Page 8

Sancaktepe Anadolu Lisesi, Almanya ile Erasmus projesi yürütüyor

7 Bölge ve 7 Kültür Sancaktepe’de Buluştu

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje ile Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen öğrenciler Sancaktepe ilçesinde bir araya geldi.

Sancaktepe Anadolu Lisesi Proje Ekibi, Erasmus+ Projesi Ortağı Almanya ekibiyle birlikte Kaymakam Adnan Çakıroğlu’nu ziyaret etti. Sancaktepe Anadolu Lisesi ile Almanya’nın Gustav-von-Schmoller-Schule Heilbronn okulu arasında yürütülen Erasmus+ Projesi kapsamında Almanya’dan gelen 8 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan Almanya Ekibi ile 12 öğrenci ve 2 öğretmenden oluşan Sancaktepe Anadolu Lisesi Ekibi, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nu ziyaret etti. Türk – Alman ilişkilerinin ve dostluğunun çok eskilere dayandığının altını çizen Kaymakam Çakıroğlu, Proje kapsamında öğrencilerin birbirlerini ve kültürlerini daha yakından tanıma fırsatı bulacağını, İstanbul’un çok önemli bir tarih ve kültür merkezi olduğunu, farklı kültürlerin huzur ve barış içerisinde asırlarca burada birlikte yaşadığını, Türk Milleti’nin barış içerisinde birlikte yaşama tecrübesinin asırlar öncesine dayandığını ve misafirperver olduğunu, ülkemizde herkesin bir akrabasının da Avrupa’da yaşadığını ve iki ülke arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel bağların daha güçlü olacağına inandığını ifade etti. Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret sonunda Kaymakamımız Adnan Çakıroğlu, misafirlerine çeşitli hediyeler vererek uğurladı.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü 7 Bölge 7 Kültür 7 Okul Projesi ile Türkiye’nin 7 bölgesinden Sancaktepe ilçesinde bir araya geldi. Proje Ekibi tarafından yürütülen 7 Bölge 7 Kültür 7 Okul Projesi kapsamında; Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinden getirilen öğrenciler Sancaktepe ilçesinde

14

Bervaze Ortadağ Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler ve ilçede misafir edildiler. Bervaze’de yapılan ve Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Vekili Turgay Akpınar, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bostan, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun katıldığı yemekte, protokol konuşmaları

ile başlayan program, Sancaktepe İlçesi okulların tanıtımı ve gerçekleştirilen gezilere ait fotoğraflarla hazırlanan slayt gösterimi ile devam etti. Programın sonunda hem misafir okullarının hem de Sancaktepe ilçe okullarının hediye takdimleri yapıldı.

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

15

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement