Page 1

www.samopomich.org

Безкоштовний тижневик

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

ВИДАВАЛАСЯ З СІЧНЯ 1909 РОКУ КРАЄВИМ СОЮЗОМ РЕВІЗІЙНИМ У ЛЬВОВІ ВІДНОВЛЕНА У БЕРЕЗНІ 2005 РОКУ ОБ`ЄДНАННЯМ «САМОПОМІЧ» У ЛЬВОВІ

Актуально

Андрій Садовий: «Львів'яни – добрі господарі»

Як селян землі позбавляють На спідометрі – 100 км в годину. 15хв по вулиці Стрийській – і ми в Сокільниках. Це село – львівська Конча-Заспа. Земля нічим не гірша ніж у Брюховичах. Недоглянутих хат немає – є недобудовані. Корінні мешканці Сокільник, як аборигени у свій час

4 ст. продовження

витісняються чужинцями. Земля продається та забудовується прибульцями, проте сільській раді ніяк руки не доходять спорудити дитячий садок, дім культури…За законами жанру – земельні конфлікти тут за кожну сотку.

«Львів'яни показали себе дуже добрими господарями від час Євро 2012. Я хочу подякувати львів'янам, всім службам, які працювали в ці дні в посиленому режимі – прибиральникам, всім комунальним службам, міліції, транспортникам, медикам, працівникам сфери харчування та всім іншим. Особлива подяка понад тисячі волонтерів, які стали обличчям міста в ці дні і створили атмосферу комфорту та гостинності. Ці молоді люди – це наша особлива гордість і надія» - заявив міський голова Львова Андрій Садовий на прес-конференції з нагоди завершення матчів Євро 2012 у Львові. «Світ побачив Львів – дружній, гостинний і з величезною історичною спадщиною, якою захопилась Європа. Ми виходимо з тіні. Євро 2012 вже стало успіхом для нашого міста – про нього дізнався весь світ. Тепер нашим завданням є перетворювати цей успіх на розвиток місцевої економіки, на нові робочі місця на перспективи для нашої молоді. Дякую львів’янам за ту шестирічну працю, яка дала цей добрий для нас усіх результат».

САМОПОМІЧ ПРОПОНУЄ: Доступний спорт

Оздоровлення та відпочинок для пенсіонерів

Вам за 50, і ви не знаєте чим себе зайняти? Саме для вас САМОПОМІЧ приготувала цікаве літо! Щоп’ятниці, з 9:00 до 9:40 – оздоровча гімнастика на центральній алеї парку ім. Івана Франка. Щовівторка та четверга, з 10:00 по 15:00 – літній табір для старших людей (екскурсії, спілкування, нові враження). Щосереди о 10:30 – оздоровча гімнастика від інструктора з «Міжнародного Центру корекції постави» Оксани Слінько у Палаці культури ім. Гната Хоткевича Детальніше – за тел. 297-1000

Не впусти свій шанс!

В пошуках Помагайка Увага! Загубився Помагайко – символ об'єднання САМОПОМІЧ. На вуха підняли усіх, однак от халепа – ніхто не знає як він виглядає. Намалюй, як ти бачиш символ об'єднання САМОПОМІЧ та принеси його за адресою пл. Ринок, 15. Зроби це до 30 червня – і отримай яскраві призи. Допоможи Помагайку повернутись додому!

САМОПОМІЧ оголошує набір у «Школу лідерства». Програма безкоштовних тренінгів об’єднує енергійних та активних реалізовувати власні ідеї. Дізнайтесь, як краще втілювати свої проекти та отримайте практичні поради, що дійсно працюють. «Школа лідерства» триватиме з 03 по 20 липня, двічі на тиждень. Реєстрація триває до 2 липня. Реєструйтесь за тел. 297-55-00, 097-58-16-424 та на сторінці САМОПОМОЧІ в соціальних мережах.

Про проблеми – відверто

Цікавитесь діяльністю САМОПОМОЧІ та хочете зробити її кращою? До кінця червня об’єднання САМОПОМІЧ проводить фокус-групи на різні тематики для покращення своєї роботи. Приходьте та розповідайте, що саме вас не влаштовує. Шукайте дати і місця фокус-груп на сайті samopomich.org. Деталі за тел.: 297-55-00.

Відтепер спорт стає доступнішим. САМОПОМІЧ спільно із приватними клубами міста відкриває мережу безкоштовних спортивних секцій. Фітнес-клуб для жінок «ЕЛЛАДА» за підтримки САМОПОМОЧІ відкриває літню секцію для дівчат віком 12-16 років під назвою Фітнес – Юніор. Дисципліна включає почергові заняття на степ-платформах (розвиває координацію рухів), тай-бо (розвиває силу та витривалість, з елементами самозахисту), аеробіку (розвиває почуття ритму) та елементи з йоги, пілатесу на розтяжку. Щоб записатися у БЕЗКОШТОВНУ секцію потрібно зателефонувати за номером 297-55-00.


2

Краще бути мілким струмком, аніж глибоким чорториєм. Лу Сінь

Інформаційна мандрівка Ратушею

Людська байдужість Чому сьогодні байдужість стала все більше і більше заповнювати серця людей? Чому так важко просто вислухати людину ,поспівчувати їй і чимось допомогти? Адже кожен із нас просто потребує уваги, доброго слова та людського розуміння. Ми вкотре зустрілись з цим явищем,коли до нас на прийом звернулась одинока мама двох маленьких дітей – п. Марія Х. Впродовж трьох років в її квартирі була відсутня холодна вода через несправність внутрішніх комунікацій, але усім до цього було байдуже. Ніхто не цікавився як вона виховує двох діточок ,чим вона їх вмиває ,чи миють вони руки перед їжею, чи має їх мама можливість випрати одяг, який не такий гарний, як в інших, зате чистий, бо мама є мама. Та знайшлись спритні люди з ЛКП, яке їх обслуговує і придумали виставити їх мамі рахунок за нібито використану холодну воду, аж 900грн. за один лише місяць! А що, у їхній маленькій квартирі немає лічильника(бо, де ж взяти гроші?),то на них можна списати всю ту воду, що місяцями тече в підвал, де вже жаби зробили собі домівку. Ну, а інші, мабуть, подумали, що у квартирі влаштували великий басейн з малими морженятами! Та набридло мамі вже терпіти ,бо на наступного місяця виставили рахунок ще на 500грн. Вона сміливо пішла в об’єднанняи САМОПОМІЧ, бо знає, що там працюють небайдужі. І, дійсно, уважно вислухавши, юрист Марушечко М. усіх підняла на ноги, а в першу чергу – байдуже керівництво з ЛКП. Вивчивши дане питання, зустрілись усі в квартирі п. Марії та довелось працівникам ЛКП прийняти нормальне вирішення цього питання і ще й, крім того і в підвал опуститися разом із об’єднанням САМОПОМІЧ, бо самим ніколи . Тепер п. Марія разом зі своїми малятками може спокійно жити, бо впевнена, що хоч життя складне, але за себе потрібно боротися. Вона вже зробила собі висновок, що людям потрібно не зволікати, звертатись в громадське оюдганнсСАМОПОМІЧ, адже там постійно закликають мешканців до активності,до самоорганізації громадян,бо разом ми здолаємо байдужість, адже в ЄДНОСТІ –сила!

www.samopomich.org

Щодня до міської ради із проханням допомогти звертаються десятки львів’ян. Та більшість із них витрачають купу часу на пошук заповітного кабінету і в результаті виходять ні з чим, залишаючись наодинці зі своєю проблемою. Громадське об’єднання САМОПОМІЧ врахувало численні скарги мешканців міста і вирішило запровадити проект про інформаційне ознакування Ратуші. «Мешканці мають звертатись у міську раду з радістю і бути задоволеними роботою посадовців. Вони не повинні розбиратись, хто що робить і за що відповідає. Я підтримую ініціативу САМОПОМОЧІ і вже дав відповідні доручення. Адже таке ознакування допоможе мешканцям оперативно вирішувати свою проблему, а посадовцям – відповідальніше ставитись до своїх обов’язків, не «відфутболюючи» людей по кабінетах», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Тим часом, пані Ларисі вже 2-й місяць необхідно переоформити житлову субсидію. Вона заходить у міську раду, але не знає до якого чиновника зверну-

тись. Запитує в охоронця. Він відповідає: «Піднімайтесь на 3-й поверх, у 341 кабінет». Як з’ясувалось пізніше, жінку направили не туди і причина цьому – відсутність вказівників і вивісок-таблиць. «Складається враження, що охоронець на вході – єдине джерело інформації для людей. Натомість він не завжди знає, що порадити. Тоді починаються сварки та суперечки. Я вважаю, що інформаційні стенди і таблички надзвичайно необхідні. Будь-хто, ознайомившись з ними, точно знатиме, куди звертатись за допомогою і не блукатиме довгими коридорами», – розповіла пані Лариса. САМОПОМІЧ вже скерувала львівському меру лист із пропозиціями щодо допомоги мешканцям міста. Зокрема, у ньому запропоновано встановити у приміщенні ЛМР стенд чи таблицю із розширеною структурою виконавчих органів міської ради із зазначенням ПІП керівників структурних підрозділів і № кабінетів. Також потрібно встановити на дверях кожного кабінету відділу ЛМР вивіску-таблицю з ПІП керівника відділу та коротким викладом компетенції працівників цього підрозділу. «Як правило, приходячи у міську раду, львів’яни не розуміють тамтешньої термінології. Цей проект може стати першим в Україні, оскільки переведе бюрократичні терміни на зрозумілу усім мову», – зазначила керівник громадського об’єднання САМОПОМІЧ Наталія Міхнова. Така ініціатива дозволить вирішити проблему дезорієнтації львів’ян у пошуках посадовця з конкретної галузі та дозволить вберегтися від відмов некомпетентних працівників. Як зазначила Наталія Міхнова, ознакування Ратуші має бути запроваджене вже у серпні цього року.

Проведіть літо з користю! Спеціально для активних пенсіонерів, яким набридло марнувати кращі роки свого життя, САМОПОМІЧ відкрила літній табір. Майстер-класи від народних майстрів, оздоровча гімнастика на свіжому повітрі, екскурсії та перегляд фільмів, зустрічі з цікавими людьми та багато іншого. Зустрічі відбувати-

муться в приміщенні бібліотеки-філії №44 ЦБС для дорослих, що за адресою Петлюри, 43, двічі на тиждень. «Такі табори – це унікальна річ на території України. Після виходу на пенсію старші люди втрачають сенс життя, закриваються в собі, хоча ще можуть жити, ще мають що розказати. Такими таборами ми намагаємось довести їм, що коли тобі 60 років – для тебе усе тільки починається», - розповіла керівник відділу «Роботи з літніми людьми» об'єднання САМОПОМІЧ Людмила Гришко. У програмі таборів - майстер-класи від народних майстрів, оздоровча гімнастика на свіжому повітрі, фільми по методиці оздоровлення хребта Оксани Сліьнко та оздоровчої програми Сергія Розори (здорове довголіття), екскурсії «Вуличками Ірини Вільди», зустрічі з цікавими людьми. Також працює Клуб здоров'я та виставка відвідувачів Центрів спілкування людей літнього віку. Табори проходять у приміщенні бібліотеки-філії №44 ЦБС для дорослих, за адресою Петлюри, 43 щовівторка та щочетверга з 11:00 до 15:00 Дізнатись більше можна за тел. 297-1000.

Ольга Трудолюбська

Нові можливості для старших людей

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

ВАЖЛИВО Захистіть себе юридично! Вам не повернули кошти, втягнули до афери чи ошукали? Зверніться в юридичну службу САМОПОМОЧІ, що за адресою пл. Ринок, 1 (каб. 115). Вас навчать, як правильно писати заяви, заповнювати квитанції та складати договори. Також досвідчені працівники допоможуть вам відстояти свої права, орієнтуючись у законодавстві та нормативно-правових актах. Безкоштовні юридичні консультації, прийом мешканців та фахові рекомендації – щодня з 10:00 до 17:00. Відчуйте свою правову захищеність! Телефонуйте: 297-57-37

Ярмарок спорту – вже втретє у Львові! Різноманітні види спорту та новий стиль життя! 27 – 29 вересня у приміщенні СК «Динамо» на вул. Вітовського знову зберуться спортивні федерації та клуби, які демонструватимуть можливості заняття спортом у Львові, але уже у новому баченні! Все це в рамках Ярмарку спорту 2012, під час якого ви зможете отримати інформацію про усі спортивні клуби міста, а також спробувати себе у різних видах спорту – бойових мистецтвах, танцях, ігрових та силових видах спорту! Не проґавте цієї масштабної події – це шанс зробити своє життя яскравішим! Детальніше за тел.: 297-55-00

Подаруйте дітям яскраве літо! Цього літа забезпечити цікавий відпочинок для свого чада стане простіше! До кінця червня, забираючи дитину із дитячого садочку, батьки зможуть отримати від САМОПОМОЧІ безкоштовні буклети «Дитяче дозвілля влітку», де зібрана необхідна інформація про гуртки, секції та творчі студії у всіх районах Львова. Окрім цього, дітки зможуть побавитися із яскравими іграшками – бджілкою із «Веселого Вулика» та кенгуру із «Хелен Дорон – Рання Англійська». Акцію проводитимуть щотижня з 16:00 до 18:00. Подаруйте своїй дитині яскраві літні спогади! Дізнайтесь більше за тел.: 297-55-00

тел. 297-1000


Тільки дурні можуть бути непохитними у своїй упевненості. Монтень

«Переможець очевидний - Львів», Ми захоплені Львовом –

«Ми повернемося! І ще друзям розкажемо про Львів!», – іноземці приїхав до вас, бачив в Інтернеті гарні фото. Найбільше враження справила на мене Ратуша. У нас в Міннесоті, з відки я родом, такого немає. Я обов’язково привезу сюди друзів, щоб показати їм дахи Львова». Штефан з Польщі у Львові другий раз. «Я кілька років назад вже був у Львові, відтоді місто стало ще гарнішим, більш сучаснішим». У Львові на площі Ринок протягом ЄВРО працювало німецьке фан-посольство. Артем, працівник фан-посольства каже, що в нього наразі немає жодних проблем. Всі спокійно доїхали, недорого поселилися. «Сюжети про Львів в німецьких медіа – не збігаються з реальністю». Вражені іноземці тим, що у львівських кав’ярнях всюди є Wi-Fi. «Я не очікував! Мій iPhone, де б я не був, ловить Wi-Fi. Ви тут що, в он-лайні живете? О, зараз подзвоню другу по skype», – каже англієць Марк, приїхав до Львова на 3 дні з друзями. «У вас такі класні смайлики на стовпах висять. Що це означає? Ви багато усміхаєтесь?», – запитує про програму «Привітне місто» німець Йорґ. Ресторатори кажуть, що в основному замовляють пиво і дивуються, що воно дуже дешеве. Усім подобається борщ. А от вареники – не всім. На запитання, чи гості повернуться, всі відповідають: «Обов’язково! І ще друзям розкажемо про це чудове місто!»

www.samopomich.org

3

- іноземна преса про наше місто

саме такі відгуки іноземців про Львів

Американці ледве «видерлися» на львівську ратушу і під враженнями від неї та дахів. А німці, які живуть навпроти Ратуші, назвали львів’ян «шалено класними». «Ми весь день сидимо на старому балконі і «кайфуємо» від краси міста. Також німці зауважили, що у Львові «дешеве пиво» і дуже гарні дівчата. «Ваші кав’ярні працюють цілодобово, дуже смачна кухня і святкова атмосфера», – каже житель Мюнхена Томас, 20 років. А навпроти Ратуші оселилися 4 фани із Франкфурта, які тут житимуть 11 днів. «Ми маємо квитки на всі матчі збірної Німеччини у Львові. Коли ми відпочиваємо на балконі, всі дивляться на нас, вітаються з нами і, навіть, подарували прапор Львова. «Ми його вивісили на балкон», – каже Нік, 24роки. Фан-голландець приїхав своїм авто з коханою дівчиною і вони взяли із собою велосипеди: «Мені так краще, гарна погода. Та й хіба я з авто побачу всі ваші гарні будинки»? «Я, взагалі, не розумію, як так сталося!? Чому ми тут не були раніше!? Це справжня Європа! У вас англомовні вказівники, мене розуміють люди. А зараз ми їдемо пробувати ваш борщ», – каже Джина. Ендрю із США ледве видерся на Ратушу: «Дуже люблю футбол і спеціально

НОВИНИ

Львів – «Спляча Красуня Сходу» «Спляча Красуня Сходу», яка нарешті прокидається зі свого сну і надалі вважається найчарівнішою у всій країні». «Піднімаючись на Замкову гору, де у навколишньому лісочку ще чути ехо незліченних признань у коханні, якщо піднімаєшся без коханої людини своє кохання можна знайти там, закохавшись у місто». Німецьке видання «SPIEGEL» «Відкриті для світу партизани» «Львівських волонтерів, яких в місті понад тисяча, важко не помітити. Хто з туристів довше чи трохи невпевнено оглядає пам’ятки архітектури Старого міста, до того неодмінно підійдуть двоєтроє волонтерів в жовтих футболках. Вам потрібна допомога? Куди вам потрібно? Вам щось перекласти?». Німецька газета «Tagesspiegel» Львів - ідеальне місто для життя «Перед ЄВРО 2012 Львів, як і вся Україна, отримали не дуже схвальні відгуки. Але це було до ЄВРО 2012. Тепер туристи (німецькі і португальські) можуть сповна насолодитись Львовом - чудовий центр міста, відмінна атмосфера, багата історична і культурна спадщина. Фани справді насолоджуються. Мешканці Львова, особливо молоді, роблять все, щоб позитивно репрезентувати місто. Повсюди люди у вишиванках, на кожному куті - жива музика, багато туристичних магазинчиків і, навіть, пивний велосипед. Львів - ідеальне місто для фанатів і життя». Голландська газета «TELEGRAF» «Маленький Відень» «Маленький Відень», друга назва, яку отримав Львів завдяки своїм пішохідним вулицям і вуличним романтичним кафе, відрізняється від великих східних міст поблизу кордону з Росією, Харкова та Донецька. Місто зі своїм центром всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, його прекрасної опери ім. Соломії Крушельницької та численних церков». Французьке видання «RMCSPORT» «У Львові все йде, як по нотах» «У Львові все йде, як по нотах - маса подій, які захоплюють подих». «За даними поліції Данії, яка прибула підтримати своїх німецьких колег, данські фани не мали жодних проблем у місті. Всі побоювання не справдилися: Львів підтвердив, що може організувати не лише одну з найбільших спортивних подій, проте і зробити з цього грандіозне свято». Данська газета «POLITIKEN» «Переможець очевидний!» «Переможець очевидний», - заголовок статті про Львів. «Львів, де націо-

нальна збірна Німеччини проведе свій перший матч – це середньоєвропейська скринька скарбів Ренесансу і Модернізму, з бруківкою, кавовим ароматом і церковними дзвонами», - йдеться у публікації. У місті зараз «найкращі дороги за всю історію існування», підкреслює журналіст. Німецька газета «Frankfurter Allgemeine Zeitung» «Гарне поєднання футбольних вболівальників та місцевих мешканців» «Настрій, який панував у знаменитій історичній частині Львова в суботу ввечері, напередодні гри з Португалією, став достойною нагородою для фанів, які сюди приїхали. Незвичайне і дуже гарне поєднання футбольних вболівальників та місцевих мешканців. Таке не часто зустрічаєш на подібних великих подіях. Старші пани на лавочках грають в карти, на Ринку грає духова капела, неподалік виступає танцювальна дівоча група. 200 метрів звідти весільна пара виходить з Домініканського собору і прокладає собі шлях серед фанів». Німецьке видання «Morgenweb.de» «Львів - маленький Париж Сходу». Німецький телеканал «ZDF» «Львів - культурний центр Західної України» «Львів хоче запропонувати гостям з Європи тільки найкраще. Прийом у самому серці міста. Де, зазвичай, прогулюються закохані парочки і пенсіонери грають у шахи чи шашки, зараз стоїть двадцятиметрова сцена УЕФА. Як НЛО. УЕФА приземлилося. Візит з іншого світу/галактики. Львів очікує на те, щоб бути відкритим, і стати відомою туристичною ціллю». Німецьке видання «Neues Deutschlan» «Місто під час Євро-2012 показує свої найкращі сторони – «відкритість, привітність та модерність». Німецький канал «Deutsche Welle» Сам собі винен той, хто цю подію пропустив Годинні простоювання на кордоні, придирання органів влади, небезпека злочинів на дорозі, катастрофальні дороги, космічні ціни на готель. Такими були прогнози, як підсумок можна було сказати: хто поїде в Україну на Євро 2012, той сам собі винен. Сьогодні треба сказати: сам собі винен той, хто цю подію пропустив. Німецька газета «Osnabrücker Zeitung» Фани шоковані мільйонним містом! Як велося фанатам у Львові? Найперше, вони шоковані мільйонним містом. Культурна столиця України справді має, що запропонувати:крім смачної і корисної кухні, - відмінне пиво, яке стало для вболівальників справжнім відкриттям. "Я не очікував, що тут буде таке пиво, для футболу - нема кращого. Ї їжа недорога, гарні дівчата, Львівське пиво - відмінне."- каже Роберт з Берліну. Хорватська газета «Glas Slavonije»

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

«Гості привезли нам доброту. Не хочемо їх відпускати», - львів’яни про гостей ЄВРО Пані Людмила, вчитель, 64 р. «У мене прекрасний настрій, велике задоволення від всього, що відбувається. Мені тепер особливо мило і приємно у моєму місті. Дай, Боже, кожному прожити у такому місті, як я, і пережити таке свято. Я б постійно дивилася на ті прекрасні обличчя туристів, такі світлі і веселі. Я отримую від них великий позитив і не хочу, щоб вони їхали». Ірина Іванівна, 37 р. «Свято завершилось. Сумно, звичайно. Проте тепер ми показали усім, що достойні приймати такі події. Ми маємо розуміти, що це наше майбутнє і маємо з розумом використати нові можливості». Леся Ганусин, продавець, 30 р. «Я тішуся, що в нас у Львові дуже радісно прийняли гостей. Все спокійно, з любов’ю, з віддачею. Гості дуже чуйні. Нізащо не хочу відпускати гостей, вони мені так подобаються! Вони влили у наше життя щось таке свіже, привезли нам доброту, повагу. А галичани – дуже привітні люди. Ми стараємося «догодити» нашим гостям. На ринку ми сьогодні мали приємність спостерігати за тим, які вони веселі, такі люблячі люди. Напевно, багато ми від них навчилися, щось вони й від нас взяли. Взагалі, ми дуже задоволені, що таке відбувається. Так, ніби кордони відкрилися. Наші люди прагнуть спілкування з іншими людьми. А під час Євро немає ні мовного бар’єру, ні кордонів». Галина Володимирівна, 67 р. «Я дуже рада, що ми так гарно прийняли гостей. Дуже горда за наше місто – чисте, квітуче, акуратне. Хочу, щоб наші туристи і далі гостювали». Юлія Левко, студентка, 18 р. «Гадаю, що у нас доволі тісненьке і компактне місто. ЄВРО сприяло тому, аби тут відбулось пожвавлення, аби це урізноманітнило та увиразнило наше місто. Себто, у ЄВРО я вбачаю лише позитивний аспект, не маю жодних упереджень. Це, на мою думку, ті передумови, задля яких потрібно було ЄВРО. Зараз свято, на превеликий жаль, покинуло нас. І якоюсь мірою я відчуваю ностальгію. Я вже так призвичаїлася до всього цього шумовиння, що, подекуди, мені просто чогось не вистачає». Валентин, історик, 40 р. «Я щасливий, що наше місто це зробило! Ми достойно прийняли гостей і відкрили Львів для цілого світу».

тел. 297-1000


Сором часто забороняє те, чого не забороняють закони. Сенека

4

ТЕМА ТИЖНЯ

Панське село з місцевими «князями» написав керівництву розписку про те, що відшкодує збитки. Звідки в нього виникло таке бажання? Детальніше про подію на сайті: http://bit.ly/Prwgpm Одна жителька розповіла мені історію, від якої ідуть мурашки по шкірі. Пані Олена (ім’я змінено) жила по сусідству з депутатом. Вона на старість недочувала, жила одна. Коли депутат попросив продати йому город – вона погодилась. Чоловік посадив її в машину, відвіз у Щирець до нотаріуса. У результаті вона продала йому город з будинком. На місці її хати спорудили більшу і кращу. Вона тепер в Сокільниках не живе. Безхатченка скитається по Львову.

Всі сесії сільської ради відбуваються «таємно». Журналістів і жителів на неї не пускають

Ольга Євстігнєєва Тремтіння землі До редакції САМОПОМОЧІ прийшов лист від ініціативної групи мешканців села. Ще в 1998 році Сокільницькою сільською радою людям у користування були надані землі – рілля для городництва (квартали К-11 та К-12) загальною площею 20 га. 13 років мешканці села вирощували свою городину та сплачували земельний податок. У 2009 році був затверджений чіткий перелік землекористувачів з 95 людей, проте вже з 2010 року у людей планують позбавити земель для спорудження житлового масиву «Молодіжний». Масивирілля, якими користувались жителі, знаходяться біля урочища Панська Гора, загальною площею 40 га. За словами місцевих жителів, під час спорудження стадіону в Сокільниках, всю глину та відходи скидали в урочище для того, щоби зрівняти родючі землі ріллі К-11 та К-12 з масивом Панська Гора. Тепер це суцільний ласий шматок на аукціони.

Мешканців Сокільник виганяють з їхньої землі Житло для людей, яких ніхто не бачив На запитання про площу ділянки, яка відводиться під забудову, Львівський науково-дослідний проектний інститут землеустрою дає різні відповіді. В один день – 20га, в інший – 40га. Рішення про спорудження житлового масиву депутати мотивують тим, що до них звернулось 239 осіб за земельними ділянками. Але те, що

www.samopomich.org

корінні жителі Сокільник роками стоять в черзі на земельну ділянку – нікого не цікавить. Про спорудження Молодіжного масиву жителів не повідомили. Сільська рада не провела громадських слухань і не вивісила списки тих людей, які звернулись за землею. Натомість головне управління Держкомзему у Львівській області 21 грудня 2011 року повідомило, що погодження та затвердження проекту землеустрою щодо відведення кварталу житлової забудови в урочищі Панська Гора площею 40 га здійснювалось із порушенням земельного законодавства. Відповідь Управління Держкомзему у Пустомитівському районі від 25. 03 2012 року взагалі дивує. Там зазначено, що проекти відведення під за будову кварталів К-11 та К-12 не розроблялись. Чому тоді людям погрожують забрати їхні землі? Коли мешканці подали свої кандидатури у списки землекористувачів їм відмовили. А Пустомитівська районна прокуратура повідомила про те, що вони, взагалі, не є мешканцями села, хоча прописка в мешканців на руках. Пані Орися зазначає про масову підробку господарських книг та інших документів. Хто довіряє – платить двічі Коли сільський голова пан Криса зрозумів, що людей так просто не проведеш він спробував домовитись з мешканцями усно. Договір виглядав так: ті, хто має 20 соток землі – 10 віддавали сільській раді, а 10 собі для городництва. Люди повірили своєму голові, віддали землю в користь села. Але тепер в актах приватизації людям відмовляють, та й за 10 соток вимагають ще по 5 тисяч гривень. Про неадекватність сільського голови – ходять легенди по селу. Мова йде навіть не про спроби відібрати землі чи ігнорування сотень інформаційних запитів. Багато людей мені розповідали про побиття чоловіка сільським головою в його ж кабінеті, побиття жінки, яка потім лежала в госпіталі… Жертвами темпераменту Михайла Криси стала знімальна група 12 каналу. За словами Ярослава Панчишина, 22 травня під час зйомки сюжету, сільський голова розбив камеру об асфальт. Проте Михайло Криса активно заперечував цей факт, поки не з’явився на 12 каналі і

Посадила на своєму, а виросло на чужому Пані Олеся Шпуляр вийшла зранку на ріллю, щоб глянути, як сходить картопля. Замість цього вона побачила сліди комбайну вздовж городів. Після розмови з сусідами їй сказали, що це пан сільський голова з депутатами «землі міряв». Одного дня до неї під’їхав чоловік на машині і спитав: «А што ета ви дєлаєтє на маєй землє?». Коли жіночка попросила пояснень, вона їх отримала. Побачила акт власності на свою ділянку. Згодом у приватній розмові пан Василь зазначив, що хотів приватизувати свою ділянку, але до нього «під’їхали» так само. Тому він заплатив 5 тисяч гривень сільській раді, щоб отримати ділянку. Порадив жіночці зробити теж саме. Ділянки в кварталі забудови Панська Гора вже продаються на маклерських сайтах.

Ось в такій черзі стоять люди до чиновників, які порозбігались після самовільно припиненої сесії Мільйони… неіснуючій фірмі На сайті тендерних закупівель розміщена інформація про те, що 24 березня 2009 році Сокільницька сільська рада з відповідальним Крисою Михайлом провела тендер на водовідведення Сокільник. Тендер виграла фірма ХОКУ – Україна. Сума тендеру нечувана – 11800004 грн. Більшість місцевих жителів кажуть, що водовідведення робили за свої гроші. У ЗМІ неодноразово гуляло припущення про те, що саме ця компанія «ХОКУ» потирає руки на 60 га в районі Панської Гори. За це «ХОКУ» мала б спорудити школу. Я знайшла офіційну адресу на сайті Єдиного державного реєстру підприємств. «ХОКА» за їхніми даними знаходиться по вул. Шевченка, 313, на інших джерелах – вул. Шевченка, 317. Та за цими адресами такого підприємства немає. Звернутись до сільського голови з цим питанням не вдалось, телефонуючи впродовж тижня до сільської ради – його не було на місці. Детальніше можна ознайомитись з тендером на сайті: http://bit.ly/LBiGwK, про згадку «ХОКИ» у ЗМІ: http://bit.ly/MLCM6O

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

Як Сокільницька сільська рада вгамовує непокірних В понеділок жителі села мені повідомили про те, що сільський голова разом з депутатами написали скаргу в Пустомитівський районний відділ міліції про те, що журналіст 12 каналу Ярослав Панчишин, інформаційне агентство ГалІнфо та прес-секретар об’єднання САМОПОМІЧ Оля Євстігнєєва порушують громадський порядок, зривають сесію сільської ради, здійснюють тиск на депутатів та на членів їх сімей… Також з понеділка, 19 червня, до трьох активістів ініціативної групи – пані Плахтині Орисі, Беген Марії та Шпуляр Олесі додому навідалась земельна комісія з сільської ради. Хто кроками, а хто метром міряли земельні ділянки, на яких вже десятки років збудовані будинки. Жіночки мають побоювання, що акти приватизації у них визнають недійсними. Ось як розбираються зі корінними жителями села депутати, яких обрали мешканці. Далі буде… Проста арифметика Середня ринкова вартість землі у Сокільниках – 25 тис доларів за сотку. Загальна площа – 40 га. Вартість всієї землі – 40 млн доларів, а це –320 млн грн. Загальний бюджет Львова – 411 млн грн., то ці землі в Сокільниках коштують більше половини річного бюджету нашого міста. Поради юриста САМОПОМОЧІ Дмитра Стельмащука Законом України кожен громадянин має право на безоплатну передачу земельної ділянки з державної чи комунальної власності площею 10 соток. Для ведення сільського господарства або для дачної забудови. Навіть, якщо ви є землекористувачем, вам все одно варто відстоювати приватизацію земельної ділянки. Кроки до приватизації: 1) подання до відповідної ради заяви про безоплатну передачу земельної ділянки в приватну власність; 2) розгляд заяви радою відбувається в місячний термін; 3) у разі надання згоди на передачу ділянки у власність, орган приватизації надає дозвіл на розробку проекту її відведення; 3) розробку проекту відведення земельної ділянки за рахунок заявника; 4) погодження проекту відведення земельної ділянки з органами земельних ресурсів; 6) перенесення в натуру (на місцевість) розмірів земельної ділянки, передбачених проектом відведення, із встановленням землевпорядною організацією межових знаків; 7) підготовка державною або приватною землевпорядною організацією технічної документації для видачі Державного акта на право власності на землю.

Журналіст 12 каналу Ярослав Панчишин відзначив сільського голову Михайла Крису Дипломом почесного ворога преси – 2012 року

тел. 297-1000


НА ЧАСІ

В людині має бути все прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки. А. Чехов

Психологія

Марс і Венера пакують валізи? Ольга Трудолюбська Збираємось на море! Статистика свідчить: жінкам для того, щоб повністю зібрати речі, потрібно близько трьох годин, тоді як 36% чоловіків витрачають на це всього одну годину. Ми вирішили провести експеримент – за 60 хвилин 25-річні Юлія та Ігор позмагаються у кмітливості та практичності складання свого багажу. Але спершу ліричний відступ – уся правда про кофтинки і ноутбуки, та як збирають речі у відпустку жінки й чоловіки! Жіноча логіка Непередбачувані жінки пакують валізи. Це автоматично означає, що буде цікаво! Все починається із запису переліку необхідних речей в оптимальній кількості. Такого магічного списку вони стараються дотримуватись, але нічого не виходить. А потім приходить паніка і у сумку летить все підряд. Доведено, що середньостатистична жінка, їдучи на відпочинок на тиждень, пакує у валізу близько: • 20 кофтинок та футболок; • 15 брюк, спідниць та шортів; • 8 аксесуарів; • 2-3 пари взуття та інші дрібниці.

У результаті, лише 8-10 предметів потрібні для використання. А 77% опитаних жінок сказали, що беруть із собою велику кількість одягу на всякий випадок, щоб було з чого вибрати. «Для мене скласти валізу – ціла пригода. Беру речі на всякий випадок – раптом холодно буде чи дощ впаде. А потім ці всі сумки подорожують зі мною», – ділиться подробицями Юлія. Що стосується допоміжних засобів – це, звісно, сонцезахисний крем, окуляри, косметичка, улюблений журнал чи книжка (особливо для жінок, які не втрачають можливості підвищити рівень IQ на відпочинку).

Чоловіча реальність Сильна половина людства більш практична. Списків чоловіки не складають, бо точно знають, що їм потрібно. В хід ідуть: • одяг – мінімум сорочок, футболок, шортів, плавок; • шльопанці, кросівки, бандана, маска для плавання, захисний засіб від сонця. Але не чоловіча це справа – думати тільки про одяг. Як щодо творчості? Важливим атрибутом чоловічої валізи є фотоапарат. Хлопці фотографують усе – від веселки чи якоїсь комашки до коктейлю у барі. Адже, як вони кажуть: на-

Сік в асортименті Ольга Трудолюбська Літня пора багата на фрукти та овочі. Тому не зволікайте - робіть з них соки та пийте на здоров’я! Сік із смородини – дуже корисний для діабетиків. Це відмінний протизапальний і потогінний засіб, що покращує життєвий тонус. Грушевий сік – покращує травлення, роботу кишківника і кровоносної системи. Допоможе

www.samopomich.org

він тим, хто страждає захворюваннями системи кровообігу. Сік груші можна використовувати, як сечогінний засіб. Живий томатний сік – сприяє гарному обміну речовин. Натомість при консервуванні або варінні, органічні кислоти у ньому перетворюються на неорганічні і користі не приносять, а у гіршому випадку – можуть бути причиною утворення каменів в нирках і сечовому міхурі. Ананасовий сік – незамінний при захворюваннях нирок і ангіні. Яблучний сік – чудово підходить курцям, адже "піклується" про органи дихання. Виводить з організму шлаки і ниркові камені. Корисний при недокрів'ї, оскільки містить багато заліза. Виноградний сік – запобігає утворенню тромбів. Вважається,

тхнення може прийти будь-де. Без ноутбука нікуди! На жаль, (чи на радість) ця техніка таки входить у багажний асортимент – куди ж без сайтів новин, погоди і соціальних мереж? Крім того, завдяки ньому можна перекинути нові фотографії і похизуватись ними перед друзями. Буває, що хочеться інтелектуально відпочити і почитати книжку. Взагалі, дівчата читають більше за хлопців, однак останні прогресивніші – електронні книги читає вдвічі більше чоловіків, ніж жінок. Але 1-2 книжки чоловіки таки беруть із собою у т.зв. «натуральному вигляді». «У відпустку збираю лише найнеобхідніше. Не люблю брати з собою багато речей. Для мене важливі не валізи, а отримані під час відпочинку враження», – розповідає Ігор. Момент експериментальної істини «Мені цікаво, чи зможу я побороти паніку », – зазначила Юлія. «Я впевнений у своїй перемозі», – прокоментував Ігор. На годиннику 12:00, маємо час до 13 години. Один, два, три – вперед! На перших 20 хвилинах Юлія таки трішки запанікувала, але швидко зорієнтувалась і забрала 2 парасольки, непотрібні зарядки і футболки. Ігор проявив себе, як мудрий дипломат – збирав усі речі послідовно. Впродовж наступних 30 хвилин ситуація кардинально змінилась – Ігор не знав, що потрібно покласти в сумку, почав її розпаковувати, навіть старався створити список речей і в результаті нічого не встиг. Натомість Юлія спакувала валізи швидше, як за одну годину і встигла кілька разів перевірити, чи нічого не забула. Ось вам непередбачуваний результат: дівчина впоралась на «відмінно» за 40 хвилин, а «практичний» хлопець потерпів поразку. Ця пара зламала всі стереотипи і показала, що пакуючи валізи, не треба панікувати – варто подумати про гарний відпочинок та взяти все необхідне.

Харчування що ефект від нього не гірше, ніж від аспірину. Він також виводить зайву рідину із тканин. Але слід пам'ятати, що в ньому багато цукру. Діабетикам і бажаючим схуднути краще від нього відмовитися. Сливовий сік – виводить з організму воду і поварену сіль, ефективний при захворюваннях шлунковокишкового тракту. Вишневий сік – зміцнює стінки кровоносних судин. Багатий на залізо. Але вишневий сік це не кращий варіант для тих, у кого виразка шлунка і підвищена кислотність. Сік горобини – сечогінний і жовчогінний засіб. Дуже корисний при геморої, ревматичних болях. Апельсиновий сік – найкраще джерело вітаміну С. Він зміцнює кровоносні судини. Рекомендований при атеросклерозі, гіпертонії, хворобах печінки.

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

5

Спорт

Хто така «аквааеробіка»? Вікторія Крупеня Чудова альтернатива фітнесу, тренажерному залу чи просто плаванню. Звідки пішла аквааеробіка, в чому полягає її суть, яку користь дає організму – про це все читайте далі. Аквааеробіка – це комплекс різноманітних фізичних вправ, які виконуються у воді. Відомо, що вода має оздоровчий вплив на організм, а також полегшує фізичні навантаження, при цьому посилюючи їх ефект. Секрет зростаючої популярності аквааеробіки полягає у тому, що при заняттях у воді, знижується навантаження на опорно-руховий апарат, це в свою чергу зменшує ризик отримання травм, робить виконання вправ не таким напруженим як у звичайному залі, а також знижує ризик появи варикозу. Заняття у воді допомагають людині розслабитися, знімають нервову та м'язову напругу, зміцнюють нервову систему. Під час тренувань присутній своєрідний масаж, який робить вода, оточуюча тіло, прискорюючи кровообіг. Вправи у воді корисні, особливо для людей похилого віку, що страждають захворюваннями хребта, а також для вагітних. Великим плюсом аква-шейпінгу, чи гідро-аеробіки також являється відсутність після тренувальної болі у м’язах, адже під час занять у воді, в м'язах не накопичується молочна кислота, саме тому ми не відчуваємо ніякого дискомфорту. Любов Степанівна, 49р. – «Особисто я займаюсь аквашейпінгом вже півроку, двічі в тиждень, але не завжди регулярно. Після першого місяця занять почала себе набагато краще почувати. На вагах цифри лишаються практично незмінними, але всі знайомі кажуть, що я схудла. Просто м’язи прийшли в тонус і від того я стала виглядати більш «підтягнутою». Вихід є! Але якщо ви не маєте можливостей для таких занять, можна просто купувати абонемент до басейну – і вмикати свою фантазію. Рухи виконувати потрібно починаючи від 4-5 повторень кожного виду, з кожним наступним тренуванням збільшуючи навантаження. Найбільш поширеними і ефективними видами водних вправ, в глибоких басейнах, можна назвати ті, які вимагають переміщення центру ваги тіла. До розряду таких відносяться – вистрибування з води і ходьба у воді. Температура води у басейні повинна бути не нижчою за 18 градусів, в іншому випадку – можете елементарно застудитись чи відчути судоми під час занять. Отож, якщо ви вирішили спробувати аквааеробіку – не варто з цим затягувати – купальний сезон стартує, а після місяця занять у басейні перші результати можна буде не лише відчути, але й побачити! Адреси у Львові: Аквапарк "Пляж", вул. Княгини Ольги, 114, тел. 263-82-97 Центр водного відпочинку "Дельфін", вул. Трилевського, 12-а, тел. 244-36-31 ”Три стихії” – центр здоров’я, краси, та відпочинку, вул. Щирецька, 36, тел. 295-91-63 «Формула краси» – оздоровчий центр, вул. Стрийська, 202, тел. 295-85-55

тел. 297-1000


6

Знось з гідністю те, що змінити не можеш. Сенека

Хто довго кермує – той здоров’я руйнує

Болі у попереку, остехонроз, неврологічні проблеми, хвороби опорно-рухового апарату, поганий сон - всі ці симптоми можуть стати щоденним багажем водія, після довгого кермування авто чи маршрутним таксі. Чому? Те, як попередити і вберегтись від небажаних захворювань, проводячи життя на колесах, радить лікарневропатолог медичного центру Св. Параскеви, Олена Козар-Гуріна. Водій, а навантаження водолаза. Поперековий відділ хребта у сидячому стані має найбільше навантаження. Про це говорять не тільки лікарі, а й навчальна література. Остання стверджує, що навантаження в сидячому положенні на поперековий відділ дорівнює навантаженню водолаза під водою, глибина якої 200 - 300 метрів. Інколи доводиться змінювати професію У професійних водіїв завжди проблеми з дисками хребта, особливо страждає поперековий відділ, такі проблеми найчастіше зустрічаються у

професійних водіїв, стаж яких близько десять років. Якщо їхати по нерівних дорогах, бруківці з’являється і фактор вібрації, що збільшує навантаження і може просто руйнувати хребці. У своїй практиці – ділиться Олена Козар-Гуріна – мені доводилось лікувати далекобійників, на жаль, у віці тридцяти років, деякі з них змушені були не просто пройти курс лікування, а лягати на операційний стіл. Якщо у водія серйозна стадія захворювання, а це може бути зміщення хребців, тоді варто змінити роботу. Водії страждають Дуже часто водіям, особливо маршрутного таксі, дається взнаки й нервове напруження. Супроводжується воно хронічним стресом. «Причин у нас для нервів та стресів достатньо: дороги, графік руху, який не завжди встигаєш виконати через затори, весь час потрібно давати решту, велике навантаження на стопи – все це стало звичним, але дає про себе чути, і приносить чимало клопоту » – ділиться досвідом водій маршрутного таксі, пан Дмитро. Всі вище зазначені симптоми можуть викликати в організмі порушення стану судин голови, порушення циркуляції крові, неврози та порушення звичного режиму сну. Болить серце? Зачиніть вікно Дуже часто, а саме у літню пору року, водії відчиняють вікно, а потім, так само часто скаржаться на болі в шийному або грудному відділі. Інколи водії вважають, що їх болить серце,

Цифрове телебачення у вашій домівці

Галина Пелих Певні категорії громадян можуть претендувати на безкоштовне одержання телетюнерів. З 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову №245 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення», яка набула чинності 6 квітня цього року. Для цього слід написати заяву у відділ соціального захисту свого району. За період з 6 квітня до середини травня цього року до відділів управління соціального захисту міста вже подано більше 5,8 тис. заяв. «Безкоштовне надання телетюнерів визначеним категоріям громадян здійснюється за принципом: один телетюнер - на одне житлове при-

www.samopomich.org

міщення, тобто, навіть, якщо в родині проживає кілька пільговиків, вони все одно отримають 1 тюнер на 1 будинок. За період з 6 квітня до середини травня цього року до відділів управління соціального захисту міста вже подано більше 5,8 тис. заяв, на основі яких були сформовані списки, які подані на розгляд до Києва», - розповіла заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Наталія Кузяк. «Доставка телетюнерів буде здійснюватись поштою відповідно до надходження заяв громадян до органів соціального захисту. Черговість доставки визначатиметься відповідно до надходження заяв. Заяви ж прийматимуться до 1 липня 2012 року», - повідомила начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь. Важливо! Для отримання можливості на безкоштовне забезпечення телетюнерами львів’янам, які мають на це право, слід звернутись, до 1 липня, у «єдину приймальню» відділу соціального захисту свого району із заявою та підтверджуючим документом. Зразок заяви, можна також завантажити зі сайту управління соціального захисту «Львів соціальний» http://lvivsocialnyj.city-adm.lviv.ua. До слова, постановою Кабінету

насправді, це може бути защемлення нерва, особливо, якщо ви ведете свій спосіб життя на колесах при відчиненому вікні. Для того, щоб з’ясувати, що болить насправді, треба зробити кардіограму, але не варто забувати, що це може бути наслідком защемлення нерва. До невропатолога на прийом Лікування можливих і вже наявних захворювань потрібно тримати під контролем, і не чекати допоки заболить. Водіям, варто пити профілактичні препарати двічі на рік, щоб запобігти можливим захворюванням, якщо вони вже є, то курс лікування визначає невропатолог. Коли немає ніяких больових відчуттів, то лікаря потрібно відвідувати раз в рік, а, якщо відчуваєте симптоми захворювань, тоді один раз на пів року. Варто наголосити, що препарати та вітамінна терапія можуть по-різному впливати на водіїв, наприклад, розсіювати увагу, це може призвести до летальних наслідків, тому вживати препарати варто з великою обережністю та за рекомендацією лікаря. Не забувайте про раціон Харчування для водіїв є дуже важливим фактором, про який вони забувають. Водіям не завадить дотримуватись молочної дієти. Для того, щоб хребет робив супротив тим умовам, в яких працює людина, варто споживати рибу та продукти, які зміцнюють тканину, кістки, хребетні диски, також на допомогу прийде вживання кальцію в різних видах.

Міністрів України визначено такі категорії громадян, які можуть претендувати на безкоштовне отримання телетюнерів, а саме: - інваліди І та ІІ групи (у т. ч. інваліди війни цих груп); - інваліди війни ІІІ групи; - особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні; - особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"; - особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років. Контакти відділів управління соціального захисту у районах Львова Галицький: тел.: 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5) Личаківський: тел.: 235-71-62 (вул. Театральна, 10) Залізничний: тел.: 295-82-28 (вул. Виговського, 34) Франківський: тел.: 237-50-81 (вул. Ген.Чупринки, 85) Шевченківський: тел.: 252-28-40 (вул. Липинського, 11) Сихівський: тел.: 254-64-80 (просп. Червоної Калини, 66)

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

АКТУАЛЬНО Юридичні поради

Захистіть свою квартиру

З настанням літа у Львові активізуються не лише туристи, а й квартирні злодії. Аналіз звернень львів’ян до САМОПОМОЧІ показує, що крадіжки майна мають переважно сезонний характер і найчастіше відбуваються влітку. За даними правоохоронців під час літніх відпусток кількість квартирних крадіжок зростає майже вдвічі, а їх пік припадає на липень. За статисткою міліціянтів, найбезпечнішими щодо квартирних крадіжок є Сихівський і Франківський райони Львова. На другому місці – Галицький район, за ним – Шевченківський. Про це інформує прес-служба міліції Львівщини. Як же захистити майно від посягань злочинців? Слід визнати, що збереження майна залежить від передбачливості господарів. Якщо ви не хочете побачити в своєму будинку "повний безлад" і позбутися всіх цінних речей і грошей, постарайтеся зробити дім, якщо не фортецею, то хоча б не легкодоступною здобиччю для злодіїв. Перш за все потрібно поставити надійні вхідні двері з якісними замками. Найчастіше злодії проникають в будинок саме через двері. Щоб ускладнити їм процес "розтину", краще встановлювати декілька різних замків і подвійні двері. До речі, непогано все ж дружити з сусідами і просити їх придивлятися і прислухатися до всього, що відбувається біля ваших дверей під час вашої відсутності. Якщо житло розташоване на перших або останніх поверхах будинків, незайвими будуть металеві грати, які захистять вікна від проникнення. Трішки статистики Пік квартирних крадіжок триває із 11:00 до 14:30, це, приблизно, 50% випадків. У 70% усіх випадків злочинці крадуть гроші і ювелірні вироби. 98% квартирних злодіїв — непрацюючі, а 30% — раніше судимі. Серйозні "фахівці" діють організовано й ретельно опрацьовують всі варіанти для того, щоб процес пройшов продуктивно і без зайвого шуму. Тому покладатися тільки на міцні двері, хороші замки і уважних сусідів не варто. Краще посилити захист майна, встановивши сучасну сигналізацію, або здати житло під спостереження охоронної фірми. Як вберегтися? • Виходячи з будинку, зачиняйте всі вікна та двері. Пам’ятайте про надійність дверей та замків. • Не залишайте ключ під килимком вхідних дверей, на видному місці або без нагляду. • Якщо ви живете на нижніх поверхах будинку або на верхніх, проте близько від протипожежної драбини чи даху, обов’язково поставте на вікна ґрати. • Збираючись у літню відпустку, менше патякайте язиком. Чим більше людей знає про те, що ваше житло без нагляду, тим більше шансів у потенційних злодіїв. • Підтримуйте добрі стосунки із сусідами. Зайва пара пильних очей ніколи не завадить. І пам’ятайте, сучасні злодії стають ще цинічнішими і вигадують усе нові й нові способи обкрадання осель, тому Дмитро Стельмащук, варто бути пильними! юрист

тел. 297-1000


Іди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно. Данте

Погода на тиждень

Календар свят

Оздоровча ходьба

би

25 червня - День митної служби

України

27 червня - Всесвітній день рибальства

28 червня - День Конституції України

Магнітні бурі

Запрошуємо до філармонії! 29 червня, п’ятниця, о 18:00 відбудеться закриття сезону: концерт солістів Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». Виконавці - Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова». В програмі - популярна класика.

7

День

23 червня - День державної служ-

10.06 — з 04:00 до 7:00 14.06 — з 18:00 до 21:00 16.06 — з 02:00 до 6:00 19.06 — з 16:00 до 19:00 20.06 — з 09:00 до 11:00 22.06 — з 21:00 до 23:00 24.06 — з 02:00 до 6:00 29.06 — з 15:00 до 17:00

НЕЗАБАРОМ

Gismeteo.ua

Ваша реклама у найпопулярнішій безкоштовній газеті (097) 700-66-75

Львівський осередок оздоровчої ходьби за методом Олександра Шимка і об"єднання "Самопоміч", на бажання львів"ян, проводять повторно організаційний збір членів осередку і всіх бажаючих освоїти методику оздоровчої ходьби. Збір відбудеться на Сихівському масиві, в неділю,15 липня, о 17:00, на стадіоні школи № 90, вул. Кос-Анатольського (недалеко від торгового центру ВАМ). Планується на організаційному зборі: 1. Провести навчання і передати досвід бажаючим освоїти техніку оздоровчої ходьби. 2. Провести підбір організаторів і відкрити нові групи. 3. Провести серед бажаючих змагання за правилами спортивної ходьби. Запрошуються члени осередку м. Львова, учасники зустрічей з Олександром Шимком, і всі бажаючі навчитись методики оздоровчої ходьби. "Ми працюємо на ентузіазмі, абсолютно безкоштовно" - говорить голова Львівського осередку оздоровчої ходьби Музичак Зіновій. Контактні телефони: (095)8286984, (096)6177327.

Афіша Для сім’ї

Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької 22 червня, п’ятниця 18:00 – балет «Дон Кіхот» 23 червня, субота 18:00 – опера «Травіата» 24 червня, неділя 12:00 – балет «Лілея» 18:00 – опера «Аїда» Пр. Свободи, 28 , т.235-65-86

Для дітей Львівський академічний обласний театр ляльок 23 червня, субота 12:00, 14:00 – казка «Рімтімті» 24 червня, неділя 12:00, 14:00 – казка «Бука» 30 червня, субота 12:00, 14:00 – «Ще раз про Червону Шапочку» Пл. Данила Галицького 1, тел. 235-58-32 Перший академічний український театр для дітей та юнацтва 24 червня, неділя 15:00 – казка «Дикі лебеді»

Для молоді Львівський академічний театр імені Леся Курбаса 22 червня, п’ятниця 19:00 – драма «Лісова пісня» 23 червня, субота 19:00 – судовий ексмеремент «МА-NA HA-TA» 24 червя, неділя 19:00 – гра за текстами «Забави для Фауста» Вул. Леся Курбаса 3 , тел. 272-49-19 Львівський драматичний театр імені Лесі Українки 23 червня, субота 18:00 – драматична комедія «4 кут для любовного трикутника» 24 червня, неділя 18:00 – шоу – балаган «Сорочинський ярмарок», вул. Городоцька, 36, тел. 233-31-88

Тижневик. Розповсюджується безкоштовно Реєстраційне свідоцтво: КВ №9749 від 7.04.2005 Головний редактор: Христина Шира Журналісти: Ольга Євстігнєєва, Ярослава Федораш, Вікторія Крупеня, Ірина Труш Дизайн та верстка: Юрій Телепко Фото: Роман Барабах, Олег Михалюк, Юрій Ворожбит Карикатури: Роман Барабах Літературний редактор: Ольга Ткачів Кольороподіл видавництва “А-прінт”. Віддруковано у видавництві “А-прінт” на офсетній машині Solna D30 (Швеція). м. Тернопіль. тел.: 52-27-37, e-mail: office@a-print.com.ua, тираж: 25000, замовлення №274.

www.samopomich.org

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

тел. 297-1000


ЦІКАВО

Кожен — коваль своєї долі. Аппій

8

Конкурс

За малюнок винагороду Ірина Труш «Дарувати щасливі усмішки завжди приємно, отримувати призи за свою творчість ще більше» - розповідає учасниця конкурсу малюнків, «Мадагаскар». Хто отримав призові місця і як відбувалось нагородження переможці, - читайте далі. Тук-тук! Хто там? Для проведення конкурсу було обрано дитячий розважальний центр «Веселий вулик». Величезний двоповерховий лабіринт, різноманіття кольорів та цікавих фігур, які розвивають зорову пам'ять та заспокоюють нервову систему, різноманітні інтерактивні та розвиваючі ігри доповнювали святкову атмосферу. В цій атмосфері на учасників чекали не лише призи, а й цікава розважальна програма про яку подбала команда досвідчених та професійних аніматорів. Вони зробили

відпочинок максимально комфортним, за що дітлахи вічливо подякували – щирою усмішкою. Ура, моя дитина перемогла! Буде несправедливо, якщо ми не згадаємо про учасників, які намалювали усі ці чудові малюнки та зробили різноманітні вироби – з пластиліну, дерева, паперу та отримали призові місця. Отже, Сліпець Ярослав – здобув перше місце, Кушнір Марія та Беновський Владислав отримали призове друге місце, Яким Неоніла та Коломиєць Анастасія здобули третю сходинку перемоги, Стасів Вікторія та Ходочок Олександра – четверте місце, Шкрамко Ірина та Апетик Микола – п’яте місце. Смачні і цікаві призи Усі учасники отримали смачний квас від ТМ «Квас Тарас», а кожен із п’яти переможців отримали гору призів, а саме – сертифікат від дитячого розважального центру «Весе-

лий вулик» на суму 30грн, магнітик з логотипом «Мадагаскар», квитки від мережі кінотеатрів «Кінопалац», квитки від аквапарку «ПЛЯЖ», флешки від Iнтернет провайдера Airbites та сертифікати від «Три мітли» на 100грн. Об’єднання САМОПОМІЧ дякує партнерам за надані призи і допомогу в проведенні заходу. Батькам на замітку Малювати корисно з раннього віку, - розвивається акуратність, почуття кольору, дрібна моторика руки і, звичайно ж, творчий потенціал. Дуже важливо не тільки викликати перший інтерес дитини до малювання, але й утримати його в подальшому. Для цього запропонуйте якомога більше варіантів, щоб не обмежувати дитину. Наприклад, можна розглянути варіанти з олівцями і фарбами, крейдою, не лише на папері, а й на асфальті. Малюк може творити на вільну тему, або дайте йому в руки розфарбування з улюбленим героєм казки, мультфільму або книги. Також, буде корисно водити свого малюка і на художні виставки, щоб він спостерігав за майстерністю митців. І хтозна, може з вашої дитини вийде художник.

Де знайти САМОПОМІЧ? консультації у житлово-комунальних справах вул

. Ге

ро

консультації в соціальних справах

консультації в юридичних справах

їв К

Вам здається, що корисна їжа – це дорого і складно? САМОПОМІЧ спеціально для Вас збирає корисні рецепти, які можна готувати вдома. Це легко і недорого. Подбайте про здорове майбутнє своєї родини!

Морквяний суп-пюре

Ти можеш змінити! Інгредієнти: вода - 1500 грам картопля - 3 шт. морква - 2 шт масло вершкове - 1 ст. ложка пшенична мука - 1 ст. ложка сіль - 1 ст. ложка сметана - 100 гр яєчний жовток - 1 шт петрушка - 2 ст. ложки Приготування:

Очищену моркву натерти на дрібній тертці, опустити в гарячу воду, додати дрібно нарізану картоплю і варити до готовності, потім протерти через сито, додати пасеровані борошно і проварити. При подачі в суп покласти суміш сметани і сирого жовтка, посипати дрібно нарізаною зеленню. Калорійність на 100 г ~ 37.7

Смачного!

Актуальні новини   Анонси цікавих подій для   всієї сім’ї Корисні рубрики про   здоров’я, спорт, дозвілля Телепрограма «Самопоміч: пульс міста»:

рут

вул

. Ка рб

иш е

ва

«Новий канал» Неділя, 18:30 «12 канал» Субота, 18:40

Новий Львів, Пл. Ринок, 15, вул. Карбишева, 8 3 поверх

Пл. Ринок, 1, 115 кабінет

: 297-1000

www.samopomich.org www.samopomich.org

№ 25(239) 22 - 28 червня 2012

Радіопрограма «Для небайдужих львів’ян»: Радіо «ЕКО» (Обласне радіо) П’ятниця, 06:30 Субота, 15:30 тел. 297-1000

Газета САМОПОМІЧ ( 22 - 28 червня )  
Газета САМОПОМІЧ ( 22 - 28 червня )  

1. Як у селян землі позбавляють? Неіснуючі люди і їхні сотки. У головній темі номера. 2. Які соки треба пити, де можна займатись аквааеробі...

Advertisement