Page 18

Samsun sanal tur ile tanıtılacak Samsun’un tarihi, turistik ve kültürel alanlarının tanıtımı amacıyla yapılacak olan Samsun Sanal Tur projesi hakkında Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Komisyonu tarafından hazırlanan komisyon raporu İl Genel Meclis üyelerinin kabulünden geçti

S

amsun yeni bir proje ile tanıtılacak. İl Özel İdaresi bütçesinden hiçbir ödenek talep edilmeyecek. Proje kabul edilirse tüm maliyet OKA tarafından karşılanacaktır.

PROJE TURİZM MASTER PLANINA PARALEL HAZIRLANDI Samsun’un turizm değerlerinin tanıtılması ve ekonomik değere dönüştürülmesi amacıyla oluşturulan Samsun Sanal Tur Projesi 2012 yılında Samsun İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan, Turizm Master Planı’na paralel olarak hazırlandı.

PROJE BÜTÇESİ 71 BİN TL

Samsun’un tanıtımı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek nitelik taşıması, günümüzde internetin yoğun kullanılması ve internet üzerinden Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan insanlara ulaşılması noktasında bir fayda olarak değerlendirilen projenin bütçesi 71 bin 480 TL.

Tüm maliyeti  OKA karşılayacak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) doğrudan faaliyet Desteği 2012 Mali Programı, İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilecek olan ‘Samsun Sanal Tur’ projesi yüzde 100 hibe olarak gerçekleştirilecek. Proje bütçesi olarak 71 bin 480 TL öngörüldü. İl Özel İdaresi bütçesinden hiçbir ödenek talep edilmeyecek. Proje kabul edilirse tüm maliyet OKA tarafından karşılanacak. Proje kapsamında Samsun’un daha önceden belirlenen 69 noktası son teknolojilerle ve 360 derece çekimlerle sanal ortama taşınarak Samsun’un sanal ortamda tanıtılması sağlanacak.

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Samsun Analiz Dergisi Sayı 6  

Samsun Analiz Dergisi Sayı:6 Yıl:1 2012

Advertisement