Page 1

Detektyw skarpeta

Autor: Aleksandra Mrukwa


Rozdział 1

Pewnego słonecznego dnia mała Helenka wybrała się na krótki spacer. Weszła do parku i usiadła na ławce. Nagle koło niej usiadła bardzo znana jej osoba. Przypomniało jej się, że to Amelka, jej koleżanka. Helenka i Amelka obiecały sobie, że polecą razem do Francji, Hiszpanii i Włoch. Dziewczynki od razu pobiegły do domu by namówić rodziców.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

2


Jedna ze skarpetek Helenki uważnie słuchała całej rozmowy. Następnego poranka skarpetka wstała ze starej komody i zaczęła się pakować. Gdy skarpetka wkładała swoją ramkę ze zdjęciem rodziców do walizki, zauważyła mały liścik, który napisała jak była mała. Skarpetka usiadła na jednej z książek i zaczęła oglądać liścik. Jak będę duża zostanę detektywemprzeczytała.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

3


Może spełnię swoje marzenia - pomyślała. Zeskoczyła z komody i pobiegła do swojej tajnej szafy, w której trzymała wszystkie ważne rzeczy. Znalazła w niej lupę, lornetkę i latarkę. Spakowała wszystko i tylko musiała czekać, kiedy ten ważny dzień nadejdzie. Po kilku dniach skarpetka zauważyła, że Helenka wchodzi do auta. Zabrała wszystkie rzeczy i zbiegła po schodach prosto do auta rodziców Helenki. Społeczna Szkoła w Bytomiu

4


Rozdział 2 Skarpetka wcisnęła się pomiędzy dwie torby mamy Helenki. Pod skarpetką leżała poduszka, więc skarpetka szybko zasnęła. Następnego dnia skarpetka obudziła się we Francji, była w pięknym Paryżu. Weszła do małej budki, w której były same świnki. Znalazła tam kartkę, na której było napisane: „Uwaga zaginął pan profesor Muszka. Był niewielki i miał małe skrzydełka. Kto go widział proszę zadzwonić pod numer: 612 223 342.” Społeczna Szkoła w Bytomiu

5


- To coś dla mnie – ucieszyła się skarpetka. Od razu zabrała się do roboty. Wiedziała, że muchy latają, więc pan profesor Muszka może być wszędzie. Poszła najpierw zapytać, gdzie ostatnio go widziano. Poszła do pani myszy, która niedawno go widziała. Pani myszka powiedziała: - Powiedział, że poleci do Hiszpanii do swoich kuzynów.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

6


Skarpetka pobiegła na lotnisko, gdzie była Helenka. Skoczyła jej do plecaka. Poleciała samolotem do Hiszpanii. Tam szukała wszędzie, ale też nie znalazła. Pod koniec dnia skarpetka znowu wskoczyła do plecaka Helenki. Poleciała do Włoch.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

7


Rozdział 3 Skarpetka powoli się poddawała, ale gdy przyleciała na miejsce zauważyła małą postać, która skacze, jak zając po drugiej stronie Koloseum. Pobiegła jak najszybciej zobaczyć, co tam się dzieje. Zobaczyła tylko małą myszkę, która bardzo chciała złapać piłkę od swojej mamy. Skarpetka smutnie wróciła do Helenki. Nagle zauważyła pana profesora Muszkę koło fontanny.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

8


Społeczna Szkoła w Bytomiu

9


Pobiegła szybko zobaczyć, czy to na pewno on. - Tak to pan!!! – krzyknęła skarpetka. - Wszyscy pana szukają!!! – zawołała. - Niech pan pójdzie ze mną, wrócimy do domu powiedziała skarpetka i uśmiechnęła się .

Społeczna Szkoła w Bytomiu

10


Skarpetka wróciła do domu. O skarpetce zaczęły pisać książki i gazety. A Helenka polubiła naszą skarpetkę.

Społeczna Szkoła w Bytomiu

11


Społeczna Szkoła w Bytomiu

12

Detektyw skarpeta  
Detektyw skarpeta  
Advertisement