Page 1

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR PROJELERiMiZ Dr. Yük. Müh.

Salih AKKAYA

Akşehir Belediye Başkan Adayı


BAHTIN AK, PARTiN AK, ŞEHRiN AK, OLSUN BAŞKANIN SALiH AKKAYA OLSUN. Dr. Yük. Müh.

Salih AKKAYA Akşehir Belediye Başkan Adayı


Salih AKKAYA kimdir? 1965 yılında Değirmen Köyü’nde doğdu. 1975 yılında ailesi ile birlikte Akşehir Ahi Celal Mahallesi’ne taşındı. 1977 yılında Cumhuriyet İlkokulu’nu, 1980 yılında Atatürk Ortaokulu’nu, 1984 Yılında Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü birincilikle, 1988 yılında S.Ü. Ziraat Fakültesi’ni ikincilikle bitirdi. 1996 yılında Yüksek Mühendis, 2004 yılında doktora çalışmasını tamamlayarak “Bilim Doktoru” unvanını aldı. Köy Hizmetleri Konya İl Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi olarak çalışmakta iken, 20 Ocak 2003 tarihinde İl Müdürü olarak atandı. 19 Mart 2007 tarihinde, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine getirildi. Halen bu görevini sürdürürken istifa ederek, 31 Ekim 2013 günü Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaat etti. Çalıştığı Valiler tarafından toplam 15 adet takdir, teşekkür ve üstün başarı belgesi, ve bir aylık maaşla ödüllendirilerek taltif edildi. Görev yaptığı sürede, Akşehir ve köylerine Yağmurlama - Damlama Sulama, İçme Suyu, Kanalizasyon, Doğal Arıtma, Asfalt yol yapım ve bakım, İmarlık Köy Yerleşim yeri plan çalışmalarında doğrudan, eğitim, sağlık vb. yatırımlarda dolaylı olarak katkı sağladı. Akşehir İlçe Merkezi’nin içme suyu sondajı ve depo yapımı sırasında gerekli iş makinesi desteği verdi. İmar ve kentsel iyileştirme, kentsel dönüşüm, altyapı yerel yönetimlerde yeniden yapılanma konularında toplantı, seminer ve kurslara katılarak deneyimini artırdı. Almanya, İtalya, Macaristan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan ve Suriye’de teknik ve turizm amaçlı incelemelerde bulundu. AB Fonları ile Zafer Kalkınma Ajansı Fonları’ndan desteklenen projeleri bulunan Salih AKKAYA’nın en son hazırladığı ve Genel Koordinatörlüğünü üstlendiği 225.000 Euro’luk Coğrafi Bilgi Sistemleri (şehrin altyapı ve imar bilgileriyle genel bilgilerinin sayısallaştırılması) projesi, 82 adet AB proje arasından puanlama sonucu ikinci sırada seçilmiş ve AB fonlarından hibe desteğine hak kazanmıştır. Konya’da faaliyet gösteren Akşehirliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999-2001 yıllarında Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010-2012 yıllarında Kalkınma Kurulu Üyeliği ve Kentsel - Sosyal Altyapı İhtisas Komisyon Başkanlığı, 2010 yılından beri Özel İdare Spor Kulübü (Bölgesel Amatör Ligi’nde) Başkanlığı, Özel İdare ve Kütahya Belediyesi’nde ortak olduğu Dübecik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği’ni sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babası olan Salih Akkaya bütün bu deneyimleri, güzel hizmetlere, kalıcı yatırımlara dönüştürmek üzere Ak Kadrolarla birlikte yola çıkmış olup, 21 Ocak 2014 günü Genel Merkez tarafından Akşehir Belediye Başkanlığı için aday olarak açıklanmıştır. AKŞEHİR’de, AK Belediyeciliğe, AKKAYA ile devam diyoruz.

Salih AKKAYA

Akşehir Belediye Başkan Adayı


YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR

PLANLANAN PROJELERİMİZ


PROJELERİMİZ

PROJE 1 TERMAL OTEL ve SERACILIK

Gözpınarı Köyümüz’ de çıkan jeotermal suyun SERACILIK VE TERMAL TURİZME dönük olarak değerlendirilmesi, projeler oluşturulması, yatırımcılara alt yapı hazırlanması, önemli ölçüde istihdam oluşturulacak bu projelere belediye olarak her türlü desteğin verilmesi.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 2 ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİ REVİZESİ ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİ revize edilerek, görüntü kirliliği ve koku oluşturmayan, modern bir sistem olan YER ALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ’nin uygulanması.

PROJE 3 AKŞEHİR GÖLÜ ÇALIŞMALARI AKŞEHİR GÖLÜ’nün yeniden kazanımı ile ilgili DSİ, Milli Parklar ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar takip edilmektedir. Gölün tekrar kazanımı sonrası regreasyon alanları düzenlenmesi yapılarak, halkımıza yeni piknik ve gezinti alanları yapmak üzere değerlendirilmesi.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 4 DOĞALGAZ

DOĞALGAZ konusunun yakınen takip edilerek sonuçlandırılması; bu konuda, Sayın Vekilimiz Op. Dr. Mustafa Baloğlu Bey’in girişimleriyle çalışmalar sürmektedir. En kısa süre içinde, doğalgaza kavuşacağız. Çünkü şehrimizdeki hava kirliliğinin çözümü için ve sanayi sektöründe imalat yapan kobilerimizin ayakta kalması ve sanayicilerimizin rekabet şansının artırılması için doğalgaz olmazsa olmazımızdır.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 5 MAHALLE MUHTAR ODALARI

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli çalışılarak, MAHALLE MUHTARLARI İÇİN ODALAR yapılması.

PROJE 6 LOKALLER

Emeklilerimizin ve kadınlarımızın boş vakitlerini nezih ortamlarda değerlendirebilecekleri, kültürel imkanlara sahip, LOKALLER yapılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 7 İ.İ.E.M.LİSESİ YERİNE İŞ MERKEZLERİNİN YAPILMASI

İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi yerine altı 3 kat otopark olan etrafında dinlenme yerleri bulunan İŞ MERKEZLERİNİN yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 8 KENTSEL DÖNÜŞÜM Sit alanı olmayan yerlerde vatandaşlarımızın daha rahat ve sosyal imkanlara sahip mekanlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla, KENTSEL DÖNÜŞÜM kapsamında çalışmalar yapılması planlanmaktadır.

PROJE 9 MODERN İŞ MERKEZLERİ

Meydan Mahallesi’nde bulunan Eski Sanayinin, mülk sahipleriyle görüşülüp karara bağlanması aşamasından sonra, MODERN İŞ MERKEZLERİ haline getirilmesi.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 10 ARASTA RESTORASYONU

Daha önce projesi hazırlanan, Arasta esnafıyla tekrar görüşülerek ARASTA’NIN RESTORASYONUN YAPILMASI, Arasta’’da kaybolmaya yüz tutmuş EL SANATLARININ (Semercilik, saraçlık, sayacılık, bakırcılık ve kalaycılık v.b.) sembolik olarak devamının sağlanması ile YÖRESEL GELENEKSEL ÜRÜNLERİMİZİN SATIŞ YERLERİNİN açılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 11 TARİHİ MEKANLARIN RESTORASYONU Akşehir’imizin manevi mimarlarından SEYYİD YUNUS HAZRETLERİ’NİN TÜRBESİNİN RESTORASYONU, İPLİKÇİ CAMİİ, HASANPAŞA (İMARET) CAMİİ, TAHTAKALE CAMİİ ve GAVUR HAMAMININ RESTORE İŞLEMLERİNİN TAKİP EDİLMESİ VE NASREDDİN HOCA TÜRBESİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ için Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde konunun takip edilmesi.

PROJE 12 CAMİ TEMİZLİĞİ

Belirli günlerde CAMİLERİMİZİN TEMİZLİK FAALİYETLERİ belediyemizce yapılacaktır.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 13 SEBZE-MEYVE İŞLEME PAKETLEME ENTEGRE TESİSLERİ

Şehrimizin en önemli sorunlarından olan işsizliği bitirmek ve istihdam oluşturmak adına, yatırımcıların ilçemize yatırım yapmaları için her türlü desteğin verilmesi, KURU-YAŞ SEBZE ve MEYVE İŞLEME PAKETLEME ENTEGRE TESİSLERİNİN açılması için altyapı oluşturulması ve öncülük edilmesi.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 14 HAL ÇALIŞMALARI Üreticimizin ve esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için, Perşembe Pazarı’nda bulunan mevcut sebze halini yeni hal yasasına uygun hale getirerek, potansiyeli uygun olan bölgelere YENİ HAL oluşturmak.

PROJE 15 KOOPERATİF BİRLİKLER ve SOĞUK HAVA DEPOSU Üreticilerimizin özellikle meyve ve sebze ürünlerinin daha iyi değerlendirilmesi, pazarlanması için KOOPERATİF ve ÜRETİCİ BİRLİKLERİ kurulmasında öncülük edilmesi. Uygun yerlere soğuk hava depoları kurularak sebze ve meyvelerin saklanması

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 16 ÜNİVERSİTELERE EK BÖLÜMLER

DEVLET VE ÖZEL ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜMLERİNİN açılması için belediye olarak altyapı oluşturmak.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 17 MESLEK YÜKSEKOKULU’NA EK BÖLÜMLER Meslek Yüksek Okulu bünyesinde, MEYVECİLİK, SEBZECİLİK VE ORGANİK TARIM BÖLÜMLERİ’nin açılması için girişimlerde bulunulması.

PROJE 18 KÜTÜPHANELER AÇILMASI Mahalleye dönüşen köy, kasaba ve beldelerde uygun yerlere KÜTÜPHANELER açılması ve bu mekanlarda halkımız için farklı konularda toplantılar organize edilmesi.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 19 KENT MEYDANI

KENT MEYDANI oluşturulması ve Kent Meydanına, üzerinde ters yönde çalışan saat olan SAAT KULESİ yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 20 TRAFİK SİNYALİZASYON SİSTEMİ

TRAFİK SİNYALİZASYON SİSTEMİ’nin daha uygulanabilir hale getirilmesi ve modern şekilde dizayn edilmesi konusunda belediye olarak gerekli desteğin verilmesi.

PROJE 21 MOBESE ve ANONS SES SİSTEMİ Şehrimizdeki, suç oranlarının düşürülmesi ve güvenliğin daha da artırılması için hizmet veren MOBESE SİSTEMİ’nin genişletilmesi, Belediye tarafından yapılan tüm anonsların rahatlılıkla duyulabilmesi için mevcut ANONS SİSTEMİ üzerinde modernizasyona gidilerek tüm halkımızın hizmetine sunulması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 22 YAŞAM PARKI

Şehir merkezine yakın bir yere engellilerin de faydalanabileceği içinde, bayanlara, erkeklere ve ailelere dönük yürüyüş parkurları, minik gölet, kondisyon aletleri bulunan YAŞAM PARKI yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 23 TURİZM VADİSİ Şehrimizin içinden geçen ve TURİZM VADİSİ olarak bilinen Akşehir Çayının SU YOLU görüntüsü verecek şekilde düzenlenmesi, içine çocuklar ve gençler için su kayıkları ve su bisikletleri konulması.

PROJE 24 YENİ PİKNİK ALANLARI Halkımıza daha iyi sosyal hizmet sunmak, tatil günlerini daha iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla uygun yerlere YENİ PİKNİK ALANLARININ yapılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 25 HAL BİNASI İNŞAATI

HAL BİNASI sarraflar, kasaplar ve manavların bulunduğu ada da işyerlerinin yıkılıp dört bloktan oluşan yeni işyerlerinin yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 26 NASREDDİN HOCA FİGÜRLÜ LED IŞIKLANDIRMA Şehir girişlerinin NASREDDİN HOCA FİGÜRLÜ LED IŞIKLANDIRMA ile şehirler arası yolcuların Nasreddin Hoca diyarından geçtiklerinin farkındalığının oluşturulması, Ayrıca led ışıkların Nasreddin Hoca Türbesi’ne kadar yapılması.

PROJE 27 RAYBÜS

YHT (Yüksek Hızlı Tren) den faydalanabilmek adına RAYBÜS seferlerinin konulmasının sağlanması için gerekli girişimlerin yapılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 28 OTO GALERİCİLER SİTESİ ve AÇIK OTO PAZARI

Yeni oluşturulacak olan OTO GALERİCİLER SİTESİ’nde galericilerimizin ve vatandaşlarımızın hizmet standardını en iyi seviyeye getirmek. Ayrıca vatandaşlarımızın özlemini çektiği AÇIK OTO PAZARI oluşturmak.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 29 ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI

Arazi parçalılığı fazla olan köylerimizde ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI’nın devamı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile irtibata geçilmesi.

PROJE 30 HOBİ BAHÇELERİ

Halkımızı iş stresinden bir nebze uzaklaşmak için HOBi BAHÇELERİ oluşturup halkımızın kullanımına sunulması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 31 ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’nde, genişleme alanını da faaliyete alarak, toplam 3000 kişiye istihdam sağlanmasına öncülük ederek, büyükşehirlere göçü önlemek.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 32 PLANLI KENTLEŞME

Şehrimizin planlı bir şekilde büyümesi, alt yapı hizmetlerinin hızlı sunulması ve yeni yapılaşmalar için ARSA üretmek.

PROJE 33 D-300 KARAYOLU SANAYİ BAĞLANTISI AKŞEHİR SANAYİSİNİN D-300 KARAYOLU İLE BAĞLANTISI’nı çift yönlü yaparak ve yol levhalarıyla destekleyerek sanayi ile karayolu bağlantısı sağlanarak, sanayimizin canlanmasına katkı sağlamak.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 34 OTOGAR

Konya Büyükşehir Belediyesi ile YENİ OTOGAR yapılması, yeni otogar faaliyete geçene kadar MEVCUT OTOGARIN BAKIMI, ÇEVRE DÜZENLEMESİNİN YAPILARAK GÜZELLEŞTİRİLMESİ.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 35 REFÜJLERİN DÜZENLENMESİ

Şehir girişlerinin refüjlerinde SULAMA SİSTEMİ’nin kurularak her mevsime uygun şekilde ÇiÇEKLENDİRİLMESİNİN yapılması.

PROJE 36 ŞEHİR GİRİŞ KAPISI

Şehrimizin uygun giriş yerlerine Selçuklu mimarisine uygun ŞEHİR GİRİŞ KAPISI yapılarak tarihi dokunun canlandırılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 37 İÇME SUYU HATTI ve KANALİZASYON HATLARININ YENİLENMESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, daha önce projesi hazırlanan İÇME SUYU HATTI ve KANALİZASYON HATLARININ YENİLENMESİ, YENİ YAĞMUR SUYU HATTI YAPIMI, YAĞMUR SUYUNUN AKŞEHİR GÖLÜ’NE BAĞLANMASI, ATIKSU ARITMA TESİSİ’NİN yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 38 KEDİ ve KÖPEK REHABİLİTASYON MERKEZİ

Başıboş KEDİ ve KÖPEKLER için BAKIM ve REHABİLiTASYON MERKEZİ’nin açılarak hayvan sevgisine önem verilmesi.

PROJE 39 AİLE DANIŞMANLIĞI EVLİLİKLERİ BOŞANMA DURUMUNA GELEN ÇİFTLERE, kanaat önderlerinden hakem heyeti oluşturarak, BİLİNÇLENDİRME ve boşanmanın önüne geçilmesine dönük, belediye bünyesinde BÜRO KURULMASI.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 40 YENİ BELEDİYE BİNASI

Halkımızın daha rahat ve kaliteli hizmet alabileceği, Selçuklu mimarisini yansıtan YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI’nın yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 41 SOSYAL YARDIMLAR

Bayramlar öncesinde ve belirli aralıklarla YAŞLI KİMSESİZLERİN evlerinde genel temizlik yapılması, İHTİYAÇLARININ giderilmesi.

PROJE 42 İNANÇ TURİZMİ Seydi Mahmut Hayrani Hazretleri Türbesi çevresinin yeniden düzenlenerek genişletilmesi, İNANÇ TURİZMİNE DAHA UYGUN HALE GETİRİLMESİ çalışmalarının yapılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 43 NASREDDİN HOCA MAHALLESİ

Hz. Mevlana’yı ziyarete giden turların İLÇEMİZE DE UĞRAMALARINI ve kalma sürelerini artırmak için, İLÇEMİZDEKİ ZİYARET YERLERİNİ ÇOĞALTMAK, YÖNLENDİRME LEVHALARI KOYMAK, NASREDDİN HOCA SOKAĞI, MAHALLESİ ve ileri süreçte NASREDDİN HOCA KÖYÜ tertiplemek.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 44 CENAZE HİZMETLERİ

Belediye olarak, CENAZE HİZMETLERİ’nin arttırılması ve taziyeye gelen vatandaşlarımızın oturacağı ve ikramlarda bulunulacak bir çadırın kurulması.

PROJE 45 ENGELSİZ KALDIRIMLAR Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak engelsiz bir yaşam için mevcut kaldırımlar üzerine düzenleme yapılarak KALDIRIMLARIN ENGELSİZ HALE GETİRİLMESİ çalışmalarını yapmak.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 46 ENGELSİZ HAYAT

Engelli vatandaşlarımızın taşınması için ENGELSİZ TAKSİ uygulamasının gerçekleştirilmesi, engelli vatandaşlarımızın ailelerinin işlerinin olması durumunda engelli vatandaşlarımızın rahat edeceği ENGELSİZ KONUKEVİ’nin yapılması, mevcut WC’lere engellilerimizin kullanacağı WC ler ilave ederek engelleri ortadan kaldırmak.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 47 HALK GÜNÜ Perşembe günleri halkımızın genellikle Akşehir’de olmasından dolayı HALK GÜNÜ yapılması, halkımızın ve esnaflarımızın belirli zamanlarda sorunları ve önerilerini dinlemek üzere bir araya gelinmesi.

PROJE 48 HAYVAN PAZARINA KESİMHANE

Güllü Orman Mevkii’nde bulunan hayvan pazarımıza KESİMHANE yapılarak hizmete açılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 49 SELÇUKLU PARKI

Seyran Mahallesi, Sanayi Caddesi Selçuklu Lisesi yanına SELÇUKLU PARKI’nın yapılması.

PROJE 50 ÇİMENLİ PARKI

Çimenli Mahallesi’ne Akşehir Çayı kenarına halkımızın dinlenebileceği ÇİMENLİ PARKI’nın yapılması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 51 TARİHİ ÇEŞMELER

Şehrin meydanlarına ve uygun yerlere Selçuklu mimarisini yansıtan TARİHİ ÇEŞMELER yapılması.

PROJE 52 ÇORBA ÇEŞMESİ

Nasreddin Hoca Meydanı’na sabah saatlerinde hizmet vermek için ÇORBA ÇEŞMESİ yapılması.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 53 SPOR TESİSLERİNİN KURULMASI

Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüşen köy ve kasabalarımıza basketbol, futbol ve voleybol sahalarını kapsayan SPOR TESİSLERİNİN KURULMASI.

PROJE 54 ULAŞIM KOORDİNASYONU Büyükşehir ile birlikte koordineli bir şekilde, mahalleye dönüşen köy ve kasabalarımızdan uygun yerlere TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI’nın tahsis edilmesi.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 55 YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Şehrimizde mevcut olan YAMAÇ PARAŞÜTÜ sporunun geliştirilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarının yapılması.

PROJE 56 MİMARİ PROJE DESTEĞİ Yeni Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen köy ve kasabalarımızda yeni ev yapacak olan halkımıza belediyemizce ÜCRETSİZ MİMARİ PROJE DESTEĞİ’nin verilmesi.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


PROJELERİMİZ

PROJE 57 YAYLA, DAĞ ve AV TURİZMİ

Yaylalarımızı ve dağlarımızı halkımızla buluşturmak için YAYLA, DAĞ ve AV TURİZMİ faaliyetlerinin alt yapı hizmetlerinin sağlanması.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR

DEVAM EDEN PROJELERİMİZ


DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

GENÇLİK MERKEZİ Gençlik ve Spor Bakanlığımızca, gençlerimizin spor yapabileceği, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabileceği birçok ilde bulunmayan gençlik merkezi inşaatı Nasreddin Hoca Stadyumumuz yanında hızla sürmekte olup tamamlanma aşamasındadır.

ÖĞRENCİ YURDU İNŞAATI Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Fakülte ve Yüksekokul öğrencilerimiz için 500 kişilik öğrenci yurt inşaatı devam etmektedir.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

YENİ GÖLETLER

Reis, Atakent, Yaylabelen, Değirmenköy Göletleri ile Çamlı ve Çakıllar Reğülatör inşaatları devam etmektedir. Bu yıl tamamlanması hedeflenmektedir.

DERE ISLAHI

Atakent ve Çakıllar Deresi yenileme çalışmaları bitti. Değirmenköy-Gölçayır Dere ıslahı çalışmaları devam etmektedir.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

DAMLAMA SULAMA PROJELERİ Gölçayır, Kozağaç, Çamlı, Çakıllar, Değirmenköy ve Engilli damlama sulama projeleri hizmete girdi. Ulupınar, Yeniköy damlama sulama çalışmaları devam etmektedir.

NASREDDİN HOCA KÜLTÜR MERKEZİ Kültürel faaliyetlerin yapılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımızca Hıdırlık civarındaki Belediye Fidanlığı içinde ikinci Kültür Merkezi inşaatı devam etmekte olup yakında hizmete sunulacaktır.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

KOZAĞAÇ’TA İLKOKUL VE ORTAOKUL

Milli Eğitim Bakanlığınca Kozağaç Mahallesi’ne 8 derslik ilkokul ve 8 derslikli ortaokul inşaatı hızla devam etmektedir.

KURUÇAY TOKİ CAMİSİ Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Kuruçay Mahallemizde Toki Konutları yanına cami inşaatı ihalesi tamamlanmış olup 2014 de hizmete girecektir.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

İMAM HATİP LİSESİNE PANSİYON

Konya İl Özel İdaresi’nce Akşehir İmam Hatip Lisesi bahçesinde öğrencilerimiz için pansiyon inşaatı yapımı devam etmektedir.

KIZILAY AŞEVİ-ARASTA YOLU

Kızılay Aşevimizi Arasta’ya bağlayan yolun açılması çalışmalarına başlanmıştır.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR

2009-2013 DÖNEMİ

TAMAMLANAN PROJELERİMİZ


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

BÖLGE HASTANESİ Coğrafi konum bakımından doğuyu batıya bağlayan yol üzerinde bulunması, çevre ilçelere her yönden liderlik vasfına haiz olan şehrimizin sağlık konusunda daha iyi hizmet vermesi amacıyla yeni 200 yataklı bölge hastanemiz tamamlanmıştır. Ayrıca hastane yanında eczaneler, ticarethaneler için işyerleri inşaatı bitirilmiş olup hizmete sunulmuştur.

HÜKÜMET KONAĞI Bölge konumunda bulunan şehrimize yakışır bir biçimde Selçuklu mimarisi ile modern mimarinin birleşmesinden meydana gelen geniş, refah bir hükümet konağı halkımızın hizmetine sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

BÖLGE CEZAEVİ Şehir merkezinde bulunan eski cezaevinin kaldırılması için Kozağaç Mahallemizde 22.141 m2 kapalı alana sahip bir cezaevi yatırımı Adalet Bakanlığımızca tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

KOZAĞAÇ TOKİ İlçemiz Kozağaç Mahallesi’nde 384 konutluk 2. Etap Toki Evleri, işyerleri ve cami Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılarak hizmete sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

SEVGİ EVLERİ Sanayi civarında eski hayvan pazarının olduğu belediyemiz tarafından tahsis edilen yere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ülkemizde birçok ilde bulunmayan sevgi evleri çocuk yuvası yapılarak hizmete sunulmuştur.

AQUAPARK VE SPOR KOMPLEKSİ Halkımıza sosyal bir etkinlik sunmak amacıyla Akşehir çayı kenarına 17.600 m2 alana yarı olimpik yüzme havuzu, açık hava yüzme havuzu, fitnes, Türk hamamı, sauna, spor merkezi, tenis, voleybol, basketbol ve futbol sahaları, kafeterya, dinlenme salonu ve su kaydırakları yapılarak hizmete sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

HAYVAN PAZARI Şehrimizin büyümesi ve genişlemesi düşünülerek Güllü Orman Mevkii’sinde 36.500 m2 alana mobil kurban merkezi ve hayvan pazarı yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

KATI ATIK TESİSİ Dünyada tüm ülkelerin önemsediği “Her atık çöp değildir.” mantığıyla çöplerimizin toplanıp ekonomiye geri kazandırılması için çöp ayrıştırma katık atık bertaraf tesisi yapılarak hizmete sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

YENİ MEZARLIK Şehrimizin ortasında bulunan Nasreddin Hoca Mezarlığı’nda yer kalmadığından ve defin işlemleri gün geçtikçe zorlaştığından Kuruçay Mahallemizde 36.000 m2 bir alana Gasilhane, Morg, Taziye evi ve Mescidi bulunan yeni mezarlık inşaatları tamamlanmıştır.

AKŞEHİR İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Dört yıllık fakültemiz 200 öğrenciyle eğitime başladı.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

NASREDDİN HOCA MEYDANI Gazi Osman Paşa Caddesi’nin bir kısmı trafiğe kapatılarak, bu alanda meydan oluşturulmuştur. Nasreddin Hoca Konağı ve konak altında hediyelik eşya satış işyerleri yapılmış, Eşeğe ters binen “Nasreddin Hoca Heykeli” ve “Dünyanın Ortası Anıtı” yapılmıştır.

POLİS MERKEZİ YENİLENDİ

Akşehir’e yeni bir polis merkezi inşaatı yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

GAZİ PAZARI’NIN KAPATILMASI Akşehirimiz sahip olduğu karasal iklim dolayısıyla yaz-kış olumsuz hava şartlarından pazarcılarımızın ve alışveriş yapan halkımızın etkilenmemesi için mevcut Gazi Pazarımızın üzeri kapatılmış, balıkçı esnafımıza da ayrıca işyerleri inşaa edilmiştir.

YÖRESEL ÜRÜN PAZARI Büyük bir potansiyele sahip olan şehrimizde kurulan mahalle ve perşembe pazarının ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verememesi sonucunda ve yöresel ürünlerin sadece pazarlar dışında yedi gün satılması amacıyla yöresel ürün pazarı hizmete sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

TURİZM VADİSİ Akşehir çayında olmayan yerlere yeni istinat duvarları yapılmış, eski yerlerin de bakım ve onarımları gerçekleştirilmiştir. Yeni yapılan ve onarılan tüm yerlerde kenarlara perforje oluşturulmuş ve görüntü kirliliği ortadan kaldırılmıştır. Çay kenarına Nasreddin Hoca heykelleri ve karikatür sanatçılarının heykelleri de eklenerek sanata verilen önem vurgulanarak Akşehir’in gülmece başkenti olduğu belirtilmiştir.

KÜLTÜREL MİRASLARIN RESTORASYONU “Kültür gelecek nesillere aktarılan en büyük hazinedir.” sözünü benimsemek ve eskiyi bir nebze yaşamak için Ilıcaklar Kültür Sanatevi, Takkasızlar Konağı ve Taş Medrese Restorasyonları yapılmıştır.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

MONAS PARKI Şehirlerin betonlaşmasının önüne geçilmesi için yeşile duyulan özlemin göstergesi olarak 5.280 m2 alana mesire alanı ve kafetarya yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

AKŞEHİR MUTFAĞI Kültürel bakımdan zengin olan şehrimizin yemek konusunda da zengin olduğunu göstermek, dışardan gelen misafirlere ve Akşehir’de yaşayan halkımıza damak tadını değiştirecek, unutulmaya yüz tutmuş yemeklerimizin yapıldığı lezzet mutfağımız hizmete sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

ÜCRETSİZ DERSANE Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla dersaneye gidemeyen öğrencilerimize girdikleri sınavlarda başarılı olmaları için ücretsiz dersane hizmeti sunulmuştur.

ADSIZ SEDAT SEZGİN ORTAOKULU

Adsız Mahallesi’nde Sedat Sezgin Ortaokulu hizmete açıldı.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

SENTETİK FUTBOL SAHASI Akşehir sanayisi yanında bulunan belediyemize ait eski spor tesislerinin bulunduğu alanda sentetik futbol sahası hizmete açılmıştır.

KÖYLERE HİZMET

Kilitli taş döşeme, çöp toplama ve ilaçlama hizmetleri köylerimize sunulmuştur.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

YENİ ASFALT YOL YAPIMI Bölge Cezaevi, Bölge Hastanesi ve Aquapark, Hayvan Pazarı yolu, Yeni Hükümet Konağı yolu, Çimendere, Çarıksaray ve Kent Ormanı yolu yapılarak hizmete sunulmuştur.

BELEDİYECİLİKTE ALT YAPI HİZMETLERİ Belediyelerin asıl hizmeti olan alt yapı hizmetlerimiz olarak, 34.300 ton asfalt, 25.400 m2 granit, 237.000 m2 beton parke, 64.000 m2 bordür, 18.000 m. yağmur oluğu, 9.640 m2 andezit kaplama yapılmıştır.

YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

ÇOCUK OYUN PARKLARI Çocuklar hep gülsün oynasın, kentin özlemini köyünde yaşasın, mantığıyla köylerimize 23 adet çocuk oyun gurubu dağıtımı yapılarak hizmete sunulmuştur.

YEŞİL BİR AKŞEHİR 2880 adet ağaç, 4935 adet gül, 238.000 adet çiçek dikimi yapılarak 25.000 m2 çim ile 1.264 kauçuk döşemesi yapılmıştır.

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


N A N NLA

PLA

E J O R P İ N YE

57

N E D E M A V E D E J O PR

10

YENi TÜRKiYE YENi AKŞEHiR


PROJELERİMİZLE; İstihdama katkı, işsizliğe çözüm sağlamak, Akşehir ekonomisine katkı sağlayarak, halkımızın refah düzeyinin arttırılması, Sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin arttırılması, Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, Tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ve gelecek nesillere aktarılması,

HEDEFLENMEKTEDİR.


YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR


BAHTIN AK, PARTiN AK, ŞEHRiN AK, OLSUN BAŞKANIN SALiH AKKAYA OLSUN. Dr. Yük. Müh.

Salih AKKAYA Akşehir Belediye Başkan Adayı


YENi TÜRKiYE YOLUNDA HAYDi AKŞEHiR Dr. Yük. Müh.

Salih AKKAYA

Akşehir Belediye Başkan Adayı facebook.com/salih.akkaya.142

twitter.com/akkayasalih

www.salihakkaya.com

AKPARTİ 2014 PROJE KATALOĞU  

AKPARTİ AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. YÜK. MÜH. SALİH AKKAYA PROJELER KATALOĞU

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you