Page 9

www.samsunanaliz.com

7

Eylül / 2012

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz sabah koşusunda...

Doğupark

tercihleri olabilir’ deniyor. Sizin böyle bir planınız var mı? Yani bir sonraki dönemde tekrar belediye başkanlığına aday olmayı düşünüyor musunuz? YUSUF ZİYA YILMAZ: Bunların hiç birisi kimsenin önceden bileceği şeyler değil. Biraz önce sosyolojik bir süreç tanımlamaya çalıştım farkındaysanız. Bu sürecin aslında aşamaları şüphesiz ki plansızdır. Şüphesiz ki bir süreç vardı ve bu süreç içerisinde gerektiğinde basılması gereken düğmeler atılması gereken adımlar vardır. Ama ben kadere çok inanan bir insanım. Ben sürecin planlayarak ilerleyeceğine inanmıyorum. Bunlar da bizim dışımızda ki noktalar.

rasını konuşurken benim de bunların içerisinde çam sakızı çoban armağanı bir takım katkılarım olmuştur. Zararım da olmuştur faydam da. Yani bütün içtenliğimle konuşuyorum. Kimse kendini alamet-i farika görmemeli. Yurt hizmeti bir bütündür. Bir yerlerde birileri bırakır birileri alır koşar, aynen bayrak yarışı gibidir bu. Biz de birilerinin bıraktığını aldık kendi ölçeğimizde belki daha hızlı koştuk belki yavaş koştuk. Onu tarih, onu zaman, onu süreç içerisinde sosyal bilimciler, halk değerlendirecektir. Biz sanki her gün imtihan ediliyormuş gibi her gün yaptığımızın ürettiğimizin çeteresini tutuluyormuş gibi doludizgin koşuyoruz. Ben koşuyorum şahsen ekibimle birlikte. Sabahın ilk saatlerinde elimde telefonla şehrin sokaklarındayım. Her gün gördüğüm yanlışı düzeltmeye çalışıyorum. Her gün bir başka yerde gördüğüm güzelliği benim kentime taşımaya çalışıyorum. Emek, hizmet bizden, takdir halkımızın.

SAMSUN ANALİZ: Samsun sizin sevdanız. 3 dönem az değil, hizmet ettiniz ediyorsunuz? Ancak sizinle ilgili dile getirilen bir takım spekülasyonlar var. Bunlar sizi ne kadar etkiliyor bilmiyoruz ama ‘Bir dönem daha belediye başkanlığı olmasa da milletvekili, bakanlık gibi

Benim dışımda verilen kararlar. Bunun başında halk gelir. Ondan sonra bizim liderimiz, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey gelir. Onların uygun göreceği şekilde bizler hareket ederiz. Biz hizmet insanlarıyız, bizim nerelerde, ne işe yarayacağımıza, halkımız, Başbakanımız, ait olduğumuz siyasi organizasyon karar verir. Biz bu olaylarda şöyle düşünüyoruz, böyle düşünüyoruz şeklinde bir format biçmemiz hem bana yakışmaz hem de benim tarzım hiç değil.

Amazon Köyü Batıpark

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement