Page 17

Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Karş ı Duyarlılık

Sancaktepe’de 75. Yıl Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, sokak hayvanları, kedi ve köpekler için hayvan barınakları yaptılar. Öğrencilerin yaptığı hayvan barınakları, Sancaktepe ilçesindeki aile sağlığı merkezlerine, hastanelere ve sitelere ücretsiz olarak dağıtıldı. Öğrenciler, öğretmenler eşliğinde yaptıkları hayvan barınakları projesini sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen projeden son derece memnun olan Okul Müdürü Yılmaz Öztürk “ Okul yönetimine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu anlamlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi. Müdür Yılmaz Öztürk “ Öğrencilerimizin yaptıkları barınaklardan birini okulumuzda tutup bir de şartlarımız uygun olursa bir köpek edineceğiz” diye sözlerini sonlandırdı.

Sancaktepe İbni Sina İlkokulu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği bir programla İbni Sina İlkokulunda gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Şit ve Kamil Alagöz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in eşi Hatice Erdem, Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Ali Cankatar’ın eşi Yeşim Cankatar, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bostan’ın eşi Leyla Bostan , Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Tülay Taştan, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Selver Akkoyun Korkmaz, Sancaktepe Engelliler Derneği Başkanı Rukkiye Göksuoğlu Yıldırım, VİKO By Panasonic Firmasından Aysel Doysal Özaltınok, Merve Önusta, İlker Çelik , Okul Müdürleri, Öğretmenler ve veliler katıldı.Saygı duruşu

32

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İbni Sina İlkokulu müdürü Serkan Gülpolat yaptı. Ardından İlçe Şube Müdürü Murat Şit günün anlamına değinen konuşmasını yaptı. Günün anlamına yönelik slayt gösterisinin ardından, 4A sınıfı öğrencisi Nurseli Demir’in defile gösterisi sahne aldı. Çocukların gözünden kadına şiddet konulu kısa filmin izlenmesi ile devam eden program 2D sınıfının koro çalışmasının sahne alması ile sona erdi. Programa katılan davetlilere karanfil hediye edilirken, Kadınlar Günü hediyeleri takdim edildi.

33

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement