Page 18

Küçük Ülkü İlkokulu öğrencileri kitap fuarını gezdi

Öğrencilerden makro fotoğraf sergisi

Sancaktepe’de bir ilk olan Makro Fotoğraf Sergisi Kent Life sitesinde açıldı.

Sancaktepe’nin okullarından biri olan Küçük Ülkü İlkokulu güzel bir etkinliğe imza attı. Gezi programı olarak Kitap Fuarını seçen okul bu yıl CNR 4. Uluslararası Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.gerçekleştirildi. Kitaba ve okumaya verdiği değeri gerçekleştirdiği etkinlikler ile her fırsatta ortaya koymaya çalışan Küçük Ülkü İlkokulu öğrencileri, kitap sevgisini bir adım daha ileri taşımak için düzenledikleri Kitap Fuarı gezisinde yazarlar ve kitaplar ile buluşma imkanı yaşadılar. 19 ülkeden 300 yayınevinin katılımı ile organize edilen CNR 4. Uluslararası Kitap Fuarı’nın bu yılki teması 15 Temmuz oldu. Resmi açılışını 25 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep

34

Tayyip Erdoğan’ın yaptığı fuarda 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi yer aldı. Sancaktepe ilçesinden düzenlenen kitap fuarına gezi düzenleyen Küçük Ülkü İlkokulu Müdürü Coşkuner Aras’a öğretmenler ve velilerden teşekkür geldi. Öğrenci ve velilerden oluşan 160 kişilik ekip, düzenledikleri gezi ile kitaplarla buluşmanın keyfini yaşadılar.

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Sancaktepeses.com’un katkıları ile 75. DMO Mesleki ve Teknik Lisesi fotoğraf sınıfı öğrencileri, 27 adet fotoğraftan oluşan fotoğraf çalışmalarını sergilediler. Öğrencilerin kendi imkanları doğrultusunda hazırladıkları Makro Fotoğraf Sergisi Sancaktepe ilçesinde ses getirdi. Pasta zannedilenin çakıl taşı, kömür zannedilenin ise tahta parçası, meyve suyu zannedilen fotoğrafın ise portakalın içi olduğunu öğrenenler ise şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sergiyi gezenler, öğrencileri bu başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti. Sancaktepe Emek Mahallesi’nde, Ortak Yaşam Platformunun misafiri olarak Kent Life sitesinde açılan sergiyi kent sakinleri gezdi. Sergide, 75. DMO Mesleki ve Teknik Lisesi fotoğraf sınıfı öğretmen Mustafa Özlü’nün öğrencileri Emirhan Yüksel, Selman Kazım Özdemir, Barış Karip, Deniz Uluk, Gülşen Arda, Nergiz Yalçın, Ayberk Halil Özdemirci, Dilara Aday, Oktay Çamoğlu’nun fotoğrafları yer aldı.

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Sergiye Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız, Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli, Ortak Yaşam Platformunu oluşturan site yöneticileri ve Kent Life sitesi sakinleri katıldı. Sergide, Kent Life sitesi günün anısına öğrencilere tek tek hazırladıkları teşekkür plaketlerini sundu. Ardından VİKO A.Ş ve Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız öğrencilere çeşitli hediyeler sundu. Bir gün için hazırlanan sergi site yönetiminin isteği üzerine iki gün sürdü.

35

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement