Page 125

125 Huzurlu Ocak DAĞ EVI STILI Kışı en iyi anlatan dekorasyon stili olarak bilinen dağ evi, kış manzaralı kartpostalların huzurlu evlerini andırır. Şöminede yakmak için toplanmış ve bir kenara yığılmış odunlar, büyük çanakları dolduran kozalaklar, bol minderli oturma köşeleri ile geniş ve rahat koltuklar tam dağ stili evlerine göredir. Kırmızı ve kahverengi tonlarıyla, bej, krem renklerinin yünlü tekstillerle, battaniyelerle bir araya geldiği dağ evlerinde, ekose desenli ya da kareli perdeler evdeki huzurun yansımalarıdır. Her ne kadar stilin kendisi lüks algısı yaratsa da, uygulamada bu stili yaşam alanlarına taşımak hiç de zor değildir.

Ağırbaşlı Şubat SARAY STILI Osmanlı döneminden ilham alan saray stili, bugünün dekorasyon anlayışıyla yoğrularak yepyeni tasarımlara ilham verir. Osmanlı stilinin tipik renkleri ve desenleri ile benzersiz aksesuarları bir dokunuşta bir mekanın hızla dönüşmesi için yeterlidir. Çintemani, karanfil, lale desenleriyle bezeli seramik aksesuarlar, çağrıştırdığı saraylı etkiyle tekstile hayat veren kadifeler, karaflar, çeşmibülbüller saray stilini eve uygulamak için yerinde seçimler. Öte yandan saray stilini seven ancak dozunda uygulamak isteyenler için gösterişli kumaşlarla sade mobilyaları, gösterişli renklerle iddiasız dokuları birleştirmek doğru formüller olabilir.

Peaceful January CHALET STYLE Known as the top winter deco-trend, the Chalet style reminds of the idyllic mountain homes in snowy winter cards. Wood piled up beside the fireplace, pine cones inside large bowls, large and comfy sofas with loads of cushions are the typical Chalet style elements. Reds are accompanied by browns, beige and offwhites with woollen textiles in mountain homes, where plaid upholsteries and curtains complement serenity. Although the style ignites a luxurious feeling, it is not hard to apply it in actual living spaces.

Earnest February ROYAL STYLE Inspired by te Ottoman magnificence, the royal style is blended in the contemporary decorative perspective to give in to brand new designs. Iconic colors and motifs as well as the one of a kind accents of the Ottoman art can easily transform any given space. Tiles adorned with çintemani, carnation and tulip motifs, the noble touch of velvet, carafes, the nightingale’s eyes are ideal pieces to adopt the royal style. For a more subtle touch, combine minimal furniture with glorious upholsteries, or bold colors with modest textures.

Santigrat Dergisi Sayı 39  
Santigrat Dergisi Sayı 39  

SANTİGRAT DAIKIN TÜRKİYE YAYINIDIR / PUBLISHED BY DAIKIN TURKEY 10 YIL ÖZEL SAYI / 10TH YEAR SPECIAL

Advertisement