Page 1

XINTEX

WWW.XINTEX.SK

ŠPECIÁLNE CHEMICKÉ VÝROBKY PRE PRIEMYSELNÉ ODMASŤOVANIE, OPRAVU A ÚDRŽBU V STROJÁRENSTVE POTRAVINÁRSTVE, ŤAŽKOM PRIEMYSLE, CHEMICKOM PRIEMYSLE, DOPRAVE, GASTRO ZARIADENIACH, POĽNOHOSPODÁRSTVE, UPRATOVACÍCH SLUŽBÁCH A VŠADE TAM, KDE SA DAJÚ VYUŽIŤ KVALITNÉ EKOLOGICKÉ PRÍPRAVKY.


AQUATEX Odmasťovací, vodou riediteľný prípravok určený na odmasťovanie strojov, podláh a technológií.

SUPER STEAM Koncentrát určený na odmasťovanie agregátov a povrchov od olejov, tukov a kalov. Vhodný aj do tlakových zariadení.

ALUMEX Prípravok na renováciu hliníka a nerezovej ocele. Rýchlopôsobiaci, fľaky nevytvárajúci tekutý koncentrát. Odstraňuje zbytky vodného kameňa, mastnôt a korózie z povrchov hliníka a nerezovej ocele.

SOLVIX Odmasťovací prípravok nahradzajúci benzín, chlórované rozpúšťadlá a syntetické riedidlá. Neporušuje lakované plochy, plasty, sklo a kovy. Rozpúšťa a odstraňuje vazelíny, oleje a lepidlá . Recyklovateľný, niekoľkonásobné využitie. Rýchlo sa odparuje.

EKOXIN Výrobok sa používa ako ekologická náhrada chlórovaných uhľovodíkov. Vyznačuje sa výborným odmasťovacím účinkom a nahrádza technický benzín, tetrachlóretylén. Spĺňa prísne požiadavky na čistotu výrobkov pre ďalšie finálne úpravy ich povrchov. Bezpečný na kovy a väčšinu plastov. Odstraňuje oleje, tuky, silikón, decht. Horľavina III. triedy. Vhodný do ekologických odmasťovacích stolov.

STABIL SLK - 200 L Ekologický odmasťovací stôl Rozmery (s x š x v): 1155 x 695 x 1020 mm pracovná plocha (d x š): 1155 x 695 mm nosnosť: 400 kg objem suda: 200 L životnosť náplne: 6 - 14 mesiacov


BIOTEX

XINTOX

Odmasťovací koncentrát určený pre potravinárske prevádzky. Odstraňuje živočíšne tuky, karbónové usadeniny z podláh a technologických zariadení.

Univerzálny renovačný prostriedok. Rozrušuje a odstraňuje vápenaté usadeniny, vodný kameň, škvrny od hrdze, minerálne sedimenty a kaly. Riediteľný vodou podľa potreby.

ENZYMEX Enzymatický prípravok určený na spriechodnenie odpadových potrubí. Potláča nepríjemný organický zápach.

THERMOTEX PLUS Účinný prostriedok na údržbu odpadových systémov. Odstraňuje vlasy, mydlové usadeniny a kaly. Nepoškodzuje plastové a liatinové potrubia, obnovuje priepustnosť odpadov.

X - TERGE Viacúčelový prostriedok na odmasťovanie a deodorizáciu povrchov. Bezpečný na všetkých povrchoch, nezanecháva škvrny a nevyžaduje oplach. Neobsahuje kyseliny, hydroxidy a amoniak.

VOLTEX Nekorozívne rozpúšťadlo na odmasťovanie elektrických zariadení pod prúdom.

PURETEX Odmasťovací spray pre citlivé prostredie elektronických zariadení. Bezpečný na plasty a izolácie vodičov.

XINTRONIC Prostriedok na konzerváciu a ochranu elektrických zariadení, mechanických častí proti vlhkosti a korózii. Účinný prípravok na uvoľňovanie skorodovaných spojov a skrutiek.


KALK-X Odstraňuje vápenaté, minerálne usadeniny a hrdzu z potrubných systémov a z technologických zariadení, neobsahuje HCl, bezpečný na nerez, meď, hliník a zliatiny. Zariadeniam vracia maximálnu energetickú účinnosť.

GLOVEX Výrobok na ochranu rúk použiteľný všade tam, kde pracovné rukavice pri práci prekážajú. Chráni ruky pred špinou, olejmi, tukmi, kyselinami a rozpúšťadlami.

HALT WASH & WAX Tekutý akrylátový koncentrát na odmasťovanie a voskovanie dopravných prostriedkov. Odstraňuje škvrny od asfaltu, hmyzu, oleja, benzínu a nafty.

SUPER IMPACT Trvanlivé a nerozpustné mazadlo určené do ťažkých prevádzkových podmienok. Odoláva teplotám od -40 °C do +290 °C. Nevyplavuje sa vodou, neodkvapkáva a neodstrekuje. Chráni pred vlhkosťou, koróziou, kyselinami a soľnými roztokmi.

GEAREX Prípravok na úpravu prevodových olejov. Zvyšuje adhéziu a životnosť opotrebovaných prevodových olejov. Znižuje hlučnosť, zlepšuje tesniace vlastnosti, zvýšená ochrana proti korózii. Zvyšuje odolnosť olejov proti hustnutiu.

Polymerický náter určený na zastavenie hrdze. Po aplikácii vzniká pevný, korózii odolný polymerový povlak s čiernym leskom. Predlžuje životnosť kovových povrchov a konštrukcií.

TERRATEX Penetračný prostriedok na ošetrenie betónu, kameňa, dlažieb a muriva. Chráni pred poveternostnými vplyvmi, predlžuje životnosť ošetrených povrchov. Zabraňuje prichyteniu rias, pliesní a machov.

POWERCLEANSE Prípravok na odmasťovanie rúk od zbytkov olejov a iných mastnôt. Zmes odmasťovacích a ochranných komponentov, tzv.mikrosfér, ktoré sú veľmi jemnými brúsnymi prostriedkami, pričom pokožka ostáva vláčna.


STONEX Prostriedok na odstraňovanie nánosov betónu, malty, cementu a vápna z rôznych povrchov. Riediteľný vodou.

PROTEX Odolná podkladová vrstva a izolačná hmota. Zabraňuje korózii, prieniku vody, solí a chemikálií. Odolný voči odieraniu a obrusovaniu. Tlmí hluk, zabraňuje vibráciám.

DIESEL-X Zmes na úpravu motorovej nafty. Pravidelné používanie obmedzuje a predchádza problémom so spaľovaním a skladovaním motorovej nafty. Je určený pre všetky vznetové motory a vykurovacie sústavy používajúce motorovú naftu ako palivo.

INOXIN Odmasťovací a leštiaci prípravok na nerezovú oceľ. Odstraňuje oleje, tuky, vodný kameň a minerálne usadeniny. Neobsahuje kyseliny ani chlórované rozpúšťadlá, vyhovuje potravinárskym normám.

SLIX Má vynikajúce mazacie a uvoľňovacie schopnosti. Zaisťuje odmastený a nelepivý povrch. Vodeodolný, znižuje trenie, zaschne v minútach, dlhodobá trvanlivosť.

NEUTRALEX Koncentrovaný neutralizátor nepríjemných pachov. Pôsobí na princípe zapúzdrenia. Má príjemnú pomarančovú vôňu, pôsobí dlhodobo. Pomáha všade, kde zápach znepríjemňuje prostredie.


BLAST-X Odmasťovacia aerosólová pena na jednoduché, ale veľmi efektívne odmasťovanie strojných zariadení a súčiastok. Efektívny prípravok všade tam,kde je potrebné rýchle ,pohotové a účinné odmasťovadlo.

ALKAXIN Odmasťovací prípravok na odmasťovanie výrobkov strojárskeho, opravárenského a elektrotechnického priemyslu. Je tiež vhodný do odmasťovacích stolov. Horľavina III.triedy nebezpečnosti.

H-CLEAN Odmasťovací prípravok určený na odmasťovanie povrchov v potravinárstve a gastronómii. Penivý koncentrát vytvára penu ,čím odstraňuje zbytky mastnôt a bežných znečistení.

SPLASH-X Vonné sito do pisoárov na zachytávanie nečistôt. Uvoľňuje príjemnú vôňu, čím eliminuje nepríjemný zápach na pánskych toaletách.

AQUACLEAN Nepenivý odmasťovací koncentrát určený na odmasťovanie znečistených povrchov. Vhodný na odmasťovanie strojovou ako aj ručnou technikou. Požíva sa vo všetkých odvetviach priemyslu.

VASAK Univerzálny vodou riediteľný renovačný prostriedok. Odstraňuje rôzne usadeniny, vodný kameň z povrchov umývadiel, vaní, WC mís, keramických dlaždíc a obkladačiek.


VUPLOR Dezinfekčný a bieliaci prostriedok použiteľný na všetkých povrchoch. Likviduje vírusy, baktérie, huby, riasy, odstraňuje pachy, bieli textil.

LUSTREX Protišmykový finiš na podlahy. Zabraňuje kĺzaniu aj za mokra, netvorí škvrny, pričom vytvára hladký, rovnomerný a leštiteľný film. Vhodný na všetky druhy podláh.

SUPERCLEAN Vodou riediteľný nepenivý odmasťovací koncentrát. Je vhodný na odmasťovanie podláh a technologických zariadení. Po následnom oplachu vodou vhodný na odmasťovanie povrchov tiež v potravinárskom priemysle. Použiteľný na ručné, ako aj strojové odmasťovanie.

TRIGGER SPRAY 0,6 L Ručný mechanický rozprašovač. Určený na aplikáciu chemických výrobkov.


Tlakový rozprašovač Plastový mechanický rozprašovač. Objem: 5L a 7L Rozprašovače s väčším objemom podľa požiadaviek zákazníka na objednávku.

Tlakový mechanický rozprašovač Objem 1,5 L

XINTEX Slovakia spol. s r.o. vznikla vo februári 1995 v snahe pomôcť životnému a pracovnému prostrediu na Slovensku prostredníctvom distribúcie ekologických a nízkotoxických chemických odmasťovacích prostriedkov medzinárodnej firmy XINTEX. Výrobky sú určené pre priemyselné odmasťovanie, opravy a údržbu strojov a technologických zariadení a nahrádzajú niektoré používané problémové chemikálie. SPÔSOB PREDAJA Výrobky XINTEX sú predávané praktickou ukážkou zákazníkovi - konečnému spotrebiteľovi prostredníctvom profesionálne vyškolených technicko-obchodných zástupcov. Súčasne s predajom poskytujeme aj technické poradenstvo. S výrobkami dodávame aj aplikačné a ochranné pomôcky. V prípade, že Vás tento katalóg zaujal a budete potrebovať podrobnejšie informácie, kontaktujte našich pracovníkov, ktorí sú pripravení uspokojiť Vaše požiadavky.


RED-X GREASE Viacúčelové mazivo na premazanie a prevenciu korózie kovového povrchu. Mazacia vrstva odoláva slanej vode a vlhkosti a je stabilná do 185° C.

FRESH-X Osviežovač vzduchu pre toalety. Osviežuje vzduch po dobu 30 dní. Vďaka jednoduchému použitiu je vhodný do väčšiny bežných toaliet.

Slúži tiež ako uvoľňovací prostriedok.

SENTREX Výparný inhibítor korózie uvoľňuje pary inhibítora korózie, ktorý poskytuje dlhodobú ochranu vo vnútorných priestoroch elektrických a elektronických zariadení. Inhibítor korózie nenarušuje elektrické, optické ani mechanické vlastnosti. Sentrex je účinný v znečistenom a vlhkom prostredí.

SUPER POWDER Suchý absorbent určený na viacnásobné použitie. Je chemicky neaktívny, vhodný na zachytenie ropných produktov, ako aj iných kvapalných nebezpečných látok a prípravkov.

MAGIX Čistiaca huba na čistenie škvŕn a špiny bez použitia chemikálií. Vhodný tiež na obnovu rôznych povrchov.

Katalóg XINTEX  

Špeciálne ekologické chemické prípravky pre priemyselné využitie.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you