Page 55

55 Bu kadar çok model ve farklı fiyatlar varken, en doğru klimayı nasıl bulacağım? How can I find the right air conditioner among so many different models and prices? uuEviniz ya da işyeriniz için klima seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok konu var. Cihazdan tam verim alabilmeniz için klimanın kurulacağı alanın metrekaresi, izolasyon durumu, cephesi ve camları, bunların hesaplanması önemli konulardır. Bu parametreler sayesinde size gerekli olan klimanın tipini, ısıtma ve soğutma kapasitesini (BTU) belirler ve size gerekli olan klimayı öneririz. İlk kez klima alıyorsanız ucuz olmasını isteyebilirsiniz ama inanın kullanmaya başladıktan sonra tasarımı, performansı, enerji tasarrufu, sessiz çalışması gibi özellikler sizin için daha çok önem kazanacak. Daikin’in konusunda uzman çalışanları size bu konuda yardımcı olacaktır. uuThere are a number of concerns you should consider while choosing the right air conditioner for your home or office. The squaremeter of the area, isolation status, facades and windows are among the major things to consider for full efficiency. Thanks to these parameters, we will determine the type, heating and cooling capacity (BTU) and recommend you the right air conditioner. If you are buying your first air conditioner, you might go for the cheaper one, but once you start using, design, performance, energy saving and silent operation will become your primary concerns. Daikin’s expert team is ready to assist you on these.

Ucuza klima montajı yapacak bir usta bulduk, ne dersiniz? We have found a constructor who conducts installment on the cheap side. Is that ok? uuÖncelikle şunu unutmayın; klima montajı, özel aletlerin ve cihazların kullanılmasını gerektirir, dolayısıyla profesyonel bir tesisatçı tarafından monte edilmelidir. Eğer klimacı tanıdığınız, sizin almaya karar verdiğiniz markayı temsil ediyorsa sorun yok! Ama bir markanın temsilcisi değilse, işçilik, malzeme, yedek parça, periyodik bakım gibi konulardaki garantilerinizi kim verecek? Cihaz garanti kapsamında olsa bile montajı bir başkasına yaptırdığınız için her türlü olası masrafı kendi cebinizden karşılayacaksınız. Unutmayın Daikin gibi iklimlendirme sektörünün öncü markaları, güçlü bir montaj ve yaygın servis ağına da sahiptir. uuKeep in mind that air conditioner installment requires special gadgets and devices, therefore a professional installer. If you know your constructor personally, or if he represents your selected brand, all is fine. In other cases, who will be responsible for workmanship, materials, spare parts, periodical maintenance guarantees? Even when the device is under warranty, you will have to make all the installment expenses yourself, given that you employ a stranger. Remember that leading air conditioning brands like Daikin also have a strong installment and wide service network.

Does the air conditioner harm my and my children’s health? uuAir conditioners always say: “It’s not the air conditioner, but the wrong use that makes you sick.” Here, the key words are periodical maintenance and correct use. Rightly maintained and used air conditioners do not cause allergies or flu. They even heal, as long as you

choose efficient and effecrive filtering systems. Master Daikin recommends families with kids and asthma or bronchitis patients to choose air conditioners that eliminate all unwanted articles like dust, pollen, alergens or mold, and effectively cleanse the air.

Santigrat Dergisi Sayı 33  
Santigrat Dergisi Sayı 33  

DAIKIN TÜRKİYE YAYINIDIR / PUBLISHED BY DAIKIN TURKEY TEMMUZ/JULY AĞUSTOS/AUGUST EYLÜL/SEPTEMBER 2016 SAYI ISSUE 33

Advertisement