Page 1

25 (73) 15 ГРУДНЯ 2018 SAMOPOMICH.UA Видавалася з січня 1909 року Краєвим союзом ревізійним у Львові. Відновлена у березні 2005 року «Об'єднанням «Самопоміч»

ЧОМУ ВАРТО РОЗГЛЯНУТИ КАНДИДАТУРУ

АНДРІЯ САДОВОГО НА ПОСАДУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ?

Андрій Садовий 50 років, народився у Львові. Разом із дружиною Катериною Кіт-Садовою, мистецтвознавицею, виховує п’ятьох синів. За освітою – інженер електронної техніки, фінансист, державний управлінець. Міський голова Львова від 2006 року. Львів’яни на виборах тричі довіряли своє місто Андрієві Садовому. 2012 – заснував партію «Об’єднання «Самопоміч»; 2014 – вона стала першою неолігархічною партією в українському парламенті.

Хлопцям при владі дуже не сподобалося, що в Україні хтось може бути вільним від них і говорити їм в очі: «Ви злодії, які грабують власну країну!» Тому вони хотіли показати, що Садовий – поганий мер, а Львів завалений сміттям. Львів – чистий. Приїдьте і подивіться. А сміття ще трохи залишилося в Адміністрації Президента на вулиці Банковій у Києві. Поприбираємо?

Вміє керувати й досягати успіху Міський голова Львова від 2006 року і дотепер. За 12 років місто стало найуспішнішим в Україні, культурною столицею, увійшло до топ-100 найбільш відвідуваних у світі. Результати роботи Садового можна побачити на власні очі.

Знаходить правильні рішення у критичних ситуаціях Вистояв у «сміттєвій блокаді», яку організувала Адміністрація Президента як помсту за незалежну позицію. Вирішує у Львові екологічну проблему, яку досі не розв’язали ані уряд, ані інші міста: будує сучасний сміттєпереробний завод – один із перших в Україні.

Реально дбає про українських військових У Львові кожен, хто повертається з війни, отримує по 100 тисяч гривень допомоги. Діє спеціальний центр допомоги учасникам бойових дій. Садовий наголошує, що таку підтримку повинні мати від держави всі ветерани.

Довів, що інвестиції в Україну можливі

Не залежить від олігархів

Європейці дають гроші тим, кому довіряють. А Львів – найбільший партнер європейських фінансових інституцій серед усіх міст України. Це десяток мільйонів інвестицій у нові дороги, інфраструктуру, трамвайні шляхи, транспорт, теплові мережі.

У цьому легко переконатись, простеживши дії «Самопомочі» у парламенті. Жодного голосу на догоду олігархам, які систематично оббріхують Садового на своїх телеканалах.

Вміє добирати команду Команда Садового відома і відкрита – це Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Олег Березюк та десятки інших чесних професійних людей.

Знає, як зупинити відтік людей з країни

Залучає талановиту молодь до управління

За останні роки в місті створили десятки тисяч нових робочих місць (і для молоді, і для фахівців із досвідом) у нових галузях – ІТ, туризм, машинобудування, будівництво, харчова промисловість. В українців з’явилась альтернатива еміграції.

Унікальний досвід для України. Завдяки Андрію Садовому 10 тисяч студентів мали змогу стажуватися у Львівській міській раді. Найкращих запросив працювати для громади. Такі ж соціальні ліфти для молоді мають бути і в наступного Президента.


15 ГРУДНЯ 2018 25 (73)

2

ЛЬВІВ У ТОП-100 НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНИХ МІСТ СВІТУ Цьогоріч вперше у звіті аналітичної компанії Euromonitor International «Топ 100 відвідуваних міст 2018 року» фігурує Україна. Львів посів 80-ту позицію в рейтингу найпопулярніших міст світу за оцінкою чисельності притоку міжнародних туристів. У першій п’ятірці рейтингу – Гонконг, Бангкок, Лондон, Сінгапур і Макао. За класифікацією Euromonitor International, міжнародні туристи – це люди, які перебувають в іншій країні принаймні впродовж 24 годин, але не більш як 12 місяців. Ціллю подорожі може бути як бізнес, так і відпочинок, відвідини друзів чи родичів тощо. «10% грошей світу крутяться в туризмі. Україна має величезний потенціал, але вона його не розкриває до кінця. Мені приємно, що Львів потрапив у рейтинг найбільш привабливих туристичних міст світу. Наразі це єдине місто з України, а я би хотів, щоб їх було більше. Понад 10 років тому ми у Львові визначили для себе туризм як пріоритетну галузь, яка може приносити успіх місту. Гості приносять близько 17 мільярдів гривень щороку в економіку Львова. Це розвиток малого і середнього бізнесу, нові робочі місця. Ми будемо далі рухатися в цьому напрямку, бо це і якісна промоція - через красивий Львів люди пізнають Україну», - каже міський голова Львова Андрій Садовий. За даними рейтингу, очікується, що до кінця поточного року Львів відвідає більш як 2 мільйони 700 тисяч туристів. За останні роки місто показує стійке зростання кількості туристів: у 2017 приріст становив 0,2%, а вже у 2018 – 4%. Крім того, за період 2012-2017 років Львову вдалося піднятись на 51 позицію даного рейтингу.

ЯК ПОСТАВИТИ НА МІСЦЕ ОБЛГАЗИ

І ЧОМУ ГРОМАДЯНИ НЕ МАЮТЬ ПЛАТИТИ ДОДАТКОВІ СУМИ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ

Вікторія Войціцька, народний депутат «Об'єднання «Самопоміч»

»»А ВИ ЗНАЛИ, ЩО БАГАТО УКРАЇНЦІВ СПЛАЧУВАЛИ ПОДВІЙНУ СУМУ ЗА ГАЗ? Система проста: окрім плати за газ, українці ще мали оплачувати встановлення лічильників, яке, по суті, вже враховано в тарифі. Це те ж саме, що й купити нову

машину та заплатити окремо за двигун, сидіння й колеса. Сплачуючи за газ, люди платили, в тому числі, й за лічильники, однак облгази, користуючись монополією, роками визискували з кишень громадян гроші на їх встановлення, а це зайві сотні та тисячі. Певно, вони сподівалися, що цього ніхто не помітить. А дарма, знайшлися й ті, хто не тільки викрив цю схему, а ще й позивається до суду. За справу взялися споживачі, користувачі послуг так званого ПАТ «Криворіжгаз». Чи не вперше суд визнав свавілля облгазів та став на бік споживачів. Що ж вдалося споживачам?

»»ПОВАЛИТИ ГОЛІАФА-МОНОПОЛІСТА Пам’ятаєте історію про Голіафа, озброєного велетня, який впав від удару камінчика? Так само й облгази постраждали від своєї самовпевненості та пихатості після того, як Верховний Суд своїм рішенням підтвердив

те, що громадяни не мають платити ще якісь додаткові суми за «встановлення лічильників», бо вони вже передбачені у базовому тарифі. І Голіаф, уособлюючи облгази, впав, а перемогу отримала звичайна людина-споживач, яка просто «кинула камінь», подавши на гіганта-монополіста до суду.

»»РОЗВАЛИЛИ «ГАЗОВІ КОЛГОСПИ» Другою важливою перемогою стало те, що своїм рішенням Верховний Суд визнав протизаконною ситуацію, коли працівники облгазу пропонують замість індивідуальних лічильників встановлювати загальнобудинкові. Почнемо з того, що це протизаконно. Майже рік діє заборона на встановлення загальнобудинкових лічильників. І в цьому є і наша заслуга. Після бурхливих дебатів нам таки вдалося переконати колег у неприпустимості існування таких «газових колгоспів». На моє переконання, вся країна зможе

досягнути прогресу в енергоефективності тільки за таких умов, коли кожен буде вмотивованим економити й споживати менше енергоресурсів. Навіщо відповідальним громадянам платити за сусіда-боржника? Можна лише подякувати Верховному Суду за ухвалення абсолютно справедливого і професійного рішення. У цьому питанні законні права споживачів ефективно відстояли. Достойний приклад для всіх наших державних органів у справі захисту інтересів громадян. Адже без успішної судової практики результати навіть найкращого закону можуть бути поставлені під сумнів. Фракція «Самопоміч» буде продовжувати боротьбу за те, щоб ухвалене Верховною Радою хороше законодавство було повною мірою реалізовано на місцях. Крок за кроком будемо відновлювати економічні права громадян. Хоч надворі грудень, але крига монопольного свавілля облгазів вже почала скресати.


3

15 ГРУДНЯ 2018 25 (73)

КОЛИ ВДОМА ПОТОП

ЯК ВІДШКОДУВАТИ КОШТИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ЗАЛИТТЯМ КВАРТИРИ

О

дного разу, прийшовши з роботи, Ви помітили, що Ваше помешкання затоплене. У зв’язку з залиттям квартири, шкода була завдана не лише стінам та підлозі, а й меблям та особистим речам. Як у такому випадку відшкодувати кошти за завдані збитки та в які інстанції спершу необхідно звертатися?

»»КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ Одразу після виявлення залиття квартири необхідно звертатися до балансоутримувача для проведення обстеження та складення акту про залиття. Таким балансоутримувачем може бути ОСББ, відомство, кооператив та ін.

»»РЕКВІЗИТИ АКТУ ПРО ЗАЛИТТЯ У правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 р. №76, визначені основні реквізити акту про залиття, аварію, що трапилась в системі центрального опалення, гарячого водопостачання (або холодного водопостачання). Зокрема, в акті треба зазначити: ►► Дату та місто укладення; ►► Посадових осіб, які складали акт (їхні підписи); ►► Місце аварії; ►► Що трапилось і які наслідки (що залито, які обсяги робіт, які ушкодження, які речі ушкоджено); ►► Причину залиття, аварії (чітко зазначити причини, а саме, несанкціоноване втручання мешканців кв. №_ у роботу системи (заміна радіаторів, трубопроводів, вентилів, рушникосушок тощо), незадовільне технічне обслуговування систем, передчасний вихід з ладу радіаторів опалення, трубопроводів, вентилів, гнучких підводок та ін.); ►► Висновки і рекомендації комісії (надаються висновки про те, що необхідно зробити, хто заподіяв шкоду та ін.) та ін.

»»СПОСОБИ ВІДШКОДУВАННЯ

»»ПРЕДМЕТ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ

Після складення акту про залиття та визначення винних осіб, внаслідок дій або бездіяльності яких виникло залиття, необхідно звертатись до них із вимогою про відшкодування збитків. Є два шляхи відшкодування: добровільний та судовий. При добровільному шляху необхідно звертатись із письмовими вимогами про відшкодування збитків. При судовому – необхідно подавати позовну заяву до суду.

Предмет позовної заяви повинен звучати: про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок затоплення квартири.

»»ЗАКОНОДАВСТВО, ЯКИМ НЕОБХІДНО КЕРУВАТИСЯ Згідно з ч.1 ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Відповідно до п. 41 «Правил користування тепловою енергією», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №1198 від 03.10.2007 р., споживач теплової енергії несе відповідальність за технічний стан, обслуговування та експлуатацію системи теплоспоживання, що перебуває у межах його балансової належності.

»»ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ Необхідно зазначити, що поки не висохли мокрі плями та у квартирі наявні сліди затоплення, необхідно здійснювати оцінку збитків, які Вам завдано. Оцінка збитків також необхідна для зазначення суми коштів у позовній заяві, яку маєте право вимагати від осіб, які завдали Вам збитків. Зробивши експертизу до подання позовної заяви до суду, Ви зекономите час, оскільки не будете очікувати на призначення експерта у судовому порядку та здійснення ним оцінки. Експерт, який здійснює оцінку завданих збитків, повинен мати сертифікат для проведення таких робіт.

»»ДОКАЗИ ►► Акт залиття. ►► Оцінка збитків, які завдані залиттям.

►► Відомості про перебування будинку на балансі ОСББ, кооперативу, відомства тощо. ►► Наявні договори про виконання робіт з обслуговування внутрішньобудинкових мереж та здійснення підготовки будинку і його технічного обладнання до експлуатації. ►► Довідка лікаря про різке погіршення здоров’я в період після залиття квартири, якщо таке було. ►► Свідчення свідків (за вимогою) та інші.

»»ВІДШКОДУВАННЯ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення (ч. 3 ст. 23 ЦК України). Доказами, які підтверджують завдання моральної шкоди, є довідка лікаря про різке погіршення здоров’я в період після залиття квартири.

»»СУДОВИЙ ЗБІР За подання позовної заяви майнового характеру сплачують судовий збір у роз-

мірі 1% від ціни позову, але не менше 40% від розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (від 736.40 грн до 9205 грн). За подання позовної заяви про відшкодування моральної шкоди сплачують 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (від 1921 грн). Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб становить: з 1 грудня 2018 року – 1921 грн.

»»ПІЛЬГИ ЩОДО СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються (ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»): ►► особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; ►► особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю; ►► позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Отже, якщо Вам завдали збитків внаслідок залиття квартири, то необхідно звертатися спочатку до балансоутримувача із проханням прийти на місце для проведення обстеження та складення акту про залиття. Далі необхідно відшкодовувати збитки у добровільному або судовому порядку. У судовому порядку до суду необхідно подати позовну заяву та оплатити судовий збір, який у разі присудження рішення на Вашу користь можуть стягнути з відповідача. Ольга Туркот


15 ГРУДНЯ 2018 25 (73)

Головний редактор: Марія Юрків Випусковий редактор: Володимир Дедишин Дизайн та верстка: Дарія Петровська

Двотижневик. Розповсюджується безкоштовно. Адреса редакції: м. Львів, пл. Міцкевича 6/7. Реєстраційне свідоцтво: КВ 21549-11449Р від 17.09.2015.

Засновник та видавець: Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» «Гаряча лінія»: 0 800 21 01 01 (дзвінки безкоштовні)

4

Віддруковано: ТОВ «Поділля-Тер» м. Тернопіль, тел.(0352)-52-27-37, (067) 352-18-51. http://a-print.com.ua Замовлення №1864, наклад 150 204

Profile for Об'єднання Самопоміч

Газета Об'єднання Самопоміч №25 за 2018 рік  

Газета Об'єднання Самопоміч №25 за 2018 рік  

Advertisement