Page 1

www.samopomich.org

Безкоштовний тижневик

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

ВИДАВАЛАСЯ З СІЧНЯ 1909 РОКУ КРАЄВИМ СОЮЗОМ РЕВІЗІЙНИМ У ЛЬВОВІ ВІДНОВЛЕНА У БЕРЕЗНІ 2005 РОКУ ОБ`ЄДНАННЯМ «САМОПОМІЧ» У ЛЬВОВІ

Актуально

Новини Прожитковий мінімум зросте Уже з 1 липня набудуть чинності нові соціальні стандарти, які закладаються при розрахунку розміру державних соціальних допомог. Так, прожиткові мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 липня, становлять – 1044 грн, а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема: для дітей віком до 6 років - 917 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років - 1144 грн.; для працездатних осіб - 1102 грн.; для осіб, які втратили працездатність - 844 грн.

На вул. Пасічній – велодоріжка У липні веломережа Львова розшириться ще на 3 км. Під час останнього етапу ремонтних робіт на вулиці Пасічній будуть облаштовані велодоріжки.

БУДИНОК НА БАЛОНІ «Це об’єднання САМОПОМІЧ? Вам телефонують мешканці будинку на вул. Січових Стрільців, 17. Ви не повірите, але зараз у нашій кімнаті температура + 40. І все через незаконно встановлену вентиляцію у фаст-фуді поверхом нижче». Я й, справді, не повірила. Знаю, що проблеми можуть бути різні, але, щоб настільки надоку-

Ремонт теплових мереж

4 ст.

продовження чали людям…Спільно з юристами, райадміністрацією та знімальною групою ми приїхали за вказаною адресою. На вулиці нічого особливого, звичайний фаст-фуд. Але, коли піднялись до мешканців додому – справжня пустеля. І в таких умовах вони прожили декілька місяців, поки не втрутилась САМОПОМІЧ.

Об’єкти теплопостачання готують до нового опалювального сезону 2012-2013 років. З 2 до 23 липня ЛМКП «Львівтеплоенерго» проводитиме гідравлічні випробування магістральних теплових мереж від ТЕЦ-1 (І тепловивід). У зв’язку з гідравлікою, з 2 липня буде припинено подачу гарячої води мешканцям Франківського району (вулиці Наукова, Володимира Великого, Лазаренка, Сахарова, Єфремова та прилеглі до них вулиці), Сихівського району (вул. Енергетична, Карманського, кінець вул. Стрийської – від вул. Хуторівка до автовокзалу) та вул. Тернопільська, Мишуги, Ярославенка, Угорська, Карбишева, Дністерська. А в котельні на вул. Окружна, 44 проводять повну реконструкцію.

САМОПОМІЧ ПРОПОНУЄ:

Ще ближче додому Увага! На Сихові, Левандівці та у мікрорайоні Рясне відкриваються Центри спілкування для літніх людей від об’єднання САМОПОМІЧ. Запрошуємо на: • цікаві зустрічі; • лекції від лікарів; • консультації юристів; • екскурсії. Реєструйтесь до участі за телефоном: 297-1000 Зустрічі розпочнуться із серпня

Центр оздоровлення для старших людей З вересня розпочне свою роботу Центр оздоровлення для старших людей від об’єднання САМОПОМІЧ. У програмі Центру: • оздоровча гімнастика; • секції танців; • оздоровча ходьба. Реєструйтесь до участі за телефоном: 297-1000 Координатор – Юрій Огоновський

Нова професія для пенсіонерів Стати соціальним екскурсоводом пропонує об’єднання САМОПОМІЧ людям старшого віку. Ви навчаєтесь новій цікавій професії, вивчаєте незвідані куточки та оригінальні місця Львова, а, згодом, працюєте соціальним екскурсоводом для груп дітей сиріт з інших міст України. Перша зустріч у цій програмі відбудеться у вівторок, 3 липня, об 11:00 біля бібліотеки на вул. Петлюри, 43 (маршрутки №33, 51), або о 12:00 біля головного входу в Ратушу.

Газета іде у відпустку Шановні читачі, творчий колектив газети «Самопоміч» у зв’язку з періодом відпусток не буде здійснювати видачу газети до серпня місяця. Проте до кінця року вийдуть спецвипуски газети. Дякуємо за розуміння! Редакція газети «Самопоміч»


2

Ученість — солодкий плід гіркого коріння. Сократ

Сімейні лікарі вчаться

Ольга Ткачів, координатор молодіжних проектів САМОПОМОЧІ

Бути успішним – легко!

Саме таким гаслом об’єднання САМОПОМІЧ переконує молодих людей, організовуючи для них різноманітні навчання. Рівно рік пройшов з того часу, коли я вперше для себе відкрила громадську організацію САМОПОМІЧ. Признаюся чесно, найбільше, що мене здивувало – це темп та кількість робочих годин кожного з працівників. Будучи молодими, ці люди встигають поєднувати навчання та роботу. Але, коли я почала стажуватися, то все зрозуміла. Не можна робити добрі та потрібні речі для львів’ян, обмеживши свій робочий день лише з 9:00 до 18:00. Тут ніхто не поглядає на годинник з надією про завершення робочого дня. Зранку і до пізнього вечора в нас, як у вулику – гуде робота. Ми організовуємо для наших мешканців різноманітні події, акції, надаємо житлово-комунальні, юридичні, соціальні та психологічні консультації і все це робимо безкоштовно. Певна, що ви, читачі газети, як ніхто краще знаєте про нашу діяльність. Але у кожного з вас є діти чи внуки, які, на жаль, ще не знають про те, що можуть прийти до нас на стажування чи пройти «Школу розвитку», яка відбувається щомісяця. Щомісяця об’єднання САМОПОМІЧ організовує для молодих людей «Школу розвитку». Це програма з кількох розвиткових тренінгів, таких як: «Цілі у житті», «Керування своїм часом», «Ефективне спілкування», «Як побудувати кар’єру», «Фінансова грамотність» та інші, які допомагають молодим людям відчути себе успішними. Тренінги проводять фахові тренери, заняття відбуваються у зручний час та в самому центрі міста. Після завершення, молоді люди отримують сертифікат та можливість стажуватися у нашій організації. Усі тренінги – безкоштовні. Можна багато писати, але переконатися у тому, що такі знання, які ви отримуєте у наших школах є потрібні кожній молодій людині, маєте самі. Можна мати багато цілей і мрій у житті, але якщо просто мріяти, а не діяти, тоді нічого не вийде. Народжується депресія, незадоволеність собою і розчарування. Тому сміливо реєструйтеся у «Школу розвитку», розписуйте свої цілі, кожного дня робіть ще один крок до їх реалізації і у вас все вийде. Раджу із власного досвіду, що поки не поставила хоча б однієї цілі, не прописала її і не втілювала кожного дня, то досі б не розуміла, як можна жити роботою і встигати все заплановане. Бути успішним – легко! Варто спробувати, а не лише мріяти, треба діяти і тоді наше місто будуватиме успішна команда молодих людей! Шукайте об’єднання САМОПОМІЧ на сторінках у соціальних мережах. Дізнавайтесь про навчальні програми для молоді та про нашу діяльність загалом, завітавши на наш сайт www.samopomich.org.

www.samopomich.org

Мар'яна Іськів З нагоди Дня медичного працівника САМОПОМІЧ, спільно з науково-медичним центром Святої Параскеви, за сприянням аптеки «Знахар», а також мережі аптек «Сальве-Львів», 22 червня провели науково-практичний семінар для сімейних лікарів на тему: «Рання скринінг-діагностика онкологічних захворювань – запорука здоров'я населення».

В пошуках Помагайка

Увага! Загубився Помагайко – символ об'єднання САМОПОМІЧ. На вуха підняли усіх, однак от халепа – ніхто не знає як він виглядає. Намалюй, як ти бачиш символ об'єднання САМОПОМІЧ та принеси його за адресою пл. Ринок, 1, кабінет 115. Зроби це до 02 липня та отримай яскраві призи. Допоможи Помагайку повернутись!

Cпорт стає доступнішим!

САМОПОМІЧ, спільно із приватними клубами міста, відкриває мережу безкоштовних спортивних секцій. Фітнес-клуб для жінок «ЕЛЛАДА», за підтримки САМОПОМОЧІ, відкриває літню секцію для дівчат віком 12-16 років під назвою «Фітнес-Юніор». Дисципліна включає почергові заняття на степ-платформах (розвиває координацію рухів), тай-бо (розвиває силу та витривалість, з елементами самозахисту), аеробіку (розвиває почуття ритму) та елементи з йоги і пілатесу. Щоб записатися у БЕЗКОШТОВНУ секцію, потрібно зателефонувати за номером: 297-1000

Під час семінару медичні працівники отримали знання щодо сучасних методик діагностики та лікування. А саме, медики мали можливість детальніше ознайомитись з інноваційними можливостями ранньої скринінг- діагностики, їх застосуванням у практичній медицині. Метою проведення заходу було інформування та вдосконалення просвітницької роботи лікарів первинної ланки. «Зараз ми спостерігаємо невтішну статистику серед хворих на онкологію. Ми вирішили запросити лікарів, аби розповісти їм про новітні методики боротьби із такими грізними захворюваннями. Ми переконані, що по закінченню семінару кожен з них використає ці знання і врятує життя не одній людині», - зазначає координатор заходу Юлія Сениська. Під час заходу лікарі також ознайомились з діагностичними можливостями сучасного медичного центру, роботою фахівців закладу. Лікарі були дуже задоволені участю, оскільки дізналися для себе дуже багато цікавого і нового. Усі учасники семінару отримали сертифікати.

Оздоровча гімнастика для літніх людей

ВАЖЛИВО Для дітей! Готуємось вже зараз Не знаєте, як забезпечити дитині цікавий і пізнавальний розвиток? Протягом 6-8 вересня САМОПОМІЧ організовує Ярмарок дитячого дозвілля. Мовні школи, спортивні секції, корисні образотворчі, театральні гуртки, фотогуртки, гуртки з крою та шиття, ткацтва, циркового мистецтва, комп’ютерних технологій, моделювання – усе це у яскравій програмі заходу, що пройде у Львівському Палаці мистецтв на вул. Коперника, 17. Батьки зможуть відразу записати свою дитину у вибраний гурток чи секцію. Окрім цього на відвідувачів чекають показові танцювальні і співочі виступи та різноманітні майстер-класи. Детальніше за тел.: 297-1000. .

І досвід, і допомога!

Здорове літо – у будь-якому віці! Щоп’ятниці, з 9:00 до10:00, в парку ім. Івана Франка автор унікального комплексу вправ для лікувальної корекції хребта Оксана Слінько проводить безкоштовну гімнастику на свіжому повітрі. Лише корисні вправи та гарне самопочуття! Акція триватиме протягом всього літа! Детальніше за тел.: 297-1000

Хто володіє інформацією, той вирішує проблеми! САМОПОМІЧ запрошує психологів до ефективної співпраці. Відтак, вони зможуть пройти серію додаткового навчання, обмінятися досвідом та стати ще кращими спеціалістами. В рамках програми, у різних середовищах, для психологів будуть організовані цікаві тренінги та конференції, по закінченню яких вони знатимуть, як правильніше допомогти львів’янам у вирішенні їх проблем. За словами організаторів, така акція корисна і для психологів, і для мешканців міста. Дізнайтесь більше за тел.: 297-1000.

У серпні – вчимось корисному!

Станьте знаменитими!

Давно хотіли дізнатись більше про тайм-менеджмент, лідерство та психологію стосунків? САМОПОМІЧ запрошує усіх бажаючих відвідати серію безкоштовних навчальних тренінгів і стати учасником: - «Школи розвитку для молоді» з 9-30 серпня; - «Школи менеджменту» з 15-31 серпня. Не пропустіть найцікавіше! Долучайтесь до сторінки САМОПОМОЧІ в соціальних мережах, слідкуйте за сайтом samopomich.org або телефонуйте: 2971000

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

Ваша голова сповнена геніальними ідеями? У вас в коморі є Canon Mark II? Знаєте як правильно виставити світло чи просто вмієте мило усміхатись на камеру? САМОПОМІЧ відкриває сезон соціальної реклами. Підготовка, зйомка, монтаж, пост обробка, насолода процесом. І хоча ми не професіонали, але в нас все вийде! Адже наша мета – знімати якісні соціальні ролики. Реєструйтесь за посиланням http://bit.ly/LB6EXw та долучайтесь до нашої команди. Дізнайтесь більше можна на нашому каналі на Ютубі http://bit.ly/L1v8Lr. Дізнайтесь більше за тел.: 297-55-00.

тел. 297-1000


Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе. Петроній

І що з того ЄВРО?

отримуватимуть прибуток від сприятливої ситуації в місті».

Експерти прогнозують, що до Львова після ЄВРО мають прийти інвестори та нові компанії, а це – робочі місця та гроші для міста ЄВРО закінчилося, задоволені усі: і туристи, і львів’яни. Усі досі в емоційній ейфорії від пережитого. Іноземні видання і туристи просто «вибухнули» позитивними відгуками про Львів. Але, як ЄВРО має вплинути на розвиток міста, яка користь від ЄВРО для Львова та його мешканців у підсумку – у коментарях експертів. Львів став впізнаваним брендом П а в ло Шеремета, радник міського голови Львова, член дор а д ч о ї ради Львівської бізнес-школи УКУ: «Львів б а г а т о скористав від ЄВРО 2012 і це очевидно. Відгуки іноземної преси якнайкраще презентують Львів за кордоном. Коли інвестор обиратиме, в яке з українських міст інвестувати, я думаю, він обере Львів. Адже це місто з гарними перспективами. Закордонна преса про підготовку Львова і про атмосферу в місті відгукується краще, ніж про інші міста. Тож, я вважаю, що

програму «Привітне місто» потрібно продовжувати і розвивати: потрібно назавжди закріпити ті стандарти гостинності, які є у Львові». Львів став відкриттям для німців Герд Вагнер, керівник німецького фан-посольства: «Наші співробітники і фани говорять, що повернуться сюди зі своїми друзями та сім’ями на відпочинок. У Львові чудова атмосфера. Я теж планую відпочити тут з родиною. Львів – європейське місто, багато знають англійську мову. Завдяки ЄВРО ми дізналися про Львів і тепер він – у списку місць, які обов’язково потрібно відвідати».

www.samopomich.org

Чужі стали друзями Іріс Гляйхман, керівник проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста»: «Вже під час першого візиту на ЄВРО гості відкрили для себе, що Львів «насправді не так далеко». Для багатьох людей Львів з’явився на міжнародній «ментальній карті» – і з’явився не просто, а надовго, і з дуже позитивними відгуками та асоціаціями, навіть, якщо вони бачили місто тільки по телебаченні. Чужі стали друзями. Тут можна жити, життя тут може бути дуже приємним, його стиль і культура є абсолютно звичними і нормальними для інших європейців».

У Львові мають бути нові компанії Штефан Тіс, медіа-консультант спортивних подій світового рівня: «Більшу частину свого перебування в Україні я провів, на щастя, у Львові. Львів підтвердив своє друге ім’я - «невідкритого скарбу», але тепер він вже відкритий. На мою думку, переважна більшість іноземних оглядачів були здивовані, адже те, що вони чули до свого приїзду в Львів і після, - дуже різниться. Україна мала шанс і використала його сповна. Ви показали, що можете зробити, і, якими є насправді. Львів’яни спростували усі упередження, які з’явилися в ЗМІ перед ЄВРО. На Львів чекає великий потік туристів та нові інвестиції, впевнений Штефан Тіс. Також я сподіваюся, що тут будуть створені нові компанії місцевого, регіонального і національного рівня, які

Данські компанії зацікавилися Львовом Ларс Вестбєрг, голова данської бізнес-асоціації: «ЄВРО надало місту потужний поштовх для розвитку бізнес-середовища. Я знаю, що багато фірм зацікавлені у відкритті своєї справи тут, у Львові або в області, в тому числі й данських. Ми ведемо переговори з ними, я безпосередньо займаюся залученням нових компаній».

НОВИНИ

3

Більше комфорту

У Львові ремонтують дороги, де замовниками робіт виступають районні адміністрації. Зокрема, тривають роботи на вул. Залізняка. Ремонт вул. Залізняка передбачено на ділянці від вул. Коновальця до вул. Антоновича. Як зазначив сьогодні, під час виїзду на об’єкт, міський голова Львова Андрій Садовий, ремонт дороги планують закінчити до серпня. У Залізничному районі цього тижня ремонтуватимуть вул. Широку. Повністю заасфальтують ділянку від церкви до ринку, загальною довжиною 3368 м. Як повідомив Микола Захарків, начальник відділу комунального господарства Залізничного району, ремонтні роботи виконуватимуть працівники фірми «Онур». Триває також ремонт вул. Архипенка на ділянці від вул. Ш. Руставелі до вул. Самійленка, де «Львівгаз» проводить заміну аварійного газопроводу. Масштабніші ремонти доріг планують на другу половину липня, після проведення тендерів. У Сихівському районі в липні відремонтують вул. Навроцького та Пимоненка. Повністю відновлять 600 м покриття на вул. Жовківській у Шевченківському районі. Також тут планують ремонт пішохідних доріжок на вул. Татарбунарській, Грінченка, 8 та Шевченка, 346. У Галицькому районі міста замінять асфальтне покриття на бруківку на вул. Ляйнберга. Цього літа також відремонтують дороги на вул. Коперника і Тарнавського.

Контроль і відновлення

Світ відкрив нову перлину – Львів Отець Орест Фредина: «Львову вдалося стати відкритим для світу. Це зауважили всі: і львів’яни, і українці, і іноземці. Раніше у засобах масової інформації було чимало негативних відгуків про Львів. Але ми це змінили, оскільки найкращий спосіб переконатися в цьому - це приїхати і подивитись. Люди приїхали і змінили свою думку. Їх вразив колорит Львова, наша енергетика».

Зараз тривають роботи з влаштування контактної мережі на вул. Городоцькій. Планується, що з 7 липня рух тролейбуса №12 буде відновлено. Нагадаємо, у зв’язку з ремонтом вул. Городоцької та розширенням проїзної частини, було частково демонтовано контактну мережу, через що рух тролейбусу №12 був зупинений. Також, в липні у Львові буде відкрито Центр керування дорожнім рухом, призначення якого – контроль і організація дорожнього руху як на трамвайних коридорах, так і руху транспорту між перехрестями. Встановлено відео нагляд на світлофорних об’єктах. З центрального пульта буде керування перемиканням світлофорів як в ручному, так і в автоматичному режимах. До того ж, трамваї будуть обладнані GPS-навігаторами. Має бути пріоритет для руху трамваїв. Вся система запрацює до кінця жовтня 2013 року. Офіційне відкриття Центру керування дорожнім рухом заплановане на 10 липня.

Стерилізовані чотирилапі

Я дякую Богові, що ЄВРО було у Львові Ольга Фреймут , телеведуча: «Особисто мені стало набагато краще і комфортніше пересуватись в Україні, зокрема, у Львові. Нові дороги, аеропорти — це безперечний плюс. І я дякую Богові за те, що ЄВРО проводиться і у моєму улюбленому Львові. Мій дідусь, тато і брат ходили на матч «Данія-Португалія» у Львові. І, незважаючи на те, що тоді падав дощ, вони були неймовірно задоволені».

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

У Львові завершується робота Міжнародного фонду «Чотири лапи». Командою простерилізовано та провакциновано понад 600 безпритульних тварин. Під час першого етапу проекту з 3 до 19 травня були провакциновані та простерилізовані 204 безпритульних собак і кішок. У червні Фонд отримав підтримку мерії та волонтерів міста Львова. Відтак, цього місяця уже провакциновано та простерилізовано 400 тварин. Ще планується прооперувати понад 50 тварин. Основним завданням Фонду було безкоштовно стерилізувати, дезінфікувати, вакцинувати проти сказу, ідентифікувати та реєструвати безпритульних тварин у м. Львові. Фонд «Чотири лапи» також працює у Запоріжжі, Донецьку та Києві. Команда планує і надалі продовжувати роботу в Україні.

тел. 297-1000


4

Слід читати багато, але не багато що. Пліній Молодший

Будинок на балоні

Оля Євстігнєєва Коли здоровий глузд відмовляється вірити «Це об’єднання САМОПОМІЧ? Вам телефонують мешканці будинку на вул. Січових Стрільців, 17. Ви не повірите, але зараз у нашій кімнаті температура + 40. І все через незаконно встановлену вентиляцію у фаст-фуді поверхом нижче». Я й, справді, не повірила. Знаю, що проблеми можуть бути різні, але, щоб настільки надокучали людям… Спільно з юристами, райадміністрацією та знімальною групою ми приїхали за вказаною адресою. На вулиці нічого особливого, звичайний фаст-фуд. Але, коли піднялись до мешканців додому – справжня пустеля. І в таких умовах вони прожили декілька місяців, поки не втрутилась САМОПОМІЧ. Неможливо жити у власній квартирі Забігайлівка «Бугрин», що на вул. Січових Стрільців, 17 нічим не відрізняється від собі подібних. Там ви можете купити шаурму, кебаб тощо. Про користь цієї їжі ми не говоримо. Все як і у всіх, якби не один нюанс. Кмітливий підприємець здійснив перепланування приміщення, і з одного поверху в старому австрійському будинку - зробив два. До стелі, як на першому поверсі, так і на другому можна рукою дістати. Жар виїдає очі, знаходитись там довго неможливо. Ефективної вентиляції він не вста-

новив, тому весь жар йшов через комин, де поверхом вище живуть люди. У квартирі сім’ї Малолєтків, ніби в лазні, тільки зі стійким гидотним запахом. На каміні стоїть термометр. В пік роботи «Бугрина», о 15.00, у квартирі мешканців – +40. Підприємець також підключився до електромережі будинку, збільшивши навантаження на електропроводку в кілька разів. «Нутрощі проводів» в під’їзді висіли просто зі стіни, що також є грубим порушенням. На щиток «королю фастфуду», певно, не вистачило. Складається враження, що власник забігайлівки швидкого харчування споруджував свій заклад такої ж якості, як і їжа, яку він продає. «Підприємцям» все одно до закону і людей Голова Галицької райадміністрації Ірина Маруняк засвідчила, що заклад працює без жодних документів, дозволів чи погоджень. Більше того, Михайло Свіляк, головний лікар СЕС Галицького району зазначає, що санепідемстанція за порушення користування електроенергією вже опломбувала розетки, але власнику байдуже. Сказав двом продавцям їх зірвати і продовжити роботу. Для СЕС це стало підставою подання у прокуратуру, але там документи залежались. Відповіді не отримали ні СЕС, ні мешканці будинку, які туди теж неодноразово звертались. Як такі грубі порушення оминули рай адміністрацію – невідомо. Два продавці з «Бугрина» зустріли нас скептично. Одна з них – Олена розповіла, що у Львові не живе, сама з Рівного, працювала на виробництві шаурми «Бугрин», що на Рівненщині. Це її заробіток у чужому місті. Документів, які б підтверджували її офіційне працевлаштування чи ліцензію на продукцію вона не надала. Прикро, що молодих людей примушують так ризикувати своїм становищем та зривати пломби з розеток.

ками завертають лаваші, те м'ясо невідомо з чого», – каже пані Віра, мешканка будинку. «Я дуже боюсь того, що там готують на газових балонах. Вони багато де зриваються, а тут мешканці прямо над балонами живуть, не дай Бог що, і де ми дінемось?», – каже пані Елеонора, мешканка будинку. «Від того запаху сльозяться очі, шлунок і печінка не витримує», – каже пані Марія. Таких відгуків вдосталь. Задоволених сусідством з фаст-фудом я не знайшла. Після візиту райадміністрації та телевізійної групи до «Бугрина» – продавці заклад закрили. Та не пройшло й тижня часу, як він знову запрацював, але тепер вночі. Мешканці спали на кухні. Ми, звісно, з комісією з райадміністрації приїхали вдруге. Адже тепер мешканці скаржились і на газові балони, які вони бачили, що привозять на таксі. Журналісти САМОПОМОЧІ знайшли аж 4 таких балони, один з яких був під’єднаний, на ньому готували шаурму. Така знахідка становила загрозу не лише мешканцям квартири, а й цілого будинку. Голова райадміністрації Ірина Маруняк підняла на ноги усі служби, від МНС до пожежної охорони. Зв’язатись з власником було проблематично, його контактів продавці не давали, повідомили його самі. За півгодини таки з’явився представник власника, який вивіз газові балони з приміщення на таксі і зачинив заклад вдруге. Тепер будинок у безпеці. Звідки ноги ростуть Шаурми на вулиці багато, майже, на кожній зупинці. Популярність вуличної їжі невпинно зростає. Є попит – є пропозиція. В Інтернет-ресурсі «Gazeta.ua» я знайшла інформацію про відкриття єдиного в Україні заводу шаурми на Рівненщині в селі Бугрин. Його потужність – 25 тон м’яса на добу. Це українсько –азербайжанське виробництво, інвестиції в завод склали понад 60 млн гривень. Начальник цеху – Абульфаз Аллахвердієв. Це підприємство стало основним поста-

ТЕМА ТИЖНЯ

чальником шаурми у заклади фаст-фуду. Завод такої потужності на початку року відкривали губернатор Рівненської області Василь Берташ та міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. Також на тому ж ресурсі я неодноразово знаходила згадки про те, що заклади швидкого харчування працюють без дозволів і в інших містах України, газові балони мережі «Донер-Кебаб» неодноразово зривались у Дніпропетровську та Києві. Що було б у Львові, якби балони залишились, одному Богу відомо. Поради Наталії Жук, юриста САМОПОМОЧІ Якщо біля вашого будинку розміщене несанкціоноване кафе чи МАФ – зверніться із заявою на ім’я голови районної адміністрації про виїзне обстеження закладу міжвідомчою комісією. У такій заяві варто вказати орієнтовне розташування несанкціонованого опалювального пристрою чи інших порушень та наполягати на виїзді комісії на місце з метою складення постанови про адміністративне правопорушення та накладення штрафу і, як наслідок, вилучення вибухонебезпечного об’єкту чи іншого об’єкту. Для певності варто засвідчити факт документально: зберіть підписи мешканців, сфотографуйте порушення (газовий балон, оголений щиток) та подавайте у прокуратуру. Юридична консультація за телефоном САМОПОМОЧІ: 297 -1000.

Коли мешканці не здаються і долають несправедливість «Я не розумію, як там можна щось їсти. Неодноразово спостерігала, як продавці у цьому закладі готують їжу – ру-

www.samopomich.org

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

тел. 297-1000


НА ЧАСІ

Найбільше багатство — розум. Алі ібн Абі-Таліб

Поради, щоб подорож порадувала вас Ірина Труш Вкотре збираючись подорожувати, кожній людині доводиться обирати вид транспортного засобу. Автобус, потяг, літак – кожен обирає на свій смак і бюджет. Для того, щоб з комфортом подолати відстані і поповнити багаж вражень лише приємними спогадами, САМОПОМІЧ підготувала практичні поради в дорогу.

Автобус

Візьміть подушечку і книжечку Розділіть багаж на дві частини. Найнеобхідніше – паспорт, продукти, деякі предмети одягу та гігієни – візьміть із собою в салон автобуса. Також прихопіть з собою невелику подушечку і щось почитати, ці речі стануть в нагоді, щоб не нудьгувати і подарують комфорт в дорозі. Мамо, я хочу в туалет Більшість автобусів міжнародного зразка може похвалитись наявністю біотуалету. Проте не поспішайте пити багато напоїв. На жаль, біотуалети в автобусах мають обмежену місткість (близько 20 літрів), тому вони призначені тільки для екстрених ситу-

ацій. Тому прихопіть із собою дрібні гроші, щоб під час технічних зупинок скористатись стаціонарними туалетами (інколи вони платні). Фото заборонено! Якщо ви вирушаєте за кордон, обов’язково зустрінетесь із прикордонним контролем. Приготуйтесь, що ваші речі будуть оглядати, тримайте паспорт в руках і що найважливіше – не намагайтеся при проходженні прикордонного, митного або поліцейського контролю вести фото- і відеозйомку. Це заборонено і карається конфіскацією камери.

Потяг

Втратили квитки – не біда Ви вже стоїте на вокзалі, але раптом виявляєте, що у вашій кишені немає квитків. Не турбуйтеся, все не так страшно, візьміть паспорт і підійдіть до каси, де вкажіть свій поїзд, місце і вагон, після чого вам відновлюють квиток. Невеличка порада: запам'ятовуйте номер вагона, місця і потяг, зазначених у ваших квитках. Скажімо травмам – ні! Якщо ви придбали квиток на бокову полицю, лягати на неї потрібно ногами в бік руху потяга. Не залишайте

Як я вдома мило варила Щодо ефірних олій, тут ваша фантазія не знає меж – лимон, апельсин, кориця, ялівець, жасмин, меліса. Чи може хочете відпочити після виснажливого дня? Оберіть лаванду, бергамот чи мандарин.

Ольга Трудолюбська А ви знаєте, як швидко, цікаво і не за 300 грн. отримати гарний подарунок? Йдеться про мило, яке можна приготувати в домашніх умовах. Головна його особливість – екологічно чисті компоненти! Що з чим, але не їсти! Натуральне мило складається з двох основ: мильної і масляної, до яких додаються ефірні масла і додаткові компоненти. Мильна основа повинна бути без добавок, барвників і ароматів. Готуючи мило, використовують тільки олію рослинного походження – оливкову чи обліпихову або абрикосове і мигдальне масло.

www.samopomich.org

Рецепти від шефа Щоб отримати домашнє мило, треба поєднати між собою 100 г мильної основи (дитяче мило), склянку води або відвару (200 мл), 2 столові ложки масла-основи (оливкової). Якщо додати більше, то мило вийде занадто м'яким, 1 столову ложку гліцерину, половину столової ложки вітаміну Е; кілька крапель (10-15) ефірного масла. «Обов’язково зроблю собі шоколадне мило. Буду мати натуральний косметичний засіб», - каже Ірина, 20 років. Для шоколадного миловаріння вам потрібно 200 г мильної основи, 2 ч. л. масла какао, 0,5 л вітаміну Е, 1 ч. л. гліцерину і кілька шматочків плитки гіркого шоколаду. І щоб все було готово «І хоча це не зовсім чоловіче

на столі чайні склянки, пляшки, гострі предмети, при різкому гальмуванні чи непередбачуваних ситуаціях вони можуть становити загрозу. Якщо є змога, тримайте багаж під сидінням, а не на верхніх полицях. Паспорт при собі Основним правилом подорожі потягом є правильне зберігання речей. Тримайте при собі паспорти, квиток і, звичайно ж, гроші. Статистика транспортної міліції говорить про те, що крадіжки у потягах відбуваються досить часто. Якщо ви стали жертвою крадіжки, відразу зверніться до провідника.

Літак

Забули авіаквитки? У випадку, якщо ви забули квиток вдома, відразу ж зверніться в авіакомпанію, через яку летите. При заяві про втрату квитка, ви повинні будете заповнити деякі документи, після чого вам видадуть інший квиток, за який, можливо, доведеться доплатити. Затримали рейс Затримують рейси не лише у фільмах, а й у повсякденному житті. Якщо вам відмовлено в перевезенні або ваш рейс скасовано чи затримано не менше ніж на дві години, запитайте біля стійки реєстрації чи пункту виходу на посадку письмовий документ, в якому зазначено ваші права, зокрема стосовно отримання компенсації та допомоги. На замітку • Телефонувати рідним додому, зазвичай, дешевше за допомогою телефонної картки, яку можна придбати на пошті, в кіоску та інших місцях. У будь-якому телефоні-автоматі набираєйте «00» – вихід на міжнародний зв'язок, «38» – код України і код міста, для львів’ян – «032» і на другому кінці дроту почуєте голос рідних. • Якщо ви втратили паспорт, гроші, загубились і т. д. – зверніться в поліцію і попросіть направити вас в консульство вашої країни, там вам мають надати допомогу. заняття - варто спробувати, щоб зрозуміти»,– Олег, 27 років. На дрібній тертці натираємо дитяче мило, яке слід попередньо підігріти (на батареї або на сонці). Ефірне масло-основу підігріти на водяній бані. Додати третину заготовленої гарячої води в ємність з підігрітим маслом і поступово, частинами додавати туди мильну стружку. Обережно помішуючи, гріємо суміш на водяній бані, додаючи частину води, що залишилася. Але не можна допускати кипіння - отримана маса повинна бути консистенції млинцевого тіста. Далі знімаємо ємність з милом із водяної бані і вводимо добавки: гліцерин, вітамін Е, ефірні олії, не забуваючи ретельно перемішувати масу після кожного вливання нового компонента. Пізніше розливаємо мило у пластикові форми. Коли воно остаточно загустіє, витягуємо його з форми і кладемо на сушку приблизно на тиждень. «Мені також подобається, що можна використовувати пелюстки квітів, мелені кавові зерна чи вівсяні пластівці для ефекту скрабу. І, взагалі, – це модно і сучасно!», каже Олена, 45 років.

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

5

Комарі – небезпечні антилікарі Ірина Труш

Сусідство з комарами та іншими дрібними комахами рідко буває приємним, зате часто – небезпечним. Як вберегти себе та своїх дітей від цих шкідників та що робити, коли комарі вже «криваво повечеряли», читайте далі. Перевірте аптечку «У домашній аптечці, особливо влітку, повинні бути засоби від комарів, бо саме у цю пору вони дуже активні та небезпечні, як для дітей, так і для дорослих» – розповідає лікар-терапевт Файфура Катерина. Зараз на полицях магазинів маса засобів від укусів комарів, починаючи від кремів, закінчуючи спеціальними браслетами, з якими можна навіть у воду. Ура, нема комара! Щоб з успіхом промовити такі слова, спробуйте скористатись порадами МНС України: «Натуральними, але менш ефективними засобами, що відлякують комах, є аромати лимона, лаванди, м’яти та гвоздики. Масла на основі цих ароматів можна додавати в спеціальні лампи для розповсюдження запахів. Простий рецепт: нашпигуйте половинки лимонів гвоздикою, що використовується в кулінарії, і розставте по всій кімнаті, особливо перед вікном. Хімічні препарати, що встромляються в розетки, не можна використовувати у кімнатах для маленьких дітей, оскільки ці засоби отруюють повітря. Найкращий засіб від нічних атак – це антимоскітні сітки» Ой, свербить Якщо комар укусив вас, накладіть на місце укусу холодний компрес: пов'язку, змочену содовим розчином (чайна ложка на 1/2 стакана води) або нашатирним спиртом. Якщо укушені місця стають нестерпно болісними або свербіння спостерігається тривалий час – зверніться до лікаря. Чого не можна робити при укусі Дуже важливо набратись терпеливості і не терти шкіру в місці укусу, навіть, якщо дуже хочеться. Оскільки це призведе до ще більшого свербіння і тривалого заживання, а при розчісуванні укусу до крові є небезпека занести в рану інфекцію. А чи знаєте ви? 1. Налічується близько 300 видів комарів, включаючи самого небезпечного - малярійного комара. 2. Комарі пищать крилами, якими здійснюють до 1000 помахів за секунду (в середньому 500-600 помахів за секунду). 3.Тривалість комариного життя близько 2-3 тижнів, але може бути і довше. 4. Комарі-самці не кусаються і не смокчуть кров, вони їдять нектар квітів, сік рослин, а от комарі-самиці полюбляють криваві вечері і саме вони дошкуляють нам ввечері. На замітку Будь-який хімічний або натуральний репелент, перед нанесенням на поверхню тіла, варто перевірити на згині ліктя. Саме там найшвидше можна визначити чи не спричинить цей препарат алергії. Нанесіть невеличку кількість препарату на згин ліктя та залиште на 20 хв., якщо не виникло почервоніння, свербіння або інших неприємних відчуттів, препарат можна використовувати.

тел. 297-1000


6

У людини є лише один тиран — невігластво. В. Гюго

Здорова усмішка у 70 років Ірина Труш

Найчастіше люди літнього віку, особливо ті, які носять вставні зуби, помилково думають, що їм більше не потрібні профілактичні заходи та стоматологічний огляд, а потім страждають від болю. Уникнути неприємних відчуттів та навчитися основ стоматологічного догляду, як говорять, ніколи не пізно, а, якщо вони вам відомі, саме час їх пригадати. Дбаємо за ясна Захворювання ясен може завдати удару у будь-якому віці, особливо тих, кому за 40. Тут варто наголосити, що здоров’я ваших зубів залежить як від чищення, так і від стану вашого організму. Тому не забувайте про чинники, що ускладнюють захворювання ясен. До них належать: погане харчування, недостатня гігієна ротової порожнини, хронічні захворювання – діабет, хвороби серця і рак, зовнішні фактори – стреси та куріння. Відчуття чутливості У вас підвищилася чутливість? Спробуйте використовувати зубну пасту із позначкою «для чутливих

зубів». Якщо це не вирішить проблему, відвідайте стоматолога, тому що чутливість може бути ознакою більш серйозного захворювання, наприклад, карієс чи тріснутий зуб. Поради виробників зубної пасти «У старшому віці частіше зустрічаються карієс порожнини і руйнування коренів зубів. Тому важливо чистити зуби зубною пастою із вмістом фтору, щодня використовувати зубну нитку і регулярно відвідувати стоматолога» – зазначають виробники зубної пасти «Colgate». Зубні протези При встановленні, зубні протези, не лише полегшують життя багатьом людям похилого віку, а й потребують спеціального догляду у використанні. Ретельно дотримуйтеся інструкцій вашого стоматолога і не лінуйтесь звертатися до нього з будь-якими скаргами. Тим, хто постійно носить зубні протези, стоматологи рекомендують проводити щорічний огляд. До речі, при встановленні сучасних матеріалів для протезування, вони обов'язково повинні позитивно сприйматися організмом і не викликати токсично-

А чий ґанок? Хто має право садити квітничок під вашим вікном? Згідно з Положенням «Про порядок встановлення та закріплення меж прибудинкових територій існуючого житлового фонду, та надання у суспільне користування або спільну сумісну власність земельних ділянок для спорудження житлових будинків» прибудинкова територія включає: • територію під житловим будинком (житловими будинками);

www.samopomich.org

• проїзди та тротуари; • озеленені території; • дитячі та спортивні майданчики; • майданчики для відпочинку; • майданчики для тимчасового зберігання автомобілів; • майданчики для господарських цілей; • інші території, пов’язані з утриманням та експлуатацією бу-

го впливу на кишково-шлунковий тракт. Тренуємо жування «Сучасна стоматологія звернула увагу на ще одну важливу деталь (я теж її частково досліджував під час написання докторської дисертації) — жування є своєрідною гімнастикою для ротової порожнини. Раніше люди менше потерпали від хвороб зубо-щелепної системи, оскільки активно пережовували тверду їжу. Тепер ми вживаємо подрібнені, кулінарно оброблені й дуже насичені вуглеводами страви. Якщо сюди додати низьку культуру гігієни ротової порожнини, то стане зрозуміло, що ми самі собі створюємо додаткові стоматологічні проблеми» – розповідає доктор медичних наук, професор Зіновій Ожоган. Для тих, хто любить народну медицину У стоматології серед лікарів є прихильники фітотерапії. Вони рекомендують полоскати рот відваром чи настоянкою календули, алое, ромашки, що зміцнює ясна і добре впливає на загальний стан ротової порожнини та інші трави. Але варто зазначити, що фітотерапія підходить не кожному, тому перед використанням препаратів народної медицини проконсультуйтесь із лікарем. Турботливим бабусям Вчені дійшли висновку, що більшість людей чистять зуби так, як їх навчили у дитинстві. Бабуся може не лише читати дитині казки, а й навчити малюка чистити зубки. Нові зуби виросли в 110 років Цікавий факт: житель індійського штату Уттр-Прадеш, 110-річний Балді, усміхається від вуха до вуха, бо у нього виросли два нових зуба. Лікарі схильні пояснювати це «чудо природи» можливим омолодженням організму, який настає при здоровому способі життя. динків та інших пов’язаних з ними об’єктів. А як скористатись? Найефективніше прибудинковою територією можуть користуватися мешканці ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Тоді споруджувати гаражі, автостоянки, МАФи можна за рішенням загальних зборів членів ОСББ та з дозволу відповідних органів місцевого самоврядування на підставі проектної документації. Також мешканці, які створили ОСББ, можуть здавати в оренду приміщення загального користування, підвали за рішенням загальних зборів і використовувати отримані кошти на облаштування та ремонти будинку. Створюючи ОСББ потрібно оформити право власності на земельну ділянку. Радитись треба! Для встановлення кіоску чи автостоянки у подвір’ї вашого будинку, окрім дозволу управління архітектури Львівської міської ради, потрібно мати погодження сусідів (ця норма затверджена п.5.2 Положення «Про порядок встановлення та закріплення меж прибудинкових територій»). Якщо ж такі дозволи в ініціаторів відсутні, ви маєте право звернутися з позовом до суду.

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

АКТУАЛЬНО Юридичні поради

Курити заборонено!

Здоровий спосіб життя, спорт і фізкультура – це альтернатива тютюну, наркотикам та алкоголю. Саме таку позицію підтримує і активно впроваджує САМОПОМІЧ. Щоб захистити громадян від шкідливого впливу вторинного тютюнового диму, 24 травня 2012 року було прийнято Закон № 9474 «Про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Закон вступить в силу через 6 місяців після опублікування. Куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів буде заборонено: • у приміщеннях підприємств ресторанного господарства; • у приміщеннях закладів культури і закритих спортивних спорудах (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях); • у ліфтах і таксофонах; • в установах охорони здоров'я; • у навчальних та освітньо-виховних закладах; • на дитячих майданчиках; • на спортивних майданчиках, стадіонах; • у під'їздах житлових будинків; • в підземних переходах; • у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення і зупинки громадського транспорту). Забороняється (крім спеціально відведених для цього місць) куріння в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; в приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах. Власники чи орендарі відповідних закладів або приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також повинна бути розміщена наочна інформація про розташування таких місць та про шкоду, якої завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. Вноситься додаткова відповідальність за розміщення попільничок, за невжиття заходів по припиненню куріння в приміщеннях закладів громадського харчування, за не відведення місць для куріння і не обладнання їх витяжкою - також штраф від 1 до 10 000 гривень. Саме за допомогою штрафних санкцій та обмеженням місць для куріння, законодавець вирішив боротися з проблемою куріння в Україні. Тому всім власникам львівських «ресторацій» і «генделиків» доведеться знайти час для переобладнання своїх приміщень відповідно до вимог закону або сплатити чималі штрафи в казну держави. Хоча Законом і прийнятий ряд обмежень, але важко сказати чи будуть вони корисними для пересічного львів’янина. Покращення нашого з вами життя залежить не тільки від прийняття правильних законів, але і від їх належної реалізації. Для цього необхідна значна інформаційна компанія для формування громадської думки про неприпустимість порушення встановлених норм - не тому, що за це настане те чи інше покарання, а тому, що це призводить до порушення прав інших громадян, що є неприпустимим в європейській правовій Дмитро Стельмащук, державі. юрист

тел. 297-1000


Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше. Ф. Достоєвський

Погода на тиждень

НЕЗАБАРОМ

7

День

Календар свят

Афіша Для сім’ї

1 липня – День архітектора України 1 липня – День слідчого 1 липня – День працівників морсько-

го та річкового флоту 1 липня – День Військово-морських озброєних сил України 2 липня – День працівників податкової служби України

Магнітні бурі

Ваша реклама -

10.06 — з 04:00 до 7:00 14.06 — з 18:00 до 21:00 16.06 — з 02:00 до 6:00 19.06 — з 16:00 до 19:00 20.06 — з 09:00 до 11:00 22.06 — з 21:00 до 23:00 24.06 — з 02:00 до 6:00 29.06 — з 15:00 до 17:00

у найпопулярнішій безкоштовній газеті (097) 700-66-75 Gismeteo.ua

Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької 29 червня, п’ятниця 18:00 – оперета «Весела вдова» 30 червня, субота 18:00 – опера «Страшний двір» 1 липня, неділя 12:00 – балет «Коппелія» 18:00 – опера «Мадам Баттерфляй» пр. Свободи, 28 , т.235-65-86 Мистецький проект З 7 червня до 7 липня Виставка «Львів 2012» Вул. Коперника, 17 тел. 261 47 33

Для дітей Львівський академічний обласний театр ляльок 30 червня, субота 12:00, 14:00 – «Ще раз про Червону Шапочку» 1 липня, неділя 12:00, 14:00 – казка «Маленька фея» Пл. Данила Галицького, 1, тел. 235-58-32 Перший академічний український театр для дітей та юнацтва 30 червня, субота 14:00 – лірична комедія «Чарівне кресало» Вул. Гнатюка, 11, тел. 272-68-41

Для молоді Львівський драматичний театр імені Лесі Українки 30 червня, субота 18:00 – драматична імпровізація «І все – таки я тебе зраджу» Вул. Городоцька, 36, тел. 233-31-88 Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької 29 червня. п’ятниця 18:00 – комедія «Сватання на Гончарівці» 30 червня, субота 18:00 – гірка комедія «Останній гречкосій» Вул. Лесі Українки, 1, тел. 235-55-83

Авторський концерт Войцєха Кіляра у Львові

У п’ятницю, 6 липня, о 19:00 у Львівській філармонії відбудеться авторський концерт одного з найталановитіших та найбільш популярних польських композиторів Войцєха Кіляра. У концерті візьмуть участь: Войцєх Кіляр – композитор, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Беата Білінська – фортепіано, Володимир Рибчук – баритон, Галицький академічний камерний

www.samopomich.org

хор, Камерний хор «Глорія», Лілія Нікітчук – мецо-сопрано, Назар Тацишин – тенор, Олександра Дерій – сопрано, Роман Ревакович – диригент. У програмі твори Войцєха Кіляра: «Орава» для струнних (1986), «Концерт для фортепіано з оркестром № 2 (2011), «Te Deum» для солістів, мішаного хору та оркестру (2008). Детальніша інформація за телефонами: 247-05-06, 096-611-90-00.

Перший Фестиваль Здоров’я у Львові 01 липня, неділя, о 10:00 смт. Брюховичі, пансіонат «Перлина Львова» Участь у фестивалі – 50 грн. Фестиваль організований для всієї родини. На території буде діяти дитячий майданчик, батьки почують як вести здоровий спосіб життя, як правильно харчуватися та візьмуть участь у майстер-класах з приготування смачних і корисних страв. Проведіть день з користю для усієї сім’ї!

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

Тижневик. Розповсюджується безкоштовно Реєстраційне свідоцтво: КВ №9749 від 7.04.2005 Головний редактор: Христина Шира Журналісти: Ольга Євстігнєєва, Ярослава Федораш, Вікторія Крупеня, Ірина Труш Дизайн та верстка: Юрій Телепко Фото: Роман Барабах, Олег Михалюк, Юрій Ворожбит Карикатури: Роман Барабах Літературний редактор: Ольга Ткачів Кольороподіл видавництва “А-прінт”. Віддруковано у видавництві “А-прінт” на офсетній машині Solna D30 (Швеція). м. Тернопіль. тел.: 52-27-37, e-mail: office@a-print.com.ua, тираж: 25000, замовлення №290.

тел. 297-1000


ЦІКАВО

Логіка — це бог мислячих. Л. Фейхтвангер

8

Статуї, що дихають Оля Євстігнєєва Вони стоять велично і непорушно. У їхніх постатях – вічність. Кожна з не є безликим шматком бронзи, а – персонажем. Всі вони живі і в цьому немає сумнівів. Проте деякі ще й підморгують нам та посміхаються. Ви не побачите, як вони ходять, своїм виглядом складають конкуренцію самому Нептуну. Звідки взялись живі статуї в центрі нашого міста, чи шкідлива на них фарба та як вони ходять у туалет, читайте далі. Секретами ділиться жива статуя «Венеціанка»-Оля: • …Ім’я скульптора, який нас створює і випускає на вулиці міста ми не можемо розголошувати. Та ми знаємо точно, він задоволений нами. Ми як одна сім’я.

• …Усі ми студенти, які заробляють на літо та хочуть подивувати мешканців і туристів нашого міста. Нам це вдається найкраще за всіх. • …Більше в капелюх грошей нам кидають туристи. Бувають грошові одиниці, яких ми ніколи й не бачили. А от львів’яни вже звикли до нас і проходять повз. В сумі виходить кілька сотень гривень щодня. • …Образи ми створюємо самі. Збираємось разом на розмову з нашим кутюр’є, яка шиє одяг. На даний час по місту сновигають – Амур, Лялька, Венеціанка, Кухар, Скрипаль і Фотограф. Раніше були Художник, Ковбой, Пивовар, Швейцар і Чарлі Чаплін. • …Ми стоїмо від 5 до 8 годин. Для мене це не важко, досвід та витримка. В реальному житті мені стало легше чекати людей. Але час проходить цікаво, люди не дають сумувати.

• …В туалет і на обід ми ходимо в нашу майстерню, в центрі. В кожного є хвилин 40 відпочинку. • …Нас ніяк не можна відрізнити від справжніх статуй. Ми використовуємо аква-грим, який легко змивається, навіть можна вологими серветками стерти. На гримування йде до півгодини часу. • …Іноді люди думають, що у Львові встановили нові статуї. Підходять до нас ближче, розглядають. В такі моменти ледве стримуєш сміх. Коли я повертаю голову – у людей паніка і крики: «А-а-а-а, вона справжня, вона рухається!». • …Багато кличуть на каву, кидають в капелюх номери телефонів та дарують квіти. • …Під час ЄВРО працювати було саме задоволення. Чудова атмосфера, було багато туристів, телебачення. Європейцям до вподоби така задумка. • …Щоб стати статуєю – зверніться до дівчини, яка розносить солодких півників. Вона підкаже вам до кого варто звернутися.

Де знайти САМОПОМІЧ? консультації у житлово-комунальних справах вул

. Ге

ро

консультації в соціальних справах

юридичні консультації

їв К

Вам здається, що корисна їжа – це дорого і складно? САМОПОМІЧ спеціально для Вас збирає корисні рецепти, які можна готувати вдома. Це легко і недорого. Подбайте про здорове майбутнє своєї родини!

Котлетки

Ти можеш змінити! Інгредієнти: 700 грам курячого філе 2 невеликі морквини 1 середня цибулина 2 білки яйця зелень за смаком Приготування:

1. Куряче філе порізати невеликими кубиками, додати терту моркву, дрібно порізати цибулину, посічену зелень. 2. Посолити, додати 2 яйця і трохи французьких трав (за бажанням). 3. Ложкою покласти котлетки в пароварку, як оладки. Готувати 20-40 хвилин.

Смачного!

Актуальні новини   Анонси цікавих подій для   всієї сім’ї Корисні рубрики про   здоров’я, спорт, дозвілля Телепрограма «Самопоміч: пульс міста»:

рут

вул

. Ка рб

иш е

ва

«Новий канал» Неділя, 18:30 «12 канал» Субота, 18:40

Новий Львів, Пл. Ринок, 15, вул. Карбишева, 8 3 поверх

Пл. Ринок, 1, 115 кабінет

: 297-1000

www.samopomich.org www.samopomich.org

№ 26(240) 29 червня - 05 липня 2012

Радіопрограма «Для небайдужих львів’ян»: Радіо «ЕКО» (Обласне радіо) П’ятниця, 06:30 Субота, 15:30 тел. 297-1000

Газета САМОПОМіЧ ( 29 червня - 05 липня )  

1. Будинок на балоні 2. Поради, щоб подорож порадувала вас 3. Здорова усмішка у 70 років Про це та багато іншого на сторінках корисної газет...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you