Page 59

www.samsunanaliz.com

57

Eylül / 2012

Samsun bilardoda dünyayı ağırladı Samsun geçtiğimiz ay çok önemli bir turnuvaya ev sahipliği yaptı

D

ünya Artistik Bilardo Şampiyonası için 10 ülkeden gelen sporcuları ağırlayan Samsun, turnuva organizasyonundan alnının akıyla çıktı. Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'nda yapılan ve 5 gün süren Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası'na 10 ülkeden 24 sporcu katıldı. Türk milli takımının 5 sporcuyla yer aldığı şampiyona, final müsabakasıyla sona erdi. Şampiyonada Türk milli takımını Hacı Arap Yaman, Serdar Gümüş, Ahmet Arslar, Barış Cin ve Koray Kırman temsil etti. 12-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan şampiyonaya dünyanın en iyi bilardocuları katıldı.

ŞAMPİYON SERDAR GÜMÜŞ OLDU

Final maçında karşı karşıya gelen Erik Vijverberg ile Serdar Gümüş karşılaşması Serdar Gümüş’ün 3-1 galibiyeti ile sonuçlandı ve Serdar Gümüş Artistik Bilardo Dünya Şampiyonu oldu. İkinci Erik Vijverberg olurken, Hacı Arap Yaman ve Eric Daelman ise üçüncülüğü paylaştılar. Şampiyonluğu almak için çok çalıştıklarını belirten Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, “Artistik Bilardo Dünya Şampiyonası’nda son güne kadar planlarımız bambaşkaydı. Bugüne kadar bilardo tarihinde aynı ülkeden 2 sporcu final oynamamıştı. Bunu gerçekleştirmek istiyorduk. Hacı Arap Yaman hiç hesapta

olmayan bir mağlubiyet aldı. Bu sporcumuzun yarı finalde veda etmesi bizi üzdü ama finalde de Serdar Gümüş gereğini yaptı. Ülkemize güzel bir şampiyonluk getirdi. Bundan sonra da bilardo federasyonu olarak elimizden geldiği kadar çalışıp, bu sporu bütün Türkiye genelinde yaygınlaştırıp, Türkiye’ye daha fazla madalyalar getirmek istiyoruz” dedi.

16 müsabakanın oynandığı Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası’nda sonuçlar şöyle: “Sander Jonen: 3 Bernd Singer: 0, Barış Cin: 0 Walter Bax: 3, Xavier Fonellosa: 3 Jinhoe Kang: 2, Jean Reverchon: 1 Serdar Gümüş: 3, Eric Daelman: 3 Carlos Juan Cuadrado: 0, Hacı Arap Yaman: 3 Thomas Ahrens: 1, Hajime Watanabe: 3 Ahmet Arslan: 2, Erik Vijverberg: 2 Kevin Tran: 3, Sander Jonen: 2 Walter Bax: 3, Barış Cin: 3 Bernd Singer: 2, Xavier Fenallosa: 2 Serdar Gümüş: 3, Jean reverchon: 3 Jinhoe Kang: 0, Eric Dealman: 1 Hacı Arap Yaman: 3, Carlos Juan Cuadrado: 0 Thomas Ahrens: 3, Kevin Tran: 3 Hajime Watanabe: 2 ve Ahmet Arslan: 1 Eric Vijverberg: 3.”

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement