Page 1

www.samopomich.org

Безкоштовний тижневик

№ 17(231) 27квітня - 3 травня 2012

ВИДАВАЛАСЯ З СІЧНЯ 1909 РОКУ КРАЄВИМ СОЮЗОМ РЕВІЗІЙНИМ У ЛЬВОВІ ВІДНОВЛЕНА У БЕРЕЗНІ 2005 РОКУ ОБ`ЄДНАННЯМ «САМОПОМІЧ» У ЛЬВОВІ

Репетиція ЄВРО

Актуально

Готуй сани влітку, а відпустку – зараз!

Ще не знаєте, чим завершиться сьогоднішній день, але знаєте, куди поїдете відпочивати влітку? Або ви завзятий турист, чи просто раціонально використовуєте свій час

3 ст. продовження

та гроші? На що потрібно звернути увагу при плануванні довгоочікуваної відпустки, та як зробити подорож цікавою, а гроші зберегти в гаманці, – читайте у газеті САМОПОМІЧ.

28 квітня о 19:00 на «Арені Львів» відбудеться матч першої ліги за участю ФК «Львів» та ФК «Металург». Відтак, саме на цей матч заплановане проведення генерального тестування усіх служб міста, зокрема, транспортної системи, медиків, надзвичайників. Найвідчутнішим для львів’ян та гостей міста буде тестування транспортної системи. Адже у суботу будуть закриті окремі вулиці та організовано рух транспорту так, як і у дні матчів ЄВРО-2012. НА ЗАМІТКУ: • 28 квітня з 15:30 до 23:00 пл.Петрушевича, вул.Шота Руставелі та вул.Стрийська (від вул.І.Франка до транспортної розв’язки на кільцевій дорозі) буде закрита для приватного транспорту. • Відкритим для громадського транспорту буде перехрестя Стрийська-Наукова-Хуторівка, але повороти на Стрийську будуть заборонені. В такому ж режимі працюватимуть вул. Володимира Великого і Луганська на стику. • Об’їзд буде організовано по вулицях І.Франка, Вітовського, Сахарова, Кн.Ольги, В.Великого, Наукова, Хуторівка, пр.Червоної Калини, Чукаріна, Рядова, а також по вул.Луганській – В. Великого. • До вул. Стрийської з боку вул.Кульпарківської можна буде під’їхати по вул.Трускавецькій, а зі стороні вул. Хуторівка – по вул.Гашека. • Львів’ян просять без потреби не заїжджати в центральну частину міста, на вул. Стрийську та прилеглі вулиці. Львівська міська рада просить вибачити за тимчасові незручності, пов’язані з проведенням генеральної репетиції до ЄВРО-2012.

САМОПОМІЧ ПРОПОНУЄ:

Думаємо про завтра

Проект «Здоровя твоєї дитини» викликав великий ажіотаж серед мешканців міста. Багато питань, мало часу, популістичні заклики депутатів не заповнювати анкети – усе це вже позаду. Тепер можна розібратися, що ж і до чого було. САМОПОМІЧ почала говорити про цей проект ще півроку тому. Готувалися до програми і медики, і освітяни, і мерія, і САМОПОМІЧ. Кожен свої частини. Залучали і ЗМІ: прес-конференція, ролики на телебаченні та радіо, статті. І багато-хто з львівян про це почув, але, звичайно, не

всі. По-різному поставилися до проекту і школи: хтось чемно запропонував батькам заповнити анкети і розповів про цю програму на батьківських зборах, а деякі просто змушували учнів заповнювати і сварили тих, хто забув анкети вдома. І все ж проект «Здоровя твоєї дитини» вже на першому етапі приніс дуже багато. Мами почали говорити зі своїми дітьми про їхнє самопочуття і здоровя, адже часто вони просто не мають часу про це розмовляти у звичайний день. Але, попри все, ми дякуємо усім батькам, які уважно заповнили анкети, дякуємо освітянам, які відповідально поставилися до програми, дякуємо компанії «Артеріум», яка підтримала проект. І вже з травня на основі інформації з анкет фахівці разом із САМОПОМІЧЧЮ розроблятимуть програму оздоровлення львівських дітей, де будуть передбачені різні заходи. А що саме потрібно нашим дітям – покажуть результати дослідження.

Про здоров’я У п’ятницю, 4 травня, САМОПОМІЧ запрошує вас на зустріч з професійним німецьким лікарем, сестрою Петрою Кропф. Тема зустрічі «Природні методи оздоровлення». Вхід вільний. Запрошуємо о 18:30 у приміщення міської ради, 230 кабінет. Реєстрація – 297-55-00 та 096-20-37-257.

Вечір відпочинку для літніх людей

З приходом теплої погоди САМОПОМІЧ відновила традицію Вечорів відпочинку на площі Ринок. Танці під мелодію «Трояндового вальсу», зустріч старих друзів та просто щире приємне спілкування чекає на Вас! Приходьте 29 квітня (неділя), площа Ринок (перед центральним входом до Ратуші). Ми чекаємо на Вас з 17:00 - 19:00.


АКТУАЛЬНО

Людина відбивається в своїх вчинках

2

Ф. Шимер

- Але ж не може все місто працювати на туризм? - Звичайно, ні. Львів – це велике місто і в ньому планомірно мають розвиватись різні галузі. Просто туризм розвивається сьогодні найбільш динамічно. Попри кризу, погані умови для бізнесу в Україні та інші негаразди, ця галузь у Львові рухається вперед. Для молодої людини це шанс затриматись в місті. Якщо раніше взагалі не було перспектив і єдиний вихід - був виїзд на роботу за кордон, то тепер є можливість знайти працю у Львові. Але є нюанси - треба знати іноземні мови, треба вміти спілкуватись з людьми. Це добрий стимул для молоді вчити мови, розвиватись. Як будуть почуватись львів’яни під час Євро? - Як почуваються господарі, які приймають гостей. Для господарів це завжди певні клопоти та незручності. В останній місяць перед Євро ми будемо активно інформувати львів’ян про ті незручності, які будуть в червні – робота громадського транспорту, міських установ, перекриття вулиць і так далі.

Андрій Садовий:

«Поки я працюю мером, змінилось чотири уряди»

Міський голова Львова Андрій Садовий в ексклюзивному інтерв’ю нашій газеті про Євро-2012, свої стосунки з владою в Києві, вибори та інше. Про Євро-2012 - Трохи більше місяця до початку Євро-2012. Ви задоволені тим, як Львів підготувався до цієї події? - Якби я був всім задоволений, я би не мав бути на цій посаді. Я бачу всі недоліки і недопрацювання, більш ніж будь-хто інший. Але я розумію, що перевернути світ за місяць часу неможливо. І зараз потрібно чітко виставляти пріоритети. Ми маємо фантастичне місто, яке є нашим найбільшим аргументом для гостей. Насправді, це остання прихована перлина Європи, яку світ для себе відкриє цього літа. Сьогодні найважливіше для громади - об’єднатись навколо ідеї Львова - привітного, дружелюбного та гостинного міста. Бо сучасний аеропорт і чудова архітектура міста не матимуть жодного значення, якщо люди, які зустрічатимуться гостям, не будуть привітними і гостинними. Найбільше запам’ятовується спілкування з живими людьми. - Це все гарні слова. Але є реалії. Кажуть, що ті гроші, які витрачені на Євро-2012, ніколи не окупляться. Ви з цим згідні? - Залежить, що вкладати в поняття «гроші на Євро». Більшість видатків пов’язані з інфраструктурою – тобто

www.samopomich.org

тим, що нам і так треба було робити. Євро пройде, але ж дороги, система водопостачання, новий пасажирський транспорт, аеропорт залишаться тут для людей.

Сучасний аеропорт і чудова архітектура міста не матимуть жодного значення, якщо люди, які зустрічатимуться гостям, не будуть привітними і гостинними. Найбільше запам’ятовується спілкування з живими людьми. - Ви хочете сказати, що на Євро-2012 Львів взагалі не тратив грошей? - Єдині видатки, напряму пов’язані з Євро – це кошти на будівництво стадіону, які взяла на себе держава і близько чотирьох мільйонів гривень в міському бюджеті цього року на організаційні речі під час самої події. Але Ви подивіться, які це вже дало ефекти? За останні чотири роки туристична галузь в місті та суміжні галузі дали десятки тисяч нових робочих місць. Це багато для міста з населенням в 800 тисяч. Тому окуповуватись Євро буде в різний спосіб. І через робочі місця, і через нові потоки туристів, і через відомість міста в світі.

Партію регіонів до влади в Україні привели, в тому числі, і наші сьогоднішні опозиціонери. Тому що, коли були при владі, конфліктували один з одним, замість працювати на країну.

Про владу, вибори та рейтинги - Опозиційні партії звинувачують Вас у надто тісній співпраці з урядом і владою в Києві. - Не я вибирав владу в Києві, з якою мені потрібно працювати. Це по-перше. А по-друге, на моє велике переконання, Партію регіонів до влади в Україні привели, в тому числі, і наші сьогоднішні опозиціонери. Тому що, коли були при владі, конфліктували один з одним, замість працювати на країну. На жаль, вони змарнували велику довіру, яку отримали від людей під час Помаранчевої революції. І ми з вами будемо «розгрібати» цей провал ще довго. Тому не їм судити те, як я зараз працюю з Києвом. З 2006 року, коли мене вперше обрали міським головою, змінилось вже чотири уряди. І з кожним доводиться вибудовувати відносини практично з нуля. Я маю працювати з кожним урядом, який керує сьогодні Україною. Я відповідаю за функціонування міста, за його розвиток, за фінансування міських програм. - Члени опозиційного КОДу, зокрема, дорікають Вам тим, що Ви заборонили масові акції опозиції під час останнього приїзду Януковича та Президента УЄФА Мішеля Платіні. - Це абсолютна неправда. Ми звернулись до суду лише щодо двох акцій – в одному випадку підприємці хотіли носити труну на летовищі перед Мішелем Платіні, в іншому – незареєстрована релігійна громада мала намір організувати молебень на площі Ринок. Всі інші акції, в тому числі мітинги опозиції, не були заборонені судом і вони відбулись.

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

- Якою буде Ваша позиція під час парламентських виборів цього року? - Я відповідаю за сам процес виборів. Хоча новий закон про вибори забрав велику частину повноважень в місцевих органів влади. Але я не маю наміру усуватись. Яка би не була влада в країні, у Львові ніколи не було серйозних фальсифікацій. І поки я міський голова, такого не буде й надалі. - Ви будете когось підтримувати на мажоритарних виборах у Львові? - Це було б нечесно. Люди самі розберуться. Для мене головне, аби обрані від Львова депутати не забули про місто, як це дуже часто бувало. Депутати-львів’яни мають бути найактивнішими лобістами міста в столиці. - Донедавна преса і різні експерти активно заявляли про те, що Ви маєте намір самі йти на вибори по одному з округів у Львові. - Я обраний на посаду міського голови Львова і маю намір до кінця відпрацювати свій обов’язок. Крапка. - Соціологи стверджують, що Ваш рейтинг дещо впав після впровадження транспортної реформи. Ви це визнаєте? - Якщо це так, то цьому є пояснення. Впровадження транспортної реформи було дуже далеким від ідеалу. Були як суттєві прорахунки, так і свідомий саботаж від деяких перевізників. Я усвідомлюю, що це викликало обурення людей. І люди злі не на власника маршрутки, а на владу. Можу лише запевнити, що мета залишається незмінною – львів’яни повинні їздити в нормальних, людських умовах. З тими, хто цього не розуміє і не може елементарно їздити за маршрутом та графіком або вимити свої автобуси в кінці дня, ми будемо прощатись.

Самопоміч - це моя ідеологія, яку я буду сповідувати незалежно, на якій посаді я буду, і чи буду взагалі мати якісь посади.

Про Самопоміч - Ви є засновником об’єднання Самопоміч. Свого часу Ваші опоненти говорили, що організація зникне, як тільки Ви станете мером. Тепер кажуть, що активізація її діяльності останнім часом – це Ваш план виходу у велику політику… - Самопоміч є і буде потрібною ще довго. Цілі, які собі ставить ця організація, є стратегічними. Об’єднання людей, взаємодопомога, розвиток дітей, здоровий спосіб життя – таке не досягається за рік-два. Це ті речі, які дуже бракують українцям і які, на жаль, не пропонують людям політики. Партії кидають пусті, крикливі гасла і забувають про них одразу після виборів. Самопоміч займається реальною роботою щодня. Це моя ідеологія, яку я буду сповідувати незалежно, на якій посаді я буду, і чи буду взагалі мати якісь посади. Розмовляв Данило Рудий

тел. 297-1000


Краще бути мілким струмком, аніж глибоким чорториєм Лу Сінь

Готуй сани влітку, а відпустку – зараз!

ТЕМА ТИЖНЯ

3

Христина Шира

Відпочинок без турбот «Я завжди користуюсь послугами туроператорів. Люблю, щоб на відпочинку можна було відпочивати, а не шукати, де б поїсти чи переночувати. Якось поїхали на море «дикунами» – знайшли квартиру, але моря я так і не бачила. Все було як завжди: приготуй їсти, помий посуд, прибери. А у готелях «все включено». От тобі шведській стіл – їж-не хочу, прибирання номеру, ще й увечері розважальна програма», – розповідає Інеса, 45 років. Справді, послуги, які надають турфірми, повністю забезпечать ваш відпочинок. Процес доволі простий – ви приходе з грошима та документами – усе інше справа рук тур-агента. Тут вам зможуть підібрати будь-який тур чи поїздку, відповідно до ваших побажань та грошових можливостей (сімейну, екзотичну, активну, романтичну чи якусь іншу). «У квітні-березні туристів стало суттєво більше, – розповідає Христина, турагент, – їдуть хто куди. Проте, лідерами, як і у минулі роки, залишаються: Болгарія, Греція, Туреччина. Цікаво, що цього року львів’яни хочуть екзотики, тож частими стали поїздки до Шрі-Ланки чи на острів Кріт».

Тур-агенції пропонують від 10 до 40 % знижки тим, хто попіклувався про відпустку за 3-4 місяці. Гарячі путівки Для тих, хто часу на планування не затрачає, і має більш вільний графік роботи, гарячі путівки – манна небес. «Якщо у готелі чи санаторії не всі номери зарезервовані – тур-агенції дізнаються першими. Тож, щоб місце не простоювало, готель його продає дешевше. Тур-агент називає таку путівку «гарячою», – продовжує Христина. – Усе, як завжди: страховка, віза, прекрасні умови, тому боятись нічого. До того ж, зазвичай, така подорож майже вдвічі дешевша. Єдиний мінус – терміновий ви-

літ чи виїзд. Зазвичай, такий відпочинок може початись за 2-3 дні. Отже пакувати валізи доведеться поспіхом». Дозвольте переночувати Дешево та цікаво можна відпочити за допомогою програм обміну. Для цього потрібно зареєструватись на спеціальному сайті – там шукаєш собі «дім» за потрібними параметрами. Так само як приймають Вас, і ви можете приймати гостей з інших країн. Це додасть досвіду у спілкуванні, можна підучити мову та просто гарно й весело провести час. А ще, похвалитись перед туристом рідним містом. «Я залишалася у студентів з Польщі в Кракові та Вроцлаві, а ще в Берліні на кілька днів. Також мені показували місто Нант у Франції двоє місцевих красенів. Це, зазвичай, набагато цікавіше, ніж туристична екскурсія з гідом, а також більш дешевий нічліг, точніше безкоштовний. Найкраще те, що ти не просто знайомишся з людьми при зустрічі, а, наче, зустрічаєшся зі старими знайомими, яких сто років не бачила», – розповідає Марта, завзятий турист. – А щоб не мати сумнівів, я ретельно обираю друзів. Переглядаю інформацію про їх роботу чи навчання, музичні вподобання, філософські погляди, а також кількість друзів і їхні коментарі, кількість позитивних відгуків. Більше десяти відгуків, зазвичай, гарантія безпеки і ознака того, що людина перевірена часом». Корисний сайт: www.couchsurfing.org Купіть місце в авто Останнім часом і на теренах України можна зустріти людей, котрі подорожують автостопом. Та якщо для українців це дикунство – Європа про «австостоперів» дбає. Зареєструватись на спеціальному сайті та купити місце у людей, котрі уже подорожують, може кожен. Правила прості, ціни більш ніж дешеві і все законно! «Переживати нічого, адже все перед-

Марта з новими друзями у Вроцлаві

www.samopomich.org

Айсекери на професійному стажуванні в Індії бачено. Реєстрація на сайті, резервація місця в машині, лист-підтвердження, який потрібно роздрукувати. Все тримається на взаємодовірі, адже багато людей також бояться брати невідомих супутників у своє авто. До того ж, це, справді, дешево. Я їхала з Вроцлава до Берліна за 40 злотих – це трохи більше за 100 гривень. Увагу потрібно звертати на мову, якою володіє людина до котрої ви звертаєтесь; контактний телефон і електронна пошта (я віддаю перевагу людям, з якими можна зв’язатись не тільки через телефон, а, наприклад, соціальні мережі) – ділиться досвідом Марта, – місце та час зустрічі, яке бажано добре уточнити, щоб не виникло непорозумінь. Також добре переписуватись смс-ками в неофіційній формі, це зазвичай робить знайомство більш позитивним. Проте для підстрахування завжди потрібно мати план «Б», наприклад, розклад автобусів». Корисний сайт: www.carpooling.com Своїм ходом Якщо ж ви маєте власне авто і хочете розпоряджатись часом самі, вперед! Плюси очевидні: ви не залежите від руху поїздів чи автобусів, час повернення та місце відпочинку залежить лише від вас, компанія у машині теж ретельно підібрана. «На дорогу до Болгарії ми витратили 700 гривень. Коли повертались додому, вирішили зробити круїз і побували ще у Боснії та Герцеговині, Хорватії, Чорногорії, Сербії, Угорщині та Словенії, – розповідає пан Віктор, – кожного року з дружиною ми ідемо власним авто. Так зручніше і дешевше. Зупиняємося жити у рекомендованих друзями і досвідом приватних віллах. Повірте, що там умови кращі ніж у Одесі, а відпочинок виходить вдвічі дешевшим. До прикладу, остання подорож на 14 днів у Болгарії обійшлась нам у 600 євро, це на двох з харчуванням. Єдине, про що треба пам’ятати, – це справність авто. Адже безпека попри все». Коли збираєтесь у таку відпустку, у машині має бути: аптечка, карта, жилетка, яка світиться, передні вікна машини мають бути нетонованими, вогнегасник та знак аварійної зупинки. Обов’язково, щоб у машини не протікало масло, інакше на кордоні вас можуть повернути

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

назад. Оформити візу для такої поїздки можна за допомогою тур-агенції. Так само як і знайти житло. За досвідом та друзями Доволі часто відпустку поєднують з приємним та корисним. Багато молодіжних організації пропонують стажування за кордоном чи євро-тури за символічні ціни. На сайтах таких груп можна знайти тури від 100 гривень по Україні та 200 євро за кордоном. До прикладу, Християнські організації повезуть Вас на 14 днів Європою всього за 400 євро. Такі подорожі створені для об’єднання молодих людей різних релігій та національностей. Тут ви зможете познайомитись і поспілкуватись із багатими духовно молодими людьми, котрі точно стануть вам друзями. Щодо стажування, то тут взагалі все безкоштовно. Варто лише мати гроші на сувеніри. «Їздила від AIESECу за програмою міжнародних стажувань – заповнила анкету он-лайн, пройшла інтерв’ю, підписала угоду і вибрала три країни зі 110, в які хотіла б поїхати. Мені надсилали пропозиції стажувань у соціальній сфері в тих країнах, які я обрала, потім обрала програму стажувань, яка мені найбільше сподобалась, і поїхала. Візи мені не потрібно було, але якщо є потреба – то приймаюче місто/країна висилають запрошення. Подорож була на шість тижнів, а працювала я зі старшокласниками. Жила в хостелі з іншими іноземцями, які приїхали за тією ж програмою обміну. Хоча як варіант ще можна жити в сім’ї. Плюс у тому, що роботи було не так і багато, а проживання і харчування забезпечували, тож була можливість подорожувати країною, спілкуватись з іноземцями, підтягнути англійську. То, певне, були найкращі тижні в моєму житті. І тепер у мене є друзі ледь не по всьому світу», – ділиться Христина, студентка. Стажування проходить увесь рік. Влітку ви можете побувати в Бразилії, Росії, Польщі, Індії, Туреччині, Румунії, Китаї, Індонезії. При бажанні можна знайти стажування будь-де. Вікові обмеження: 18-30 років. Корисні сайти: http://aiesec.lviv.ua http://pojzdka.ucoz.ua/publ/1-1-0-2 http://vk.com/mklaugcc

тел. 297-1000


Іди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно

4

Данте

Новини

ВАЖЛИВО

«Депутат, що не зраджує своїх виборців, може стати дороговказом для кожного», - Тарас Стецьків Христина Шира

Юридичні знання для пенсіонерів

Не знаєте, як захистити свої права? Безкоштовна правова школа для пенсіонерів. Юристи САМОПОМОЧІ навчать правильно писати заяви і звернення, звертатися до суду, спілкуватися з чиновниками. Заняття відбуватимуться раз на тиждень у центрах спілкування для людей літнього віку. Реєстрація за телефоном 297-1000.

Україна буде чистою!

Львів підтримує проект «Зробимо Україну чистою! 2012» Зміни у місті починаються з кожного з нас. Об'єднання САМОПОМІЧ підтримує міжнародну громадську ініціативу «Зробимо Україну чистою!». У суботу, 28 квітня, з 11:00 до 14:00 працівники об'єднання та волонтери прибиратимуть парк «Знесіння». Запрошуємо усіх львів'ян долучитися до створення затишку у нашому місті: 29755-00.

Яскравий день – в Брюховичах

Показові виступи з різних видів спорту, майстер-класи, спілкування з тренерами – усе це вже наступної неділі, 29 травня, відбудеться у Брюховичах. Акція «Життя зі спортом – яскравіше!» відбудеться на стадіоні ЛРІДУ по вул. Сухомлинського, 16 з 14:00 до 17:00. Танці, бойові мистецтва, ігрові види спорту – виберіть щось для своєї дитини!

У центрах спілкування - дні відкритих дверей

У центрах спілкування для літніх людей від Об’єднання САМОПОМІЧ цього тижня пройдуть дні відкритих дверей: у вівторок, 24 квітня, при бібліотеці-філії №44, вул. Петлюри, 43 та у четвер, 26 квітня, при бібліотеці-філії №37, вул. Миколайчука, 1 о 15:00.

Учні побували на суді

Об’єднання САМОПОМІЧ спеціально для учнів 10-11 класів організувало «Школу майбутнього юриста». На проекті кожен охочий зможе відвідати практичні семінари, ознайомитися з роботою юристів Львівської міської ради, відвідати реальні судові засідання разом з юристом-професіоналом. Учні вже відвідали два судових засідання та Західноукраїнську філію Адвокатської компанії «Arzinger», - Маркіян Мальський.

www.samopomich.org

Політик за покликанням Змалечку свій життєвий шлях я хотів пов’язати з дослідженням історії. Саме тому вступив на історичний факультет Львівського університету. Мав намір робити наукову кар’єру. Проте мої студентські роки припали якраз на занепад Радянського союзу і початок «перебудови». Знання історії дало мені можливість розуміння і почуття обов’язку перед батьківщиною. З’явилося бажання змінити нашу історію, новітню історію, щоб у нас була не лише туга, поразки і плач, а знайшлась радість перемоги і це підштовхнуло до політичної кар’єри. В кінці 80-х років з’явилась перспектива здобути незалежність. Процес був тривалий: спочатку дали можливість говорити, згодом - дозволили мітинги. Тоді я включився в політичну боротьбу і зрозумів, що політика – це моє покликання. Мотив шукати не довилось Моя родина уся з Галичини, батьки і діди – народжені саме тут. Велика частина родини була виселена у Сибір за допомогу повстанцям. Частина родичів воювала у лавах УПА. У шкільні роки я прочитав заборонену тоді «Історію України» Грушевського. Саме ця атмосфера в родині, патріотизм і можливість робити політику, яка з’явилась, привела мене до створення товариства «Лева» у 1987році. Тоді ж, у період між 19871990 роками, політка була «вулична», я брав участь в організації практично всіх мітингів і маніфестацій того часу. Коли ж з’явилась можливість, як представнику товариства «Лева», кандидувати до Верховної ради, воно само собою сталось. Вірність переконанням як шлях до перемоги Одна людина не може змінити усе. Але один депутат, якщо він особистість, має переконання, котрий не зраджує свою позицію і виборців, може тримати високу планку роботи і бути дороговказом для багатьох. Той факт, що із шести скликань до Верховної ради, п’ять разів я був обраним, показує, що така моя робота має довіру виборців. Я завжди дотримувався думки, що треба всіляко допомагати людям, незалежно від того, чи ти є зараз депутатом від конкретного округу, чи ні. Я вважаю себе представником Галичини в українському парламенті, і щоб відстоювати права людей, треба бути постійно в контакті з ними, знати їхні настрої, їхні проблеми, щоб представляти їх з трибуни Верховної Ради. У нас працює громадська приймальня, юридична служба, ми щонеділі зустрічаємося з мешканцями у різних районах Львова. Під час кожної такої зустрічі до нас звертаються люди з різними проханнями: кому потрібна матеріальна допомога, хто жаліється на несправедливе рішення

Народний депутат України, заступник голови фракції «Наша Україна Народна Самооборона», член Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. суду, кому треба ліфт відремонтувати. В місяць виходить по 50-70 звернень, які я разом зі своїми помічниками опрацьовуємо, і ми допомагаємо львів’янам у вирішенні цих питань. Знайти підприємця для впорядкування дитячого майданчика, залучити кошти на побудову церкви – це те, чим я займаюся зараз, і таку роботу я буду продовжувати. Це те, на що мої виборці можуть розраховувати. Тож кожен може звернутись до нашої приймальні за адресою: проїзд Крива Липа, 6. Зустрічатися з людьми, слухати зауваження до своєї роботи – це щоденна робота депутата, і так має бути. Для людей Однією з моїх головних ініціатив останніх років є ідея написання нової Конституції через скликання Установчих Зборів. Я вірю, що справжню Конституцію України зможуть написати лише люди, котрі не є діючими політиками, до прикладу, моральні авторитети, діячі церкви і т.д. Вони могли б написати конституцію навіки. Друга річ, якою я активно займаюсь, питання нафтогазового комплексу. Я автор цілого ряду законопроектів, які стосуються питання забезпечення України газом, диверсифікації поставок газу в Україну, заборона приватизації газотранспортної системи, підземних сховищ газу. Тобто, я предметно займаюсь цією темою. Саме у питаннях нафтогазового комплексу я професійно бачу, як досягти енергетичної незалежності України. Ну а третє питання, яке за фахом мені дуже близьке, – запровадження

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

в Україні нетрадиційних видів енергії. Це енергія вітру, енергія сонця, енергія твердих побутових відходів, і відходів с/г виробництва. Це те, що зменшить нашу залежність від Росії в питаннях енергетики. Секрет у єдності Завдання депутатів полягає в тому, аби лобіювати інтереси міста в кабінеті міністра України. Зараз, із приходом уряду Януковича, ми не маємо якоїсь можливості впливати, але якщо здобудемо парламентську більшість, то зможемо цю роботу добре поставити. Особисто мені вдавалося бути добрим лобістом для Львова. Ще у 2005 році, після «Помаранчевої революції», тоді вдавалося залучити по 50 млн. гривень впродовж двох років для реконструкції історичної частини міста. Вважаю, що якби львівські депутати були більш згуртовані, колективно вони б могли досягти ще кращих результатів. Львівські депутати могли б утворити таку групу, львівське представництво у Верховній Раді, і шляхом колективних зусиль добиватись для Львова фінансових вливань та захищати інтереси міста. Опозиційні партії, котрі створили Комітет опору диктатурі, запропонували мені розглянути можливість балотуватися по мажоритарному округу, тут у нас, на Львівщині. Якщо опозиція об’єднається та виставить один список на вибори, якщо список і мажоритарні кандидати будуть достойними, і мені запропонують йти, як погодженому депутату від опозиції, я, мабуть погоджусь. Тому що вважаю, що боротьба всіх проти всіх немає змісту. А в єдності – ми сила.

тел. 297-1000


СІМ'Я

Тільки дурні можуть бути непохитними у своїй упевненості Монтень

Здоров’я малюка у руках масажиста Ірина Труш Дуже часто турботливі батьки ставлять прості запитання: чи потрібен нашому малюку масаж, яку користь він принесе нашій дитині та наскільки він дієвий на практиці. З’ясувати відповіді на ці та інші запитання нам допомогла реабілітологмасажист Мар’яна Дімбровська. Масаж – складова успішного розвитку Дитячий масаж сприяє правильному кровообігу, підвищує опірність організму до інфекцій та сприятливо впливає на нервову систему. Дитячі педіатри зазначають, що користь полягає у розвитку чутливості шкіри малюка. Варто зазначити, що малюки, які отримують регулярний масаж, в майбутньому відрізняються більшою товариськістю і проникливістю під час спілкування. Раз, два, три,чотири Масаж для малюка можна починати робити з одного місяця після народження, найчастіше тим, хто погано тримає голівку та має порушення опорно-рухового апарату. Проте, ним не можна зловживати. Оздоровчий масаж робиться двічі на рік. Якщо є проблема і потрібна профілактика, його кількість сягає чотирьох разів на рік.

Христина Шира Кожен з нас хоч би раз в житті здавав кров і отримував на руки результати аналізу. Потім лікар оголошував: «З вами все нормально», або «Ви хворі». А самі ви, скільки не старались, насилу розуміли, що означають ті або інші букви. Насправді все не так складно, як здається. Загальний аналіз (кров береться з пальця) розрахований перш за все на те, щоб виявити захворювання крові і запальний процес в організмі. А ось що означають букви і цифри на бланку: RBC. Такими буквами позначаються еритроцити. Кількість еритроцитів в одному міллілітрі крові повинна

www.samopomich.org

Магічна цифра 10 Якщо мова йде про сколіоз, клешоногість і т.д., повинен бути системний курс, який складається з десяти днів. Ця магічна цифра є ідеальною для курсу масажу, адже протягом цього проміжку часу матуся може побачити позитивні зміни у розвитку малюка, а він, своєю чергою, їх відчути. Середня ціна коливається – 50 гривень за один сеанс. Впливає на ціну і кількість виконаної робити. Часові рамки Тривалість масажу залежить від того, як поводиться дитина, адже до кожного потрібний індивідуальний підхід. Масаж – це не просто задоволення, а спосіб спілкування, своєрідна «мова жестів, за допомогою якої масажист повинен познайомитись із малюком і зрозуміти, що йому до вподоби та як йому допомогти. Часові рамки масажу складають 40-45 хвилин, до години – максимум. Обов’язково мають бути вправи Курс масажу включає в себе не лише масаж, а й комплекс вправ, які є обов’язковою передумовою для позитивних результатів. Якщо масаж триває приблизно 45 хвилин, то на вправи припадає до 5 хвилин.

Не лише оздоровчий, а й лікувальний Лікувальний масаж найчастіше робиться дітлахам, коли у них хворі бронхи, запалення, астма, коклюш та інші. Наприклад, лікування коклюшу масажем може вберегти від дорогих таблеток та антибіотиків. Лікувальний масаж включає в себе такий метод, як відстукування, що супроводжується трьома-чотирма підходами, які своєю чергою провокують дитину до відкашлювання. Дуже корисний лікувальний масаж для немовлят з вродженою клишоногістю. Таке захворювання проявляється, коли малюк починає ходити. На ранніх стадіях розвитку такого захворювання, коли зв’язки ще не загрубіли, за допомогою масажу можна відновити правильну будову стопи. Але варто наголосити, що лікувальний масаж буде найбільш дієвим, коли проблема не є задавленою.

Масаж для малюка можна починати робити з одного місяця після народження. Тим, кому не можна Масаж протипоказаний тим, у кого є шкірні висипи, хронічні захворювання, пов’язані з кров’ю, висока температура. Кожна масажна одиниця має свою ціну Ціни на масаж різні, адже багато чого залежить особисто від людини, яка пропонує свої послуги і наскільки вона їх оцінює. Середня ціна коливається в рамках 50 гривень за один сеанс. Впливає на ціну і кількість виконаної роботи. Наприклад, коли потрібно зробити масаж тільки на ніжки, а не на все тіло, то ціна складає 20 грн. Кожна масажна одиниця має свою ціну, коли їх скласти докупи – виходить ціна за послуги. Масажисти-матусі Матуся може робити профілактичний масаж сама, але лише попередньо отримавши консультацію у педіатра. Щодо лікувального масажу, то мама повинна пройти спеціальні курси масажу для малюків. В іншому випадку, не знаючи фізіологічних особливостей дітей, можна нашкодити.

Що каже твоя кров? бути від 3,8 до 5,8 мільйонів. Якщо кількість еритроцитів менше норми, значить, людині не вистачає червоних кров'яних тілець, а це непрямий покажчик на анемію. Щоб переконатися в цьому, лікар дивиться на гемоглобін - білок, що міститься в еритроцитах (НСВ). Обидва показники повинні один одного підтверджувати. Норма гемоглобіну 110- 165 г на літр крові. В залежності, підвищений гемоглобін або знижений, можна судити про захворювання. НСТ. Це тромбоцити, які беруть участь в згортуваності крові. Їх норма - 350-500 тисяч в 1 мл. Якщо кількість тромбоцитів нижча за норму, у людини підвищена кровоточивість або утворюються синці, а ще це непряма ознака захворювання крові. WВС. Так позначаються лейкоцити або білі кров'яні тільця. Їх норма - 3,510 тисяч в одному мілілітрі. Зменшення або збільшення кількості лейкоцитів - це ознака запальних захворювань.

ЛІМ. Так позначаються лімфоцити, норма яких - до 30% від загального числа лейкоцитів. При дуже високому рівні лімфоцитів можна запідозрити туберкульозний процес. Значне зростання лімфоцитів спостерігається при лімфолейкозі. Але висновок, зрештою, повинен зробити лікар. ЕОЗ. Якщо еозонофілів, які так позначаються, більше норми (5%), то у людини може бути алергія. ШОЕ. Позначає швидкість осідання еритроцитів. Норма не повинна перевищувати 17- 18 мм за годину. Якщо еритроцити осідають зі швидкістю вище 20 мм/год., то це ознака запалення. Щоб не заплутатися у всіх позначеннях, в першу чергу звертайте увагу на лейкоцити, гемоглобін і ШОЕ. Лейкоцити попереджають про запальний процес, ШОЕ це підтверджує, а гемоглобін допоможе дізнатися, чи немає анемії.

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

5

Вегетаріанство у Львові Ірина Труш Вегетаріанство – це система харчування, яка здатна впливати на організм людини. Саме до такого стилю життя схиляються все більше і більше людей у світі. До десятків мільйонів вегетаріанців по всьому світу щодня приєднуються й інші, які віддають перевагу в їжі овочам та фруктам. Як саме вегетаріанство впливає на організм і чи користується такий спосіб харчування популярністю у нашому місті, – читайте далі. Вегетаріанці не часто відвідують лікарів Згідно з науковими дослідженнями, які були проведені в Німеччині, система харчування й спосіб життя вегетаріанців сприяють тому, що вони не часто відвідують лікарів і приймають менше лікарських препаратів. За даними 100 осіб, що перейшли на вегетаріанську їжу, у 51 особи зменшується маса тіла, у 32 осіб зникають функціональні розлади в системі органів травлення, у 60 – поліпшується настрій, у 53 – загострюються зір і слух, у 10-15 перестають ламатися нігті й випадати волосся. Львівський вегетаріанський магазинчик Придбати відповідну їжу становить для вегетаріанців чи не найбільшу проблему. Але не для львів’ян, адже у нашому місті є спеціальний вегетаріанський магазинчик. «Саме туди й ходимо купувати їжу, адже там великий вибір асортименту. – розповідає пан Микола, 42 роки». – А й, справді, ми перевірили, у вегетаріанському магазині можна придбати відповідник будь-якому «звичайному» продукту – замість висококалорійної ковбаси – соєву, звичайний сир – замінить сир тофу, є велика кількість екзотичних приправ. Приблизна ціна на ковбасний тофу – 25 грн., на паштет 11 гривень. Дієтологи застерігають Відмова від їжі тваринного походження і перехід на вегетаріанський спосіб життя по-різному впливає на організм. Тим, хто хоче або дотримується режиму строгого вегетаріанства, потрібно подбати про включення в раціон дефіцитних харчових речовин. Доцільно є вживати полівітамінні препарати та препарати, що поєднують у своєму складі вітаміни й мінеральні речовини. Варто звернути увагу і на забезпечення повноцінності харчування для вагітних жінок, матерів, що годують і дітей, оскільки на їх здоров'я нестача їжі тваринного походження позначається найбільш сильно і може негативно вплинути на їхній організм. Думка львів’ян Євген, 36 років: Ми з дружиною перейшли на вегетаріанський спосіб життя уже як десять років тому. Задоволені і сьогодні, адже економимо гроші та покращуємо своє здоров'я, як тілесне так і духовне. Марина, 20 років: Я сама не є вегетаріанкою, але подруга дотримується такого способу життя. Піти з нею в якийсь мій улюблений ресторан чи кафе нам трохи складно. Оскільки не всі пропонують вегетаріанську кухню. Може, колись теж стану вегетаріанкою, але лише, як у нас в місті будуть більш сприятливі умови.

тел. 297-1000


6

НА ЧАСІ

Сором часто забороняє те, чого не забороняють закони Сенека

Студентам – практика, жителям – озеленення!

Наталя Жук Об’єднання Самопоміч спільно з Національним лісотехнічним університетом України, а саме з викладачами та студентами єдиної в Україні кафедри ландшафтної архітектури, які люб'язно відгукнулись на наше звернення про взаємну співпрацю, розпочали проект «Зробимо наше місто красивішим».

Ця наша ініціатива спрямована для покращення прибудинкової території та здійснення благоустрою на прикладі Асоціації ОСББ «Оберіг». Отже, студенти мали розробити проект ландшафтного дизайну прибудинкової території Асоціації ОСББ «Оберіг», що на вул. Стрийській 87,87а,89,91,93, для того, щоб остання потім цей проект втілила в життя. Згодом було організовано зустріч го-

лови Асоціації «Оберіг» - Стефанією Климко з завідувачем кафедри проф. Кучерявим В.П. та викладачем Шеремета З.Ю. та обумовлено всі деталі подальшої співпраці. Півроку студенти проводили розрахунки та креслення, і проект - готовий. Троє студентів створили нове обличчя вулиці Стрийської і розробили ландшафтне планування для будинків АОСББ «Оберіг» з доріжками, спортивними та дитячими майданчиками та, навіть, доріжками для вигулу собак. За цим же проектом мають засадити клумби та замінити зламані парканчики, а ще - облагородять дорогу та підїзди до будинку. Наступним кроком для Асоціації буде пошук коштів на реалізацію данного проекту, але спочатку необхідно сформувати кошторис. На думку голови Асоціації «найдорожчими будуть покриття доріжок». Стосовно реалізації данного проекту, роботу буде продовжено на можливі гранти, спонсорську допомогу, внески свідомих мешканців і звернення до місцевої влади.

звело до того, що середня тривалість «життя» 90% сортів у виробництві – 1,5 року (за даними ІК НААН). Напевно, багато хто стикався з ситуацією, коли прекрасна, урожайна картопля протягом 2-3 років дрібнішає і врешті-решт виходить: «викопали менше, ніж посадили». Причина цього – вірусні захворювання. Ті, хто хворів на грип, напевне, пам'ятають свій стан й рівень працездатності. Але картоплі «лікарняні» не нараховуються, і відмовитися рости вона не може. Наскільки у хворої рослини вистачить сил – такого розміру і виходять бульби: середньо-дрібної фракції. Тобто якраз такою, яку прийнято залишати на насіння. Ось і виходить, що городники з року в рік своїми власними руками роблять те, що називається «негативний відбір». Чому ж дивуватися, коли «виросло менше, ніж посадили»? Тому залишати на посадку по-

трібно бульби з найкращих, здорових кущів, або хоча б відбирати великі, правильної форми, явно здорові. Такий спосіб дозволяє за пару років навіть покращити ваш сорт. При купівлі насіннєвого матеріалу на виставці або в Клубі ОЗ ймовірність одержати картоплю з вірусами набагато менше. Приблизно за місяць до передбачуваних термінів посадки такі бульби можна почати прогрівати і пророщувати, попередньо зробивши кільцеві надрізи, а перед посадкою – розрізати за кількістю очок (метод Бублика) – так сумарний урожай може бути набагато більший, ніж при традиційній посадці дрібними, нехай навіть і здоровими бульбами. Те, що ми звикли називати картопляним кущем, насправді є декількома самостійними рослинами, що ростуть з одного місця. Матковий клубень є для них резервним джерелом живлення, і це єдине, що їх пов'язує. У міру зростання ці рослини починають конкурувати між собою за світло, воду і т.д. Зустрічаються рекомендації видаляти стебла, якщо їх кількість у кущі більше шести, але набагато краще розділити їх ще до посадки – розрізати по числу очок, що прокинулись. Чи можна залишати на посадку бульби з пошкодженнями, тріщинами, укусами? Після викопування, як правило, проводиться лікувальний період, протягом якого всі пошкодження заживають. Тому надрізи, сліди укусів личинки хруща або дротяника для посадочних цілей ніякої загрози не представляють (якщо, звичайно, не з'їдені начисто всі вічка). У літній період при різкій зміні погоди на бульбах деяких сортів виникають ростові тріщини – якщо вони зажили без наслідків, то такі бульби цілком придатні для посадки. Успіхів вам, здоров'я, щедрих врожаїв і смачної картоплі!

Рости, картопелько, велика-велика!

Тетяна Чучко Картопля настільки поширена на наших городах, а наше життя пов'язане з цією культурою так давно, що, здається, ніби нам все-все-все відомо й зрозуміло. Але, чомусь, врожаї «другого хліба» даються тяжкою працею і великими турботами, та й самі ці врожаї часто менші, ніж хотілося б. Для того, щоб хоч трохи полегшити городникам життя і поліпшити ситуацію з картоплярством на малих площах, знавці розповідали: Чому посадковий матеріал великої фракції є кращим, ніж дрібної? Залишати на посадку середні й дрібні бульби – не більш ніж традиція, яка в останні роки створює городникам безліч проблем. Падіння культури картоплярства пов'язане з розповсюдженням вірусних захворювань картоплі, що й при-

www.samopomich.org

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

Цифрове телебачення – безкоштовно Наталя Жук

В Україні вже збудовано і на повну потужність працює мережа цифрового наземного ефірного телебачення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитись безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українських телеканалів у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер. Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовлення, 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову № 245 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення». За рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме: • всі інваліди першої та другої груп (у тому числі інваліди війни цих груп); • інваліди війни третьої групи; • особи, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні; • особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; • особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років. Для безкоштовного одержання телетюнеру, громадяни, що відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою. Зразки заяв та уся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування телетюнером будуть оприлюднені на стендах у місцевих органах соціального захисту, на офіційних веб-сайтах Держкомтелерадіо, Мінсоцполітики, місцевих органів влади, громадських організаціях захисту прав інвалідів тощо. Найближчим часом розпочнеться широка інформаційна кампанія стосовно можливостей безкоштовного одержання телетюнерів. У Держкомтелерадіо працює телефон «гарячої лінії» (044) 239-61-09, за яким можна дізнатися про можливості безкоштовного одержання телетюнерів. Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою по мірі надходження заяв до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями. Черговість доставки визначатиметься також по мірі надходження заяв. Тобто – хто раніше подасть заяву – той раніше отримає телетюнер. Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення.

тел. 297-1000


В людині має бути все прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки А. Чехов

Погода на Календар тиждень День свят

7

Афіша

26 квітня - День пам'яті загиблих в радіаційних аваріях і катастрофах 27 квітня - іменини Трохима 28 квітня - всесвітній день охорони праці 29 квітня - міжнародний день танцю іменини Леоніда, Ірини 1 травня - іменини Івана. Свято весни і праці 2 травня - преп. Івана Печерника 3 травня - Всесвітній день свободи друку

Для сім’ї

Магнітні бурі

4 квітня – середу (пік з 09 до 13 години); 6 квітня – п’ятницю (20-22); 7 квітня – суботу (13-16), 12 квітня – четвер (12-15); 13 квітня – п’ятницю (13-16); 19 квітня – четвер (06 -09); 21 квітня – суботу (09-12); 22 квітня – неділю (19-22); 25 квітня – середу (06-08) ; 29 квітня – неділю (12-14).

НЕЗАБАРОМ

Ваша реклама у найпопулярнішій безкоштовній газеті (032) 297-55-00 Gismeteo.ua

Реклама

Львівський національний академічний театр опери та балету імені С. Крушельницької 28 квітня, субота Опера «Страшний двір», 18:00 29 квітня, неділя Музична казка «Чарівне кресало», 12:00 Балет «Лебедине озеро»,18:00 пр.Свободи, 28, т.235-65-86 Циркове шоу «Караван з Європи» З 10 березня до 8 травня, 12:00,16:00 Вул. Городоцька, 83

Для дітей Львівський академічний обласний театр ляльок 26 квітня, четвер Казка «Два леви», 12:00 28 квітня, субота Казка «По щучому велінню»,12:00,14:00 29 квітня, неділя Казка «Буратіно»,12:00,14:00,16:00 Вул. Д. Галицького,1, т. 235-58-32 Перший український театр для дітей та юнацтва 27 квітня, п’ятниця Казка «Чарівне Кресало», 12:00 28 квітня, субота Казка «Дикі лебеді», 12:00 вул. Гнатюка, 11, т.272-68-41

Для молоді Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької 27 квітня, п’ятниця Комедія «Гамлет у гострому соусі», 18:00 28 квітня, субота Лірична комедія «Ромео і Джульєтта в кінці листопада», 18:00 29 квітня, неділя Драма «Блакитна троянда», 18:00 Вул. Лесі Українки,1 т. 235-55-83 Фестиваль «Флюгери Львова 2012» 29 квітня- 1 травня, 17:00 Дворик Ратуші

Тижневик. Розповсюджується безкоштовно Реєстраційне свідоцтво: КВ №9749 від 7.04.2005 Головний редактор: Христина Шира Стратегічний редактор: Світлана Крижанівська Журналісти: Ольга Євстігнєєва, Ярослава Федораш, Тетяна Юркевич, Вікторія Крупеня, Ірина Труш Дизайн та верстка: Юрій Телепко Фото: Роман Барабах, Олег Михалюк, Юрій Ворожбит Карикатури: Роман Барабах Літературний редактор: Ольга Греськів Кольороподіл видавництва “А-прінт”. Віддруковано у видавництві “А-прінт” на офсетній машині Solna D30 (Швеція). м. Тернопіль. тел.: 52-27-37, e-mail: office@a-print.com.ua, тираж: 40000, замовлення №169.

www.samopomich.org

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

тел. 297-1000


ЦІКАВО

Кожен — коваль своєї долі

8

Аппій

Привітне місто Ольга Фреймут, Друг ЄВРО 2012, телеведуча: «Пригадую, яким Львів був тоді, коли я вчилася, і яким він є зараз. Коли я їхала в маршрутці, в тролейбусі – мною «гепало», були інші дороги. Поїсти не було де, в животі «булькало» – в центрі кав’ярень по-суті не було, поїсти можна було хіба в супермаркеті. Тепер пройшло багато років, час біжить швидко. Львів вдосконалюється і стає таким, яким я завжди його мріяла бачити».

Та ну той інтернет! Юлія Паламарчук «Ні-ні, ніякого інтернету ми в кафе ставити не будемо, нема чого годинами сидіти під вікнами. Поїв, встав, пішов», - каже власник одного із дорогих ресторанів на площі Ринок. При цьому, і їсти в нього – ну зовсім не смачно, і дуже дорого. Поки такі ресторатори мають кілька відвідувачів на день – інші, які дбають про свій сервіс, не встигають всіх облужити. І навіть більше, отримують наліпки «Привітне місто», що означає рекомендацію такого закладу. Чи готові львівські ресторани та кав’ярні смачно нагодувати голодних та добре запрезентувати Львів під час ЄВРО 2012, - читайте у репортажі. Шанс стати кращими Ні для кого не таємниця, що ЄВРО – це шанс заробити, адже буде багато клієнтів і, звичайно, шанс стати кращими, покращивши сервіс. У мерії стоврили робочу групу «Ресторани», на засіданнях якої рестораторам влада висунула базові вимоги та рекомендації щодо покращення сервісу. Зокрема, це можливість провести без-

готівковий розрахунок, привітність персоналу, меню іноземними мовами, знання іноземних мов персоналом, якість кухні, вільний чистий туалет, наявність інтернету. Після того, як місто почало перевіряти винонання вимог – побачили дуже позитивну тенденцію. «Ми горді за львівських підприємців. У Львові є люди, які відповідально ставляться до своєї роботи, надаючи послуги львів’янам та гостям міста. Ми будемо щодня заходити в такі заклади і мати з ними розмову. Адже, в першу чергу, це самі львів’яни створюють собі такі умови для життя і праці», Олег Березюк, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради. Сміх без причини – знак… професійності «Часто буває – приходиш в ресторан, але, якесь таке ніяке меню, все дуже скромно. Але приходить

офіціант, він якось так усміхається, що вже все подобається і все смачно. Усмішка – це найбільша інвестиція в ресторані чи готелі», - каже Ольга Фреймут, відома телеведуча. Під час проведення ревізії у Львові, Ольга Фреймут порекомендувала одну із львівських піцерій. Про те, щоб склад страв був зрозумілий усім, вони потурбувалися, розробивши двомовне меню, можна зробити зручний розрахунок кредитною карткою, і Wi-fi, звичайно ж, є. Та це не головне, коли говорити про те, що весь персонал піцерії відвідує курси з вивчення англійської мови. «До Євро-2012 кожна людина має знати англійську мову. Хоча б основу, щоб якось пояснити як і куди пройти, де можна поїсти, де знадиться театр. Ну хоча б елементарні фрази. Коли до мене приїжджає друг з іншого міста – я його гостинно приймаю. Так само хочу, щоб в туристів залишилося гарне враження», Вікторія, офіціантка. Та є й такі, яким усміхнутися та сказати «Доброго дня» важко. Вражає, що є заклади, в яких офіціанти не то що з туристами англійською, зі мною українською не дуже хотіли розмовляти. В одній із кав’ярень, де подали холодний борщ з пакетика, на запитання, чи є wi-fi відповіли: «Тут не бібліотека. Тут їсти треба».

САМОПОМІЧ у Вас вдома

Вам здається, що корисна їжа – це дорого і складно? САМОПОМІЧ спеціально для Вас збирає корисні рецепти, які можна готувати вдома. Це легко і недорого. Подбайте про здорове майбутнє своєї родини!

Оладки з вівсянки та чорниці

Ти можеш змінити Інгредієнти: 1 склянка вівсяних пластівців 100 грамів нежирного сиру 100 мл кефіру 2 яйця 1 склянка чорниці (можна замороженої) 3/4 склянки йогурту 1 чайна ложка меду Приготування: Подрібніть пластівці в блендері, додайте розтертий сир, кефір та яйця. Акуратно вмішайте в тісто ягоди та залиште на 15хвилин. Смажте оладки на розігрітій сковороді з антипригарним покриттям під кришкою на середньому вогні по 3 хвилини з кожного боку. Подавайте з йогуртом і медом.

Актуальні новини   Анонси цікавих подій для   всієї сім’ї Корисні рубрики про   здоров’я, спорт, дозвілля Телепрограма «Самопоміч: пульс міста»: «Новий канал» Неділя, 18:30 «12 канал» Субота, 18:40

Радіопрограма «Для небайдужих львів’ян»: Радіо «ЕКО» (Обласне радіо) П’ятниця, 06:30 Субота, 15:30 www.samopomich.org

№ 17(231) 27 квітня - 3 травня 2012

тел. 297-1000

Газета САМОПОМІЧ (27 квітня - 3 травня 2012)  

1.Готуй сани влітку, а відпустку - зараз (тема тижня) 2. Ексклюзивне інтерв'ю мера Львова 3. Що може Нам розказати наша кров Про це та інше...

Газета САМОПОМІЧ (27 квітня - 3 травня 2012)  

1.Готуй сани влітку, а відпустку - зараз (тема тижня) 2. Ексклюзивне інтерв'ю мера Львова 3. Що може Нам розказати наша кров Про це та інше...

Advertisement