejte kontaktovat naše klientské centrum SATPO.

3

PETR NOVÁK

123456/789

důvody, proč si stáhnout kartu klubu LIVING do Apple Wallet

• získáte veškeré benefity a cenová zvýhodnění • osobní přístup a přímý kontakt na partnery klubu • rady, tipy a inspirace pro spokojené bydlení

www.klub-living.cz

Alžběta Majerčinová, specialistka klientské péče


7

PŘIJĎTE A VYBÍREJTE Nechte se inspirovat, přijďte a vybírejte z naší nabídky prémiových nemovitostí. Rádi vám poradíme, ať už hledáte vlastní bydlení, investici, nebo komerční prostory pro podnikání. Nabízíme právní, finanční a odborné poradenství i širokou nabídku doplňkových služeb. 1+kk, 42 m2, balkón, sklep | Vitality Rezidence Prémiový byt s dispozicí 1+kk s výměrou 42 m2 a balkónem 8 m2 s výhledem do zeleně. K bytu náleží prostorný sklad 5 m2. Předností Vitality Rezidence je centrální recepce, která poskytuje obyvatelům nadstandardní služby 24 hodin denně včetně ochrany soukromí prostřednictvím kamerového a čipového systému. Bydlení ve Vitality Rezidenci si můžete vychutnávat v klidu a bez zbytečných starostí o úklid, žehlení, praní či zdravotní péči. Odborný personál se postará o vaše pohodlí. Rezidence se nachází v exkluzivní lokalitě přímo u parku Sacre Coeur a zahrady Kinských v centru Prahy, pár kroků od nákupního a obchodního centra Nový Smíchov. nyní 3% sleva z prodejní ceny této nemovitosti disponibilita: ihned

obchodní prostory, 229 až 358 m2 | Vitality Rezidence Obchodní prostory se nachází v přízemním podlaží prémiového projektu Vitality Rezidence v centru Prahy, jsou nabízeny k prodeji v shell & core i pronájmu. Finálně budou dokončeny dle požadavků klienta. Jsou ideálním místem pro provoz ordinace, fyzioterapie, showroomu nebo třeba pohybového studia. Ve spolupráci s architektem je možné využít profesionální služby klientských změn a kompletní dokončení na klíč. Vitality Rezidence je výborným místem pro podnikání, nachází se v rezidenční čtvrti Hřebenky v těsné blízkosti parku Sacre Coeur a zároveň 5 minut chůze od živého pražského Anděla. nyní 5% sleva z prodejní ceny či 50 % slevy z nájemného na první rok disponibilita: ihned

1+kk, 40 m2, terasa, garážové stání, sklep | Rezidence Kobrova Prémiový moderní byt 1+kk s výměrou 40 m2 a terasou 5 m2 umožňuje celou řadu interiérových řešení. Kvalitní povrchové materiály a vysoký standard finálního dokončení představují trvalou hodnotu a vysokou investici do života. K bytu náleží prostorný sklep 8 m2 a garážové stání. Předností Rezidence Kobrova jsou terasy se zelení situované do klidného vnitrobloku, je to mimořádné místo pro milovníky ticha a soukromí. Rezidence se nachází v těsné blízkosti parku Sacre Coeur2 a v docházkové vzdálenosti pražského Anděla. disponibilita: 3. Q 2022

2+kk, 71 m2, balkón, garážové stání, sklep | Rezidence Kobrova Prémiový moderní byt 2+kk má výměru 71 m2 s balkónem 7 m2 a 5 m2 v komorním vysoce moderním projektu Rezidence Kobrova. K bytu náleží také sklep 6 m2 a garážové stání. Dispoziční řešení bytu umožňuje celou řadu interiérových řešení. Kvalitní povrchové materiály a vysoký standard finálního dokončení představují trvalou hodnotu a vysokou investici do života. Bytové jednotky nabízejí řadu inovativních konceptů, každá plocha je navržena tak, aby dodávala stejnou část elegance a funkčnosti. Rezidence poskytuje luxusní bydlení, bezpečnost a služby recepce. To vše v docházkové vzdálenosti od centra Prahy 5 a zároveň v zeleni. disponibilita: 3. Q 2022

3+kk, 113 m2, garážové stání | Holečkova House Prostorný byt 3+kk má výměru 113 m2 a skládá se z obývacího pokoje s kuchyňským koutem 46 m2, dvou ložnic 16 m2 a 13 m2, vstupní haly 12 m2 a šatny 6 m2. Ložnice mají ensuite koupelny s toaletou, další toaleta je přístupná ze vstupní haly. Na chodbě je komora. K bytu navíc náleží garážové stání v rezidenci. Dispoziční řešení umožňuje celou řadu interiérových řešení. Kvalitní povrchové materiály a vrcholný standard finálního dokončení představují trvalou hodnotu a vysokou investici. Komorní projekt Holečkova House nabízí to nejlepší, co centrum Prahy může poskytnout – bohatou zeleň blízkých parků, prověřené nákupní značky, kvalitní služby, zavedené školy a školky, soukromou zdravotní péči, klubová sportovní centra, bohatý kulturní život a mnoho dalšího. disponibilita: 3. Q 2022

4+kk, 129 m2, terasa, balkón, garážové stání, sklep | Rezidence Kobrova Prémiový moderní byt 4+kk s výměrou 129 m2 s terasou 35 m2 a balkónem 6 m2 v komorním vysoce moderním projektu Rezidence Kobrova. K bytu náleží také sklep 5 m2 a garážové stání. Dispoziční řešení bytu umožňuje celou řadu interiérových řešení. Kvalitní povrchové materiály a vysoký standard finálního dokončení představují trvalou hodnotu a skvělou investici do života. Rezidence Kobrova nabízí praktické a funkční uspořádání navržené tak, aby vyhovovalo životnímu stylu 21. století. Bytové jednotky představují řadu inovativních konceptů, každá plocha je navržena tak, aby dodávala stejnou část elegance a funkčnosti. Rezidence poskytuje luxusní bydlení, bezpečnost a služby recepce. To vše v docházkové vzdálenosti od centra Prahy 5 a zároveň v zeleni. disponibilita: 3. Q 2022


8

r e gi s t r u j t e s e Získejte neomezený přístup ke všem cenám nemovitostí z naší nabídky, využijte služby z oblasti poradenství, práva, financování, pojištění nemovitosti aj. Vstupte přes QR kód či na www.satpo.cz.

s á n e t j u d e l s Novinky z naší nabídky nemovitostí a ze světa interiérů, nové pracovní příležitosti a mnohem více se dozvíte na našich sociálních sítích. facebook.com/satpo satpo_cz SATPO tube

SATPO

satpo


9

PRODEJ 5 % sleva z prodejní ceny PRONÁJEM 50 % sleva na nájemné pro první rok

komerční prostory

Kobrova 6, 150 00 Praha 5

ihned k dispozici

od 220 m2 do 370 m2

klientské změny na klíč

VY PODNIKÁTE, MY PLATÍME Vitality Rezidence nabízí moderní prostory pro podnikání v pražské rezidenční čtvrti Hřebenky v jižním svahu pod Petřínem vedle parku Sacre Coeur, v docházkové vzdálenosti od Anděla. Tato výhodná poloha činí lokalitu vhodnou pro jakékoliv obchodní aktivity. Kombinace povahy rezidence a lokality představuje ideální investiční příležitost k využití komerčních jednotek se zacílením na prémiový segment. Obchodní a prodejní prostory jsou umístěny v přízemí budovy a jsou rozděleny do dvou částí. Hned u vstupu, vlevo od recepce, se nachází komerční prostory určené k prodeji o výměře 283,7 m2 vyhrazené pro provoz veřejné restaurace s možností venkovního sezení. Součástí prostor je zázemí pro kuchyni a dále skladové prostory. Prostory restaurace mají dlouhodobého nájemce a jsou tak vhodné jako vklad finančních prostředků. Další dva obchodní prostory v přízemí lemují vnitřní koridor budovy. Vzhledem k povaze rezidence jsou tyto prostory vhodné k poskytování synergických služeb (např. kadeřnictví, péče o zdraví či výživu, zubní či jiná odborná lékařská ordinace) nebo pro obchodní účely (např. zboží denní spotřeby, lékárna, showroom).

Předností lokality je výborná dopravní dostupnost a klidné prostředí s množstvím zeleně v blízkém okolí. Park Sacre Coeur nabízí širokou škálu možností pro venkovní aktivity i dětská hřiště. Zároveň se rezidence nachází v krátké docházkové vzdálenosti od frekventovaného Anděla, přímo u budovy je zastávka MHD Holečkova. Jednotlivé komerční jednotky jsou ve standardu finálního dokončení, je počítáno s vytápěním, chlazením i vzduchotechnikou. Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích stání a možnost zakoupení či pronájmu skladových prostor uvnitř rezidence. Služby recepce i bezpečnostní kamerový a čipový systém v rezidenci jsou konkurenční výhodou oproti jiným projektům. Komerční prostory v Rezidenci Vitality jsou tak skvělým místem pro podnikání a ideální dlouhodobou investicí s trvalou hodnotou. Vitality Rezidence získala 3. místo v soutěži Best of Realty – Nejlepší z realit, v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu v roce 2018. Více na www.satpo.cz.

Váš domov. Vaše tempo. Váš život.


10

ZE ŽIVOTA SATPO PODPORA ZÁVODŮ ČESKÉHO TRIATLONU

s TERIBEAREM“. Společnost SATPO byla opět její sou-

zentace, sociální podnikání, e-shop, inovace a STEM

částí a naběhanými kilometry jsme tak podpořili projekt

project jsou zveřejněné na stránkách www.jaczech.org.

TERIBEAR, který pomáhá dětem vyrůstajícím v náhradní

JA Studentská firma je jedinečný vzdělávací program

Společnost SATPO podpořila v průběhu roku 2020

rodinné, zejména pěstounské péči, ale také těm, kterým

neziskové organizace JA Czech, který má za cíl rozví-

seriál triatlonových závodů poskytnutím dárků pro vítěze

hrozí odebrání z rodiny do dětského domova.

jet schopnosti studentů v oblastech podnikání, práce

vybraných kategorií. A rovněž nás potěšilo, když absolutní

v týmu, samostatné organizace či umění prezentace

vítězové proběhli cílovou páskou s logem SATPO.

a také jim zprostředkovat kontakt s odborníky z obchodního světa. Svého zástupce měla společnost SATPO též v porotě online soutěže TOP LOGO, v níž mohou studenti prezentovat své schopnosti v oblasti grafického designu a produkce reklamního videa své firmy. Vítězové krajských kol navštíví Evropský parlament ve Štrasburku pod záštitou europoslankyně Martiny Dlabajové. Je velmi inspirativní vidět, že v tolika studentech středních škol v naší zemi dřímá podnikatelský duch. Posláním orgaV reakci na letošní mimořádnou situaci poznamenanou

nizace JA Czech slovy jejího zakladatele Tomáše Jana

pandemií covid-19 se upustilo od jednoho konkrétního

Baťy je „vzdělávat českou mládež tak, aby poznala hod-

Profesionálové českého triatlonu, jako jsou Petr Vabrou-

místa a pomáhalo se virtuálně pomocí běžecké aplika-

notu podnikání, porozuměla obchodu a ekonomii, roz-

šek nebo Petr Soukup, a sportovní nadšenci se zúčast-

ce. Akce byla ukončena okamžikem vygenerování výtěž-

víjela etický postoj k vedení a byla dobře připravena na

nili jednoho či více závodů z řady HAMRMAN na tratích

ku 10 000 000 Kč, kterým účastníci přispěli na Nadaci

svět práce“.

Sprint, Olympic, Triatlon 70,3 a Ironman v průběhu

Terezy Maxové. Tým SATPO vyběhal celkem 326,9 km,

června a července 2020. Hlavní organizátor celé série

čímž zajistil příspěvek v celkové výši 3 269 Kč. SATPO

závodů Jan Kubeš se zapsal jejich pořádáním, i přes

mezi ostatními týmy skončilo na 271. místě z celkových

VÁNOČNÍ STEZKA

komplikace způsobené pandemií covidu-19, do histo-

572 zúčastněných. Baví nás pomáhat pohybem a už teď

Společnost SATPO uspořádala během adventního času

rie triatlonů v České republice a zejména pak do srdcí

se těšíme na další ročník.

pro své zaměstnance neformální akci, která splnila veškerá přísná vládní protipandemická opatření. Ve vyme-

mnoha nadšenců, co rádi plavou, jezdí na kole a běhají. V letošním roce je naplánovaný start World Championship ve slovenském Šamorínu, kterého se po vítězství na Challenge Prague 2020 zúčastní i tým s logem SATPO.

TERIBEAR HÝBE PRAHOU 10. 9. 2020 odstartovala charitativní akce „Hýbejte se

JA CZECH; EXPO a TOP LOGO

zenou dobu měl každý zaměstnanec příležitost objevo-

Začátkem roku 2021 měla společnost SATPO tu čest

postavila za posledních 10 let. Stačilo si vyzvednout

být díky svému zástupci součástí poroty soutěže JA

na recepci mapu, soutěžní otázky a vyrazit. Po splnění

EXPO 2021 – Studentská firma roku 2020/2021, kterou

jednoduchých úkolů čekala na každého účastníka v cíli

uspořádala nezisková vzdělávací organizace JA Czech.

malá odměna. Všichni si stezku moc užili a načerpali vá-

Výsledky v kategoriích finanční řízení, marketing, pre-

noční atmosféru.

vat blízké rezidenční projekty, které společnost SATPO

CENOVĚ DOSTUPNÉ

BYDLENÍ V PRAZE

PRODEJ | PRONÁJEM | ZPROSTŘEDKOVÁNÍ +420 606 093 093 | prodej@city-home.cz | www.city-home.cz


11

POZVÁNKA DO STUDIA ARMONY

SEZNAMTE SE

Ve spolupráci s interiérovým studiem ARMONY jsme pro členy klubu LIVING připravili mimořádnou slevu 20 %. Výhodná nabídka je určena pro členy klubu LIVING a vztahuje se na široký sortiment designových výrobků značek ARMONY (kuchyně), TOMASELLA (skříně, ložnice, knihovny, stoly, židle a systémový nábytek) a NICOLINE (sedací soupravy). Sleva se nevztahuje na služby, jako je doprava, montáž apod. Více informací najdete na stránkách www.klub-living.cz.

2 PTÁME SE ZMĚNY VE SPOLEČNOSTI V SOUVISLOSTI S PANDEMIÍ COVID-19

Mgr. Ing. Jiří Polanský finanční ředitel (CFO) společnosti SATPO

Jiří Polanský je v pozici finančního ředitele zodpovědný za finanční řízení skupiny SATPO včetně cashflow, financování, plánování a nastavení finančního controllingu. Má za sebou přes 15 let praxe v podnikových financích, z toho víc než 10 let na pozici group CFO v multioborových skupinách zahrnujících mimo real estate i stavebnictví a facility, private equity, venture capital nebo třeba cestovní ruch.

SLEVA

Jiří rád pracuje v neformálním prostředí, kde všichni táhnou za jeden provaz a žádná překážka není nepřekonatelná. Lákají ho výzvy a nesnáší rutinu. Věří v synergii týmu a to, že když nás práce baví a vidíme v ní hlubší smysl, tak zvládneme vše. Ve volném čase je pro něj na prvním místě vždy rodina, nejraději seznamuje své dvě dcery se všemi možnými sporty a tráví maximum času v přírodě. Mezi jeho koníčky patří vaření na otevřeném ohni, asijská kuchyně či degustace rumů. Věnuje se také plavání, fotbalu, beachvolejbalu a rybaření.

Díky čemu jste dokázali pružně reagovat na zcela novou a výjimečnou situaci? Pružně jsme dokázali reagovat na situaci díky tomu, že máme předvídavé vedení společnosti, které je vždy

Jak ovlivnila situace

o krok napřed, a proto ještě na jaře byla zavedena kon-

celosvětové pandemie

krétní opatření. SATPO je společnost, která IT technolo-

covid-19 provoz v kancelářích

gie používá a neustále se v této oblasti rozvíjí. Přechod

a showroomu SATPO?

na využití dalších IT prostředků byl tudíž skoro bezproblémový.

Pandemie nemoci covid-19 přinesla mnohé změny a posloužila jako jakýsi katalyzátor

Jaká opatření jste zavedli, jak chráníte vaše zaměst-

pro věci, jež předtím některé firmy zavádět příliš nechtě-

nance? V rušném showroomu SATPO byla vždy živá atmosféra,

ly. My jsme samozřejmě omezili osobní setkávání jak v rámci společnosti, tak i s partnery a dodavateli a schůz-

Opatření, která naše společnost postupně zaváděla,

jak je to nyní v rámci setkávání s klienty a obchodními

ky se přednostně sjednávají přes IT platformu Teams.

odpovídala vývoji pandemické situace a možnostem,

partnery?

V rámci středisek byly naplánovány pravidelné denní vi-

které přinášel stav v České republice celkově. Tedy od

deokonference. Ve snaze ochránit zdraví a zpomalit šíře-

základních věcí, jako je pořízení bezdotykového stojanu

Atmosféra v kancelářích je samozřejmě utlumená, což

ní viru bylo zaměstnancům nařízeno maximální využití

na dezinfekci, maximálního využívání práce z domova,

souvisí s aktuálním stavem a vládními nařízeními. Setká-

práce z domova.

zakoupení ochranných prostředků dýchacích cest (rouš-

vání s obchodními partnery se přesunulo z větší částí do

ky, respirátory), dezinfekci povrchů, se kterými přicházejí

online prostředí. Klienti se v showroomu SATPO pohybu-

Ačkoli práce z bezpečí domova dokáže ochránit velkou

zaměstnanci do styku nejčastěji, až po instalaci plexiskel

jí pouze v případě podpisu smluvních dokumentů, kdy je

část zaměstnanců, stále existují lidé, kteří na pracovišti

na recepci a mezi jednotlivými pracovišti i možnost pro-

jejich osobní přítomnost nezbytná.

musí být fyzicky. Proto velké poděkování patří středisku

plácení testů na covid-19.

Services, a to konkrétně sekretariátu, který i během nou-

Nejnovějším opatřením je pak samotestování, kdy je

zového stavu poskytuje nepřetržitou podporu zaměst-

zaměstnanci umožněn vstup na pracoviště pouze po

Na otázky odpovídala Anna Lebedeva,

nancům a zajišťuje provoz.

předložení testu s negativním výsledkem.

HR/IT specialistka společnosti SATPO

DÁREK POTĚŠÍ V letošním roce potěší společnost SATPO všechny majitele nemovitostí – k narozeninám jim věnuje dárkový poukaz v hodnotě 300 Kč ve spolupráci s Deelive design store, největším obchodem s českým designem ve střední Evropě. Oslavenec si může vybrat ze zajímavého sortimentu: od bytových doplňků, interiérových dekorací, skla a porcelánu až po dámskou a pánskou módu, šperky, doplňky, kabelky nebo batohy. Deelive vdechuje designu život . Mezi hlavní designéry patří Denisa Adolfová, Anina Jewellery, A.LAB, Bomma, Braasi, Viktorie Beldová, Renata Machmannová a další. Více najdete na stránkách www.deelive.cz.


12

PODPORUJEME A POMÁHÁME PODPORA NEZISKOVÉ ORGANIZACE AKSHAYA PATRA

REALITNÍ PROJEKT ROKU

Společnost SATPO finančně podpořila největší světovou neziskovou organizaci AKSHAYA PATRA, která zajišťuje obědy ve více než 15 000 školách napříč 12 státy Indie a připravuje zdravé a plnohodnotné jídlo pro více než 2 miliony dětí každý den. Cena jednoho jídla je 7 Kč a za jedno euro se uvaří až čtyři porce. Finančním darem společnost SATPO přispěla na jednu ze základních životních potřeb, která je navíc v aktuální situaci spojené s pandemií covid-19 o to naléhavější.

ODBORNÁ DISKUZE Po první vlně pandemie covid-19 se v červnu 2020 uskutečnila odborná diskuze nadačního fondu Eduzměna na téma „Jaké dopady bude mít aktuální situace s pandemií covid-19 na vzdělávání a jak nejlépe pomoci?“, které se zúčastnil i zástupce společnosti SATPO management, s.r.o., v návaznosti na získané zkušenosti ve školách I. stupně v rámci vzdělávacího programu Junior Achievement. V průběhu neformálního setkání „Snídaně s Eduzměnou“ prezentoval vrchní inspektor Tomáš Zatloukal zajímavé výsledky průzkumu, jak fungovaly základní a střední školy v období nouzového stavu. Následně proběhla velmi podnětná a hodnotná diskuze se zástupci několika významných nadačních fondů o nových příležitostech pro budoucí podporu školáků v učení a o tom, jak důležitou roli hraje starosta obce či města ve vztahu ke škole a rodičům. Společnost SATPO již 10 let aktivně podporuje finanční vzdělávání dětí I. stupně na základních školách prostřednictvím vzdělávacího programu Junior Achievement.

Do jedenáctého ročníku úspěšné developerské soutěže Realitní Projekt Roku 2021 společnost SATPO přihlásila projekt Rezidence Kobrova. Krásný rezidenční projekt se skládá ze sedmi nadzemních a jednoho podzemního podlaží, nabízí celkem 15 jednotek s dispozicí 1+kk až 5+kk.

JIŽ PÁTÝ ROK FANDÍME SPORTOVNÍMU ODDÍLU ELAB TEAM

ŽENDA RACE Společnost SATPO se i v letošním roce rozhodla finančně podpořit Bikrosclub Řepy, a to při příležitosti dalšího ročníku charitativního bikrosového závodu ŽENDA RACE. Výtěžek ze závodu je věnován oddělení dětské onkologie FN Motol a je připomínkou řepského jezdce Robina Ženíška, který podlehl zákeřné nemoci. Bikros se těší velké oblibě mezi dětmi školního věku, patří k nim i členové elitní reprezentace na mezinárodní úrovni.

O SPOLEČNOSTI

Architektonický návrh budovy představuje ideální kombinaci funkčnosti, elegance a nadčasového vzhledu, značný důraz je kladen na vysokou kvalitu finálního dokončení. Kompozice tvarového, materiálového a barevného řešení působí klidným a neutrálním dojmem. Velkoformátová okna a slunné terasy vtáhnou klidné městské bydlení do interiéru každé bytové jednotky. Velkou předností této novostavby je zeleň situovaná ve vnitrobloku. Jedná se o střešní zahrady s kombinací prostorných teras před vstupy do jednotlivých bytových jednotek, které vytvářejí klidné místo určené k odpočinku.

KONTAKTY

Skupina SATPO působí na českém trhu jako developer, investor a poskytovatel služeb v oblasti rezidenčních nemovitostí od roku 1994. Převážně v Praze se specializuje na výstavbu a prodej prémiových nemovitostí pod značkou SATPO a investuje do oblasti existujících rezidenčních nemovitostí pod značkou City Home. Veškeré návrhy, pragmatická konstrukční řešení inspirovaná složitostí městského prostředí a finální dokončení představují

info@satpo.cz | www.satpo.cz

podpis skupiny SATPO. Profesionální tým je zkušeným rádcem z oblasti realit, nabízí komplexní zprostředkovatelské služby včetně financování, možnosti klientských změn a interiér na klíč v příjemném prostředí klientského centra.

facebook.com/satpo

satpo_cz

satpo

Skupina SATPO tvoří mimořádná místa pro život, dlouhodobě udržuje pevnou pozici na realitním trhu, zakládá si na spokojenosti svých klientů a investorů.

SATPOtube

SATPO

satpo

exkluzivní lokalita  |  kvalita & design  |  služby recepce  |  trvalá hodnota  |  moderní technologie  | bezpečnost |  dětská hřiště  | pohodlí

Disclaimer: Veškeré uveřejněné skutečnosti mají pouze informační charakter a společnost SATPO si vyhrazuje právo změny. Použité vizualizace mají ilustrativní charakter.

Podporovat týmové pohybové aktivity u dětí a mládeže je pro nás již tradice. Letos tomu je už pět let, kdy společnost SATPO začala podporovat Elab Team, ve kterém najdou děti sportovní vyžití a společné zážitky. Elab Team se od roku 2014 zaměřuje na plavání, běh a cyklistiku a je určen pro děti ve věku od 6 do 15 let. Za dobu své existence dosáhl vynikající pověsti mezi odbornou, rodičovskou i sportovní veřejností. Dětem a mladým sportovcům pomáhá naplnit jejich přání a touhy v oblasti sportu, pěstuje v nich týmového sportovního ducha a lásku k pohybu. Více o aktivitách Elab Teamu najdete na webových stránkách www.elabteam.cz.


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.