Page 25

Hisar Yapı İlkokulu gökyüzünü izliyor

Sancaktepe’de okullar ilçede örnek alınacak çalışmalarını sürdürüyor. Bu okullardan biri de Hisar Yapı İlkokulu. Öğrencilerin daha sağlıklı bir okulda eğitim öğretim faaliyetini sürdürebilmeleri için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını anlatan Okul Müdürü Levent Kankurdan, “Sınıf kapılarında gerçekleştirdiğimiz güvenlik kilidi güvenlik açısından önemli. Kapılar açıldığında sadece öğretmende bulunan anahtar ile açma kapama işlemi gerçekleşiyor. Öğrencilerin kapı ile oynamalarının önüne geçilmiş oldu. Merdivenlere kaydırmaz şeritler yerleştirdik. Sadece uyarı levhası koymak ile tedbir almak yerine gereğini yerine getirdik. Merdiven boşluğuna bakan kısma file yerleştirdik. Yapabileceklerimizi yapmaya çalıştık. Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için önceliklidir” diye konuştu. 2- A Sınıfı sınıf öğretmeni Mustafa Tuğyan öncülüğünde gerçekleşen çalışmada okula kazandırılan mikroskop ve teleskop ile öğrencilerle tanıştırıldı. Teleskop ile sabah veya akşam yıldızları ve gökyüzünü seyretme keyfini yaşan öğrenciler aynı zamanda gökyüzünü de inceleme fırsatını yakalamış oluyorlar. Mikroskop ile inceleme fırsatını bulan öğrenciler mutlu, veliler ise okulun yapmış oldukları çalışmalardan memnun. Veli, öğretmen ve öğrenci dayanışması öğrencilerin lehine okulda hızla gelişerek devam ediyor.

48

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

İstanbul temalı resimler Sancaktepe’de

Sancaktepe Yenidoğan Mevlana İlkokulu’nun duvarları İstanbul temalı resimlerle süslendi. ancaktepe Yenidoğan Mevlana İlkokul Müdürü Serkan Kurçenli okul duvarları görsel olarak değerlendirmek için ressam Mahmut Vardal ve Rüzgar Fidan ile bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışmanın sonunda okulun duvarları İstanbul temalı resimlerle süslendi. Okulun duvarlarına emek harcanarak gerçekleştirilen resim çalışmaları mahalle sakinleri, veliler ve öğrenciler tarafından beğeni ile karşılandı. Ayrıca Yenidoğan Mevlana İlkokulu zaman zaman okul içi gerçekleştirdiği etkinliklerle öğrencilerin ve velilerin takdirini topluyor. Bu etkinliklerden birini geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

yönetimi eski Fenerbahçeli futbolcu olan Taygun Erdem’i okulda konuk ettiler. Futbol konulu bir seminer veren Taygun Erdem çocuklarla oynadığı oyun sonunda birinciye maskot hediye etti. Okul Müdürü Serkan Kurçenli çocukların neşeli dakikalar geçirmesine katkı sağlayan Taygun Erdem’e teşekkür etti. Sancaktepe Yenidoğan Mevlana İlkokulu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Okulda gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde beyaz bayrak almaya hak kazandı. Bu çalışmaların neticesinde Sancaktepe ilçesinde bir okul daha Beyaz Bayrak sahibi oldu.

49

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement