Page 1

JÄ—zuitai ir Vilnius


Šv. Kazimiero bažnyčia Šv. Kazimiero bažnyčia yra nuostabus baroko architektūros pavyzdys. Šis architektūros šedevras pradėtas statyti jėzuitų ordino rūpesčiu, prisidėjo ir Žygimantas Vaza. Pastato vidų puošia jėzuitų Ignaco Lojolos r, Andriejaus Bobolos paveikslai. Klausiate, kuo Šv. Kazimiero bažnyčia skirias nuo kitų? Pirma, tai yra pirmoji šio stiliaus bažnyčia Vilniuje. Antra, ji gali pasigirti nuotykių ir išgyvenimų kupina praeitimi. Pastatas du kartus degė, du kartus buvo apgadintas karo metu, o jo paskirtis buvo daugybę kartų keista. Ši bažnyčia nuo pastatymo buvo perstatyta ne vieną kartą. Dabar matome vaizdą, suprojektuotą Nikolajaus Čiagino. Ši Vilniaus vieta yra tikras turistų magnetas.


Šv. Ignoto bažnyčia Šv. Ignoto bažnyčia jėzuitams yra labai svarbi, nes ji pavadinta jų ordino įkūrėjo Ignaco Lojolos vardu. Šis neobarokinis statinys yra tikrai nekasdieninis reginys Vilniuje. Taip pat ji yra Lietuvos kariuomenės bažnyčia, tarnaujanti ne tik sausumos karių būriams, bet ir jūrų padaliniams. Lankantis Vilniuje negalima neaplankyti šios vietos, nes ji visai šalia Šv. Kazimiero bažnyčios, tik dešimt minučių kelio! Bažnyčia garsi moderniomis mišiomis ir įdomiais pamokslais. Svarbu paminėti, kad tai yra vienintelis neobarokinis statinys Vilniuje. Nepraleiskite progos aplankyti!


Šv. Jonų bažnyčia Šv.Jonų bažnyčia – tai vieta, kurią privalo aplankyti kiekvienas, apsilankęs Vilniuje. Šios bažnyčios varpinė yra aukščiausias Vilniaus senamiesčio statinys, į kurį ne vienas mūsų esame lipę. Tiek pastato vidus, tiek išorė yra unikalūs. Šioje bažnyčioje nėra vieno vyraujančio architektūros stiliaus – joje galima rasti gotrikos, baroko bei klasicizmo požymių. Jos vidų puošia dešimties presbiterijos altorių kompozicija – vienintelė tokia Baltijos šalyse. Joje esantys vargonai garsėja kaip didžiausi vargonai Lietuvoje. Centrinėje navoje akį traukia 18 ten stovinčių skulptūrų (net 12 iš jų vaizduoja šventus Jonus!). 1571m. bažnyčia perėjo jėzuitų ordino žinion, todėl netgi dabar ji yra laikoma Vilniaus universiteto komplekso dalimi.


Šv. Pranciškus Ksaveras Pranciškus Ksaveras - 1506 metais gimęs ispanas. Misionierių globėjas. Jaunuoliui Pranciškui buvo užtikrinta sėkminga karjera ir studijos, tačiau sutikęs Ignacą Lojolą ir jo draugus jis pasišventė apaštaliniam gyvenimui. Pranciškus buvo labai linksmas jaunuolis. jis daug mokėsi, buvo guvus. Taip pat jis garsėjo kaip labai įvairiapusis žmogus.Studijavo katekizmą, o laisvalaikiu jodinėjo ir fektavosi. Nors jo gimtoji kalba buvo Baskų, Pranciškus stropiai mokės ispanų ir kale lotynų. Šis drąsus misionierius pasirūpino suburti ir išugdyti iš vietos gyventojų kilusius dvasininkus bei paliko svarbių teologinių raštų.


Rūra Rupeikytė, Milda Budzinauskaitė Mokytojos: Kristina Januškienė, Jūratė Karašauskienė s. Aistė Balčiūnaitė

rupeikytebudzinauskaite  
rupeikytebudzinauskaite  
Advertisement