Page 1

3 (77) 21 ЛЮТОГО 2019 SAMOPOMICH.UA Видавалася з січня 1909 року Краєвим союзом ревізійним у Львові. Відновлена у березні 2005 року «Об'єднанням «Самопоміч»

«ЛЬВІВ – ЧИСТИЙ. А СМІТТЯ НА БАНКОВІЙ У КИЄВІ» «Сміттєва блокада» Львова – це спецоперація, метою якої було політичне рейдерство з боку Петра Порошенка. Нові факти показують, що Садовому пропонували віддати «Самопоміч» під управління Адміністрації Президента і підписати угоду про лояльність. Коли мер Львова відмовився від цієї корупційної пропозиції, місту влаштували річну облогу. Деталі в 3 інтерв’ю Андрія Садового.

КОГО ПРЕЗИДЕНТ САДОВИЙ ПРОПОНУВАТИМЕ НА КЛЮЧОВІ ПОСАДИ?

«

Я ще два роки тому пропонував, щоб на посаду Генерального прокурора була призначена Оксана Сироїд – вона фахівець-правник з міжнародним досвідом, чесна і принципова людина. Не треба було би тоді змінювати закон під конкретну особу», – каже кандидат на посаду Президента України Андрій Садовий. Міністром оборони, на його переконання, має стати людина, яка не лише зна-

ОКСАНА СИРОЇД

ється на тематиці, але й брала участь у реальних бойових діях. «У нас депутат Верховної Ради Тарас Пастух пройшов війну, у 2014-2015 роках служив у 128-ій гірсько-піхотній бригаді Збройних сил, яка тримала оборону в Дебальцевому. Сьогодні він очолює підкомітет Комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони. Активно займається захистом військовослужбовців. Я думаю, це буде гідна кандидатура».

ТАРАС ПАСТУХ

пропозиція Андрія Садового на посаду Генпрокурора

пропозиція Андрія Садового на посаду міністра оборони

Юристка та українська політикиня. Віце-спікерка Верховної Ради України VIII скликання. Навчалася у Києво-Могилянській академії, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Оттавському університеті. Була національною менеджеркою проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Викладає у Київській школі економіки на програмі «Публічна політика та урядування».

Військовослужбовець розвідувальної роти 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України (2014). Пройшов гарячі точки у Дебальцеве, Нікішино, Балу, Кам’янці, Чернухіно. Із жовтня 2014 року – народний депутат України. Усю виборчу кампанію та початок каденції продовжував нести службу на Сході. Член парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони.

Найкращий кандидат на посаду керівника Національного банку України, на думку Андрія Садового, – голова правління банку «Райффайзен банк Аваль» Володимир Лавренчук: «Дуже професійна і порядна людина. Будучи Президентом, беру зобов’язання запропонувати його кандидатуру на затвердження парламенту».

ВОЛОДИМИР ЛАВРЕНЧУК

пропозиція Андрія Садового на посаду голови Нацбанку

Український банкір та економіст. З 1982 року працює в банківській сфері. З жовтня 2005 року – голова правління «Райффайзен банк Аваль». Входить до складу правління Європейської Бізнес Асоціації та є членом Довірчої ради «Києво-Могилянської академії». Після відставки Валерії Гонтарєвої у 2017 році був одним із головних претендентів на посаду голови НБУ, однак його кандидатуру так і не внесли в парламент.


21 ЛЮТОГО 2019 3 (77)

2

ХТО І ЧОМУ ПІДТРИМУЄ АНДРІЯ САДОВОГО

»»ОЛЕГ БЕРЕЗЮК народний депутат України:

»»ОКСАНА СИРОЇД віце-спікер парламенту України:

»»МІШЕЛЬ ТЕРЕЩЕНКО міський голова Глухова на Сумщині:

«У 2003 році до Львова повернулися декілька хлопців і дівчат, які до того навчалися за кордоном. Вони хотіли, щоб у їхньому місті було так само, як у Варшаві, Чикаго чи Мюнхені. Тоді сам Андрій Садовий сказав: «Хочете мати місто, в якому хочеться жити? Йдіть у владу і змінюйте! Я йду, ідіть зі мною». Це були нелегкі часи, але пішли і зробили. Потім у 2012 році той самий Садовий, якому ніколи немає спокою, каже: «Ви хочете змінити державу? Але ви не зміните її без політичного інструменту – партії». Тоді створилася «Самопоміч» – партія, яка сьогодні є чи не єдиним інструментом побудови держави. Тоді нас було десятеро, сьогодні нас тисячі. Сьогодні Садовий далі неспокійний. Він каже: «Ми хочемо державу, в якій хочеться жити? Ідемо і будуємо цю державу. Я – йду». Він лідер, за яким треба йти. Саме зараз!»

«Сьогодні ми маємо унікальний шанс – обрати Президентом людину, яка справді може рухати країну в інший бік, щоб люди ставали заможнішими. Нарешті маємо можливість обирати не менше зло, а більше добро. Андрій Садовий – єдиний з поки що зареєстрованих кандидатів, незалежний від олігархічної системи. Як мер міста він від початку війни багато зусиль докладав та докладає, щоб забезпечити підтримку солдатам. Своєю працею довів, що не використовує владу заради збагачення та вміє творити для людей. Руйнування олігархічних монополій, покращення обороноздатності держави – це стовпи передвиборчої програми Андрія Садового. Так само великою складовою його програми є освіта, просвіта, стимулювання інновацій для того, щоб молодь хотіла жити і працювати в цій країні. І це чесна, хороша альтернатива».

«П’ять років тому більшість із нас проголосувала за життя «по-новому», але ми не знали, що нам доведеться «жити по-новому» в Польщі чи Словаччині, але не в Україні. Ще п’ять років таких корупційних політиків, і більше не буде молодих людей, не буде більше перспективи. 2019 рік є вирішальним роком для порятунку нашої країни. І для цього ми повинні працювати всі разом, від Заходу до Сходу. Об’єднатися і підготувати справжні зміни, разом перемагати корумповану систему. Тому серед усіх кандидатів у Президенти і мені не важко було зробити вибір на користь Андрія Садового. Чому я його підтримую? Тому що його партія «Об’єднання «Самопоміч» є єдиною неолігархічною політичною силою в українському парламенті. Він відібрав багато хороших людей, дійсно готових передати владу справжньому новому поколінню».

»»ЄГОР СОБОЛЄВ народний депутат України:

»»ТЕТЯНА ОСТРІКОВА народний депутат України:

»»ПАУЛЬ ПШЕНІЧКА найкращий вчитель України:

«Андрій Садовий є найбільш підготовленим кандидатом у Президенти України серед інших претендентів на цю посаду. У нього є адміністративний досвід. Він знає, як працює управління Україною в нинішній час. Також має досвід перебування під тиском. А в політиці вміння стояти під тиском є одним з обов’язкових вмінь. Жоден Президент не буде успішним, якщо його легко зламати, нагнути, підкупити. По-третє, в Андрія Садового є команда. Тільки на найважливіші посади новообраному Президентові треба буде призначити тисячі керівників. І «Самопоміч» – партія, яку Садовий створював, залучила не одну сотню тямущих принципових людей. Хочете мати успішне місто – приїжджайте до Львова, переймайте досвід. Хочете мати успішну країну, можна проголосувати за Андрія Садового і побачити ці зміни в масштабах всієї держави».

«Андрій Садовий – єдиний кандидат, який має свою історію успіху. Успіх Львова базується передовсім на підприємництві, на малому і середньому бізнесі. Якщо бюджет країни в 2019 зростає на 3%, то бюджет Львова зростає на 16%. Часто кажуть, що економіка – це не конституційні повноваження Президента. Але я знаю, що тільки при Президентові Садовому доларове ВВП нашої економіки зросте щонайменше двічі. Зростуть середні зарплати принаймні до 700 доларів, зростуть пенсії. Бо Президент Садовий призначить такого Генпрокурора, при якому неможливо буде красти з бюджету, при якому не втрачатимуться сотні мільярдів на митниці і в офшорах. Президент Садовий призначить такого керівника СБУ, при якому російські агенти не володітимуть українською критичною інфраструктурою, об’єктами енергетики і надрами».

«Люди «Самопомочі», яких я знаю – відкриті, чесні, високоосвічені. Це люди, які міцно стоять на ногах, налаштовані навести лад в своїй країні. У цій партії зібрані свідомі патріоти, які не ведуться на провокації. Якщо хтось перебігає – з ними прощаються. Це теж важливо, я цю позицію підтримую. Із Андрієм Садовим я багато разів спілкувався у Львові. Із наших розмов зрозумів, що він знає свою справу, позитивно мислить і завжди веде себе достойно. Він сам – міцна людина, і підбирає таких самих. Тому для мене Андрій Садовий – достойний кандидат на посаду Президента України. За такого Президента було б не соромно в будь-якій європейській країні. Більш того, там, можливо, він мав би навіть більший успіх, ніж тут. Бо він вже є європейською людиною. І як вчителю мені особливо імпонує, що кандидат у Президенти Андрій Садовий ставить на одне з перших місць саме освіту».


3

21 ЛЮТОГО 2019 3 (77)

АНДРІЙ САДОВИЙ:

«ЛЬВІВ – ЧИСТИЙ. А СМІТТЯ НА БАНКОВІЙ У КИЄВІ» 1

– Андрію Івановичу, 8 лютого Ви оприлюднили проект угоди (на фото, – ред.), який нібито пропонували вам підписати в Адміністрації Президента. Розкажіть детальніше, як саме відбулась ця розмова? – Перша розмова, де прозвучала необхідність досягнути «порозуміння», відбулася в середині червня 2016 року в кабінеті Президента на Банковій. Були присутні Петро Порошенко, тодішній голова Адміністрації Борис Ложкін, його заступник Віталій Ковальчук (теперішній керівник штабу Петра Порошенка) і я. Петро Олексійович озвучив ідею вийти на компроміс і знизити градус протистояння між Львовом і його командою з метою припинення сміттєвої блокади міста. Ми

визначили людей для подальшого діалогу. З мого боку я назвав Олега Березюка (голову фракції «Самопоміч» у парламенті – ред.), Президент визначив такою людиною заступника голови Адміністрації Віталія Ковальчука. Зустріч між Ковальчуком і Березюком відбулася 21 червня в Одесі (в дні проведення Українського муніципального форуму) в ресторані готелю «Kadorr». Сам форум відбувався в готелі «Гагарін». «Kadorr» як місце зустрічі запропонував сам Ковальчук, який, очевидно, там проживав. Там і був переданий проект угоди, який ми, власне, зараз оприлюднили. Пан Ковальчук озвучив, що така пропозиція узгоджена з Президентом. Згодом Олег Березюк зустрівся з Президентом в Адміністрації Президента один-

Угода, яку пропонували Андрію Садовому підписати в Адміністрації Президента. В обмін на зняття сміттєвої блокади, «Самопоміч» мала публічно підтримувати чинного Президента і критикувати його опонентів.

на-один і пояснив, що такий спосіб зняття блокади є неприйнятним і не до обговорення. – Тобто Ви відмовилися від пропозиції? – Так, ми її не прийняли. Бо якщо б ми підписали цю угоду, «Самопоміч» би фактично перестала існувати. – А в Адміністрації Президента якісь причини для такої пропозиції називали? – По-перше, в АП мені відверто назвали головну причину проблеми зі сміттям – це вихід «Самопомочі» з коаліції і критика влади. Також з розмови було цілком очевидно, що Президент в курсі організованого процесу блокади і володіє всіма повноваженнями, аби його зупинити. Більш того, після нашої відмови від цієї угоди розпочалась активна фаза блокування вивезення ТПВ зі Львова, яка тривала понад рік. Були задіяні всі можливі адмінресурси: прокуратура, поліція, державні адміністрації чинили тиск на будьякий резервний полігон (в т. ч. приватні), з яким ми укладали тимчасові угоди, виїзд спецтранспорту зі Львова фізично блокувався за допомогою поліції. Дійшло навіть до того, що фракції БПП в місцевих радах ухвалювали рішення про заборону на будь-яке сприяння Львову для вирішення кризової ситуації. – До речі, нагадайте нашим читачам, як Вам вдалося вирішити проблему? Бо наскільки відомо, зараз у Львові проблем із вивезенням сміття немає. – Зараз проблема швидше призупинена, аніж вирішена. У червні 2017 року, через рік після пропозиції цієї угоди, ситуація в місті досягла критичного рівня. Медики били на сполох і вказували на загрозу епідемій. Тоді завдяки моїм колегам з парламенту – Олегу Березюку, Оксані Сироїд, Тарасу Пастуху, які 6 днів голодували під будівлею Адміністрації Президента, а також завдяки зверненню Всеукраїнської Ради церков з прямою вимогою зупинити блокаду, Банкова пішла на компроміс. Мені фактично запропонували відкупитися – підписати угоду з обласною державною адміністрацією. Місто Львів платить ЛОДА майже 1 мільйон гривень щодня за те, щоб обласні полігони приймали сміття

зі Львова. Я був змушений піти на це, аби вберегти місто від повного колапсу. – Повертаючись до угоди – пропозиція, за Вашими словами, була у червні 2016-го. То чому ви вирішили опублікувати її лише зараз? Це пов’язано із передвиборчою кампанією? – Я взагалі не мав наміру про це розказувати, тому що цей факт не додає іміджу нашій країні. Ця історія показує, як цинічно в українській політиці використовують шантаж і приниження людської гідності. Але нещодавно знову почалися дуже цікаві події. Представник Президента на Львівщині – товариш губернатор – заявив, що він не допустить будівництва сміттєпереробного заводу. Тобто, я розумію, що є наступні плани щодо Львова. Є чітка команда з Банкової не допустити будівництва заводу, щодо якого вже підписані міжнародні угоди і на який чекає громада. – А в чому тепер проблема щодо заводу? – Насправді ніяких проблем. Гроші на будівництво нам дав Європейський банк реконструкції та розвитку – нас вкотре підтримала не власна держава, а міжнародні партнери. Маємо від них 25 мільйонів євро пільгового кредиту. В цьому ж пакеті отримали 10 мільйонів євро гранту, який використаємо на рекультивацію старого полігону (закритого після пожежі у травні 2016). Ділянка під завод виділена і погоджена. Вона розташована на території очисних споруд водоканалу, більш ніж за кілометр від найближчої житлової забудови. За українськими нормами, мінімальна відстань – 500 метрів. Неприємних запахів – жодних. Органіка перероблятиметься в закритих тунелях зі спеціальними фільтрами. Треба мати усвідомлення – ЄБРР не дає коштів на сумнівні проекти. Зараз триває фінальний етап тендеру – з п’ятьох провідних європейських компаній банк вибирає переможця. Мають оголосити результати навесні. Комплекс із переробки сміття у Львові стане єдиним таким в Україні. Хоча в Польщі їх 150! Думаю, тому влада і не хоче цього будівництва – щоб знову не було так, що Львів – перший.


21 ЛЮТОГО 2019 3 (77)

4

Різдвяний вертеп в родині Садових. Андрій та Катерина з синами Іваном, Тадеєм, Михайлом, Йосипом та Антонієм.

ДОМАШНІ СПРАВИ

АНДРІЙ САДОВИЙ ПРО СВОЄ ДИТИНСТВО, БАТЬКІВ І СІМ’Ю »»ДАВНІ СПОГАДИ Перше, що я про себе пам’ятаю – ми з товаришем на морі хотіли покататися верхи на коті. Але він від нас втікав. Десь 3 роки я тоді мав. Веселі були часи!

»»ХТО МОЇ БАТЬКИ? Моя мама – Ольга – спершу викладала історію у кулінарному коледжі, потім навчала дітей готувати. Батько – Іван – майже все життя працював на Львівському автобусному заводі. Об’їздив весь Радянський Союз і часто привозив додому щось смачне. Батьки познайомилися в студентський час, в їдальні. А згодом народилися ми з сестрою. Мама зі студентами щороку на практику їздила на море – вони готували на турбазах. І нас з сестрою завжди брала. Я кожне літо проводив на морі. Тут була моя перша робота. У 14 років, м’ясником в їдальні. Пам’ятаю, винайшов тоді цікавий спосіб бартеру. Я в чайник акуратно складав курятину, а хлопці з сусідньої виноробні в такий же ж чайник наливали вино. І ми ними акуратно обмінювалися, щоб ніхто не знав. Мав тоді 40-50 карбованців зарплату.

»»КОХАЮ ДРУЖИНУ І ЛЮБЛЮ НАШИХ П’ЯТЬОХ СИНІВ З Катериною ми познайомилися в бернардинському дворику у Львові. Вона була студенткою Академії мистецтв, мала коротку зачіску. Цього дня пили каву, вино, танцювали. А через 6 років – одружилися. Наші стосунки як добре вино – настоювалися. Бог нам дав п’ятьох синів. Тішимося, радіємо через це. Іван, Михайло, Тадей, Йосип та Антоній, – усіх називала Катерина. А як

буде у нас донечка – то вже буде моя черга давати їй ім'я. А тепер ще маємо собаку – спаніеля ЙОТАМІ. Назвали його від перших літер імен хлопців. Я на вістрі багатьох процесів, а сім’я мусить це переживати. Наш будинок кілька разів обстрілювали з гранатомета. Волею долі, коли перший раз стріляли, то нас не було вдома. Коли ж кинули гранату восени 2015 року – всі були вдома. Я прийшов до хати, ще не

встиг переодягнутися, а тут вибух. Машини в цілому районі сигналять, діти в плач, світло вибиває. Всі побігли на кухню. Що робити? Що буде далі? Я вийшов на вулицю – хлопця, який кидав гранату, уже затримав патруль. В нього в рюкзаку було ще декілька гранат. Як мені розказувала Катерина (це для мене був шок), старший син Іван всіх заспокоїв і взяв ситуацію вдома під контроль. А Тадей запропонував помолитися. Коли я повернувся, то все було вже спокійно.

»»ЧИМ ЗАЙМАЮСЯ ПІСЛЯ РОБОТИ? Кілька разів на тиждень плавання в басейні, а також щодня бігаю. Люблю смачно поїсти. Мама готує фантастично, і теща, і дружина Катерина. До речі, я вегетаріанець. Люблю овочі тушковані, обожнюю борщ. Ще з дитинства захоплююся кіно. Фільм, який переглядав найбільше – «Знахар» режисера Єжи Гофмана. За останні роки дуже вразив фільм «Темні Часи» – історія про Вінстона Черчилля. Насамперед мені подобається історичне, реалістичне кіно.

Андрій Садовий з батьками. Мама – Ольга – спершу викладала історію у кулінарному коледжі, потім навчала дітей готувати. Батько – Іван – майже все життя працював на Львівському автобусному заводі.

Головний редактор: Марія Юрків Випусковий редактор: Володимир Дедишин Дизайн та верстка: Дарія Петровська

Місячник. Розповсюджується безкоштовно. Адреса редакції: м. Львів, пл. Міцкевича 6/7. Реєстраційне свідоцтво: КВ 21549-11449Р від 17.09.2015.

Засновник та видавець: Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» «Гаряча лінія»: 0 800 21 01 01 (дзвінки безкоштовні)

Віддруковано: ТОВ «Поділля-Тер» м. Тернопіль, тел.(0352)-52-27-37, (067) 352-18-51. http://a-print.com.ua Замовлення №206, наклад 1 000 000

Profile for Об'єднання Самопоміч

Газета Об'єднання Самопоміч №3 за 2019 рік  

Газета Об'єднання Самопоміч №3 за 2019 рік  

Advertisement