Page 45

Türk Kızılayı elini  Kuzeye de uzattı Türk Kızılayı Samsun Şubesi, Ukrayna’nın Kırım Saki Kasabası Kızılhaçı tarafından gelen davet ile bölgeye giderek yardım çalışmaları yaptı.

T

ürk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin başkanlığında, Başkan Yardımcısı Mehmet Levent Sürek, Şube Sekreteri Levent Çoşkun ve Şube Muhasibi Kamuran Toker’den oluşan heyet, bölgede yapılacak yardım çalışmaların tespiti ile bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Kızılay’dan kültürel yardım Ukrayna’nın Kırım Saki Kasabası ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, “Türkiye’den ve diğer ülkelerden getirtilen, her konuda gerek tarihi ve gerekse günümüz kitaplarından birçok değerli yayını kütüphanede görme imkânı olmuştur. Bunların korunması, arşivlenmesi ve elektronik ortama geçirilmesi ile ilgili teknolojik yardıma ihtiyaçları olduğu gözlemlenmiştir. Mevcut kütüphane binasının yetersiz olduğu ve bahçe alanına yapılacak yeni bina ve çevre düzenlemesi ile birçok meselenin çözüleceğine ilişkin talepleri tarafımıza iletildi” dedi.

www.samsunanaliz.com

43

Eylül / 2012

Görüşmeler  televizyon ekranlarına yansıdı Türk Kızılayı Samsun Heyeti, Kırım Tatarları Kadın- Kızlar Birliği başkan ve yönetimi ile birlikte Akmescit’te bulunan Türkiye Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu Seyran Osmanov’u ziyaret ederek bir süre görüşülüp Türk Kızılayı Samsun Şube plaketi takdim etti. Daha sonra Kırım Fahri Başkonsolosluğu ziyaret edilerek bir dizi görüşmeler yapıldı. Görüşmeler, Kırım Haber Ajansı ve TRT muhabiri tarafından haberleştirilerek ilgili kanallarda yayınlandı.

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement