Page 1

www.samopomich.org

Безкоштовний тижневик

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

ВИДАВАЛАСЯ З СІЧНЯ 1909 РОКУ КРАЄВИМ СОЮЗОМ РЕВІЗІЙНИМ У ЛЬВОВІ ВІДНОВЛЕНА У БЕРЕЗНІ 2005 РОКУ ОБ`ЄДНАННЯМ «САМОПОМІЧ» У ЛЬВОВІ

Все, що вас цікавило про ОСББ

Здоров'я залежить від думок

Що мають Акценти знати дошкільнята?

Ст.6

Ст.5

Ст.5 Актуально

Утримуватись чи зловживати? 4 ст. продовження

«Релігійною людиною мене назвати важко. Рідко навідуюсь до церкви, хоча в Бога я вірю. Єдине, чого дотримуюсь неухильно, так це не відвідую розважальних закладів. Вважаю це радше даниною традиціям, аніж забороною», - говорить Тетяна, 19 років.

Дотримуватись посту чи не дотримуватись – це особиста справа кожного. Для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно розглянути думки фахівців у цьому питанні, а саме лікаря-дієтолога та священика. Що говорять знавці, - читайте у номері.

Новини Вода для львів’ян з 1 березня не дорожчає Нещодавнє повідомлення голови Нацкомпослуг Валерія Саратова про зростання тарифів на воду з 1 березня стосувалося 23 обласних міст України. Однак у місті Львові тарифи з березня не змінюватимуться. Нагадаємо, відповідно до постанови Нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг №240 від 27.12.2011 р., вартість послуг з водопостачання та водовідведення з 1 січня 2012 р. становить для населення – 5,72 грн., а для інших споживачів – 7 грн. На площі Ринок знайшли старовинні розписи На пл.Ринок, 5 у вхідній брамі під шаром штукатурки знайдено альфрейні розписи кількох будівельних періодів. Зараз ведуться роботи по дослідженні розписів під керівництвом німецького реставратора Кріса Юнгганса. Львів’ян просять не нищити зупинки громадського транспорту Кілька днів тому черговий раз було пошкоджено дашок на зупинці громадського транспорту біля парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького на вул. Вітовського. Сьогодні силами комунального підприємства пошкодження ліквідовано. ЛКП «Адміністративно-технічне управління» звертаєтьсь до мешканців з проханням не нищити зупинки громадського транспорту. Гаряча лінія «Про тварин» Більшість людей, беручи в дім тварин, не задумуються про те, як житиметься їм у незвичних умовах. Чи маємо ми право вигнати друга з дому? Ці та ще багато цікавих речей ви можете дізнатись, зателефонувавши на гарячу лінію САМОПОМОЧІ. Телефонуйте 6 та 7 березня з 14:00 до 18:00. за тел. 297-1000 На ваші питання відповідатиме Гаяне Восканян, фахівець з питань захисту тварин.

самопоміч запрошує: 10 березня 14:00 - 19:00

Ярмарок професій Не знаєте, чим «Обери свою професію!» у Галицькому районі зайняти дитину? 07 березня, середа, о 16:00 За дресою Площа Ринок, 1 (Львівська міська рада), 2-й поверх, 202 кабінет Не проґав унікальну можливість обрати професію, яка Тобі до душі! РЕЄСТРУЙСЯ! 297-55-00; 096 55 74 999

Творчість, спорт, навчання, гуртки, секції, клуби

Зателефонуйте 297-55-00

Палац спорту "Україна" (вул. Мельника, 18) Фестиваль силових видів спорту за участі Сергія Конюшка, Володимира Рекші та інших. На Вас чекають показові виступи та майстер-класи, а також Богатирські ігри!

Будь сильним!


Забудеш рідний край — твоє всохне коріння.

2

Я. Тичина

«Свободівські» «генделики»

Натомість теперішні депутати Львівської міської ради впроваджують активно новий тип політика – це людина, яка за дріб’язкові кошти, користуючись депутатськими повноваженнями, лобіює сумнівні інтереси дрібних «генделиків»

(генделик – невеличкий бар, де продають спиртні напої та закуски). Остання сесія міської ради в один з моментів продемонструвала всю сутність такої політики. Одне з питань, яке розглядалось – затвердження нового переліку МАФів. Цілком логічно до переліку не було включено усі ті кіоски, де системно фіксувались порушення, на які надходили скарги від навколишніх мешканців і, особливо, ті, де відзначались факти продажу алкоголю дітям. Здавалось би, хто може бути проти? Подальший перформанс від партії «Свобода» був для всіх присутніх суцільним театром абсурду. Депутатка«свободівка» Ірина Шалаковська виступає з полум’яною промовою і категоричною позицією «Свободи» включити до переліку МАФів два існуючі кіоски ПП «Генделик» (саме у них системно фіксувались факти продажу алкоголю дітям). Мало того, пропонує дозволити цій фірмочці встановити два нові кіоски на Сихові.

Об’єднання САМОПОМІЧ пропагує здоровий спосіб життя серед львів’ян різного віку. Заняття для пенсіонерів уже стартували. Почалися групи здоров’я у центрі міста. Проте заплановано розширення мережі в райони міста. Усі бажаючі мають змогу безкоштовно відвідувати тренування один раз в тиждень. Якщо ви бажаєте покращити своє здоров’я і приєднатись до групи здоров’я, реєструйтесь на гарячій лінії САМОПОМОЧІ: 297-55-00. На тренуваннях старші люди займаються оздоровчою гімнастикою, яка позитивно впливає на всі функції організму, адже розроблена вона спеціально для літніх людей. Занят-

тя проводять тренери Міжнародного центру корекції постави Оксани Слінько. «Люди літнього віку потребують особливої уваги та індивідуального підходу. На першому занятті були присутні близько 20 пенсіонерів, проте щодня реєструються на гарячій лінії САМОПОМОЧІ все більше людей. «Групи здоров'я» – це унікальний проект, який САМОПОМІЧ реалізовує за підтримки «Академії Грація». З часом будемо впроваджувати групи у всіх районах міста», – каже Юрій Огоновський, координатор проекту «Групи здоров’я для літніх людей». «Коли людина виходить на пенсію, часто вона залишається сам на сам зі своїми проблемами і переживаннями. Програми для старших людей від САМОПОМОЧІ – це можливість зробити життя старших людей трохи веселішим та допомогти їм вирішити щоденні проблеми. Адже групи здоров’я і центри спілкування – це не лише цікаве проведення часу, а й реальна допомога. Старші люди знайомляться, обмінюються думками, досвідом, знаходять вирішення наболілих проблем. З інших українських міст до нас телефонують, аби запозичити львівський досвід роботи з літніми людьми», – розповідає керівник САМОПОМОЧІ Наталя Міхнова.

Володимир Антонець

Львівська партія влади лобіює місцеві «наливайки» Політики в людській уяві асоціюються часом з двома протилежними о‘бразами – це або напівсвяті герої, за якими йдуть сотні тисяч на революції, майдани і т.д. або ж корумповані мільярдери, які гребуть народні гроші, мають величезні вілли, оточені сотнями гектарів лісів і тому подібні люксуси.

Теперішні депутати Львівської міської ради впроваджують активно новий тип політикагенделика

Здоров’я для всіх

www.samopomich.org

Подальший діалог між міським головою Львова Андрієм Садовим та «свободівкою» коментарів не потребує: Мер: «Зараз ви пропонуєте усі ці кіоски, де продавали і продають алкоголь, включити у проект ухвали? Це ж споювання дітей». Депутат: «Прошу включити в перелік фірму «Генделик». Мер: «Тобто ви за продаж алкоголю в кіосках». Депутат: «Я проти алкоголю, але за генделики». В залі всім стає ніяково. Мер: «І ми будем споювати дітей, правильно?» Депутат: «А за споювання дітей відповідає міліція, а не депутати». В якийсь момент навіть керівництво фракції «Свобода» зрозуміло, що партія страшенно осоромлюється на очах в журналістів та присутніх гостей. Голова фракції взяв перерву. Сесія міської ради перервалась через справу … «генделика». Усі 55 депутатів від «Свободи» пішли радитись в окрему кімнату, як їм далі діяти в цій справі. Радились цілу годину (!!!). Відчуття абсурду не покидало присутніх.

Мер: «Тобто ви за продаж алкоголю в кіосках.» Депутат: «Я проти алкоголю, але за генделики.» Коли ж сесія була відновлена, «Свобода» оголосила свій вердикт – перенести питання на наступну сесію із забороною вчиняти будь-які дії щодо кіосків ПП «Генделик». Аби борони боже Садовий не дав команду своїм службам ліквідувати ці «наливайки», термін дозволів яких уже закінчився. Депутати оформили цю заборону навіть окремим «дорученням» міському голові. Реакція мера була спокійною: «Буду діяти в межах чинного законодавства. Воно вище за будь-які доручення». На замітку Об’єднання САМОПОМІЧ з 2011 року втілює програму активного дозвілля для старших людей. У Львові працює два Центри спілкування для людей літнього віку: на вул. Петлюри, 43 та на вул. Миколайчука, 1. Також працює студія «Творчі пенсіонери», клуб «Сад-город», клуб «Здоров’я». У жовтні 2011 року пройшов Ярмарок можливостей для літніх людей. Минулого року також вийшов спеціальний «Довідник пенсіонера».

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

ВаЖЛИВО А що САМОПОМІЧ? Готуємося до Великодня

Студія «Творчі пенсіонери» розпочала підготовку до Великодня. Старші львів’яни, які люблять творити власними руками, вже готують атрибути до Великодня. Ними прикрашатимуть центри спілкування для літніх людей у районах міста. Студія працює щопонеділка з 14:00 до 18:00. Долучайтеся! Вас чекають нові знайомства і приємні враження. Довідки за тел: 297-1000.

У гості до відомчих будинків

САМОПОМІЧ продовжує свої візити до відомчих будинків міста. Група працівників щотижня виїжджає до гуртожитків та будинків. Там, де є ініціативна група мешканців, юристи допомагають оформляти необхідні документи. Цього тижня САМОПОМІЧ прямує на вул. Білоцерківську, вул.Тракт-Глинянський та на вул. Замарстинівську. Якщо ви живете у відомчому будинку і вам потрібна допомога – телефонуйте: 297-1000.

Допомагаємо колегам!

Цього тижня відбулася зустріч юристів САМОПОМОЧІ з активістами громадської організації «Доля» і фонд Святого Володимира. Обговорювали співпрацю між організаціями та різні проблемні питання. Якщо Ваша організація чи колектив потребують юридичної допомоги або ви просто хотіли б спільно з САМОПОМІЧЧЮ реалізовувати цікаві проекти, телефонуйте: 297-55-00. Будемо раді зустрічі.

Більше тисячі консультацій

Вже 1500 львів’ян отримали безкоштовні консультації від САМОПОМОЧІ з початку року: 1020 телефонних та 510 юридичних консультацій. Якщо Ви потребуєте юридичної допомоги – зверніться на гарячу лінію САМОПОМОЧІ: 297-1000 або у приймальні за адресами: пл. Ринок, 1, каб. 115; вул. Карбишева, 8. Самопоміч цього тижня  Надала 193 юридичних консультацій телефоном  Та 109 особистих юридичних консультацій та житлово-комунальних консультацій  Організувала 4 виїзди до будинків мешканців та 1 виїзд організації в Пустомити  Провела 2 шкільні акції «Яскравий день...»  та 1 садочкову акція «День здоров’я»  1 лекцію про здоровий спосіб життя для молоді з училищ

тел. 297-1000


Патріотизм — це не любов до ідеї, а любов до вітчизни. В. Распутін

звернення мешканців внесено зміни у рух автобусів №31 та №35. Детальніше про це можна дізнатися на офіційному сайті ЛМР.

Через погодні умови трамваї ламаються частіше. Усі неполадки працівники підприємства одразу ж усувають, але незначні затримки в русі є. Через великі снігопади та перепади температур на дорогах утворюється багато вологи. Вода, що збирається в жолобах колій, може потрапляти на електрообладнання вагонів. Це, у свою чергу, спричиняє поломки обладнання та тимчасову зупинку трамваю. Проте навіть в таких випадках рух трамваїв затримується не довше, ніж на 20-30 хвилин. Будинок на вул. Маланюка не зносимуть. В одному з попередніх номерів ми вже інформували про проблемну ситуацію з цією будівлею. За версією орендарів вона знаходиться в доброму стані, а знести її намагаються, щоб звільнити площу. Незважаючи на те, що рішенням виконкому від 2004 року вже надавався дозвіл на знесення будинку, його все ж вирішили залишити цілим. Управління охорони історичного середовища ЛМР вважає будівлю такою, що формує площу, її зовнішній вигляд.

використовували його до результатів перевірки. Що ж до пацієнтів, їхній стан покращився, застережень у лікарів немає.

Вражає статистика постраждалих у пожежах. 28 лютого у Львові сталася пожежа в житловому будинку на вулиці Нижня Зимова. Прибувши на місце події, рятувальники виявили тіло 40-річного сина власниці будинку без ознак життя. Цього ж таки дня у Львові в житловому будинку на вул. Городоцькій чадним газом отруїлась 23-річна дівчина. Потерпілу у стані середнього ступеня важкості було доставлено в реанімаційне відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Попередня причина отруєння - несправність газової колонки.

Їздити в маршрутках стає небезпечно. 28 лютого в час-пік львівська маршрутка №30 не довезла пасажирів до кінцевої зупинки. На вулиці Снопківській в автомобіля відлетіло колесо. Під час аварії у салоні маршрутки було не більше десяти людей. Водій запевнив, що ніхто не постраждав. Чоловік у всьому звинувачує комунальників, мовляв, дороги не посипали, і там суцільний лід. Тому автомобіль занесло, він ударився в бордюр і заднє ліве колесо відлетіло, а от машина вранці проходила техогляд. Хоча водії з досвідом переконують, у аварії винен й водій – їхав необережно. Водночас тридцята маршрутка, фірми ФІАКР, чи за збігом обставин, чи за закономірністю - вже не вперше губить колесо в дорозі. Така ж аварія трапилася у січні, на вулиці Шевченка, коли маршрутка повертала.

НОВИНИ

3

А лікарі та садочки без світла. А вже наступного дня стало відомо про намір ВАТ «Львівобленерго» відключити від енергопостачання найбільшу лікарню Західної України – Львівську міську лікарню швидкої медичної допомоги. Наразі електропостачання в лікарню здійснюється, однак не відомо на скільки часу. Того ж 28 лютого від енергопостачання відключили п’ять садочків у Личаківському районі. Подачу світла відновили вже через 1,5 години, але про відтермінування терміну проплати так і не домовились.

В схемі руху знову зміни. Проте цього разу самовільні. Так автобуси маршруту №19 мають курсувати з пр.Червоної Калини на вул.Щурата через вул.Тракт Глинянський – вул. Богданівську, натомість їдуть через центральну частину міста. Перевізник офіційно звертався в управління транспорту та зв’язку, однак зміни йому не погодили. Окрім того, на

Стан 11 пацієнтів кардіолікарні Львівської залізниці різко погіршився після уколу. Сталось це 29 лютого. Лікарі кажуть: причиною міг стати звичайний фізрозчин. Потерпілі отримали крапельниці, аби очистити організм. Ліки заводського виробництва відразу вилучили з лікарні та скерували на експертизу. Решті медзакладів Львова повідомили серійний номер препарату, щоб не

Студенти без води. 27 лютого ЛМКП «Львівводоканал» розпочало відключення підприємств-боржників від водопостачання. Відтак під загрозою відімкнення опинились приміщення одразу 4 львівських вишів – ЛНУ ім. І. Франка, Національна музична академія ім. Миколи Лисенка, ЛНМУ ім. Д.Галицького, ЛНУ «Ветеринарної медицини».

У Львові «швидких» не буде. З 2013 року у Львові будуть анульовані спеціалізовані бригади швидкої медичної допомоги. Про це стало відомо 28 лютого на нараді служби швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Спричинено таке рішення тим, що зараз аж 80% бригад – фельдшерські. З кожним роком усе менше молодих спеціалістів влаштовуються лікарем медицини невідкладних станів. Зазвичай, на цей напрям перекваліфіковуються досвідчені лікарі, але в управлінні охорони здоров’я наголошують саме на нестачі «свіжої крові». Це нововведення необхідно для того, аби надати кваліфіковану швидку медичну допомогу при викликах різної складності. Окрім того, у багатьох бригад немає найнеобхідніших приладів. А левова частка устаткування експлуатується вже більше ніж 5 років.

До початку чемпіонату Європи з футболу залишилось 100 днів – 8 червня відбудеться переший матч та відкриття Турніру. У Львові пройдуть три матчі фінального турніру: 9 червня зіграють Німеччина та Португалія, 13 червня зустрінуться Данія та Португалія, 17 червня – Данія і Німеччина. Євро 2012 – це та

подія, яку чекають усі, але не всі уявляють, як це відбудеться у Львові. Спробуємо з’ясувати. За попередніми підрахунками найбільше вболівальників приїдуть на матчі за участю Німеччини, оскільки німці традиційно активно і масово підтримують свою національну команду – в них понад 100 тисяч офіційно зареєстрованих фанів. Трохи менше вболівальників збере поєдинок між Данією та Португалією, у зв’язку із віддаленістю цих країн. Основне завдання нашого міста – організація транспортного сполучення, інформаційно-довідкового супроводу, належного рівня безпеки та дозвілля, гідного культурної столиці України. Вулицями міста Для зручного пересування футбольних вболівальників розроблено схему організації дорожнього руху між офіційними місцями Турніру: стадіонцентр, стадіон-аеропорт, аеропортцентр, залізничний вокзал-стадіон. Зараз ведуться переговори з перевізни-

ками про купівлю близько 50 автобусів великої місткості, а також тролейбусів ЛАЗ. Збільшать кількість зупинок для громадського транспорту. Планується збудувати пішохідну доріжку навколо стадіону та продовжити тролейбусну лінію до «King Cross». В місті будуть розміщені окремі системи знаків для пішоходів та для водіїв транспортних засобів. Пішохідні вказівники – фіолетового кольору з білими стрілками, дорожні – білого кольору з чорними символами або текстом. Інформаційно-довідковий супровід Протягом чемпіонату працюватимуть 22 інформаційні пункти та планується створити цілодобову гарячу лінію, на якій вболівальники та мешканці міста завжди зможуть отримати актуальну інформацію чи необхідну допомогу. Буде видано фан-путівник – спеціальну карту міста з позначеннями основних об’єктів УЄФА ЄВРО 2012 та програмою заходів на червень. Дозвілля вболівальників Зважаючи на статус «культурної

столиці» України, Львів прагне зробити ставку під час чемпіонату Європи з футболу 2012 не тільки на трансляції футбольних матчів в Офіційній фан-зоні, а й на культурне середовище міста. Тож у дні матчів у Львові будуть різні мистецькі заходи. В ці дні поза матчами відбуватимуться виступи відомих колективів, починаючи від ді-джеїв, закінчуючи добрим джазом. А безпосередньо у фан-зоні пройдуть дні культури країн, які грають у Львові – щоб і львів’янам показати іншу культуру, а їхніх вболівальників налаштувати на підтримку національної збірної. Заходи книжкової ярмарки, яка теж відбудеться в ці дні, долучиться організацією зустрічей з відомим українськими письменниками. Тому фан-зона працюватиме дуже активно всі 24 дні. А 29 лютого, за 100 днів до старту Турніру, у Львові – символічне святкування. Вперше львів’яни побачать своє стародавнє місто крізь призму ІТ-технологій – на пл. Ринок відбудеться 3D-мепінг.

100 днів до великого свята…

www.samopomich.org

У Львові збільшують кількість груп у садочках. Про це 27 лютого повідомив міський голова Львова. За наявності відповідних коштів у бюджеті розвитку, цьогоріч буде відкрито 3 повноцінні садочки, а це майже 20 додаткових груп. Планують використати будівлю на вул Чукаріна, содочок від Укрпошти та приміщення, які вивільнила Сихівська адміністрація.

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

тел. 297-1000


Де немає свободи, там немає і вітчизни.

4

Я. Гольбах

Утримуватись чи зловживати?

Ярослава Федораш В понеділок розпочався Великий піст, який триватиме аж до 15 квітня, тобто до Воскресіння Господнього. Цьогоріч дата святкування у православній, греко-католицькій та римо-католицькій церквах співпала. Тривалість Великого посту так чи інакше пов'язана з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил обчислення, прийнятих у конкретній конфесії. На моє запитання: «Що не можна їсти протягом цього посту?» – священик відповів, на перший погляд, досить дивно: «Людину». Але, якщо хоч на хвильку задуматись, то відповідь як ніколи логічна. Тому що, перш за все, має бути піст духовний, а тілесний – безпосередньо допомагає моральному очищенню. Очищення душі полягає у щирій молитві, терпимості, стриманості та по можливості у відмові від гріха. А що є найтиповішим гріхом сучасної людини? У більшості випадків це возвеличення себе над іншим, лихослів’я стосовно оточуючих та їх образа. Саме це мав на увазі отець Павло.

«Обери собі піст» «Суть посту полягає в утриманні, але кожен тлумачить це слово на власний розсуд. Звичайно, багато хто думає, що піст – це обмеження себе у їжі, яка є щоденною та улюбленою на нашому столі, проте це ніщо більше як звичайна дієта. А от звести, якщо не до нуля, то до мінімуму гріхи думки, слова та діла, поєднавши це з тілесною скромністю – це може по праву називатись Великим постом. «Скільки віднімеш від тіла, стільки додаш до душі», саме ця думка найкраще мотивує до тілесного обмеження перед Великоднем. Церква дозволяє вживання м’яса та молочних продуктів, в міру їх потреби, хворим людям, вагітним та матерям, що годують, а також дітям. Не лише дозволяє, а й благословляє Храм Божий споживання скоромного особам, які важко працюють фізично або розумово. Людина може сама для себе «обирати піст». Тобто, якщо немає змоги чи можливості дотримання протягом всіх 40 днів, можна обрати якийсь період, коли обмеження в їжі будуть присутні у раціоні. Також частковим постом буде вважатися відмова від

А як насправді? Цікаво, що думають про піст сучасні українці? Із цим питанням я вирушила вулицями Львова.

«Як правило, я постую завжди. Коли була вагітною і потім годувала малечу обмежувала себе у вживанні скоромного, а особливо у вживанні м’яса. Звичайно, вагітним без м’яса та риби не можна, але якщо не вживати цього в понеділок, середу і п’ятницю, а їсти в ці дні овочі, каші, фрукти і квасолю, то дитині це аж ніяк не зашкодить. З іншого боку – піст-це не лише обмеження в їжі. Це й очищення душі. В такі дна намагаюся частіше ходити до церкви, читати книги на релігійну тематику, переглядати різноманітні телепередачі», каже пані Ірина, 32 роки.

www.samopomich.org

споживання якогось продукту, який ви любите найбільше і це не обов’язково мають бути тваринні продукти. Останнім часом людина не уявляє свого життя без дуже багатьох речей, починаючи від куріння та закінчуючи захопленням соціальними мережами – все це залежність, яка керує діями особи, тому під час посту потрібно відходити від цих згубних звичок», – говорить протоєрей Павло Глінський. Піст для здорових Багато хто хоче дотримуватись посту, але не знає, чи це дозволено за станом здоров’я, саме про це газета САМОПОМІЧ вирішила запитати у лікаря-дієтолога Зоряни Завади. «У жодному разі не можна постити вагітним, матерям, що годують та дітям. Також я би не радила суворо себе обмежувати людям похилого віку. Що стосується хвороб, то людям, у яких є хронічні захворювання такі як цукровий діабет, гастрити, хвороби кишкового тракту та серцево-судинні недуги – медицина не радить дотримуватись посту. Звичайно, важко знайти гідну альтернативу м’ясу, проте, якщо ви все

У Києві дотримувались посту 19% сімей; Дніпропетровську – 10%; Одесі – 12%; Львові – 50% ж вирішили себе у ньому обмежити, то замініть його різноманітними кашами та бобовими, у них теж є багато білку. Не можна фанатично ставитись до посту: потрібно готувати свій організм як до його початку, так і до його закінчення, розговіння має бути поступовим», - говорить пані Зоряна. Чи всі традиції збереглись? Перша неділя Великого посту називається «неділя збірна». У цей час уже, зазвичай, тане сніг, тому кажуть: «Неділя збір – тече вода з гір». У цю неділю дівчата колись варили кашу з маком і на короткий час закопували її в землю – «щоб недоля пропала». Четвертий тиждень Великого посту – середохресний, бо в середу на цьому тижні відмічають свято хреста. На цьо-

«Релігійною людиною мене назвати важко. Рідко навідуюсь до церкви, хоча в Бога я вірю. Мабуть, моя віра має своєрідний прояв, не зовсім такий, яким його прийнято бачити в нашому суспільстві. Суть посту не в моральних чи фізичних обмеженнях, а в очищенні. Якщо людина може досягти його шляхом, не пов’язаним із вживанням в їжу тих чи інших продуктів, нічого поганого я в цьому не бачу. Єдине, чого дотримуюсь неухильно, так це не відвідую розважальних закладів. Вважаю це радше даниною традиціям, аніж забороною», – говорить Тетяна, 19 років.

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

ТЕМА ТИЖНЯ му ж тижні сіють мак, а також розсаду капусти й помідорів, бо існує повір'я, що її обов'язково треба сіяти в піст — «щоб морозу не боялась». П'ятий тиждень посту називається Похвальний, у суботу цього тижня — свято Похвали Пресвятої Богородиці. У цей день не можна працювати, а можна тільки розсаду сіяти. Неділя за тиждень Перед Великоднем називається «Вербною», «шутковою» або «квітною», а тиждень перед цією неділею — «вербним». У цей тиждень не можна сіяти конопель і городини, бо «буде ликовате, як верба», а також буряків, бо «будуть гіркі». Шоста субота — Вербна або Лазарева. У Вербну неділю святять вербу. Останній тиждень перед Великоднем називають білим або чистим. На цьому тижні віруючі люди дотримуються посту так само суворо, як і в перший тиждень. Найважливішим днем тижня є четвер, який називається чистим, світлим, великим, страсним. Чистий четвер — це свято весняного очищення. Люди чистили все в хатах, коморах, на подвір'ї, прикрашали все по-святковому. Самі ж купалися, особливо для того, щоб позбутися хвороб. Увечері в церкві відправлялися «Страсті». У цей день намагаються додержувати врочистий спокій — без сміху, співів, голосних розмов у той час, коли в церкві читають Євангеліє. У Страсну п’ятницю люди віруючі нічого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви. Обід, зазвичай, пісний, навіть рибу не можна їсти. Не можна також ні шити, ні рубати дрова й, взагалі, що-небудь тесати сокирою. Не можна також співати, бо «хто співає в Страсну п'ятницю, той на Великдень плакати буде». У п'ятницю господині печуть паски, куштувати їх до освячення суворо заборонено — гріх. У Великодню суботу роблять крашанки або писанки. Найбільше роблять червоних крашанок, бо вони нагадують про кров Спасителя. У Великдень до заутрені всі йдуть до церкви. Після святкової літургії святять «свячене», хрестосаються та поздоровляють одне одного словами: «Христос Воскрес!» та відповіддю: «Воїстину Воскрес!»

«Під час посту я відмовляюся від м’яса, солодощів. Молочне їм щодня крім п’ятниці і середи. Щодня молитва на вервечці. Завжди прошу Бога, щоб дав мені сили протриматися піст. Моя мама дотримується строгого посту. В середу і п’ятницю – чорний хліб і чай. Відмова від молочного, м’ясного і солодкого. А ще мені сусідка розповідала, що їздили вони в якісь (точно не знаю куди) святі місця, зайшли в печеру. А одна жінка не могла вийти звідти, щось не пускало її. То монах попросив вивести жінку тій людині, яка постить. Чоловік, який зголосився, взяв її за руку і вивів із печери. Думаю, що це правда», – каже пані Галина, 46 років.

тел. 297-1000


СІМ'я

Той, хто в біді кидає свій народ, стає його ворогом. Ч. Айтматов

Не читай «Буквар»!

Діти

Словниковий запас. Буває, що дитина ніби все розуміє, а сказати не може. Це говорить нам про брак слів. Щоб тренувати мову, а заодно пам'ять, попросіть малюка розповісти вам, що вона почула чи побачила. І головне, не допомагайте їй у підборі слів. Малюк має навчитись сам одягати свої думки у слова. Пам'ять. В цьому вам допоможуть прості ігри. Покладіть декілька предметів на стіл. Та дайте час, аби малюк подивився і розглянув. Після цього один предмет заберіть. Тепер нехай дитина розповість, що змінилося. Подібне можна робити з двома схожими ілюстраціями, іграшками тощо.

Христина Шира Перше вересня – стрес для мами, малюка та всієї родини? Все літо пройшло у напруженому вивчанні і перечитуванні «Букваря»? А замість відпочинку і забав на подвір’ї, ваша дитина вчила лічбу? Все це з криками ти плачем? Дізнайтесь, як допомогти малюку полюбити навчання та призвичаїтись до виконання домашніх завдань ще до початку навчального року. Дошкільня за партою «Адаптаційні заняття в нашій школі тривають з початку жовтня, – розповідає вчитель молодших класів СЗШ № 87 Ковалів Ірина Ярославівна. – Програма передбачена

з ним проводить уже не бабуся, а чужа людина. А ще, переважно, діти які вчаться в групі, стають однокласниками. Тож велика кількість друзів уже гарантована. По-друге: заняття проходять у вигляді маленьких, розважальних уроків по 30 хв. Тобто дитина поступово звикає сидіти за партою та концентрувати свою увагу. По-третє: це справжня знахідка для дітей, які ніколи не відвідували садок. В програму занять входить: розвиток мовлення, вивчення звуків, лічби та правильне написання цифр. А ще на уроки приходять вчителі англійської мови. Тож у вигляді гри ваш малюк вже долучатиметься до вивчення інших мов. Якщо ж дитина боїться залишатись без вашого догляду, ви маєте можливість бути присутніми на заняттях, допоки не пройде адаптаційний період. Поради батькам «Не змушуйте дитину усе літо читати «Буквар» чи вчити лічбу замість прогулянок на свіжому повітрі. Розвивайте її спостережливість, тренуйте пам'ять та силу волі», – рекомендує психолог гімназії «Престиж» Кваша Мирослава Йосипівна.

на два заняття в тиждень по три години. Звичайно, з перервами. Такі уроки розроблені на основі програми дошкільних закладів. Проте відбуваються вони після 15:00. Тому дитина, яка вже відвідує садок, може вчитись та сидіти з іншими малюками за однією партою». Переваги таких занять наочні. По-перше: фахівець, який, зазвичай, веде адаптаційну групу, стає першою вчителькою для вашої дитини. Тож ви пропускаєте період адаптації малюка, коли весь день

www.samopomich.org

Спостережливість. Запитайте малюка, чим відрізняється ручка від олівця, чим вони схожі? А ще, хай пояснить, наприклад, що таке посуд та які речі входять до цього поняття. Саме такі запитання входять до тестів при вступі у школу.

Посидючість. Дайте дитині якесь завдання, наприклад, розмалювати малюнок. Але при цьому слідкуйте, аби малюк не відволікався. Так дитина навчиться контролювати себе в певному процесі роботи. Це допоможе вгамувати непосидючість та навчить концентрувати увагу на уроці. «Те, що дитину віддають на початкові заняття в школу, – дуже добре. Адже там дошкільнятко призвичаюється, дивитьс я , роздивляється, бачить як все виглядає. Тобто

потроху знайомиться з процесом навчання, – каже Мирослава Йосипівна.– Погано, якщо батьки кажуть: «Чекай, чекай, підеш до школи – там тебе навчать», – це вже насторожує дитину та дає їй негативне сприйняття школи. Тому, якщо адаптаційні заняття підібрані вдало, дитина зможе сама переконатись, що в школі цікаво та є багато друзів. І з радістю чекатиме початку занять». Центри раннього розвитку Каляки-маляки, студія дитячої творчості Вул. Вітовського, 39 тел. 244-56-15 Калинка, група дошкільної підготовки Вул.Кульпарківська, 99 тел. 292-78-55 Світ пізнання, арт-студія Вул. Шафарика, 13 тел. 270-60-63 Моторна бджілка, дитячий навчально-розважальний центр Пр.Червоної Калини, 62а тел. 232-81-31 Мудрагелики, студія загального розвитку дітей Вул. Наукова, 17 тел. 263-60-36 Бебітошка, дитячий комплекс Вул.Вербова, 17 тел. 252-90-73

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

5

Здоров'я

Діагноз: думки! Христина Пархуць Негативна емоція, що застрягла у вашій пам'яті або часто повторюється, отруює не лише душу, а й підриває фізичне здоров'я. Невисловлені, пригнічені, загнані вглиб емоції рано чи пізно знайдуть вихід у тілі, породжуючи невиліковні хвороби. Такі недуги називаються психосоматичними захворюваннями (в перекл. з грецького «psychosomatic»: «psycho» душа і «soma, somatos» - тіло). За спостереженнями та дослідами було виділено зв'язок між захворюваннями певних органів та психоемоційним станом людини: Хворе серце – наслідок нестачі любові та безпеки, а також від емоційної замкнутості. Людина, що не вірить у можливість любові або ж забороняє собі виявити свою любов до інших людей, неодмінно зіткнеться з проявами серцево-судинних захворювань. Проблеми з нирками бувають викликані осудом, розчаруванням, невдачею в житті, критицизмом. Цим людям постійно здається, що їх обманюють і зневажають. Подібні почуття й емоції призводять до нездорових хімічних процесів у тілі. Шлункові проблеми – виразковий коліт, запори – є наслідком переживання помилок минулого, небажання розкріпачити старі ідеї і взяти відповідальність за сьогодення. Шлунок чутливо реагує на наші проблеми, страхи, ненависть, агресивність і заздрість. Придушення цих почуттів можуть стати причиною різних шлункових розладів. Інфекційні захворювання. Їх пусковими механізмами є роздратування, злість, прикрість. Будь-яка інфекція вказує на душевний розлад. Слабка опірність організму, на яку накладається інфікування, пов'язана з порушенням душевної рівноваги. Проблеми зі спиною можуть бути наслідком пережитої нестачі підтримки, внутрішнього перенапруження, зайвої вимогливості до себе. Безсоння – втеча від життя, небажання визнавати її тіньові сторони. Потрібно знайти істинну причину занепокоєння, навчитися підводити підсумки дня, повернути собі нормальний ритм, дозволити собі ввечері розслабитися перед сном. Вилікуйте себе без ліків • Спорт – найкращий спосіб позбутися усього негативу і наповнити себе спокоєм та внутрішнім задоволенням; • Різного роду релаксаційні терапії – аромотерапія, музикотерапія, танцювальна терапія, медитація тощо. • Інколи потрібно просто виговоритися. Для цього є друзі, рідні чи професійні помічники – психологи. • Варто зробити щось неочікуване позитивним – ніколи не співали, сходіть у караоке, завжди хотіли спробувати себе у танцях – чому б не піти саме зараз. Нові позитивні емоції витіснять негатив. • Якщо ситуація серйозніша і довготривала – можна звернутися до фахівця з психотерапії. Думайте позитивно – живіть здорово!

тел. 297-1000


6

Хто не належить вітчизні своїй, той не належить і людству. В. Бєлінський

Не все так просто в ОСББ

Більша частина людей голосує за «перевибори голови» або за «зміну статуту». Проте вони не беруть до уваги того, що нової кандидатури в них немає, а змінивши статут, лише створять нові проблеми.

Оля Євстігнєєва Якщо за щось люди відповідають гуртом - з того не буде. Відповідальність має бути одноосібною, для того, щоб у найкритичніший момент не скинути її на когось іншого. Але в разі чого - з відповідального спитати можна сповна. Точно в такій ситуації опинився голова ОСББ «Наукова,29» пан Володимир. Вечір, 22:30. Переважно в цей час люди переглядають телевізор та збираються до сну. Проте в актовому залі школи №45, що на Науковій, близько 40 осіб чекають своєї черги і справно тримають руки вгорі – кожному з них є що сказати. Члени правління ОСББ звітують перед мешканцями, зачитують звіт ревізійної комісії, яка перевірила діяльність голови ОСББ за 2,5 роки. Суттєвих порушень ревізійна комісія не виявила, проте у мешканців скарги на цьому не вичерпуються. Кажуть, чи мав голова «відкати» - їм довести не вдасться. Приблизно чотири годин тривали збори мешканців. Через низьку правосвідомість вони бігали від «одного до другого» не знаючи, чи голосувати за зміну статуту чи за доповнення новими членами штату правління ОСББ. Пані Оля, жителька будинку ОСББ «Наукова, 29»: «Я неодноразово зверталась до голови ОСББ з офіційними запитами пояснити нам тарифи, надати інформацію, як він став головою ОСББ, адже загальними зборами мешканців було обрано Говоруху Ю.С. Проте жодної інформації я так і не отримала. Після зміни керівництва розпочався суцільний жах. В осінньо-зимовий період

Пані Євгенія активно виступає за те, щоби переобрати голову ОСББ

www.samopomich.org

опалення подавалось з перебоями, нам потрібно було вмовляти його вмикати опалення у нічний час. Голова ОСББ також чинив тиск на мою дитину. Зупинивши її на вулиці, він почав розказувати про те, що її батьки не сплачують достатньої кількості коштів, що наші субсидії у зимовий період дорого обходяться нашому будинку і всі повинні покривати наші борги». Пан Володимир, житель будинку ОСББ «Наукова,29»: «Я вважаю, що голова ОСББ не шукає вигідних угод чи середню ринкову ціну, адже тарифи у нас надто завищені. Я відверто незадоволений тими умовами, що отримую. Місту вигідно спихнути всі будинки у власність ОСББ, щоби не опікуватись ними. Тому процедура передачі будинку у власність ОСББ не була дотримана». Пані Євгенія, жителька будинку ОСББ «Наукова, 29»: «Голова ОСББ нічого не може довести до ладу. Парковка, якою так хвалиться наш голова, нікому не потрібна, адже машини все одно стоять як не будь. Наш будинок увесь всіяний інформаційними вишками, нам навіть попав на очі один договір про те, що одна з них плачує йому щомісяця 50 гривень. Попри те, що наш під’їзд не прибирається, він встановив три відеокамери. Коли всі мешканці будинків ОСББ платять від 1.65 квартплату, ми платимо 2 гривні! І про тарифи він не звітує, сьогодні це вперше за 3 роки». Пані Стефанія Климко, голова ОСББ «Оберіг»: «Більшість людей навіть не розуміють, наскільки це складно бути головою ОСББ в будинку. Якби я знала як це – ніколи б не пішла на цю роботу 3 роки тому. Мешканці бачать, що він не вкрутив лампочку, проте не помічають того, що тече дах. Основною помилкою пана Іванова є те, що він не звітує перед жителями за те, що робить. Я всі свої рішення попередньо оголошую членам правління для того, щоби потім не виникало жодних питань. Минулого року було таке, що у двох будинках прорвало труби. Для того, щоби владнати ситуацію, варто було вкласти одразу велику суму – 30 тис. гривень. Згодом варто було підняти на півроку квартплату, щоби по-

крити виплати. Але скільки про це було розмов з мешканцями! За поданням мешканців мене безліч разів перевіряв спеціальний розділ по боротьбі з економічною злочинністю. Але я до перевірок звикла, всім не вгодиш. Нашим громадянам впродовж довгого часу вбивали відчуття права власності. Люди не розуміють, що якщо буде несправна сходова клітка – будуть проблеми з квартирою, якщо прорвуть труби в підвалах – будинок буде в аварійному стані. Потрібно, що кожен з нас брав відповідальність за весь будинок, а не лише за якусь його частину, адже мешканці хочуть і живуть окремо, але всі між собою взаємопов’язані». Голова ОСББ «Наукова,29» пан Володимир Іванов: «Багато в чому праві мешканці. Я мало звітував про те, що роблю. Але сьогодні виступали переважно ті, у кого борги поза 2 тисячі, не надто активні люди. Тому також

Голова ОСББ п. Іванов вважає закиди мешканців несправедливими

моя вина у тому, що ми вчасно не знаходили з ними компромісів і не подавали на них в суд». Поради юриста Об’єднання САМОПОМІЧ Світлани Сироїд Кожен мешканець будинку у власності ОСББ має право: • Брати участь в управлінні об'єднанням у порядку, визначеному Законом і статутом об'єднання; • Обирати та бути обраним до складу статутних органів об'єднання; • Знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки; • Одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об'єднання; • Вимагати від статутних органів захисту своїх прав та дотримання членами об'єднання правил добросусідства; • Вийти в установленому статутом порядку з об'єднання; • Одержувати в установленому статутом порядку інформацію про діяльність асоціації. • На вимогу члена об'єднання воно зобов'язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти. Якщо у вас виникли скарги на роботу голови ОСББ – звертайтесь в САМОПОМІЧ за номером 297-55-00 або на гарячу лінію Ресурсного центру ОСББ у Львівській міській раді, "Гаряча лінія" – 297-59-95.

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

КОРИСНО Юридична порада

Домофон як лохотрон

«Наша сім'я не хотіла домофону, – розповідає жителька будинку на вул. Погулянка, пані Оксана. – Тому, коли до нас приходили представники фірми, що пропонувала послуги з встановлення домофону, ми категорично відповідали – ні. Людям пообіцяли, що в під'їзді, коли встановлять домофон, буде мало не рай. Однак сміття не поменшало, а «чужинці» у будинок продовжують заходити, ба більше, крім круглої суми за встановлення, ще й доводиться щомісячну абонплату платити». Протягом останніх 2-3 років зі столиці до Львова перекинулася домофонна лихоманка. Ніби гарна і корисна річ – домофон, тим більше відеодомофон, але у львівській реалізації він схожий на шахрайство і примусові послуги. Чому? По-перше, «задоволення» це в середньому коштуватиме 200-300 гривень. Але двері та домофон, як правило, повністю або частково залишаються у власності фірмивстановника, і мешканці під’їзду не отримують на руки документи про право власності на домофони і двері, а отримують угоди про обслуговування домофону. Тому потім їм слід довічно(!) вносити щомісячну абонентну плату за технічне обслуговування. По-друге, такі фірми стверджують, що для встановлення домофону достатньо згоди більшості мешканців під’їзду. Але ж власники квартир є співвласниками допоміжних приміщень (під’їзд, сходи і т.д.) і технічного обладнання (вхідні двері, замки і т.д.) всього дому. Відповідно до ч. 2 Ст. 382 та Ст. 369 Цивільного Кодексу України, без згоди 100% власників квартир не можна встановлювати домофон, оскільки це обмежує їх право власності. По-третє, домофони, як правило, підключаються до електричної мережі будинку без окремого лічильника. В підсумку, мешканці будинку сплачують ще й за світло для домофону, хоча це має оплачувати компанія-встановник по своїх лічильниках. Якщо Ви вирішили встановити домофон – дотримуйтеся наступних порад: • Встановлюючи домофон, проводьте загальні збори всіх дорослих мешканців під’їзду. • Вимагайте безкоштовні електронні ключі на кожного члена сім’ї. • Вимагайте встановлення акумуляторного UPSдомофона, оскільки у разі відсутності світла домофонні двері не зачиняються на замок. • Вимагайте встановлення домофону з функцією «код» – при набиранні певної послідовності цифр – двері відчиняються (може бути індивідуальним для кожної квартири). Це забезпечує вільний доступ відповідних служб до квартир мешканців, які відмовилися від встановлення в квартирі відповідного обладнання. По великому рахунку вся ця афера з домофонами є незаконною. Свої послуги фірма пропонує нав’язливо. Її представники не просто вивішують рекламу про свої послуги, а й самі збирають збори мешканців, встановлюють їх відсоток і ставлять свої умови договору. Проте такого права немає жодна фірма. Тож її представники користуються довірливістю і необізнаністю наших громадян і надають їм недостовірну інформацію. Тому, у разі виникнення конфліктів з домофонною компанією, Ви маєте всі можливості відстояти свої права в судовому порядку. Закон на Вашому боці. Дмитро Стельмащук, юрист

тел. 297-1000


Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. Д. Байрон

Погода натиждень

НЕЗАБАРОМ

7

День

Афіша Для всієї сім'ї

Календар свят 2 березня - День професійного сержанта в Україні 3 березня - Всесвітній день письменника 3 березня - іменини Лева 4 березня - іменини Максима, Филимона 5 березня - іменини Ярослава 6 березня - день бармена 6 березня - Іменини Юрія 8 березня - Міжнародний жіночий День

Ваша реклама у найпопулярнішій безкоштовній газеті (097) 700-66-75 Gismeteo.ua

Реклама

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької 3 березня,субота Гала -концерт «Теноровий зорепад», 18:00 4 березня, неділя Музична казка “Чарівне кресало”, 12:00 Балет «Есмеральда», 18:00 7 березня, середа Оперета «Весела вдова», 18:00 пр. Свободи, 28 т.235-65-86 Національний музей імені Шептицького 2 березня Майстер-клас з виготовлення яворівської іграшки Пр. Свободи, 20 (Участь лише за попереднім записом: 067 609 75 26)

Для дітей Львівський академічний обласний театр ляльок 3 березня, субота Казка «Таємниця блакитного озера», 12:00, 14:00 4 березня, неділя Казка «Солом’яний бичок», 12:00, 14:00, 16:00 6 березня, вівторок Казка «Зачарована рукавичка», 12:00 Вул. Д. Галицького, 1, т. 235-58-32

Для молоді Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької 3 березня, субота Комедія «Гамлет у гострому соусі», 18:00 4 березня, неділя Вечір оперети «Мелодії серця», 18:00 6 березня, вівторок Драматичні малюнки «Невольник», 18:00 7 березня, середа Гірка комедія «Останній гречкосій», 18:00 Вул. Лесі Українки,1 т. 235-55-83 Львівський академічний театр ім. Л. Курбаса 3 березня, субота Судовий експеримент «MA-NA HAT-TA», 19:00 4 березня, неділя Філософська комедія «Хвала Еросу», 19:00 Вул. Леся Курбаса,3 т.272-49-14

Тижневик. Розповсюджується безкоштовно Реєстраційне свідоцтво: КВ №9749 від 7.04.2005 Головний редактор: Христина Шира Стратегічний редактор: Світлана Крижанівська Журналісти: Ольга Євстігнєєва, Ярослава Федораш, Тетяна Юркевич, Вікторія Крупеня, Ірина Труш Дизайн та верстка: Юрій Телепко Фото: Роман Барабах, Олег Михалюк, Юрій Ворожбит Карикатури: Роман Барабах Друкарня: ТзОВ «Молода Галичина» Літературний редактор: Ольга Греськів Тираж: 40000 шт.

www.samopomich.org

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

тел. 297-1000


8

10 фактів про воду

Усвідомлена любов до свого народу не поєднується з ненавистю до інших. Д. Лихачев 1. Ми ніколи не будемо мати більше води, ніж маємо зараз. 2. Щодня з поверхні землі випаровується 1,000,000,000,000 (трильйон) тонн води. 3. У найглибшій точці світового океану (Маріанський жолоб, 11034 м.) кинутій у воду залізній кульці потрібно більше години, щоб досягти океанського дна. 4. Недалеко від села Кергалан в Азербайджані є горюча вода. Від сірника вода спалахує блакитним полум'ям через наявність у її складі метану. 5. Забруднені підземні води очищуються протягом декількох тисячоліть. 6. У склянці води міститься близько 8,000,000,000,000,000,000,000,000

(8 септіліонів) молекул. 7. Середньостатистична людина, користуючись водопровідною водою, за своє життя пропускає через організм від 80 кг до 100 кг хімічного бруду. І саме тому так важливо бути впевненим в якості води, яку ви вживаєте. 8. У складі мантії Землі води міститься в 10-12 разів більше, ніж у Світовому океані. 9. Вживання кофеїну й алкоголю призводить до обезводнення. На кожну випиту чашку кави або порцію алкоголю треба додатково випити склянку води. 10. Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води.

ЦІКАВО Вам здається, що корисна їжа – це дорого і складно? САМОПОМІЧ спеціально для Вас збирає корисні рецепти, які можна готувати вдома. Це легко і недорого. Подбайте про здорове майбутнє своєї родини!

Торт «Медовик» пісний

Спорт

Знайди час для себе! Світлана Крижанівська Пані Оля – не пошкодувала суботнього ранку, адже бореться із зайвою вагою. «Я довго не могла зважитися піти займатися. Було незручно. Я думала, в залі займаються всі гарні, підтягнуті. Хвилювалася – як вони будуть дивитися на мої зайві кілограми. Але мій син на день народження подарував мені абонемент. Тепер ходжу. Вже 5 кг скинула. Ще трохи, і буду модель», - усміхається пані Оля, 42 роки. Інструктор Марта додає: «Головне почати! Потім вже не зможеш пропустити заняття. В нас тут всі як сім’я: діляться новинами, обговорюють чоловіків, жінок (усміхаєть-

ся - авт.). Діляться порадами». Наталя та Ігор також кожен ранок починають в спортзалі. Одружені вже 3 роки. Наталя колись займалася аеробікою, а Ігор – бігав вранці. Вирішили після одруження займатися спортом разом. «Прокидаємося о 7 ранку, на 8-му – йдемо в зал, годину займаємось. Обоє починаємо працю о 10:00. Встигаємо все. То таке задоволення – перед початком роботи встигати робити щось для себе», – каже Наталя. «Вона така гарна, правда, їй пасує синій костюм?» - усміхається чоловік Наталі, Ігор. В залі 7 жінок і 5 чоловіків. Наймолодшій Ірі – 17. Найстаршому Олександру – 45 років. Кожен

знає комплекс вправ, які потрібні саме йому. Хто в чомусь сумнівається – інструктор Марта завжди напоготові. «Головне, не перенапружуватися. Тоді, коли наступного дня все болітиме, – не дуже захочеться займатися. Треба результатів досягати поступово, слухатися інструктора», - каже Марта. Як тільки хтось приходить – починає з розминки. Потім – кардіонавантаження: велотренажер чи бігова доріжка. Далі – всі інші вправи. Між вправами – 3 хв. розминки. Відвідувачі й справді – як друзі: між собою спілкуються, діляться новинами, жінки – рецептами, чоловіки – який спінінг купити напередодні весни. Нові друзі, здоров’я, красиве підтягнуте тіло – ось що ви отримаєте, почавши займатися спортом. А якщо ви й досі ніяк не можете змусити себе спробувати - САМОПОМІЧ дасть вам нагоду зробити це безкоштовно під час тижня доступного спорту! Спробуйте, вам сподобається! ТИЖДЕНЬ ДОСТУПНОГО СПОРТУ. Прийди і спробуй! Для цього варто зателефонувати на гарячу лінію САМОПОМОЧІ за тел: 297-55-00 і отримати абонемент для занять у спортивних клубах міста. Тиждень доступного спорту триватиме з 12 по 18 березня. Кожен учасник матиме змогу відвідати безкоштовне заняття у найбільших фітнес-клубах Львова і спробувати себе у аеробіці, танцях, йозі, пілатесі та у тренажерному залі.

Тиждень доступного спорту 12-18 березня

Зареєструйся за тел. 297-55-00 та отримай безкоштовне тренування з аеробіки, танців, йоги, пілатесу чи заняття у тренажерному залі. www.samopomich.org

№ 9(223) 02 - 15 березня 2012

Ти можеш змінити Інгредієнти: Тісто: 1 скл. міцного чаю, 1 скл. меду, 1 скл. цукру, 1/2 скл. рослинної олії, 1 ч. л. соди, 1 ст. ложка оцту, скл. родзинок, борошно. Глазур: 1 ст. какао без молока, 1 скл. ложка меду, 1 скл. ложка цукру, 1 скл. ложка води (змішати, довести до кипіння, трохи остудити). Приготування: З'єднати міцно заварений чай, мед, цукор, рослинну олію, погашену соду, родзинки, додати борошно й замісити тісто до густоти сметани. Розділити на 2-3 частини, розкачати коржі. Спекти при температурі 150 С. В один з коржів можна додати какао без молока. Готові коржі промазати джемом і з'єднати (середній шар – корж з какао). Верх змастити глазур'ю. Прикрасити горіхами. Смачного!

Актуальні новини   Анонси цікавих  

подій для всієї сім’ї Корисні рубрики   про здоров’я, спорт, дозвілля Телепрограма «Самопоміч: пульс міста»: «Новий канал» Неділя, 18:30 «12 канал» Субота, 18:40

Радіопрограма «Для небайдужих львів’ян»: Радіо «ЕКО» (Обласне радіо) П’ятниця, 06:30 Субота, 15:30 тел. 297-1000

Газета Самопоміч (03-15 березня 2012)  

Газета Самопоміч (03-15 березня 2012)

Advertisement