Page 22

Sancaktepe’de okullarda hızlı bir değişim yaşanıyor Sancaktepe’de okullarda hızlı bir değişim yaşanıyor, bu okullardan biri de Hisar Yapı İlkokulu.

Hisar Yapı İlkokulu’nda, okula görsel bir zenginlik katmak için kolları sıvayan okul yönetimi, dış cepheden işe başlamış. Dış cepheyi değiştiren okul güzel bir görünüm kazanmış. Okul Müdürü Levent Kankurdan “Okulumuzda yaptığımız çalışmalar, velilerimizin de dikkatini çekiyor. Yaptıklarımız olumlu karşılanıyor” dedi. Okulun içinde en çok dikkat çeken ise yer oyunları. Bu oyunlar sayesinde kışın öğrenciler dışarı çıkmıyor, okulun koridorlarında oynayarak vakit geçirebiliyorlar. Okulda bulunan 4 katın tamamında yer oyunlarına yer verilmiş. Okul içinde yapılan değişikliklerle ve öğretmenlerin okula kattığı sinerjiyle okul yeni projelere hazırlanıyor. Sancaktepe ilçesinin en kalabalık öğrenci sayısına sahip olan okul toplamda 70 öğretmen ile hizmet veriyor.

42

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’ndan yardımlaşma ve paylaşma projesi

Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’nda veli, öğrenci ve öğretmen işbirliği ile hazırlanan yardımlaşma ve paylaşma projesi hedefine ulaştı. Öğrencilerin kendileri dışında başka öğrencilerin de olduğunu fark etmelerini sağlayarak sosyal sorumluluk bilincini kazandırmak amacıyla yapılan proje Osmangazi İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Projede, öğrencilerden kitap ve oyuncak toplayarak sosyal sorumluluk kazandırmak ve paylaşım duygusu uyandırmak, böylece yardımlaşma ve paylaşma sağlanması amaçlandı. Proje hakkında konuşan Sancaktepe Osmangazi İlkokulu Müdürü Osman Ateşoğlu “Hedeflerimiz doğrultusunda kitaplar ve oyuncaklar toplanarak, Düzce ili Yığılca ilçesindeki Gökçeağaç köyü ilkokuluna ulaştırılmıştır. Bu proHaziran 2017 - Sancaktepe Okul

jede, öğrenci ve velilerin okulu benimsemeleri, bunun yanı sıra paylaşımda bulunarak sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine katkıda bulunması amaçlandı.” dedi. 100 öğrenciye birer oyuncak, 500 öğrenciye birer kitap ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek olarak belirlenen proje, Düzce ili Yığılca ilçesindeki Gökçeağaç köyü ilkokuluna gönderilen oyuncaklar ve kitaplarla hedefine ulaşmış oldu.

43

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement