Page 58

56

samsun analiz dergisi

Eylül / 2012

Samsunspor hedeften şaşmama derdinde...

‘Çok iyi organize olmuş bir takımız’ Samsunspor Teknik Direktör Erhan Altın, ne olursa olsun hedeflerinden ligin sonuna kadar şaşmayacaklarını söyledi

F

utbolcuların son iki haftadaki gösterdikleri performansın kendisini çok mutlu ettiğini de kaydeden Teknik Direktör Erhan Altın, “Ben futbolcularımı tebrik ediyorum. Çok iyi performans sergiliyorlar. Biz maç bittikten sonra görüntüleri alıp olumlu ya da olumsuz yönlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Bu paylaşımlar sonucunda maçtaki hatalarımız asgari seviyeye düşürmek içindir. Biz yeni oluşan bir takımız ve aklımızdaki futbol felsefemizi sahaya yaymak istiyoruz” dedi.

HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL Maç sonuçlarının neticesinin ne olursa olsun takım olarak kafaya takmadıklarını da vurgulayan Altın, “Biz neticeye göre yaşamıyoruz. Neticelere göre oyun felsefemizi bozmayacağız. Her takım, inişli çıkışlı grafik çizebilir. Çünkü bu işler o kadar kolay değildir. Koordinasyon bozuklukları olabilir. Biz teknik adam olarak sonuçları iyi değerlendirip gidermeye çalışıyoruz. Bizim de diğer takımların da çok zamanı var. Zaman zaman düşüş yaşayacağız. Ancak bizler buna hazırlıklıyız. Bizler olumsuzlukları pozitife çevirdikçe iyi sonuçlar alacağız. Ne olursa olsun hedefimizden kopmayacağız. Başarımızı genele yaymak için lig sonuna kadar çalışacağız" dedi.

“7 HAFTA ÇOK ZORLU MAÇLAR VAR” Ligde kadro sıkıntısı çektiğini kaydeden Altın, “Bu lig zor bir lig olacak. Mücadelesi ve temposu yüksek maçlar

oynayacağız. Önümüzdeki 7 hafta çok zorlu maçlar var. Bizim bu konuda hiçbir sıkıntımız yok. Bizim bir tek kadro itibariyle sıkıntımız var. Yeni gelen arkadaşlarımız var, hazır olmayan arkadaşlarımız var. Onlardan çok şeyler bekliyoruz. Onlar hazır olduğunda yeri gelecek rotasyona gideceğiz. Yeri gelecek iyi oynayan arkadaşlarımızı dinlendireceğiz. Gücümüzü 90 dakika sahaya yansıtmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement