Page 11

Sanc aktepe’de 70 . 0 0 0 k it a p k a p a s it e li kütü ph an e a çı l dı

Özel Sancaktepe Delta Koleji’nden Köy Okuluna destek Özel Sancaktepe Delta Koleji ve Sancaktepe Ardahan İl Derneği işbirliğiyle hazırlanan proje ile Ardahan ili Göle ilçesi Çardaklı Köyü İlk ve Ortaokulu’na 600 adet kitap yardımı yapıldı.

Sancaktepe’de Prof.Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi hizmete başladı. Sancaktepe’de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi hizmete başladı. Açılışı daha gerçekleştirilmeyen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kütüphanesi haftanın 7 günü saat 08.30 - 20.00 arasında kitapseverlere hizmet veriyor. Kamu Hizmet Binası Mimari Ödülü ve Kamu Hizmet Binası İmar/Geliştirme Ödülü

20

de kazanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kütüphanesi ilçe halkını bekliyor. “Okumak kendini keşfetmektir” sloganı ile hizmet veren kütüphaneye üye olunabiliyor ve 15 gün süreyle 2 kitap alabiliyorsunuz. Üye olmak için kimlik fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğrafınız yeterli.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi, iki katlı olup 70.000 kitap kapasitesine ve 198 kişilik çalışma ortamına sahip. Dijital Kütüphane, Süreli Yayınlar ve Çocuk Kütüphanesi kütüphane ilçe halkının ilgisini bekliyor.

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

Sancaktepe’de Ardahanlılar çalışmaları ile göz dolduruyor. Zamanı iyi kullanan dernek yöneticileri kendi üyelerinin çalışmaları ile ortaklaşa projeler gerçekleştirip Sancaktepe ilçesinde örnek bir dernek olmaya devam ediyor. Özel Sancaktepe Delta Koleji ve Sancaktepe Ardahan İl Derneği işbirliğiyle hazırlanan proje ile Ardahan ili Göle ilçesi Çardaklı Köyü İlk ve Ortaokulu’na 600 adet kitap yardımı yapıldı. Özel Delta Koleji Kurucusu ve Ardahan İl Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Doğru yapılan bu proje ile eğitimin önemine ve kitap okumanın teşvikine dikkat çekti. Akılcı ve paylaşımcı bir eğitim ile tüm öğrencilere eşit eğitimi vurgulayan Özel Delta Koleji kurucusu kitapların başarılı ancak mali durumu yetersiz öğrencilerin kullanmaları için bu projeyi başlattıklarını söyledi. Yapılan yardım projesine Özel Delta Koleji öğrencileri tam katılım sağladı ve ilgileriyle Çardaklı Köyü’ndeki arkadaşlarına desteklerini gösterdiler. Bu proje ile Çardaklı Köyü İlköğretim Okulu’na çeşitli hikaye ve roman kitapları, ders çalışmaları için konu testleri ve çeşitli ders kitapları temin edildi. İki hafta önce bölgeye yaptığı ziyarette okul müdüründen okul ihtiyaçları ile ilgili bilgi alan Mustafa Doğru bölgedeki diğer okullara da yardımlarının süreceğini ifade etti. Özel Delta Koleji kurucusu Mustafa Doğru ’Türkiye’nin ekonomik ve sosyal alandaki gelişiminin tüm bireylerinin eğitim seviyesinin yükselmesiyle doğru orantılı olduğunu biliyoruz.’’ diye ekledi. Maddi olanaksızlıklar nedeniyle öğrenim göremeyen çocukların desteklenmesi halinde ülkeyi ekonomik ve sosyal yönden çağdaş ülkeler seviyesine taşıyacaklarına inandığını belirten Mustafa Doğru, bu ve bunun gibi projelerde her zaman Özel Delta Koleji’nin en önde olacağını vurguladı.

Haziran 2017 - Sancaktepe Okul

21

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Sancaktepe Okul Sayı 1  

Sancaktepe'nin ilk ve tek online eğitim dergisi Sancaktepe Okul'un ilk sayısı.

Advertisement