Page 15

Sancaktepe’de 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma sergisi düzenlendi 60. yıl Sarıgazi İlkokulu, şanlı Türk tarihine Çanakkale Destanı olarak geçen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğinde dinamik bir sergi açtı.

Okul Müdürü Metin Keleş “Hazırladığımız bu dinamik sergiyi ilk defa okulumuzda gerçekleştirdik. Sergide kullandığımız birçok maketi değerlendirmek üzere muhafaza altına aldık. Bir müze oluşturma niyetimiz var. Bu sergimizde eksiğimiz de olabilir, önümüzdeki yıllar bu serginin üstüne katacaklarımızla birlikte daha iyi bir etkinlik gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. 60.Yıl Sarıgazi İlkokulu olarak 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Sergisi düzenledik. Sergimize teşrif eden Milletvekillerimize, Sayın İlçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Siyasi parti temsilcilerine, Okul Müdürü arkadaşlarıma, Sendika Başkanlarına, ayrıca emeği gecen idareci arkadaşlarıma, öğretmenlerimize ve çok emeği geçen Okul Aile Birliği başkan ve üyelerine çok teşekkür ediyorum.“ diye konuştu. Okul Müdürü Metin Keleş okulda 3000 adet kase hoşaf dağıtıldığını da belirtti. Sarıgazi İlkokulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlediği dinamik sergi ile Sancaktepe ilçesinde farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza atmanın haklı gururunu yaşadı.

Modern silahlarla donatılmış ordunun karşısında, ateş almaz tüfeklerle, patlamaz toplarla, yalın ayak, aç bir mide ile kazanılmış bir zaferdir Çanakkale. Mustafa Kemal gibi bir büyük insanın tarih sahnesine çıktığı, Seyit Onbaşının 230 okka gülle ile koca gemiyi sulara gömdüğü, kurşunların havada çarpıştığı, Türk’ün kahramanlığının resmi bir vesika olduğu savaştır Çanakkale. 60. yıl Sarıgazi İlkokulu, şanlı Türk tarihine Çanakkale Destanı olarak geçen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğinde dinamik bir sergi açtı. Sancaktepe ilçesinde ilgi gören sergiyi Ak Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Ahmet Etçi ve Murat Şit, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin, Sendika Temsilcileri, Okul Müdürleri, Veliler ve öğrenciler gezdi.Hazırlanan sergi hakkında Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu “ Serginin hazırlanmasında emeği geçen 60.yıl Sarıgazi İlkokulu idarecilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve Okul Aile Birliği yönetimine teşekkür ederiz” dedi.

28

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

29

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement