Page 1


İŞ GELİŞTİRME

•Kurumsal firmalara yurtdışından istedikleri profilde insan kaynağı sağlar. •Kocaeli ve Sakarya’da 1996’dan beri birçok firmaya bu hizmeti vermektedir. Çalışma Alanları YÖNETİM Uluslararası Pazarlama İthalat&İhracat Finans İnsan Kaynakları Halkla İlişkiler

TEKNİK AR-GE Bilgisayar Mühendisliği Makine Mühendisliği Elektrik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği

EĞİTİM Yabancı dil öğretmenleri


VİZE

AIESEC’İN SAĞLADIĞI AYRICALIKLAR

•Dışişleri Bakanlığı ve AIESEC Türkiye’nin yapmış olduğu protokole istinaden çalışma vizesi ya da turistik vizeden farklı olarak AIESEC STAJ VİZESİ olarak adlandırılan vize hakkı sağlanmıştır.

OTURMA İZNİ

•İçişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonrasında AIESEC vasıtası ile gelen kişiler oturma izinlerini emniyet müdürlüklerinden sorunsuz şekilde alabilmektedir.

ÇALIŞMA İZNİ ve SİGORTA

•Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından AIESEC’e sağlanan ayrıcalık sayesinde AIESEC STAJ VİZESİ ile Türkiye’ye gelen kişiler 1 yıla kadar çalışma izninden muaf şekilde çalışma hakkına sahiptir. Gelen kişiler ikamet tezkerelerini aldıktan sonra kendilerine verilen Geçici T.C. Kimlik numarası ile firmalar sigorta girişini yapabilmektedirler.

RESEPSİYON

•Kişiler Türkiye’ye geldiği andan itibaren havaalanından karşılanması, konaklaması (İzmit ve çevresi için), bürokratik işlemlerinin gerçekleştirilmesi, firma ile ilk gün tanıştırılması gibi işlemler AIESEC tarafından gerçekleştirilmektedir.


SÜREÇLER

Firma&AIESEC’in Anlaşması (Kontrat imzalanması)

Firma Formunun sisteme girilmesi

CV’lerin firmaya gönderilmesi

Mülakat süreci

Kişilerin onaylanması (Belge alışverişi)

Resepsiyon işlemleri Kişinin Türkiye’ye gelişi

(Havaalanında karşılama, konaklama, oturma izni alınması vb.)


MALİYETLER AIESEC Sistemine giriş (tek defaya mahsus)

Oturma İzni Ücreti (tek defaya mahsus)

Maaş

1000 TL+KDV 400 TL 1000 TL + SGK


BÖLGESEL ÇALIŞMALARIMIZ

AFRİKA

GÜNEY AMERİKA

AVRUPA

ASYA


ASYA

Rio Wahab/ENDONEZYA Yazılım Mühendisliği

İş makinaları, otomotiv, askeri araçlara yönelik geniş uygulama alanlarında son teknoloji simülasyon çözümler sağlayan SANLAB YAZILIM’da 1 yıllık proje kapsamında çalışma sürdürmüştür. Aynı zamanda birçok bilgisayar oyununun geliştirilmesine katkı sağlamıştır.


ASYA

Sanketrichard Sona/HİNDİSTAN Yazılım Mühendisliği

Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan ve sektörlerinde öncü 400’ü aşkın müşterisine yazılım çözümleri sağlayan BİMSER ÇÖZÜM, aynı zamanda birçok ülkeye yazılım ihracatı yapmaktadır. 1 yıl boyunca projelerine destek sağlaması adına AIESEC’ten insan kaynağı talepleri doğrultusunda ortak çalışma yürütülmüştür .


AFRİKA

Bassem Wageh/MISIR Uluslararası Pazarlama

Kuzey Afrika ile çalışmalar yürüten CableMar, yurtdışı fuarlarında, yurtdışı ile olan iletişim ve pazarlama etkinliklerinde, yeni müşteriler kazanma noktasında 2012 Ekim ayından beri AIESEC ile gelen insan kaynağından yararlanmaktadır.


AFRİKA

Magdy Salah/MISIR Makine Mühendisliği

Dünyanın önde gelen inşaat kalıp ve iskele imalatçılarından biri olan DOKA KALIP’a 2011 yılında gelen arkadaşımız 1 yıllık bir proje çerçevesinde çalışmanın ardından firmanın Dubai’deki ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.


GÜNEY AMERİKA

Nikolas Ariyoshi/BREZİLYA İnsan Kaynakları

Dünya kağıt ve ambalaj sektörünün öncülerinden olan MONDİ GROUP’un Karaman fabrikasının insan kaynaklarında çalışan arkadaşımız, belirlenen programlar dahilinde çalışanlara İngilizce dersleri vermiş, aynı zamanda da yurtdışıyla olan iletişimi sağlamıştır.


GÜNEY AMERİKA

Jose David Montoya/KOLOMBİYA İngilizce Öğretmeni

Türkiye’nin en ünlü kolejlerinden olan DOĞA KOLEJİ’ne gelen arkadaşımız 2012-2013 eğitim öğretim dönemi boyunca 8-14 yaş aralığındaki öğrencilere İngilizce öğretmenliği yapmıştır.


AVRUPA

Julia Chetkareva/RUSYA İnsan Kaynakları – Pazarlama

Yurtiçinde sektörde üretim ve satışlarıyla lider olup, ürünlerinin önemli bir bölümünü de 5 kıtadaki 50'ye yakın ülkeye ihraç eden SARKUYSAN’da İnsan Kaynakları departmanında çalışanlara İngilizce eğitimi vermenin yanı sıra Rusya ile olan iletişimi de sağlamıştır. SARKUYSAN ile olan çalışmamız 10 yıldır devam etmektedir.


AVRUPA

Egle Cicenaite/LİTVANYA

Satış-Pazarlama

Dünya genelinde 40 ülkeye yayılmış 60 tesisi bulunan MERSEN, yurtdışıyla olan tüm bağlantıları sağlamak ve satışlarını arttırmak adına AIESEC ile 7 yıldır partnerliğini sürdürmektedir.


ULUSAL PARTNERLER


KOCAELİ’DEKİ PARTNERLER


DANIŞMANLAR KURULUMUZ


Teşekkürler…

AIESEC - Global Talent  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you