Page 12

KAYMAKAM ÇAKIROĞLU: “KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ”

Geride kalan 2016-2017 eğitim öğretim yılını değerlendiren Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Okul dergisinin sorularını yanıtladı. Kaymakam Çakıroğlu; “Sancaktepe’deki eğitim öğretim faaliyetlerine gösterilen özenle, çabayla önce il genelinde sonra ülke çapında bir eğitim kenti haline geleceği kanaatindeyim.” diye konuştu. - Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? Başarılı bir Eğitim-Öğretim yılını daha huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. İlçemizde 73805 öğrenci öğrenim görmektedir. Nüfusunun 380.000 civarında olduğu düşünülürse ilçemizin genç nüfus diğer ilçelere göre dikkate değer bir şekilde yüksektir. Bu genç nüfusa kaliteli eğitim vermek için okullarımızda verdiğimiz eğitimin yanında yine okullarda hafta sonları destekleyici kurslar; belediyemizin bilgi evleri ve genç gelecek merkezleriyle eğitim kalitesini yükseltme faaliyetleri yürütmekteyiz. Sancaktepedeki eğitim öğretim faaliyetlerine gösterilen özenle, çabayla önce il genelinde sonra ülke çapında bir eğitim kenti haline geleceği kanaatindeyim.

- Sancaktepe’de bu yıl öğrenciler birçok alanda büyük başarılar kaydettiler. Bunun istikrarlı bir şekilde gelecek yıllara yayılması için ne gibi projelerini bulunuyor? Başarıların devamı ve istikrar için ilçe milli eğitim müdürlüğümüzde özel ekipler kuruldu. Bu ekipler okullarımızdaki yetenekli ve başarılı öğrencileri tespit edip bu öğrencilere ilçe genelinde geliştirici imkânlar sağlayarak başarıların devamı noktasında her daim gayret göstermektedirler. Konuyla ilgili başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiz olmak üzere tüm birimlerle koordineli olarak çalışmalar yapılmaktadır. Periyodik toplantılar düzenleyerek bu verimliliğin artırılması noktasında gayret sarf edilmektedir. Örneğin: Sportif faaliyetlerde okullarda branşlaşmaya gidilmesi planlanmaktadır.

- Öğrencilere ve velilere yeni eğitim öğretim yılı için mesajınız nedir? Başarılı bir Eğitim-Öğretim yılını daha huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, annebabalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, Sancaktepe’nin eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Değerli anne-babalar, Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız. Başarılı öğrenciler, sevinci ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın gururunu yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını göstermelisiniz.

Sevgili öğrenciler, Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Ayrıca önümüzdeki yıl ilçemizde “Kitap okuma seferberliği” ilan etmeyi düşünüyoruz. Velilerimizin kitap okuma seferberliğine destek olarak öğrencilerimiz örnek olmaları bizim için çok önemlidir.

Sancaktepe Kaymakamı Sn. Adnan ÇAKIROĞLU 22

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

23

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement