Page 33

Alaçam iki yiğidini bağrına bastı

www.samsunanaliz.com

31

Eylül / 2012

Bingöl'de askeri konvoya düzenlenen hain saldırıda şehit olan 10 askerden Hasan Hüseyin Aydoğdu ve Savaş Topal’ın, Samsun’un Alaçam ilçesindeki baba evlerine ateş düştü. 7 aylık asker olan Jandarma Er Hasan Hüseyin Aydoğdu’nun memleketi Alaçam’daki Pelitbükü Sekecek köyündeki evinden helallik alındıktan sonra yine aynı köydeki aile kabristanlığın karşısındaki boş arazide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Savaş Topal’ın baba ocağı Alaçam’ım Yenice köyünde de hüzün ve gözyaşı var. Bingöl’de şehit düşen Savaş Topal’ın cenazesini bekleyen amcası İzzet Topal, Savaş ile izine geldiğinde görüştüklerini söyleyerek, ‘Giderken çok tehlike var’ dedi. Aynen dediği gibi de başına geldi. Vatan sağ olsun. Ancak ben bu işten bir şey anlamadım. Bir milletvekili geliyor, bir bakan geliyor elli yere güvenlik koyuyorlar. Niye bu 200 askerin peşinde bir helikopter veya koruyucu tim olmasın” diye feryat etti.

Jandarma Komando Er Mustafa Akar

İNŞAATLARDA ÇALIŞIP AİLESİNE BAKIYORDU Tunceli'de, jandarma karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Mustafa Akar'ın (21) Samsun'un Ayvacık ilçesindeki evine ateş düştü. Terhisine 2 ay kala şehit olan Mustafa Akar bekardı. Askere gitmeden önce üvey babası Selal Sarıoğlu ve annesi Semiha Sarıoğlu ile birlikte yaşıyordu. Ailesinin geçimini inşaatlarda çalışarak sağlıyordu.

Jandarma Komando Er Hasan Hüseyin Aydoğdu

Şehit Başsavcı Türkiye’nin gündemine oturdu  Ovacık’ta adliye lojmanlarına giderken evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Başsavcı Murat Uzun, tedavi için kaldırıldığı Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. PKK'lı bir kadın terörist tarafından başından vurularak şehit

Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun

edilen Tunceli’nin Ovacık İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’un (34) Türk bayrağına sarılı cenazesi Samsun’a getirildi. Şehidin yakınları metanetini korurken, acılı eş Cihan Uzun, “Ben dimdik ayaktayım. Üç şerefsize pabuç bırakmam. Seyretsinler, görsünler bak gü-

lüyorum ben. Güle güle yiğidim” diyerek eşini uğurladı.

“BABAN UYUYOR OĞLUM”

Kız kardeşi Hülya Uzun, "Hoş geldin ağabeyim. Özledim dedim geldin mi ağabeyim" diye gözyaşı döktü. Şehit Murat Uzun'un erkek kardeşi Ercan Uzun, "Yiğit ağabeyim ben de senin gibi şehit olacağım" diye feryat etti. Şehidin 4 yaşındaki oğlu Emir Kaan'a son kez babasını gösteren aile yakınları, "Baban uyuyor oğlum" diye seslendi.

Jandarma Komando Er Savaş Topal

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  
Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement