Page 46

44

samsun analiz dergisi

Eylül / 2012

2012 yılında eğitime 1 milyon TL'lik bütçe ayırdıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eğitime verilen desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Demirtaş’tan eğitime tam destek

Ö

ğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılına ‘merhaba’ derken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilk ders zilinde öğrencileri yalnız bırakmadı. Sema-Cengiz Büberci Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencileriyle 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı açılış programı Necattin Demirtaş’ın katılımı ile başladı.

OKUL YILLARINI HATIRLADI

Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç nesillerin, ülkelerin en büyük zenginliği olduğunu belirten Necattin Demirtaş, "Buraya gelirken 40 yıl geriye giderek şuan yaşadığınız heyecanı yaşadım. Bu günleri ileriki yaşlarda sizler de anacaksınız” diyerek okul yıllarını andı. İnsana yapılan en önemli yatırımın eğitimi olduğunu da hatırlatan Demirtaş, "Biz de İlkadım Belediyesi olarak, imkanlarımız ölçüsünde tüm okullarımıza kaynaklarımızı transfer etmeye devam edeceğiz. Amacımız; siz gençlerin daha iyi bir ortamda, daha sağlıklı bir mekanda eğitim yapabilmenizi sağlamaktır” dedi.

‘Bu dönem hedefimiz %90’ Öte yandan İlkadım Belediyesi bünyesindeki Bilgi Evi'nin çalışmalarını anlatarak eğitime verdikleri önemi vurgulayan Demirtaş, hizmet ve başarıda sınır olmaz diyerek, Bilgi Evi çalışmaları ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Bilgi Evimizde 2012-2013 öğretim yılında öğrencilere yönelik ücretsiz olarak verilen açık ilköğretim kursları, bilgisayar kullanımı (operatörlüğü- işletmenliği) bilişim teknolojileri ve donanımı, fen bilgisi, ingilizce (ilk ve orta kademe) pratik ingilizce, matematik, satranç, sosyal bilgiler, Türkçe ve usta öğretici kursları ile faydalı birer bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Bilgi Evi'nin geçen yıl ki başarısı yüzde 75'lerde. Eğitim öncelikli hizmetlerimizdendir. Bu anlamda bu eğitim-öğretim yılı içerisindeki hedefimiz %90'dır. Başarının sınırlarını zorlayarak daha büyük hedeflere ulaşmak istiyoruz.”

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement