Page 32

30

samsun analiz dergisi

Eylül / 2012

Hain terörden Samsun da nasibini aldı. 1984’ten  bugüne Samsun 180 şehit verdi.  En son geçtiğimiz eylül ayında, Samsun, 13 gün içinde 6 şehidini toprağa verdi. 

Astsubay Kıdemli  Başçavuş Bedri Nayim

Samsun’a da ateş düştü

H

ain terörden Samsun da nasibini aldı. 1984’ten bugüne Samsun 180 şehit verdi. En son geçtiğimiz eylül ayında, Samsun, 13 gün içinde 6 şehidini toprağa verdi. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Zorgeçit köyü kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ersan Sancı, 12 Eylül 2012 tarihinde Samsun'un Ladik ilçesinde, Afyonkarahisar’da askeri cephanelikte meydana gelen patlamada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim 16 Eylül 2012 tarihinde Samsun'da, Bingöl’deki saldırıda şehit düşen 7 aylık askerden 2’si olan Jandarma Er Savaş Topal’ın ve Jandarma Er Hasan Hüseyin Aydoğdu’nun cenazesi de 20 Eylül’de Samsun’un Alaçam ilçesinde, Bingöl’deki saldırıda şehit olan PKK'lı bir kadın terörist tarafından başından vurularak şehit edilen

Tunceli’nin Ovacık İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun (34) ise 21 Eylül 2012 tarihinde Samsun'da toprağa verilirken Tunceli’de PKK’lı teröristlerin iki karakola eş zamanlı yaptıkları saldırıda şehit olan Jandarma Komando Er Mustafa Akar da, 24 Eylül 2012 tarihinde Samsun’un Ayvacık ilçesinde toprağa verildi.

Acı haberler peşpeşe geldi “ÇULSUZLARI SEVİNDİRMİYORUM” Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Zorgeçit köyü kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Samsunlu Piyade Uzman Onbaşı Ersan Sancı, Ladik ilçesinde toprağa verildi. Şehit Onbaşı Ersan Sancı’nın yakınları sinir krizleri geçirirken, yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin annesi Gülcan Sancı, “Çulsuzları sevindirmiyorum. Öcünü yerde bırakmazlar yavrum. ‘Dinç ol, gururlu ol’ dedim sana yavrum. 3 tane daha büyütüyorum yavrum. Çapulcuları bitirin yavrum. Fırsat vermeyin, Şemdinli’yi başlarına yıkın yavrum” diye ağladı. 26 yaşındaki şehidin Nazlı isimli bir kızla sözlü olduğu ve 2 yıl sonra da evlenecekleri öğrenildi.

Uzman Onbaşı  Ersan Sancı

“SENİNLE GURUR DUYUYORUM” Afyonkarahisar’da askeri cephanelikte meydana gelen patlamada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim, Samsun'da toprağa verildi. Şehidin astsubay olan oğlu Yiğit Nayim, babasının tabutu başından ayrılmadı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi Birgül, annesi Nahice Nayim'i askeri personel ve ailesi teselli etti. Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim'in tabutuna sarılan eşi Birgül Nayim, "Aşkım, seninle gurur duyuyorum. Seni çok seviyorum Aşkım' diyerek ağladı. Şehit bedri Nayim'in iki oğlu olan Yağız Hakkı ve astsubay olan oğlu Yiğit Nayim birbirlerine sarılarak teselli oldular.

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement