Page 24

Sancaktepe’de Türk Halk Müziği Ses yarışması düzenlendi

Öğrencilerden polislere sürpriz

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokul ve Liseler Arası Türk Halk Müziği Ses yarışması Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sancaktepe Ahmet Keleşoğlu İlkokulu öğrencileri, Polis Haftası’nda polisleri unutmadılar. Polis Haftası çerçevesinde bir etkinlik yapmayı düşünen Sancaktepe Ahmet Keleşoğlu İlkokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde bir etkinlik gerçekleştirdiler. Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayıp okula polis çağırdılar. Okula gelen polisleri bir sürpriz bekliyordu. Öğrenciler ellerinde yazdıkları dövizler ve Türk Bayrakları ile polisleri karşıladı. Polislere çiçek veren öğrencilerin bu hareketi polisleri sevindirdi. Polis Haftası nedeniyle geçekleştiren etkinlik sonucunda polislerle birlikte pasta keserek her yıl ülkemizde kutlanan 10 Nisan Polis Haftasında Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü kutlamış oldular.

46

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokul ve Liseler Arası Türk Halk Müziği Ses yarışması, Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen Türk Halk Müziği Ses yarışması finaline, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcısı Ergün Gökçe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu konuşmasında “Gönlümüzde buraya kadar gelip yarışan tüm öğrencilerimiz bizim için birincidir. Her yarışmada olduğu gibi birinci, ikinci ve üçüncü elbette olacaktır. Ben burada sahneye çıkacak olan tüm öğrencilerimizi cesaretlerinden dolayı hepsini tek tek tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu yarışmayı düzenleyen ve emeği geçen arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından öğrenciler tek tek sahne aldı. Öğrenciler sahnede ter dökerken davetlilerin cep telefonları kayıttaydı. Jüri, öğrencilerin seslendirdiği türkülere puan verirken bir hayli zorlandı. Öğrenciler heyecanlı da olsa dinleyenlere yarışma boyunca seslendirdikleri türkülerle güzel bir gün gün yaşattılar. Jürinin verdiği sonuçlara dereceye girenler şöyle: Ortaokul kategorisinde;

Lise kategorisinde;

1. Azra ÇETİN-Sultanlar Ortaokulu

1. Tolga BUDAK- Sancaktepe Anadolu Lisesi

2. Adem ERİKLİ- 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu

2. Ali GÜR- Samandıra MTAL

3. Fatmagül EMİN -Yenidoğan Fatih Ortaokulu

3. Özgür BAKIŞ SÜER- Yenidoğan ÇPAL

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

47

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement