Page 7

Sancaktepe Belediyesi’nden eğitime büyük destek Sancaktepe Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle, 192 derslik 4 adet okulu Sancaktepe halkının hizmetine sunacak.

donanıma sahip olmalıdır. Bu sebeple Sancaktepe Belediyesi olarak Belediyemize ait 3 ve hazineye ait 1 araziye 192 derslik okul yapıp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredeceğiz. Belediye olarak görevde kaldığımızı sürece eğitime ve gençlerimize yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’de törende yaptığı konuşmada eğitime böylesine anlamlı bir projeye verdikleri destekten ötürü Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkürlerini sundu. Sancaktepe Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Abdurrahmangazi Mahallesi’nde 24 derslikli, Atatürk Mahallesi’nde 40 derslikli, Hilal Mahallesi’nde 80 derslikli ve Fatih Mahallesi’nde 48 derslikli okullar, Sancaktepe Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının desteğiyle Sancaktepe halkının hizmetine sunacak.

26 Ocak Perşembe günü gerçekleşen imza törenine, Sancaktepe Kaymakamı Adanan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Sancaktepe Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Genç, Muhammed Ali Cankatar, Tarık Yusuf Uçar ve hayırsever İşadamları katıldı. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yaptığı açıklamada görev süresi boyunca eğitime yapmış oldukları yatırımlara bir yenisini daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek; ”Sancaktepe Belediyesi olarak eğitime yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Ben görevim icabı çocuklarımın geleceğine katkı yapmakla kendimi sorumlu hissediyorum. Zira eğitimin telafisi yoktur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız dünya standartlarında bilgi ve

Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi’nden yeni yerde ilk sergi

Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisini yeni binası olan Sarıgazi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Düzenlenen açılış törenine Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kamal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Şit, Abdullah Deniz ve Ahmet Etçi, Sancaktepe İlçe Müftüsü Muammer Turan, Sancaktepe Muhtarlar Derneği Başkanı Cennet Taçyıldız, Meclis Mahallesi Muhtarı Hasan Ağtepe, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede, okul müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı. Yeni yerine taşınan Halk Eğitim Merkezi’nin açılışı için Kültür Merkezi salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında Sancaktepe Halk Eğitim Merkezinin yeni yerinin hayırlı olmasını dilediler. Kaymakam Adnan Çakıroğlu’na, Belediye Başkanı İsmail Erdem’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’ya kursiyerler tarafından yapılan tablolar hediye edildi. Konuşmaların ardından düzenlenen serginin açılışı yapıldı. Bazı kursiyerlerin heyecanlı oldukları görüldü. Serginin açılışını Kaymakam Çakıroğlu, Başkan Erdem ve İlçe Müdürü Aydoğdu ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Dede birlikte yaptılar.

12

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

13

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement